Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου...

σήμερα δεν νιώθω καλά, όλα μου φταίνε, όλα έχουν απαίσια γεύση στο στόμα μου κι από την άλλη θέλω να τρώω το καταπέτασμα...εντωμεταξύ σήμερα είχαμε παιδίατρο για το μμρ αλλά την πήραμε τηλέφωνο και την ρωτήσαμε μήπως δεν πρέπει να το κάνει το Μαρούλι επειδή εγώ είμαι έγκυος και δεν έχω περάσει καμία παιδική αρρώστια, ευτυχώς που μας έκοψε να ρωτήσουμε (να'ναι καλά η μαμά μου που μου έβαλε την ιδέα) γιατί μας είπε πως για καλό και για κακό καλύτερα να περάσει πρώτα το α'τρίμηνο και μετά να το κάνει το εμβόλιο. Μετά το Πάσχα λοιπόν...

Ευάκο μου το έκανες το σίδερο? Πωπω κι εγώ πολύ το βαριέμαι το σίδερο...εγώ έχω να βάλω πάλι πλυντήρια γιατί το καλάθι των απλύτων δεν κλείνει αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι το σιδέρωμα μετά...πάλι η μανούλα μου θα την πληρώσει :mrgreen: Τί κάνουν τα κοριτσάκια σου?

Toniantoni μου όλοι βοηθάνε ευτυχώς...γιαγιάδες, παππούδες, ειδικά την μαμά μου και την αδερφή μου τις έχω τρελάνει, σήμερα πάλι δουλειές μου έκαναν. Αλλά πόσο μπορώ να ξαπλώνω με ένα μικρό παιδί? Όλο και κάτι χρειάζεται και είμαι συνέχεια στο σήκω-κάτσε, σκύψε-σήκω...Πως είναι το μωρό με τον βήχα? Μακάρι να καταφέρεις να ξεκουραστείς απόψε και να κοιμηθείς!

Βαγκ πώς πάει η απεργία πείνας του Σπύρου? Τώρα που ξανάρχισες να δουλεύεις μάθανε να κάνουν ότι θέλουν έτσι? Μα τί τα πιάνει όλα τα μικρά με το φαγητό? Όσο για τις βαρβαρότητες...άστα να πάνε...δεν το περίμενα ότι το μπουμπούκι μου θα ήταν τόσο ταλιμπάνα!

Αναστασία περαστικά στον Σπυράκο! Όταν τα πιάνει γκρίνια πραγματικά δεν παλεύονται αλλά μωρέ είναι και αρρωστούλης ο κακομοίρης και δεν νιώθει καλά...Πάντως είναι γεγονός ότι στις γιαγιάδες γίνονται αγγελούδια...

Μα πού χάθηκε η Καλυψούλα?

Κοριτσάκια μου κάλο βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια και απο εμενα

εχει υπεροχη μερα σημερα..λιακαδα καταπληκτικη ! Πιστευω να καταφερουμε να την εκμεταλλευτουμε με την Αριαδνη..

Νασια το σιδερωμα το εκανα με δοσεις γιατι δεν γινοταν αλλιως .. :mrgreen::mrgreen: Δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα με τον μεσημεριανο υπνο η μπουλουκα εξακολουθει να εχει προβλημα παρα το γεγονος οτι παει για υπνο μονη της κ μαλιστα λιγο μετα που θα ερθουν οι ζουζουνες απο τον παιδικο ( εκει γυρω στις 1330) πανε ολες μαζι αδιαμαρτυρητα ..Οι μεγαλες δεν μ'ενοχλει να μην κοιμηθουν ..αρκει να καθονται ησυχα χωρις ταλιμπανιες ..πραγμα σαφως δυσκολο κυριως για την Νικη ..Η Σοφια τουλαχιστον θα παρει το βιβλιο της θα διαβασει ε ..κ καπου εκει στα μισα του διαβασματος θα ριξει κ εναν υπνακο ..Συντομο βεβαια αλλα πλεον της ειναι αρκετο ενα 45λεπτο υπνου το μεσημερι..

Η μικρη θα κλαψουριζει στον υπνο της ανα τεταρτο η κ μισαωρο αν ειμαστε τυχεροι..Εκει τωρα δεν ξερω πως να το παλεψω ..Γιατι καταλαβαινω οτι το παιδι νυσταζει σιγουρα μιας κ το καμαρι μου απο την ωρα που θα σηκωθει το πρωι εκει γυρω στις 0730 μεχρι το μεσημερι εχει τον..ακαθηστο ..

Νασια απο την στιγμη που εχεις βοηθεια εκμεταλλευσου την οοοοοοσο μπορεις τωρα μπορει να ψιλοδισταζεις αλλα αργοτερα που θα εχεις βαρυνει για τα καλα θα ειναι ιδιαιτερα πολυτιμη..Παντως αυτο για το εμβολιο ευτυχως που το ρωτησατε..Ουτε εγω ειχα περασει καποια παιδικη ασθενεια ρε γμτ κ ετρεμα κ στις δυο εγκυμοσυνες μην κολλησω τιποτις ..

Αναστασια τι παθατε καλο μου ? Περαστικουλια σας ! Κοιτα οι γιαγιαδες κ οι παπουδες παντα το κανουν το θαυμα τους με τα εγγονια ..Εγω για λιγο αν τολμησω να τις αφησω στην μαμα μου πχ , εστω κ μια ωρα δεν θα μπορω να τις συμμαζεψω μετα .. :lol::lol:

Σας αφηνω παω να ξυπνησω το τρελοκομειο για τον παιδικο ! φιλακια σ'ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΑΩ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΩΡΟ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ. ΤΑ ΔΙΣΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΗΒΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΑΦΟΥ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑΝ ΕΤΣΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΛΙΓΗ ΥΣΗΧΙΑ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΑΣΑΡΙΑ , ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΣΚΑΡΦΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΥΣΗΧΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΩ ΛΙΓΟ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ ΞΑΝΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΑΛΙ. ΦΕΤΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΧΑΛΙΑ ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ ΟΛΟ ΑΡΡΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ.

ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΠΟΡΩ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΠΡΟΤΗΜΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΛΙΓΟΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ. Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ. ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΩ, ΟΥΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΛΕΜΕ ΜΟΝΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟΙ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΠΕΡΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΩΜΑΣΤΕ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ. ΑΣ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !

βρε toniantoni, διδυμομανα εισαι κ συ ? ποσο ειναι τα μικρα σου ? Νομιζω αγορια ειναι ολα ε ? Εμεις παλι εχουμε τις διδυμουλες κ την Αριαδνη που ειναι το ζιζανιο του σπιτιου .. :lol::lol::lol:

δουλευεις πολυ απ'οτι καταλαβα , αν επιτρεπεται τι δουλεια κανεις ? Ασε ειναι τρεξιμο να προσπαθεις να τα συνδιασεις ολα μαζι ..κ δουλεια κ σπιτι κ πιτσιρικια ..

Ειναι καλυτερα ο μπεμπουλης σου ε? Φετος τα κρυωματα κ οι ιωσεις εχουν την τιμητικη τους , αντε να πιασει καλοκαιρι να δουμε μια ασπρη μερα ..Αν κ με την Αριαδνη κ καλοκαιρι να πιασει αν βρισκεται σε φαση με τα αλλεργικα της το ιδιο ειναι ..θα το παλεψουμε ομως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους γραφω κ εγω......ευχαριστω που με αναζητησατε κοριτσια μου,μου λειψατε!!!!

περαστικα σε ολα τα αρρωστα μωρακια...

εγω κ ο αντρας μου ειμαστε αρρωστοι 10 μερες τωρα με μπουκωμα κ λαιμο κ πολυ βηχα κ δεν λεμε να συνελθουμε...η αγγελικη ξεκινησε πρωτη αλλα ευτυχως πολυ ελαφρια αλλα εμεις δε λεμε να σηκωσουμε κεφαλι!!!!!!

κατα τα αλλα εγω εδωσα συνεντευξη προχτες για μια αλλη εταιρεια κ παλι περιμενω να μαθω τι θα γινει τελος αυτης της εβδομαδας.....

η μικρη ειναι 11 κιλα κ 83εκ.πηγαμε χτες για μαντου κ το τριπλο εμβολιο..απο την ωρα που μπηκαμε μεσα στη γιατρο μεχρι την ωρα που φυγαμε ουρλιαζε..αφου φουντωσε ολοκληρη κ σημερα ειναι γεματη σπασμενα αγγεια στο λαιμο!!!!!!!

κατα τα αλλα ειναι καλα...εχει αρχισει κ μαθαινει νεες λεξεις:τσαντα,γαλα,πεντε,πέτα...

κ θελω να δωσω μια συμβουλη σε ολες τις μανουλες που το μωρο τους δεν κοιμαται σερι το βραδυ.

παρτε το κοιμαμαι μεγαλωνω της νουνου...εμενα με εσωσε κοριτσια!!!!!

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!!

βεβαια πεφτει κατα τις 11 μετα απο αγκαλιτσες με τη μαμα αλλα οκ...

ξυπναει κατα τις 6 με 7 για γαλα κ ξανακοιμαται μεχρι τις 8.30-9.

κ το μεσημερι χρυπαει ενα διωρακι...

νασια μου τι ακουω??εισαι εγκυος???αντε με το καλο κοριτσακι μου!!!!

ευακι μου παλι σου κανει νερα η μικρη?κ με τον μεσημεριανο υπνο???μπορει να ειναι κατι παροδικο μωρε..

ξερεις,απο αυτα που κανουν κατα καιρους τα παιδακια μας κ μας κανουν να καταρρεουμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλως το κοριτσι !! τι κανετε καλε , αρρωστησατε ? Περαστικα σας ..

εβαλες το κοιμαμαι μεγαλωνω στο παιχνιδι ? Δεν ξερω με μας παντως δεν ειχε πιασει ..Το ειχαμε δοκιμασει αν θυμασαι για λιγο το καλοκαιρι αλλα δεεεεεεν ...

Τοτε αν την κραταει αυτο μαλλον ειχε θεμα με το φαγητο ..Μαλλον ηθελε κ αλλο γαλα ισως ..παντως μπραβο σας μια χαρα κοιμαστε ..σιγα σιγα το 1100 θα το μειωνεις ανα μισαωρο μεχρι να φτασεις στην ωρα που σας βολευει για βραδυ ..

με τα μεσημεριανα της Αριαδνης ειχαμε ανεκαθεν προβλημα ..κ εκει ομολογω οτι δεν ξερω τι να κανω ..ζητημα να κοιμαται 45 λεπτα συνεχομενα ..κ αυτο ειναι σπανιο ..ομως αφου φτασαμε στο να αποκοιμιομαστε μονες μας κ να κοιμομαστε ηρεμα την νυχτα , τι να πω το ψιλοπαλευω το μεσημεριανο ..Ελπιζω μεγαλωνοντας να αλλαξει λιγακι το ωραριο κ να μην ειναι ετσι στην τσιτα συνεχως ..

σας φιλω παω να πιω λιγο καφεδακι κ να ξυπνησω με τροπο παντα τα ζουζουνια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΜΑ ΕVA ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΔΔΥΜΟΜΑΜΜΑ. ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ 14 ΜΗΝΩΝ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΩΡΑΡΙΑ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ. ΟΜΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΠΟΨΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΟΤΩΘΕΙ. ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ.

ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΒΡΑΔΥΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΒΡΑΔΥΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες...

ταχα μου πρέπει να είμαι ξάπλα και τελικά ποτέ δεν είμαι...κι όχι τίποτα άλλο αλλά τώρα κουράζομαι πολύ πιο εύκολα. Ο άντρας μου έχει κάνει την βλακεία επιστήμη πια...τί τον έπιασε να καθαρίσει το τζάκι πρωί πρωί, υπήρχαν μέσα κάρβουνα που δεν είχαν σβήσει και πετάχτηκαν μερικά και μου έκαψε το καινούριο χαλί της κουζίνας, το στρωματάκι και το σεντονάκι που είχα βάλει στο πάρκο της μικρής (ευτυχώς το Μαρούλι δεν ήταν μέσα) και γέμισε όλο το καθιστικό στάχτες! Τα νεύραααααααααα μου!

Toniantoni μου αλήθεια πότε ξεκουράζεσαι???????

Ευάκο μου εμείς πλέον για τον μεσημεριανό ύπνο έχουμε την ίδια ρουτίνα σχεδόν κάθε μέρα κι έχουμε βρεί την υγειά μας. Το Μαρουλάκι πηγαίνει για ύπνο με τον μπαμπά της παρεϊτσα και χτυπάει άνετα ένα δίωρο τρίωρο...αν την αφήσουμε στο κρεβάτι της ξυπνάει στο μισάωρο, οπότε αφού και ο άντρας μου τον θέλει τον μεσημεριανό ύπνο, κοιμούνται παρέα και ησυχάζουμε λίγο!

Καλυψώ μου περαστικά σας! Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και με την δουλειά...η Αγγελικούλα έστρωσε τον ύπνο της ε? Μια χαρά! Αντε μην χάνεσαι!

Πήγα στον γιατρό εχθές και μου έγραψε τον προγεννητικό έλεγχο αλλά νευρίασα πάρα πολύ με ορισμένες κλώσσες εκεί...ο γιατρός μου δεν κλείνει ραντεβού, πάς εκεί και περιμένεις την σειρά σου και φυσικά όπως συμβαίνει πάντα υπάρχουν μερικές έξυπνες που θέλουν να γίνει η δουλειά τους τώρα οπότε αρχίζουν τα κλαψουρίσματα για να σου πάρουν τη σειρά...έτσι και χθές, περίμενα από τις 3μιση μέχρι τις 5μιση, με το που ήρθε η σειρά μου μου ζήτησε μία να μπεί να πάρει μόνο αποτελέσματα...της λέω ΟΚ αλλά πάρα πολύ γρήγορα γιατί δεν νιώθω καλά. Στο καπάκι μπαίνει ένα ζευγάρι και μας ζητάει σειρά γιατί είχαν έκτακτο περιστατικό...τους λέμε ΟΚ αφού είναι επείγον αλλά η κυρία με τα αποτελέσματα θα περιμένει την σειρά της. Στο τέλος, ανέβασα 15μιση πίεση και τα χρειάστηκαν όλοι εκεί μέσα! Και το γελοίο? Η κοπελίτσα με το έκτακτο φαινόταν μια χαρά σε σχέση με μένα που της παραχώρησα την σειρά μου!!!!!! :evil::evil::evil:

Πάω να χτυπήσω μια σοκολατίτσα τώρα γιατί συγχίστηκα πάλι που το θυμήθηκα!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΠΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΒΑΣΙΚΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ. ΒΑΣΙΚΑ Η ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΛΙ ΠΥΡΕΤΟ ΚΟΝΤΕΨΕ ΤΟ ΣΑΡΑΝΤΑΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 38.5 ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΔΥΣΚΟΛΗ ΒΡΑΔΥΑ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ.

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΦΩΝΑΞΕ ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΗΔΗ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑΜΕ ΝΑ ΣΑΛΤΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΙ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΑΛΟΙΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΜΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΙ ΣΥΖΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ φυγουμε το σαββατοκυριακο και το μικρο εχει πυρετο. νομιζω ειναι λιγο στον κοσμο τουσ.

αυτα υπομονη και φιλουσκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

αχ βρε toniantoni , ποσο σε καταλαβαινω ..προσπαθω κ γω οσο μπορω να κρατησω ισοροπιες μεσα στο σπιτι ..μερικες φορες ειναι λιγακι δυσκολο βεβαια ..Μ'ενδιαφερει να ειναι τουλαχιστον το σπιτι καθαρο το συμμαζεμα αλλωστε ειναι χαμενη υποθεση με τρια παιδια που τριγυρνουν παντου ..Δεν μ'απασχολει ομως κ ιδιαιτερα , προτιμω επισης να περασω τον χρονο μου μαζι τους παρα να συμμαζευω τ'ασυμμαζευτα :mrgreen: Ελπιζω το μικρο σου να συνελθει γρηγορα κ να μην ταλαιπωρηθειτε ..Κ μενα ο φοβος κ ο τρομος μου ειναι να ξεκινησει μια απο τις τρεις με μυξες πχ γιατι τοτε ειναι θεμα χρονου να κολλησει κ καποια απο τις υπολοιπες ..

Οσο για τους μπαμπαδες ..τους χρειαζομαστε καλε κ αυτους ..Κ ας κανουν οτι μπορουν ..Ακομα κ αν τις περισσοτερες φορες τα κανουν μανταρα εδω που τα λεμε ..Ο Νικος ειχε αδεια την περασμενη εβδομαδα κ ακομα προσπαθω να βαλω σε ταξη λιγο τις μικρες γιατι ξεσαλωσαν μαζι του ..Ομως απο την μια τον καταλαβαινω γιατι μεσα στην εβδομαδα τις βλεπει ελαχιστα ..Αντε λιγο παραπανω τα σκ που προσπαθει ν'αναπληρωσει οσο χρονο μπορει ..

Νασια εμας το θεμα μεσημεριανος υπνος μας καιει ..ευτυχως η δυστηχως ακομα ..Ομως απο την στιγμη που το βραδυνο μας εχει στρωσει δεν με χαλαει ..Ομως ειναι φορες που γκρινιαζει παααααρα πολυ γιατι βλεπει κ τις αλλες δυο που την ξεσηκωνουν ..Καλε τι εκανε ο αντρας σου με το παρκο ?! Μην σκυβεις κ συ εγκυος γυναικα ..πες του να βαλει ενα χερακι ..

Καλυψουλα αναρρωσατε ?

Οι υπολοιπες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααα....

μεταμεσονυχτια ειμαι...

η μικρη κοιμηθηκε στις 11 παλι...

αν κ τη βαζω νωριτερα για υπνο μουρμουραει για παρα πολυ ωρα...

κ το μεσημερι το ιδιο κανει..

ειναι ο τροπος της για να κοιμηθει...

το κοιμαμαι μεγαλωνω εμας μας εσωσε παντως...

φτου φτου να μην το γρουσουζεψω...

ευα μου τουλαχιστον κοιμαται το βραδυ...

οποτε δεν πειραζει το μεσημεριανο..

πιστευω θα αρχισει να κοιμαται παλι μωρε...

νασια μου οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι κοριτσι μου..

οσο για τον αντρα σου δε θα σχολιασω...

ολοι ιδιοι ειναι γμτ..

τονιααντωνη τι να πω κοριτσι μου..

εμεις που δεν δουλευουμε ξερεις ποσο πολυ θα θελαμε???

ειναι προς τιμη σου που ασχολεισαι με τα παιδακια σου

αν κ εχεις κ εσυ πολλα!!!!!!

κουραγιο!!!

οι υπολοιπες που χαθηκαν?

η αγγελικη?

η αναστασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποψε ειχαμε μια πραγματικα δυσκολη νυχτα. Το μωρο ειχε πολυ πυρετο και κατεβηκε κατα τις 4 τα ξημερωματα.Τωρα ειναι 7 και παλι ψινεται. ΝΟμιζω πως κατι παιζει παλι απο το αναπνευστικο. Το απογευμα θα τον παω στον γιατρο και ο θεος βοηθος. ΤΙ να πω πια δεν ξερω. Αναρωτιεμαι μηπως φται που τις προηγουμενες μερες βγηκαμε εξω. Και παλι απο ζαχαρι εινα???Εχω την εξης απορια τα γυφτακια πως δεν κρυωνουν που ειναι συνεχεια εξω και τα δικα μου ειναι μονιμα αρρωστα

Ελεος πια. Τωρα τον κουναω να κοιμηθει ξανα και νανουριζεται. Τον λυπαμαι τον καημενουλη ταλαιπωρειται συνεχεια

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑ. ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ Η ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ;):D:)) [smilie=laughing7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

κ γω πρωινη πρωινη σημερις ..toniantoni πως ειναι ο μικρος , επεσε ο πυρετος ? μπες καποια στιγμη να μας πεις πως τα παει..

Καλυψουλα χαιρομαι που τουλαχιστον εσας σας βοηθησε το κοιμαμαι μεγαλωνω ..Εμας δεν μας εκανε τιποτα δυστηχως ..Αρα το θεμα για την δικη μου τσουπρα δεν ηταν το γαλα ..δηλαδη δεν ηταν θεμα πεινας ..απλα ειχε μαθει να ξυπναει ..κατι σαν ρουτινα το ειχε το πουλακι μου :mrgreen::mrgreen:

Ευτυχως ξαναλεω κ φτυνω φτου φτου εχουμε ηρεμισει κατα πολυ ..ΕΙναι φορες που μπορει να ξυπνησει αλλα συνηθως ειναι γιατι εχει πεταξει ολες τις πιπιλες της κατω ..απλως θα σηκωθω θα τις δωσω , φιλακι κ καληνυχτα ξανα ..Νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο φτου κ παλι φτου !Νομιζω οτι ακολουθωντας καποιες συμβουλες του περιφημου πλεον βιβλιου μας εβαλε σε μια ταξη ..

Καλα Νασια , ξεχασα να σχολιασω χτες αυτο που εγραψες για τον γυναικολογο κ την παραχωρηση της σειρας ..Παντου τα παντα καλο μου ..Η εξυπναδα κ καλα ορισμενων στο να τελειωσουν γρηγοροτερα εχει γινει πλεον σπορ ..Ομως ενταξει ορισμενα περιστατικα αν οντως ειναι εκτακτα κ οχι μουφα ας προσπερασουν τους υπολοιπους ..Οταν πηγαινα για υπερηχο στον γιατρο μου ( εμενα μου εκανε σε καθε ραντεβου μας δηλαδη 2 φορες τον μηνα )παντα υπηρχαν εξυπνουληδες αλλα το επαιζα κ γω καπως ..Μην τους αφηνεις καλε ..Αν δεις ιδιαιτερα οτι δεν αισθανεσαι καλα πες το !

Αχ παω να πιω καφεδακι κ να ξυπνησω σε λιγο το τρελοκομειο γιατον παιδικο

Α..toniantoni , τ'αντρακια σου δεν πανε προνηπιο ? Παιδικο πηγαινουν ?

αντε καλημερα ξανα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΥΡΕΤΟ ΕΦΤΑΣΕ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ 39. ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.. ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΝΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΥΤΗΧΩΣ. ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΤΟ ΧΑΟΣ ΗΔΗ . Ο ΕΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ [smilie=wav.gif] [smilie=banghead.gif]

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΛΙΓΟ ΑΡΓΑΜΙΣΗ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!!!

τόνια μου περαστικά σου εύχομαι...'όσο για το ότι φταις εσύ που τα παιδάκια σου είναι όλο άρρωστα,το έχουμε ήδη σκεφτεί κ εγώ κ η εύη γτ ειναι αρρωστιάρικα τα παιδάκια μας..

μην βασανίζεις το μυαλό σου..

κάποια παιδάκια είναι πιο ευαίσθητα από κάποια άλλα

κ κάποιες φορές η πολλή προστασία κάνει κακό..εγώ αυτό νομίζω ότι φταίει στη δική μου περίπτωση..

τέσπα ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό..

ευάκι μου κ εμένα η δικιά μου το είχε κανει σύστημα να ξυπνάει αν θυμάσαι κ ακόμα δεν νομίζω ότι πεινούσε,ίσως απλά αυτό γεμίζει το στομαχάκι κ το βαραίνει κ για αυτό..

μην φανταστείς βέβαια ότι δεν ξυπνάει ποτέ..

απλά όταν ξυπνήσει θέλει αγκαλιά κ όχι πια γάλα στις 3 τα ξημερώματα!!!!!!

σήμερα μετά το πρωινό γάλα γκρίνιαζε κ δεν ήθελε να ξανακοιμηθεί.

πάω στην κούνια κ την ρωτάω:τι θέλεις??

κ μου λέει αγκαλιά!!!!!!

με τσάκισε!!!

αλλά τώρα που της λέω να πει αγκαλιά μόνο γκα λέει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

αλλαξε παλι ο καιρος εδω ..εριξε κ μια βροχουλα , ισα που προλαβαμε κ καναμε μια μικρη βολτιτσα το πρωι με την Αριαδνη..

Βρε Καλυψω δεν ξερω το θεμα του υπνου τελικα ισως ειναι πονεμενη ιστορια για τις περισσοτερες μαναδες ..αλλες εχουν τεραστιο προβλημα αλλες μικροτερο αλλες μεγαλυτερο ..κ αυτο το λεω γιατι προσφατα στο παρκο τις γειτονιας που πηγαινουμε με την μικρη ακουσα μια τελειως κουφη ιστορια που πραγματικα ξεφευγει απο τα ορια της λογικης ..Υπαρχουν τελικα μαναδες κ μαναδες ..Καποια πραγματα ομως ειναι τελικα θεμα μυαλου του γονιου κυριως ..Δεν μπορεις πχ να αφησεις το παιδι σου ουτε να σπαραζει αλλα ουτε κ να σε χειραγωγει ..καπου υπαρχει μια μεση λυση για ολους μας που με λιγη προσπαθεια την βρισκουμε αργα η γρηγορα ..Παντως η συγκεκριμενη μαμα που ειδα στο παρκο δεν ξερω ειλικρινα αν θα επρεπε να λεγεται μανα ..Κ τελικα ειναι τοσες πολλες οι γυναικες που κυριολεκτικα πεθαινουν για να αποκτησουν ενα παιδι ενω καποιες αλλες τα παρατανε απλως στην μοιρα τους ..Φορτωσα παλι που το θυμηθηκα ..Ρε κοριτσια δεν μετανιωνω με την συγκεκριμενη γιατι παρα το οτι φαινοταν σωας τας φρενας που λενε τελικα μαλλον ψυχιατρειο ηθελε ..Μου ειπε κιολας οτι εκανε κ 2 εκτρωσεις για να μην αποκτησει αλλα παιδια σαν το δικο της ..δηλαδη δυσκολα ατιθασα αυπνα κτλ κτλ κτλ ..Μετανιωνω που δεν την σκυλοεβρισα απλα μαλλον το σοκ μου ηταν μεγαλυτερο ..τι να πω ..

Τελοσπαντων ..

Καλυψουλα τι καλα που συνενοειστε με την μικρη ..τωρα εχουμε αρχισει κ μεις κ κανουμε κατι σαν διαλογο ..αυτη στην γλωσσα της κ γω στην δικη μου ..παντως συννενοουμαστε ..Αυτο με την αγκαλια θεεικο ..ε πως να μην λιωσεις μετα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αποψινη νυχτα προβλεπεται δυσκολη. Ο μικρος εχει λαιμο χαλια ειπε η γιατρος με πυον και αιμα και αυτο δικαιολογει τον ακατεβατο πυρετο. Παιρνουμε ξανα αντιβιωση με την ελπιδα οτι θα παει καλα και δεν χρειαστει ξανα νοσοκομειο. Δυστηχως τα φαρμακα τα παιρνει με δυσκολια για την ακριβεια τα φτυνει και εκανε και εμμετο σημερα. Δεν ξερω μου ρχεται να βαλω τα κλαματα ειλικρινα ολα τα αντεχω το μονο που δεν μπορω ειναι οι αρρωστιες και κυριως οταν ειναι τοσο μωρα που δεν ξερεις τι να κανεις. Ευτηχως φωναξα την γυναικα και τη μαμα μου σημερα και πηγαμε για ενα καφε με τον αντρουλη μου μετα τον γιατρο γιατι θα εσκαγα. Ειμαι σχεδον πεποισμενη οτι το σαββατοκυριακο θα το περασω στο νοσοκομειο.

Αυτα για την ωρα δεν λεω καληνυχτα γιατι ηα αποψινη μου νυχτα θα ειναι μεγαλη!!!!!!!!!!!! [smilie=blob8.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

toniantoni τι να πω ..κανε κουραγιο λιγακι ..προσπαθησε να τον ανακουφιζεις οσο μπορεις ..σιγουρα οταν δεν αισθανονται καλα με αρρωστιες κτλ ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα ..Πιες καφεδακι καλου κακου κ να εισαι διπλα του ..Εγω ευχομαι να ηρεμισει λιγακι αποψε ..την αντιβιωση δεν την θελει καθολου ? Πως του την δινεις ? διαλυμενη μεσα σε κατι αλλο οπως το γαλα πχ ? η σκετη με κουταλακι η συριγγα? Παρτο λιγακι στο παιχνιδι κανε οτι πινεις κ συ ισως κατι να πιασει ..

Ευχομαι να συνελθετε γρηγορα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΑ , ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΟΠΩς ΜΠΟΡΩ. ΜΟΛΙς ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΟΝΣΤΑΝ ΕΙΧΑ 39,4 ΣΤΟ 3ΩΡΟ. ΤΟΝ ΗΠΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ. ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΑΥΡΙΟ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ ΞΗΜΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩς ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΗ ΤΥΧΗ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα πρωην και νυν καταρρεουσες μαμαδες!

Ειχα εξαφανιστει για λιγες ή μαλλον αρκετουτσικες μερες αλλα χρειαζομουνα χρονο για να σκεφτω μερικα πραγματα σχετικα με το mammyland και το Internet γενικοτερα... Επισης ειχα και ακομα εχω ενα πηξιμο με μια προσωρινη απαοσχοληση στη στατιστη υπηρεσια μαζι με διαφορα τρεξιματα για την ισοτιμια του πτυχιου μου και την αδεια ασκησεως επαγγελματος και κατι δικηγορους για ενα θεμα και κατι αλλα θεματα στην πολεοδομια σχετικα με το πατρικο μου σπιτι. Πολλες σκοτουρες δηλαδη μαζεμενες. Τελοσπαντων μια χαρα ειμαι και ο Ιασωνας ο τρομερος ακομα καλυτερα... Κοιμαται σαν πουλακι οτι και να γινει και εχει πολυ καιρο να αρρωστησει δεν εχω ακουσει γκουχ ή δει μυξα για περισσοτερο απο ενα μηνα. Ξεμπερδεψε και με τα δοντακια... επιτελους εχει 20 ολοκληρα δοντια και θα ησυχασουμε πια με αυτα για πολυ καιρο. Μεχρι να αρχισει να τα αλλαζει δηλαδη...

2 ατυχηματακια ειχε... Μασησε και καταπιε ενα κομματι γυαλι (αυτο μου δημιουργησε μια σχεδον συγκοπη) και εφυγε με το μπροστινο μερος της καρεκλας φαγητου ενω χοροπηδουσε καθιστος και εσκισε τα χειλια του (αυτο ευκολακι ηταν... εχω ψυχραιμια με τα αιματα και τα εμφανη τραυματα). Και τα 2 ομως πηγαν μια χαρα και δεν χρειαστηκε τιποτα αλλο εκτος απο τις πρωτες βοηθειες στο σπιτι και 1-2 τηλεφωνακια στον παιδιατρο για σιγουρια.

Η ζωηραδα του φυσικα και οι σκανταλιες του δεν μειωθηκαν καθολου το αντιθετο θα ελεγα...

Ευα, Ευη, Αναστασια, Καλυψω, Νασια τι κανετε? Πως πανε οι υπνοι οι αρρωστιες και οι σκανταλιες και οι γκρινιες? Οι δουλειες, το ψαξιμο για δουλεια, οι αντοχες γενικοτερα? Δεν ξερω τι να πρωτοδιαβασω μετα απο τοσο καιρο και εχετε γεμισει τοοοσες σελιδες...

Βλεπω οτι εχουμε και νεες φιλες που περνανε δυσκολα αυτον τον καιρο...

toniantoni, καλως ηρθες στην παρεουλα μας! Βλεπω οτι εισαι πολυ - πολυ δυσκολα αυτες τις μερες... Περαστικα στο μικρουλι σου πρωτα απο ολα σου ευχομαι και να ειναι πολυ καλυτερα απο αυριο, να μη χρειαστειτε νοσοκομειο. Εχεις 3 παιδακια και δουλευεις κιολας αν καταλαβα καλα? Εισαι ηρωας στα δικα μου ματια!!! Τι αλλο να σου γραψω? Απο κουραγιο και υπομονη σιγουρα ξερεις ηδη... Προσπαθησε μονο να μη σε παιρνει απο κατω και κατηγορεις τον εαυτο σου αδικα για πραγματα που ειναι αδυνατο να ευθυνεσαι! Οπως γραφεις κι εσυ αυριο ειναι μια καινουρια μερα και αλλη μερα - αλλη τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

χμμμμ με δυσκολια σηκωθηκα σημερα ..πριν λιγο ταισα κ το μικρο κ τωρα τις ακουω που ..συζητανε στα κρεβατια τους ..

toniantoni τΙ σας ειπε τελικα ο παιδιατρος για τον μικρο ? Εχει ακομα πυρετο ε ?..περαστικα σας καλο μου κ κουραγιο να περασει η δυσκολη φαση ..

Αγγελικουλα μια χαρα σας ακουω - διαβαζω , ζωηρους ζωηρους !! :lol::lol::lol: Καλα κ μεις απο σκανταλιες δεν παμε πισω ..Το μικρο εχει εξελιχθει σε ζιζανιο μεγατονων κ δεν το περιμενα .. :lol: Τελοσπαντων παω να σηκωσω το τρελοκομειο κ θα τα πουμε αργοτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτηχως ηταν απυρετος για αρκετες ωρες ομως τωρα παλι 39. Ο παιδιατρος ειπε πως ο λαιμος του ειναι γεματος πυο και αιμα. Σημερα δεν τρωει καθολου καλα ουτε γαλα, με τοζορι δινω λιγο νερο. Το βραδυ εκανε και εμμετους πιθανοτατα πο τον λαιμο του. Και σημερα εκανε μια φορα και μου φανηκε πως ειχε σαν φλεμα. παιρνει ξανα αντιβιωση και ελπιζουμε μεχρι αυριο να πεσει ο πυρετος και να μην παρουσιασει τιποτα αλλο γιατι διαφορετικα θα πρεπει να μπουμε παλι μεσα στο νοσοκομειο. Τωρα προσπαθω να τον κοιμησω οπως παντα μα αυτος με κοιταει και κανει ιιιιιιιι!!!!!!!

Το πρωι ο ενας απο τους μεγαλους ειπε πως τον ποναει ο λαιμος του μαλλον για να μην παει σχολειο. Τι να πω πια. Ευτηχως αυτες τις μερες ειχα αδεια ομως απο Δευτερα τα κεφαλια μεσα. Ασε που δεν καταλαβα ξεκουραση αυτη φορα. Μαλλον πιο κουρασμενη ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα συμπασχουσες φιλες μου...

αγγελικη καλως μας ηρθες παλι..κ εγω ειχα χαθει για 2 βδομαδουλες αλλα παλι εδω!!!

τονια μου περαστικα κ παλι πολλη πολλη υπομονη σου ευχομαι...προσπαθησε οσο μπορεις να παιρνει τα φαρμακακια κ γρηγορα θα γινει καλα το μικρουλι σου..κ εμεις οποτε ειναι αρρωστη η αγγελικη ειμαστε σαν νοσοκομειο αλλα πεοσπαθω να καταλαβαινω τι ταλαιπωρια τραβανε κ αυτα τα καημενα πιο πολυ απο μας οποτε κανω κουραγιο!!!!

ευα μου σε καταλαβαινω ειλικρινα που ηθελες να την βρισεις...

καμια φορα κρατιομαστε να μην μιλησουμε κ πειραξουμε τα αυτια καποιων ανθρωπων αλλα σε καποιες περιπτωσεις πρεπει να μιλας κ ας γινεις κακια...

σιγουρα πολλα παιδια ειναι εξαιρετικα ζωηρα κ δυσκολα παιδια αλλα εξαρταται κ απο τη μαμα κυριως νομιζω να κανει υπομονη,να μην φωναζει κ να βαλει τα πραγματα σε μια σειρα..

κ εγω θεωρουσα την αγγελικη πολυ δυσκολο μωρο αλλα τωρα ειναι πολυ καλο παιδι...

χτες βραδυ σπασαμε ρεκορ υπνου!!

κοιμηθηκε στις 10,ξυπνησε στις 8 για γαλα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10!!!!!

ΕΣΠΑΣΕ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες βραδυ σπασαμε ρεκορ υπνου!!

κοιμηθηκε στις 10,ξυπνησε στις 8 για γαλα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10!!!!!

ΕΣΠΑΣΕ!!!!!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty:

Μπραβο βρε καλο μου ! ειδες , σιγα σιγα θα μπει κ η Αγγελικη σε μια γραμμη ..στο τελος θα εξελιχθει σε σουπερ υπναρου να μου το θυμασαι :lol: ..Κ μενα θυμαμαι ιδιαιτερα η Σοφια δεν θα το πιστευα ποτε οτι θα εξελισσοταν ετσι τα πραγματα ..Το παιδι αυτο που απο νεογεννητο μεχρι 6 μηνων ισα που το παιρναμε χαμπαρι οτι υπηρχε ..Μετα αποφασισε να μας αλλαξει την παναγια μεχρι τον χρονο ..δεν εκλεινε ματι ..Τωρα η Σοφια δεν ξυπναει ουτε με κομπρεσερ :lol::lol: ποιος θα το ελεγε ..Γι'αυτο λοιπον να σκεφτεσαι οτι στο μελλον η Αγγελικη θα σου δινει φιλακι θα σου λεει καληνυχτα κ πριν προλαβεις να βγεις απο το δωματιο θα την εχει παρει ο υπνος ..

Εμεις παλι σημερις δεν ειμαστε στα πολυ καλα μας ..Η Αριαδνη εχει ξυπνησει με γκρινια τρομερη ..Μου εκανε κ ενα δυο ξυπνηματα χτες βραδυ ..ηπιε ελαχιστο απο το πρωινο της γαλα κ απο την ωρα που σηκωθηκε ζητημα να εχει φαει ισαμε δυο μπισκοτα ..Απεργεια πεινας λοιπον φτου κ απο την αρχη .. :? Βεβαια ειδα οτι στην κατω γναθο αριστερα κ δεξια ειναι τουμπανο τα ουλα της κ μαλλον θα βγαλουμε τραπεζιτες αυτη την φορα ..Οποτε τρεχατε ποδαρακια μου , ελπιζω να μην ταλαιπωρηθει πολυ το καημενο ..Της εδωσα λιγο ντεπον μηπως την ανακουφισει γιατι τρωγεται με τα ρουχα της , μασουλουσε κ το καγκελο του κρεβατιου της μεχρι κ το χερι της Νικης βρηκε βολικο κ του εριξε μια δαγκωνια .. :roll::roll: Ευτυχως η Νικη το πηρε για αστειο ..Επισης εχουμε κ νερουλα κακακια ( πιφ πιφ ) οποτε ολα τα συμπτωματα προς δοντια με πανε ..

Συναγωνιστρια τριτεκνη διδυμομανα toniantoni, με βλεπω καραουλι για σημερα το βραδυ ..αν εισαι μεσα σφυρα μου να τα πουμε .. :D

Αγγελικουλα σε χασαμε κ μας ελειψες , ξεχασα να το πω ..

Οι υποδελοιπες φιλεναδες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες...

λοιπόν τώρα που δεν μπορώ να κυνηγάω το Μαρούλι και την ανέλαβε ο μπαμπάς της είναι όλο βόλτες η γυριστρούλα...δεν μαζεύεται με τίποτα! Ο άντρας μου έχει κλατάρει αλλά από ότι κατάλαβα τον βολεύει κι αυτόν να την βγάζει βόλτα την μικρή για να ξεσκάει και ο ίδιος...Κατά τ'άλλα είμαστε ήσυχα, τα γνωστά καθημερινά μας...το Μαρουλάκι κοιμάται μετά τις 10 (πάντα), ξυπνάει μέχρι να αναγκαστούμε να την πάρουμε στο κρεβάτι μας κι ύστερα αρχίζουν οι μπουνιές και τα κλωτσίδια...απορώ γιατί κάνει τόσο ανήσυχο ύπνο! Και καλά τώρα...όταν όμως αργότερα φουσκώσει η κοιλιά μου τί θα κάνω? Να κοιμάμαι στον καναπέ???????

Ευάκο μου στην γκρίνια πάλι η μπουλουκίτσα ε? Τί να κάνει το γλυκάκι μου άμα πονάνε τα δοντάκια της! Αφού είναι και τα ούλα της φουσκωμένα τότε σίγουρα ετοιμάζει δοντάκια...Πόσα έμειναν ακόμα? Εμείς έχουμε ακόμα μόνο 7 οπότε μέχρι τα 20.....ωχ Παναγίτσα μου τί μας περιμένει!

Καλυψώ μου είδες ρεκόρ η Αγγελικούλα? Αφού την βοηθάει το Κοιμάμαι Μεγαλώνω καλά κάνεις και της το δίνεις!

Τονιαντόνι μου πώς είστε σήμερα? Ξαναέκανε πυρετό ο μικρούλης σου? Και ο μεγάλος που παραπονιόταν για τον λαιμό του? Περαστικά να είναι και να μην χρειαστεί ούτε νοσοκομείο ούτε τίποτα...

Αγγελική καλώς μας ξαναήρθες! Έφαγε ο Ιάσωνας γυαλίιιιιιιιιιιιι :o:o:o Πάλι καλά που είσαι ψύχραιμη γιατί εγώ θα είχα σαλτάρει...αφού όμως είναι καλά ο μικρός...

Η Βαγκ που χάθηκε?

Φιλάκια κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...