Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

χαλο κοριτσια.

ελπιζω να ειστε ολες καλα...

εμεις εχουμε παιδιατρο το απογευμα κ εμβολιο ανεμοβλογιας..

προβλεπεται γρελη γκρινια μετα..

ευτυχως ειναι παρασκευη κ σαβ/κο ο αντρας ειναι σπιτι..

αν κ που ειναι,η αγγελικη θελει τη μαμα της!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια χαρα ..

λοιπον 5ο βραδυ που δεν εχω κλεισει ματι ..δεν αντεχω αλλο ..ο καφες κοντευει να μου βγει απ'τα αυτια πλεον ..

Οι μεγαλες ειναι πολυ καλυτερα κ αφου εριξαν κ χτες καβγα αυτο σημαινει οτι τα πραγματα πανε πολυ καλα ..Το μικρο ουτε που θυμαμαι ποσες φορες ξυπνησε χτες βραδυ ..τι στο καλο τι μεταλλαξη ειναι παλι αυτη ..Εκει που ηταν μια χαρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...

κι εμείς με πολλά νεύρα είμαστε...νομίζω ότι η κακομοίρα η Μαρία μου πονάει, μου φαίνεται ότι ετοιμάζονται 2-3 δοντάκια, βλέπω τα ούλα της φουσκωμένα σε μερικά σημεία.

Καλυψώ εύχομαι όλα καλά στον παιδίατρο απόψε...

Μαμά Εύα μήπως και η Αριάδνη από τα δοντάκια είναι έτσι?

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου μπηκα κι εγω

εφαγα μια βροχη σημερα απαπαπα

στην περιοχη μας εχει χαλασει το μικροβιολογικο και για τις εξετασεις μου πηγα σημερα στο αιγαλεω

και εκλεισα ραντεβου για δευτερα

οι μετρησεις ζαχαρου που κανω ειναι χαλια το ανωτερο 190,το λιγοτερο 145

το δοντι ποναει φρικτα...εχω τωρα 7 μερες που χαπακωνομαι και το πρηξιμο ακομη εκει

σημερα δεν πονεσα πολυ ευτυχως!!!!!

το καλο ειναι οτι το μαναρακι μου κοιμαται και αφυνει την μανουλα να ξεκουραστει λιγακι

μονο που οταν δεν τον εχω εγω δεν μου τρωει ρε γμτ!!!!

εχει 3 μερες που τρωει σαν σπουργιτι...που θα παει ομως θα επανελθει...το ευχομαι

ααααα και το καλο!!!!!

την τριτη εχω ραντεβου για δουλειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες σας και στα μωρακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι κ εγω λεω μηπως ειναι δοντακια.....παιξε ντεπονακι μπας κ κοιμηθειτε λιγακι,.απλα δωσε χαμηλοτερη δοση απο οση θα εδινες κανονικα...

ευχομαι να κοιμηθειτε αποψε..

νασια μου την ιδια συμβουλη δινω κ σε εσενα.δεν παθαινουν τιποτα με το ντεπον...

εναστασια μου καλη επιτυχια με τις δουλειες...'μηπως παιρνεις καποιο φαρμακο για τον πονοδοντο κ επηρεαζει τις εξετασεις του ζαχαρου σου?μπορει να λεω κ μπουρδα αλλα δεν ξερεις ποτε..

η ορεξη του μικρου θα επανελθει σιγουρα...φαση θα ειναι παλι!!!!

εμεις ολα καλα κ το καναμε το εμβολιο..απο την ωρα που ειδαμε τη γιατρο μεχρι την ωρα που φυγαμε ουρλιαζε...για να την μετρησει κ να την εξετασει την κραταγαμε κ οι 2.κ χτυπιοτανε..

τεσπα,ειναι 10.800 κ 82εκ...μια χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τι καλημερα δηλαδη..φρικτο βραδυ κ παλι ..μαζι κ απεργια πεινας ..εκανε κ εμετο απο το κλαμα κ τις φωνες ..τα νευρα μου ..ασπρη μερα δεν προκειται να δουμε ..

εδωσα κ ντεπον αλλα δεν νομιζω οτι ειχε ιδιαιτερο αποτελεσμα..καποια στιγμη κατα τις τρεις πλεον κοιμηθηκε μεχρι πριν λιγο που γκρινιαζε γιατι φυσιολογικα ειναι η ωρα που τρωει..ηπιε λιγο γαλα , αντε να δουμε πως θα παει κ σημερις ..

Αναστασια θα συμφωνησω με την καλυψω ..βρε μηπως καποιο απο τα παυσιπονα που παιρνεις η αντιβιωση για το δοντι επιρεαζει τις τιμες του σακχαρου ? Ρωτησε το καλου κακου ..

μπραβο για τις συνεντευξεις , ευχομαι καλη επιτυχια !

εμας οι μεγαλες μετα την ιωση ειναι σαφως καλυτερα ομως η μια εξακολουθει την απεργια πεινας ..θα κανει παλι κανενα μηνα να στρωσει ..απορω δεν πειναει ? Το μονο που τρωει ειναι γιαουρτι ..κ αυτο τρεις - τεσσερεις κουταλιες καθε φορα ..

Νασια κ το Μαρουλι βγαζει δοντια ? Δεν ξερω εμενα παντως δεν το εχει ξανακανει ολο αυτο τον κακο χαμο σε τετοια ενταση ..

Καλυψουλα μια χαρα κοπελαρα στις μετρησεις της η Αγγελικη ..Αυτο με τον παιδιατρο ειναι οντως μανικι ..απο ενα σημειο κ επειτα εχουν πλεον καλυτερη μνημη κ σιγουρα κ περιβαλλον συνδιαζουν κ προσωπα οποτε αρχιζουν την τσιριδα κατευθειαν ..Οι διδυμες στην παλια μας παιδιατρο απο το ασανσερ αρχιζαν τα οργανα ..Ευτυχως τις πηγαινα παντα μαζι με τον Νικο γιατι ιδιαιτερα την μεσαια δεν την κουμανταρεις ευκολα αν αρχισει ..

πινω καφεδακι , ελατε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

πωπω βρε Ευάκο το εξπρές του μεσονυχτίου περνάς κάθε βράδυ...και το Μαρουλάκι τα ίδια κάνει, μην νομίζεις, αν έδωσες ντεπόν και δεν έκανε τίποτα τότε δεν πονάει, κάτι άλλο της φταίει...μήπως χορταίνει ύπνο και θέλει παιχνίδια? Όσο για το φαγητό...άστα να πάνε, από την απεργία πείνας περάσαμε στο αντίθετο, όλο μαμ λέει, της δίνω γάλα το πίνει και μετά μαμ, της δίνω φαγητό τρώει το μισό και μετά από λίγο πάλι μαμ. Και φυσικά εννοεί ψωμί...ποιός της τα 'μαθε αυτά θα τον σκοτώσω, όλη την ώρα να το μπουκώνουν με ψωμιά το παιδί, τώρα έμαθε και θέλει να τρώει μόνο ψωμί!

Καλυψώ κοπελάρα η Αγγελικούλα! Μπράβο! Στην παιδίατρο κι εμείς τα ίδια τραβάμε, μόλις την δεί αρχίζει τις τσιρίδες...

Αναστασία μου κι εγώ λέω μήπως τα χάπια για το δόντι επηρεάζουν τις εξετάσεις, δεν ρωτάς καλύτερα τον γιατρό σου? Ίσως να παίζει ρόλο και τσάμπα ταλαιπωρείσαι!

Φιλιά μανουλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου

τι κανετε??

εμεις καλα

ο μικρος δεν με αφηνει να γραφω

ευα γλυκες οι κορουλες σου!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

παιδια τα χω παιξει με την μικρη ..ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω ..δεν ξερω τι της φταιει πια ..την βαζω στο καρεκλακι φαγητου για να την ταισω κ ουρλιαζει ενω μου λεει πριν την βαλω μαμ..Την κατεβαζω με τα πολλα ηρεμει κ μου ξαναλεει μαμ ..Κοιμαται εδω κ 4 νυχτες κ μερες τεταρτα κ μισαωρα ..ειλικρινα δεν ξερω τι επαθε παλι ..εδω με τις μεγαλες που ειχαν την ιωση κ γινοταν ο κακος χαμος στο δωματιο δεν ειχε ανησυχια τιποτα μα τιποτα ..

Απελπισια νιωθω να πω την αληθεια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μου μηπως απλα κολλησε κ η μικρη την ιωση κ εχει αρχισει να αρρωσταινει?

σε ρωταω γτ εμενα η αγγελικη οταν κανει πολλα ξυπνηματα ειτε δοντι βγαζει ειτε εχει αρρωστησει κ δεν το εχει εμφανισει ακομα...

να μην ανησυχειτε παντως για απεργιες πεινας...οταν περναει η φαση αναπληρωνουν το φαγητο που εχασαν..σιγουρα μια μανουλα στενοχωριεται αλλα δεν εγινε κ τιποτα αν για ενα μηνα δεν παρουν καθολου βαρος η χασουν κιολας..

εμεις τον δεκεμβρη αρρωστησαμε 2 φορες κ η μικρη εχασε 200γρ.τωρα πηρε 800..

οποτε το φαγητο μη σας απασχολει..

τι να πω ρε ευακι μου..μακαρι να ημουν κοντα να πινουμε μαζι καφεδακι.

θα περασει,παρε κ καμια βαλεριανα για να ανεβεις λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μου υπομονή καλό μου...αυτή η κατάσταση που περιγράφεις (να μην ξέρει τί θέλει και να της φταίνε όλα) εμάς είναι η συνηθισμένη μας και δεν μου κάνει εντύπωση πλέον αλλά αφού λες ότι συνήθως δεν κάνει έτσι τότε κάτι του φταίει του παιδιού κι επειδή δεν μπορεί να μιλήσει για να το πεί ξεσπάει έτσι...καλά λέει η Καλυψώ, είτε δόντι ετοιμάζεται είτε την γυροφέρνει καμιά ιωσούλα κι επειδή δεν νιώθει καλά γκρινιάζει η καημενούλα!

Ελπίζω να περάσει αυτή η φάση σύντομα και να ηρεμήσετε και η μπουλουκίτσα κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

βαλτε μας στο κλαμπ των αρρωστων....

γιατι και εσεις δεν πατε πισω βλεπω....

την αρρωσατια μου...

εμενα το αριστερο ποδι ειναι οφ... επαθε συσπαση ο τετρσακεφαλος σε κατι πραματα που καναμε στην εκπαιδευση, (που πας κυραμου να σπρινταρεις και να ετοιμαστεις να πυροβολισεις σ'αυτην την ηλικια;;;;) ο απο πισω μου στην ταξη ηταν για μερες ψιλοαρρωστος, μεχρι που προχθες εβηχε σαν το γαϊδουρι ολη μερα και κολησε σχεδον ολους οσουσ καθομαστε τριγυρω... εμενα, εναν αλλον με 3 μηνων μωρο, εναν με κοριτσακι στην ηλικια των δικων μας κλπ κλπ... η Μαριαννα αρχισε και αυτη σιγα σιγα και ο Σπυρος αρχισε τα φτερνισματα για αρχη...

κατα τα αλλα γινονται ολο και πιο κακομαθημενα.,... καλες οι γιαγιαδςες και οι παππουδες... αλλα.....

αρχισαμε και λιγο να ξεφευγουμε απο τον υπνο...μαλον απιδη παω στη δουλεια και του λειπω... με το Σπυρο. η μικρη στα τετοια της... ο Σπυρος καθε Κυριακη βραδυ που ερχεται η μαμα μου ξυπναει 1-2 φορες, μαλλον γιατι καταλαβαινει οτι αφου ηρθε η γιαγια, θα φυγει η μαμα...

αν καταφερω να παω μεχρι και για βολη την Τριτη, απο Τεταρτη θα χτυπησω 10 μρες αδεια!!! αλλιως θα βγω ελευθερη υπηρεσιας και μετα αδεια.... να δουμε... ειμαι και κουτση!

αντε να βγαλουν ολη τη μασελα ολα τους να ηρεμισουν!

η Αγγελικη τελειωσε με την πτυχιακη;;; ελπιζω να μην ειναι ξαπλα απο υπερκοπωση...

Μανουλες σας φιλω γλυκα... ελπιζω να μην ξαναχαθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

ευακι μου τι να πω ρε κοπελα μου απορω!!!

μηπως πρεπει να ξαναρχισεις το βιβλιο απο την αρχη για την μικρη??

εμενα χθες το βραδυ ξεσηκωθηκε με τον μπαμπα του που παιζανε και δεν ελεγε να κοιμηθει

παντως αυτο που λες οτι δεν ξερει τι θελει το εχει και ο δικος μου ωρες ωρες και μου σπαει τα νευρα!!!!

καθεστε σε καρεκλακι φαγητου??? αχ εμενα ποτε δεν εκατσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κ απο εμενα

τι να πω βρε παιδια ..χτες ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα στον βραδυνο υπνο ομολογω ..Ομως αυτο με την απεργια πεινας δεν ξερω παλι απο που το τσιμπησαμε ..Κ αυτο με το καρεκλακι φαγητου αυτο με τρελαινει ..Το εκανα φυλλο κ φτερο μηπως κ κατι την ενοχλουσε κτλ αλλα δεν μπορω να βρω κατι ..Θα με τρελανει ..το ξερω εχει οργανωσει σχεδιο το μπουλουκακι..Δεν νομιζω οτι εχει πιασει ιωση αλλα παρατηρησα οτι οοοολο αυτο ξεκινησε απο τοτε που επαθε εκεινη την κριση στον υπνο ..Αλλα τι σχεση εχει αυτο με το φαγητο ? Ειναι στιγμες που με φερνει στα ορια μου ομολογω ..Φανταστειτε οτι φτανει να δαγκωνει μεχρι κ τα χερια της τα ρουχα της ..λυσσαει ..Απο κει σκεφτομουν οτι ισως εχει να κανει με δοντι ..

Τωρα που ειπα δοντι επανηλθε ο πονοδοντος γαμωτο ! Ο Νικος μου λεει οτι ισως ειναι νευροπονοι γιατι κατα τα αλλα ουτε πρηξημο εχω ουτε τιποτα ..

πινω καφεδακι ..ελατε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

καλε τι γινατε ολες ? ειχατε καλο σκ ?

Η ολη φαση που περνουσε η Αριαδνη τις τελευταιες μερες κ με ειχε φερει στα προθυρα νευρικης κρισης ευτυχως τελειωσε ..τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω ..Σημερα ειναι σαν να μην εγινε τιποτα ολες τις προηγουμενες μερες ..Ηπιε χτες βραδυ το γαλα της αδιαμαρτυρητα , πηγε για υπνο χωρις πολλα πολλα κ κοιμηθηκε ησυχα μετα απο πολλες ημερες ..Σημερα ξυπνησε μεσα στην τρελη - καλη χαρα στην συνηθισμενη της ωρα ηπιε το γαλα κ απο τοτε παιζει κ ειναι χαρα θεου ..Εκατσε στο καρεκλακι της εφαγε φρουτοκρεμα χωρις να κανει κιχ κ αναρωτιεμαι τωρα εγω τι ηταν ολο αυτο ..

Δοντι ομως δεν ειδα νεο στον οριζοντα ουτε καν κοκκινισμα η φουσκωμα στα ουλα της ..Δεν εχω ιδεα τι μπορει να την ειχε πειραξει η ενοχλησει ..

καλημερεεεεες ! ελατε κερναω καφεδακι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες ,καλη εβδομαδα να εχουμε...

κατ αρχας περαστικα σε βαγκ κ μωρα....

κοπελαρα μου ευχομαι αυτο με το ποδι να περασει γρηγορα...αλλα αφου μπορεις να παρεις αδεια παρτην να χαλαρωσεις λιγο..

λογικο αν εχετε καποιον αρρωστο στην ομαδα να αρρωστησετε ολοι!!!!!θα μου πεις τι φταινε τα μωρα!!!δυστυχως αυτα θα την πληρωσουν παλι!!!αλλα μπορει να μην ειναι τπτ σοβαρο..

οσο για τις γιαγιαδες εχω ξαναπει την αποψη μου......

εγω προτιμω μια ξενη γυναικα..

ευα μου πραγματικα χαιρομαι παρα πολυ που ειναι ολα καλα...

μαλλον δεν θα μαθεις ποτε γτ φεροταν ετσι η μικρουλα σου...

κ εγω εχω αναρωτηθει πολλες φορες..

το θεμα ειναι να στρωσει παλι ο υπνος κ το φαι κ να ηταν η τελευταια ταλαιπωρια σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ αρχας περαστικα σε βαγκ κ μωρα....

κοπελαρα μου ευχομαι αυτο με το ποδι να περασει γρηγορα...αλλα αφου μπορεις να παρεις αδεια παρτην να χαλαρωσεις λιγο..

λογικο αν εχετε καποιον αρρωστο στην ομαδα να αρρωστησετε ολοι!!!!!θα μου πεις τι φταινε τα μωρα!!!δυστυχως αυτα θα την πληρωσουν παλι!!!αλλα μπορει να μην ειναι τπτ σοβαρο..

οσο για τις γιαγιαδες εχω ξαναπει την αποψη μου......

εγω προτιμω μια ξενη γυναικα..

καλα αν δεν ηταν η καλυψω να μου το θυμισει δεν υπηρχε περιπτωση να το δω ..τι γαιδουρα που ειμαι ..Ευη μου περαστικα σας ..ελπιζω να καταφερεις να παρεις αδεια για να χαλαρωσεις λιγακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρομοιως...

κοιμουνται τα παιδακια σου?

εμενα η δικια μου οπου ναναι θα σηκωθει...

να σου πω την αληθεια βαριεμαι λιγο σημερα...

κ ειδικα να παιξω..'βαριεμαι τρελα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλυτερο νεο ειναι οτι κοιμηθηκε η Ευα!!!!!

λες να πηρε χαμπαρι η μικρη οτι σε εφερε στα ορια σου και ειπε να μη σε ταλαιπωρισει αλλο;;;;

μακαρι να ξανακοιμηθειτε σημερα.

εγω μαγειρευω με ανοιχτο απορροφυτηρα και τβ και δεν παιρνουν χαμπαρι!!! ευτυχως!

και το μεσημερι κοιμηθηκαν σχεδον 2 ωρες, και εμεις σχεδον 1!!!! παλι τα κοπροσκυλα τα ξυπνησαν... :x:x:x

εγω ειμαι σχετικα καλα... το ιδιο και τα μικρα. ελπιζω να την περασουμε χαλαρα αν και η μιση ταξη στην εκπαιδευση εχει τα κακα της χαλια! αλλοι βηχουν, αλλοι φυσανε τη μυτη και σνιφαρουν οτριβιν μπας και παρουν ανασα (αναμεσα σ' αυτους και εγω) αλλοι ζητανε διπλανους και πισινους μπας και περισσευει κανενα ντεπον, ασπιρινη και αλλα τετοια! σανατοριο γιναμε! και αυριο εξω στη φυση για βολη! να δω πως θα επιστρεψουμε! μακαρι να μην εχει πολυ κρυο!!!

Αγγελικη ποτε θα αρχισει η απογραφη;;; και αν τυχει να περασει το ατομο που θα μας απογραψει πρωι που δουλευουμε και ειναι εδω τα πεθερικα και η μαμα μου θα τους γραψουν στο δικο μας σπιτι;;; και να δηλωσουμε και το ισογειο "σπιτι" που μενει η μαμα μου που καναμε τα χαρτια να το νομιμοποιησουμε με τον καινουριο νομο ή να κανουμε τους κινεζους;;;;

αντε κανε μας μια ενημερωση αφου θα εισαι προϊσταμενη στη φαση.

Αναστασια ολο γλυκα εισαι ακομα;;;

αντε να πεσει λιγο η ζαχαρη....

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσια

ευτυχως η μικρη επανηλθε πληρως στα προγραμματα της ..Οπως λεει κ η Καλυψω δεν ξερω τι μπορει να της πηγε στραβα κ προφανως δεν θα το μαθω ποτε ..

Η κορη μου η μεγαλη συνεχιζει την απεργια πεινας ..ειναι ουτως η αλλως σαν το μακαρονι γιατι το κωλαρακι της δεν καθεται στιγμη αλλα μεχρι ενος σημειου ..Παιζουμε με τις κουταλιες ..Σημερις κανονισα με την φιλεναδα μου την ιδιοκτητρια του παιδικου τουλαχιστον το γαλα να πινει εκει γιατι εδω μου βγαζει την παναγια ..Εκει τρωει πινει σαν την καλη χαρα ..εδω μας κανει την κινεζα ..

Η αλλη γενικα στον κοσμο της τα μαλλια της την ενδιαφερουν κ γενικα οπου γαμος κ χαρα πρωτη ..Στον παιδικο ειναι πρωτη στο χορο κ ξεσηκωνει κ τα υπολοιπα νηπια ..Αυτες οι διδυμες ειναι η μερα με την νυχτα τι να πω ..

Ευη , ελπιζω να την περασετε ελαφρια κ να μην ταλαιπωρηθουν τα μικρα ..ααα κ καλο βολι !

Αγγελικη που εισαι καλεεεε? μπες να μας πεις νεα

Αναστασια τι γινεται με τις εξετασεις σου , ο Σπυρακος τι κανει?

Καλυψουλα , Νασια κ οποια ξεχναω καλημερα ..

Βρε πως τα βλεπεις αλλιως οταν κοιμασαι σαν ανθρωπος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες...

το Μαρούλι κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο τα βράδια και μας έχει ξετινάξει! Νυστάζω όλη μέρα! i-)

Αύριο πρέπει να πάμε στην Θεσ/νίκη γιατί ο άντρας μου έχει κύστη στο δόντι και πρέπει να κάνει επέμβαση...μας είπαν ότι χρειάζονται 300 με 500 ευρώ :shock: και καραφλιάσαμε! Θα πάμε αύριο στο πανεπιστήμιο στην οδοντιατρική σχολή να ρωτήσουμε αν το κάνουν εκεί και γλιτώσουμε κανένα φράγκο!

Μαμά Εύα νομίζω ότι τα μικράκια μας περνάνε φάσεις και κάνουν διάφορα χωρίς απαραίτητα να υπάρχει λόγος...υπομονή χρειάζεται που δυστυχώς εγώ πολλές φορές δεν έχω και νευριάζω και φωνάζω και μετά το μετανιώνω και στεναχωριέμαι... :?

Βαγκ μου ελπίζω να είναι περαστικά...άτιμες ιώσεις μας άλλαξαν τα φώτα πια...και κολλάνε σε χρόνο ντε τε βρε παιδί μου!

Καλυψώ, Αναστασία, Αγγελική τί κάνετε κοριτσάκια?

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες...

Αύριο πρέπει να πάμε στην Θεσ/νίκη γιατί ο άντρας μου έχει κύστη στο δόντι και πρέπει να κάνει επέμβαση...μας είπαν ότι χρειάζονται 300 με 500 ευρώ :shock: και καραφλιάσαμε! Θα πάμε αύριο στο πανεπιστήμιο στην οδοντιατρική σχολή να ρωτήσουμε αν το κάνουν εκεί και γλιτώσουμε κανένα φράγκο!

τοσα πολλα ?! Παρτε βρε παιδι μου αλλη μια γνωμη ..ειναι αρκετα τα χρηματα ..Ελπιζω ολα να πανε καλα ..

Το μαρουλακι συνεχιζει τα ανησυχα βραδυα ? Εγω ευχαριστω το θεο που επανηλθε η μικρη μου γιατι μια με την ιωση των αλλων δυο μια με τα δικα της ειχα να κοιμηθω δυο εβδομαδες ..Τι να πω ξεσυνηθισα ?! Αυτο που λες για την υπομονη κ γω τα ιδια νιωθω ..Ειναι φορες που βγαινω απ'τα ρουχα μου ...που θα παει θα πανε 10 χρονων που λεει κ η κουμπαρα μου ..χε χε ..η μεγαλη της κορη η οποια βεβαια τωρα ειναι στο λυκειο μεχρι που πηγε σ'αυτη την ηλικια την της ειχε κανει τα απιστευτα βασανιστηρια της καημενης ..Οταν πηγε 10 χρονων σαν να επαθε μεταλλαξη ενα πραγμα ..αλλο παιδι ..Ευελπιστω λοιπον οτι οταν πανω σ'αυτη την ηλικια θ'αλλαξουν καποια πραγματα ..

Τι καλα μαγειρεψατε σημερις ? Εγω εκανα καλαμαρακια που ζητουσε ο συζηξ εδω κ μερες ..Για τις μικρες επειδη τετοιου ειδους φαγητο δεν τρωνε εφτιαξα ενα ωραιο ριζοτο με λαχανικα ..Εγω εφαγα μια σαλατα γιατι δεν θελω αλλα κιλα πανω μου δεν μπορω ..μπαφιασα ..θελω ν'αδυνατισω ..

αντε να δουμε θα πεσει λιγο η ζυγαρια ..

Επιπλεον χτες μου κοπηκαν τα αυτια γιατι ο Νικος θα ξεκινησει σεμιναρια με την δουλεια απο τον αλλο μηνα ..Ωρες ωρες νιωθω μονη μου εδω περα ..μονη μου παλευω τις τσουπρες μονη μου πελαγωνω ..Τι να κανει ομως κ αυτος ..τι να κανω ομως κ γω ..

ουφ τα ειπα κ νιωθω λιγο καλυτερα ..

ΥΓ. ειδες καλυψω που σου ελεγα οτι το μαμμυ λειτουργει σαν ψυχοθεραπεια ? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσα πολλα ?! Παρτε βρε παιδι μου αλλη μια γνωμη ..ειναι αρκετα τα χρηματα ..Ελπιζω ολα να πανε καλα ..

Ευάκο μου θα πάμε στην Θεσ/νίκη στο πανεπιστήμιο στην οδοντιατρική να ρωτήσουμε αν αναλαμβάνουν τέτοια επέμβαση...ξέρω ότι κάνουν διάφορες επεμβάσεις (και για πρακτική) και δεν πληρώνεις (ή έστω πληρώνεις μόνο τα αναλώσιμα)...η μαμά μου είχε ίνωμα στα χείλη και της το αφαίρεσαν εκεί, νομίζω δεν είχε πληρώσει τίποτα, δεν θυμάμαι κιόλας. Αν όχι, αναγκαστικά θα τα "στάξουμε" σε γναθοχειρούργο αλλά θα το ψάξουμε πρίν δώσουμε ένα σκασμό λεφτά!

..η μεγαλη της κορη η οποια βεβαια τωρα ειναι στο λυκειο μεχρι που πηγε σ'αυτη την ηλικια την της ειχε κανει τα απιστευτα βασανιστηρια της καημενης ..Οταν πηγε 10 χρονων σαν να επαθε μεταλλαξη ενα πραγμα ..αλλο παιδι ..Ευελπιστω λοιπον οτι οταν πανω σ'αυτη την ηλικια θ'αλλαξουν καποια πραγματα ..

Και της κουμπάρας μου τα παιδιά είναι μεγάλα, 11 και 7 αλλά μυαλό δεν λένε να βάλουν...της βγάζουν το λάδι καθημερινά...τί περνάει η καημένη, δεν λέγεται! :lol::lol:

Εγώ θα κάνω μακαρόνια σε λίγο (ο άντρας μου τρώει αργά), εγώ δεν ξέρω...η μικρή έχει φαγητό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...