Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΠΤΥΞΗ...ΚΟΙΛΙΤΣΑΣ!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Γεια σου Chris. Κι εγώ ανυπομονούσα να φανεί η κοιλίτσα μου. Ωστόσο μέχρι να κλείσω τον 4ο μήνα δεν είχα καθόλου κοιλιά γιατί έκανα πολλούς εμετούς. Να φανταστείς είχα πάρει 1 κιλό. Μόλις μπήκα στον 5ο μήνα ξαφνικά έκανα μια κοιλιά τεράστια. Λες και ήμουν στον 7ο μήνα. Μέχρι να κλείσω τον 8ο ήταν σχεδόν ίδια. Τώρα που περιμένω να γεννήσω από μέρα σε μέρα η κοιλίτσα μου έχει εκτοξευθεί!!! Έχω πάρει 10 κιλά, σχεδόν όλα στην κοιλιά. Να φανταστείς ο αφαλός μου έχει πεταχεί όλος έξω. Άσε που η κοράκλα μου είναι σχεδόν 4 κιλά και απορώ πως χωράει εδώ μέσα!!!

Καλό υπόλοιπο σε όλες μας!!!

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Γεια σου Chris. Κι εγώ ανυπομονούσα να φανεί η κοιλίτσα μου. Ωστόσο μέχρι να κλείσω τον 4ο μήνα δεν είχα καθόλου κοιλιά γιατί έκανα πολλούς εμετούς. Να φανταστείς είχα πάρει 1 κιλό. Μόλις μπήκα στον 5ο μήνα ξαφνικά έκανα μια κοιλιά τεράστια. Λες και ήμουν στον 7ο μήνα. Μέχρι να κλείσω τον 8ο ήταν σχεδόν ίδια. Τώρα που περιμένω να γεννήσω από μέρα σε μέρα η κοιλίτσα μου έχει εκτοξευθεί!!! Έχω πάρει 10 κιλά, σχεδόν όλα στην κοιλιά. Να φανταστείς ο αφαλός μου έχει πεταχεί όλος έξω. Άσε που η κοράκλα μου είναι σχεδόν 4 κιλά και απορώ πως χωράει εδώ μέσα!!!

Καλό υπόλοιπο σε όλες μας!!!

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κένα η καλημέρα & καλή εβδομάδα.

Εμένα η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται λίγο μετά τον 4ο μήνα.

Μέχρι τότε είχα Ολα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης & χώραγα στο jean μου.

Απο τον 6ο & μετά άρχισα να φαίνομαι έγκυος..& τον 9ο μήνα (παρά το πρήξιμο ελέφαντα)είχα κοιλιά για 7μηνών. Μη φανταστείς πως ήμουν καμία Πολύ λεπτή,απλά κανονική.

Μη σε ανησυχεί αυτό το σημαντικό είναι να είσαι ΕΣΥ καλά & το ΜΩΡΟ σου.

Καλή συνέχεια στο υπέροχο ταξίδι της εγκυμοσήνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κένα η καλημέρα & καλή εβδομάδα.

Εμένα η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται λίγο μετά τον 4ο μήνα.

Μέχρι τότε είχα Ολα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης & χώραγα στο jean μου.

Απο τον 6ο & μετά άρχισα να φαίνομαι έγκυος..& τον 9ο μήνα (παρά το πρήξιμο ελέφαντα)είχα κοιλιά για 7μηνών. Μη φανταστείς πως ήμουν καμία Πολύ λεπτή,απλά κανονική.

Μη σε ανησυχεί αυτό το σημαντικό είναι να είσαι ΕΣΥ καλά & το ΜΩΡΟ σου.

Καλή συνέχεια στο υπέροχο ταξίδι της εγκυμοσήνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Ithela na prosthesw

se auto to thema pws:

Exw idi kanei koilia stroggyli

peraxti egkymosynis!!!

Eimai stin 9 ebvomada

kai moiazw ston Agio Basili...!!!

Eimai 1,73h kai 60 kila (...pleon!) OLA KOILIA!!!

Poly adynati me koilia FLAT (..imoun!)

kai edw kai meres agorasa kainourgia pantelonia!

Nomizeis pws katapia FARINA UP!!!

Tipota apo ta dika mou, den mou kanei!

Oloi me vriskoun xaritwmeni

--akoma kai o giatros--

egw omws exw frikarei...

Prwta strivei i koilia kai meta egw!!!

Poso fysiologiko einai auto gia 2o mina???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα η κοιλιτσα μου αρχισε να φαινεται στη 12 εβδομαδα,εν τω μεταξει αν καποιος με εχει πλατη δεν μπορει να καταλαβει πως ειμαι εγκυος..:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari τι να σου πώ!Η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική και ανλόγως με το σωματοτυπό της..Πάντως σε γενικές γραμμες γυρω στην 9η εβδομάδα η μήτρα έχει διπλασιαστεί σε μέγεθος απο την στιγμή της σύλληψης και παροτι η εγκυμοσύνη δεν ειναι εμφανης η μέση έχει παχύνει και η ζώνη αρχίζει να σφίγγει..Εγω πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 63 κιλά με 1,68 ύψος,είχα ηδη λίγη κοιλίτσα οπώτε γι αυτο μπορει να μην το κατάλαβα.Τώρα ειμαι στον 7ο μήνα και ειμαι γυρω στα 73 κιλά!!!Η κοιλιά έχει αρχισει και φαινεται εδω και καιρο(απ τον 5ο-6ο)Τωρα οσο περναει ο καιρος φουσκώνει ολο και πιο πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ είμαι στον 7ο μήνα και δεν φαίνεται οτι είμαι έγκυος, απλώς οτι έχω πάρει λίγα κιλά.."λες και έχεις φάει ρεβυθια και φούσκωσες" μου λένε..ε δεν μπορεί στον 8ο θα φανεί. Είναι ανάλογα με τη γυναίκα πάντως, δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο το πόσα κιλά θα πάρεις..εγώ έχω πάρει 6 (από 54 ξεκίνησα) αλλά βλέπω κοπέλες πολύ πιο αδύνατες από μένα που έχουν ευδιάκριτη κοιλίτσα!μπορεί και να είναι και θέμα λεκάνης - τι να πω...

Από στήθος πάντως..τύφλα να έχει η Πάμελα Άμτερσον (ή το άλλο που μου λένε: στο βυζί το έχεις το μωρό? )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάλι ένα θα σας πω!ειμαι σχεδον 31εβδ και οοοοολοι με ρωτάνε...."κοντευεις ε?απο μέρα σε μέρα περιμένεις"

Χιχιχιχι εχω μια κοιλια τεραααααααααααστια!Γενικα και στις δυο μου εγκυμοσυνες ολα τα κιλα στην κοιλια τα χα πάρει και μαλιστα εχω τοσο ιδιαιτερη κοιλια (χιχιχιχι) που φαινετε απο τον 2ο μηνα(για να μην πω τον 1ο!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Chris! Είμαι στις αρχές του 6ου και τώρα άρχισε ο κόσμος να μου λέει 'Καλή Λευτεριά' και 'Με το καλό'. Μέχρι τώρα είχα πάρει στην κοιλιά αλλά ήταν σαν να είχα παραφάει φασόλια...

Τώρα όμως που άρχισε να φαίνεται οι αλλαγές είναι δραματικές μέρα με τη μέρα... Είμαι πρωί-βράδυ με κρέμες και baby-oil για να προλάβω τις ραγάδες... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εμένα μέχρι την 19η εβδομάδα η κοιλίτσα μου ήταν λίγο φουσκωμένη, αλλά δεν φαινόταν ότι ήμουν έγκυος, γιατί είχα ανέκαθεν λίγη κοιλίτσα..Ξαφνικά μέσα σε μια εβδομάδα έκαναν το μπαμ...Στην 20η εβδομάδα είχα μια κοιλιά τούμπανο και σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες και στις τράπεζες μου έδιναν προταιρεότητα...:laugh: :laugh: :laugh:

Τώρα που είμαι σχεδόν 27 εβδομάδων, όλοι μου λένε ότι η κοιλίτσα μου είναι αρκετά μεγάλη για το μήνα μου...:dry: :dry: Δε στενοχωριέμαι καθόλου βέβαια...Ισα ίσα μου αρέσει κιόλας! Εξάλλου, μόνο κοιλιά και στήθος έχω κάνει..Κατά τ'άλλα είμαι όπως ήμουν πριν μείνω έγκυος...

Θα σας βάλω και φωτογραφία σύντομα να με δείτε...

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...