Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.23 - Για ονειρα γλυκα!!!


Recommended Posts

Νατασουλα δεν δοκιμασες να θηλασεις οπως ειπαν τα κοριτσια?

Θα το δοκιμάσω την νύχτα όταν ξυπνήσει

Πριν που κοιμήθηκε δεν χρειάστηκε ήταν πτώμα και κοιμήθηκε σε χρόνο dt ούτε

λεπτα δεν θήλασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι αναστασια..ευτυχως δε πειναω..

επιασε κρουστα..το πατησα κ ειναι ζουμερο..καλο το κανα???????????

ααααααα

μιλησα με ποντικακι..ειναι καλα..ο μικρος λεει ξυπναει μονο μια φορα :shock:

καλο ε??????????????????????

ετσι να ναι κ τα δευτερα μας..

ειπα οτι η χρυσα ειναι εγκυος κ χαρηκε πολυ :D

νατασουλα αυριο μαλλον περιμενω κατι φιλους..πρωτον γιαυτο εκανα γλυκο..μετα ειναι κ το οτι πρεπει να τρωω ενα γλυκο τη μερα..οποτε γιατι να το παρω απ εξω?

κ μετα ε δε το κανα για σημερα..ασε που ειναι ζεστο..αουτςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου μην αγχώνεσαι! Ούτε έγκυος δεν είμαι ακόμα! :D

Θου στόλισε το δεντράκι και μη μασας! Δεν έχει σημασία το... μέγεθος! :lol::lol::lol:

Νατασούλα :oops::oops::oops::oops:

δεν προλαβαίνω να δημοσιεύσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

χρυσα σου απαντησα για τον παπανικολαου στο αλλο ποστ που εβαλες..

αν θελεις κατι αλλο να ρωτησεις κ μπορω να σε βοηθησω..

δεν ηταν ο γυναικολογος μου, απλα επειδη ειχα πολλες αποκολλησεις πηγαινα κ με εβλεπε στο παπαγεωργιου.. με ειχε δει μονο τις πρωτες 4 φορες, τις αλλες με ρωτουσε πως τα παω και απλα μου τις εγραφε. το μονο που δε μου αρεσε σαυτον ειναι οτι πρεπει να του τα βγαλεις με το τσιγκελι.. κ δυο αλλες κοπελες που τον περιμεναν στο νοσοκομειο κ τις παρακολουθουσε αυτος σε ολη την εγκυμοσυνη το ιδιο μου ειπαν

νατασα τι τελεια ιδεα αυτο με την καμερα!!!! θα το κανω κ εγω!!! αχ τι ωραια που θα στολισετε!!!

εμεις το αλλο σκ!!

εμας το δεντρο ειναι ψευτικο το κλασικο ομως.. κ ειχαμε κ εμεις κοκκινα κ χρυσα στολιδια αλλα φετος θα τα αντικαταστησουμε με μικρα αρκουδακια.. χιονανθρωπακια, αγιοβασιλακια, ελαφακια!! πηγα κ τα πηρα, ελπιζω να γινει ωραιο κ οχι πολυ κιτσαρια!!!

θουλαρα μη μασας ρε!!! στολισε εκει την ελαταρα σου!!!

ρεσυ αναστασι!! στολισε κοριτσαρα μου!!! αν βαριεσαι ερχομαι με πολυ μεγαλη χαρα να σε βοηθησω!!!! θα αποκτησεις κ εναν τονο μαιμουδισιας κακογουστιας στο σπιτι σου!!! :lol::lol::lol:

ποτε θα φυγετε???? αχ πως θα ηθελα να μπω σε μια μικρη τοσιδα βαλιτσουλα να με παρετε μαζι!!!

εγω κοπελια αν θελησω να σε θαψω θα σε δωσω μια πρωτα με το φτυαρι! να μην εχω αντιλογο :lol::lol:

ρε ερη!!!!!! τι επαθες κοριτσαρα μου??? γιατι τετοια μαυριλα στο μυαλουδακι σου?? :(:(:(

στεναχωρεθηκα πολυ....

νατασουλα δοκιμασε ετσι οπως σε λεει η θουλη, θα σωθεις! κ εγω το εκανα!

συμπεθερα θα μας λειψεις!!!!!!

κ μην ανησυχεις κουτσομπολιτσα μου, θα σε ενημερωνω!! :D:D:D

αχ κοριτσια ο αναστασης παει κ καθεται στο γιογιο του λεει κακα κακα κ σφιγγεται κ αμολαει κλανιτσες!!!! αλλα πραγματικα δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω τωρα με την υποθεση γιογιο... δε μπορω να μαζευω σκατουλες απο τα χαλια!! ειναι κ χοντρα κ μαλλιαρα..

επισης τι χαζο ειναι αυτο το κειμενακι που ποσταρουν τοσες στο φεις??? δε μπορω να το διαβαζω!!! αυτο για τη σωματικη βια στα παιδια!

σας καληνυχτω, ξενυχτησαμε κ παλι!! φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε?

Δεν ξερω με εχει πιασει μια βαρεμαρα για δουλειες!

Ε, καθε μερα δουλειες, δουλειες, μου την εχει δωσει!

Εχτες, ειχα εναν εκνευρισμο που ξεσηκωσα το μισο σπιτι.

Σημερα θελω το αλλο μισο, αλλα...δεν ειμαι εκνευρισμενη! :lol:

Ελευθερια?

Τι επαθες καλη μου?

Γιατι νοιωθεις ετσι?

Στολιζετε ποια?

Μου ζηταει η κορη μου, αλλα το βλεπω πολυ νωρις. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ελενη με προλαβες..ειπες πρωτη καλημερα..κ γω λεω θα προλαβω τη αργι κ τη μπεμπουλής :lol::lol:

κ ναι..κοιμηθηκε ολο το βραδυ ο θοδωρης..αλλα ξυπνησε οριστικα 7.40

κ ελεγε μανουνα(μαΝΟΥΛΑ)

ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

σημερα με το που μπαινει η πρωτη πελατισσα λεει"κοριτσι μου αγορι θα κανεις να μου το θυμηθεις"

δε εισαι ανοιχτη στα πλαγια..

αμεσως σκεφτηκα..ανασαστιααααα νατασααααα :lol::lol::lol:

επισης το γλυκο που εκαναααα

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

καλε τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

απο εμφανιση δε λεει γιατι μεχρι να το βγαλεις εχει στραπατσαριστει..αλλα απο γευσηηηηηη

παπαπαπ

σημερα ζυγιστηκα..κ κει που με ελεγε 8 με δειχνει 7..μωρε λετε να χαλασε γιαυτο του γιατρου με δειχνει πιο πολλα/? :lol::lol::lol::lol::lol:

κοιμαστε οι αλλες?????????????????????????? :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Θούλη Σαβ/κο δεν είμαι η πρώτη, τις καθημερινές έχω την πρωτιά στην καλημέρα!!!! ;)

Συμπεθέρα πού είσαι? :?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Πάω να κάνω το πρωινό, ως συνήθως!!!!

Καλό Σάββατο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Πίνω καφεδάκι και περιμένω τη φίλη μου από Αθήνα

Θα βγούμε αγορά και μετά φαγητό το μεσημέρι και το βράδυ έξοδο :ymapplause:

Είμαι χαρούμενη έχω πολύ καιρό να την δώ...

Τελικά αγόρασα φανελάκια χτες με μινι και μπάρμπι κατενθουσιάστηκε η Ιωάννα. Είναι μακρυά οπότε οκ. Της πήρα και βρακάκια τα ίδια.

Τα πήρανε χτες και οι 2 και τα φορούσαν πάνω από τα ρούχα τους.. :)):)) Πολύ γέλιο!!

Έρη πως είσαι??

Argi, Θούλη, Ελένη και στις υπόλοιπες καλημεεεεεεεεερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

θα την παρω σε λιγο τηλ να δω τι κανει ,τησ εστειλα χθεσ μηνυμα λιγο αργα ομωσ και δεν μου απαντησε .

ήθελα και εγώ να σου στείλω μήνυμα να την πάρεις να μάθουμε αν είναι καλά!

αν δεν θέλει να μας πει δεν πειράζει, κατανοητό, απλά να μάθουμε αν είναι καλά, γιατί το μήνυμά της ήταν πολύ περίεργο!!!!

περιμένουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ερη τι επαθες???? πολυ στεναχωρεθηκα!!!

μπορει να ειναι αρρωστη κρεβατωμενη ή να πηγε νοσοκομειο και να μην απανταει... :(:(

αντε παρε αφροδιτη ξανα και πες μας...

θα φτιαξω τα brownies σημερα κακουργες!!!!!!!!

σας φιλω βιαζομαι παω σουπερ μαρκετ!!!βολτα οχι αστεια!!! ελενη2 εμας αυτη ειναι η βολτα μας!!!!χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: για να μην νομιζεις δεν ειστε οι μονοι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα

εεεε σαββατο σημερα κοιμηθηκα λιγο παραπανω

σηκωθηκα εδωσα τα φαρμακα του σπυρου και ξανακοιμηθηκα...τον σπυρο τον πηγε βολτα ο αντρας μου

σημερα κανω την πρωτη μου αποπειρα να ζημωσω ψωμι.........ελπιζω να το πετυχω

αν και αυτος ο καιρος με πηραζει πααααααρα πολυ στο χερι μου και δεν μπορω να το κουνησω

τι εγινε με την ελευθερια??? τι μυνημα ηταν αυτο??? ξερει καμια σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!

ΕΡΗ περαστικα κοριτσακι μου. :x:x:x Πω πω ενας κομπος με επιασε, τι ειναι βρε αυτα που λες;;;Χαζουλα τιποτα δε θα πάθεις.Μην ακουω χαζα.ΜΑλλον κουραστηκες με τη δουλεια. ;)

Γωγω καλο κουραγιο και σε σας.Αν συμβει κατι θα σε ενημερωσω.

Ρε μη με κοροιδευετε που κανω σεναρια και θελω σλινγκ να κανω δουλειες.

Στο Νικολα που ήμουνα εντελως ανιδεη ειδα και επαθα να κουμανταρω θηλασμο και σπιτι.Οποτε τωρα προετοιμαζομαι ψυχολογικα για να μη μου ερθει κεραμιδα στο κεφαλι.

Μωρε Θου για εξω τη θες την κουβερτα;;;;;;;;;Μεχρι 40 ευρω θα εδινα.Πουλακι μου δηλαδη χθες που σε επαιρνα εσυ τσακιζες το μπραουνις;;;;; :lol::lol::lol::lol: Πριν ημουν για το Παρασκευιατικο μπωτέ μου και δεν το ακουσα.

Σας αφηνω.Φιλακια σε ολες και καλο Σαββατο να εχουμε!!!!!!!!!!!:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

malon gastrenteritida exei h eri .....thn prwth fora pou perasa kai egw (prin xronia) apelpistika ...ana mish wra toualeta kai emeto ekana kai meta anebasa kai pireto ...ola ayta gia 24 wres kai meta perase .

eina logiko otan mia mama arostenei na skeutete "kai an pathw pote tipota ti tha ginei to paidi mou " egw to skeutome kai xoris na eimai arosth .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Θουλακι μου οτι σε συμφερει ακους!!!Για το αγορι!!!

Πραγματι το μπραουνι πρεπει να κρυωσει αλλα κ παλι δεν κοβεται νορμαλ κομματια...

Γενικως οι συνταγες που "τρεεεεχουν" δεν κοβονται... :?

Αλλα αυτο ειναι το καλο!!!Γιατι ετσι δεν τις σερβιρεςι σε κανεναν κ το τρως ολο με κουταλι μονη σου! :@):@)3:-O3:-O

Ερη μου περαστικα σου!!!Σε σκεφτομουν,σε σκεφτομαι κ ειμαι σιγουρη πως ολα θα ειναι οκ! :x:x:x

Λενα εσυ να ερθεις αλλα τι θα βρεις για να στολισεις?Δεν εχω τιποτα..

Θα φυγουμε 23 κ θα γυρισουμε 3....

Βαλε βρε το γιογιο στην τουαλετα κ αααν τυχει τα κανει εκει..Απο το τιποτα...?

Νατασουλα τι εννοεεις ναυλον στο μπαλκονι?

Βενη καλη επιτυχια!Ετοιμασου κ εσυ για 1 κιλακι ακομη!!!

Ενα μπραουνι του παρλιαρου που βλεπω στο περιοδικο του εχει λιγοτερη κουβερτουρα-αλευρι-ζαχαρη κ περισσοτερο βουτυρο οποτε δεν ειναι ιδια συνταγη αλλα αν ειναι...δε θα επρεπε (Ερη) να το γραψεις?

Αλλα απτην αλλη δε νομιζω πως τετοιες συνταγες δημιουργηθηκαν απο 1 συγκεκριμενο!

Ελενη (καντιν) μπορεις να σταματησεις να μιλας για σεξ???? :twisted::twisted::lol::lol::lol: (τωρα θυμηθηκα να στο πω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκομανουλες τι κανετε;;;

εγω ετοιμαζομαι να παω σε γαμο...

Ποναει το δοντι μου...

μολις αφαγα μπριζολα με πατατες και σαλατα ντοματα ροκα παρμεζανα κουκουναρι...ναι ναι ...

σημερα εκανα και ψωνια γεμμυσα το ψυγειο με φρουτα και λαχανικα...

πηρα και κουτσομοθρες του Χριστοφορου τις εκανα στο φουρνο...μια χαρα τις χλαπακιασε..μα τι λαιμαργο παιδι εχω εγω...

σημερα εγαφε 1 μπανανα 1 μηλο 1 αχλαδι ροδι αβοκαντο και νυφαδες βρωμης...φαταουλας....ουτε εγω δεν μπορω να φαω τοσα.

Λενακι σ'ευχαριστω για την πληροφοριες.

Νατασα μου ξεκιναω απο αυτον και βλεπουμε..εχω 2 κοπελες που εκαναν VBAC με αυτον..η μια εντελως τυχαια...την παρακοιλουθουσε στο Παπαγεωργιου και πηγε για απλη εξεταση και την λέει ...αρχισες να κανεις διαστολη..θελεις να σε βαλω μεσα μευθαριο που εφημερευει η κλινικη και εφοσον ολα πανε καλα να γεννησεις φυσιολογικα..δεν ηθελε αυτη και την ειπα ΟΚ, ελα εσυ και εαν δεν θελεις θα σε κανουμε καισαρικη παλη γιατι για να κανεις διαστολη δεν μπορουμε να περιμενουμε να πας 40 ευδομαδες..τελικα την εψησε και εκανα..ηταν ευχαροστιμενη απο τον γιατρο αλλα καθολου απο το νοσοκομειο...γι'αυτο και θελω να μαθω σε ποιες ιδιωτικες κλινικες συνεργαζετε...

Παντως ρε παιδια τωρα που κανω την ερευνα μου διαβαζω καποια πραγματα που δε μου αρεσουν καθολου...

Πως περιμενουμε να βελτιωθουν τα πραγματα στα δημοσια νοσοκομεια εαν οι ιδιοι οι εργαζομενοι σε αυτο το θαβουν...δηλαδη οταν πληρονταν απο εκει ηταν καλα;;;;....

Δεν ξερω..το Ιπποκρατειο το φοβαμαι περισσοτερο..και οχι για τις γυφτισσες κλπ που μπορει καποιος να μου πει..αμα εχεις καλο γιατρο εχεις και καλη αντιμετωπιση..αλλα δεν μπορω να βασηζομαι στην εφημερια του παπαγεωργιου ανα 4 ημερες για VBAC......

τεστπα...

Θα μιλησω μαζι του σε 2 ευδομαδες και αναλογα θα πραξω..μετα ακολουθουν και αλλοι δυο.

Παντως αυτη τη φορα θα παω να ανοιξω καρτελα εκει...για παν ενδεχομενο - και να κανω την αυχενικη και τον Β επιπεδου αλλα και τα Ntopler στον Ασιμακοπουλο..δεν ειναι για τα λευτα σηγα το ποσο..ειναι ρε παιδια που καθομαι και σκεφτομαι πως πληρονω τα μαλιοκεφαλα μου στο παλιοΙΚΑ και δεν κανω χριση ...632 ευρω το μηνα εισφορες εχω..αμα τα εδινα σε ιδιωτικη εταιρια ουυυυυυ...μονολινο στο διαβαλκανικο με τρεις αποκλειστικες νοσοκομες θα ειχα...συν ολες μου οι εξετασεις ..αχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες τι κάνετε?

διαβάζω για τα μπραουνις και μου άνοιξε η όρεξη :D:D

η Έλενα τελικά ξύπνησε στις 6:30 μαζί με τον μπαμπά της που έφυγε για την δουλειά :?:?

Έρη ελπίζω να είσαι καλύτερα

Αναστασία ναυλον εννοώ τις πλαστικές τεντες που κατεβαίνουν κατακόρυφα και κλείνει το μπαλκόνι

Κατάλαβες ή σε μπέρδεψα περισσότερο??

Λένα εγώ νομίζω θα γίνει πολύ ωραίο το δέντρο με τα αρκουδάκια κλπ

να μας πεις όταν το στολίσεις να έρθουμε να το δούμε ;)

Αναστασία το ψωμί καλό έγινε?

Βίκυ τι έγινε όλα καλά?

Καλό Σαββατόβραδο να έχετε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Βρε σεις, το παρεξηγήσατε, δεν εννοούσα αυτό που φανταστήκατε , αχ επειδή πρώτα έγραψα ότι δεν ειμαι καλά και μετά σας έγραψα αυτο με το αν πάθω κάτι.. Το συνδιάσατε? Ειμαι με πυρετό, πολύ χάλια και μου την δίνει αλλά αυτο ειναι ασχετο με αυτο που σας ρώτησα,,,

απλώς....

Θέλω να ρωτησω την γνώμη σας για κάτι. Ξέρω μια κοπέλα, της οποίας η μαμα σκοτώθηκε σε αυτοκινητιστικό οταν το κοριτσάκι ήταν 4 χρονών.. Τελος πάντων τα χρονια πέρασαν και ο πατέρας ξαναπαντρευτηκε και εκανε αλλα δυο παιδιά... Συνηθισμένη περίπτωση και πολύ λογικό βεβαίως, ο ανθρωπος να ξαναφτιάξει την ζωή του.. Το ορφανό κορίτσι όμως, τωρα πια μεγάλη γυναίκα, δεν θυμάται καν την μανα του και δεν έχει τίποτα μα τίποτα δικό της. Δεν έχει καμία επαφή με την οικογένεια της μαμας της και γενικά κανέναν να της πει κάτι γι αυτην... Τις επαφές με την οικογένεια της μαμάς της (τον αδελφό της δηλαδή) τις έκοψε η δευτερη γυναίκα του πατέρα της επειδή μάλωσε μαζί του..

Ειναι αλήθεια ότι μετά την γέννα έχω τρομερές ανασφάλειες σχετικά με το τι θα γίνει αν ξέρω και γώ.. ανθρωποι είμαστε, τυχει κάτι τέτοιο.. Οι γονείς μου και ο αδελφός μου ειναι μακριά και δεν θα τον βλέπουν και πολύ.. Θα ήθελα να υπάρχει κάποιος δικός μου άνθρωπος, που να με ξέρει δηλαδή (να έχει ακούσει τις βλακείες μου) και να ειναι κοντά του, να του λέει κάποια πράγματα για μένα όταν χρειάζεται...

Απλά αυτό είχα στο μυαλό μου χθες και είχα 40 πυρετό...

Αργυρώ μου σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά που μου έγραψες, με συγκίνησες και έβαλα τα κλάματα..

Δεν το εννοούσα έτσι πάντως.. Κορίτσια συγνώμη αν σας αναστάτωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ερη..και εγω λεω τοσο χαλια ειναι τι να επαθε?? :(:(

αυτο που λες για το κοριτσακι οντως ειναι κριμα, επρεπε ο μπαμπας να κρατησει ζωντανη την αναμνηση της μαμας..και τι που η ζωη προχωραει και ποια πραγματα ειναι σταθερες αξιες... :(:(

να ρωτησω κατι για το brownies????μου βρηκε υγο..ετσι επρεπε να ειναι υγρο και οταν κρυωνει?η μαμα μου λεει ειναι αψητο..εγω το εφαγα αλλα με εβαλε σε υποψιες...25λ το εψησα..γυρω γυρω εινα ιτραγανη η κρουστα..

εφτιαξα κατι μπεργκερ σημερααααααααααααα με καραμελωμενα κρεμμυδι..μουρλιαααααα

τυφλα να εχουν τα ετοιμα..

ερη θες συνταγη? τα αυγα τα εκανες? δεν σου αρεσαν?

εχω ξεπατωθει στο φαι...θα γινω γουρουνα παλι γμτ..πειναωωωωωωωωω ομως!!!!!!

δεν θα ειναι μαλλον μονο ενα το κιλακι αναστασια.....αχχχχχχχχ

λενα καλο στολισμα!! εμεις λεμε αυριο αλλα βαριεμαι λιγακι αυτο το σ/κ γενικως.... :?

αυριο θα παμε στο χριστουγγενιατικο χωριο στην εκθεση..ελπιζω να ειναι οσο ωραιο οσο το λενε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhsπερα!

Νατασουλα καταλαβα το ναυλον!

Ερη μου δε νομιζω να υπαρχει μανουλα που να μην σκεφτεται ετσι καποιες στιγμες...

Ειναι τοσο λυπηρο να μεγαλωνει ενα παιδι χωρις τη μαμα του...

Να σου πω...!Μια ιδεα...Για να αισθανεσαι καλυτερα σε αυτο το μακαβριο θεμα!

Κρατας ημερολογιο?πχ για το τι κανει,τι καινουριο λεει κλπ?Γραφε κ τα συναισθηματα σου!

Εγω το κανω...

Βενετια ποσο υγρο?Λιγο πιο πηχτο απο λιωμενη κουβερτουρα θα ειναι στη μεση!

Αν το ψησεις κι αλλο πιθανον να στεγνωσει κ εκει αλλα δεν ειναι ετσι η συνταγη...

Ερη πες κ εσυ!Το μπραουνι,τα κεικ-λαβα-σοκολατας κλπ εχουν λιγοτερο αλευρι απο

οσο θα σηκωναν τα υγρα τους κ το ψησιμο ειναι συγκεκριμενο!,...

Περιμενω εντυπωσεις για το χρ χωριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Στολίσαμε!!!! Είχαμε πολύ γέλιο! Η Ειρήνη έτρεχε ξεβράκωτη πέρα δώθε και ζητούσε τα καμπανάκια που είχαμε για στολίδια. Τα βάζαμε ένα στο δέντρο και εκείνη γκρίνιαζε και τα έβγαζε...

Κάθε χρόνο κάνει και κάτι άλλο. Πέρυσι για παράδειγμα έτρωγε την κούτα από το δέντρο.

Αλλάξαμε και τη διαρρύθμιση στο σαλόνι. Βάλαμε τους καναπέδες αλλιώς. Χα χα χα πολλές αλλαγές.

Αύριο το μεσημέρι θα πάμε να φάμε στη μανούλα μου γιατί μας κάνει το τραπέζι. Γιόρταζε την Πέμπτη και θα μας μαζέψει!!!!

Για γλυκά μιλάτε και μ'έπιασε λιγούρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο το μεσημέρι θα πάμε να φάμε στη μανούλα μου γιατί μας κάνει το τραπέζι. Γιόρταζε την Πέμπτη και θα μας μαζέψει!!!!

Και σεις;; Και μεις! Να τις χαιρόμαστε τις μανούλες μας Νατάσα!

Σήμερα είναι η μέρα που καθαρίζω και δε μπήκα καθόλου. Ευτυχ'ως δε γράψατε πολλά!

Έρη περαστικά σου! Μας ανησύχησες η αλήθεια είναι! Τρελοκόριτσο! :shock:

Καλό βράδυ μανούλες! Είμαι πτώμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...