Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Καλημερα ομορφες!!!

τι κανετε σημερα;;;

πως ειστε;;;

εγω σημερα δεν ξερασα..αλλα εξακολουθω να εχω αναγουλες

Ευγενια μου εχεις δικιο...για την πεθερα..δεν το κανει και η δικη μου απο κακια..απλα μερικες φορες και εγω εκνευριζομαι απο τον τροπο που ανακατευονται..δε μιλαω και ειμαι ευγενικη προς το παρον..απλα μερικες φορες συγχιζομαι και βραζω στο ζουμι μου γιατι ανακατευονται και ειναι αρνιτικα..

πχ μη μας δουν με σακουλες..τσουπ πανω η γκεσταπο να δει τι πηραμε και ποσα ξοδεψαμε...

Ενταξη ανθρωπος ειναι θα πει τη γνωμ της..αλλα γιατι αυτη η γνωμη ειναι παντα μα παντα αρνιτικη

και η μαμα μου σχολιαζει...αλλα παντα θετικα..

πχ για ενα τζιν που πηραμε προχτες η πεθερα αρχισε αμεσως...δε σου παει καθολου, και ειναι χαλια και να πατε να το αλλαξετε ..και δεν πιστευω οτι δωσατε τοσα λευτα και στη λαικη εχει τα ιδια με 10 ευρω..

ενω η μαμα μου μας ειπε ωραια καλα κανατε και τα πηρατε..

γεννικα ειναι λιγο μιζερη γυναικα..

εζησε μαι ζωη μεσα στις στερισεις και ισως να της κακοφαινετε που εμεις ειμαστε καλα ενω η κορη της ειναι πιο ζωρησμενα..αλαλ και εμεις οταν πρωτοπαντρευτηκαμε ζωριστηκαμε..αλλα δεν καναμε και ετσι..

τεσπα..να μη σας πριζω..

μπροστα σε κατι πεθερες η δικη μου ειναι ενας Αγγελος.

Ποιες εχουμε αυτη την εβδομαδα αυχενικες εγω εχω αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!!Τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα αν και δεν καλοκοιμηθηκαμε σημερα ειχα κατι πονακια,τραβηγματακια,τσιμπηματακια και ξυπνησα κ με λιγη αδιαθεσια!!!

Η αληθεια ειναι οτι καπως εχουν υποχωρησει οι αναγουλες οχι οτι δεν εχω αλλα πιο λιγες..Ας ελπισουμε σε μια δυο βδομαδες να σταματησουν εντελως!!

Αυταααααααααα!!!!!!Γιατρο εχουμε την επομενη βδομαδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλες αυχενικες !!!!! :D Καλα αποτελεσματααααααααα!!!

πως περασατε?

εμεις ησυχα, φαι, λιγο βολτα, φαι και καναπε!!!! μπουαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια ερωτηση..

Καπνιστο σολωμο επιτρεπετε να τρωμε??

Δεν εχω διαβασει κατι γι αυτο...μονο για ξιφια, τονο ,κονσερβες,συκωτι ..

Φραουλες???

Τι λετε μανουλες και ξανα εγκυουλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καπνιστος σολωμος ειναι ουσιαστικα ωμο μαριναρισμενο ψαρι.

Θα ηταν καλο να αποφευγετε κατα την διαρκεις της εγκυμοσυνης οπως και το σουσι, ο παστουρμας, οι αντζουγιες το προσουτο καποια μαλακα τυρια που φτιαχνονται απο μη παστεριομενο γαλα κλπ κλπ.

Αυτο το ειχα βρει στο νετ απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη

Είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να υποστεί κάποια βλάβη το μωρό σας λόγω κατανάλωσης ενός απαγορευμένου φαγητού, αλλά αν πάθετε λοίμωξη λόγω φαγητού, οι συνέπειες μπορεί να είναι πολύ σοβαρές. Καλύτερα είναι να αποφευχθούν τα φαγητά εκείνα που είναι γνωστό πως μπορούν να σας βάλουν σε κίνδυνο:

• Τυρί που έχει πιάσει μούχλα ή μη-παστεριωμένο, όπως το brie ή τυρί κατσίκας, τα οποία ενδεχομένως μπορούν να σας μολύνουν με το τοξόπλασμα, ένα παράσιτο που μπορεί να βλάψει το αγέννητο μωρό σας.

• Το σπιτικό παγωτό ή το πατέ μπορούν να περιέχουν λιστέρια. Οι έγκυες γυναίκες είναι πιο ευάλωτες στο να κολλήσουν λιστερίωση, η οποία μπορεί να προκαλέσει αποβολή, γέννηση νεκρού εμβρύου αλλά και πολύ σοβαρά προβλήματα στα νεογέννητα μωρά.

• Το ωμό ή το μη-καλώς μαγειρεμένο αυγό μπορεί να περιέχει το βακτήριο της σαλμονέλας, το οποίο μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή ή σε γέννηση νεκρού εμβρύου.

• Το ωμό ή το μη-καλώς μαγειρεμένο κρέας, όπως ζαμπόν ή μπιφτέκι, καθώς και ωμά θαλασσινά, όπως το σούσι και ο καπνιστός σολομός, τα οποία μπορεί να έχουν τοξοπλάσμωση. Άπλυτα φρούτα, λαχανικά και πακεταρισμένες σαλάτες φέρουν επίσης αυτό το ρίσκο, για αυτό σιγουρευτείτε ότι τα πλένετε καλά πριν τα καταναλώσετε (έστω κι αν πωλούνται πλυμμένα).

• Ο ξιφίας, ο τόνος, ο ξιφίας ωκεανού και ο καρχαρίας περιέχουν μεγάλα επίπεδα υδράργυρου, τα οποία έχουν συσχετιστεί με ανωμαλίες στη διάπλαση των εμβρύων. Οι ειδικοί συμβουλεύουν τις μέλλουσες μαμάδες να περιορίσουν την κατανάλωση του τόνου σε δυο μεσαίου μεγέθους κονσέρβες, ή μια φέτα τόνου, την εβδομάδα.

• Το συκώτι περιέχει υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α, η οποία έχει επίσης συσχετιστεί με ανωμαλίες διάπλασης.

• Το αλκοόλ είναι συνδεδεμένο με πολλά προβλήματα της εγκυμοσύνης, οπότε προσπαθήστε να το κόψετε τελείως ή τουλάχιστον να το περιορίσετε σε ένα ή δυο ποτήρια την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα τρελοκομειο!!!!

Κοιτα θυμαμαι στο πρωτο ο γιατρος μου ειχε πει να κανω ντουζακια και οχι μπανιο..να μη καθομαι στη μπανιερα δηλαδη..

ο τωρινος παλη δε μου ειπε τιποτα...

οποτε ανετα ανοιξε την Dom Perignon και νιωσει τα εκκατομυρια τις φυσσαλιδες να σκανε στην κορμαρα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουσκοκοιλίτσες μου σας έγραφα κ τα έχασα……λοιπόν σας γραφω από το κρεβάτι γιατι μια μικρή αιμοραγία το Σαββατο με έκανε να σκεφτώ αποβολή και λιποθύμησα. Ο γιατρός μου είπε ξαπλα 4-5 μέρες γιατι μάλλον είναι αποκόλληση. Εχει συμβεί σα καμια σας κοριτσάκια μου ? ευχομαι ΟΧΙ

Σας φιλώ, σήμερα είμαι καλύτερα ανυπομονώ να κάνω κ υπέρηχο, το μόνο που μου δίνει κουράγιο έιναι ότι ξαναάρχισαν οι αναγούλες…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου περαστικουλια και απο δω, ευχομαι συντομα να ξεπεραστει!!! ΣΚΕΨΟΥ θετικα και χαμογελα με το ζορι....ειναι για το καλο του μωρου μωρε!!!! Υποψιαζεσαι οτι κουραστηκες καπως και συνεβη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουλινες μου!!!!

συγνωμη που δεν εχω μπει τοσο καριο αλλα εχει προβλημα το μοντεμ μου κ ο γειτονας δεν ειχε ανοιχτο το ασυρματο του...χιχιχι

καναμε υπερηχο εχτες κ ειμαστε μια χαρουλα...εχουν 2πλασιαστει κ τα 2 κ εχουν παρα πολυ μικρη διαφορα..

τελικα με λιγο κοπο αλλα με τροπο ειδαμε εναν μπεμπη κ μια μπεμπα....

εχουμε κατουρηθει απο την χαρα μας!!!!!να ειναι καλα μωρε κ να μας πανε ολα καλα..

επομενο ραντεβου την ημερα των ερωτευμενων...14/2....χιχιχι

κατι μου πεταξε για αμνιο κ το συζητησαμε κ μου λεει δεν μπορω να παρω εγω αυτη την αποφαση αλλα ειμαι υποχρεωμενος να στα πω...

οι εξετασεις κ η ηλικια σου μου λεει ειναι υπερ μας αλλα με τοσα που εχουμε περασει

οφειλω να σε ενημερωσω..

καταληξαμε να γινει η β' επιπεδου κ βλεπουμε...τι λετε???

ελπιζω να ειστε καλα κ εσεις...

γλυκια μου νικολ οι μισες κ παραπανω γυναικες εχουν παθει μια αποκολλησει...

κοιτα να εισαι μονο ξαπλα κ οσο μπορεις ηρεμη....

μην ανησυχεις θα εξαφανιστει...σου εδωσε ουτροτζεσταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Μαριλουυυυυ με μια μπουμπουυυυ και ενα μπουμπουκοοοο!!!! Με το καλο το ζευγαρακι σας κοπελα μου!!! Ολα καλα να ειναι, γερα μωρακια!!!

Τωρα για αυτο που ρωτησες δεν μπορω να σου απαντησω ειναι πολυ προσωπικη αποφαση και πρεπει ΕΣΥ και ο ΑΝΤΡΑΣ σου να αποφασισετε και μονο εσεις!!! Εμεις ακουσαμε πολλα γιατι το ειπαμε σε πολλους.....τελος παντων, ο καθενας λεει την προσωπικη του αποψη.

Γιατι ομως να κανεις αμνιο?λογω παρελθοντος και οχι λογω ενδειξεων αυχενικης ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζαχα μου!!!

πως πατε εσεις??

γερα μωρακια πανω απ'ολα για ολες μας..

κοιτα η αυχενικες βγηκαν τελειες...

ο γιατρος πιστευω οτι το λεει για να ειμαστε 100% σιγουροι πως δεν τρεχει λογος ανησυχιας..

απλα μετα τον πρωορο τοκετο,την υπερδιεγερση της εξωσωματικης την ανελπιστη θρομβοφιλια που μας εκατσε λεει κ αυτο..

δεν προκειται σε κανεναν να το πω...

δεν θελω να με πρηξει κανεις...

γι'αυτο ρωταω εσας που με καταλαβαινεται κ δεν θα με παρετε απο τα μουτρα...

εσεις θα την κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ο προωρος τοκετος αλλα η θρομβοφιλια και η υπερδιεγερση τι ΣΧΕΣΗ εχουν τωρα με το να κανεις αμνιο? (μ@λ@κιες λεω?) αφου βρηκες την Θρομβοφιλια ενταξει αντιμετωπιζεται Δοξα το Θεο.

Τι να πω ρε αγαπη, αφου ολα καλα σας ειναι. Βεβαια εμενα με βοηθησε στην αποφαση μου να μην κανω αμνιο οτι δεν ''ριχνω'' παιδι αφου!

Ειμαι ηρεμη λοιπον τωρα, συνεχιζω χωρις αγχος και ευχομαι οτι καλυτερο για τα μωρακια μου. Τωρα αν βρεθω σε ''εκπληξη'' αργοτερα, μακαρι ο Θεος να με κανει να το αντιμετωπισω σωστα και ψυχραιμα γιατι ειναι μεγαλος αγωνας και δεν ξερω την τυφλα μου!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο...

απλα επειδη μας εχουν τυχει πολλα θελει να ειμαστε σιγουροι οσο γινεται απ'ολες τις πλευρες..αυτο ειναι ολο κ τπτ παραπανω...

νομιζω πως κ γω κλεινω προς αυτα που λες κ εσυ..

ας κανουμε κ την β' επιπεδου κ εχει ο θεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα δηλ τσαμπα χωνει ο αντρας μου την μουρη του στην κοιλια μου απο τωρα γιωργακη ε???

χαχαχαχα γμτ δεν μας βλεπουν ακομα!!!! Καλα εμενα λιγο δυσκολο να με δει ...δεν ειμαι αιλουρος!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε γκαστρουλες?

Εμεις καλα ειμαστε στον καναπε μας!!Χτες φαγαμε μακαρονια με κιμα και μετα....καταλαβατε!!!!

Σημερα πηγα στην κουμπαρα μου απενατι κ εψηνε τυροπιτακια κ ηγουρουνα εφαγα καμια δεκαρια :D:D:D:D κ τωρα ψιλο ανακατευομαι παλι!!!

Σεσιλια μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες για τον Σολωμο γιατι δεν το ξερα κ εχω φαει τουλαχιστον 3 φορες σε 10 μερες!!Κομμενο κ αυτο λοιπον....κ μου αρεσειιιιι!!!!!!!!!!!!

Μαριλου μου εφοσον οι αυχενικες σας βγηκαν τελειες εχεις κανει κ περιδεση εισαι κ νινι ακομη μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!

Εγω θα κανα μονο σε περιπτωση μη καλης αυχενικης η β επιπεδου..

Νικολ μου ξεκουραση κ θα περασει η αποκολληση!!!Ειχε παθει κ η αδερφη μου 12 βδομαδων απο λακουβα!!!!

Η ανηψια μου χτες ηθελε να δει αν κωτσαει το τσαδεφακι της της ελεγα οτι ειναι μικρο αλαα δεν με πιστευε βαζει το χερακι της λοιπον κ κουναω εγω ξερετε την κοιλιτσα και κανει ωχ κωτσησε!!!Με μια χαρα!!!Εβαζα εγω τιποτα..εβαζε εκεινη κ καλα κωτσαγε!!Κ μου λεει θελει μονο τι δικο μου χεριγι αυτο!!!!!

Το πρωι ψιλοποναγα και κραταγα την κοιλια μου κ μου λεει θεια γιατι κρατας την κοιλια συ ?πονας?Της λεω λιγο ..μου λεει απο τις κωτσες ειναι θα περασει!!!!

Παω να βαλω τις παντοφλες μου κ δε με αφηνε μου της φοραγε αυτη!!!!

Το μωρο μου ειναι τοσο αγαπησιαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια???? Εγώ έχω ραντεβού σε λίγο στο γιατρό να δούμε το μωράκαι μας κι ανυπομονώ!!!

Χάθηκα λίγο γιατί το ρίχνω στον ύπνο!!!

Νικολ μου ξεκουράσου..κι εγώ πέρασα αποκόλληση και έπαιρνα προγεστερόνη και μου πέρασε..Ξεκούραση!!!

Πατατούλα ότι σου πει ο γιατρός αλλά ξεκούραση!!!

Φιλάκια σε όλες κι θα μπω αργότερα να σας πω τα νέα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕΣ φωτογραφισεις στο μωρο σας Μαρακι!!!

Κατερινα τι γλυκο ανιψακιι μωλεεεεε!!! Εγω χθες για να μην μου ρθε καμμια ξανα στροφη

τους ελεγα να πιασουν την κοιλια μου να τα κανουν ''καλοοοο'' γιατι τωρα κανουν νανι. Τι λενε, με ρωταγε ο ανιψιος μου!!!!μπουαχαχαχα του λεω δεν μιλανε...μονο κουνανε χερακια και ποδαρακια κα γελανε (και καλα, να τα ψαρωσω ρε) και με κοιτουσαν ενθουσιασμενα...σηκωναν την μπλουζα τους και εδειχναν και ελεγαν ψιθυριστα ''σσσστττ νινια νανιιιι'''

αααααααααχου τααααααααααα πουλακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΑΚΙ!!!!!

Μια φωνακλού. κακάσχημη, κακιά και ξυνή γυναίκα μπαίνει στο Wal-Mart με τα δύο παιδιά της, φωνάζοντάς τους διαρκώς με δυσάρεστο τρόπο από την είσοδο.

Ο επί της υποδοχής του Wal-Mart της λεει χαρούμενα: "Καλή σας μέρα και καλώς ήλθατε στο Wal-Mart. Χαριτωμένα παιδάκια έχετε. Δίδυμα είναι;"

Η απαίσια γυναίκα σταμάτησε να φωνάζει ίσα-ίσα για να πει:

"Διάολε δεν είναι δίδυμα. Το μεγαλύτερο είναι 9 και το άλλο είναι 7. Πώς σούρθε ότι είναι δίδυμα; Τυφλός είσαι ή χαζός;"

"Ούτε τυφλός είμαι ούτε χαζός κυρία μου" απάντησε ο επί της υποδοχής. "Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα σε πήδαγε 2 φορές."

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

ετοιμαζομαι για να παω για αυχενικη και ο θεος βοηθος.υω πως

Πηγα ξεπουπουλιαστικα σημερα και ενιωσα παλη ανθρωπος.

Νικολ ξεκουρασου...ξεκουρασου..και ξανα ξεκουρασου...μονο αυτο σου λεω..ολα θα πανε καλα

Μαριλου αποφαση για αμνιο μονο εσυ μπορεις να παρεις και κανενας αλλος...

οντως καντε την Β επιπεδου και αναλογα αποφασιζετε..

αν και πιστευω πως ολα ειναι ηδη πολυ καλα...και θα συνεχισουν να ειναι...

Κατερινα σηγα καλε..εφαγες 3 φορες και τι εγινε...απλα ειναι καλο να αποφευγετε...και εγω εχω φαει...και εμενα μου αρεσει πολυυυυυ...εχω φαει και παστουρμα..ε αφου μου ηρθε τι να κανω..λυσσαξα να φαω!!!

Κατα τα αλλα τι γλυκα η ανιψια σου...ππολυ ζουζουνα...

Τι αλλα νεα;;;

Ζαχα μ'αρεσει που επανηλθε το χιουμορ σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι νεα μωρε Σεσιλιακι, εδω στα ιδια και στα ιδια, το τυρι μου εγινε μουχλα μπλε, η σαμπανια ειχε πολυ αφρο, το πατε πολυ ωμο, ο μπατλερ πολυ ξυρισμενος, η μαγειρισσα πολυ σουρλουλου, το μπανιο μου ηταν ετοιμο στις 3.05 αντι για 3.02 που ζητησα ε τι να κανω..ολα αυτα με εχουν ριξει ψυχολογικα!!!

ΚΑΛΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...εσυ μανδαμ και ολα καλα ολα ανθηρα. Φιλια στο μωρο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια???? Εγώ έχω ραντεβού σε λίγο στο γιατρό να δούμε το μωράκαι μας κι ανυπομονώ!!!

Χάθηκα λίγο γιατί το ρίχνω στον ύπνο!!!

Νικολ μου ξεκουράσου..κι εγώ πέρασα αποκόλληση και έπαιρνα προγεστερόνη και μου πέρασε..Ξεκούραση!!!

Πατατούλα ότι σου πει ο γιατρός αλλά ξεκούραση!!!

Φιλάκια σε όλες κι θα μπω αργότερα να σας πω τα νέα μας!!!

Μαράκι μου σε πόσες μέρες επανήλθες? εγω εχω 4 μέρες τωρα που εκκρίνω καφε υγρα πολύ λίγο.......................αλλά με φρικάρει που δεν λέει να σταματήσει.

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σε όλες , φιλάκια στις κοιλίτσες..

Cesilia καλή αυχενική κ εγω την άλλη Πέμπτη αν βοηθήσει ο Θεούλης θα πάω....

ευχαριστω για τα καλά σας λόγια μαναρακια μου.....

Ζαχαρωτό όπου λέω τα ανέκδοτά σου γελάνε....όχι απο ευγένεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι οι υπέρηχοι είναι κ για μας η καλύτερή μας, είναι απίστευτο να βλέπεις το μπεμπάκι να κουνιέται....θα περιμένουμε τα μωρονέα σας..... :D φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...