Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.23 - Για ονειρα γλυκα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AAAA..εμενα σημερα ο αντρας μου θα μου φερει το σηδερο απο το σερβισ...ευτυχως ηταν μεσα στην εγγυηση....ειχε καποιο προβλημα με το μποιλερ το οποιο μαλλων το αποτελειωσε ο Χριστοφορος η παστρικουλα μου!!!

Οποτε αφρο το δικο σου βουνο ειαι σηγουρα μικροτερο απο το δικο μου...που οτι ρουχα εχουμε ειναι ασηδερωτα..

εχω το απλο ατμοσηδερο..αλαλ αμα εχεις συνηθησει σε αυτο που μανι μανι τα κολαριζει σου κακοφαινετε...

Οποτε θα ερθει ο καλος μου θα φαει θα ξεκουραστει...και σημερα θα αναλαβει αυτος το κοιμησμα του βλασταριου...

δεν ξερω τι ωρα θα τελειωσω..

Εντωμεταξυ ολα μου τα ρουχα θα τα μαζεψω και θα τα κατευασω στην αποθηκη..κλαψ κλαψ κλαψ...τα ωραια μου ρουχαλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta 3/4 twn rouxwn mas exw gia sideroma ....edw kai 4 mhnes kathonte :oops: giati logo egimosinhs den mporousa me tipota na stathw tosh wra orthia .

ebaza me to aplo sidero kai siderona oti xriazotan o kwstas kai ola twra ta kanw me to kalo atmosidero .

ponese tora h koilia mou apo thn orthostasia kai kathome ligo ....

ase polla afisa pisw me aythn thn egimosinh :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Αφρο..

εγω γι'αυτο θελω να κατευασω τα ρουχα μου σηγα μη χωραω του χρονου παλη και δεν μπορω να μου γεμμυζουν το χωρο..

και εγω τωρα που μπορω τα κανω λιγα λιγα.

Εντωμεταξυ πρεπει σιγα σιγα να αδειαζω το γραφειο οπου θα γινει το δοματιου του Χ...γιατι κατα το Πασχα θελλω να μετακομισει..να το συνηθησει..νταμπλας θα του ερθει του καημενου του χαιδεμενου μου..

αλλα σημερα ηταν πολυ καλο παιδι..εκτος απο τον εμετο ηταν γλυκας..μ'αφισε να μαζεψω τα σεντονια ...αφισ αμονο μερικα απλυτα πιτατα και 1 κατσαρολα..πωπω..αμα σχολιασει η πεθερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο την γιαγιά μου τώρα που μεγάλωσε αρκετα.. :( δεν την αφηνουμε να κάνει καμια δουλειά και αυτη έχει λυσσάξει.. Τελικά βρηκαμε την λύση με το σίδερο :) , της κατεβάζω την σιδερώστρα τέρμα κάτω, την βάζω να κάτσει στον καναπέ και σιδερώνει.. (Ολα αυτά βεβαίως όταν ειμαι Ξάνθη κλαψ κλαψ...)

Συμπεθέρα και γω τουαλέτα τρέχω απο το άγχος.. μα τι σπαστικό.. δεν μπορούσα ρε παιδι μου απλά να τρώω τα νύχια μου??? χαχαχα

σιγά βρε Χρυσα για τα πιατάκια.. εγώ φευγω σίφουνας το πρωί, δεν προλαβαίνω να φτυσω.. μονο το κρεβάτι δεν μπορώ να ειναι άστρωτο.. τα σκευη του πρωινού τα αφηνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati na tou allakseis domato ?

einai pio konta auto pou kimate tora sthn krebatokamara ?

tha to bapseis polu orea kai tha tou koliseis kai autokolita kenourgia kai tha trelathei na kimate ekei .

pantos h koumpara mou den antimetopise problhma sthn allagh domatiou sthn megalh (21 mhnwn ) ,thn ebale kai se kanoniko krebati kai ekeinh enthousiastike !!!!

eri mou to exw prospathisei na kathome kai na siderono ...pistepse me einai polu pio kourastiko !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε! Βασικά τώρα που το λες και εγώ το έχω προσπαθήσει και δεν βολευομαι..

Πάντως θέμα συνήθειας πρέπει να ειναι..

Ξεκινησα δίαιτα σημερα σας το είπα? Μπας και πέσει τπτ μέχρι τα Χριστουγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante kalh epitixia ....alla kai esu xristougenna brikes na thn arxiseis !!! me tosous pirasmous dipla sou !!!

twra pou lew gia pirasmous ,exw ena kouti kourampiedes karbalis kai den tous exw aniksei akoma .....tous exw kataxoniasei na mhn tous blepw :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο σε κανονικο κρεβατι θα τον βαλω...

θα παμε ΙΚΕΑ να του παρω επιπλακια και θα βαλλω μια ωραια ταπετσαρια κλπ..γιατι κανονικα επιπλα δηλαδη απο ξυλουργο θα παρουμε οταν παει σχολειο τωρα θα εχει μονο κρεβατι και νουλαπα και επιπλα αποθυκευσης για τα παιχνιδια του...

η αποσταση αναμεσα στα δυο δοματια ειναι ιδια, ειναι και τα δυο διπλα με το δικο μας δομματιο κανοντας γωνια..απλα με βολευει ετσι οπως ειναι η διαρριθμηση του τωρινου δοματιου του Χ και για το νινι..το δευτερο βεβεια ειναι μεγαλυτερο σε τετραγωνικα αλλα ΟΚ..σαν μεγαλυτερο παιδι νομιζω το δικαιουται..

Ο Οδυσσεας βεβεια πεταξε την ιδεα να βαλουμε μετα και τα δυο στο ιδιο - μεγαλο- δοματιοκαι να κανουμε το μικρο γραφειο αλλα δεν θελω..θα μαλωνουν και σφαζονται..να λειπει..

Ερη δεν αφινω πιατα συνηθως.....

και εγω σηφουνας φευγω...γιατι η πεθερα ανεβαινει στις 8:30 τωρα που δεν παει παιδικο και εχω 15 λεπτα να ντιθω- βαφτω- χτενιστω...οταν παμε παιδικο..βαφομαι στο αμαξι αφου αφισω τον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati kale na sfazonte ta paidia ....akoma den to idame gianni to baftisame !!!

mporei na einai polu agapimena kai na theloun na minoun mazi ,na exoun pareoula .

mhn prodikazeis ....sthn efibia meta pou tote allazoun ola blepete kai kanete .

kalo einai na mathoun na mirazonte apo ta paixnidia akomakai ton xoro tous .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!!!!

Αχ σας διαβασα αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω. :oops:

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις στο θεμα υπνου. :x:x:x

Το μεσημερι κοιμαται 2μιση-3 με 4μιση (περιπου 1μιση ωρα) και το βραδυ τον παω 10μιση στο κρεββατι και μπορει να κοιμηθει και στις 11μιση(δηλαδη μια ωρα παιδευομαστε) μεχρι τις 8 περιπου. Και εννοειται οτι δεν το παει σερι.:?:?

Αν του κοψω τον μεσημεριανο υπνο νομιζω θα φλιπαρω και εγω και αυτος.Επισης να τον ξυπναω απο τις 6 για να κοιμαται 12 με 2 και μετα απο τις 9 δε γινεται γιατι εμενα δε με βολευει καθολου.Οποτε υπομονη!!!!!!!!!!!!!!!

Νατασα σημερα εχω γιατρο.Επισης εγω του βαζω παιδικα στανταρ μια ωρα την ημερα. :oops::oops::oops:

Δε γινεται αλλιως.Θελω να κανω καποιες δουλειες και αυτος δεν καθεται με τπτ.

Ρε συ ντι-βι-νταδικο εχετε;;;;;;;;;

Χρυσα μου μην ανησυχεις.Και εγω ειχα πονακια πολλα στην αρχη.

Σας αφηνω .Φιλακια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis eipa ston kosta gia makaronia me giaourti kai tou hrthe kolpos :lol::lol::lol::lol::lol:

tha faw monoegw kai o mikros kai autos sketa me kefalotiri :lol::lol::lol::lol::lol:

kai mena maresei ,etsi kapos ta kanw gia ton mikro me tiri krema kai kefalotiri kai trow kai egw etsi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Τι κανετε?

Εμεις..Ετσι κ ετσι...Παλι αρρωστη η μικρη μου...Πανω που συνηλθε την ξανακρυωσα.

Τελικα καμια φορα δεν πρεπει να εισαι τοσο χαλαρη πχ με το ντυσιμο!

Παναγιωτα αυτο που ξερω εγω ειναι πως το καθε παιδι-τον πωπο σου κατω να χτυπας-

εχει τα δικα του ωραρια υνου...Ισως με λιγη βοηθεια να αλλαξουν ελαφρως αλλα το αυπνο

παλι αυπνο θα μεινει!

Η δικια μου κοιμαται στις 9-9.30,ξυπναει 2-6 φορες τη νυχτα κ εντελως στις 7.30-8-30.

Την μερα 1 ωρα το αργοτερο ως τις 4!

Καποιες φορες μονο 20λεπτα :shock: ...

Κ εγω την αφηνω που κ που να δει τβ...Γιατι?

Κ εμεις ετσι μεγαλωσαμε κ δεν παθαμε κ τιποτα! :shock::lol::lol::lol:

Αυτη η προταση μου εχει κανει μεγαλο κακο. Καθε φορα που εχω διλημμα αν

πρεπει να κανω καποια παρεκτροπη σκεφτομαι αυτο!!! :lol: Επισης λεω "εδω αλλες κανουν

το ενα η το αλλο στα παιδια τους...Ε...Το δικο μου ας δει λιγο τα ζουζουνια αφου ειναι κ χορευταρου"!!!

Εχω ακομα να πω(ειναι λιγο σχετικο με τα παραπανω)

οτι μια μανουλα της οποια το παιδι κοιμαται αρκετα το μεσημερι εχει πολυ καλυτερη

ψυχολογια κ "κουραγια"...

Καποιες-ελαχιστες-μερες που κοιμηθηκε πανω απο 1,5 ωρα ημουν αλλος ανθρωπος!

Λες κ μολις ειχα ξυπνησει απο 8ωρο βραδινο υπνο!

Φιλια φιλες!

υγ.Ερη ειναι τελειο!!!!!Μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήμουν για εξωτερικές δουλειές και πριν από λίγο γύρισα

Έχει πολύ ζέστη έξω καμία σχέση με Χριστούγεννα σαν Σεπτέμβρης είναι

Έρη τι φοβερό προσκλητήριο, μου άρεσε πάρα πολύ. Με το καλό να γίνει το πάρτυ σας και να περάσετε τέλεια

Νατάσα εγώ παιδικά την Έλενα την βάζω ΣΚ μισή ώρα που έχει τα ζουζούνια αλλά συνήθως θα δεί 1-2 τραγουδάκια και μετά θα φύγει θα πάει να βρει τον Μιχάλη να τον σκαδαλίσει :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα εγώ είμαι της άποψης όσο τα παιδιά είναι μικρά να έιναι στο ίδιο δωμάτιο ιδίως αν είναι και του ίδιου φύλου. Όταν πάνε σχολείο και έχουν διαβάσματα τότε σε ξεχωριστά δωμάτια (εφόσον βέβαια υπάρχουν) εγώ πχ δεν έχω 2ο παιδικό οπότε αναγκαστηκά θα είναι μαζί.

Αργυρώ δηλαδή τι θα μπορούσε να πεί ο γιατρός? Η υγεία του παιδιού καθώς και η νοημοσύνη δεν έχει σχέση με τα κιλά, κάθε παιδί έχει διαφορετικό σκαρί. Για την ΡεΑ δεν ξέρω τι να προτείνω εγώ προς το παρόν δεν βλέπω βελτίωση στην Έλενα ούτε όταν την επιπλήττω ούτε όταν της εξηγώ ότι αυτό δεν είναι σωστό και δεν πρέπει να το κάνεις, νομίζω ότι θέλει τον χρόνο της......

Αναστασία που την κρύωσες την τσαχπίνα?????????????

Περαστικά μωρέ άντε να γίνει γρήγορα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεος δηλ

ειμαισ το μπαμπα μου..τον εχω απο της 2 να κοιμηθει..τον θηλασα τον εβαλα κρεβατι κ κλαει γτ με θελει διπλα του..κ αυτος παιζει..ε βαρεθηκα...

τον αφησα 10 λεπτα μονο κ εκλαιγε..παω εκει σταματησε..θελει να καθομαι διπλα του αλλα να κοιμηθει δε λεει..

ε τον αφησα κ γω..που θα παει καποια στιγμη θα κοιμηθει..γκρινιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπαμ εγινε..τον εβγαλα εξω..μας ακουσε μεχρι κ οτριτος νομιζω..εχω κατι νευρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

τον πηρα αγκαλια κ ξαπλωσα μαζι στο καναπε..το γιαβρι μου με κοιτουσε μεσα στα ματια(με τα δακρυσμενα του)κ με ειχε αγκαλια..κατευθειαν κοιμηθηκε...

γενικως κοριτσια εχω ηρεμησει πολυ..ειχα πιο πολλα νευρα..

τωρα του μιλαω γκ του εξηγω..αλλα ποσοοοοο να αντεξω..

κ εχω καταλαβει οτι οταν νευριασω κ ξεφυγω με φοβαται..απ τη μια τον λυπαμαι αλλα πρεπει να με μεφοβαται νομιζω..

εχει τυχει να του φωναξω κ απο το φοβο του να κλαψει ακομα πιο δυνατα :oops::oops::oops:

δε θελω να με φοβαται ετσι..

απλως να ξερει να μεχρι που τον περνει

αχ νιωθω τυψεις για πριν :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

μα ειχε ενα προσωπακι οτνα κοιμηθηκε :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...