Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΧΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ


rebbeka

Recommended Posts

ρεβεκα το μετανιωσα γιατι εφαγα κατι απιστευτους πονους και εκανα την επισκληριδιο, δεν καταλαβαινα τιποτα, ποτε να σπρωξω αυτοι μου ελεγαν.. ασε δε θελω να το θυμαμαι.. εν τω μεταξυ εγω θεωρουσα οτι ετσι επρεπε να ειναι η επισκληριδιος, και τωρα μετα απο συζητησεις και που εχω αρχισει να ψαχνω βλεπω οτι ειχα ολες τις παρενεργειες!!

ασε που οποτε ειναι να μου ερθει περιοδος με πεθαινει η μεση μου!!

κ εγω ειχα καποια ακρατεια, γυρω στους 2 μηνες μου ειχε κρατησει αν θυμαμαι καλα

ουτε εγω τοχω ακουσει αυτο για τη βεντουζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

,να συνεργαστεις με το τον γιατρο σου κ ολα θα πανε καλα.αυτο ισχυει για ολες τι μελλουσες μανουλες.χιονισμενα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επισης με την επισκληριδιο λενε πως δεν γλιτωνεις την επισιοτομη βεντουζα κτλ!!!επειδη λενε δεν νιωθεις και πολυ απο κατω,αλλα πολλες κοπελες μου ειπαν πως νιωθουν τα παντα,δεν ξερω :roll::roll: οπως τα φερει η στιγμη!!!!το καλο ειναι οτι μαθαινω πολλα απο τις ηδη μανουλες και προετοιμαζομαι για πολλα!!!

ευχαριστω κοριτσια!!!

opos eipa kai sto prwto minima den sou bazoun apo kapoia diastolh kai meta gia na figei h polu epidrash kai ekeinh thn wra twn eksothisewn na exeis kapos ton elenxo .

emena ayto mou eipai o giatros mou kai opos eipai kai h argi apo kapoia diastolh kai meta den me afise na to ksana patisw .....an kai eixe teliosei .

einai analogos thn pira tou anesthisiologou ,eutixos sto attiko einai polu kaloi .

sto elena mou eipai o giatros mou oti tha todoume ekeinh thn stigmh an tha kanw ,an einai kapoios ekei pou empisteuete ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ εδω ειναι το γελιο!!!!που δεν μιλαει αγγλικα η γιατρος μου και οι μαιες!!!και θα χω το αντρακι μου να μου μεταφραζει οτι λεω και οτι μου λενε!!!!καταλαβες τωρα :D:D:D:D:D:D:D:D

έτσι ήμουν και εγώ την πρώτη φορά, τα καταλαβαίνεις όλα όμως εκείνη την στιγμή, άλλωστε δεν είναι και τίποτα δύσκολο, ακόμη και με νοήματα θα μπορέσεις να καταλάβεις πότε σου λέει η μαία χαλάρωσε και πότε σπρώξε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pantos ektos apo mia fagoura tous prwtous mhnes sto simio pou htan h episkliidios den eixa tipote alo ......kai hlikrina twra an dw oti den polu thelei o giatros mou de tha kanw ....tha exei tous logous tou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena ayto mou eipai o giatros mou kai opos eipai kai h argi apo kapoia diastolh kai meta den me afise na to ksana patisw .....an kai eixe teliosei .

einai analogos thn pira tou anesthisiologou ,eutixos sto attiko einai polu kaloi .

sto elena mou eipai o giatros mou oti tha todoume ekeinh thn stigmh an tha kanw ,an einai kapoios ekei pou empisteuete ......

άφρο ξέρεις τι έπαθα εγώ? πολύ γέλιο:

μου κάνει την ένεση στην μέση ο αναισθησιολόγος και φεύγει, αφού πέρασε η επίρροια της ένεσης, αισθάνομαι τον πόνο να έρχεται και πατώ το κουμπάκι, αλλά συνεχίζω να αισθάνομαι τον πόνο, έρχεται ο άντρας μου μέσα και βλέπει υγρό στο πάτωμα, φωνάζει την μαία και βλέπουν ότι ο αναισθησιολόγος είχε ξεχάσει να συνδέσει το σωληνάκι με μένα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::shock::?

τον φωνάζει η μαία, έρχεται κάτω, το συνδέει και μου δίνει και μπισκότα Παπαδοπούλου, που του είχε φέρει η πεθερά του από Ελλάδα!!!!, έτσι για να με καλοπιάσει!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena pali oute neraki den m'afinan na piw twra edw pou gennhsa, eno sthn proth mou pou gennhsa sthn Souhdia mou efernan sinexia froutosoupa na faw gia na exw dinameis meta sto sproksimo kai anthrakouxo nero gia na me anakoufizei apo thn anakatosoura (ekana sinexia emeto kai anakatevomouna)

AAA auto to epatha kai edw meta thn episkliridio, anakatevomouna para polu..Epidi epese h piesh mou etsi mou eipe o giatros.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που το βαζεις με την πιεση που εχω 9 με 6 και με την επισκληριδιο θα πεσει!!!

νομιζω οτι θα κανω εναν αστειο τοκετο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αργησες ομως ,μεσα σε δυο ωρες γεννησες!!!διαστολη 1 και επισκληριδιο πρωτη φορα ακουω να κανουν!!!πως τους καταφερες?? :D

Ειχα συμπληρωσει ηδη τις 40 εβδομαδες και πηγα με διαστολη 1 στο μαιευτηριο αλλα χωρις πονους.

Οποτε με κρατησαν και μου εβαλαν τεχνητους.

Με τον πρωτο πονο τους λεω οτι εγω αυτο το πραγμα δεν το αντεχω και θελω επισκληριδιο!!!!Ε και αυτοι μου εκαναν.Μαλλον πρεπει να γυαλισε το ματι μου. :lol::lol::lol::lol::lol:

Μεσα σε 1 ωρα η διαστολη πηγε 10 και μετα 1 ωρα οι εξωθησεις και η γεννα.

Μακαρι ολες οι κοπελες να γενναμε καλα ειτε με ειτε χωρις επισκληριδιο και τα μωρακια μας να ειναι γερα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου!!!

Εγώ είχα πλήρη εξάληψη τραχήλου και διαστολή 3- 5 εκ. επί 26 μέρες!!!

Δεν ήθελε να βγει το μπομπιράκι μου.

Δεν είχα κάνει επισκληρίδιο, αλλά ήταν δική μου επιλογή!

Γέννησα 6 ώρες μετά που σπάσανε τα νερά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...