Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

αχχχχ!θελω να βρω καποιον που να ξερει,να του δωσω λεφτα και να τα φερει ολα ετοιμα(και στη θεση τους).γινετααααιιιιιι???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κι απο μενα! ολα καλα λοιπον εεε??? προχωραμε δυναμικα ολες μας και με τα ψωνια σιγα σιγα... μια χαρουλα! εγω τελικα νομιζω ειμαι η πιο καθυστερημενη παρ ολο που νομιζω γενναω και πρωτη! :D (εκτος απροοπτου βεβαια). Εχω αγορασει καποια ψιλοπραγματακια για το μπεμπη απο τη β επιπεδου αλλα απο τοτε τιποτα αλλο. Οχι μονο δεν εχω βαψει το δωματιο ακομα, αλλα ουτε καν το εχω αδειασει απο τα δωρα του γαμου μας τον ιουλιο!!!!!! :D:D Δεν εχω καν κοιταξει για κουνιες, καροτσια κτλ... γενικα χαμος!!! Αυριο ειναι η παγκοσμια μερα του παιδιου και τα mothercare εχουν 20% σε ολα τα ειδη νομιζω. Μου εστειλαν χτες μηνυματακι. Λεω να παω να ριξω μια ματια... Επομενο ραντεβου με το γιατρουλη μας ειναι την ααααλλη τριτη 21 του μηνα... αντε να περασουν οι μερες... επισης δε σας ειπα οτι χτες μπηκαμε πια στον 7ο!!! και εννοειται δεν προσκειται να φτιαξω το βαλιτσακι του μαιευτηριου ακομα... δεν ξερω βρε κοριτσια... αλλα ειμαι λιγο προοληπτικη μαλλον... ο θεος να βαλει το χερι του να πανε ολα καλα και θα του παρω τα παντα... τιποτα δεν θα του λειψει του πριγκηπα μου... το ορκιζομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου Σοφουκι!!!

Καλα δεν εισαι η μονη......κι εγω πρεπει να αδειασω το δωματιο που θα γινει παιδικο....να το βαψουμε....να καταληξουμε στα χοντρα.....

Μονο λιγα εσωρουχακια πηρα κ 2 μπουρνουζανια...τιποτε αλλο!

:?:?:?:?:?:?

:shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην παγκοσμια ημερα του παιδιου απο οτι θυμαμαι απο περσυ εχουν ολα τα μαγαζια εκπτωσεις (στα παιδικα ειδη), αλλα ρε κοριτσια γιατι να βιαστειτε να ψωνισετε 15 Γεναρη αρχιζουν οι εκπτωσεις... φορμακια σιγουρα χειμωνιατικα 0-3 τωρα σε ποσοτητα ειναι σχετικο αναλογα ποσο συχνα θα βαζετε πλυντηριο, :lol: ! παντως υπολογιζεται γυρω στα 2 - 3 φορμακια την μερα σιγουρα, το ιδιο και κορμακια-φανελακια! το 0-3 υπολογοζεται οτι μεχρι 2,5 μηνων τους κανει, αν βρειται το 2-4 παρτε μισα κ μισα γιατι κ λιγο μεγαλο στην αρχη φοριεται! επειτα σεντονακια 3 ζευγαρια, κουβερτουλες κανα δυο, μια φορμα εξοδου οπωσδηποτε κ μην επηρρεαζεστε κ παρετε πολλα γιατι ειναι μικρο το διαστημα που θα τα φορεσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα και νομιζω ρε κοριτσια οτι οσες δεν εχουμε δυδιμα ειναι πολυ νωρις να φτιαξουμε την βαλιτσα μολις μπουμε στον 7ο, :roll: , εγω νομιζω στα μεσα του 8ου καλα ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα ενα τα θυμαμαι... κ μπιμπερο εγω στο πρωτο μου παιδι ειχα παρει οσα χωραει ο αποστειρωτης, εκ των οποιων τα 2 ηταν μικρα (που τα χρησιμοποιεις μονο για τσαι) κ αυτην την φορα θα παρω μονο ενα μικρο.

και πιπιλες αν θυμαμαι καλα 2. για αρχη καλα ειναι πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!!!!!!να μαι και γω χτες δεν μπηκα γιατι ηταν το κρεββατι τυ αδερφου μου και αυριο εχουμε τον γαμο αχ!τι καλα....πολλη συγκινουμε που παντρευω το μικρ4ο μου αδερφακι λιγο η ευαισθησια μου και λιγο η εγκυμοσυνη βλεπω τσαμπα να πηγαινει το επαγγελματικο μακιγιαζ χι! χι!κατα αλλα μια χαρα α!μηπως μπορει καμμια να μου γραψει το τηλ της pamperς για να παραγγειλω και εγω το κουτακι το περιβοητο?οσο για βαλιτσα συμφωνω με τον κωσταντινος αρχες με μεσα του 8 μηνα θα την φτιαξω ,και σε οτι οφορα την προικα του μωρου παρτε 6 -12 κομματιακαι...σε φορμακια, φανελακια,καλτσακια, σαλιρες,πανακια ρεψιματος γιατι αυτα τα αλλαζεις συνεχως μπορει και 3 την ημερα και μεχρι να τα πλυνεις να στεγνωσουν κτλ να εχεις αλλες επιλογες εγω ετσι εκανα στον γιο μου και μια χαρα την εβγαλα.και οχι 0 νομερο,απο 0-3 και 3-6 επιλεξτε γιατι αν ειναι και λιγο μεγαλοσωμο το μωρο και φαγανουλι το 0 θα το βαλει μονο την πρωτη εβδομαδα..αυτα χοντρικα τα ξαναλεμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!!!!!!να μαι και γω χτες δεν μπηκα γιατι ηταν το κρεββατι τυ αδερφου μου και αυριο εχουμε τον γαμο αχ!τι καλα....πολλη συγκινουμε που παντρευω το μικρ4ο μου αδερφακι λιγο η ευαισθησια μου και λιγο η εγκυμοσυνη βλεπω τσαμπα να πηγαινει το επαγγελματικο μακιγιαζ χι! χι!κατα αλλα μια χαρα α!μηπως μπορει καμμια να μου γραψει το τηλ της pamperς για να παραγγειλω και εγω το κουτακι το περιβοητο?οσο για βαλιτσα συμφωνω με τον κωσταντινος αρχες με μεσα του 8 μηνα θα την φτιαξω ,και σε οτι οφορα την προικα του μωρου παρτε 6 -12 κομματιακαι...σε φορμακια, φανελακια,καλτσακια, σαλιρες,πανακια ρεψιματος γιατι αυτα τα αλλαζεις συνεχως μπορει και 3 την ημερα και μεχρι να τα πλυνεις να στεγνωσουν κτλ να εχεις αλλες επιλογες εγω ετσι εκανα στον γιο μου και μια χαρα την εβγαλα.και οχι 0 νομερο,απο 0-3 και 3-6 επιλεξτε γιατι αν ειναι και λιγο μεγαλοσωμο το μωρο και φαγανουλι το 0 θα το βαλει μονο την πρωτη εβδομαδα..αυτα χοντρικα τα ξαναλεμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπσ!!!!!το κοριτσι μου εχει λοξυγκα και μαλλον νευριασε γιατι θελει να ηρεμησει και δεν μπορει και με εχει ταραξει στης κλωτσιες το γλυκο μου... ;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια γεια σας! ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά!

αν έχετε την καλοσύνη, θα ήθελα να μου πείτε το τηλ από το babylino, για να παραγγείλω το βαλιτσάκι. πάντως, αυτό από την babyspace δεν είχε τίποτε ιδιαίτερο μέσα, εκτός από ένα κουπόνι -10€ για ένα παιχνίδι απο fisher price...

φιλάκια κ τα ξαναλέμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @};-@};-@};-@};-@};-

MAMMYS LOVE καταρχην η ωρα η καλη για τον αδελφο σου κ μια ευτυχισμενη ζωη!

KONSTANTINOS και MAMMYS LOVE πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σας για τα ρουχαλακια!!!!Η αληθεια ειναι οτι πελαγωσα οταν μπηκα στο μαγαζι με τα bebe..... :?:?:?:?:?:?

Προφανως εμεις με τα διδυμα θελουμε τις διπλες ποσοτητες......κι εγω τα περισσοτερα κορμακια τα πηρα 0-3 αλλα πηρα κ μερικα 00 γιατι υπαρχει κ η πιθανοτητα προωροτητας.

Χτες βραδυ πηγαμε στον ντοκτορα.

Δοξα τω Θεω ολα καλα!!! Οι μπεμπουλες ειναι 900γρ η μια και 870γρ η αλλη!

Εγω απο την αλλη πηρα περιπου 2 κιλα..εφτασα αισιως τα 69κιλα,δηλ συνολο απο την αρχη της εγκυμοσυνης εως τωρα πηρα 7 κιλα! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Απο εξετασεις μου εδωσε τις κλασσικες (γεν αιματος-ουρων) και μινι καμπυλη ζαχαρου (50γρ γλυκοζης).Αν βγει οκ τοτε ξεμπερδεψαμε...αν ειναι ανεβασμενη θα κανω την κανονικη :|:|:| .

Στοχος μας ,ειπε, ο γιατρος ειναι να πιασουμε τον Μαρτιο για τον τοκετο,αλλα κ μεσα Φλεβαρη ν γινει ειμαστε οκ....

Απο τωρα και ως το τελος μου απαγορευσε τα παντα!!! Και οταν λεεω τα παντα εννοω ακομα κ το μαγειρεμα :shock::shock::shock::shock:

Κρεβατι-καναπε θα ειναι η διαδρομη μου!!! Καλα,οχι οτι πριν ημουν περισσοτερο <δραστηρια> :lol::lol::lol:

Απλα εβαζα κ ενα φαγητακι...εφερνα μια γυροβολια το σπιτι με το σουιφερ...τωρα τιποτα!

Αααα! Μου εδωσε μια κρεμουλα για την προετοιμασια των θηλων κ ενα ενημερωτικο για τα βλαστοκυτταρα!

Αυτααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδες!!λολλακι μεγαλωσαν οι μπουμπουκες σου ε?

ζηλευω,θελω τοσο πολυ να ψωνισω τα παντα,να φτιαξω το δωματιο,να ειναι ολα ετοιμα,αλλα δεν ξερω απο που να ξεκινησω.θα κρατηθω για μετα τις γιορτες..κανει βολτες ο μπεμπουλακος μου τωρα!!!τι ωραια!και οταν ειναι ο μπαμπας του ησυχαζει και δεν τον εχει πολυακουσει ο καημενος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντμορνινγκ ΡΑΝΙΑ!!!!!!

Μεγαλωσαμε!!! Μεγαλωσαμε!!!

Θελω κ εγω να αρχισω τις βαρβατες αγορες....αλλα....ξερω γω.....μετα τις γιορτες λεω,αλλα οι μισοι μου λενε οτι ειναι νωρις και οι αλλοι μισοι οτι ειναι αργα!!!!!! :?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!!

Δεν εχω διαβασει τιποτα , ειπα να σας καλημερισω πρωτα και μετα ν απαω να δω τα νεα σας!!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κρυο ειναι αυτο!!βγηκα εξω στα γρηγορα να παρω κατι μποτες που ειχα δει και παααγωσα!τελεια ειναι!να ηταν και ο αντρουλης μου εδω και να πιναμε καφεδακι...το βραδακι πια θα κατσουμε να χουχουλιασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-bd καλη...σπέρα απο το παγωμένο κεντρο(-αποκεντρο) της Αθήνας !!!!!

μια τελειότητα τα νέα σου Lollipopaki !!!

ρανια και γω το ίδιο παθαίνω με τον μπεμπινο και τον μπαμπα του !!! οταν βαζει το χέρι του, ο μικρός "κρύβεται" !!!!! χαχαχα !!! ειναι πονηρόπουλα εε !!!;;;;

θέλω και γω ψώνια ! με το ζόρι κρατιέμαι !!!!

ερώτηση : θα τα πλύνουμε με αρκάδι κλπ αλλα οταν τα βάλουμε στην βαλιτσα (πχ 8ο μήνα), θα διατηρηθούν οκ (καθαρά/ασκόνιστα/μυρωδάτα) μέχρι ΤΗΝ ημερα ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι!φανταζομαι θα διατηρηθουν μωρε.αν δεν ανοιγοκλεινουμε βαλιτσα..τι βαζουν σε αυτη τη βαλιτσα?και τα δικα μας μαζι η ξεχωριστα?μα ποσο ασχετη μπορει να ειμαι.θα γινω και μανα τρομαρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα μη νομίζεις... εχω ΚΑΙ αυτήν την απορία... απλά ειπα να ξεκινήσω απο τα πιο "απλά"...χαχαχα!

κατα τα αλλα ... ειναι καμια αλλη φοβιτσιάρα για τον τοκετό ή μόνο εγώ "σκιάζομαι" ;;;;;

αραγε ΠΟΣΟ; να πονάνε οι ωδίνες ;; (χωρίς επισκληρίδιο, γιατί σε δημόσιο δεεεενν... ουτε η γιατρός μου ειναι υπερ...)

εσεις μανούλες που ειστε στην παρέα και εχετε ηδη μια εμπειρία, πειτε μας κατι !!!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μονο που δεν σκεφτομαι ειναι ο πονος να σου πω την αληθεια.καθολου ομως..και ο γιατρος μου δεν κανει επισκληριδιο(εννοειται ουτε καισαρικες-ας κατεβαινει και αναποδα το μωρο).εχω ακουσει ομως απο κοπελες που εχουν γεννησει σε αυτον(η μια εκανε διδυμα) πως δεν ειναι κατι το τρομερο.νομιζω πως ειναι και θεμα γιατρου,το ποσο μπορει να σε χαλαρωσει εκεινη τη στιγμη.ουτε ραμματα κανει.πολυ σπανια θα χρειαστουν 1-2 ραμματακια απο οσο ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ! μπράβο στον δοκτορ σου ρανια ... και γω θελω να ΜΗΝ κανω τομή εκει κατω (αρα και ραμματα μετα) !!! η αλήθεια ειναι οτι επειδή εχω αααααλλη τρελή φοβία με τις βελόνες, νομίζω οτι (τρελό αλλα αληθινό!!!) προτιμώ να ΜΗΝ κανω επισκληρίδιο σε φυσιολογικό τοκετό...

αλλα γιατί στο εξωτερικό, δεν την εχουν τοσο ευκολη την περινεοτομή και

εδώ ειναι σχεδόν ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!;;;

μαμωτο ... :(

μακάρι να βοηθήσουν λίγο τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού (αναπνοές)...

εκεί στηρίζω τις ελπίδες μου ... :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη και ο δικος μου ντοκτορας ηταν γυρω στα 20 χρονια ιταλια και αγγλια,γιαυτο δεν ειναι υπερ της επισκληριδιου.εχει μαθει αλλιως.καλα,εγω δεν εχω θεμα με βελονες και τετοια,αλλα σιγουρα ειμαι κατα της καισαρικης(εφοσον δεν υπαρχει προβλημα).θα ηθελα δηλαδη να ζησω αυτη την εμπειρια με τα ολα της.να συμμετεχω,να βλεπω,να ειμαι ξυπνια οταν βγει το μωρακι μου και ας ποναω τρελα.δεν πεθανε καμια απο τον πονο.εξαλλου αυτο ειναι κατι που θα το ζησουμε 1-2-3 φορες στη ζωη μας..

για αυτο δεν αγχωνομαι για τον τοκετο.ειμαι προετοιμασμενη πως θα πονεσω,αλλα δεν με νοιαζει.αρκει ολα να πανε καλα.θελω να το δω να βγαινει απο μεσα μου,να το πιασω αμεσως,να του μιλησω,να το αγκαλιασω,να δω πως εχει τα χερακια του,τα ποδαρακια του,πως ειναι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τραχηλος σταθερος στα 26 χιλ αλλα ο γιατρος δεν με αφηνει να ξεκουνησω.

λολλι τα διδυμακια θελουν περισσοτερη προσοχη απο τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...