Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα...καλως ηρθες crystalenni κ καλη επιτυχια με την β επιπεδου.ολα καλα θα πανε.

κατερινακι ολα οκ με την αυχενικη?περιμενουμε νεα σου.

αυτο που λετε για τους μηνες κ τις εβδομαδες...η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτερο γιατροι τα μετρανε σε εβδομαδες...αλλα για μας σαν μηνες ειναι οποτε σου εχει δωσει ΠΗΤ ...για παραδειγμα εγω εχω πητ 5/9 αρα καθε 5 αλλαζω μηνα.κ νομιζω πως αν απο την πητ μετρησετε πισω τις 40 εβδομαδες βγαινει ακριβως κ σε ποια εβδομαδα ειμαστε.

για τους γιατρους που λετε στην μικρη μου πηγαινα κ στο δικο μου κ απο το 5ο πηγαινα κ στο νοσοκομειο σε εναν απειδη θα γεννουσα εκει.αν κ δεν με ξεγεννησε ο γιατρος αυτος.τωρα πρωτα ο θεος μετα την αυχενικη θα ξαναπηγαινω κ σε γιατρο του νοσοκομειου εφοσον κ παλι θα γεννησω εκει.

αυτο με το λεμονι το εχω ακουσει κ εγω.κ σημερα μετα το φαγητο ηπια μια λεμοναδα κ νομιζω οτι μου εκανε καλο...ετσι μου φανηκε τουλαχιστον.πηρα λοιπον λεμονια κ θα κανω σπιτικη λεμοναδα να δουμε αν θα βοηθησει...εχω ακουσει πως κ στο νερο ειναι καλο να βαζεις μια φλουδα λεμονι...κ επισης κ τα μηλα κανουν καλο...κ τα στραγαλια...εμενα τις προυγουμενες φορες παντως δεν μου καναν τιποτα.υπομονη λοιπον κ παλι υπομονη..πως θα καταλαβουμε οτι θα γινουμε μανες...(ετσι λεει η μαμα μου :x )φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι έχετε δίκαιο Β-Επίπεδου λέγεται. Πάω σε δύο γιατρούς γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θέλω να γεννήσω. Απ' τη μια το νοσοκομείο μου προσφέρει ασφάλεια αλλά εκεί δεν ξέρεις και σίγουρα ποιος θα σε γεννήσει, απ την άλλη ο ίδιωτης γιατρός μου είναι πολύ καλός αλλά η κλινική είναι τόσο μικροσκοπική που μου προκαλεί άγχος. Είδομεν...

Μακάρι να εξελιχθεί καλά η εγκυμοσύνη και θα δούμε:-))))

είναι καμιά από σας στην ίδια εβδομάδα μαζί μου;;; 18η;;; νιώθει το μωράκι;;;

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες μου!!!Τι κανετε??

Κρυσταλενη μου καλωσηρθες στην παρεουλα μας και με το καλο το μπεμπακι σας!!!!!

Λοιπον τα νεα μας ειναι πολυ καλα και η αυχενικη μας παρα πολυ καλη!!!!Επισης .........

Εχουμε ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩ Κατερινα τελεια!!!

Αλλο ενα αντρακι στην παρεα μας...

Μαριλου μου δεν ξερω επι του θεματος..ξερω απλα κοπελα με θρομβοφιλλια που επαθε ζημια- θρομβοση αριστερου μηρου η κατι τετοιο- μετα απο καισαρικη που δεν ηταν και εντελως απαραιτητη. Και μια δευτερη- αμφοτερες μελη του μαμι- που παλη καποια εμπλοκη εχει δεν θυμαμαι τι ακριβως γιατι δεν γραφει πλεων συχνα αλλα θα της τηλεφωνισω να ρωτισω.

φανταζομαι ομως οτι εαν ξερεις εκ των προτερων οτι εχεις θρομβοφυλλια και πρεπει για καποιον λογο να γινει καισαρικη ο γιατρος θα σου δωσει την καταλληλη αγωγη- απο αυτες η μια δεν ειχε ιδεα οτι ειχε θρομβοφυλλια..και η αλλη προσφατα επιβεβειωσε οτι τελικα ειχε

υπραχει τετοια περιπτωση για σενα;;; εχεις δηλαδη ;; παντως ολα θα πανε καλα στις μερες μας κατι τετοιο δεν ειναι τιποτα..οσο γι α τη ναρκωση δε νομιζω να εχει σχεση.....ξερω και εγω δε ρωτας καλυτερα τον γιατρο σου ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε κατερινακι....ειδες ολα πηγαν καλα...κ μαθατε κ το φυλο?ολα καλα...αντε ενα ντου μετα για την β επιπεδου κ ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas OMORFES EGKYOULES!!!!!!!!!!!!!!!!!!PWS EISTE SHMERA???KATERINAKI MPRAABOOO !!!!!!!XAIROMAI POY OLA EINAI KALA!EGW PAW TH DEYTERA!! :P:P

KORITSIA EXETE LOXISKA ESEIS ?KAI YGRA?EXW PARA POLLA IDIAITERA OTAN EIMAI STH DOULEIA,EINAI KAKO AYTO KSERETE?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Κατερινααααααακι με τον παιδαροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!! Παντα καλα!!! Με το καλο το τσουτσουνακι!!!! χεχε

τι κανετε???εφαγα ολιγον τι...και καθομαι σαν τον βουδα. Θα χωνεψω αυριο!!!μπουχαχαχα

Καλε Χρισταλενη πως καταλαβατε οτι εχεις συσπασειιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςς στην μητρα??????????????/ καλε πειτε μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia..

katerinaki me to kalo to agoraki sou...ola kala na sou pane

koritsakia egkuoulika eimai mia xara elpizw k eseis..pera apo kati anagoules dhl.aurio stis 20.00 exw rantebou kai anupomonw na dw to zouzouni mou..na dw ti kanei kai an einai kala..autaaa..filakia se oles tha sas exw nea aurio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Πώς είστε σήμερα?

Chrystalleni καλώς μας ήρθες... με το καλό το μωράκι σου... μια τελειόμηνη εγκυσμούνη σου εύχομαι... Άντε με το καλό και η Β΄ επιπέδου τώρα...

Κατερινάκι μουυ!!! Όλα καλά με την αυχενική εεε?? ΤΕΛΕΙΑ!!!! Μπράβο πολύ χάρηκα!!! Μάθατε και το φύλο!! Τι καλά!! Με το καλό κοπέλα μου το αγοράκι σας!!!

Cesilia εσύ θυμάμαι είχες γιατρούς... και για σένα και για τον γιό σου... Για πές πώς πήγε? (αν πήγατε βέβαια...γιατί ένα ψιλοαλτσχαιμερ το έχω :oops::oops: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες!!!!Τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα και με ενα μονιμο χαμογελο στα χειλη :):):):):):):) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας!!!!!!!!!ΑΑ και δεν σας ειπα το μωρακι μας εδεειξε μονο τουτο φυλο ειχε τα ποδαρακια ανοιχτα και το χερακι τεντομενο προς το κρυφο του σημειο :D:D:D παθαμε πλακα με τον γιατρο ειχαμε λιωσει στο γελιο!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Ολα καλα ευτυχως και συνεχιζουμε!!!!!!Επισης νομιζω πως οι ανακατωσουρες λιγοστεψαν γιανα δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζ..καλημερα κατερινα, καλημερα μαιρη!!!

τι μου κανετε;;;;

εμεις χμμ καλα

κατερινακη σουπερ..πολυ φατσα το μικρο σας..κλασσικος αντρας..χιχιχι..ειχε εκει το χερακι του!!

Γιελιζ αυτη την ευδομαδα οχι, την αλλη εχουμε απαντωτους γιατρους

παιδιατρο στον μικρο, αναλυση αιματος στον μικρο και σε μενα, αυχενικη,...συν προστιθετε και καρδιολογος για μενα..

δεν πειραζει..ενας μισθος θα φυγει για ολα αυτα...κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου. Ευχαριστώ για το θερμό καλοσωρίσμα.

Συγχαρητήρια Κατερίνα μου! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά. Όσο να ναι ένα άγχος είναι μέχρι να σου πουνε ότι το μωράκι σου είναι καλά. Και εσύ αγοράκι ε;;;; Πληθαίνουν τα αγοράκια μας:-)))) άτε με το καλό και η Β επιπέδου.

Ζαχαρένια μου είχα κουραστεί ιδιαίτερα μέσα στις γιορτές (οικογενειακα τραπέζια, εξόδοι για καφεδάκια, άρρωστοι παπούδες - γιαγιάδες που τους τρέχαμε) και ένιωθα ψιλοπονάκια κάτω χαμηλά. Όταν πήγα στη καθιερωμένη επίσκεψη στο γιατρό το Σάββατο μου πε ότι έχω πολύ μικρές συσπάσεις. Κάποια στιγμή με ρώτησε αν νιώθω τίποτα εκείνη τη στιγμή και του πα όχι και όμως γινόταν σύσπαση αλλά ήταν τόσο μηδαμινή που δεν την καταλάβαινα. Τελοσπαντών μου πε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και να ξεκουραστώ απλά εγώ είμαι λίγο υστερική και φοβήθηκα και έτσι απ το Σάββατο το απόγευμα έχω βγει μόνο μια στιγμή απ το σπίτι (πεθύμησα κρέπα και πηγα με τον αντρούλη μου:-))) Αύριο θα πάω γιατρό και θα δούμε αν απόδωσε η μια εβδομάδα ξεκούρασης.

Μην σας αγχώσω όμως γιατί γενικότερα τα πονάκια χαμηλά είναι φυσιολογικά απλά εμένα προστέθηκε και η κούραση.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΤΑΛΕΝΗΗΗΗΗΗΗ ......ΩΧΧΧΧΧ πονακια εχω κι εγωωωωωωω οταν λες χαμηλαααα εννοεις στο ''αποτετοιο'', στο μπικινι???? ελα πως να το πωωωωωωωωωωωωωωωω?????????

καλημερα γκερλς!!!! εμενα στο ενα είπε οτι ΙΣΩΣ ειναι αγορακι...για το αλλο γιατι δεν ειπε???Παντως εχουν τους ιδιους χτυπους τωρα πια, με 1 χτυπο (τικ) διαφορα!!! Αρα αγορακια ε λεω εγω.

Σεσιλιακι γιατι πας σε καρδιολογο πουλακι μου?απλα τσεκ απ?

Ρε της Κατερινας το αντρααααααακιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρενια μου οχι για τσεκ απ

εχω ενα θεματακι με την καρδια και πρεπει να το ελεγξω

εχω αρρυθμιες και ταχυπαλμιες και δυσπνοια, λαχανιαζω πολυ ευκολα και κουραζομαι

ο Γυναικολογος λεει οτι υπο κανονικες συνθηκες αυτο ειναι φυσιολογικο για μια εγγυο...και δη ολιγον βαρελακι σαν και του λογου μου- αλλα εγω εχω ιστορικο δεν ξερω πως ακριβως λεγιετε δεν θυμαμαι,κατι δυσπλασια καποιας βαλβιδας..κατι τετοιο... απλα πρεπει να κανω υπερυχο καρδιας καθε 2 χρονια και οταν ειναι να προχωρισω σε καποια επεμβαση πρεπει να παιρνω αντιβιωση πριν την επεμβαση.

Εγω ομως εχω να κανω υπερυχο απο το 2008 απο πριν μεινω εγγυος στον γιο μου..οποτε οπως καταλαβαινεις το αμελησα αρκετα.

Τοτε ειχα βαλει και ενα holter ρυθμου για 24 ωρες..ενα χαζομηχανημα για να δει τις αρριθμιες και την ταχυπαλμια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινάκι μπράβο!

Συγχαρητήρια για το αντράκι σας!!

Ζαχαρένια μου όλες έχουμε πονάκια στο σημείο που λες.

Μην τρελένεσαι, αν ήταν θα το έβρισκε ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει πατατακι...απλα ο γιατρος δεν εχει υπερηχο, τους κανω σε εξωτερικο κεντρο που συνεργαζεται.

οτι του λεω προφορικα δηλ. τελος παντω....αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mη φοβάσαι, (στα λεω εσένα να τ' ακούω εγω) οι πόνοι είναι φυσιολογικοί και τα τσιμπήματα, αλλωστε εγω που έπαθα αποκόλληση (απο συσπάσεις) δεν κατάλαβα τίποτα, ήταν η μόνη μέρα που δεν με πονούσε καθόλου η κοιλιά μου. Απλά είχα στεναχωρεθεί πολύ, πολύ όμως την προηγούμενη μέρα. Γι αυτό ηρεμια και ξεκουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια??? Εχω ιντερνετ επιτέλους!!! Προσπάθησα κι χθες να δημοσιεύσω κάτι αλλά δεν το βλέπω κάπου!! Μου λείψατε!!! Διάβασα λίγο τα νέα σας και χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Κάποιές μάθατε και φύλο ε?? Τέλεια!!!

Εμείς είμαστε καλά..οι αναγούλες δεν είναι τοσο συχνες αλλά επειδή επέστρεψα στη δουλειά κουράζομαι και ζορίζομαι γενικώς! Την τρίτη θα πάω να δω το μωράκι μου κι ανυπομονώ..Καποιες φορές νιώθω κάποια τραβήγματα στην κοιλιά κάτω χαμηλά, σαν να μεταφέρετε απο τα αριστερά προς τα δεξιά!!!! Λέτε να είναι το μωράκι μου ή είναι στο μυαλό μου???? Τέλη του μήνα μάλλον θα γίνει η περίδεση του τραχήλου..δεν θυμάμαι αν σας το ξαναείπα.Ανυπομονώ η αλήθεια είναι αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μην αγχώνομαι.

Για πείτε τα νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mμαρακι τι ειναι η περιδεση τραχηλου και γιατι την κανουν;;;

ειμαι σηγουρη οτι καπου το ξαναεγραψες αλλα πασχω απο πρωημο- και πολυ φοβαμαι καλπαζων αλτσχαιμερ...ειδικα μετα τη γεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!! Σεσίλια μου..πέρσυ είχα πρόωρο τοκετό στις 22 εβδομάδες, λόγω ανεπάρκειας τραχήλου. Δηλαδή ο τράχηλος μου κάνει από μόνος του τη διαδικασία του τοκετού πολύ πιο νωρίς από οτι πρέπει. Η περίδεση είναι οταν θα μου δέσουν τον τράχηλο έτσι ώστε να μην μου κάνει συσπάσεις και γεννησω προωρα πάλι. Θελει πολύ προσοχή απο εκεί και πέρα... Αυτά!! Και ο Θεός βοηθός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα..δηλαδη ειναι τοσο σοβαρο...

Τι να πω ρε κοπελα μου με το καλο και προσοχη, ξεκουραση , ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα..

μα αυτο το παιδι περιμενεινα ερθω απο τη δουλεια για να λερωθει..και δεν μπορω να τον αλλαξω και λειπει ο αντρας μου!!!

αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου ΗΡΕΜΗΣΕ καλά σου λέει η patatoula. Είναι φυσιολογικά τα πονάκια κάτω χαμηλά απλά εγώ το παράκανα λίγο.

Μαράκι πρώτη φορά ακούω και εγώ για περίδεση τραχήλου. θα δεις που όλα θα πάνε καλά και να χεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Ευχηθείτε μου αύριο που θα πάω γιατρό να μου πουν ότι στάματησαν οι μικροσυσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...