Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

χρυσακη μου ετσι ειναι αυτη η αρωστια προχωραει πολυ γρηγορα!!!ειναι κατι το οποιο θα πρεπει να προετοιμαστεις!!!!το νινακη σου θα σου παρει ολη την θλιψη!!!!δυστηχως ετσι ειναι τα πραγματα,η πραγματικοτητα!!!συνεχιζω να ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!

πενυ μου ορμα στις σοκολατες :D !!!!σημερα που πηγα για καρδιοτοκογραφο μου λεει η γιατρος πριν μπω να μου βαλουν την ζωνη να φαω μια σοκολατα!!!καλα δεν μπορεις να φανταστεις σε κλασμα δευτερολεπτου την ειχα τσακισει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι Ρεββεκα μου δυστηχως!!!! Η Ειρηνη δεν μπηκε να μας πει τα νεα του μπεμπη, αλλα θα χει ρευμα σπιτι γιανα μπει?

Κοριτσια εγω δεν εκανα καμπυλη ζαχαρου ουτε στην 1η εγκυμοσυνη ουτε τωρα. Ογιατρος μου λεει οτι οταν παρακολουθουμε το ζαχαρο απο τα ουρα και ειναι οκ δεν χρειαζεται. Τι να πω? Ο καθενας με την τακτικη του :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα ηρθε ο τζεμ? Και εμενα ο αντρουλης μου βγηκε για φαγητο (επαγγελματικο δειπνο). Οποτε ειμαι και εγω μονη με τη ζουζουνα μου που επιτελους κοιμηθηκε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε??

Ειμαι ενα πτωμα...σημερα οοοολη μερα καθαριζαμε το νεο σπιτι και μου βγηκε ο πατος παρολο που προσεχα και καλα να μην κουραστω..Αφου δεν γεννησα σημερα τοτε ολα οκ! :D Αυριο ειναι η μερα της μετακομισης και μετα θα ηρεμησω,θα τα τακτοποιησω με την ησυχια μου σιγα σιγα.Ειχα ρε κοριτσια και την πεθερα απο πανω με τις βλακειες της και μου εσπασε τα νευρα.Ξερετε,και καλα ενα υφακι:: εγω στα καθαριζω τωρα και εσυ θα τα κανεις χαλια σε λιγες μερες!! :twisted: Και ολο υπονοουμε και χαζα και παει λεγοντας.. :twisted: Χιλιες φορες να τα εκανα μονη μου αλλα εχε χαρη...Ουφ τα ειπα και ησυχασα! :)

Το κακο ειναι πως στο νεο σπιτι θα μου συνδεσουν ιντερνετ και τηλ. στης 29 του μηνος! :twisted::evil: Θα μου λειψετε πολυυυ! αλλα θα προσπαθησω να μπαινω απο της πεθερας οταν ερχομαι επισκεψη.Εκτος και αν βρω κανενα ελευθερο ασυρματο εκει και κλεψω λιγουλακι ιντερνετ! :D

Δεν σας διαβασα...δεν εχω κουραγιο...ελπιζω να εισαστε και να παραμεινετε ολες καλα! Να προσεχετε πολυ τωρα που κοντεουμε! Φιλακια πολλα σε οοοοολες!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου στρουμπουλά!!!!! Τι κάνετε???? έχω να μπω μέρες, πιάστηκα με τις δουλειές του σπιτιού, έκανα κ τα χριστουγεννιάτικα γλυκάκια μου κ σήμερα είμαι πιο χαλαρή!!!!! Πω πω βρε κορίτσια πολύ βάρυνα εγώ, κι εσείς το ίδιο????? Νιώθω σαν να είμαι για χρόνια έγκυος... :lol::lol:

Μια δουλειά κάνω κ μετά πόση ώρα πρέπει να ξαπλώσω για να ξεκουραστώ. Ο μπέμπης με έχει ταράξει στα τεντώματα κ τις μπουνιές, θαρρείς κ θα σκίσει το δέρμα μου για να βγει. Μάλλον βιάζεται το αγόρι μου!!!!Σας φιλώ γλυκα όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!!Ρεββέκα,χθες τελικά χαλάρωσα και έπεσα για ύπνο και δεν είδα τον αντρούλη μου στο όνειρό μου...αλλά πάλι έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο!Είδα ότι πήγα για doppler και το νινί μου δεν είχε μεγαλώσει καθόλου από την Β επιπέδου!!Αν είναι δυνατόν!!Και σκεφτόμουν πως θα το πω στον άντρα μου (ήμουν και μόνη μου στην εξέταση)...Χάλια χάλια..στριφογυρνούσα όλη νύχτα...ίσως φταίει το θέμα με το στομάχι μου και για αυτό να έβλεπα εφιάλτες...Πάντως σήμερα ξύπνησα καλά,έφτιαξα κρεπούλες για πρωινό αλλά μόλις έφαγα τη μία,αισθάνθηκα πάλι μια δυσφορία...Δεν ξέρω τι έπαθα..Βασικά υποψιάζομαι ότι το μωράκι έβαλε τα ποδαράκια κάτω από το στομάχι μου και για αυτό το παθαίνω!Πριν τα ποδαράκια ήταν στα πλευρά μου!Εντωμεταξύ έχω μια αγωνία για σήμερα...Περιμένω πως και πως να περάσει η ώρα μπας και έχουμε κανένα νέο από τον αγαπημένο μου!!

Σοφία,μήπως να μας γράψεις καμιά συνταγή για μελομακάρονα?Έχω μια του Παρλιάρου που είχα κάνει μια φορά αλλά μάλλον κάτι δεν πήγε καλά και μετά τη δεύτερη μέρα είχαν μαλακώσει πάρα πολύ!Όσο για το νινί,κι εμένα έτοιμος είναι να ανοίξει τρύπα στην κοιλιά και να πεταχτεί!! :lol:

Λενάκι μου,μη δίνεις σημασία στην πεθερά!Τα είπαμε αυτά,δεν αξίζει...Άντε με το δεξί να μπείτε στο σπιτάκι σας σήμερα και να προσέχεις να μην κουράζεσαι πολύ!!Κι εμάς θα μας λείψεις μέχρι 29 του μήνα!!! :YMHUG:

Χρύσα,κουράγιο κοριτσάκι μου!! :YMHUG:

Πέννυ,μια χαρά είσαι!!Τώρα τρως άφοβα τα γλυκά!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!

μολις γυρισα απο την πρωινη βολτιτσα μου!!!πηγα για ψωνια,πηρα και παπουτσακια για τον γαμο και ειμαι κομπλε!!!πηρα και κατι δωρακια για το δεντρακι μας!!!!

αννουλα μου ολες οι εγκυουλες βλεπουν εφιαλτες και κανουν ανησυχο υπνο!!!ειναι απο το βαρος και απο τις ανησυχιες που εχουμε!!!τι εγινε με το αντρακι θα ερθει καμια φορα!!!????κανα νεοτερο?

λενακη με το καλο να μπεις στο σπιτακι σου να ησυχασεις επιτελους,αστην πεθερα να βοηθησει τωρα που την εχεις αναγκη και μην της δινεις σημασια εκμεταλευσου την :D:D αντε θα περιμενουμε εδω εως της 29 και θα χεις να διαβασεις πολλα!!!

χρυσακη εχτες ηρθε κατα τις 11,ειχα βαλει και εβλεπα λαζοπουλο!!!τι να εκανα βαριομουν!!!

σοφακη χριστουγεννιατικα γλυκακιαααααααα θελω και γω!!!οταν θα ερθει η μανουλα μου θα την δεσω μεσα στην κουζινα χαχαχαχα!!!!

καλημερα μινι!!!

ειρηνακη που εισαι να μας πεις τα νεοτερα απο τον γιατρο???χιονιζει ακομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα μου ολες οι εγκυουλες βλεπουν εφιαλτες και κανουν ανησυχο υπνο!!!ειναι απο το βαρος και απο τις ανησυχιες που εχουμε!!!τι εγινε με το αντρακι θα ερθει καμια φορα!!!????κανα νεοτερο?

Μόλις μίλησα με τον καλό μου,ο γιατρός δεν έχει πάει ακόμα,πήρα καπάκι τον γιατρό και μου είπε ότι είναι στον δρόμο (ας τολμούσε να μου πει τίποτα άλλο :twisted: ) Και τώρα περιμένω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας..

πως ειστε?ειπα να δωσω το παρον..τα μωρα σας καλα?

εμεις ολα καλα..

προχθες πηγα γιατρο..ειναι 1700 γραμ..κ εχω παρει 9 κιλα..κ εχουμε ακομα :lol::lol:

τωρα θα ξαναπαω με το νεο ετος :D

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Όλα καλά εχθές με τον παίδαρο!

Γίναμε 2,300!!!

Ρεβέκκα της νύφης της ρίχνουμε λίγο αλλά είμαστε και αντράκια … έτσι πρέπει!

Είναι φοβερό πάντως που σε 3 εβδομάδες εγώ πήρα 200γρ και αυτός 500γρ!

Επόμενο ραντεβού στις 30/12

Σήμερα ήταν να πάω ΙΚΑ.

Το γλύτωσα λόγω απεργίας αλλά δεν γλύτωσα τα 250 ευρουλάκια που έδωσα στο Μητέρα.

Έκανα τα πάντα!

Όλες τις αίματος, ούρων, καλλιέργεια κολπικού και στο καπάκι πήγα και στο νοσοκομείο για την εξέταση της θρομβοφιλίας όπου δεν ξέρω τι μου έκαναν και δε σταματούσε το αίμα με τίποτα. Πέρασαν 10 λεπτά για να σταματήσει η φλέβα να βγάζει αίμα. Ήμουν στο αυτοκίνητο και κάθε φορά που σήκωνα το βαμβάκι σιντριβάνι το αίμα. Μου κόπηκαν τα πόδια. Δε μπορούσα ούτε από το αμάξι να βγω. Κοιτούσα απεγνωσμένα μήπως δω να περνά κανένας γιατρός ή νοσοκόμος για να του φωνάξω. Τελικά υπερίσχυση η λογική και τελικά τα κατάφερα να σταματήσω το αίμα και να βάλω το τσιρότο.

Ουφ … τι ήταν και αυτό.

Και τώρα είμαι στο γραφείο.

Να κάνουμε και καμία δουλειά.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Σας είπαν οι γιατροί σας να σας δει καρδιολόγος; Επίσης σας είπε να μετράτε την πίεση;

Rebbeka τέλεια η νύφη!!! Ποιο νωρίς από εμένα θα πας ξανά στην γιατρό…

Geozouli ξάπλα και προσοχή!

Ρεβέκκα να σου στείλω μελομακάρονα; Πήρα σήμερα ένα κουτί από ένα σούπερ ζαχαροπλαστείο! Άλλο που δε θα φάω καθόλου …

annoula1987 περαστικουλια! Είσαι καλυτερα σήμερα;

Chrysa ευχομαι όλα να πάνε καλά με τον μπαμπά σου και να γίνει το θαύμα!

Lenaki26 σιγά σιγά με τις δουλειές … μη μας πάθεις τιποτα!!!

SOFIAEVA εγώ ενοχλούμαι όταν πάω να σηκωθώ από οπουδήποτε και φυσικά από αυτά τα «σκισίματα» στην κοιλιά. Κατά τα άλλα δώσε μου περπάτημα και άσε με. Δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακη μας ριχνεις 100 γραμ!!!! :D:D υψος δεν σου ειπε???να δω αν ειναι ψηλος ρε παιδι μου μην ετοιμαζετε η νυφη τσαμπα :D

μα γιατι σου εβαλε ραντεβου τοσο αργα?λογικα πιο συχνα μας βλεπει τωρα!!!!

πιεση εμενα δεν μου εχει πει να περνω αλλα εγω εχω πιεσομετρο και μετριεμε 2 φορες την μερα να ειμαι σιγουρη οτι δεν ανεβαινει!!!τι πιεση εχεις??εγω εχτες και γενικα 9 με 6 και καμια φορα 10 με 7!!!για καρδιολογο δεν μου εχει πει κατι,μηπως εσενα στο ειπε λογο θρομβοφιλιας???

και τα μελομακαρονα να τα τσακισω μην ξεχνιωμαστε!!! :lol::lol:

γεια σου θουληηηηηηηηηη!!!μια χαρα προχωραει το μπεμπακι σου μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka ύψος δε μου είπε αλλά ο μπαμπάς μας είναι 1,95 … μη φοβάσαι!! Χαχαχα …

Με έβλεπε κάθε 3 εβδομάδες και τώρα με βλέπει κάθε 2 σχεδόν.

Θα δω τα υπόλοιπα ραντεβού πότε μου τα έβαλε.

Με έχει προγραμματίσει μέχρι τέλος.

Θούλη … κούκλος ο γιος σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka ύψος δε μου είπε αλλά ο μπαμπάς μας είναι 1,95 … μη φοβάσαι!! Χαχαχα …

Με έβλεπε κάθε 3 εβδομάδες και τώρα με βλέπει κάθε 2 σχεδόν.

Θα δω τα υπόλοιπα ραντεβού πότε μου τα έβαλε.

Με έχει προγραμματίσει μέχρι τέλος.

Θούλη … κούκλος ο γιος σου!!!

εμας ο μπαμπας μας ειναι 1.98 οποτε να μην ανησυχω!!!!αφου τα βρισκουμε στο υψος κατι μπορει να γινει :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!!!Με χαρά σας ανακοινώνω ότι απόψε είναι το τελευταίο βράδυ που κοιμάμαι μοναχούλα!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:-bd:-bd:-bd

[smilie=blob3.gif]

μπραβο κοριτσακι μου :D:D:D:D:D:D καλως τα δεχτηκες!!!!

κοριτσια σημερα το μαμμυ κολαει ελλεινα και γιαυτο νομιζω πολλα κοριτσια δεν εχουν μπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.... :D:D Αννουλα με το καλο να υποδεχτεις τον αντρουλι σου~

Απο ωρα σε ωρα περιμενω τους γονεις μου να παμε στο Λητω για επιπλακια....(ο καλος μου δουλευει :? )

Ρε κοριτσια μια ερωτηση.....πιο ωραιο ειναι ασπρη κουνια - ασπρη σιφινιερα η στο χρωμα του ξυλου??

8α σας στειλω φωτογραφιες οταν επιστρεψω ...φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Χθες το internet κολλουσε απιστευτα και δεν μπορουσα να στειλω με τπτ!!!

Αννουλα βλεπω απο τη χαρα σου σημερα εισαι πρωινη πρωινη !!! Αντε με το καλο να δεχτεις τον αντρουλη σου!! Ειδες περασανε οι μερες και τωρα....ποιος σε πιανει!!! ;););););););););)

Αληθεια εγω δεν καταλαβα...που ητανε τοσο καιρο?

Πενυ σχετικα με το χρωμα εγω προσωπικα δεν μπορω να σου απαντησω αντικειμενικα, γιατι τα επιπλακια τα πηρα σε λευκο χρωμα...Νομιζω πως ειναι πιο αγνο και δινει φως μεσα στο δωματιακι του μωρου. Εσυ μην επηρεαζασαι και παρε οτι σε ευχαριστει πιο πολυ!!!

Ρεββεκα, τρομερη η κοιλιτσα! Καλε πως μεγαλωσε τοσο??? Βεβαια θα μου πεις με μια κουκλα που θα γινει δυο μετρα, δε γινοτανε η κοιλιτσα να ειναι μικρουλα!!!

Απο προχθες το βραδυ, μαλλον εχω αρχισει να κανω ψιλοσυσπασουλες, με ποναει η κοιλιτσα και η μεση σαν να χω περιοδο και η κοιλια μου σφιγγει...Λετε να ηρθε η ωρα μου??? Παναγια μου, και μονο που το σκεφτομαι με πιανει ενα αγχος και μια αγωνια που δεν μπορειτε να φανταστειτε!! Κατι μου λεει παντως πως μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχω γεννησει, δε θα τη βγαλω μεχρι 10 Γεναρη...Ελπιζω να διαψευτω και η μπεμπουλα να κατσει κι αλλο λιγο μεσα στην κοιλιτσα!!!

Χθες ειχε ερθει το πρωι σπιτι και η κολλητη μου για να μου δωσει το δωρο της μπεμπας!!! Εφερε εναν αποστειρωτη, που ειναι και θερμαντηρας και ατμομαγειρας!!! 3 σε 1!!! Πολυ τελειο δωρακι και δεν το ειχα παρει ακομα!! Προσπαθω να την πεισω να γινει και νονα της μπεμπας αλλα επειδη παντρευεται λιγους μηνες μετα βαφτησια της μπεμπας (που σκεφτομαι να τα κανω το Σεπτεμβριο) δεν μπορω να την πιεσω και να την βαλω σε εξοδα........ :((:((:((:((:((:((:((

Παντως μου ειπε οτι το σκεφτεται σοβαρα!!!! Για να δουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μίνι μου!!!Άσε με το ζόρι άντεξα στο κρεβάτι μέχρι τις 7 το πρωί!!!Είχε μια περιπέτεια με την υγεία του ο καλός μου και νοσηλευόταν τόσο καιρό!Ευτυχώς τώρα όλα καλά και σε λίγες ώρες θα είναι και πάλι στο σπιτάκι μας!!!! :D

Πέννυ μου,και το λευκό και το χρώμα ξύλου μ'αρέσει σε παιδικά έπιπλα!Στην αρχή κοιτούσαμε κι εμείς για λευκά αλλά τελικά μας κέρδισε το ξύλο,περισσότερο γιατί συνδυάζεται πιο εύκολα και με άλλα επιπλάκια και εφόσον θα τα έχουμε προς το παρόν στο δικό μας υπνοδωμάτιο,μας βόλεψε καλύτερα!!Θα περιμένουμε φωτούλες!!!

Κορίτσια,έβλεπα λίκνο στο όνειρό μου...τι λέτε να σημαίνει?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Rebbeka μπορεί εμείς να είμαστε λίγο μινιόν αλλά τα τσιμπήσαμε τα κυπαρίσσια εε?

annoula1987 ήρθε;;;

penny1979 εμενα μου αρεσει περισσοτερο το χρώμα του ξύλου αλλά όχι πως και το λευκό δεν είναι ωραίο. Ότι σου κάνει κλίκ!

mini82 εύχομαι να πείσεις την φιλενάδα σου να γίνει νονά! Δεν υπάρχει πιο σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...