Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΙΔΕΟΥΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καληπερα σας οπως παντα εκει που τα εχω σκεφτει ολα εχω κολλησει καπου ..Και ξερω οτι εσεις ειστε οι καλυτερες για ιδεες.Λοιπον κοριτσακια το θεμα εχει ως εξης,αρχιζουμε να ετοιμαζουμε το δωματιο του αγεννητου ακομα αγοριου μας,οι τοιχοι θα βαφτουν ανοιχτο θαλασσι και το κομματι που μπει η κουνια οινοπνευματι,για διακοσμηση στους τοιχους θα κανω καδρακια που θα συρραψω επανω υφασμα και το χρωμα θα ειναι σε αποχρωσεις του μπλε.Το προβλημα μου ειναι ομως τι χρωμα να παρω την παντα το χαλι το φωτιστικο και την κουρτινα?Δεν θα ηθελα για καποιο παιδικο θεμα τυπου winnie γιατι το σκεφτομαι σε πιο μοντερνα γραμμη αρχικα και αργοτερα οταν καταλαβαινει να του βαλω αυτοκολλητα με παιδικους ηρωες επισης αποκλειω και το μπλε διοτι θα πεσει πολυ μπλε μετα,να προσθεσω οτι τα επιπλα θα ειναι λευκα..Για πειτε καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! με το καλο καταρχην!

εμεις εχουμε γαλαζιους τοιχους(μισο μισο ανοιχτο και λιγο πιο σκουρο) και η κουρτινα ειναι λαχανι η τραπαρια ριγε λαχανι γαλαζιο κιτρινο και δενουνε πολυ ωραια! ειναι πολυ φωτεινο.

η παντα και η προικα ειναι λευκη με γαλαζιες κιτρινες και λαχανι ριγες..ειναι πολυ ομορφο ολο μαζι!

α! το φωτιστικο λευκο.

καλες ετοιμασιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου, nena1988 με το καλό να γεννήσεις, λοιπόν μπορείς να βάλεις κίτρινο,καφέ,

το δωμάτιο του μπέμπη μας πρώτα το βάψαμε γαλάζιο, μετά βάψαμε πιο σκούρα την θάλλασσα και κολλήσαμε αυτοκόλλητα με θέμα τον βυθό της θάλλασσας.Είναι ωραίο και πάντα για αγόρια τέτοια χρώματα χρησιμοποιεις .Αυριο θα ανεβάσω κ φωτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου τα χρωματα που χρησιμοποιεις ειναι το ανοιχτο μπε κ το οινοπνευματι καλυτερα να βαλεις πιο παλ χρωματα.αντι για λαχανι (που ειναι τελειο,τα εχω σε συνδιασμο με φουξια στην μικρη μου) κ πορτοκαλι ,να βαλεις πιο παλ οπως το βεραμαν,σομον κ απαλο κοτρινο.

γαλαζιο

βεραμαν

σομον

κιτρινο

περιπου τωρα, γιατι δεν μπορω να τα δω κ ακριβως στην παλετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissy δηλαδη εσυ λες η παντα η κουρτινα το φωτιστικο και το χαλι να εχουνε καποιο απο αυτα τα χρωματα?Θα μου αρεσε πολυ η κουρτινα να εχει αυτα τα χρωματα και πιστευω οτι μπορω να βρω, καπως ετσι την εχω φανταστει σαν ουρανιο τοξο να εχει διαφορα χρωματα μεσα και απο εκει και περα το χαλι και το φωτιστικο μονοχρωμα(βεβαια ο αντρουλης μας τα χαλαει λιγο γιατι αυτος θελει πιο παιδικο στοιχειο μεσα στο δωματιο και θελει το φωτιστικο να εχει καποιο παιδικο ηρωα,να δω πως θα τα ταιριαξω ολα :-?:-?:-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να βρεις φωτιστικο με παιδικη παρασταση κ σαν βαση να εχει καποιο απο αυτα τα χρωματα.ακριβως οπως το ειπες ουρανιο τοξο.καπου διαβασα πως τα εντονα χρωματα,τα χτυπιτα λαχανι,φουξια,πορτοκαλι (μπορει να ειναι ομορφα κ παιδικα) δημιουργουν ομως νευρικοτητα κ ενταση στα παιδια.αντιθετα τα πιο παλ φτιαχνουν την διαθεση κ ηρεμουν.αλλωστε μεγαλωνοντας το παιδι,το δωματιο του θα γεμισει με τοσα παιχνιδια κ αξεσουαρ που ολα οπως ξερουμε εχουν εντονα χρωματα.οποτε η πινελεια θα μπει!οσο ειναι μωρο ειναι πιο ομορφο ενα δωματιο ηρεμο,απαλο,πιο κουφετι να το πω(δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη)μεγαλωντας το παιδι θα δεις οτι θα εχει αλλη ενταση ο χωρος.(καλα τι ειπα ο διακοσμητης,χιχιχι!)

θα το διαπιστωσεις αν το βγαλεις φωτο μολις το φτιαξεις κ αργοτερα σε ενα, δυο χρονια ξανα.θα δεις τι διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissy εχεις δικιο για αυτο πιστευω οτι το δωματιο το μωρο μετα το χαιρεται οταν το κανει ανω κατω.. :lol::lol::lol: μου αρεσε πολυ ενας συνδιασμος χρωματων-θα τον ανεβασω-ειναι πολυ ωραιο το δωματιακι,μου αρεσε πως συνδιασε το λαχανι-λαιμ με το μπλε και σκεφτομαι επειδη δεν θελω τα επιπλα του να εχουν πολλα ζουζουνια επανω τα θελω ολολευκα ισως αργοτερα να βαλω αφροδη αυτοκολλητα και να παρω ή την κουρτινα ριγα οπως την εχει εδω και το φωτιστικο και την μοκετα απλο μονοχρωμο ισως λαχανι..Θα δειξει πολυ ωραια πιστευω..

post-13385-13873935543327_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι που επισης θα σε συμβουλευα σχετικα με το δωματιο ειναι το εξης.να μη αγορασεις ολα τα επιπλα σαν αυτα που δειχνουν οι εικονες που ανεβασες.νομιζω πως αυτα θα κανουν για το παιδι μεχρι τα 3 με 4 χρονια(κ πολυ λεω).το λεω αυτο γιατι η συρταριερα κ η ντουλαπα που εχει ειναι πολυ μικρα σε χωρο κ οσο το παιδι μεγαλωνει κ τα ρουχα του σαφως θα εχουν περισσοτερο ογκο,κ οταν ξεκινησει κ σχολειο δεν θα ξερεις που να τα βαλεις.κ αλλωστε θα ειναι πολυ μπεμπε απο αυτην την ηλικια κ μετα.θα σου προτεινα να παρεις ενννοειται φυσικα το κρεβατακι κ οσο για ντουπαλα κ συρταριερα να παρεις κανονικα για μεγαλα παιδια.χρωματα υπαρχουν πολλα κ του ξυλου κ σε συνδιασμο με χρωμα(που θα το συνδιασεις κ με το δωματιο).ετσι θα εχεις παρα πολυ αποθυκευτικο χωρο κ αργοτερα οταν το παιδι θα μεγαλωσει θα αγορασεις μονο κρεβατι.σιγουρα ειναι πολυ κουκλιστικα τα παιδικα δωματια που διαφημιζουν αλλα κατι την γνωμη μου ειναι για λιγο.δινεις κ ενα καρο λεφτα κ μετα απο λιγα χρονια δεν θα σου κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι sissy οπως ειπα και πιο πανω τα θελω ολολευκα χωρις πολλα ζουζουνια,εχω δει ενα κρεββατι το οποιο ειναι ενωμενο με σιφινιερα μαρεσε πολυ γιατι αργοτερα ξεχωριζει και γινεται μονο κρεβατι+κομοδινο,οποτε σκεφτομαι να παρω και εξτρα συρταριερα και ντουλαπα για ακομα πιο πολυ χωρο,ηθελα να κανω την ντουλαπα σε επιπλοποιο αλλα ειναι πολλα τα λεφτα αρηηηηηηη :lol::lol: οποτε θα βολευτω με καμια ετοιμη,το θεμα ειναι οτι οπου και να ειδα οι ντουλαπες ειναι το πολυ διφυλλες και μαλλον θα χρειαστει να ψαξω σε καταστημα επιπλων..Να τονισω οτι οι φωτο που ανεβαζω δεν μαρεσουν τοσο τα επιπλα οσο οι συνδιασμοι των χρωματων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι βλεπω sissy εισαι απο την καβαλα ε?Οποτε θα ξερεις τον Ναρλη ειναι το καταστημα που θα παρουμε τα επιπλα του μωρου,δεν εχουμε παει ακομα αλλα μας ειπαν οτι οι τιμες ειναι πολυ καλες σε σχεση με εδω αλεξανδρουπολη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τον γνωριζω,εχει απο ρουχα,εξοπλισμο κ δωματια μπεμπε.με λιγα λογια εχει τα παντα.κ κανει προσκλητηρια κ μπομπονιερες κ ολα τα βαφτιστικα σε πολυ καλες τιμες.απιαστες θα ελεγα για την δικια μας αγορα.εγω εκει εκανα τις μπομπονιερες (παιδικες) πριν 3 χρονια σχεδον.κατω απο ευρω δεν εβρισκα πουθενα.αφου θα πας εκει ρωτα απο περιεργεια να δεις.την αγορα της αλεξανδρουπολης δεν την γνωριζω αλλα εσυ που ξερεις θα κανεις συγκριση.αν κ ειναι βεβαια νωρις,δεν εχεις να χασεις τιποτα ρωτωντας.πως ομως απο αλεξανδρουπολη εφτασες καβαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συναδελφος σταρτιωτικος του αντρα μου ειναι απο εκει αλλα δουλευει εδω τα πηρε ολα απο εκει και μας τον προτεινε,τα μεταφορικα απο οτι μας ειπε ειναι γυρω στα 50 ευρω αλλα το καλο ειναι οτι θα παμε μαζι με ενα αλλο ζευγαρι που μενει στην οικοδομη μας και πειριμενουν και αυτοι μωρο και θα μας τα φερει ολα μαζι οποτε θα μας βγουν ποιο φθηνα τα μεταφορικα,και αφου ειναι τοσο φθηνος γιατι να παω να δωσω τα λεφτα εδω που ολοι σε πιανουν τον [smilie=pottytrain1.gif]...Βεβαια ακομα δεν εχω παει σε ολους εδω,μου εμειναν δυο τρεις αλλα και αυτοι σαν μαγαζια ειναι ακριβοι,παντως οταν παω θα σου πω τις εντυπωσεις μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι που δεν ηξερα ειναι οτι ο ναρλης εχει κ site.γραφεις ναρλης κ σε βγαζει.ισως σε βοηθησει κ για αλλα πραγματα που θελεις.σημερα το ανακαλυψα που εψαχνα για στολη ελαφακι κ βρηκα εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...