Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

Kαλημερα!!!

Ερη μου η φωτο ειναι απο περσυ εε?Αντε σε λιγες μερες θα βαλεις φετινη!!!

Οταν λες καλημερα ΜΑΜΑ απευθυνεσαι σε ολες?Παντως εγω απανταω παντα νοερα "καλημερα Ελευθερια παιδι μου!) :))

Αργυρω εχω ακριβως την ιδια αποψη για τους γκευ!Δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο

τις εκδηλωσεις θαυμασμου(!!!) μεταξυ τους!Αλλα ουτε σε στρειτ ζευγαρι θα μου αρεζε να

σαλιαριζουν μπροστα στο παιδι!Δε μιλαω για μια αγκαλια ή ενα φιλι,..!

Η ιστορια για το τερας...Με επηρεαζουν τοσο πολυ κατι τετοια που πραγματικα θα προτιμουσα να

μην το διαβαζα! :shock: Επισης τα τερατα που βασανιζουν ζωακια...Ειδα μια φωτο στο φεις κ εκεινο το βραδυ δεν πολυκοιμηθηκα....

Μαλλον τα παιρνω ολα πολυ κατακαρδα κ εχει δικιο η φιλη Δημητρα!

Το κανω κ αυτο...Προσπαθω να δικαιολογω πραγματα γτ δεν ειμαστε ολοι ιδιοι!καπου ομως "το χανω"!

Τεσπα....

Περαστικα στην κορουλα!

Λενακι μου 24???Ειναι κ πολυ ψηλος...Λογικο!

Η Αννυ καπως καλυτερα!Ακομα βουλωνει αλλα...Κατι γινεται...

Την Κυριακη δεν ξερω αν θα ερθουμε..

Νατασακι μου :-*:-*:-*

Εσυ θα την βρεις τη ακρη...Παντα τη βρισκεις!

Παναγιωτα κ εγω μελανι θα προτεινα ασχετα αν δεν το εχω χρησιμοποιησει!

Εβαζα βαμμα ιωδιου γτ αυτο μου ειχε πει ο γιατρος αλλα κανει περισσοτερες μερες να περασει..

Θουλακι νομιζω πως δε θα σε δω εγκυουλα...! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλημερα!!!

Μητσακι κριμα μωρε!!!Περαστικα σας να ειναι!!!

Μια γρηγορη ερωτηση.Ο μικρος ειναι χαλια απο συγκαμα!!!

Τι να βαλω;;; Σπαθολαδο θα ακανει κατι και που θα το βρω;;;;

Επισης εχετε να προτεινετε καμια κρεμα απο φαρμακειο;;;Βαζω φουσικορτ αλλα τπτ.

Τα λεμε το απογευμα.Στις 6.Φιλακια!!!

Παναγιώτα μου, θα στα πω και το βράδυ αλλά δες και εδώ

http://www.mammyland.com/forum/24/16189?start=20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Ερη μου η φωτο ειναι απο περσυ εε?Αντε σε λιγες μερες θα βαλεις φετινη!!!

Οταν λες καλημερα ΜΑΜΑ απευθυνεσαι σε ολες?Παντως εγω απανταω παντα νοερα "καλημερα Ελευθερια παιδι μου!) :))

Κοριτσάκι μου γλυκό δεν σου ξαναλέω πόσο σαγαπω σεπρηξα.

Το Καλημέρα ΜΑΜΑ το λέω και καλά οτι μας το λένε τα παιδιά μας χαχα σε όλες βέβαια!

Ναι ειναι περσινή η φωτο!

Ειδες στο blog την αρμπαρόριζα φωτό και τα λογάκια? Αν δεν βρεις, βάλε βανίλια, στο τέλος με το λεμόνι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου, καλό κουράγιο στο πήξιμο! Τέλεια η φωτογραφία!

Συμπεθερούλα, δεν θα σας δω!!! :(( Φιλάκια στο Νικολιό μου το συγκαμένο και στη κοιλίτσα. :x Φαρμακευτικά κι εγώ είχα εντυπωσιαστεί από τα αποτελέσματα της sudocream!

Αργυρώ μου, σιδερένιος να είναι ο Λουκάκος κι εύχομαι ολόψυχα και τα αποτελέσματα του Μαρτίου να είναι άριστα!!! Σ' έχω στο μυαλό μου... :Χ

Εμείς έχουμε ένα σπινθηρογράφημα να εκρρεμεί, το οποίο έπρεπε να είχαμε κάνει εδώ και καιρό... :? Για να δούμε αν έχουν επουλωθεί οι "ουλές" που είχαν φανεί στο πρώτο. :( Και τώρα, έτσι όπως τα κατάφερα, όταν το κάνει δεν θα πρέπει να έρθουμε σε επαφή για 2-3 24ωρα, λόγω της εγκυμοσύνης μου!!! :( σκ@@@!!! Να δω πως θα το κάνουμε...

Άλλη ερώτηση σχετική με την υγεία, τη στοματική αυτή τη φορά... Πως θα την πείσω να πλύνει τα δοντάκια της που το 'χει πάρει από φόβο; :? Κάθε μέρα η ίδια ιστορία... ΑΝ δεχθεί να τα πλύνει, το κάνουμε μόνο με νερό, γιατί σιχαίνεται όλες τις οδοντοκρεμούλες που αγοράσαμε. :(

(ΑΜΑΝ!! :shock: Ώσπου να γράψω 5 γραμμές, έχετε γεμίσει 5 σελίδες!!!) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω εχω ακριβως την ιδια αποψη για τους γκευ!Δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο

τις εκδηλωσεις θαυμασμου(!!!) μεταξυ τους!Αλλα ουτε σε στρειτ ζευγαρι θα μου αρεζε να

σαλιαριζουν μπροστα στο παιδι!Δε μιλαω για μια αγκαλια ή ενα φιλι,..!

ωστόσο τις εκδηλώσεις θαυμασμού που λες ανάμεσα σε φυσιολογικά ζευγάρια τις προτιμώ.....φαντάσου να έχεις έναν γιο που βλέπει δύο άντρες να φιλούνται στο στόμα, τι σύγχυση θα του προκαλέσει και ίσως σκεφτεί: γιατί να μη το δοκιμάσω!!!!

ο γιος μου είχε δει μια φορά στην τηλ. και είπε στον άντρα μου ότι αυτό δεν είναι σωστό!!!

όσο για το τέρας και εγώ αποφεύγω τέτεοιες ιστορίες γιατί με θλίβουν, αλλά πρέπει να γυρνάμε τα μάτια αλλού?

Άλλη ερώτηση σχετική με την υγεία, τη στοματική αυτή τη φορά... Πως θα την πείσω να πλύνει τα δοντάκια της που το 'χει πάρει από φόβο; :? Κάθε μέρα η ίδια ιστορία... ΑΝ δεχθεί να τα πλύνει, το κάνουμε μόνο με νερό, γιατί σιχαίνεται όλες τις οδοντοκρεμούλες που αγοράσαμε. :(

καλύτερα με νερό παρά καθόλου, μια πολύ καλή ιδέα είναι (δεν ξέρω αν υπάρχει εκεί!) να βρεις κάποιο καρτούν που να αναφέρεται στο βούρτσισμα, π.χ. στο σχολείο του γιου μου πήγε ο Φριζολίν και του έδειξε πώς να πλένουν τα δόντια κ.λπ., αν τα πλένεις εσύ δεν ζηλεύει?

η δικιά μου πάλι δεν με αφήνει να της τα πλύνω εγώ και υποτίθεται ότι τα πλένει μόνη της!!!! περισσότερο την οδοντόβουρτσα μασά!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας γράψω ότι προλάβω

Ονειρούπολη κι εμείς θα πάμε φέτος είναι η κουμπάρα μου από Δράμα και θα πάμε ενα ολόκληρο ΣΚ να την χορτάσουμε :):)

Δημητρούλα περαστικά στην μικρούλα σου, εσύ πως είσαι καλύτερα?

Αναστασία τι σου λένε και χαλιέσαι? εγώ(συνήθως αλλά όχι πάντα) σε ότι δεν συμφωνώ απλώς δεν δίνω σημασία γελάω αλλά Τζοκόντα που λέει και η Χρύσα :lol::lol::lol::lol::lol: για να μην δώσω λαβή, αν όμως ακούσω καμιά μεγάλη χοντράδα άνθρωπος είμαι κι εγώ θα μιλήσω ;) πόσο πια να κρατηθώ :lol::lol::lol::lol: . Άντε έλα την Κυριακή να τα πούμε από κοντά

Αργυρώ μπράβο στον Λουκά που είναι καλύτερα, ελπίζω να έρθουν όλα όπως τα περιμένετε

Χρύσα πως πάει ο αποθηλασμός?

Λένα να τα αλλάξεις τα παπουτσάκια, κρίμα να τα φορέσει μόνο για κανένα μήνα

Βίκυ όλα καλά να πάνε με τον θυροειδή ελπίζω να βρείς σύντομα ραντεβού

Μάρθα και η Έλενα τόσο κοιμάται σπάνια πιάνει 12ωρο

Νατάσα πως το αντέχεις αυτό το βράδυ?? :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: χαρά στο κουράγιο σου

Έρη τι θα κάνεις τελικά με το πάρτυ?

Μπεμπούλης γιατί δεν είσαι καλά, τι έγινε? με την δουλειά πότε ξεκινάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα παμε σχεδων τελεια

θηλαζει μονο μια φορα την ημερα και μεριεκς μερες δεν ζηταει ουτε αυτο.Το βραδυ δεν ζηταει καθολου πια.

Αλλα να σας πω την αμαρτια μου μου λειπει.

Οταν ζηταει να θηλασει ειναι συνιθως οταν γυριζω απο τη δουλεια και ξαπλωνουμε μαζι οποτε ειναι στιγμες χαλαρωσης και για τους δυο

Εχω την ευκαιρια να τον χαιδεψω λιγο να τον χαρω γιατι αλλιως πλεων δενκαθετε να του κανω αγκλαιτσες και με εγλακιαζει μονο οταν αυτος θελει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα παμε σχεδων τελεια

θηλαζει μονο μια φορα την ημερα και μεριεκς μερες δεν ζηταει ουτε αυτο.Το βραδυ δεν ζηταει καθολου πια.

Αλλα να σας πω την αμαρτια μου μου λειπει.

Οταν ζηταει να θηλασει ειναι συνιθως οταν γυριζω απο τη δουλεια και ξαπλωνουμε μαζι οποτε ειναι στιγμες χαλαρωσης και για τους δυο

Εχω την ευκαιρια να τον χαιδεψω λιγο να τον χαρω γιατι αλλιως πλεων δενκαθετε να του κανω αγκλαιτσες και με εγλακιαζει μονο οταν αυτος θελει..

1 φορα την ημερα?

αααααα πατε πολυ καλα!

θυμασαι που σου ελεγα απολαυσε τωρα τις αγκαλιες γιατι δε λιγο δε θα ερχεται καθολου?

η Μ-Ι ερχεται για αγκαλιες σρκετα συχνα και εκδηλωνει και την αγαπη της!

εχω βγει απο τα ορια μου!

εχω τα τα 2 μικρα πο τις αδελφες μου(απεργια οι παιδικοι)

δεν εντεχω!

ο ενας εσπασε το μικρο γιατρο που της εφερε χθες ο Π.στην Μ-Ι

κατι παιδικα γυαλια(ευτυχως ψευτικα)

και το καπακι απο το κοντρολ της τηλεορασης!

ο αλλος δε αν ξεκινησει να κλαιει δεν σταματα με τιποτα!

και δεν ειναι μικρα!

4,5 και 4

ποσα να αντεξω?

απο τη νυστα δεν εχω υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Βικουλι ειχες δικιο!!

Η Φρανιτα παλη απουσα..παλη θα απολαμβανει τη Ροδο..ζηλευωωωω

Λοιπον παιδια ενα θα σας πωβ..υπαρχουν γυναικες που εκμεταλλευονται αγρια το γεγονος οτι δεν δουλευουν απο επιλογη τους και χωνουν και τους αντρες τους γι'αυτο...

δεν ειμαι κουτσομπολα αλλα το θεορω πολυ ανεντιμο.

Κυριως γιατι βλεπω τα κοριτσια του μαμι που δεν δουλευουν αλλα τετοιο χωσε..δεν κανουν στους αντραδες τους..

τελικα τα βρισκουν και τα κανουν..τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια οχι θα εμ δεις εγκυο..ΠΕΙΣΜΩΣΑ

εγω σε περιμενω τη κυριακη ;)

βικυ ΟΛΟ θελω να σε ρωτησω..απο ποτε πινει η γλωσσου φρεσκο γαλα?δε το ξερα οτι πινει...

αχ κ γω θελω ονειρουπολη..θα πω τον αντρα μου με το νεο ετος να μας παει..θα μαι κ σε αδεια..τι καλα..

ποση ωρα απο δω ειναι??????????

ερη περσινι φωτο καλε εβαλες? :lol::lol::lol:

χρυσα μια χαρα τα πατε..εγω ελεγα τελευτιαο θηλασμο θα κοψω αυτο οτνα γυρναω απο τη δουλεια κ με τραβουσε το χερι να παμε καναπε να τον θηλασω :x:x

αλλα αυτον πρωτο πρωτο μου τον εκοψε :twisted:

εχει εδω κ 4 μηνες σχεδον..καπου 17 μηνων ηταν αν δε κανω λαθος :cry::cry::cry:

καλε η γλωσσου γωγω που ειναι? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ναι

Γωγωωωωωωωωωωωωωω

που είσαι βρε γλωσσού??

Αχ εμείς εκτός απροόπτου θα πάμε Δράμα

εκείνο το ΣΚ στις 4/12. Μόλις μίλησα με το Γ.

Θα το χαρούν τα κορίτσια μου!!

Χρύσα για πες κι άλλα :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δεν θα ηθελα να δουλευω!

αλλα να ειχα μισθο!

η κουμπαρα της αδελφης μου ηταν 13 χρ παντρεμενη και δεν της ελειπε τιποτα....τα παιδια ιδιωτικα σχολεια, γυναικα στο σπιτι, μεζονετα , αυτοκινητα ακριβα κλπ

ολες την ζηλευαμε..πραγματικα ειχε βρει τον κοκορα που κανει το χρυσο αυγο(το αυγο εκανε την κοτα η η κοτ ατο αυγο?)

το καλοκαιρι ο αντρας της πεθανε 43ετων....και της αφησε χρεος 600000 ευρω και πριν εα μηνα εμεθε οτι τοσ πιτι που ζουσαν ηταν υποθηκη!

τωρα στα 41 της πρεπει να βγει ξανα για δουλεια και να ζησει με οτι θα βγαζει!

thouli εδω και κανα 20ημερο πινει φρεσκο γαλα!

αλλα οι θηλασμοι θηλασμοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλαω για εναν συναδελφο εδω στην δουλεια που γεννικα φαινετε οτι τον χωνει η γυναικα του...κει μου λεει σε καποια φαση..ξερεις τι ειναι να μη δουλευεις ολη μερα και να πηζεις με το παιδι;;;;

Και ερωτω εγω τωρα η ξανθια..η συγκεκριμενη μενει κεντρο Θεσαλονικης..νταλα κεντρο ομως..με την παραλια στα ποδια, με το παρκο της Ν παραλια στα ποδια, με τα σουπερ θεματικα μας παρκα στα ποδια...γυναικα να της καθαριζει εχει..συγυγο που δεν τρωει πολυ εχει..και που βγαζει ενα καρο λευτα..αυτη γιατι πηζει;;;;;;...6 μηνων ειναι το μωρο της!!!! ξυπνησε ηπιε καφε..υποχρεωσεις δεν εχει πηρε το μωρο και βουρ...

Δηλαδη η Αφρο τι θα επρεπε να κανει;;;;

Η Νατασα μας η Λοβι πως της αρεσει και εχει και ενα σωρο πραγματα να κανει;;;

η Αθηνα πως κανει;;;

η Φρανιτα που ειναι και αυτη εντεώς μονη πως δενε χει σαλταρει ακομα/;;;;

η Αναστασια τι κανει ολη μερα;;;;

Ακομα και εγω που δουλευω και πρεπει να κανω ολα αυτα στο σπιτι με την καθαριοτητα κλπ....δεν χωνο τον Ο..και προσπαθω αφου κοιμησουμε τον μικρο να βρισκουμε καμια ωριτσα για ξεκουραση....

Τι να πω

Βικυ ετσι ειναι....αλλη φορα να μη ζελευετε τα λευτα των αλλων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα θα μου έφτανε να έχω μια σταθερή δουλειά.

Ας τα βγάζαμε περα τσίμα τσίμα

Να είχα με την υγειά μας και να μπορούσα να καθήσω ενα χρόνο μόλις γεννούσα και να μην άφηνα τα μωρά μου από 40 ημερών.

Υπο αυτές τις συνθήκες μάλλον θα ξεκινούσα για τρίτο :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που το θυμήθηκα (το ανέφερε η Νατασσούλα και το θυμληθηκα!!!)

Λένα όταν αγοράζεις παπουτσάκια στον μικρό δεν του μετράνε το πόδι να δουν τι νούμερο φοράει? εμείς κάθε φορά που αγοράζουμε παπούτσια, πρώτα μετράμε το πόδι (ηλεκτρονικά στον Λουκά καιαλλιώς στην ΡΕΑ) και έπειτα αγοράζουμε....τίποτα δεν γίνεται τυχαία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αφησ ατην κορη μου 8,5 μηνων θα μπορουσα ν ακατσω 9 μηνες ακομα αλλα μετα....?

σε οποια βρεφονηπιακη ηλικια και να αφησεις το παιδακι σου το ιδιο χαλια θα νοιωθεις!

οσο γιατο σταθερο μισθο....

τιποτα δεν ειναι σταθερο!

πλεον λεμε να εχουμε δουλεια εστω και με λιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια εγώ από τη δουλειά μου αλλά και άλλοι συνάδελφοι σαν κι μεένα παίζει να βγούμε και χρεωμένοι υπο αυτές τις συνθήκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ έχεις σταματήσει να αντλείς στην δουλειά?

ΚΙ εγώ πολύ θα ήθελα να γεννήσω και να καθήσω 1 χρόνο και της 2 φορές πήγα για δουλειά μετά από 2 μηνες και την 2η φορά και τους 2 μήνες που δεν πήγαινα στο γραφείο δούλευα από το σπίτι

Αργυρώ ωραίο ανέκδοτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω υψος 1.66 κ φοραω 39-40 :twisted:

του μικρου η πατουσα μεγαλωνει με ρυθμους χελωνας..ακομα 21 φοραει..λες κ δε μεγαλωσε ποτε..

ηα θα πηδαμε αργοτερα 2-2 νουμερα? :lol::lol:

οπως λεει ξ η βικυ τιποτα δε ειναι σταθερο μαρια ιωαννα..

ρε μιτσακι ολο ξεχναω να σε πω περαστικα στη βασιλικη σου..επισης γιατι εχει ψυχολογικο εμ τη οδοντοκρεμα?κ μεις σκετο νερο ακομα βαζουμε :? επισης φυσκιολογικα γεννησες τη βασιλικη?

παναγιωτα εγω μελανι βαζω η ελαιολαδο..εχω σπαθολαδο αλλα μια φορα εβαλα..

κ τον αφηνω λιγο χωρις πανα..

δε ηξερα οτι στη δραμα κραταει μχρι 10 του μηνα...τελειααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εμένα δεν με ανέφερες!!!! :( , που δεν έχω και κανέναν συγγενή κοντά!!!! :?

πάω να πάρω τον Λουκάκο μου, την μικρή την έβαλα για ύπνο και ακόμη, όταν γυρίσει ο μεγάλος τέρμα ο ύπνος της....αλοίμονο!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μπραβο...εσυ;;;

πες ρε Αρτζ πηζεις..ναι πηζεις φανταζομαι..αλαλ εχεις να κανεις τοσα πολλα που δεν το καταλαβαινεις..και φυσικα και εσυ θες οταν γυρηζει ο καλος σου που λειπει ολη μερα να χαλαρωσετε μαζι οχι να του φορτωνεις τα παιδια και να φευγεις βολτα λες και κανετε αλλαγη βαρδιας σε ργοστασιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...