Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.23 - Για ονειρα γλυκα!!!


Recommended Posts

Καλημερααααα!!!

τι κανετε;;;;πηγαμε χτες σε γαμο και ηταν τελειος...

το ζευγαρη πολυ νεο...24 η κοπελα 23 ο αντρας...ηδη 5 μηνων εγγυος..αλλα κουκλα...πολυ γλυκια νυφουλα..και χαρουμενοι και ευτυχισμενοι και οι δυο..

παντως μου φανικε πολυ περιεργο γιατι πρωτη φορα πηγα σε γαμο που ηξερα τους γονεις και οχι το ζευγαρη - μονο την κοπελα λιγο που τη βοηθουσα στα μαθηματα μερικες φορες-μου φανικαν τωσο μωρα και τα δυο τους...κι'ομως θα γινουν συντομα γονεις

Ηταν παντως πολυ ομορφο ζευγαρη...και το νυφικο τελειο...Προνοβιας και τελειο...

τελικα ρε κοριτσια καποιοα νυφικα οτι και να πεις δειχνουν τα λευτα τους...

η Δεξιοση, γιατι περι δεξξιωσης επροκειτο...ηταν σε ξενοδοχειο..οπου ολα ηταν τελεια..το φαι που γκουρμε οι σερβιτοροι σαινια.....λιγο ξενερωμα ως προς τη μουσικη αλλα ΟΚ..

Ωραια ηταν..θελλω κι'άλλοοοοοοοοο

Ηταν και μια ομαδα ποδοσφαιροθ εκει..πωπω..τι τεκνα ηταν αυτα..απαπα..κολαστηκα εγγυος γυναικα..η ομαδα ηταν ενοικοι του ξενοδοχειου ΟΚ..μη παρεξηγησετε..

Σισσιω θα σου συνηστουσα να κανεις μια βολτα μεχριο το Προνοβιασ..και μετα μεχρι τονμ Δημητριο...πιστευω πως μονο σε αυτα τα δυο θα βρεις νυφικο για σενα....

Κατα τα αλλα καλα..

δε νιοθω καθολου εγγυος..δεν ξερω γιατι...και εχω κατι περιεργοθς πονουνς που και που σα πονους περιοδου...

Αλλα η αναγουλα αναγουλα

χτες η γυναικα του αφεντικου εκ παραδρομης εμαθε οτι ειμαι εγγυος...πως..λεει σε καποια φαση...τα παιδια σας ι κανουν.....και λεω εγω καλα ειναι..λεει και αυτη ενα ακομα εχετε ηηηηη..και λεει ο πανεξυπνος ο αντρας μου..για να το λετε εσεις κατι ξερετε...ε δεν ηθελε πολλα να φανταστει η γυναικα...χαχαχαχα..παντως χαρηκε πολυ...αλλα αυτη δεν δουλευει μαζι μας..γιατι να μη χαρει..οι αλλοι οταν το μαθουν - και ειδικα το αφεντικο- δεν θα χαρει ιδιετερως.

\Νατασα δεν ζηλευω καθολου που στολισατε...εγω δεν ειμαι γι'αυτα...ειπα την πεθερα αμα θελει να παρει το δεντρο μας και να στολισει κατω..ουυυυ χαρα πηρε!!!

Ερη μου σε διαβασα και στεναχωρηθηκα...

κατι τετοιο ενιωθα οταν γεννησα και εκλεγα συνεχεια..ελεγα του Οδυσσεα πως αμα πεθανω και καποιος κακομεταχηρειστει το παιδι μου θα γινω δρακουλας και θα του ποιω το αιμα και οτι θα τον βασανιζω οσα χρονια ζει στη γη αμα τολμισει να μεγαλωσει τα παιδια μου με καμια κακια μητρια...ασε..ορμονες..μηλαμε για πολυ κλαμα..κρατουσ ατο Χ..και εκλεγα..και αυτο το καημενο με κοιτουσε με ενα χαμογελο ευγνωμοσυνης..αχ η ζωουλα μου..τον λατρευω !!!

Αναστασια και Βενη..τα μπραουνισ ειναι υγρουτσικα μεσα...αλα του γλυκου εγω γεννικα δεν ειμαι..αμα φτιαχνατε κανενα μπραουνι απο καπνιστο σολωμο..μεσα..

Θουθου αρρωστος ρε ο Θοδωρος...ελα ρε συ το καημενουλικο...

Δωστου φιλακια πολλα

Αυτα..χαιρετω για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε?

Καλε, στολισατε κιολας? :roll:

Λετε κι εγω?

Θα πληρωθω πρωτα, να παω να παρω στολιδια και μετα.

Τα βαρεθηκα τα ιδια τοσα χρονια!

Βαλτε καλε καμια φωτο να παρουμε ιδεες!

Ελευθερια μου, πολυ χαιρομαι που τελικα δεν ηταν τιποτα!

Μας τρομαξες ολλες! :x:YMHUG:

Αναστασια μου, τι κανεις κοπελαρα μου?

Μαλλον μονο λογια ειμαι!

Εχτες, ειχε παλι ποδοσφαιρο! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

καλη κυριακη!!!

εδω ολοι κοιμουνται εκτος απο εμενα χαχα αλλα νυσταζω και δεν μπορω να κοιμηθω γιατι σε λιγο θα ξυπνησει ο ανταρτης μου οποτε απολαμβανω το καφεδακι μου οσο εχω ησυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

ρε κορίτσια το χιόνι το έλιωσε την πρώτη κιόλας μέρα!!!! :( , το μεσημέρι βγήκε ήλιος και τσουπ έλιωσε!!! καλά που πρόλαβα και έγβαλα φωτό!!! :lol::roll::roll:

έχουμε έχω -2 και στην Βόννη γενικότερα -5!!!!!

από βδομάδα θα χιονίσει πάλι!!! :)

Συμπεθέρα μου περαστικά βρε συ, μας αναστάτωσες!!!! τρελομαμά!!!! :roll::roll::roll:

εγώ πάλι δεν το έχω σκεφτεί ποτέ αυτό!!! μάλλον παρά είμαι θετικός και αισιόδοξος άνθρωπος!!!

σας αφήνω πάω να ετοιμάσω το πρωινό!!!! ναι πάλι εγώ!!! ο άντρας πήγε στον φούρνο!!!

Καλή Κυριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!! τι κάνετε?

εγω δουλειά!αυριο σχολάω!!! εχω και κατι εκρεμμοτητες να τακτοποιησω οποτε μου εκατσε μια χαρά!!

η μικρή εχει αρχίσει να επαναλαμβανει οτι ακουει και να μιλάει ,συνήθως όμως λέει τις τελευταίες συλλαβές απο τις λέξεις,και μιλαει λεγοντας τα δικά της...το καλοκαιρι την βέπω α μιλάει κανονικά!θα δείξει!δεν με αγχώνει καθόλου!

εχθές έφαγε τα πρώτα της φουντούνια!!!! στην πρώτη επαφή ειχε ενα περίεργο ύφος! μετα το δευτερο τα κατέβαζε 2-2 !χαχαχαχαχα ειδαμε κ παθαμε να της παρουμε το μπωλ απο τα χέρια!!!

τον Δεκέμβρη θα κάνουμε πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλες;;;;

εγω...χμμμμμ... [smilie=icon_tongue.gif] [smilie=icon_tongue.gif] [smilie=icon_tongue.gif] [smilie=icon_tongue.gif]

Μολις εβγαλα το πρωτο μου κανονικο γευμα..μπριζολα με ρυζι και καλαμποκι...μπλιαξξξξξ

ξεχασα πως ειναι αυτη η αισθηση....

Ειμαι στη μαμα μου και βαριεμαιιιιιιι...ολοι κοιμουνται....

αναγουλιαζωωωωω...

Γιωτα καλη επιτυχια με την προκληση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e as ti kanoume mia fora k blepoume! popo k den tom mporo katholou ton emeto!

den sas eipa ,tin paraskevi to verady o G kratise to moro k vgika!!!! tha pigainame gia ena xalaro potaki !!! to opoio egine 3 johny ,5 gures sfinakia ursus , kai mia teleutaia gura tekila!!!! afou vrika to dromo g t spiti pali kala,k odigisa kiolas , me elege i fili mou na paroume taksi alla ego vraxos!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα την επόμενη φορά πάρε ταξί μην ξεχνάς ότι έχεις και παιδί, δεν είσαι μόνη σου....συγνώμη που θα το πω και μην με παρεξηγήσεις αλλά το βρίσκω λίγο ανεύθυνο με τόσο αλκοόλ να οδηγήσεις και μάλιστα να έχεις και συνεπιβάτη!!!!

αν ήσουν εδώ και σε σταματούσε η τροχαία θα σου έπαιρνε το δίπλωμα για τουλάχιστον 1 μήνα συν το χρηματικό πρόστιμο και θα άφηνες το αυτοκίνητο επιτόπου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες το βράδυ η μικρή ήταν εκτός ελέγχου, δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι με αποτέλεσμα όταν την έβαζα για ύπνο, ούτε την πιτζάμα της δεν μπορούσα να της βάλω, κλάμα και αντίδραση, με έβλεπε και στο πρόσωπό της ζωγραφιζόταν ο τρόμος!!! και γυρνούσε το κεφαλάκι της αλλού!!! :o:o:shock::?

την έπαιρνα αγκαλιά με δυσκολία σταματούσε και επειδή είναι και βαριά καθόμουν στον καναπέ και άντε από την αρχή, κατέβαινε κάτω χτυπιόταν στο πάτωμα.......ανεξέλεγκτη η κατάσταση στο τέλος είδε λίγο τηλεόραση, έκανα το λάθος και ανέφερα λάθος λέξη "νάνι" και ξανά τα ίδια....με τα πολλά ηρέμησε και κοιμήθηκε και ξαναξύπνησε 2 φορές την νύχτα!!!!

σήμερα την έβαλα για ύπνο το μεσημέρι......!!!! :)

Βίκυ τι άσχημα νέα έμαθες? δεν μας είπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Καλε Ερη τι σκεψεις ειναι αυτες??? Εγω δεν το εχω σκεφτει ποτε τι θα γινει ο Σεμπ αν παθω κατι...δεν εχω σκεφτει δηλ. οτι μπορει να παθω κατι...μια φορα θυμαμαι με αφορμη μια ταινια που ειχαμε δει μου ειχε πει ο δανος οτι αν πεθανω (μπρρ τον γρουσουζη) θα εγκατασταθει με τον Σεμπ στο Λος Αντζελες κ θα φυγει απο την Ευρωπη (εχει κ σχεδιο :evil::twisted: )..τεσπα...δεν με εχει απασχολησει το ζητημα..μη μου βαζετε ιδεες τωρα!!!

Χρυσα πως πανε τα κεφια???κουραγιο!!

Θουλη παει καλυτερα ο θοδωρακος???

Κυριακη σημερα, ειχαμε βγει με τον Σεμπ απο το πρωι κ ηρθαμε τωρα στις πεντε...γυρισαμε ολη την παλια πολη της Ροδου με τα ποδια, ειναι σχετικα αδεια τωρα κ ειναι τελεια...την περπατησαμε ολη, κατσαμε κ για φαγητο σε ενα μερος γεματο γατες, τρελλαθηκε ο μικρος, τις ταιζε, τις χαιδευε, τις επαιρνε αγκαλια...Ααα ο Σεμπ εφαγε γαριδες κ καλαμαρακι..αυτο δεν το περιμενα..κ οτι δεν ηθελε στις γατες...Παντως περασε πολυ καλα το μικρο μου, επιανε τις πετρουλες, ανεβαιναμε στα παλια κτιρια, παιζαμε τους ιπποτες...εγω τα ψιλοεπαιξα, διοτι τον κουβαλουσα κ στους ωμους κ ετρεχα..ο μικρος τωρα ειναι πτωμα κ εγω στις 7 θα βγω με κατι συναδελφους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειχε πει ο δανος οτι αν πεθανω (μπρρ τον γρουσουζη) θα εγκατασταθει με τον Σεμπ στο Λος Αντζελες κ θα φυγει απο την Ευρωπη (εχει κ σχεδιο :evil::twisted: ).....

χαχαχαχα θα περάσει καλά δλδ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα και εδώ το ιδιο θα μου έκανε η τροχαία Αργυρώ ,ειμαστε Ευρωπαίοι πλεον!!! μπορει να ειπια μα δεν ειπα οτι ημουν και μεθυσμένη!!! ο καθένας εχει τις αντοχές του!! εγώ και ο Ορέστης Μακρής!!!

ανευθυνο δεν ειναι ,με καθε υπευθυνοτητα το πηρα το ΕΙΧ μου μαζί και φυσικά εαν μας πετύχαινε η τροχαία θα δεχομουν και τα επακολουθα!!! στο δρομο κυκοφορουσαμε μονο εμεις και οι γάτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Φάγαμε στη μαμα μου. και ήπιαμε. Εγω δλδ ηπια πολύ και ζαλιζομαι και γελάω! :oops::oops::oops::oops:

Τώρα μόλις άρχισα να ξενερώνω και ψιλοαισθανομαι ασχημα... :oops::oops::oops::oops:

Ο Π. έφυγε με το παιδί για το σπίτι. Εγω είμαι ακόμα στη μαμα μου.

Αυριο πρέπει να πάω αυθημερον στο χωριό μου με την αδερφή μου για κατι οικογενειακες υποθέσεις και βαριέμαι!!!

ΧΡΥΣΑ από που σου προέκυψε το Προνόβιας και το Δημητριος για το νυφικό μου;; :lol::lol::lol::lol: Ή μάλλον πώς σου ήρθε στο μυαλό το νυφικό μου;; Τόση πλυση εγκεφάλου σας έχω κάνει που σε οποιον γαμο πηγαίνετε με φανταζεστε νύφη;;; χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis girisame .

bgikame eksw gia fagito me ton nono kai thn nona tou manwlh .....perasame polu oraia mexri pou nistkse o mikros kai arxise na griniazei me to paramikro.

telos panton den pirazei htan para polu kalos olh thn wra apla ta teleutea 15 lepta hthele na zografizoume oloi mazi tis ladokoles :lol::lol::lol::lol:

to magazi eixe para polu kosmo!!!! oikonomikh krish ssou leei meta :lol::lol::lol::lol::lol:

egw akoma den katalaba ti einai h proklish galatos ......malon einai kati pou h to eipate pio noris kai to kserete h einai polu gnosto kai egw eimai h asxeth :?

o manwlhs thelei twra nani alla den ton bazw giati tha exoume meta problhma me ton bradino upno .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry re Afro nomiza oti ikseres!! λοιπον θυμασαι που η μικρη εχει αλλεργια στο γαλα,για να δουμε εαν το ξεπέρασε θα πιει λιγο λιγο για να δουμε πως θα αντιδράσει! αυτο ειναι η πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax...πολλες μπεκρουδες μαζεψαμε στο τρενακι..ανμτι για καφε θα κερναμε τεκιλες...χαχαχα

παντως και εγω χτες ηπια...2 σφινακια βοτκα και 1 ποτυρι κοκκινο κρασι...πηγενε με το μπον φιλε...αχ τι το θυμηθηκαααα

Σισσιω απλα η νυφη ηταν τοσο γλυκια και ομορφη και δροσερη που αμεσως σκεφτηκα εσενα..

Φραν πως να πανε τα κεφια..μπλιαξξξξ

θελλω να ξεκουραστω..αλλα μολις γυρησαμε και εμεις σπιτι και ο Ο μολις ηρθε και σκεφτομαι πως σημερα εχω να σφουγγαρισω και να στροσω τα - οσα εχεουν μινει - χαλια μου...να μαγειρεψω για αυριο....να πλυνω το μπανιο..και ολα αυτα μεχρι τις 9 που θα κανουμε μπανιο τον μικρο ...ολα αυτα λογω γαμου δεν τα προλαβα χτες...

Γιωτα τρεληηηηη.....

Ρε κοριτσια εδωσα κατι πραγματ ατου μικρου σε μια γνωστη μου - με ολη την ευχαριστιση- με την προυποθεση να μου τα επιστρεψει μετα..και οχι απαραιτητα για μενα...εχω μια κουνιαδα που θα κανει παιδι μετα απο μενα και εναν αδελφο...

μηλαμε για μια καλαθουνα ολοκαινουρια, δυο μπουφαν του Χ μια φορμα εξοδου - αρκουδακι, και μερικα ρουχα εξοδου καλα και φιρματα καθως και τη στολη του αη Βασιλη την περσυνη..

τωρα θελει να δωσει την καλαθουνα σε μια φιλη της για 3 μηνες....και επιμενει πως το ενα ρουχακι δεν της το εδωσα..

και νευριασα λιγακι..

ασχετα αν θα τη χρισημοποιησω την καλαθουνα ειναι δικια μου..και δεν θελλω να την χρισημοποιησοιυν ατομα που δεν ξερω...Γκρρρρρ νευριασα λιγακιιιιιιι......

\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα πες οτι δεν θελεις γτ εχεις σκοπο να τα δωσεις εσυ αλλού!!! ή στην τελική οτι δεν θέλεις να τα δώσει σε τριτους!!! ας πανε να αγορασουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η κουνιαδα μου αν και εχε 2 αδερφια ανυπαντρα προτιμησε να τα δωσει ολα (αφου ειχαμε παντρευτει εμεις) σε φιλες της παρά να κρατήσει κάτι γ τα ανίψια της!καθε φορα που πηγαινα στην πεθερα μου επρεπε να κουβαλάω και προίκα μαζί!!! μονο το καθισματακι φαγητου κράτησε και αυτο γτ την μπινελίκωσε μανα της!!!χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

γιωταααα :evil::evil::evil: οσες αντοχες και να εχεις τα ανταλακλαστικα ειναι μειωμενα ρε συ με το αλκοολ οπως και με την κουραση οπως και με την χρηση κινητου..αντε αλλη φορα ταξι ναι???? :):):x:x:x

χρυσα να πεις πως δεν θες..δεν καταλαβα ρε συ απο ποσα χερια θα περασουνε τα πραγματα σου???

ας παιε στο jumbo 30e την ειχα παρει εγω..χαλασε βεβαια αλλα την δουλεια της την εκανε!

πες πως τα θες γιατι εισαι εγκυος και δεν θες να τα εχει καποια αγνωστη..μην ντρεπεσαι βρε! ;)

και να παρεξηγηθει..ξυδι! ;) τοπ καλο το εκανες και με το παραπανω! δηλ. εγωτα παπουτσακια επρεπε να τα δοσω σε 5-6 αγορακια και μετα να στα ξαναδωσω... :lol::lol: ε οχι..

υπομονη με του εμετους..φανταζομαι... :?:?:?:?:?:?:?:?

πηγαμε στο χωριο του αι βασιλη!! ωραι ητανε αλλα το κλιμα ΔΕΝ εινα ιχριστουγγενιατικο με τοοοοση ζεστη και ηλιο!!!!!! κριμα..αααα και καθε καρουζελ αλογακι κτλ ειναι χωρια την εισοδο 3ε..4 ε η φωτο με τον αι βασιλη 2ε το καρουζελ και το τρενακι κτλ..να ξερετε..ωραι ειναι παντως!

αχχχ χρυσα και εμενα απο το προνοβιας ητανε απλα θελει προσοχη αμα πας σισιω..να πεις κατα που κυμαινεσαι γιατι εχει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και πανεμορφα και αμα σου το δειξουνε και σου μεινει στο ματι την πατησες..εμενα με ρωτησανε οποτε την γλυτωσα την νυφη μου οχι και ειχε στεναχωρηθει λιγακι..αλλα 7-8000ε ειναι πολλα κομματακι..ε

εγω ειμουνα τυχερη και το αγορασα 1600 γιατι δεν θα ξαναεβγαινε σαν σχεδιο και ητανε τελειο για μενα!!!!!!! και να σκεφτεις ελεγα να μην παω λογω αυτου που επαθε η νυφη μου..φοβομουνα!! :lol::lol::lol:

αααα και στην εκπομπη πολυ ωραιες ησασταν! σαν φορουμ αλλα live!! :lol::lol::lol:

ολα τα θεματα πιαστε!! δεν προλαβαινα να σχολιαζω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φρανιτα ποοοοσο μπου αρεσει που εισαι ολη μερα βολτες!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):):)

σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια της το ειπα...πιο πολυ με νευριασε που ειχα πει εκ των προτερων πως τα θελω πισω και χωρις να με ρωτησει το υποσχεθηκε...

εχω δωσει πραγματ απου δεν τα θελω μετα..αλλα αυτα τα ηθελα και για μενα και μετα θελω να ειναι φροντισμενα η δε καλαθουνα ειχε 170 ευρω μαζι με τη βαση...σηγα μη το χαριζα...

Και στη λενα αυτα που θα δοσω για την φιλη της ειναι τα δευτερα που ειχα δηλαδη ο δευτερος αποστειρωτης και το δευτερο κακερλακι..και ειναι πραγματ απου μου εδωσε η κουμπαρα μου αλλα τη ρωτησα αν τα θελει πισω και που ειπε πως οχι και να τα δοσω οπου κρινω εγω...

τεσπα...

Εμενα το νυφικο μου ηταν δεν ξερω τι μαρκα..νομιζω αμερικανικο..και ηταν απο τα χρυσαφη που ηταν τοτε στη μοδα...αλλα δεν μπορω να πω πως ξερετε ξετρελαθηκα ιδιαιτερα..δεν πολυεψαξα κιόλας...μη σας πω πως περισσοτερο αρεσε στη μανα μου παρα σε μενα..αλλα ειπαμε δεν πολυασχοληθηκα με το γαμο...

Αφρο καλα εκανε ςκαι τους πηρες

Βενη φιλκια...τα πηρες τα πραγματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...