Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Κοριτσια δεν προλαβαινω να σας διαβαζω , τι εγινε χαλασε ο καιρος και κλειστηκατε ολες μεσα ???? εγω τεταρτη κ πεμπτη κανω ενεσεις για τα πνευμονια και παρασκευη παω στο γιατρο να μας πει πως παμε , στις 20/12 μπαινω στο μηνα μου και ελπιζω να γεννησω οταν ειναι σωστο για τα μωρα μου να ερθουν !! αυριο θα στολισουμε εμεις , αν τα καταφερουμε βεβαια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε κοριτσακια?βλεπω ομορφες κοιλιτσες και χαιρομαι.ακουω και τις συμβουλες για τα απορρυπαντικα..σημερα πηγαμε να δουμε τα αγορια μας.πηγα πολυ αγχωμενη και σφιγμενη.αλλα ο μικρος πηρε τελικα 300 γρ και ο αλλος 500 σε μια εβδομαδα!!ψηλωσαν και τα δυο.ειναι ολα καλα με το αμνιακο και τον πλακουντα, ντοπλερ οκ οποτε μου ειπαν οτι την ημερομηνια τοκετου θα την καθορισει ο μικρος.οταν σταματησουν να μεγαλωνουν με καλο ρυθμο,γιατι καποια στιγμη θα γινει κι αυτο, τοτε θα τα παρουν με καισαρικη.ο μεγαλος πηγε 2150!δεν ειναι πολυ για 32η εβδομαδα??ειναι λιγο μπουλουκακι?ο αλλος ειναι 1650γρ.πολυ χαρηκα που μεγαλωσε εστω και λιγοτερο απο τον αλλον!ολες αυτες τις μερες ξαπλωνα προς την πλευρα του μεγαλου για να δωσω λιγο χωρο στον μικρουλη και οντως ειχε αποτελεσμα!τωρα ειναι εντελως καθετα και απλωθηκαν τα ποδαρακια του!μακαρι να πανε ολα καλα!!κουκλιτσες θα τα βαλετε στην αρχη τα μωρα σας σε καλαθουνα μεσα στο δωματιο σας?εγω λεω να τα βαλω αμεσως στο κρεβατακι τους..λενε οτι ειναι πιο καλα..ποια η γνωμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελετε νσ με θαυμασετε πρησμενη?

Μη τρομαξετε, εχω ξεπριστει ελαχιστα..... Μεχρι τα Χριστουγεννα πιστευω να ειμαι καλυτερα.....

post-5473-13873935767083_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Ηρθε η κουνια μας και την στησαμε,ειναι πολυ γλυκουλα!!!

minie μου μια χαρουλα μεγαλωσαν τα αγορακια σας!!Τελικα δεν μου φαινεται πως ο ενας σου ειναι μικρος......μαλλον ο αλλος ειναι μπουλουκακος :lol::lol::lol::lol: Ξερεις απο τωρα ποιον θα πρεπει να ταιζεις πρωτο ;);););)

Faniko αντε μολις κανεις και τις ενεσουλες θα ξερεις οτι οποτε και αν ερθουν τα μωρακια σου ολα θα ειναι τελεια!!!Πλησιαζεις και εσυ με το καλο κοπελα μου!!!

Τελικα κοριτσακια μαλακτικο κανει να βαλουμε στα ρουχαλακια η να το αφησουμε καλυτερα για τον πρωτο καιρο;;;

bibibo moy perastika me to dontaki soy!!!Εισαι αρκετα πρησμενη με την αντιβιωσουλα θα περασει πιστευω γρηγορα!

Παω για δουλιτσα σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Μη νομίζεται πως σήμερα έχουμε ρεύμα … σιγά να μην είχαμε…

Rebbeka σε ευχαριστώ για το καλσονάκι είναι πάντως σούπερ!!! Όταν επανέλθει το πόδι στα φυσιολογικά του … θα μπορώ να τα βάζω και εγώ. Μη κοιτάς το δικό σου που είναι μινιόν!!! Έτοιμη για την γιατρό σου;;;

Minie μπράβο στο αγοράκι σου!!! Μια χαρά τα πάνε! Με το καλό!

Bibibo περαστικά!

ioanna123456 καλορίζικη η κούνια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες [smilie=toothy2.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

μολις ηρθα απο την γιατρο

τεστ αιματος καναμε ολα καλα

καρδιοτοκογραφο καναμε επισης ολα καλα

κολπικη εξεταση επισης ολα καλα!!! [smilie=wav.gif]

η μπεμπα μου ειναι 2.200 και 45 εκατοστα!!!!ψηλη!!!!

και μου ειπε δεν εχει ενδειξεις για προωρο τοκετο και οτι σε 3 βδομαδες θα ειμαι ετοιμη!!!

3 κιλα να παει το μπεμπακι μου και θα βγει μου ειπε!!!

ολα δοξα το θεο πανε τελεια,επομενο ραντεβου σε 10 μερες στις 24 του μηνα!!!

σημερα μπηκα στην 35η εβδομαδα γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!

αχ ειδα τα πατουσακια που με κλωτσαει η μικρη μου [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

ειρηνακη περιμενω τα δικα σου νεα τωρα!!!!αντε να δω τι κανει ο γαμπρος

αχ μπιμπιμπο μου κοριτσακι μου περαστικουλια!!!! :shock:

μια βλεπω τον αφαλο της αννας μια το πρησμενο δοντακι σου θα με ξεκανετε :shock::shock:

μινι εμενα στην κουνια της θα κοιμηθει απευθειας αλλα στο πανω μερος!!!μια χαρα τα μπεμπακια σου μπραβο!!!!

φανικο μου καλο στολισμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia mou!!

penny aporo me th pethera sou pou einai kai gynaika kai thelei kai agori mou fenete pos den exei idea gia ta xx kai ta xy pou kaname sto sxoleio tha mou peis ti blakeies leo tora alla telos panton mhn asxoleisai koita ton eaytouli sou kai to aggeloudi pou perimeneis ayta ta leo kai gia mena giati oloi kai oi dikoi m kai oi dikoi tou athela toys h oxi me plhgonoune kai den milao.

eirhnh ti na po pernas kai sy asta na pane logiko na neyriazeis alla prospathise na hremhseis

ioanna me geia ta pragmatakia an thes bale mas foto oso gia to plyshmo ta epluna me ygro baby planet.malaktiko den ebala kai einai san na ebala!!!myrizoun teleia kai na fantasteis ta xo plunei edo kai ena mhna kai akoma myrizoun teleia!!!

exthes psonisa gia to moraki ta kalluntika tou (sampouan kai tetoia)ta phra ola ths chicko mexri kai kolonia gia neogennhta phra!!! mou eferan kai doro relax to opoio exei donhsh mousikh kai kounietai kai mono tou einai poli kalo pistevo einai apo ta pio xrhsima dora poy mouxoun kanei.pantos na nai kala oloi pou exoun parei kai apo kati exo teleiosei me ta pragmata toy moroy to xali emeine kai otan mas to paroun k ayto tha sas bgalo foto to domatio toy moroy !!

rebbeka xronia polla kopela mou :ymparty::o)

annoula ti afalos einai aytos ego eilhkrina anatrixiasa a!kai kala na peraseis shmera!!

despoina kai faniko kontevete kai go mazi sas perimeno kai tora pou ftasame sto telos den pernane oi meres me tipota!! apthn allh san xthes mou fenete pou emeina eguos

bibibo ti na po ypomonh parepiptontos exeis teleies matares

chrysa elpizo na perasei grhgora to problhma sou makari

aggelikh minnie kai mini filakia polla

lenaki pos paei h metakomish?

geozouli mata kai elena pou eisaste mpeite na peite oti eiste kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!!

Σήμερα είχα το πρωί υπέρηχο!!!! Όλα καλά ευτυχώς... μουτράκι δεν είδα βέβαια ούτε τώρα, έχω να το δω από την Β-επιπέδου. Όπως και στο doppler και τώρα μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι και δεν μπορούσε να το μετρήσει σωστά, το έβγαλε 2860 αλλά μου είπε ότι μπορεί να μην είναι σωστό γιατί δεν μπορούσε να το μετρήσει καλά. Τώρα θα πάω πάλι στις 29 του μήνα και τότε θα δούμε πάλι το βάρος. Και βέβαια επειδή είναι πολύ χαμηλά μου είπε κομένες οι βόλτες, ξεκούραση και ξάπλα τουλάχιστον να μπω στο μήνα μου :cry: Οπότε Χριστούγεννα στο σπίτι κορίτσια!! Ας βγει το μωράκι μου στην ώρα του και δεν με νοιάζει. Α σας είπα? Δέχομαι επισκέψεις!!! όποια θέλει έρχεται για καφεδάκι!!! :lol::lol::lol:

φιλάκια κοριτσάκι μου!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζωουλα μου και συ ειχες γιατρο???αχ τι ωραια τα κιλακια ειναι μια χαρα!!!εμενα ειναι μακροστενη χαχαχα!!!εμενα παλι το αντιθετο μου ειπε το καταπληκτικο να σουλατσερνω να παω και γιογκα απλα να μην πιεζομαι!!!!να κανω οτι με χαροποιει μου ειπε!!!!πολυ την αγαπαω την ντοκτορ μου :D:D:D

εσυ κανε οτι σου ειπε ο γιατρουλης σου βασιλισσα στο σπιτακι και ας ερχονται να σε βλεπουν και να σου κανουν παρεα!!!

μπαρμπιτσα σ ευχαριστω!!!!

κοριτσια που εισαστε καλε!!!ελατε μεσα λιγο βαριεμαιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Ρεββεκάκι μου σε ζηλεύω!!!!!!!!!!!!! θέλω κι εγώ βολτούλες και ψώνια Χριστουγεννιάτικα και καφεδάκια!! Αλλά ο μικρός είναι έτοιμος να ξεμυτίσει το κεφαλάκι :lol::lol::lol::lol: τι να τον κάνω? Ανυπόμονος σαν την μαμά του!!! Και η δικιά σου μια χαρά!!! Δυο μέτρα γυναικάρα η Λυδία :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει εμπεδωθει δηλαδη???ειναι ετοιμο ανα πασα στιγμη????

μωρε ωραιες ειναι οι βολτιτσες αλλα επιασε πολυ κρυο και δεν μου κλεινουν και τα μπουφαν τα παλτο τιποτα,ημουν και μινιον και ολα τα μπουφανακια μου ειναι μινιον!!!!

αλλα δεν πτοουμε ηδη κανονισα καφεδακι και ψωνια το πρωι με την φιλεναδα μου!!!η μονη ελληνιδα που εχω εδω!!!

θελω να ερθει η μαμα μου τωραααααααα θελω μελομακαρονα!!!!ερχετε το σαββατο και θα την εχω εδω 3 μηνες!!!!και οποιος αντεξει :D:D

θα ανοιξω και το σπιτι τα χριστουγεννα θα κανω τραπεζι!!ποιος να μου το λεγε οτι θα κανω χριστουγεννα με τουρκαλακια και οτι το περιμενουν πως και πως!!!!τους αρεσει η παραδοση μας ασχετως αν εχει να κανει με θρησκειες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανουν οι μανουλες κρυο κρυο;ειμαι κλεισμενη σπιτακι ζεστουλα φωτακια χριστουγεννιατικα κ το απολαμβανω !!!αλλες χρονιες βαριομουν μεσα τωρα ομως..ειδικα οταν ερθει κ ο μπεμπουλης ας μη βγω καθολου!

Ρεβεκκα καλως να τη δεχτεις τη μανουλα αλλα προσοχη στα τραπεζωματα εχω φιλες που γεννησαν πριν την ωρα τους λογω κουρασης απο τετοια

εγω γιατρο εχω Πεμπτη, θα δω αραγε μουτρακι εκει που ειναι χωμενος στη λεκανη ο μπεμπης;

κ θα πηγαινω πλεον καθε βδομαδα για ελεγχο ως το τελος :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!Δεν έχω κέφια σήμερα... :( Περίμενα πως και πως σήμερα να έρθει το αντράκι μου σπίτι αλλά τελικά δεν......Ο βλάκας ο γιατρός που ήταν να πάει να υπογράψει το εξιτήριο,βαρέθηκε φαίνεται και θα πάει αύριο λέει!!! :twisted::twisted::twisted: Άντε να δούμε και αύριο τι θα γίνει...

Μπράβο ζωούλα,μια χαρά ο μικρούλης σου!!Κι εγώ τον νιώθω ώρες ώρες πολύ χαμηλά,θα πάω την Δευτέρα για doppler να δούμε τι θα μου πούνε...Εντωμεταξύ κάτι πρέπει να με πείραξε σήμερα και έκανα εμετό το απόγευμα...Μπλιάχ!!Ελπίζω να μην ξεκινήσει η ίδια ιστορία όπως το πρώτο τρίμηνο με εμετούς και ζαλάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε βρε κοριτσακια σημερα?

Εγω ολη μερα στο σπιτι και στο τελος θα αρχισω να 'βαραω ενεσεις'. Μιλαμε για πολυ βαρεμαρα!!!!

Φανικο και Μινιε χαιρομαι για τα μωρακια σας που ολα πανε μια χαρα!!! Πρεπει να ειναι αρκετα κουραστικο και δυσκολο να κουβαλας δυο μπομπιρακια!! Εδω ενα που εχω εγω και καποιες φορες δεν μπορω να κουνηθω!

Αληθεια Minie πως ειναι το ονομα σου?

Βibibo, περαστικα σου! Καπως ετσι ημουνα και εγω πριν 5 χρονια ακριβως (ηταν και Χριστουγεννα θυμαμαι) που εκανα εξαγωγη φρονιμητη και δεν ειχα παρει αντιβιωση και εκανα σχεδον ενα μηνα να ξεπρηστω. Εσυ παντως, αφου ειπε και ο γιατρος οτι μπορεις να παρεις αντιβιωση, να παρεις, γιατι οσο ταλαιπωρεισαι εσυ, ταλαιπωρεις και τη μπεμπουλα σου!

Ιοanna με γεια η κουνια σας!!!!

Rebbeka εσυ δε θα κανεις απλα μια κορη!!! Θα κανεις κορακλα!! Παντως το επομενο ραντεβου το εχουμε μαζι στις 24 του μηνα. Εμενα παντως δε μου εκανε κολπικο ελεγχο, μου ειπε ομως να ειμαι προετοιμασμενη γιατι θα μου κανει στις 24!!!!!!!! Ουτε περπατημα με αφησε να ξεκινησω απο τωρα, μου ειπε να το αφησω ακομα...Μαλλον ειναι χαμηλα η μπεμπουλα φανταζομαι! Χα χα και αυτο το προβλημα με τα μπουφαν το εχω και εγω!!! Τι σπαστικο?? Κρυωνω!!! ΑΑΑΑ και με το καλο να δεχτεις τη μανουλα σου!!!

Βarbitsa, δε σε πιστευω οτι ψωνισες μεχρι και αρωμα για το μωρο!!!! Παντως το ριλαξ πρεπει να βολευει πολυ! Εχω βαλει και εγω ενα στο ματι και αν δεν τυχει να μου το κανει καποιος δωρο σιγουρα θα το χτυπησω!!!!

Geozouli, ειναι αληθεια οτι τις μετρησεις προς το τελος δεν τις υπολογιζουνε και πολυ οι γυναικολογοι για το λογο οτι το μωρο γενικα ειναι πολυ πιεσμενο και με το κεφαλι στριμωγμενο χαμηλα...Αλλα αυτος ειναι λογος για να το μετρησουν πιο μικρο και οχι πιο μεγαλο!!!!

Filaki, αντε να κανεις τον υπερηχο με το καλο!! Μακαρι να μπορεσεις να δεις και τη φατσουλα, εγω τελευταια φορα ειδα ενα μουτρακι τσαλαπατημενο, με μια μυτουλα να ειναι στριμωγμενη και πατημενη προς τα κατω και τρομαξα!!!!!

Αnnoula και μολις πηγα να γραψω οτι επειδη ηρ8ε ο καλος σου δεν μπηκες καθολου σημερα!!! Αληθεια που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την αννουλα!!!

δεν πειραζει βρε αυριο θα βγει!!!τον φαγατε τον γαιδαρο!!!για μια μερα ακομα δεν πειραζει!!!

προσεχε τι τρως,μηπως εφαγες πολυ και δεν αντεξε το στομαχι σου γιατι οπως και να χει τωρα πιεζετε!!!ελπιζω να ηταν μια απλη αδιαθεσια και να μην ξανακανεις!!!

α προσεχετε κυκλοφορει γαστρεντεριτιδα!!!η μαμα μου αδερφη ανηψια ολοι με εμετους και διαροιες ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον κάτι με πείραξε...Έφαγα το μεσημέρι και δεν ένιωθα πολύ καλά,μετά είχα διάρροια και αργότερα εμετό!Γαστρεντερίτιδα δεν νομίζω εφόσον δεν κυκλοφορώ και πολύ για να κολλήσω...Θα δούμε...Τώρα είμαι καλύτερα.Μακάρι να βγει αύριο το αγοράκι μου!!!!!!!!Δεν αντέχω άλλο μακριά του!Απλά με ενοχλεί όταν νιώθω να με κοροιδεύουν όπως τώρα!Μιλήσαμε και στο τηλέφωνο και ο καλούλης μου έχει μαζέψει τα πράγματά του και είναι έτοιμος να φύγει!Άντε να δούμε...Ρεββέκα,στείλε θετική ενέργεια!!!ΑΑΑ όταν έρθεις Ελλάδα,θέλω μαθήματα για το περίφημο Ωμμμμμμμμ!!Μπας και μάθω να ηρεμώ κάπως... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακη μου θα βγει αυριο!!!

παρε πολυ πολυ θετικη ενεργεια και μην στεναχωριεσε τα χειροτερα περασαν ;) ερχετε το αγορακι σου και θα τον βαλεις κατω οπως ειπες :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακη μου θα βγει αυριο!!!

παρε πολυ πολυ θετικη ενεργεια και μην στεναχωριεσε τα χειροτερα περασαν ;) ερχετε το αγορακι σου και θα τον βαλεις κατω οπως ειπες :D:D

Αχ Ρεββεκάκι μου,πόσο θετική ενέργεια μου δίνεις!! Είσαι μια γλύκα!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!!!!!

καλως το χρυσακη!!!

πως ειναι ο μπαμπας σου χρυσα μου??

βραδυνη βραδυνη εσυ μας ερχεσε!!

εγω ειμαι μονη το αντρακη μου ακομα δεν ηρθε,φαγαμε την μερα στην γιατρο και τωρα αναπληρωνει ωρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σου Ρεββεκακι μου. Αστα για το μπαμπα μην ρωτας. Παλι στο νοσοκομειο ειναι και οι γιατροι μας προετοιμαζουν για το χειροτερο ισως και μεχρι το τελος του μηνα :cry::cry: Ασε κοντευουμε να τρελλαθουμε ολοι. Μεσασε 2 μηνες αλλαξε η ζωη μας ολη!!!

Τελεια η μπεμπουλα σου. Φανταζομαι ποση αγωνια εχεις να δεις τη φατσουλα της. Παντως με τα γονιδια που εχει κουκλακι θα ειναι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...μολις πηρα τις εξετασεις απο την καμπυλη σακχαρου και αιματος! Ευτυχως νηστικη 75 και 2ωρη μετα φαγητου βγηκε 113 .. ουφφφ αρα τρωω οσες σοκολατες 8ελω :lol::lol::lol:

Με ανησυχησε λιγο η αιματος με τα λευκα αιμοσφαιρια~ Φυσιολογικες τιμες 10.000 και εγω εχω 13.400 :shock::shock:

Σας εχει τυχει? λετε να φταιει η εγκυμοσυνη? Πρεπει να παρω τον θειο μου τηλεφωνο παλι και ψιλοντρεπομαι...(αν ο γιατρος ειναι συγγενης ..ειναι ακομα πιο δυσκολο :oops::oops: )

Αντε να ερ8ει η παρασκευη να κανω to doppler να δω την μπεμπα γιατι μουλειψε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...