Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

Σισακι μου ταιζοντα με καλαμποκι και κριθαρι ειναι μεσα σε κοτετσι αλλα τα βγαζουν συχνα εξω σε ενα περιφραγμενο μεγαλο χωραφι- εκει που τρωενε κριθαρι- δενε χουν πολλες γυρω στις 50 και τις εχουν κυριως για τα αυγα που τα δινουν στο συνετερισμο και παιρνουν λευτα.

Παντως το κρεας τους ειναι σκουρο και κανουν πολυ ωρα να βρασουν.

Τι να κανω καλε που ειμαι Γκριντζ..δε μπορω με εκνευριζει..που απο 01/11 στολιζονται Χριστουγενναιτικα..μπλιαξ...

Δεν ειμαι τον Χριστουγεννων ειναι αληθεια...

Παντως και εγω ειμαι του κρυου παιδια..φευγω χαλαρα για βοριες χωρες.

Ερη μου μακαρη να σας πανε ολα καλα..το ευχομαι ολοψυχα, οποιον μαζευει τα μπογαλακια του και φευγει καπου καλυτερα- οχι γι ανα κανει χαμαλοδουλιες- τον υποστιριζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως πολύ δύσκολα θα έφευγα από την Ελλάδα, πολύ περισσότερο για άλλη ήπειρο, ίσως επειδή έχω ζήσει για κάποια χρόνια στην Γερμανία, η Ελλάδα μπορεί να είναι όπως είναι και να έχει τα χάλια της αλλά εγώ την αγαπώ :roll::roll:

Αργυρώ ακόμα χάλια? άντε ανέβα λίγο δες τα πράγατα με μια πιο αισιόδοξη ματιά

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

απο που να ερχισω ....

εκει που κοιμομουν το βραδυ μεσα στο σκοταδι καταλαβαινω διπλα μου μια δευτερη αναπνοη ....τι να ηταν αραγε ....ο τζουτζουκος που ηρθε χωρισ να τον καταλαβω και κοιμοταν διπλα μου .ουτε ξερω τι ωρα τον καταλαβα ουτε τι ωρα ηρθε .

ερη μου αν και προτιμω το Βανκουβερ θα πηγαινα ευχαριστος στο Τοροντο .

γενικα θα εφευγα ανετα απο την Ελλαδα ....οχι μονο τωρα που εγεινε ολο αυτο αλλα παντα το σκευτομασταν με τον Κωστα οτι θα θελαμε να φευγαμε ...πριν Π.Ν

ο αδερφοσ μου ηταν 7 χρονια στην Ολανδια ,σε μια παρα πολυ καλη δουλεια ,αλλα ειναι στον χαρακτηρα του να νιωθει "ο ελληνας μεταναστης που θελει διακαως να ερθει πισω και ας γινει γαλατας ".....ποτε δεν τον καταλαβα :?

η δικη μου αποψη ειναι "ειμαι καλα εκει που μπορω να ζω καλα " .

το συστημα υγειας του Καναδα ειναι πολυ καλο ,και εχει πολυ ομορφο φυσικο περιβαλον .

σκεψου ποσα περισσοτερα θα παρουν τα παιδια σου εκει ποσες δυνατοτητεσ θα εχουν ....εδω το ξερεισ η ελλαδα τρωει τα παιδια της .

ναι ειναι δυσκολο να αφησεις πισω γονεις ,αδερφια κα ....ιδικα για τουσ γονεισ ,αλλα οπως ειπαις και εσυ δεν τους βλεπεισ και συχνα ακομα και τωρα και θα μπορειτε να τουσ παιρνετε εκει για μερικουσ μηνεσ τον χρονο .

σε θεωρω πολυ τυχερη που μπορεισ να το κανεις ,ισως ειναι δυσκολα στην αρχη ομως ολα θα ξεπεραστουν και θα κυλαει ομορφα η ζωη σας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τον ξυπνησα με το ζορι να τελειωνω τις δουλειες μου...

ρε σισσιω τρελαινομαι για τα χριστουγεννα!!!! αλλα θεωρω οτι η αναμονη (σε ολα) ειναι παντα πιο γλυκεια!!! να περιμενω πως και πως να στολισω το δεντρο, τα λαμπακια... ασε που δε μπορω να κανω πρωτα το δεντρο και μετα το μπαλκονι.. θελω να τα κανω ολα μαζι!!!

ερη να σου πω, ανειχα τετοια δυνατοτητα θα το εκανα... ο καναδας ειναι πολυ καλος για ολα οσα ειπαν τα κοριτσια παραπανω.. βεβαια τα ζορια εσεις θα τα φατε στην αρχη..

αλλα αν ο αντρας σου θα εχει και δουλεια δεντο συζηταω!!!!!

αντε να εχουμε και καποιον να δουμε στον καναδα να κανουμε και ταξιδακια!!!

νατασουλα ελα καλε κ απο εδω.... θα σου κανω κ τσιζκεικ και οτι θες!! στο τσακιρ κεφι σου κανω και κανενα κατακορυφο :lol::lol:

θα την παρω ενα τηλεφωνακι τη γωγουλα να δω τι κανει.. εχει δικιο η αργυρουλα, ηταν τα εξαμηνα, θα ειχαν παει στο χωριο

αργυρουλα αντε αντε να νιωσεις καλυτερα γρηγορα!!! μη σε παιρνει απο κατω βρε!!!

σας εχω ξαναπει οτι σκεφτομαστε να παμε αλεξανδρουπολη.. ετσι οπως εχει η κατασταση ομως σε συμφερει να παρεις δανειο?? οταν μια χωρα κυρησσει πτωχευση τα χρεη παραγραφονται? η αναστειλλεται η αποπληρωμη τους μεχρι η χωρα να επανερθει στα ισια της? ξερετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τον ξυπνησα με το ζορι να τελειωνω τις δουλειες μου...

ρε σισσιω τρελαινομαι για τα χριστουγεννα!!!! αλλα θεωρω οτι η αναμονη (σε ολα) ειναι παντα πιο γλυκεια!!! να περιμενω πως και πως να στολισω το δεντρο, τα λαμπακια... ασε που δε μπορω να κανω πρωτα το δεντρο και μετα το μπαλκονι.. θελω να τα κανω ολα μαζι!!!

ερη να σου πω, ανειχα τετοια δυνατοτητα θα το εκανα... ο καναδας ειναι πολυ καλος για ολα οσα ειπαν τα κοριτσια παραπανω.. βεβαια τα ζορια εσεις θα τα φατε στην αρχη..

αλλα αν ο αντρας σου θα εχει και δουλεια δεντο συζηταω!!!!!

αντε να εχουμε και καποιον να δουμε στον καναδα να κανουμε και ταξιδακια!!!

Ε καλά ντε!! Σε είπα εκεί ανηψιά του Σκρουτζ και το έδεσες σχοινί κορδόνι! :lol::lol::lol:

Μεταξύ μας και γω πιστεύω οτι είναι νωρίς (γι' αυτό και στολίζω αργότερα έξω! Έ να μη γελάνε και οι γείτονες!! :D:D:D:D ), αλλά ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙ!!!! χαχαχα

Όσο για την Έρη νομίζω οτι ό,τι και να λέμε καλό θα ήταν αν έχει τη δυνατότητα για δοκιμαστική περίοδο καλό θα ήταν να την εκμεταλλευτεί. Αν και αυτές τις αποφασεις νομίζω οτι είναι καλύτερα να τις παίρνεις υπ' ατμόν. Τουλάχιστον έτσι λειτουργεί καλύτερα για μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αναστειλλεται η αποπληρωμη τους μεχρι η χωρα να επανερθει στα ισια της? ξερετε??

νομίζω αυτό συμβαίνει..

το ψάχνω τελευταία να δω όντως τι γίνεται.

Πάντως να παραγράφονται αποκλείεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρια ιωαννα αν μαθεις πες μου κ μενα, γιατι θελουμε να παρουμε ενα δανειο να κανουμε μια ανακαινιση το σπιτι στην αλεξανδρουπολη.. παμε δεν παμε εχει τα μαυρα του τα χαλια, πρεπει να το κανουμε

ουφ πηγα τον μικρο στη μανα μου κ κανω κοτοσουπα, θα κανω μπανανοκεικ και κορμο, τωρα που μπορω, γιατι χτες με ξενυχτησε το παλιοπαιδο και δεν ειχα κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέραααα...Καλή εβδομάδα...Παρασκευή-Σάββατο έλειπα...Είχα πάει στο χωριό μου...Είχαμε τα 6μηνα του μπαμπά μου.... :(:(:(:( Χθες γυρίσαμε, πήγαμε ψηφίσαμε και ο άντρας μου πήγε δουλειά κι εγώ με τη μικρή πήγαμε στην ξαδερφούλα της να παίξουν.... :D:D:D

Καλοτάξιδο το νέο τρενάκι κι εύχομαι στις μανούλες που υποφέρουν από αϋπνίες να απολαύσουν σύντομα ατελείωτους ύπνους....

Όμως εγώ νομίζω ότι αυτό το τρενάκι είναι πιο εξπρές από της Αργυρώς....... :lol::lol::lol::lol: 26 σελίδες σε 3 μέρες;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: Σας διαβάζω από τα παλαιότερα προς τα σημερινά...Είμαι ακόμα στην 19η σελίδα..... :?:?:?:? Ας σχολιάσω όσα θυμάμαι μέχρι εκεί.... :?:?:?

Αναστασία μου, κοπελάρα μου με τη γλυκιά τσαχπίνα σου ζητώ ταπεινά συγγνώμη...... :oops::oops::oops::oops::oops: Σε ξέχασα ε;;;;;;;;; :oops::oops::oops::oops: Εμ, είστε τόσες ποια να πρωτοθυμηθώ.....Τι κάνετε;;;;;Πώς πάτε με τα φαγητά;;;;;; :P:P:P

Νατασούλα εκτός από το επιδόμα, 75 μέρες που δικαιούμαι άδεια λοχείας μου της πληρώνει το ταμείο....... :D:D:D:D Και όχι σαν το ΙΚΑ που έδινε το βασικό.....Θα παίρνω κανονικά τον μισθό που παίρνω και όταν δουλεύω.... :D:D:D:D:D:D

Σισσάκι έλα να σε πάρω προστατευόμενο μέλος....... :lol::lol::lol::lol: Την Ιωάννα την έχει ασφαλισμένη ο άντρας μου στο ίδιο ταμείο...Τώρα, τη 2η μπουμπού λέμε να την ασφαλίσω εγώ....Θα δείξει.... :D:D:D:D:D

Χρύσα μου τι έπαθε καλέ το τσακίρικο ματάκι σου;;;;;; :shock::shock::shock::shock: Τι νέα;;;Μου έχεις λείψει..Έχουμε χαθεί....

Θουλάρα τι έγινε με το φόρεμα;;;;Πόσα κιλά έχεις βάλει;;;Φοβάμαι να ζυγιστώ.... :oops::oops: Τρώω αρκετά και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πολύ ρε συ.... :?:?:?:?:?

Παναγιώτα 2700 33 εβδομάδων;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Τι παιδί θα βγάλεις αγάπη μου;;;;;;;;Θες να σου δώσω το τηλ της μάνας μου να την πάρεις να σου δώσει συμβουλές;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εμένα με γέννησε φυσιολογικότατα 4300 και η πεθερά μου γέννησε τον άντρα μου 5100..... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Αφρο μου αυχενική πότε έχεις;;;;Παρασκευή θα έρθεις στη συνάντηση ε;;;;;;;;; ;););)

Μιτσάκι μου τι νέαααααααα;;;;;;Επιτέλους θα γνωριστούμε;;;;;; :D:D:D:D

Αθηνούλα τι καλό μωράκι...Σαν την Ιωάννα μου...Λες να είναι και η 2η κορούλα μου έτσι;;;;Πάντως αν και δεν είμαι ειδική στο θηλασμό, επειδή η Ιωάννα κοιμόταν από βρέφος 4ωρα, όσες φορές πήγαινα να τη βάλω στο στήθος, με το που την έπαιρνα αγκαλιά και έβγαζα το βυζί έξω, την έκανα μούσκεμα...Ρούχα, μούρη κλπ.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops: Και πνιγόταν..... :?:?:?:?:?

Αναστασία μου πως πάει η εκπαίδευση για τον ύπνο του Σπυράκου;;;;;;; :D:D:D:D:D

Γιωτάκι τι νεά από Χίο;;;;;

Νατασούλα κοντεύεις;;;;Η Ειρηνούλα;;;;;

Έρη τέλεια η φώτο του γιόκα σου..Κουκλί!!!!!!

Ξέχασα καμία.......;;;;Πάω να διαβάσω τις αλλες 19 σελίδες και θα σχολιάζω παράλληλα όσο μπορώ γιατί έχω και δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!

Έφτιαξα το φαγητό μου, έκανα της εξωτ.δουλειές μου και σας διάβασα!!!

Καταρχάς...

Έρη εγώ θα έφευγα... ΧΘΕΣ!!!!

Αν μου δινόταν η ευκαιρία θα το έκανα χωρίς 2η σκέψη! Μην το συζητάς καθόλου!

Ένα φιλικό μας ζευγάρι φεύγει τα Χριστούγεννα μόνιμα στη Σουηδία και μπορώ να πω οτι ζηλεύω....

Σισσιώ 13 είναι πολύ αργά ρε!! :lol::lol:

Εγώ στολίζω το άλλο Σαβ/κο για να το χαρώ!!!

Άσε που μετά μπορεί να γεννήσω και να μην προλάβω!

Χρύσα καλέ τη γκίνια είναι αυτή!!!

Χρίστούγεννααααααααααααααααααα!!!!!!!!

Δημητρούλι ψαρού πολλά φιλιά!

Νατάσα χαίρομαι που είναι καλύτερα η Έλενα!

Α επίσης....

Επειδή θίχτηκα....

Και οι δικές μας ντουλάπες τακτοποιημένες είναι...

Απλά τα ρούχα δεν είναι τόσο πατημένα... :lol::lol::lol:

Γωγώ φιλάκια!!!

Μια χαρά και η Ειρήνη και εγώ!!!

Σας είπα;;;;

Σε μια εβδομάδα μπαίνω στο μήνα μου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρια ιωαννα αν μαθεις πες μου κ μενα, γιατι θελουμε να παρουμε ενα δανειο να κανουμε μια ανακαινιση το σπιτι στην αλεξανδρουπολη.. παμε δεν παμε εχει τα μαυρα του τα χαλια, πρεπει να το κανουμε

για διάβασε εδώ http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a ... 008_259553

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα να σου στειλω τον Χ να στα πατησει...κολλαριστα θα βγουν...χαχαχα

εχουμε και κατι καινουτριεα παντοφλες σκυλακια...μουρλια θα ειναι...χαχαχαχα

Λεναααα..θελω και εγω κορμο..ελα για καφε και φερε μου λιγοοοοοοοοο

Γωγω φιλακια!!!

Πως εισαι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΥΡΩ μου αγκαλιτσες και ολα θα περασουν!

ΑΧ αν μπορουσα θα την εκανα και εγω απο την ελλαδα!

δεν με ενοχλει κι ας ειμαι μονη σε αλλη χωρα..αν εχω το παιδακι μου και τον αντρουλη μου θα ειμαι οκ!

αλλα και με επαρχια θα βολευομουν.....

πχ θα πηγαινα στο χωριο μου μονιμα....κι ας μην εχει τιποτα

η στην Κιμωλο....αν ενιωθα απολυτα ασφαλης απο γιατρος γι ατο παιδι....!

καταλαβαινεις την μερα και δεν χαλας τοσα οσα στην πολη!

εφυγε ενας ξαδελφος του Π. για γερμανια...βρηκαν δουλεια...που εδω ουτε στα ονειρα τους...και εφτιαξαν την ζωη τους πα την αρχη!

ενοειται οτι δεν γυριζουν πισω με τιποτα!

πηγε μια συναδελφος με υποτροφια Απο το ΙΚΥ για μεταπτυχιακο στο Εδιμβουργο και περνα τελεια....

σε ενα χρονο θα εχει ξεχρεωσει τα παντα που χρωστουσε τσην Ελλαδα....και ενοειται οτι το ψαχνει για να μειενει μονιμα εκει!

εδω οσο ηταν δεν την εφταε ο μισθος της με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι μου τι συμβαίνει κοριτσάκι μου;;;;;;;;Γιατί είσαι τόσο χάλια;;;;;; :?:?:?:?

Σε έχω συνηθίσει χαρούμενη και αισιόδοξη και στενοχωριέμαι που σε ακούω τόσο χάλια.... :(:(:(:( Αν δεν είναι θέμα υγείας, όλα φτιάχνονται...Μην ανησυχείς...Κοίτα την γλυκο-κινεζοκυνηγούλα σου και τον αξιολάτρεθυτο Λουκάκο σου και πάρε δύναμη.....Όλα θα πάνε καλά...

Όλοι κάνουμε λάθη..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Μην αφήνεις τίποτα να σου χαλάει τη διάθεση...Εντάξει;;;;;; :P:P:P:P

Λινάκι μου σε ξέχασα εσένα και το όμορφο Σοφάκι σου..Περαστικούλια σας....Αμαν μωρέ με αυτές τις σκατοιώσεις....

Συμπεθερούλα Λένα ευχαριστώ που με πήρες τηλ........Περαστικά κι από εδώ στο συμπέθερο...Γρύηγορη ανάρρωση.... :D:D:D

Αναστασία θέλεις υπομονή με το παιδί.......Μην αφήνεις κανέναν να του δίνει βλακείες..Εγώ έκανα το λάθος και της έδωσα 2 συνεχόμενες μέρες από ένα σοκολατάκι Kinder και τρόμαξα να της το κόψω..Κάθε μέρα, όλη μέρα χτυπιόταν και φώναζε "Κολάτα"...... :shock::shock::shock::shock: Άρχισα και της έλεγα, ότι θα πάρουμε αύριο και ότι δεν κάνει να τρως τέτοια γιατί θα χαλάσουν τα δοντάκια κλπ κλπ κλπ...Όταν έβλεπα ότι δεν υποχωρεί και συνεχίζει να ζητάει, της έδινα ή λίγο τυράκι Fina ή ένα κουλουράκι ολικής...όχι τα Θεσ/νικης, τα μεγάλα....Μικρά.....Τελικα, ξεχάστηκε και σπάνια τώρα ζητάει "κολατα"...

Πάω να διαβάσω κι άλλα και επανέρχομαι....Ουφ πόσα γράψατε ρε;;;;; :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Νατασάκι σε μια βδομάδα ε? Λοιπον ειπαμε το επομενο τραινάκι να λέγεται για περισσότερες γέννες χαχα Με το καλό το ζουζουνι σου!

Αθηναίες θα φέρει καμια το παιδι της την Παρασκευή στην συνάντηση ή θα είμαι η μόνη που θα κυνηγάω τον Κώστα?

Το τερινα που λετε που ειναι? Εγώ η μόνη τερίνα που ξέρω ειναι με κοτόπουλο και φυστίκια..

Τα σπίτια στον Καναδά ειναι λίγο ακριβούτσικα αλλα ενταξει.. Πάντως αυτά που λέτε για παροχές και τέτοια το ξέρω, τα εχουμε ψάξει αυτα.. Εκεί υπάρχει πραγματικά ενα συστημα που δουλεύει..

Τελοςπαντων μη σας πρίζω...

Ρε συ ΜαριαΙωάννα η Αυστραλία ειναι ακόμη πιο μακρια! Στο Τορόντο πας σε 12 ώρες, με μια σταση Φρανκφούρτη ή Λονδίνο..

Εχω κάνει ταξίδι για Ξάνθη, όταν ήμουν φοιτήτρια και είχαν απεργία οι αγρότες, 15 ώρες μέσα στο πουλμαν!!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα...καλα πατε καλα????????????

πολλα ατομα δε γραψαμε χθες κ πλαι γεμισατε σελιδεςςςςςςςς :evil::evil::evil:

ερη ακομα δε εφυγες??????????? :lol::lol::lol::lol::lol: εγω θα την ειχα κανει κιολας..

δε σχολιαζω εινια πολλα...

ααααααααααααα ασημερα εχουμε γιατρο..τι καλα....

αργι ρε μη πτοησε...εμεις εδω ειμαστε.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έρχεται να ουρλιάξω...Διαβάζω, διαβάζω και δεν τελειώνω...Μου έχουν μείνει άλλες 10 σελίδες..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Αμαν πια ρε πολυλογούδες...... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Βενάκι μου χρόνια πολλά για τον Φιλιππάκο..Να τον χαίρεστε....Να είναι γερός και χαμογελαστός σε όλη του τη ζωή....... :D:D:D:D

Αρτζι δε σε ξέρω, αλλά από αυτά που λέμε τόσο καιρό, νομίζω ότι είσαι πολύ καλή μανούλα..Μην απογοητεύεσαι...Τα παιδάκια σου από τις φώτος φαίνονται ευτυχισμένα..... ;);););)

Χρύσα μια χαρά πάει ο αποθηλασμός ε;;;;;;;; ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα γέλασα με το σχόλιο σου για τα καρπερά ζευγάρια...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς και στην Ιωάννα και τώρα και μετά από πιέσεις του Γιώργου, είπαμε να ξεκινήσουμε ελεύθερα και όποτε έρθει...Τελικά και τις 2 φορές ήρθε από τον πρώτο μήνα...Ξέρεις, ότι έχω άστατο κύκλο και περίμενα ότι θα δυσκολευτώ πολύ....Τα τεστ αρνητικά τις πρώτες μέρες, εγώ όσο χαλαρή και να το έπαιζα, απογοητευόμουν, αλλά κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι είμαι έγκυος..Έτσι, έκανα χοριακές μετά από μέρες και ήταν θετικές.... ;);););););););););) Θυμάσαι τώρα στο 2ο που σας είπα ότι ξεκινήσαμε ελεύθερα, πόσα τεστ αρνητικά είχα;;;;;;;Και μου λέγατε όλες και ειδικά η Θου να πάω για χοριακή και όταν πήγα ήταν θετική;;;;;;;; Ήμουν απλώς τυχερή....Ευχαριστώ το Θεό που μου χάρισε απλόχερα 2 παιδάκια χωρίς καμία απολύτως ταλαιπωρία και δυσκολία..... :P:P:P:P:P:P

Α, και απλώς να σου υπενθυμίσω ότι ποτέ δεν έκανα σεξ προγραμματισμένα...Δηλαδή σήμερα έχω ωορηξία, θα ξεσκιστώ..Τώρα δεν έχω, δεν κάνω σεξ..... :shock::shock::shock::shock::shock: Καταρχήν δεν ξέρω λόγω άστατης περιόδου, τις γόνιμες μέρες....Κάναμε σεξ όποτε θέλαμε...... ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλα.. καταλαβα... λαμπρο μελλον μας περιμενει!!

θουλαρααααααααααααααααααααα φιλακια κουκλιτσα μου!!!

ελα ρε συμπεθερα!!! τα φιλια μου κ απο εδω!!!! περιμενω τις φωτο που μου υποσχεθηκες1!! ;)

σε πεθυμησα ρεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

καλα που το πε η γωγω...σας κεχασα...

χρονια σας πολλα...να τον χαιρεεσαι///αντε κ με μια κορη :lol::lol::lol::lol::lol:

λεναααααααααααα φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ο αποθηλασμος παει πολυ καλα

Εχει κοψει το βραδυνο εδω και καιρο...ξυπναει παλη κατα τις 2 και πινει γαλα το οποιο του το ετοιμαζουμε εναλλαξ οποτε ξεκουραζομεστε αρκετα

και θηλαζει πλεων μονο μια φορα την ημερα

χτες και προχτες δεν θηλασε καθολου αλλα σημερα ορμηξε.

Κοιτα τωρα που εκοψε τα βραδυνα και δεν θελει στηθος για να κοιμηθει και κοιμαται μονςο του στο κρεβατακι του δε με νοιαζει..ας θηλαζει οσο γουσταρει, ο μεσιμεριανος θηλασμος ειναι ξεκουραση και για μενα γιατι ξαπλωνουμε αυτος τρωει ςγω τον χαιδευω και οταν φαει το αφινει μονος του χωρις να πιπιλαει..ειναι σχεδων τελειο και ιδανικο..αμα ηταν ετσι απο πιο μικρος..θα ειχα κανει νωριτερα παιδι

Καλα σε λεει ρε Λενα η Γωγω..κανε σεξ για την απολαυση..οχι για σκοπο!!!!

αμα μεινω εγγυος εγω..ετσι θα μεινω..και στον Χ ετσι εμεινα...εκανα σεξ για σεξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκι εδώ είμαι..........Έλειπα γιατί είχαμε το μνημόσυνο του μπαμπά...

Χθες είχα την κουβέντα σου με την ξαδέρφη μου..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου είπε ότι μάλλον με τον καινούριο χρόνο φεύγουν για Δανία και της είπα για σενα...Και μου είπε, επειδή δεν ξέρει κανέναν Έλληνα εκεί, αν είσαι αξιόλογη κοπέλα και αν τελικά πάνε, να κανονίσω να γνωριστείτε........ :lol::lol::lol::lol: Έχει ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών, εκείνη δε θα δουλεύει, θα ψάξουν για σπίτι γύρω από την Κοπεγχάγη και θέλει να πάει τη μικρή σε Intrenational School κι όχι σε δανέζικο.....

Τι νέααααααα;;;Για πες....Καλά ρε που βρίσκεις το κουράγιο να τρέχεις 5 χμ κάθε μέρα;;;;;; :shock::shock::shock: Δε σου φτάνει το τρέξιμο με τον Σεμπ;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη νομίζω ότι εγώ δε θα έφευγα ποτέ από Ελλάδα παρά τα στραβά και ανάποδά της...Δε θα άντεχα μακριά από τη μανούλα μου και τον αδερφό μου...Δε θα πήγαινα σε μια χώρα που δεν ξέρω κανέναν....

Εκτός αν ήταν καμία σούπερ ευκαιρία που θα μας εξασφάλιζε πολλά χρήματα και για λίγα χρόνια.....

Δεν ξέρω...Δύσκολη η ξενιτιά...

Χθες που μου είπε η ξαδέρφη ότι μάλλον θα φύγουν για Δανία, στενοχωρήθηκα πολύ..... :(:(:(:(

Αλλά αν πάνε για 3 χρόνια, μετά θα γυρίσει ο άντρας της Ελλάδα και θα έχει ένα συμβόλαιο στην εταιρία του 200.000 ευρώ το χρόνο.... :shock::shock::shock::shock::shock: Οπότε, νομίζω ότι αξίζει να κάνουν τη θυσία..... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τι κανετε? σκεφτομαι να αρχισω ποτυ τρεινινγκ απο σημερα και ας τα κανει ολα χαλια,αφου το θελει μονη της τι να κανω εγω?ποσο να αρνουμαι? εμεις νομιζουμε οτι ξαφνικα το παιδι θα μας πει τσισα και θα παει στην τουαλετα μονο του!!χαχαχαχαχα σας διαβασα μα δεν μπορω να σχολιασω..προσωπικα δεν εχω ενα πτυχιο στα χερια μου για να μπορω να φυγω εξω...να ειχα να εγευγα,ειδαλλως τι να κανω την λαντζερισα?οχι ευχαριστώ!!! και μην εξιδανικευετε την Γερμανια και εκει εχει μεγαλη ανεργια κ οι Ελληνες αρχισαν να γυρνανε πισω γτ δεν εχει δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...