Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Kαλησπέρα κοριτσάκια, τελικά έκατσα σπίτάκι μου, δεν ξέρω πόσο καιρο θα με πληρώνει αυτή η εταιρεία και εγω θα κλωσάω στο σπιτάκι μου, αλλά τι να κάνω?

Σεσίλια καλή επιτυχία, όλα θα πάνε σούπερ!

Νικόλ μου μη φοβάσαι και εγω 21/12 είχα αίμα, έμεινα ξάπλα 15 μέρες και τέλειωσε η ιστορία. Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έδωσε κανένα χάπι γιατί είναι κατά της προγεστερόνης χωρίς λόγο. Τώρα βέβαια αυτός ήταν σοβαρός λόγος αλλά επέμενε και είπα να τον ακούσω. Μη φοβάσαι καθόλου, 5 μέρες είχα καφέ υγρα.

Ζαχαρένια έχουμε μάθει το φύλο των μικρών σου? Έχω χάσει κάτι? Βλέπω ενα κοριτσάκι αγκαλιά με ενα αγοράκι στην υπογραφή σου, γι αυτό ρωτάω. Για πες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια ήρθα και είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!! Τελικά κάναμε αυχενική σήμερα!!! Μου την κάνει ο γιατρός μου, είναι εξειδικευμένος! Όλα καλά...το φύλο δεν φαινόταν ξεκάθαρα..Το μωράκι μου καθόταν σταυροπόδι και κουνούσε πολύ τα χέρια του!! Ήταν τέλεια...

Κλείσαμε και ημερομηνία για την περίδεση..Στις 4/2..στην αρχή μου είπε στις 2/2 αλλά τετοια μέρα είχα χασει το μωράκι μου πέρσι και οταν του το είπα μου άλλαξε αμέσως ημερομηνία. Μας έβγαλε απίστευτες φωτο ο γιατρός!!!

Νικόλ μου εμένα μου πήφε 5-6 μέρες το καφέ-αίμα αλλά σταγόνα - σταγόνα και όχι συνεχόμενα..Μην αγχώνεσαι..πάντως εμένα η προγεστερόνη με βοήθησε πολύ..Τωρα θα την σταματήσω..

ΑΑ πρέπει να αλλάξω και το τικερ μου γιατί τελικά είμαι 11+6..αυρίο 12 δηλαδή!! γι'αυτό κάναμε και την αυχενική!!

Αυτά τα νέα μας!!!

Φιλια σε όλες..καλό βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαράκι μου, τέλεια.....με το καλο και η περίδεση. Και εγω ανυπομονώ για την αυχενική... :)

σε ευχαριστώ ματακια για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα σε ολες.χαθηκα αυτες τις μερες γιατι δεν ημουν κ στα καλυτερα μου.την κυριακη τα χρειαστηκα για τα καλα απο το πολυ εμετο που εκανα...στις 12 φορες σταματησα να μετραω.ειχα εξαντληθει αφανταστα.πλεον δεν ειχα ουτε υγρα να βγαλω.τα υποθετα που μου ειχε δωσει ο γιατρος με το που εβαζα ενα κατευθειαν μου προκαλουσε διαρροια κ για κανενα τριωρο δεν ξεκολουσα απο τη τουαλετα.το σαβ/κο ηταν τρομακτικο με αποκορυφωση την κυριακη που ολη μερα δεν εβαλα γλωσσα μεσα.εμετο συνεχεια.τελικα αργα το βραδυ πηρα τηλ στο γιατρο.με μαλωσε που το αφησα κ με παραπηρε.μου εδωσε ενεσεις vomex να χτυπησω για δυο μερες.κ αν δεν με περνουσε να πηγαινα απο την κλινικη για ορο.κ ευτυχως ηρεμησα.ουτε αναγουλα ουτε εμετο.χθεσ κ σημερα πεταω.σημερα γιορταζε κ το κοριτσακι μου κ η αληθεια το ευχαριστηθηκα παρα πολυ.να δουμε τωρα απο αυριο τι θα γινεται που δεν εχει αλλες ενεσεις.ωχ αμαν!!!

στα κοριτσακια που λιγο ταλαιπωρουνται....να προσεχουν πολυ κ να ξεκουραζονται.ολα θα ειναι καλα.στις υπολοιπες καλη συνεχεια!!!φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kALHMERA. Μπραβο Μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιι , ολα καλα λοιπον!!!

Σισι περαστικουλια ρε συ, ταλαιπωρηθηκες ρε παιδι ε?

Νικολ εκανες υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε;;

Νικολ καλα τα πατε

ξεκουρασου καιθα φυγουν τα καφε

μαρακι και εσας εκανε το δυσκολο το μπεμπε;;;

και εμας...

ολο μας γυρηζε τον πισινο...χαχαχα.

καναμε 40 λετα να το μετρησουμε γιατι δεν ηθελε να μετρηθει..

ολο γυρηζε..μαλλων το ενοχλησαμε στον υπνο του...

Κατα τα αλλα ολα καλα με την αυχενικη

περιμενουμε πλεων τα αποτελεσματα απο τις αιματολογικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι..καθε μερα λεει και κατι καινουριο...

αλλα εξακολουθει να τιρει ευλαβικα το ξυπναω στις 6 παρα 20 το πρωη και ουρλιαζω ΓΚΑΓΚΑΑΑΑΑΑΑ..δηλ...θελλω γαλααααααααα..

τι να πω..

κοιμαται στις 9 με 9:30..ειναι δυνατωννα πειναει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οδηγίες σε περίπτωση σεισμού

Βασικοί κανόνες επιβίωσης

1. Μην αρχίσετε να τρέχετε πανικόβλητοι από το ένα γραφείο στο άλλο φωνάζοντας «Σεισμός!». Όλοι το ξέρουμε ότι γίνεται σεισμός.

2. Σταθείτε κάτω από τραπέζια ή γραφεία. Βάλτε μία σφυρίχτρα στο στόμα και αλοιφτείτε με τζατζίκι έτσι ώστε να σας βρουν τα σκυλιά της ΕΜΑΚ.

3. Σε περίπτωση που σας έχει έρθει το Monitor καπέλο μείνετε εκεί που είστε διότι μπορεί να προκαλέσετε πανικό στους γύρω σας νομίζοντας ότι είστε εξωγήινος.

4. Αν σας έρθει η Κυρά Κατίνα από το πουθενά, μην πανικοβληθείτε! Μάλλον συγύριζε στην ταράτσα!

5. Μην παίρνετε τηλέφωνο στο κινητό τσάμπα! Έτσι κι αλλοιώς και το σταθερό, την ώρα του σεισμού είναι κινητό!

6. Μην πάτε να κατέβετε με το ασανσέρ, είναι άσκοπο. Θα κατέβετε μαζί με τον όροφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω με το τζατζικι πεθανααααααααααααα!!!! :lol::lol::lol:

ειχε και αυτα παρακατω:

13. Μην τρέχετε όλοι στην έξοδο κινδύνου! Δεν υπάρχει τέτοια έξοδος!

14. Μην αρχίσετε τις φήμες περί δευτέρας παρουσίας ή Νοστράδαμου ή σου τα λεγα το 2001 θα πεθάνουμε και τέτοια.

15. Μην ανοίγετε το mail προσπαθώντας να ειδοποιήσετε κάποιους ! ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ MAIL!

16. Τέλος, αν επιζήσετε μην πάτε στο λογιστήριο προσπαθώντας να πείσετε να σας δώσουν μισθούς συναδέλφων που απεβίωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!! Το ζουζουνακι μου μια χαρα χτυπηματακια κανει.. βάζουμε και την Μαρινα να κανει καλο καλο στην κοιλιτσα μου.. Δεν καταλαβαινει πολλα, αλλα χαιρεται οταν παιζει με την κοιλια μου.. :)

Το τερατακι μου αρχισε να τρωει λιγο καλυτερα αυτες τις ημερες, αυριο εχουμε εμβολιο.. και εγω ειμαι ενα μαυρο χαλι με την μεση μου. Με δυσκολια περπαταω απο χθες!!!!

marilou85 με επισκληριδιο ή ολικη; Να μην αγχωνεσαι απο τωρα, δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο η καισαρικη. Πιο πολυ ο φοβος ειναι, Σκεψου τα θετικα, ξερεις ποτε θα γεννησεις και το μωρο σου δεν θα ταλαιπωρηθει!!!!! Ενταξει θα εχεις πονακια μετα δεν αντιλεγω, αλλα μονο που θα βλεπεις το αγγελουδι σου θα τα ξεχνας ολα!!!!

Chrystalleni καλως ηρθες, με το καλο να υποδεχτεις το αγορακι σου. Τι σου εδωσαν για τις συσπασεις; μαγνησιο και γιουτοπαρ; Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, με την κορη μου ειχα συσπασεις απο τον 4ο!!!! Και τελικα η μικρη γεννηθηκε στις 40 εβδομαδες και στις 3 μερες με καισαρικη μιας και δεν επιασε ουτε η προκληση τοκετου. Προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Κατερινακιμε το καλο να υποδεχτεις τον γιοκα σου!!!!!!

Μαρακι λιγο το μωρακι σου που χορεύει, λιγο το οργανα που μετατοπίζονται ημιουργουν αυτα τα τραβήγματα..

Cesilia δεν καταλαβα καλα τι πρόβλημα σου δημιουργεί αυτο στην εγκυμοσύνη σου; Γενικώς δεν ειναι κατι σοβαρο ε;

Diosa μου συλληπητήρια για τον παππού σου. Κουράγιο σε ολους σας.

Λιζά να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλο να υποδεχτειτε και ενα καινουργιο μελος στην οικογενεια σας οταν με το καλο το αποφασισετε.

μαμα Νικολα σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Θέλει μεγαλο κουραγιο να ανεχτείς καποιες καταστασεις απο αγαπημενα σου ατομα.Εγω τις εχω και τις δυο μακρια, αλλα ολο και καπως βρισκουν τον τροπο να χωνονται. Την μανα μου την ελεγχω ενταξει, αλλα με την πεθερα μου εχω βαλει αρκετες φορες τα κλαμματα. Το χειροτερο μου ηταν ο πολεμος που αντιμετωπισα στον θηλασμο της κορης μου. Απο την μια ειχα τον "θαυμασμο" της για τα οσα περασα για να θηλάσω και απο την αλλη την επικριση πως δεν χορταινει το παιδι και να δωσω ξενο γαλα οπως η κορη της!!!!αχ ας μην τα θυμάμαι καλυτερα!!! Εσυ προσπαθησε να ξεκουραζεσαι λιγουλακι.

Πατάτα δεν μπορεις να παρεις εξτρα αδεια αναρρωτικη;

Μαριλου συγχαρητηριαααα!!!! Θα ειναι πολυ δεμένα τα ζουζουνια σου. Οσο για την αμνιο. Εγω ειμαι λίγο φοβιτσιαρα σε οτι αφορα τις εγκυμοσυνες μου και ειμαι προθυμη να κανω οποιαδηποτε ασφαλή(για το μωρο μου) εξέταση χρειαζεται για να σιγουρέψω την καλη αναπτυξη τους!!! Για τον εαυτο μου δε δεν υπηρξα ποτε ιδιαιτερα επιμμελης, Μονο τωρα που εχω την κορη μου ειμαι γιατι δεν θελω να μου συμβει κατι να μην μπορω να την φροντισω σωστα ή να μην την βλέπω!!!!!!

Νικολ ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια τι καλα που αρχισε να τρωει!!

ο δικςο μου ακομα ειναι λιγακη νουμερο..

αλλα το γαλα γαλα!!!

Το προβλημα που εχω- και ειχα απο παντα λεγετε πρόπτωση της μιτροειδούς βαλβίδας.

δεν ειναι κατο σοβαρο γεννικα και δε μου διμηουργησ εποτε προβλημα μεχρι τωρα

απλα συνδιασμος καισαρικη- φαρμακα- παραπανισια κιλα...διμηουργησε μια υπερδραστηριοτητα στη καρδια και ειδε στον υπερυχο καποια δυσλειτιτργεια στους γλωχινες- δεν ξερω τι ειναι αυτο...

δεν μπορει να βγαλει σωστη διαγνωση μεσω υπερυχου- θελει σπινθυρογραφημα..κατι που θα γινει αφου γεννησω...

Τωρα το προβλημα πο υ διμιουργει ειναι θεμα περισσοτερη κουραση περισσοτερε δισπνοια περισσοτερη ταχυπαλμια ..και φυσικα ο γιατρος συστηνει παλη καισαρικη..παρολο που τα φαρμακα μπορει να επειδηνωσουν προσωρηνα την κατασταση- οχι σε τραγηκο βαθμο βεβεια- αλλα θα ειναι πιο ασφαλες για το παιδι..

Με στεναχωρησε αρκετα μπορω να πω..

ΟΚ δε με νοιαζει στην τελικη..σημασια εχει να ειμαστε καλα εγω και το παιδι..

δεν ειμαι απο τις γυναικες που θα χτυπιουνται ντε και καλα φυσιολογικο ..αλλα θα παρω και αλλες γνωμες απο γιατρους που εχουν δειξει το εργο τους...και βλεπουμε.

Δε φοβαμαι την καισαρικη- εχω κανει ηδη μια- οποτε δε με νοιαζει..αλλα γιατι ρ παιδι μου τωρα..δε μπορουσε να εμφανιστει μετα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια..Τι κάνετε?? Ευχαριστώ όλες για τις ευχες..Η αληθεια απο χθες που είδα το μωράκι μου και βάλαμε ημερομηνία για την περίδεση νιώθω κάποια ασφάλεια και ειμαι χαρούμενη..συγκρατημένη βέβαια...Κάποτε νιώθω σαν να με σκουντάει κάτω χαμηλά, στην αρχή λέω είναι το έντερο μετά όμως κάτι μου λέει ότι είναι το μωράκι..Δεν είναι πολύ νωρίς όμως??? Βέβαια δεν γίνεται συχνά..αραιά και πού! Τι λέτε???

Ζαχαρένια είσαι τρέλλα με τισ συμβουλές περί σεισμού!!!!

Οι άλλες τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κ εγω εχω σκουντηγματα κατω παρολο που λεει ο τραχηλος ειναι κομπλε....ποιος ξερει τι γινεται εκει κατω!!!ουφ πουφ

Παιδια πειτε κατι για την ψωνεψηηηηηηηηηη...οτι τρωω μου καθεται σαν πετρα, δεν επισκεπτομαι και τουαλετα συχνα!!! με το μπαρδον ε!!!! ειμαι ετοιμη να ξερασω.... ξανα με το μπαρδον ε!!!!

Σεσιλια θες αλλο καρδιολογο να δεις ή θα μιλησεις με αλλο γυναικολογο? Εχω και γυναικολογο.Εχω και μαναβη!!! μπουχαχαχα!!! ξερολα!!! χαχαχα

Η μαμα μου εχει σθενωση μητροειδους βαλβ και εχει εναν πολυ καλο γιατρο. Αν θες να σου ονομα και το ψαχνεις κι εκει. Πες μου αν ειναι.νταξ? Να προσεχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κ εγω εχω σκουντηγματα κατω παρολο που λεει ο τραχηλος ειναι κομπλε....ποιος ξερει τι γινεται εκει κατω!!!ουφ πουφ

Παιδια πειτε κατι για την ψωνεψηηηηηηηηηη...οτι τρωω μου καθεται σαν πετρα, δεν επισκεπτομαι και τουαλετα συχνα!!! με το μπαρδον ε!!!! ειμαι ετοιμη να ξερασω.... ξανα με το μπαρδον ε!!!!

Σεσιλια θες αλλο καρδιολογο να δεις ή θα μιλησεις με αλλο γυναικολογο? Εχω και γυναικολογο.Εχω και μαναβη!!! μπουχαχαχα!!! ξερολα!!! χαχαχα

Η μαμα μου εχει σθενωση μητροειδους βαλβ και εχει εναν πολυ καλο γιατρο. Αν θες να σου ονομα και το ψαχνεις κι εκει. Πες μου αν ειναι.νταξ? Να προσεχεις.

το τσαγακι με το λεμονακι το ετοιμο.....αυτο που περνεις στο φακελακι κ το βαζεις σε 1,5λιτρο νερο ice-tea μιλαμε φοβερο....εγω για να καταλαβεις οταν ημουν εγκυος εχασα 3 κιλα σε ενα μηνα γιατι δεν κατεβαινε τιποτε....κ ρωτησα εναν γιατρο (ειχα παει σε 10) κ μου ειπε να πινω παγωμενο τσαγακι βοηθαει......δοκιμασε το θα με θυμηθεις.....φιλακια στα μπεμπου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχ αληθειααααααααααααα??????????? Παω στο ΣΟΥΠΕΡ τωρα. ειμαι και στο γραφειο και μου ρχεται να σκασω.

Ευχαριστω Χρυσανθακι!!! Τι κανετε εσεις?ο γιοκας σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μεγαλωνουμε.....ησυχα..παιχνιδακι κ πολλες δουλειες...ολο πλυντηρια ειμαι κ σιδερο......

θα με καταλαβεις σε λιγο... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: ρε ΤΑ ΔΙΚΑ μου τα παιδια δεν θα λερωνονται...και αντε αν λερωθουν καμμια φορα θα

τα πλενουν μονα τους γιατι η μαμυ ειναι τεμπελουλα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: ρε ΤΑ ΔΙΚΑ μου τα παιδια δεν θα λερωνονται...και αντε αν λερωθουν καμμια φορα θα

τα πλενουν μονα τους γιατι η μαμυ ειναι τεμπελουλα!!!! :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ οπως λεμε κ στο χωριο μας μη φας εχει γλαροσουπα...... :lol::lol::lol::lol: σε κανα 2 χρονακια θελω να σε δω που θα ριχνεις το σιδερο της ζωης σου..........κ εγω θα γελαω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαχαρωτό τελικά είναι ενα και ενα?, θυμάμαι σίγουρα το ενα αγοράκι...............

Να τρως μικρα γευματα και χαμηλά σε λιπαρα συνέχεια, βοηθα εμένα παρα πολύ.....ρολοι προς το παρών... :oops:

Υπέρηχο θα κάνω όταν σηκωθω απο το κρεβατι....αργω ακόμα..........

Καλησπέρα κοριτσάρες μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου ειμαι φαταουλας μωρε.εφαγα κοτζαμ πιαταρα ρεβυθια!!!!

Δεν εχω ξανα κανει υπερηχο αγαπη οποτε δεν ξερω τι ειναι το αλλο το

σκατουλι μου!!! Κατσε κατω..και ολα καλα θα πανε. Φιλακια και σε σενα Νικολινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...