Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

Ασε Αφορδιτη μου που να το εβλεπες κιολας..Ειδικα εκει που το ειχε παρει κ το κραταγε σφιχτα σαν το αρκουδακι του κ ετρεχε να φυγει μην του το παρω..Μια ωρα του εξηγουσα τους λογους που δεν μπορουμε να παρουμε το τοτουιι σπιτι..δεν καταλαβε κ πολλα παντως..Μεχρι κ τη μανα του ψαξαμε να βρουμε κ δεν βρηκαμε..ουφ..

Ιουλια μου ολα καλα..εμ βεβαια ανεβηκε η ψυχολογια μου με τη δουλεια...ειναι πολυ σημαντικο να εργαζεσαι, δεν ειναι μονο βιοπορισμος αλλα κ δημιουργια..ειδικα αν αγαπας τη δουλεια σου κ δουλευεις απο μικρος κ εχεις μαθει να εισαι ανεξαρτητος...αλλα βεβαια ετσι οπως ειναι η κατασταση στα ελληνικα πανεπιστημια, δεν με βλεπω για πολυ καιρο εδω..Οποτε το απολαμβανω οσο κρατησει..εχω κ πολυ ελευθερο χρονο παντως το παραδεχομαι....Οσο για τη μεθοδο που ανεφερες, συμφωνω με οτι απαντησε η Αφροδιτη..Νομιζω οτι πρεπει να το εκαναν αυτο σε πολλες ηλικιες κ για διαφορες αναγκες...Υστερα ειναι δυνατον, να εμεινε νηστικο απο το πρωι..καλα δεν ξερουν ποτε τρωει το παιδι, επρεπε να φαει τα πατατακια για να δουν οτι πειναει?? αφου τα γευματα ειναι συγκεκριμενα, το ξερεις, δεν περιμενεις να σου πει πειναω..Αρα μαλλον υπαρχουν αλλα θεματα πολυ σοβαρα στην σχεση τους με το παιδακι αυτο...τεσπα δεν μου πεφτει λογος, ουτε που τους ξερω τους ανθρωπους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ εγραφα εγραφα κ σβηστηκαν ολα :evil::evil::evil::evil::evil:

φρανιτα κ εγω στεναχωρεθηκα οπως το διαβασα.. το καλο μου... πηρε αγκαλιτσα το γατακι... ψυχουλα μου!!!

λοιπον το πηρατε πολυ ζεστα βλεπω το θεμα... εγω πριν εκανα πλακιτσα..

εγω προσωπικα δε συμφωνω με αυτη τη μεθοδο.. ο αναστασης χορτασε αγκαλιες, φιλακια κ βυζακι :lol: μπορει να κουραστηκα μαζι του και να ηταν δυσκολο παιδακι αλλα τωρα απολαμβανω τους καρπους της προσπαθειας μου!!! κοιμαται μονος του, τρωει μονος του και καθεται κ παιζει μονος του.. δε λεω οτι ειναι ησυχος, κανει τους χουλιγκανισμους του αλλα με ακουει! κ νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο σημαντικο!! πολυ λιγες φορες τον εχω βαλει τιμωρια και αυτο γιατι με ακουει!!

δε βιαστηκα να μεγαλωσει, να μαθει να κοιμαται μονος του κλπ ουτε εχω σκοπο να τον πιεσω να κανει το οτιδηποτε.. το καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους και δεν ειναι αναγκη να συμβαδιζουν με τους δικους μας. το να ειναι καλα στην υγεια του ειναι το σημαντικοτερο για μενα.. οι περισσοτεροι το εχουν δεδομενο.. αλλα οταν βλεπεις το παιδι σου μια βδομαδα μεσα στο νοσοκομειο να του σπανε οι νοσοκομες τις φλεβες, να πρηζονται τα χερια κ τα ποδια του απο τους ορους, να πανε να του κανουν εξετασεις κ να του σπαει ο ορος και να πλημμυριζεις κ εσυ κ το κρεβατι κ το πατωμα ολο με αιματα, οταν οι γιατροι σου λενε οτι εχει κατι πολυ σοβαρο κ απο στιγμη σε στιγμη μπορει το παιδι να παθει ανακοπη και να πεθανει στα χερια σου... απο τοτε αναθεωρησα παρα πολλα πραγματα.. γκρινιαζα γιατι δεν κοιμαται μονος του, γιατι δεν τρωει, γιατι γιατι γιατι...

ολα γινονται ομως.. ολα τα κανει μονος του και χωρις καμια πιεση..

ειναι κ στο χαρακτηρα του παιδιου φυσικα, κανενα παιδι δεν ειναι ιδιο αλλα ολα τα παιδια θα κατακτησουν τις δεξιοτητες που πρεπει σε καποια ηλικια. το τι θα κανει ομως η καθε μαμα για αυτο ειναι αναλογα με τις αντοχες της. ετσι πιστευω

τα περισσοτερα παιδακια εχουν προσκολληση μεχρι τα 2.5.. αυτο δε λεγεται τον εχεις στο βρακι σου οπως μου λενε μερικοι :lol::lol::lol::lol: αλλα δε συμβαινει στα παιδακια που τα εχουν αφησει να κλαινε..

αυτη ειναι η αποψη μου επι του θεματος και σε καμια μα καμια περιπτωση δε θελω να παρεξηγηθει καμια, ΕΙΔΙΚΑ η συμπεθερα μου που την αγαπω πολυ πολυ.. απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις.

για τον παιδιατρο κ εγω συμφωνω παντως, απο τη στιγμη που δεν ποναει δε με πειραζει.. απλα δε μπορω να μιλησω με την παιδιατρο, αγχωνομαι και αργουμε να τελειωσουμε..

ιουλια συμφωνω, αυτη το εχασε καπου στην πορεια.. δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα για ενα παιδακι κ επαιξαν πολλα ρολο σε αυτο..

καπου διαβασα οτι ειμαι παρανοικη????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

απλα εχω ζωηρη φαντασια!!!!!

κ κανονισε να ερθεις την κυριακη... αλλιως θα ερθω να σε βρω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αναστασι το χρειαζομουν το φιλακι.. πραγματικα!!!

εχω βγαλει καλους στα δαχτυλα μου απο το πολυ κοψε κοψε!!!

αλλα θα χαρουν πολυ τα παιδακια αυριο!!

εχω ξεκινησει σαν ευελικτη ζωνη κ τους κανω για τα συναισθηματα, σημερα καναμε για το θυμο και αυριο θα τελειωσουμε την εργασια πανω στο θυμο.. τρελαθηκαν!!!

σας χαιρετω εχω να κανω μπανιο κ να πλυνω πιατα... κ σηκωνομαι 6.30!!!

καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν παω για υπνο, εχω μια ερωτηση κ μου απαντατε αυριο...Απο ποια ηλικια μαθαινουμε στα παιδια καποια πραγματα σχετικα με το να μην ακολουθουν αγνωστους, η αλλα του τυπου να μην αφηνουμε κανεναν να τα αγγιζει κλπ...Διαβαζα τωρα κατι για σεξουαλικη παρενοχληση σε παιδικο σταθμο σε ενα 3χρονο κ αναστατωθηκα παλι..Ο Σεμπ ειναι ΠΟΛΥ κοινωνικος, σε ολους παει κ δεν φοβαται..Μηπως πρεπει να τον φοβιζω λιγο να κοψει τα πολλα??? Σημερα πχ τον αρπαξε μια ηλιθια ενω περπατουσαμε να βγουμε απο το καφε κ αρχισε να τον φιλαει..εννοειται οτι της τον πηρα απο τα χερια στο λεπτο αλλα δεν θελω να συνηθιζει σε τετοια..Ποτε να ξεκινησω να λεω?? απο ποια ηλικια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασούλι μου, Anastaci, ευχαριστώ πολύ, είμαι πραγματικά της θεωρίας "ό,τι γίνεται, γίνεται για καλό" κι έτσι δε σκοπεύω να σκάσω. Ελπίζω μόνο να βρεθεί τρόπος να προοδεύσω στα επαγγελματικά, γιατί "διψάω" πολύ για την δημιουργία στην οποία αναφέρεται η Φρανίτα. ;) Χώρια που με αγχώνει ιδιαιτέρως και το οικονομικό βέβαια... :?

Μαρθούλι μου, δεν πέρασα τελικά, αλλά δε πειράζει!

maimoudi μου, συμφωνώ απόλυτα σε όσα λες και φυσικά με κάθε καλή διάθεση. Αυτό έλειπε να παρεξηγηθούμε μεταξύ μας! :shock: Αν δεν υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, πως θα γίνει γόνιμος ο διάλογος...; ;)

Κουμπαρούλα μου, ΠΟΛΛΑ περαστικά στο Χριστοφοράκο, ταλαιπωρείται το ζουζουνάκι, πονάει η καρδιά μου!

Φρανίτα, δεν ξέρω να σου απαντήσω κάτι συγκεκριμένο σε αυτό που ρωτάς, αλλά με τα τόσα που ακούμε :shock: εγώ σιγά-σιγά έχω αρχίσει να ενημερώνω τη Β, ως εξής... Στη μανούλα τα λέμε ΟΛΑ, αν δε σου αρέσει κάτι θα έρθεις να μου το πεις, ο,τιδήποτε κι αν είναι αυτό, αν αισθανθείς άσχημα για κάποιο λόγο κλπ κλπ κλπ. Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά εκεί που κολλά στη κουβέντα μας, προσπαθώ να του εξηγήσω του παιδιού, καταρχήν ότι ό,τι χρειαστεί είμαι εδώ! ;) ;) Καταλαβαίνει μεν, δε δίνει και πολύ σημασία δε. Αλλά δεν επιμένω, ρίχνω το σπόρο απλά σιγά-σιγά... ΤΟΣΑ ακούμε καθημερινά, νομίζω ότι πρέπει να προφυλάξουμε τα παιδιά μας με κάθε τρόπο, χωρίς να τα τρομοκρατήσουμε φυσικά!

Πάω κι εγώ για ύπνο, γιατί το ξεφτίλισα! Καληνύχτα μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

έχω ξυπνήσει από τις 5.30, ήθελα να πάω τουαλέτα και έπειτα δεν ξανακοιμήθηκα, πίνω το καφεδάκι μου και περιμένω να έρθει η ώρα ν αξυπνήσω τα παιδιά για να πάμε σχολείο!

η μικρούλα μου έχει λίγο μπουκωμένη μυτούλα και δεν μπορούσε να κοιμηθεί χθες, πήγα 2-3 φορές μέσα της έβαλα μια αλοιφή στο στήθος με ευκάλυπτο και κατά τις 22.00 την ακούμε σηκώνεται, ανάβει το φως και ψιλογκρίνιαζε!!! πάω την παίρνω, την φέρνω στο σαλόνι, κάθεται στον καναπέ μαζί μας μέσα στην καλή χαρά, της παίρνω το ένα ποδαράκι και το κάνω μασάζ και το άλλο ο μπαμπάς μας κοιτούσε και χαμογελούσε! κάθησε για 15 λεπτά και μετά νάνι!!! ευτυχώς το βράδυ δεν ξύπνησε!

Ο Λουκάς δεν είχε πρόβλημα ύπνου αλλά η ΡεΑ με ταλαιπώρησε πολύ, υπήρχαν και βράδια που την κρατούσα στην αγκαλιά μου για 5 ώρες είτε όρθια είτε καθιστή! όμως δεν το έχω μετανοιώσει, δεν θα την άφηνα ποτέ να κλάψει, το κλάμα είναι τρόπος επικοινωνίας του παιδιού.....και τα ψυχολογικά έρχονται στην εφηβεία, σύμφωνα πάντα με τους ειδικούς, ίσως όμως όχι σε όλα τα παιδάκια!!! ο καθένας πράττει όπως αυτός νομίζει καλύτερα αρκεί να μην εφαρμόζει μεθόδους οι οποίες κάνουν κακό στο παιδί για αυτό - δεν είναι ντροπή - να ζητάμε και την συμβουλή κάποιου ειδικού!

εγώ Φρανίτα έχω ήδη πει στην κόρη μου να μην απομακρύνεται από κοντά μου, να είναι πάντα σε σημείο όπου μπορώ να την βλέπω, να μην παίρνει πράγματα από άλλους παρά μόνο όταν εμείς της λέμε ότι είναι εντάξει......πιστεύω ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσεις, όχι να τον πονηρέψεις ή να τον φοβήσεις, απλά να του επισημάνεις μερικά πραγματάκια.....δεν ξέρω εκεί, εδώ όμως, γίνονται πολλά....ένας 11χρονος αγνοείται από τον Σεπ και ακόμη να τον βρουν, η αστυνομία έχει σταματήσει να ψάχνει, ο φάκελος δεν έκλεισε αλλά.....η μητέρα του μίλησε στην τιβι και παρακάλεσε να της πουν που είναι ο γιος της (το μοναδικό της παιδί), την λυπήθηκα πάρα πολύ! :cry::cry:

ρε συ αν ήμουν Ελλάδα δεν θα άφηνα να πιάσει την γάτα, προφανώς δεν ανήκε πουθενά και ούτε καν κτηνίατρο δεν έχει πάει :o:? ....όσο για την κυρία που τον άρπαξε κ.λπ., δεν της είπες τίποτα? εγώ θα της έλεγα πάρα πολλά και θα απολύμανα τον Σεμπ! τον απολύμανες μετά?

αυτά.....εγώ είδα την Χρύσα στον ύπνο μου με τον Χριστόφορο αλλά δεν θυμάμαι πώς! καλό ήταν όμως!!! :)

α θυμήθηκα Γκρούσι, ήθελα να σου πω και χθες: ο παιδίατρός μας, μας είχε πει ότι, είναι φυσιολογικό για ένα θηλάζον παιδί να μην ενεργηθεί και για 10 μέρες, δεν χρειάζεται τίποτα θα το κάνει μόνο του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, ετοιμαζομαι για το γραφειο...Αργη μου κ εγω του λεω να μην απομακρυνεται οταν περπαταμε κ δεν απομακρυνεται..δεν φευγει δηλαδη τρεχοντας, ειναι παντα γυρω μου, αυτο με διευκολυνει κιολας στο περπατημα, επισης εχει καταλαβει οτι πρεπει να δινει χερακι..Τωρα να μην πηγαινει σε αγνωστους..Αυτο θελω να καταλαβει..ΒΑσικα εχω κοψει να αφηνω να τον παιρνουν αγνωστοι αγκαλια για να μην συνηθιζει...Αλλα αν του χαμογελασουν, τους χαιρεταει κ παει κοντα...ΕΙμαι βεβαια παντα πισω του αλλα ειναι πολυ κοινωνικος γμτ...Κ οταν του αλλαζω παμπερακι ΠΑΝΤΑ λεω πρεπει να κρυβουμε το πουλακι μας κ να μην το βλεπει αλλος απο τη μαμα..Αλλα πολυ σημασια που μου δινει..Διαβασα για την κακοποιηση κ εχω θορυβηθει..Θελω να γινει πιο υποψιασμενος, αυτο το μωρο εμπιστευεται τους παντες...Ειναι βεβαια μονο 18 μηνων τωρα, τι να καταλαβει..Αν κανετε κατι αλλο, πειτε μου...

Αυτη η ηλιθια χτες τον αρπαξε εκει που περπατουσε, και τον ξαπλωσε στα γονατα της..Πηγα κ τον πηρα στο λεπτο, οχι δεν ειπα κατι, αλλα ειδε απο το υφος μου οτι με ενοχλησε...Εχουν τυχει πολλα τετοια εδω...Ενας γερος με βρομερο νυχι ηρθε να τον πιασει στο προσωπο κ τον προλαβα τελευταια στιγμη, κ ενας αλλος του εχωσε ξαφνικα στο στομα ενα κομματι ψωμι :shock::shock: Σε αυτον εκανα εντονη παρατηρηση..Μονο στη Ροδο τα εχω δει αυτα...

Οσο για το γατι..ηταν μωρο κ καθαρο αλλα ναι αδεσποτο..Δεν εχω προβλημα, τον αφηνω κ χαιδευει ολα τα ζωακια, τα χαιδευουμε μαζι...Τους αδεσποτους σκυλους κραταω σε καποια αποσταση διοτι εχουν κακοποιηθει εδω στην Ελλαδα κ εχουν τσιμπουρια...Κ οκ, αν το ζωακι φαινεται βρωμικο κ κακομοιριασμενο το κοιταμε απο αποσταση..Αλλα γενικα παμε κ οι δυο σε ολα τα ζωα κ ο μικρος ουτε τα φοβαται, αλλα τα λατρευει..Το ειπα στον δανο, η ετυμηγορια βγηκε...Τον μαρτιο θα παρουμε σκυλο στον Σεμπ!!

Σας φιλω, παω δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφεςςςς

Μετα απο αλλη μια πολυ πολυ δυσκολη νυχτα!!!!

Φραν τι να σου πω..στο θεμα γατι..και ο δικςο μου κινηγαει τις γατες...εχει μαδησει 2 μεχρι τωρα..αλλα τον ελεγχο για την ωρα.

Οσο για την "κυρια"..τι να πω...δεν εχω λογια.

Γι ατο θεμ απου λες δεν εξρω..αλλα επειδη και ο Χ ειναι παιδι που προτιμαει να πλησιαζει τους μεγαλους και να πηγαινει σε οποιο του λεει ελα..το σκεφτομαι πολυ και αναρρωτιεμαι το ιδιο.

Ιουλια θα συμφωνισω με τα κοριτσια, αυτο το παιδακι μου φαινετε λιγακι παραμελλημενο γεννικα, οχι μονο για μια - δυο φορες.

Εμενα μου εχουν πει με στομφο πολλες συμβουλες τιθασευματος του Χ..τις αγνοω με χαμογελο αλλα Τζοκοντα.

Η δικη μου αποψη ειναι πως δεν κανουμε παιδια για να εξακολουθουμε να εχουμε την ισυχια μας, ειμαστε ετοιμοι να κανουμ επολλες παραχωρησεις στην προσωπικη μας ζωη και στον προσωπικο μας χρονο.

Και φυσικα καθε γονιος διαλεγει τον τροπο που θα το μεγαλωσει και πως θα το μεγαλωσει αναλογα με τα δικα του βιοματα αλλα και τις αξιες που εχει.

ΠΧ ειλικρινα σκασηλα μου αν καποιος μου πει πως ο Χ ειναι χαιδεμενο και καλομαθημενο..εγω το καλομαθα, εγω το παραχαιδεψα, εμενα ταλαιπωρει, αλλα ειναι ολη μου η ζωη, και ομολογω με θρασος οτι απολαμβανα παρα πολυ το διαστημα που κοιμοταν μαζι μας, μου λειπει πολυ τωρα που κοιμαται πια στο κρεβατι του και ξυπναει για γαλα και οχι για μεμε και αγκαλιτσεσ.

Θα συμφωνισω με πολλα απο αυτα που ειπε η Λενα και η Ιουλια..γιατι αλλιως δε σας παω μια..απαπαππα...χαχαχα τρελες

Ιουλια θα σου στειλω πμ με την μαρκα

Αφροδιτακι μου πως εισαι σημερα;;;;

Αρτζ ωραια..εκανα ταξδι μεχρι εκει..χαχαχα

Ο μικρος καλα..λεμε τωρα.

Εκανε πολυ πηρετο τη νυχτα και πηρε 2 φορες αντιπηρετικο γιατι με κομπρεσουλες με ξυδονερο δεν εφευγε με τιποτα, εφτασε 39,5 και εκει τα ειδα ολα

Εννωειται πως παλη δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα γιατι τον πηρα μαζι μας και κοιμομασταν με τον αντρα μου σε δυο ακρες για να εχει χωρο και οξυγονο, ειχα και μισανοιχτο το παραθηρο απο το παιδικο να μπαινει φρεσκος- λεμε τωρα- αερασ.

Ιδρωνε πολυ ολη νυχτα και τον αλλαζα συνεχεια μπλουζακια και το πρωη πριν φυγω κοιμοταν ακομα και δεν τον χαρηκα

Σημερα παω με τη μαμα μου να κανουμε μια εξεταση τριπλεξ και θα επανελθω μετα στο γραφειο

Τα φιλια μου τα λεμε μετα

Φραν θα σου στειλω μινημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!

Εγω συγκινηθηκα παρα πολυ με αυτα που εγραψε η Λενα...

Οταν ηταν στο νοσοκομειο ο Αναστασης κ ενω δεν την ηξερα καθολου...Ηταν το μυαλο μου εκει...

Ειχα φοβηθει πολυ!

Οσο περναει απο το χερι μου λοιπον θα την εχω καλομαθημενη!

Κ θα διαλεγω τις μαχες μου οπως ειπε κ η κοπελα στο κειμενο...

Θα σχολιασω αργοτερα τα υπολοιπα γτ τρωει το πρωινο της...Χαρτια απο περιοδικο :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα και εγώ ήθελα ένα σκυλάκι, αλλά η αλήθεια είναι ότι σε περιορίζει πολύ όσον αφορά στα ταξίδια, τα αεροπορικά είναι ταλαιπωρία για το ζώο...θα πρέπει να τον παίρνουμε πάντα μαζί μας....η μικρή τα λατρεύει τα σκυλιά και γενικά όλα τα ζωάκια, ο Λουκάς τα φοβάται τα σκυλιά γιατί όταν ήταν λίγο μικρότερος ένας τεράστιος σκύλος, του γείτονα, έτρεξε κατά πάνω του ακι από τότε έχει ένα θεματάκι......κάθε φορά του λέω ότι θα αγοράσουμε σκυλάκι και μου λέει όχι!!!!

ο άντρας μου θέλει μεγάλο σκύλο, δεν θυμάμαι την ράτσα, το οποίο προστατεύει την οικογένεια, δλδ του λες προστάτευεσε τα παιδιά και το κάνει!!!! δεν θα τα αγγίζει κανείς!!! :? αλλά.....ο άντρας μου φοβάται ότι τελικά θα είναι "δικός" του σκύλος, όσον αφορά τις βόλτες κ.λπ. :?

εγώ αν πάει κάποιος να αγγίξει την μικρή κατευθείαν λέω "μην αγγίζετε!!!

όταν είχα πάει στην Λάρισα, είχα μόλις γεννήσει τον Λουκά, πήγα στο ΣΜ με τον γαμπρό μου και το παιδί του και έβαλε την κόρη του (1 έτους) στο καρότσι και πάει κάποιος παππούς να την πιάσει και του λέω με αυστηρό τόνο "μην την αγγίζετε" και μου λέει "γιατί?" και του λέω "γιατί να την αγγίξετε είναι τα χέρια σας καθαρά? και πού ξέρω εγώ που τα είχατε βάλει πριν!!!" :evil: , ο γαμπρός μου με κοίταξε κάπως έτσι :o:shock: και ο παππούς το ίδιο!!!! χαχαχαχα

δεν κατάλαβα αφράτο καθαρό προσωπάκι και θα το αγγίζει ο κάθε ένας?!!!!

Χρύσα περαστικά σας και πάλι καλημέρα!!

α το σχολείο του Λουκά έδινε πρωινό πάλι, κορίτσια τύφλα να έχουν τα 4αστέρια ξενοδοχεία, πλυσιότατο, τι κρουασάν, τι σουβλάκια με τοστ, τυρί, σαλάμι, μαρμελάδες, νουτέλα, γάλα, κακάο, μούσλι, φρούτα και ένα άλλο ψημένο, μου φάνημε σαν τσουρέκι!!!....όλα τα είχε....το ζήλεψα, μα να μην προσφέρουν και στους γονείς κάτι!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΜΑΜΑ!!!

Τι κάνετε? Δεν μπήκα χθες το βράδυ και η τιμωρία μου ήταν να χάσω 10 σελίδες.

Σας διάβασα.

Για το κλάμα, κ εγώ τον έχω αφήσει να κλαίει αλλά ποτέ πάνω από 5 – 10 λεπτά μαξ.

Και φυσικά δεν μιλάω για 40 ημερών αλλά από 9 μηνών και πάνω.

Το μωρό μόνο με το κλάμα επικοινωνεί στην αρχή της ζωής του. Και χωρίς λόγο δεν κλαίει ποτέ.

Ασε που στην αρχή είναι τόσο μικρό, γλυκό, (καλά και τώρα είναι) που δεν σου’ρχεται να το ταλαιπωρήσεις ούτε στιγμή.

Αυτό που ανέφερε η Φρανίτα ότι άκουσε για σεξουαλική κακοποίηση τρίχρονου, με τάραξε. Αυτό το πράγμα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥΥΥ!!! [smilie=angry5.gif][smilie=angry4.gif][smilie=sad10.gif]

Εχω τρομερό αγχος να μην συμβαίνουν ΠΟΤΕ τέτοια πράγματα ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ παιδάκι.

Φιλάκιαααα

Κάπου εδώ θα είμαι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ φραν μου εψαξα πολυ ωρα για να το βρω ...και ηταν μπροστα στα ματια μου

http://www.parents.gr/psych/a201

και αυτο

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=66929

ευχομαι να βοηθησα λιγο ,στο δευτερο ψαξε για τισ απαντησεισ τησ Μαριας Στυλιανακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΜΑΜΑ!!!

Τι κάνετε? Δεν μπήκα χθες το βράδυ και η τιμωρία μου ήταν να χάσω 10 σελίδες.

χαχαχαχα......έτσι για να μάθεις να απέχεις τα βράδια.....!!!!! χαχαχα

λοιπόν χθες άκουσα στις τοπικές ειδήσεις ότι ένα 3χρονο πέθανε μπροστά στην τηλεόραση!!! :o , τελικά έγινε το εξής: ήταν μαζί με το 6χρονο αδελφάκι και το μεγάλο έσπρωξε την τηλεόραση και έπεσε πάνω στο 3χρονο με αποτέλεσμα να το σκοτώσει!!! :o:o:o ....τελικά χρειάζεται πολύ προσοχή ακόμη και μέσα στο σπίτι, δεν μπορείς να γυρίσεις το κεφάλι σου και το κακό μπορεί να συμβεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Πριν από λίγο μπήκα στο γραφείο. Με χώσανε απο τη δουλειά και έτρεχα στο κέντρο. Παλι καλά που με κατέβασε ο καλός αντρούλης μου!

Κορίτσια τη μικρή δεν την έχω αφήσει ποτέ να κλάψει, παρα μόνο μια φορά που ήταν 3 μηνών και την είχα αφήσει να κλαίει ένα τέταρτο. :oops::oops: Τότε είχα πέσει σε κατάθλιψη. Δε μπορουσα να την ακούω πήγα στο δωματιο της φωναξα σαν υστέρω και μέτα την άφησα να κλαίει. Ήμουν στο σαλόνι και έκλαιγα... Ε μετά συνήλθα και πήγα και την σήκωσα. Αυτή ήταν η μοναδική φορά.

Εχθές μου έσπασε τα νεύρα. Ξύπνησε στραβά, γκρίνιαζε και έκλαιγε για το τίποτα. Της φώναξα δύο φορές για να επιβληθώ,γιατι καθε φορά που πήγαινα να της εξηγησω έκλαιγε πιο δυνατά. Επίσης κάθε φορά που έφευγα από κοντά της για να την αγνοήσω με ακολουθούσε κλαίγοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! :D

Πρέπει να ετοιμαστώ να φύγω, γιατί πρέπει να πάω για χοριακή, ελπίζω να μη λιποθυμήσω! :lol: Μη γελάτε, μου 'χει συμβεί! :oops:

Μια ερώτηση, δεν παίζει ρόλο η ώρα ή αν έχεις φάει, έτσι δεν είναι;

Θα βγω για διάφορες δουλίτσες και θα πάω να την κάνω, είτε βγει αυθημερόν είτε αύριο, θα είμαι οk, γιατί αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό.

Σας φιλώ γλυκά όλες και θα επανέλθω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τι κανετε?

νυσταζω.....

σημερα νυχτα ..αυρι ρεπο...

με το κλαμα δεν συμφωνω και εγω.....μαενα μωρο 40ημ δεν μπορει να καταλαβει γιατι το αφηνεις και κλαιει.....το κλαμα ειναι η μονη επικοινωνια του!

σημερα γυρνοντας απο την δουλεια...εκανε τσισα , θηλασε και επρεπε να ξαπλωσουμε , ηθελε να ξαπλωσει μαζι μου......

την εβαλα στην κουνια την της ειπα με ηρεμο τονο και στο υψος της οτι δεν πρεπει να βγει και πως η μανουλα ειναι κουρασμενη και πρεπει να κοιμηθει...

---ελα μαμα λιγουλακι θα κατσω στο κεβατι σου

---σε παρακαλα το κοριτσακι σου

---μαμα με ακους!κλαιω εγω τωρα(εκανε οτι κλαιει)

εεε μετα απο 5 λεπτα ψευτοκλαμα κοιοταν σαν πουλακι

αλλα ψευτκλαμα

ααααα ξεχασα και το δικο μου ειναι καλομαθημενο.....κανουμε πολλες αγγαλιες , πολλα φιλια κλπ

στο θεμα τυχον σεξ. παρεν.

εμεις εδω και καν 6μηνο + της λεμε οτι το πουλακι και το πωπουδακι μονο η μαμα και η γιαγια αφηνουμε να τα αγγιξει και πως δεν πρεπει να βλεπουν οι αλλοι το πουλακι μας ουτε καθομαστε ποτε χωρις βρακακι....πως αν καποιος την πειραξει εκει να το πει αμεσως ....οτι δεν αποκρυνομαστε ααπο τους γονεις μας....εχουν περασει στο μαυλο της καποια απο αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ φραν μου εψαξα πολυ ωρα για να το βρω ...και ηταν μπροστα στα ματια μου

http://www.parents.gr/psych/a201

και αυτο

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=66929

ευχομαι να βοηθησα λιγο ,στο δευτερο ψαξε για τισ απαντησεισ τησ Μαριας Στυλιανακη

Αφρο μου σε ευχαριστω!! τα διαβασα (οπως βλεπεις παλι σκοτωνομαι στη δουλεια, χα.χα)..Ειναι οντως πολυ μικρος τωρα για να καταλαβει οτι πω..Κ εγω με το παραδειγμα θελω να του δειχνω...Εχω αρχισει κ τον συγκρατω απο το να τρεχει σε αγνωστους...Θα ακολουθησω οτι λεει, δεν ξερω εχω φοβηθει ξαφνικα..Ειδικα εδω που ερχονται κ μου το πιανουν το παιδι στα ξαφνικα..Δεν τους αφηνω βεβαια αλλα δεν βλεπω το μικρο να αντιδρα κ πολυ..ουφ...

Αργη τραγικο αυτο με την ΤΒ...πω πω..

Σισιω καλημερα!!

Δεν ξερω παιδια, εγω δεν εκφερω γνωμη για το θεμα με τη διαπαιδαγωγηση..Εχω την συγκεκριμενη αποψη μου, την ακολουθω..διοτι ταιριαζει στο χαρακτηρα μου κ στον τροπο που εχουμε χτισει την καθημερινοτητα μας...Το εχω ξαναπει, ο Σεμπ κοιμαται μαζι μου κ οταν ερχεται ο πατερας του ειμαστε κ οι 3...ετσι το θελαμε κ μας ταιριαξε..δεν ταιριαζει σε ολους αυτος ο τροπος κ φυσικα δεν μπορω εγω να κρινω ποιος κανει λαθος κ ποιος σωστο...Για αλλους ισως εγω να ειμαι τελειως λαθος..δεν ξερω μπορει κ να ειμαι..Δεν εχω εγω την αντικειμενικη αληθεια..

Ο καθενας ξερει το παιδι του, δεν μου αρεσει το κυρηγμα..επισης με ενοχλει που οταν καποιος γραψει οτι ναι αφησε το παιδι του να κλαιει μια φορα, αμεσως καποιοι το παρουσιαζουν λες κ ειναι κακοιποιηση κ τα ισοπεδωνουν ολα..Καθε θεμα εχει διαβαθμισεις, δεν ειναι ολα επιπεδα..Αν με ρωτησετε προσωπικα θα σας πω οτι δεν εχω αφησει τον Σεμπ να κλαψει ποτε, ουτε καν αυτο το 5λεπτο κ εχω φτασει στο σημειο για να μην κλαει κ χτυπιεται στο αυτοκινητο να τον βγαζω απο το καρεκλακι του..Μεγαλο λαθος, το ξερω, το αναγνωριζω δεν χρειαζεται να μου κανει κανεις κηρυγμα επι τουτου (του στυλ πω πω τι εκανες, αν σου σκοτωθει το παιδι τι θα γινει κλπ κλπ..τα γνωριζω κ μονη μου)...τωρα πλεον δεν τον βγαζω, μια φορα εκλαιγε στο καρεκλακι ΠΑΡΑ πολυ, ειχα παθει σοκ..αλλα δεν τον εβγαλα κ δεν θα τον ξαναβγαλω..βεβαια τωρα πια δεν εχω αυτοκινητο αρα δεν εχω κ καρεκλακι :?

Αργυρω το ξερω γαι τον σκυλο..θελει ομως ο δανος να του παρει...Εγω θελω ενα μικρο, σκεφτομαι ενα σπανιελ που αγαπανε τα παιδια...ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση οτι αυτος που θα καθαριζει, πλενει, ταιζει, βγαζει βολτα το σκυλι θα ειναι ο Κασπερ κ οχι εγω..το δεχτηκε..Οσο για τα ταξιδια, λεμε να το αφηνουμε σε πανσιον ζωων οταν θα φευγουμε..ξερω γω παλι..τωρα θα μου πει καποιος οτι θα παθει ψυχολογικα το σκυλι :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φράνι!!

Αν υπήρχε αντικειμενική αλήθεια, θα ήταν όλα απλούστερα.

Συμφωνώ μαζί σου.

Όσο για το σκυλί μήπως να το ξανασκεφτεις; Συμφωνω με την Αργυρούλα.

Τώρα δε μπορώ να σου πω αλλά θα επανέλθω με τη δική μου σκυλοϊστορία. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πως κατεληξε ο Δανοσ οτι θα παρετε σκυλι ? αφου γατα ηθελε ο Σεμπ !!! :lol::lol:

οσο για το θεμα που συζηταμε ....δεν θα πω την αποψη μου ,πρωτον γιατι ο γραπτοσ λογοσ παρερμηνευεται ,δευτερον γιατι κανενασ δεν ειναι μεσα στα παπουτσια του αλου ,τριτων ακομα και οι αποψεισ που εχω τωρα δεν ειναι απολυτεσ ουτε και ειμαι σηγουρη και δεν ξερω αν θα ακολουθισω τα παντα κατα γραμμα και στο δευτερο .....

αυτο που με ενοχλει παρα πολυ τωρα πια ειναι οι μεγαλεσ δηλωσεισ,τα υπερφιαλα λογια η απολυτοτητα και η εξισωση των μεμονομενων γεγονοτων με την συστηματικη κακοποιηση ....γενικοσ εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερουμε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Αφροδιτη ετσι λεω κ εγω...γι αυτο δεν πολυμιλαω για θεματα διαπαιδαγωγησης...Κανω οτι μας ταιριαζει αυτη τη στιγμη, αλλα δεν σημαινει οτι ειμαι κ απολυτα σωστη..υστερα ΑΝ ποτε κανω δευτερο, εξρω γω τι θα κανω τοτε....Ειδικα αυτο που λες για την εξισωση ενος γεγονοτος με κακοποιηση..στο μυαλο μου εισαι!

ο δανος σκυλο ηθελε, εγω ειμαι τςη γατας, ο Σεμπ μαλλον κ τα δυο θελει..για γατα δυσκολο το κοβω (αν κ ξερω οτι αν επιμεινω ο δανος θα μου κανει το χατηρι κ αθ υποχωρησει) διοτι εχω αλλεργια..Ω ναι, ειμαι αλελργικη αλλα μυαλο δεν βαζω...Στο σκυλο εχω λιγοτερη αλλεργια κ νομιζω την εχω ξεπερασει τωρα στα γεραματα...Κ καταληξαμε σε κοκο σπανιελ...Λεμε τωρα...Αλλα το ειπα, εγω δεν μπορω να καθαριζω το σκυλι ουτε το σπιτι λογω του σκυλου...Ειπε ο δανος θα τα αναλαβει ολα...Μου ειπε κιολας θα χτισει ενα σπιτακι στον κηπο στην Κοπεγχαγη κ θα με βαλει εκει να μενω αν με ενοχλει ο σκυλος..χα..χα..τι κρυο αστειο δανεζικο...καλε λετε να το εννοει :?:? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, διάβασα 15 σελίδες και δεν θυμάμαι και πολλά γιαυτό μην με παρεξηγείτε

Την Δευτέρα που πήγαμε στον πεθερό μου πέρασα χάλια και κρατήθηκα πολύ για να μην μιλήσω γιατί αν άνοιγα το στόμα μου θα γινόταν πανικός :evil::evil::evil::evil::evil: Υποτίθεται ότι μαζευτήκαμε εκεί γιατί ήταν καθημερινή κι εγώ δούλευα και δεν θα προλάβαινα να ετοιμάσω πολλά πράγματα. Πήγαμε στις 7 στα πεθερικά και η πεθερά μου δεν είχε ετοιμάσει τίποτα, μου λέει θα έρθεις να με βοηθήσεις λίγο και βρέθηκα στην κουζίνα να τηγανίζω μέχρι τις 8:30 :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: μόλις τέλειωσε το τηγάνισμα τάισα τα παιδιά έφαγα και φύγαμε, υπέροχη βραδυά............

Φραν εγώ στην Έλενα δεν λέω ακόμα τίποτα γιατί δεν νομίζω ότι μπορεί να καταλάβει, στον Μιχάλη ξεκίνησα γύρω στα 2 να του μιλάω για τους αγνώστους, τι πρέπει να αποφεύγει, να μου μιλάει για οτιδήποτε κλπ και φυσικά συνεχίζουμε ακόμη.

Δημητρούλα πολύ χάρηκα για τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, άντε με το καλό να δείς κι εσύ το σποράκι. Για το μεταπτυχιακό μη σκας έχεις χρόνια μπροστά σου, έτσι λέω κι εγώ κι ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να κάνω.

Για τον παιδίατρο τώρα εγώ δεν έχω βάλει ποτέ αυτοκόλλητο αλλά δεν είχα και ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα, άλλες φορές δεν κλαίνε καθόλου και άλλες ελάχιστα για 1-2 λεπτά και μετά το ξεχνάνε δίνουν φιλιά στην παιδίατρο και φεύγουν χαμογελαστά οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Ο Μιχάλης πάντα λέει η κυρία Φανή κάνει τα καλά εμβόλια που δεν πονάνε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όσο για την διαπεδαγώγηση εγώ πιστεύω ότι ο καθένας κάνει ότι πιστεύει καλύτερο για το παιδί του

Εγώ προσωπικά δεν αφήνω τα παιδιά να κλαίνε ετός από κάποιες φορές που το κάνουν επειδή του έχω απαγορεύσει κάτι, δηλαδή χθες η Έλενα βρήκε σε ένα συρτάρι ένα κουτάκι με βιταμίνες (ασβέστιο) και ήθελε να της το ανοίξω, της εξήγησα ότι δεν είναι καραμέλες αλλά φάρμακα και δεν μπορώ να της τα δώσω και τα πήρα. Έκλεγε για κανένα 5λεπτό μέχρι να βρεί κάτι άλλο να ασχοληθεί, εκεί εννοείται ότι την αφήνω να κλάψει

Λίνα και Χρύσα περαστικά στα μικρά σας.

Χρύσα πότε ξεκινήσατε αντιβίωση και συνεχίζει τόσο υψηλό πυρετο?

Για τον παιδικό ίσως είναι καλύτερα να σταματήσετε για ένα διάστημα

Αναστασία φαντάζομαι τρομάρα που πήρες, ανατρίχιασα μόνο που το διάβασα

Αναστασία μια χαρά η Άννυ και από βάρος και από ύψος :D

Σισσιώ καλά αποτελέσματα

Επίσης για της κρέμες που λέγατε χθες πήρα μια της apivita για τις πρώτες ρυτίδες (είμαι στις γιαγιάδες κι εγώ :lol::lol::lol::lol::lol: ) θα σας πώ σε μερικές μέρες νεότερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες.....Γράφετε πααααααρα πολλά και εγώ πνίγομαι στη δουλειά....

Αγαπημένες μου φιλενάδες, ό,τι και να λέτε εμμένω στην άποψή μου για το κλάμα και το εμβόλιο.....

Βρίσκω το άρθρο εντελώς γελοίο και ανούσιο (το παιδί πρέπει να κλαίει όσο χρόνο χρειάζεσαι για να πας να το παρεις αγκαλιά :lol::lol::lol::shock::shock::shock: ) και όχι η κόρη μου δεν έχει κανένα ψυχολογικό πρόβλημα....

Ξυπνάει όποτε γουστάρει, χέζει και μου το λέει, όλη μέρα ζητάει μαμ και μόνο συνεσταλμένη δεν είναι..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πραγματικά λυπάμαι τις μαμάδες που κουνάνε ώρες ατελείωτες τα παιδιά τους μέχρι να κοιμηθούν και τα παιδάκια που ταλαιπωρούνται τόσο πολύ για να κοιμηθούν....Επίσης, στενοχωριέμαι όταν βλέπω κάτι τόσα δα ανθρωπάκια να ουρλιάζουν και να απαιτούν να γίνει το δικό τους και οι γονείς να τα ακολουθούν ευλαβικά...Και περισσότερο λυπάμαι όταν τα παιδάκια είναι μεγάλα και προσπαθείς να τα βάλεις σε πρόγραμμα...Είναι πολύ πολύ δύσκολο.....

Δεν προσπαθώ να σας πείσω για τίποτα λατρεμένες μου...Απλώς τα περισσότερα παιδιά που ξέρω ότι δεν έχουν κλάψει ποτέ, γιατί δεν τα αφήνουν οι γονείς τους να κλάψουν και κοιμούνται στα 2,5 χρόνια τους ακόμα με τους γονείς, είναι ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ και ΔΥΣΤΡΟΠΑ.....Και δε φταίνε αυτά, αλλά οι γονείς που τα έμαθαν έτσι..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σας συμπαθώ όλες πολύ πολύ πολύ...Θα επανέλθω όταν χαλαρώσω με τη δουλειά.... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ολο παω να κανω αποσυνδεση κ ολο μεσα ειμαι! Γωγωωωωωω τι κανεις???

κανεις δεν παει να πεισει κανεναν βρε παιδια..ολοι κανουμε οτι μας ταιριαζει στη δεδομενη στιγμη....εγω ειπα παραπανω, ας μην επαναλαμβανω..Παντως παραδεχομαι οτι κανω καποιες υποχωρησεις στον Σεμπ διοτι ειμαι μονη μου κ πολλες φορες επαναπαυομαι κ λεω, οταν μετακομισουμε με τον πατερα του, θα τα κανουμε..Εχω κουραστει διοτι επωμιζομαι ΟΛΕΣ τις ευθυνες...Αυτο που εχω καταφερει ειναι να κοιμαται καλα κ νωρις (9 το πολυ ο κυριος κανει νανι) κ χτυπαει κ ενα διωρο το μεσημερι...δεν θελει κουνημα, λιγες σβουρες κανει στο κρεββατι κ κοιμαται..Κ τρωει καλα κ ηρεμα..δεν χρειαζεται να τον κυνηγαω στο σπιτι μεσα..καθεται στην καρεκλα ο πασας κ τρωει...

Χτες ειχα παει στα Γκουντις να φαει μια φιλη κ εβαλα τον Σεμπ στον παιδοτοπο..μαζι μου..ωραιος παιδοτοπος ηταν, ειχε 2 μωρα ακομα μεσα, μου αρεσε...Ξαφνικα ερχονται 2 μεγαλα 10-11χρ με τα παπουτσια, ορμανε κ αρχιζουν να κανουν σαν λυσσασμενα..χοροπηδουσανε, κρεμονταν απο τα πλαστικα κ εκαναν τον ταρζαν..δυο φορες παραλιγο να ριξουν κλωτσια στα μωρα..ΚΑΝΕΙΣ δεν τους ειπε κατι, κ ηταν κ ο πατερας τους εκει κ τα καμαρωνε :shock::shock:

Τα πηρα στο κρανιο, το ομολογω...Τους εκανα εντονη παρατηρηση για τα παπουτσια, για τη λυσσα τους για το οτι θα χτυπησουν τα μωρα κ στην τελικη μεχρι 8χρ επιτρεποταν εκει μεσα...Μου εβγαλαν μια γλωσσα..πω πω πω...Τα πηρα πιο πολυ κ του εβαλα τισ φωνες του μικρου λεγοντας του, ετσι να μιλας στην μανα σου, εγω δεν ειμαι ουτε μανα σου ουτε αδελφη σου, ενταξει?.Εκει με πηρε η φιλη κ φυγαμε διοτι γυαλισε λιγο το ματι μου, ηθελα να το πλακωσω στη σφαλιαρα το παιδι (δεν θα το εκανα βεβαια αλλα ΤΟ ΗΘΕΛΑ)...Ειδα κ τον πατερα να ερχεται να ζητησει το λογο αλλα δεν τολμησε ομως να μου πει κατι...Δεν ξερω, αλλα σας λεω ειλικρινα παρομοιο περιστατικο στην Δανια δεν θα ειχε συμβει ποτε...Αλλα η Ελλαδα ειναι μια χωρα που γενικα δεν υπαρχει σεβασμος, ορια, ταξη..δεν υπαρχει ΠΑΙΔΕΙΑ κ ενοια κοινωνικης ευθυνης..Το βλεπω κ στον τροπο που μου αντιμιλανε οι φοιτητες....μεχρι κ τσιγαρο στο αμφιθεατρο αναψε ενας κ τον πεταξα εξω...Οποτε το θεμα παει πιο βαθεια απο το αν αφηνουμε να κλαιει ενα παιδι η οχι...

Πολλα ειπα παλι, συγχωρηστε με..εχω λογοδιαρροια σημερα..δεν θα σας ζαλισω αλλο...παω να κανω κ καμια δουλεια!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα Ευχαριστώ! :)

Γωγούλα δε φταίνε πάντα οι γονείς και όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες. :roll:

Ήπια μια πορτοκαλάδα και έχω απίστευτη καούρα! Και γενικώς δε μπορώ να καταλάβω, αφού με πειράζει το πορτοκάλι, γιατι εξακολουθώ να το πίνω;

Ρε κορίτσια μήπως αν το σουρώνω να μη μου δημιουργεί καούρες; :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...