Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.23 - Για ονειρα γλυκα!!!


Recommended Posts

Καλημεραααα..

Ελενη με το καλο η βαφτηση!!!

Ολα καλα θα πανε...

περιμενει απο καποιο απο τα αδελφια σου να κανει αγορακι...αλλιως γιατι οχι..ομοργο ονομα ειναι το Γεωργια και θα τον τιμα..

και εγω αμα κανω κοριτσακι με το καλο μαλλων Μαρια Ιωαννα η σκετο Ιωαννα θα το βγαλω..θα δειξει..και θα ειναι το ονομα του μπαμπα μου...

Πως ειναι γεννικα τωρα ο πατερας σου;;;;

Αφρο πως εισαι;;;

εγω χαλια..ξερασα σαλια σημερα το πρωι και νευριασα και με τον αντρα μου..

καπου καταχωνιασε την καρτα αναλύψης απο την τραπεζα και δεν τη βρισκω...και του λαω θα παω απο εκει να κανω αναλυψη και μου λεει..ααα βγαλε και για μενα λευτα...γκρτρρρρρρρρ

Καλημερα Νατασουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tha thn fonazete me olokliro to onoma h kapoio pio mikro ?

kita an den thelei mhn to baleis ....to eleutheria ths mama sou einai ?

egw exw skasei me to onoma ludia ....alla an einai koritsi tha prepei na to bgaloume me to onoma ths mamas mou elenh .....skeutome na bgalw kai ta duo alla kserw oti den tha ths aresei ths manas mou :(

an einai agori tha bgei panagiwths ...den exei ales skepseis ekei ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μανα μου παντως ηδη αρχισε την πλυση εγκεφαλου και πολυ με εκνευριζει....

Λεει θα ειναι κοριτσακι- το εχουν δεσει κομπο με την πεθερα μου- και θα το βγαλεις Ιουλια...οχι της λεω δεν το βγαζω..τωτε Αγγελινα- η γιαγια του Οδυσσεα..λεω παλη οχι το εχει ηδη δωσει ο θειος του στην κορη του..λεει τωτε Αγαπη...η μητερα του πεθερου..λεω ρε μανα πας καλα εγω θα το γεννισω εσυ θα αποφασισεις για το ονομα..

μου λεει δεν θελω να δωσετε το δικο μου ονομα...της λεω δε σε ρωτησα..αμα εγω γουσταρω να το βγαλω Σιμελα..πιστεψε με θα το κανω που να χτυπιεσαι κατω...

μουρμουριζε μουρμουριζε...ε δε με νιαζει..

με κατι τετοιες βλακιες ασχολειται και δινει σημασι ακαι μετ ατην ανεβαινει η πιεση και τρεχω σαν τη τρελη να τη συνεφερω..γκρρρρρ..

ΑΑΑ..μου ηρθαν τα τελη κυκλοφορια..120 ευρω...κλαψ κλαψ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!! καλά Ελένη εγώ γτ νόμιζα οτι την ειχατε βαπτίσει? οτι ναναι ....

Χρύσα να το πεις Συμέλα ,θα την φωνάζουμε Μελίνα!

Αφρο το Ελένη ειναι τέλειο όνομα!!! ειναι της γιαγιάς μου ,έτσι ήθελα να πω την κόρη μου !! τον μπαμπά σου τον λένε Παναγιώτη κ τη μαμά Ελένη?την γιαγια μου την λένε Ελένη και τον παππού μου Παναγιώτη!καλο ε? εγω θα ημουν Ελένη μα εκανε η αλλη γιαγιά φασαρίες και πηρα τελικα του παππου οπως πήρε κ του αλλου παππου ο αδερφος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

σήμερα πρωί πρωί να καθαρίζουμε (ο άντρας μου δλδ) πεζοδρόμιο, αυτοκίνητο καθότι χιόνισε!!!

σήμερα τα παιδιά πάνε να γιορτάσουν την έλευση των Χριστ., αλλά εμείς δεν θα πάμε, είχαμε πάει πέρυσι και δεν μου άρεσε καθόλου!!

σήμερα έχουμε -2 αλλά δεν κάνει και τόσο κρύο, μάλλον το συνήθισα!!!! :?

Γιώτα ποικιλία στα ονόματα έχετε βλέπω!!!!! :lol::lol::roll::roll:

σορρυ τώρα κατάλαβα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emas 260 peripou :(

siga kale pou tha skeutw kai tous pro pappoudes gia to onoma !!!!!

le na to bgalw me to onoma ths agapimenhs giagias tou kwsta ....tarsh ? :lol::lol::lol::lol::lol:

to kako einai oti exw barethei ta onomata twn goniwn mou ...oxi oti einai asxima apla ta exw barethei .

giauto xarika me to manwlhs giati htan ena onoma pou den to akouga apo mikrh sto soi mou ,oute ston perigiro mou kai den to eixa sindiasei me kapoion .

alla afou apofasisame na kratisoume thn paradosh sto prwto tha thn kratisoume kai sto deutero .....makari mono na mou elege monh ths h man mou afou ths exw pei ton kaimo mou gia to ludia "ante bale kai ta duo "

alla den perimenw na to pei giati einai ths apopseis oti mono ena onoma menei .....

ante re panagiwta !!!! emena eutixos pou me eipane afrodith ....alios ourania ...mpiax mpiax mpiax :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο 260 ειναι του Ο..αλλα δεν ηρθαν ακομα...ΑΧΧΧΧ

Εμεις το Χριστοφορος δεν το δωσαμε λογο παραδοσης αλλα απειδη μου αρεσει εμενα σαν ονομα..ΟΚ επειδη ειναι και του πεθερου αλλα δεν υπξρχε - απο μερους του τουλαχιστων- αυτο το θεμα...εξαλλου και αυτος τον γιο του και πρωτο παιδι στο σοι δεν τον ευγαλε το ονομα του Πατερα του Ισαακ αλλα Οδυσσεα..

Ασχετο τωρα που δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει..

τα ξαδελφια του Ο στην Αθηνα..και οι δυο εχουν απο 2 παιδια..και οι δυο τα ονομασα Ολγα και Θεμηστοκλη..

δηλαδη ειναι τωρα τα 4 ξαδελφακια μαζι και εχουν ιδια ονοματα...

Το ειχαμε και εμεις που ειμασταν 3 Χρυσουλες στο σοι..και οπτε πηγαιναμε ολε ςμαζι διακοπες...γυριζαμε και ι τρεις...χιχιχιχι

Αφρο και εμενα το Ουρανι μου αρεσει πολυ...

θα σε φωναζαν Ρανια..η Βασιλισσα της Ιορδανιασ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari mono na mou elege monh ths h man mou afou ths exw pei ton kaimo mou gia to ludia "ante bale kai ta duo "

alla den perimenw na to pei giati einai ths apopseis oti mono ena onoma menei .....

δλδ έχεις κοριτσάκι? \:D/ \:D/ :-bd

εμένα μου αρέσει το Λυδία, είναι σπάνιο....η αδελφή μου έβγαλε το κοριτσάκι της Βασιλική Ανδρονίκη και την φωνάζουν Βαλινίκη!!!!

εμένα μου αρέσουν και τα ονόματα: Αγάπη, Σοφία, Ελπίδα, ονόματα με νόημα!!!

εμείς την κοπέλα μας θέλαμε να την πούμε Σοφία, αλλά μια μέρα στην παιδική χαρά ακούσαμε το Ρεβέκκα και μας άρεσε (εμένα πάντα μου άρεσε) και έτσι το αλλάξαμε σε Ρεβέκκα!

αλλά οι άνθρωποι κάνουν τα ονόματα και όχι το αντίθετο!!!!

Γιώτα η Αφροδίτη Θεά του έρωτα και της ομορφιάς, ακόμη καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Ρεββέκα μου αρέσει πολύ ,ετσι ελεγαν την μικρή αδερφή του πατέρα μου που πέθανε μωρό,ηταν πανέμορφη λένε όλοι!

επίσης το Κωνσταντίνα που λένε τη μαμά μου όπως και την κόρη μου,είναι το όνομα του μικρού αδερφού του παππού μου Παναγιώτη (ένα απο τα αδερφια του) που σκοτώθηκε 7 χρονών στην αυλή του σπιτιού όταν έπεσε όμος ,οβίδα κατι τέτοιο ,οποτε στη μνήμη του βάπτισε ο παππους μου την κορη του Κωνσταντίνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..ετσι μ αρεσει το τρενακι..χαλαροοοοοοοο :lol::lol::lol:

χρυσα εμενα δε μ αρεσουν τα 2πλα ονοματα..

νατασουλα εχετε δουλεια?εμεις νεκρα ακομα..

ελενη παλι καντιντα?πωωω πωω

ποσους θηλασμους κανετε?

γιωτα θα πληρωσετε υμιπαιθριο?ρε τζαμπα λεφτα..σιγα

σισσιω χθες χωριο εισασταν ε/?

μπεμπουλης καλυτερα το χερι?

αργι τι εγινε με το λουκα?

επιης να ρωτησω..τρωει η δε τρωει?εγω νομιζα δε τρωει γιαυτο κ ειναι αδυνατος..

αφρο εγω ελεγα αν ειναι κοριτσι να το ελεγα μαρθα(της συγχωρεμενης μανουλας μου)αλλα βγηκε..κ δε ξερω τι να κανω..αλλα παντα το ελεγα οτι θα το κανω..

αν βγει αγορι θα μπει παντελης..δε μαρεσει σε βρεφος αλλα για μεγαλο μ αρεσει,,

εχω θεμα με το πρωινο..

τι του δινετε?

εγω παντα φορυτα σχεδον..εστελνα στο παιδικο..που π[αντα εστελνα 3 κ ποτε δε με ελεγαν αν τα τρωει κ τα 3 :twisted:

τωρα εκει που ετρωγε 2 με τρωει ενα με το ζορι..σα πρωινο..απογευμα τα τρωει πιο ευχαριστα σε βολτα κ σνακ..

με ενα ομως χορταινει να φαει ξανα σε 3 ωρες?

οποτε λεω πρωινο να δινω η αυγο η γιαουρτι η καμια φετα με φιλασελφεια η μελι..

τι προτεινετε αλλο?με κουρασε το πρωινο..

εχει εν μερη δικαιο γιατι 8 πινει γαλα μου κ 9 τον βαζω φρουτα..αλλα μαλλον δε πειναει :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλάκι ναι!

Έκανα ενα αυθημερόν ταξίδι με την αδερφή μου στο χωριό μας για να διευθετήσουμε κάποιες οικογενειακες υποθέσεις, κληρονομικού χαρακτήρος.

Βλέπεις ο μπαμπάς πέθανε και άφησε εμάς να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα... :roll::roll::roll:

Πάντως πολύ με άρεσε που πήγα ταξιδάκι με το σιστέρι μου, έστω και υπό αυτές τις συνθήκες! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσούδια μου! :D

Δεν μπορώ να σας πολυπαρακολουθήσω, αλλά είπα να πω ένα γεια!

Ελένη, με το καλό η βάπτιση της κορούλας σου!

Θουλάκι, μπράβο για την καμπύλη, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. :D Με την ουρολοίμωξη/κολπίτιδα τι θα κάνεις; Τι είπε ο γιατρός;

Συγγνώμη που δε σχολιάζω άλλα, αλλά ό,τι πήρε το μάτι μου...

Θα επανέλθω αργότερα. :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ..Αφρο λες να βρικε κανενα γκομενακι στην γειτονια....

Ρε κοριτσια να πω το παραπονο μου....ολες δηλαδη εδω στο μαμι..και στο παρεντσ..και στο ειμα μαμα..γεννανε σε ιδιωτικες κλινικες...ολες δηλαδη εχουν γιατρους που συνεργαζονται αποκλειστικα με ιδιωτικε ςκλινικες...και γιατι αμα βαζει καποιος ενα σοβαρο θεμα δεν απανταει κανενα και αμα βαζουν καμια βλακεις..κυριως αμα υπαρχει πιθανωτητα εντονης αντιπαραθεσης οοολλλεεεςςς τρεχουν να που το κοντο και το μακρι τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα ένας να το δηλώσει απο την οικοδομή θα μας πηδήξουν όλους! 5000 προστιμο?δεν θα πάρω!!! για ενα σπιτι που το πλήρωσα με 2 υπνοδωματια κ το ένα απεδείχθει ημιυπαίθριο?νο θενκς!!!θα το πληρώσω τώρα και ο θεός βοηθός!!! Μαρθα εχεις κολπίτιδα? δεν κατάλαβα... εγώ τα Σαββατοκύριακα δίνω μαρμελάδα με βούτυρο!!! την εκανε η πεθερά μου και έβαλε λιγη ζάχαρη..την τρώει όμως ενω πιο παλιά δεν έτρωγε,επίσης τρωει φρουτα το απογευμα (μανταρίνια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ τρέξιμο στην δουλειά σήμερα, όλα τα περίεργα σήμερα γίνανε :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Μάρθα μίλησες με τον γιατρό για την ουρολοίμωξη?

Για τα φρούτα αν πίνει γάλα στις 8 είναι λογικό να μην τρώει 3 φρούτα στις 9, δεν μπορούν να τα δώσουν λίγο αργότερα? Ψωμί με μέλι ή μαρμελάδα ή με τυράκι ή κασεράκι, αυγό? κεικ, κουλουράκια, πίτα που έχεις κάνει εσύ? Στα υπόλοιπα παιδάκια τι δίνουν?

Ελένη με το καλό η βάπτιση τι μπομπονιέρες θα κάνεις?

Αργυρώ τι έγινε χθες με τον γιατρο?

Γιώτα έχετε πολλούς ημιυπαίθριους

Μιτσάκι είσαι καλύτερα?

Λένα για πότε έλεγες για καφεδάκι?

Χρύσα τον Χ το στέλνεις παιδικό ή όχι ακόμα?

Αφρο τελικά θα το κάνεις Α τεστ?

Σισσιώ, Μαρία, Μπεμπούλης και όποια άλλη ξεχνάω τα φιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...