Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

καλυψουλα μου τι κανεις ? εχουμε καιρο να τα πουμε ..δεν εγινε τελικα τιποτα με την δουλεια που ελεγες ?..Υπομονη καλο μου ..ετσι λεω κ στον εαυτο μου για να μην με παιρνει απο κατω ..Θα βρεθει κατι που θα παει ..

Εμας παντως προς το παρον τριτο βραδυ σερι μ'εχει διαλυσει το βλασταρι μου αλλα ομως τι να κανω ..υποφερει ..μαλιστα εκανε κ τρεις φορες εμετο απο τον βηχα ..Την εχω σε φουλ προγραμμα ορου , ρουφιχτιρι , αερολιν κ φυσιομερ σπρει θαλασσινο νερο ..Αντε να δουμε παλι ..Παραλληλα μαλλον βγαζει κ το επομενο δοντι κ δεινοπαθει το δολιο ..Μα παντα αυτο γινεται ..με τα συναχια της ερχονται παρεα κ τα φουσκωμενα ουλα ..

Τιιιι να πω ..

οι υπολοιπες κοπελιες τι κανετε ? Χαθηκαμε τελειως βρε κοριτσια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια...

χάθηκα για λίγο αλλά τώρα είμαι πάλι εδώ...και ολίγον εγκυούλα!!!!!!! Ήρθε λίγο αναπάντεχα αλλά καλώς να ορίσει και ελπίζω να πάνε όλα καλά (είχα μια κακή εμπειρία στο παρελθόν και φοβάμαι λίγο.)

Είχα λίγα καφέ υγρά, παίρνω utrogestan και ο γιατρός μου είπε να ξεκουράζομαι πολύ...δύσκολο με την μικρή σβούρα που ονομάζεται.....Μαρούλι!!!!!!! :lol::lol::lol: Έκανα υπέρηχο, είδαμε το σποράκι και σε 10 μέρες θα ξαναπάω για να ακούσουμε καρδούλα. Ξαναθυμήθηκα τί άγχος τραβούσα όταν ήμουν έγκυος στην Μαρία.....Άσε που τώρα ξεκινάω 10 κιλά βαρύτερη.....γουρούνα θα γίνω πάλι!!!!!

Φιλάκια πολλά μανουλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιακο μου μπραβοοοοο!!!! Σου ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη , με το καλο το αδερφακι για το Μαρουλι σου ! Καλε μην αγχωνεσαι ..Κ γω επαιρνα ουτροτζεσταν στην εγκυμοσυνη ..σταδιακα θα σου τα μειωσει κ μετα θα τα σταματησεις ..Προσπαθησε μονο να μην κανεις πολλα πολλα κ να εχεις καλη ψυχολογια ! Απολαυσε επισης τις στιγμες αυτες με το Μαρουλι ..οταν ερθει με το καλο το νινι θα ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα ..

Μπραβο βρε κοριτσακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μπήκα να σας πώ μια καλημέρα και να περάσετε πολύ όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα και αύριο!!!!! Θα τα ντύσετε τα ζουζουνάκια σας καρναβαλάκια? Το Μαρουλάκι θα ντυθεί Φράουλα!

Ευάκο μου σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...ελπίζω να πάνε όλα καλά! Φιλάκια στα κοριτσάκια σου τα όμορφα!

Πολλά φιλιά σε όλες!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλά να περάσετε σήμερα ό,τι κι αν κάνετε!

Νάσια συγχαρητήρια! Με το καλό κούκλα μου! Να προσέχεις πολύ και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

νασια με το καλο το μωρακι συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!

ευακι μου υπομονη....

σημερα θα πατε πουθενα?

εμεις θα παμε καραναβαλι και θα τον ντυσω νταρτανιαν :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας κι εσείς να χαίρεστε τα μπουμπουκάκια σας!

Καλή Σαρακοστή να έχουμε...

πως περάσατε? Το Μαρούλι κι εγώ πήγαμε στην μαμά μου (σε άλλο χωριό δηλαδή) και μείναμε εκεί για να μην είμαστε μοναχούλια αυτές τις δύο μέρες που ο άντρας μου θα είναι συνεχώς στην ταβέρνα των γονιών του. Χιόνισε και λίγο το πρωί και ήταν ωραία. Πρίν λίγο επιστρέψαμε στο σπίτι, κοιμήθηκε η μικρή και θα ξαπλώσω κι εγώ γιατί δεν νιώθω και πολύ καλά, άρχισαν και οι αναγούλες......

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας κ απο εμενα

εχω νευρα κροσσια ..μια με τον καιρο που ειναι χαλια οποτε δεν καναμε απολυτως τιποτα σημερα ..Αποτελεσμα τα πιτσιρικια εχουν οργιασει εντος σπιτιου κ η κατασταση προβλεπεται δυσκολη ..Τωρα η μεσαια μου κορη καθεται απεναντι μου τιμωρια στον καναπε ..Αφου ξυπνησε δυο φορες την Αριαδνη η οποια πεταχτηκε κυριολεκτικα πανω με ουρλιαχτα γιατι την τρομαξε , τωρα καθεται μονη της χωρις τηλ χωρις παιχνιδι να σκεφτει τι εκανε ..Τωρα κουνια που με κουναγε αν θα σκεφτει αλλα εγω τηρω την συγκεκριμενη οδο για να καταλαβει οτι δεν μπορει να ενοχλει τον οποιοδηποτε οταν ξεκουραζεται ειτε ειναι οι αδερφες της ειτε ο οποιοσδηποτε ..

Τα νεα σας ? Αναστασια καπου νομιζω μια δυο σελιδες πριν ειχες γραψει οτι ξαναρχιζεις εκπαιδευση στον Σπυρακο ? Παλι στον υπνο η γενικα με το γιο γιο ?

Εμενα εχει αρχισει παλι να επανερχεται σιγα σιγα το μικρο κ ελπιζω τελειωνοντας αυτες οι μυξες πλεον να ηρεμισει ..Την πιανει ρε γμτ κ ενας τρελος βηχας ωρες ωρες ..Τι να πω ..

Αυτη την εβδομαδα θα παει για εξετασεις αιματος κ ουρων , τις πρωτες της ..Μια που εχει αδεια κ ο Νικος ειναι ευκαιρια να παμε μαζι γιατι δεν το αντεχω μονη μου να το ξαναπερασω ..Εννοειται οτι θα κανουν κ οι αλλες δυο κ εκει θελω να δω την αφεντια μου πως θα τα καταφερει να τις κρατησει ηρεμες - ακινητες κτλ ..Θα θελουμε τρια ατομα για να τις κανουν καλα την καθε μια ..

Αχ αυτος ο καιρος σκετη μελαγχολια ειναι ..Εχει ριξει βεβαια αρκετη βροχη , την χρειαζομαστε δεν λεω , ομως κ μια λιακαδα θα βολευε για σημερα .. ;)

Χτες ηταν πολυ καλυτερα κ το πρωι καναμε μια μεγαλη βολτα με τα πιτσιρικια ..Πηγαμε στην εξοχη μαζεψαμε λουλουδια πηραμε καθαρο αερα ..λυσσαξανε κ οι τρεις ..τι τουμπες στα χορταρια τι κραυγες ..Μας ακουσαν τα βουνα κ τα λαγκαδια αλλα χαλαλι τους , το ευχαριστηθηκαν ..Ενα πλυντηριο ρουχα μαζευτηκαν απο αυτη κ μονο την εξοδο τους γιατι οπως καταλαβαινετε εγιναν χαλια ..Καναμε ομως μπανακι σε στιλ αφρολουτρου που τους αρεσει κ τις χαλαρωσε ..κ τις ξεβρωμισε επισης .. :lol::lol: Μα βρηκα χορταρακια κ μεσα στο αυτι της Νικης ..ελεος ..

Βεβαια επιστρεψαμε γυρω στις 2 το μεσημερι κ αφου η μπουλουκα εριξε εναν δεκαπενταλεπτο υπνο στο αμαξι ηρθε στα ισια της κ δεν κοιμηθηκε καθολου στο σπιτι ..Ουτε βεβαια κ οι αλλες ..Απ'την υπερενταση κ μονο ..Εννοειται οτι το βραδυ επεσαν ξερες κ οι τρεις ..Μονο καποια στιγμη εκει γυρω στις 10 ψιλοκλαψουρισε το μικρο αλλα ευτυχως ξανακοιμηθηκε αμεσως ..Καλα περασαμε ..αστειευομασταν με τον Νικο οτι σαν να καναμε καθαροδευτερα ηταν μια μερα νωριτερα ..Τελοσπαντως ..παω να πιω λιγο καφεδακι ..

καλη σαρακοστη κορες !

ΥΓ. θα νηστεψετε ? Εγω σκεφτομαι να το κανω ετσι κ για αποτοξινωση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

καλη Σαρακοστη σε ολες!

ΝΑσια με το καλο! τι καλο νεο ηταν αυτο;;; μπραβο!!!!

Ευα ο ρατσισμος υπαρχει και αν ακομα δεν εχεις παιδια. ο διοικητης στο τμημα μας δε θελει γυναικες στα γραφεια, γραμματεια κλπ γιατι λεει μενουν εγκυες! σωπα ρε φιλε! εσυ τα 3 παιδια σου δεν τα εκανε η γυναικα σου;; απο το καρφουρ τα πηρες;;;; δηλαδη πρεπει να δουλευουμε και τοτε;;; ελεος!!!

ετσι και εγω, επιδη δεν ειμαι σε γραφειο (την ψαχνουμε ομως να τριπωσω σε γραφειο σε κανενα αλλο τμημα...) ξυπναω καθε μερα 5 το πρωι, μεσημερι οτιαν γυρναω απο τη δουλεια φυσικα δεν εχει υπνο, και οταν κοιμουνται κατα τις 8:30 τα μωρα, μετα απο τρελο απογευμα, πρεπει να μαγειρεψω, να κανω καμια δουλεια και να κοιμηθω πριν τις 12...

ευτυχως τα βραδυα κοιμουνται κανονικα 20:30-7 περιπου...

το μεσημερι ο αντρας μου ομως εκανε το θαυμα του...

κοιμαται ΜΑΖΙ με το Σπυρο στον καναπε! εχει βρει τη χαρα του το σκατο! χτυπαει 2ωρα με το μπαμπα του.

εγω βαζω τη μικρη κανονικα στο κρεβατι της οπου κοιμαται μονο 1 ωρα με 1 ενδιαμεσο ξυπνημα, οποτε εγω δεν κοιμαμαι, και μετα την κραταω με χιλια ζορια πανω στα δωματια μεχρι να ξυπνησουν οι πασαδες μας!

απο φαγητο χαλια!

κανουν συμπαρασταση στους πακιστανους...

ο Σπυρος εκοψε ΤΕΛΕΙΩΣ το γαλα! πρωι τρωει γιαουρτι ή κρεμα και το βραδυ γιαουρτι.

η Μαριαννα εκοψε το μεσημεριανο φαγητο!

θελει να τρωει μονη της, κομματακια με τα χερια, οταν γυρναμε ολοι απο τη δουλεια και καθομαστε ολοι μαζι να φαμε.

σημερα εφαγε φασολια πιάζ και ολο το απογευμα εσκασε για νερο! νταλακιασε!

κατα τα αλλα... καλα... σας φιλω και να ξερετε οτι, ακομα και μεσα στη νυστα μου σας σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμενα

καλα τι βροχη ειναι αυτη που εχει ριξει ...Νωριτερα το πρωι το φτασαμε μεχρι κ χιονονερο ..Να με το συμπαθειο :D κατι μπαλες .. :lol: , η θερμοκρασια επεσε αρκετα οποτε μενουμε εντος ..Αχ κ να χιονιζε μεσα στην πολη τι ωραια που θα ηταν ..

Ευη καιρο εχουμε να τα πουμε , ελπιζω να εισαι καλα ..Οσο για το θεμα της δουλειας δυστηχως οσο παει ακουω ολο κ πιο ρατσιστικη συμπεριφορα απεναντι σε μαναδες κ γενικα γυναικες που ψαχνουν για δουλεια ..Φιλη μου που δουλευει στην Ολυμπικ αιρ στην Αθηνα , σε δυο κοπελες που ειχαν παντρευτει προσφατα εμμεσως πλην σαφως τους προειδοποιησαν για τυχον εγκυμοσυνη ..Γενικα η κατασταση ειναι μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα ..Αν δεν εχεις παιδια σε κοιτανε με μισο ματι γιατι σκεφτονται οτι θα κανεις οικογενεια , κ αν εχεις οικογενεια απλα δεν τους συμφερεις για πολλους λογους ..Αρα μηδεν στο πηλικο τουλαχιστον για μενα ..

Οσο για τις αλλαγες που λες στην διατροφη , περνανε φασεις μην ανησυχεις ..Εμεις εκει περιπου στους μηνες που εισασταν καταβροχθιζε η Σοφια το καταπετασμα ..Η Νικη παλι ηταν περισσοτερο κολλημενη στο γαλα ..Πρεπει να ηπιε τονους γαλα εκεινη την εποχη ..Ομως ολα αυτα αλλαζουν οπως μεγαλωνουν ..Θα ερθουν αρκετες αλλαγες θα δεις ..

Εμενα οι μεγαλες μου δυστηχως το εκοψαν αυτο τον καιρο τελειως το γαλα ..Οποτε της βομβαρδιζω με γιαουρτια κ τυρια για να καλυψω οσο μπορω την απωλεια ..Ελπιζω να επανελθουν ..

Για τον μεσημεριανο υπνο μια χαρα εχει βολευτει ο μικρος σου ! :lol::lol: Εμεις δυστηχως αν κ στρωνουν παλι τα βραδυνα μας - ειχαμε παλι τα αναπνευστικα μας πριν λιγο καιρο - δυστηχως το θεμα μεσημεριανος υπνος ειναι ακομα προβλημα ..Η Αριαδνη κοιμαται με διαλειματα κ αυτο ειναι λιγο εξουθενωτικο γιατι αντε να κοιμηθει ενα μισαωρο κ μετα θα ξυπνησει κ μετα ξανα μισαωρο υπνου κ φτου κ απ'την αρχη ..Οι μεγαλες παλι εχουν μειωσει παρα πολυ τον μεσημεριανο υπνο αντε μια ωριτσα ..υποθετω οτι τοσο τους φτανει για να ξεκουραστουν πλεον ..

Αχ εφτιαξε χτες βραδυ μια μακαροναδα του ψαρα , ονειρο ..εφαγα ελαχιστο βεβαια ισα ισα για την γευση ..Δεν μπορω θελω να χασω κιλα δεν αντεχω αλλο την αφεντια μου σ'αυτα τα χαλια ..Την επομενη εβδομαδα θα παω σε διατροφολογο..

Εριξα κ μια αριστουργηματικη τουμπα χτες ..αλλο πραγμα ..Σφεντουριστικα για τα καλα κ τωρα ποναω ..

Παω να πιω λιγο καφεδακι ..καλημερουδια σ'ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες...

μας χάλασε καλά καλά το τριήμερο με τα ψευτοχιόνια και το ψωφόκρυο και τώρα ντάλα ο ήλιοοοοοος!

Έστειλα την Μαρία στην πεθερά (ασχολιάστο) και έμεινα να βάλω κάτι πλυντήρια, φαγητό και αν προλάβω να ξαπλώσω και λίγο...υποτίθεται ότι έπρεπε να ξεκουράζομαι...λέμε τώρα!!!!

Είδες Βαγκ? Έκανα την ανατροπή τελικά...για να δούμε...ελπίζω να πάνε όλα καλά!Ξέφυγαν τελείως από το πρόγραμμα ο Σπύρος και η Μαριαννούλα ε? και η Μαρία όταν κοιμάται με τον πατέρα της χτυπάει δίωρα και τρίωρα, όταν την βάζω στο κρεβάτι της το πολυ σε μία ώρα ξυπνάει!

Ευάκο χτύπησες πολύ? Πονάς ακόμα? Το "σφεντουρίστηκα" είναι σαν το δικό μας το "σαβουρντίστηκα" ή "έφαγα σαβούρντα" ε? :lol::lol:

Κορίτσια και το Μαρούλι κόβει το γάλα σιγά σιγά, τί φάση είναι κι αυτή πάλι? Με το ζόρι πίνει 60-70 μλ το πρωί κι άλλα τόσα το βράδυ...τί θα τα κάνουμε? Λέτε να είναι φάση που θα περάσει?

Κοριτσάκια πάω να απλώσω ρούχα και να βάλω άλλο ένα πλυντήριο...ουφ!

Φιλάκιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !!!

και ναι ..ΧΙΟΝΙΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! Και στο Ηρακλειο !! Ειμαι 33 χρονων κ ποτε μεχρι τωρα δεν το ειχα ζησει ..Καλα μην φανταστειτε χιονι με το τουλουμι αλλα καλο ειναι κ αυτο ..εστω για λιγα λεπτα ..Τα πιτσιρικια ενθουσιαστηκαν ..

Νασια το σφεντουριστηκα το επιασες αμεσως καλο μου !! Το εγραψα χωρις καν να σκεφτω για την τυχον μεταφραση .. :D:lol::lol:

Καλα βρε θα βαλεις πλυντηρια κ θα απλωσεις ? Κατσε λιγακι ησυχα ..υποτιθεται οτι πρεπει να ξεκουραζεσαι λιγουλακι ..

εμας λογω καιρου εχουν μαζευτει τρια πλυντηριακια τα οποια πρεπει λιαν συντομως να σιδερωσω .. :roll:

κοριτσια τα πιτσιρικια οντως περνανε φασεις κ θελει ηρεμια κ οχι ζορισμα ..Εννια στις δεκα περιπτωσεις που εχω ακουσει οπου ζορισαν τα μικρα ειχαν το αντιθετο αποτελεσμα ..Υπομονη κ θα επανελθουν ..Αν δεν πινουν γαλα , δοκιμαστε να το δωσετε με κορν φλεικς , η κ γιαουρτακι , τυρι αν το προτιμουν..Εμεις τωρα με τις μεγαλες ειμαστε στην φαση δεν πινω γαλα ..τρωνε ομως ολα τα παραπανω οποτε δεν ανησυχω προς το παρον ..Ευελπιστω να επανελθουν ..

σας φιλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ 13 ΜΗΝΩΝ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΧΘΕΣ ΤΡΙΤΗ. ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΗ ΜΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toniantoni τί πάθατε βρε κορίτσι μου...γιατί είσασταν στο νοσοκομείο? Τί έπαθε το μωρό? Περαστικά κι αγύριστα να είναι!

Ευάκο μου φαντάζομαι χαρά που κάνατε με το χιόνι ε? Το έστρωσε? Γιατί εδώ σ'εμάς (άσχετα με το τί έδειξαν οι ειδήσεις) μέχρι να πάρουμε χαμπάρι ότι χιόνισε το έλιωσε κιόλας :-o:ymsigh: Αναγκαστικά έκανα δουλειές καλό μου, τα άπλυτα της Μαρίας είχαν πιάσει ταβάνι πλέον, πρέπει να ξεκουράζομαι το ξέρω αλλά όλο κάτι βγαίνει...η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκουράζομαι καθόλου και το βράδυ πέφτω σαν το τούβλο ξερή για ύπνο...να φανταστείς βάζω την ενδοεπικοινωνία δίπλα στο αυτί μου για να ακούω την μικρή και ναρκώνομαι τόσο πολύ που αρκετές φορές παρόλο που ουρλιάζει εγώ δεν την ακούω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαθε λαρυγγιτιδα και βρογχιτιδα και δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα. δοξα το θεο ομως τωρα ειμαστε καλα σε καραντινα βεβαια για να κολησει τιποτα παλι αλλα τουλαχιστον ειμαστε σπιτι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !

τι μου κανετε ?

Toniantoni γεια χαρα κ απο εμενα , περαστικα στο μικρο σου , ευχομαι να ειστε πολυ καλυτερα ..

Σ'εμας ο καιρος εχει φτιαξει λιγακι αλλα παραμενει το κρυο τσουχτερο ..

Οι μικρες παιζουν μαζι κουζινικα διπλα μου στο χαλι κ ειπα να μπω να πω μια καλησπερα ..Το μικρο εχει γελιο γιατι πλεον επικοινωνει καλυτερα κ απολαμβανει την παρεα τους ..Εχουμε βεβαια κ τις ..δυσκολες στιγμες ομως μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο ..Σημερα πρωτη φορα εφαγε τοστακι με τυρι κ της αρεσε παρα πολυ ..

Πινω λιγο καφεδακι , σας χαιρετω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αυριο ρεπο, οποτε τα ξενυχταω αποψε...

Νασια κουλαρε λιγο τωρα στην αρχη..... και ας λενε οτι θελουν...

οσο για το γαλα... και ο Σπυρος το εκοψε τελειως!

δοκιμασαμε και φρεσκο και νουλακ, τιποτα!

τωρα τρωει το πρωι κρεμα και το βραδυ γιαουρτι!

απο το να ειναι νηστικος...

τονιαντονι να σε καλωσορισω και εγω, μια που τωρα σε πρωτοβρηκα...

Ευα, Αναστασια, Αγγελικη και οσες το νυσταγμενο μου μυαλο ξεχναει... φιλια!

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

τι μου κανετε ? Μετα απο μια πολυ γεματη μερα μολις καταφερα να καθισω σε μια καρεκλα ..Πλυντηρια κ κοντρα πλυντηρια αντε κ μια βολτα με τις πιτσιρικες ετσι για το ξελαμπικαρισμα ..

καλε που χαθηκατε ολες ?

Ευη κ μεις τωρα με τις μεγαλες το εχουμε γυρισει στον ..πεντοζαλι με το γαλα ..Η μεγαλη ειναι σε φαση που το κοβει ..Τουλαχιστον πινει στον παιδικο το πρωι οποτε κατι ειναι κ αυτο..Ευτυχως ομως τουλαχιστον πρωινο κ βραδυνο τρωει ενα μπωλ γιαουρτι φουλ ..Ευτυχως επισης που σ'αυτο δεν την πολυακολουθει η Νικη η οποια εξακολουθει να το πινει κ τρωει κ με το ετσι θελω μια κουταλια απο το γιαουρτι της Σοφιας .. :lol:

Ο καλος μου επιστρεφει στην δουλεια την Δευτερα μιας κ ειχε αδεια κ τον εχει παρει απο κατω ..Εγω παλι μ'εχει παρει απο κατω επειδη δεν εχω δουλεια ..

Τελοσπαντων ..παω να την πεσω κ γω για υπνο γιατι κουτουλαω ..

καλη σας νυχτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...

πάλι ξάπλα εγώ γιατί πάλι είχα καφέ υγρά και πολλά αυτή τη φορά...ευτυχώς το εμβρυάκι προς το παρόν είναι καλά, ακούσαμε και καρδούλα αλλά θα παίρνω τα utrogestan όλο το πρώτο τρίμηνο και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ γιατί η εγκυμοσύνη μου είναι επαπειλούμενη (έτσι είπε ο γιατρός.) Αυτή τη φορά πραγματικά τα χρειάστηκα!!!!! Ούτε το Μαρουλάκι μου δεν μπορώ να σηκώσω αγκαλιά...

Σήμερα ήρθε μια φίλη μου για καφέ με το αγοράκι της που είναι δύο μήνες μικρότερος από την δικιά μου αλλά το Μαρούλι ζήλεψε και τον χτυπούσε, τον έσπρωχνε, του έπαιρνε τα παιχνίδια...και ο καημενούλης είναι πολύ ησυχούλης! Καταντράπηκα! Πολύ βαρβάρα έγινε η κόρη μου!

Βαγκ δεν έπιασε ούτε το φρέσκο ούτε το νουλάκ? Γιατί κι εγώ σκεφτόμουν ότι μάλλον βαρέθηκε το γάλα που ήδη πίνει και έλεγα να δοκιμάσω κάτι απ'αυτά! Τζίφος!!!!! Κι εγώ με τυριά και γιαούρτια προσπαθώ να της αναπληρώνω το γάλα που ΔΕΝ πίνει!

Ευάκο μου μην στεναχωριέσαι με την δουλειά καλό μου...κάτι θα βρεθεί πού θα πάει? Καλή ξεκούραση κοριτσάκι!

Καλυψούλα, Αγγελική, Αναστασία, Toniantoni τί κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΠΑΝ :-bd:-bd:-bd ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΩς ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΗΡΘΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΑΛΙ. Ο ΝΑΣΟΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΥΞΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΣΕ 1.5 ΜΗΝΑ. ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ. ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΑΚΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΦΕΤΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΚΑΚΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΥΓΕΙΑΣ , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΣΗΧΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΙΑ Ο ΕΝΑΣ , ΜΙΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕΤΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ. ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΧΘΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑ ΕΞΩ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.

ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ. ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ. ΦΕΤΟΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.

ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ?? ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΡΟΧΑΡΙΣΩ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑΛΛΑΞ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Τονιαντονι... 05:07 το πρωι;;;;;;; :o:o:o

εισαι φουλ καταρεουσα μου φαινεται...

αυριο το πρωι τετοια ωρα θα ξυπναω για δουλεια.....

Νασια ασε τα χαζα και αραξε. στο ειπα και χθες.

τα ουτροτζεσταν ειναι πολυ καλα και εγω τα επαιρνα κανενα 3μηνο λογω της εξωσωματικης.\

καφε υγρα ειχα και εγω για 10 περιπου μερες.

ο γιατρος μου ειχε πει τα καφα να μη με ανησυχουν. ειναι παλιο αιμα, συνηθως απο τη διαδικασια προσκολησης και καποιο απο το αιμα αυτο απορροφαται απο τον οργανισμο ενω αυτο που βλαπουμε ειναι αυτο που αποβαλλεται.

αυτο βεβαια δε σημαινει οτι θα πρεπει να βαζεις παλι πλυντηρια και να σηκωνεις τη μικρη κλπ κλπ...

οσο για τη "βαρβαροτητα" την μικρουλας σου... δεν εχεις δει πως σκουντιουνται, πλακονωνται και χτυπιουνται "τυχαια" τα δικα μου!!!

Ευα οι καιροι ειναι δθσκολοι, δυστυχως για τους περισσοτερους απο μας...

μακαρι το καλοκαιρι να ειναι φωτεινο και για σενα και για ολους!

παω για νανι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΘΩΣ ΤΟ 1Ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΗΝΔΥΝΟ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ. ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΕ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΤΑ. ΕΓΩ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεεες!!!!!!!!

τι κανετε ? Βρε Νασια καλα το λενε οι κοπελιες , χαλαρωσε λιγακι με τις δουλειες ..Σιγουρα ειναι δυσκολο κ με ενα μικρο παιδι παραλληλα ομως τουλαχιστον προσπαθησε να την κρατας αγκαλια κ να εισαι καθιστη..Εγω εβαζα τοτε κ ενα μαξιλαρακι μεταξυ εμενα κ των κοριτσιων ..με βολεψε λιγακι ετσι τουλαχιστον αποροφουσε τους ..κραδασμους ..Υπομονη να περασει το πρωτο τριμηνο ..

Κ γω τα επαιρνα τα ουτροτζεσταν κ νομιζω οτι ανεξαρτητα εξωσωματικης τα δινουν ..

toniantoni , καλυτερα ειναι το πιτσιρικι σου ?

Εμενα ειχε λιγη γκρινια η μανταμιτσα χτες εκει γυρω στις 2200 αλλα ηρεμισαμε ..Βεβαια ολη μερα ηταν φουλ παουερ περα δωθε βολτες κ ισως της βγηκε υπερενταση , ευτυχως ομως το πηγε καλα μετα την νυχτα ..

Εχω σιδερο να με περιμενει κ μου κλεινει κ το ματι ..γμτ ..εχει τελεια μερα κ ελεγα να κανω μια βολτα με την Αριαδνη μεχρι τις κουνιες ..θα δω ..

αντε σας χαιρετω ! καλη μερα κ καλη εβδομαδα !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααχχχχ που να ειναι η αναστασια????

καταρεει κανονικα και με τον νομο!!!!

ειναι αρρωστουλης ο σπυρος και βγαζει το αχτι του πανω μου

ηταν 2 μερες στην γιαγια του και ηταν αγγελουδι

μολις ηρθε στο σπιτι εβγαλε τετοια γκρινια που δεν εχω ξαναδει

νιωθω οτι του αρεσει περισσοτερο στις γιαγιαδες του παρα μαζι μου

εκει βλεπετε κανει οτι θελει και ειναι καλυτερα!!!

ετσι που λετε χθες το βραδυ ειχαμε κλαματα απο τις 1 μεχρι τις 5:30

το πρωι σηκωθηκε στις 8:30 :shock: πηγαμε παιδιατρο και πηραμε τα κλασικα(μασκα,σιροπακι κτλ)

δεν εχει κατι πολυ ιδιαιτερο,ουτε ωτιτιδα αλλα εχει εναν γαιδουροβηχα που με τοη φωνη χθες επιδεινωθηκε!!!

το μεσημερι αν και κουτουλαγε κοιμηθηκε 1.5 ωρα και φυσικα οταν εκλεισα εγω τα ματια μου ο κυριος ξυπνησε και ουρλιαζε

λες και εχει ρανταρ!!!

απο εκεινη την ωρα με το παραμικρο κλαιει

ξαφνικα κλαιει και ολο φωναζει

δεν μπορω αλλο τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν εχω κουραγιο ουτε να σχολιασω

μονο διαβασα τα νεα σας

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...