Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φανταζομαι πως εφοσον χτυπησε καθως μπουσουλουσε δεν ηταν πολυ δυνατο το χτυπημα (εννοω σε σχεση με το αν επεφτε)

μην ανησυχεις, αυτα τα χτυπηματα δεν ειναι τιποτα... εκανε πολυ εμετο?

αυτο το γαλατακι που λες οτι εβγαλε το εβγαλε απο το κλαμα? η πιο μετα σε ανυποπτη στιγμη? ενω δεν εκλαιγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρουσι αν μολις ειχε φαει, λογικο ειναι να βγαλει λιγο γαλατακι...Φυσικα καθε χτυπημα ειναι διαφορετικο αλλα ο δικος μου εχει φαει απειρες φορες το κεφαλι του..Εχει πεσει κ απο το ρηλαξ κ απο κρεββατι οταν ηταν ακομα μηνων..Τελευταιο πριν μια εβδομαδα εφυγε κατακορυφα απο τον καναπε κ καρφωθηκε με το κεφαλι κατω...τι να πω...Ευτυχως ποτε δεν επαθε τιποτα..Δε νομιζω να ειναι σοβαρο..στα χτυπηματα του Σεμπ η γιατρος μου ελεγε τα γνωστα: να παρακολουθω αν στο διωρο κανει εμετο, αν δειχνει υπνηλια (εαν ομως ειναι η ωρα του υπνου μου ελεγε να τον αφηνω να κοιμηθει), αν εχει ανεξηγητη γκρινια, αν εχει ασυντονιστες κινησεις κ να το κοιταω αυτο γαι το επομενο 48ωρο (ποτε δεν το εκανα..αν στο διωρο ηταν καλα το ξεχνουσα...)...

Το μετωπο δεν ειναι τοσο σοβαρο κ δεν επεσε κ απο υψος...Μην στεναχωριεσαι, μια χαρα θα ειναι απλα παρακολουθησε την λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα, Ελευθερια καλησπερα..δεν κοιμαστε καλε??? εγω ηπια καφε στις 7 κ το ματι γαριδα...κ ειμαι κ μονη κ βαριεμαι..ο Σεμπ κοιμαται του καλου καιρου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια,λιγο εκλαψε και μολις την εβαλα στηθος ηρεμησε αμεσως!δεν χτυπησε πολυ.κουτουλησε....απλα εβγαλε γαλατακι κι ανησυχησα.τωρα κοιμαται....

μαιμουδακι,σε ασχετη στιγμη το εβγαλε...δεν εκλαιγε.πιο πολυ σαλια ηταν και λιγο ξερο γαλατακι....

φραν,βλεπω εχω να τραβηξω πολλααααααααααααααα χτυπηματα ακομα ε??????? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Γκρουσι..εδω τωρα που κοιμαται κ εγω ειμαι στο ιντερνετ ακου ντουπ κ ειναι ο Σεμπ που στριφογυριζει κ κοπαναει το κεφαλι στην ντουλαπα (ειναι κολλητα στο κρεββατι μας για να μη φυγει απο κατω)...Κουραγιο...μηπως ειχε παραφαει κ εβγαλε λιγο?? αν απλα κουτουλησε μη στεναχωριεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις μωρε... τιποτα δεν ειναι.. το τι εχεις να δεις ακομα δε λεγεται.... :lol::lol:

αχ φρανιτα μετα απο μια μερα απιστευτης βαρεμαρας και υπνου δε νυσταζω.... δεν ξερω τι ωρα θα με παρει ο υπνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να είναι τίποτα γλυκιά μου.. Συμφωνώ με την Φρανίτα , απλά παρακολούθησε την..

Οσο μεγαλώνει θα καταλάβεις πόσο δίκιο είχαν οι παλιοί που λέγανε ότι τα μωρά τα προστατεύει ο Θεούλης.. :shock: Πραγματικά δεν υπάρχει άλλη εξήγηση....

Φρανιτακι μου εβλεπα μπάλα σήμερα.. Τωρα θα κοιμηθώ...

Καληνύχτα Μανουλίτσες!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα κ εγω τα ιδια..οχι βαρεμαρα αλλα αυπνια..κ εφαγα χαλβα κ με εχουν πιασει κ τυψεις τωρα..ουφ ουφ...παντως το εχω παθει κ εγω να βαριεμαι κ να μιλησω...Θα παω να κοιμηθω τωρα, να περασει η νυχτα..αντε να ερθει το πρωι να βγαλω τον Σεμπ βολτα...Δεν σκοτωνομαι κ στη δουλεια κ αν κλεισει η συγκλητος το τμημα για απεργια, με βλεπω να γυριζω Αθηνα....

Ελευθερια Μπαλα???? βλεπεις ποδοσφαιρο??? εντυπωσιαστηκα τωρα!!

αντε καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραν μου,απλα κουτουλησε ναι!!!!κι εμενα ολο γκαπ γκουπ ακουγεται απο την κουνια!!!! :lol::lol::lol:

μαιμουδακι,ετσι!!!!!!εχω να δωωωωωωωωωω!!!!! :lol::lol::lol:

ελευθερια,οντως ετσι!!!!!τα προστατευει ο θεος!!!!!!!!!! ;)

καληνυχτα κουκλες!!!!!!!!!!

παω για υπνο πριν ξυπνησει!!!!!!!!!!\

μακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν τω μεταξυ δε μπορω να καταλαβω γιατι μου εχει κολλησει οτι για να μεινω εγκυος πρεπει να κανω σεξ στις γονιμες μερες.. και τις δυο φορες που ειχα μεινει εγκυος ειχα μεινει πιο μετα...

θα παω να κανω κανενα κατακορυφο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φρανιτα εχετε κ τετοια ε?? μαλλον θα την πας τη βολτιτσα σου!!

αντε καλη ξεκουραση κοριτσαρες!!! φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!

Εγω ανοιγω τη μερα σημερα;;;;

τι κανετε;;;

εγω ΟΚ, ο μικρος ξυπνησε μονο 2 φορες και ξανακοιμηθηκη πολυ γρηγορα.

Ξεκιναω τις δουλιες, δεν εχω πολλα αλλα ειναι χρονοβορα...εκανα προεργασια χτες, μπαλκονι, μπανιο, πλυτηρια και σφουγγαρισμα..τιποτα δηλαδη...χιχιχιχι

Αντε καλημερα να εχουμεεεεεεε

ΑΑΑ Θουλιτσα μη φοβασαι την καισαρικη, ουτε εγω την φοβαμαι, και μαλιστα ευτυχως που υπαρχει γιατι ισως αυτη τη στιγμη να μη κρατουσα το ζουζουνι μου αγκαλια.

Το θεμα ειναι οτι εμενα με πειραξε ψυχολογικα οολυ το γεγονος οτι επαθα κριση πανικου και με κοιμησανε, δεν ειδα το μωρο, δεν τον βαλανε πανω μου, τον ειδα μετα απο ποσες ωρες...και φυσικα το οτι με το πορτ μπεμπε στο χερι μου τον πηρανε στη ΜΕΝΝ...ο αντρας μου λεει οτι το τελευταιο ηταν που αποτελειωσε, τα κλαματα μετ ατον τοκετο ηταν απλα ψυχολογικ ατης στιγμης και θα το ξεπερνουσα..στην τελικη ειχαμε ενα πανεμωρφο και υγειεστατο μωρο.

Δεν ξερω ..απλα σαν απο ενστηκτο ειμαι σηγουρη για την εκβαση της επομενης εγκυμοσυνης και τοκετου...αλλα φοβαμαι..και αυτο δεν θα αλλαξει οσα χρονια και αν περασουν οποτε τι τωρα τι μετα απο 5 χρονια που θα πρεπει να ξαναδιακοψω μια ανωδικη πορεια για να κανω αλλο ενα μωρο..καλυτερα να ξεπεταχτου μαζι και ας ξεπατωθω εγω για μερικα χρονια, ειναι και ο αντρας μου τωρα πιο νεος, εχω και την πεθερα για την ωρα διαθεσημη..οσο να ναι..οχι οτι υπολογιζω πολυ στη βοηθεια τους..και βασιζομαι σε αυτην..αλλα για να παω μια τουαλετα και να κανω ενα μπανακι ολο και καποιος θα τους κρατησει, θα ειναι και μεγαλη βοηθεις στο να θηλασω το δευτερο με το κελο οσο περισσοτερο διαστημα μπορω..ειναι οι συγκιριες που λενε..μετα δεν ξες τι γινετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

ουφ τόσες σελίδες πια!!!! αν το αφήσεις λίγο, δύσκολοα να τις ξαναδιαβάσεις!!!!

πρόσεξα η Λένα πάντα τελευταία κατεβαίνει από το τρενάκι και η πρώτη που το ανοίγει είναι είτε εγώ, ή η Αναστασία!!!! :?

Γκρούσι να ήξερες πόσες φορές έπεσαν τα παδιά μου!!!! ο Λουκάς 3 φορές από την σκάλα, 2 από την κούνια του, 1 από την καρέκλα του φαγητού του,.....το μπουμπούκι μου χτυπάαμέτρητες φορές στην κούνια της όταν κοιμάται!!! έχει πέσει από τον καναπέ, από την κούνια και δεν θυμάμαι άλλες!!!

επειδή κοτούλησε στο κρεββάτι? αυτό δεν είναι τίποτα!!! βέβαια να την προσέχεις να μην πολυ πέφτει!!!

πάλι η μικρή είχε βγάλει τον υπνόσακο και κατά τις 2.00 ξύπνησε, μάλλον κρύωνε!!! τι θα κάνω με αυτή την κοπέλα? αλλά είναι τόοοοοοοοσο γλυκιά!!!! :D

σήμερα δεν έχω χρόνο καθόλου, στις 13.00 έχουμε ραντεβού με ένα δημοτικό σχολείο να πάμε να το δούμε και να κάνουμε εγγραφή για του χρόνου για τον Λουκά!!!

χθες έγινε το εξής: πάω με την ΡεΑ να πάρουμε τον Λουκά από το σχολείο, 3 νηπιαγωγοί ήταν έξω στον κήπο και καθόντουσταν (υποτίθεται ότι πρέπει να προσέχουν τα παιδιά!!!), ψάχνω για τον Λουκά και πουθενά!!! :o:o:o , έψαξαν και αυτές, πουθενά.....όλο το σχολείο ψάξαμε, φωνάξαμε, τίποτα, παίρνω τον άντρα μοτ τηλ. του έλω "χάσαμε τον Λουκάκο" ..... το πώς ένιωσα δεν ξέγεται, θυμήθηκα που του φώναξα την προηγούμενη μέρα και ένιωσα πολύ άσχημα!!! :cry::cry::cry: , τελικά εγώ τον βρήκα, είχα πάιε με ένα άλλο αγοράκι πιο καμκρυά πίσω από ένα κτίριο και θάμνους, μόλις τον βρήκα του έβαλα κάτι φωνές!!!!....αλλά δεν θα το αφήσουμε έτσι με τις κυρίες!!!! :evil::evil::evil: , και αν το παιδί είχε χτυπήσει και χρειαζόταν βοήθεια? ποιός θα τον βοηθούσε όταν αυτές δεν ήξεραν πού είναι?

πάω να τα ξυπνήσω......

καλημέρα Αναστασία, Χρύσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανίτσες! :x

Συμπεθερούλα μου τι τρομάρα πήρες βρε εχθες???!!! :shock: Εγώ θα είχα φρικάρει, παίζει και να λιποθυμούσα.. [smilie=laughing8.gif]

Να ζητήσεις ευθύνες από τις κοπελιές που μου καθόταν έξω και κουτσουμπολεύανε!

Αχ μεγάλωσε ο Λουκάκος Δημοτικό του χρόνου!!!

Εκλεισα τελικά για εμβόλιο σήμερα… :roll:

Φιλάκια σε όλο μα όλο το τραινάκι!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, έκανα μισή ώρα να σας διαβάσω και τώρα δεν έχω χρόνο να σχολιάσω τίποτα οπότε σας στέλνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου και τα λέμε αργότερα :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου τι τρομάρα πήρες βρε εχθες???!!! :shock: Εγώ θα είχα φρικάρει, παίζει και να λιποθυμούσα.. [smilie=laughing8.gif]

Να ζητήσεις ευθύνες από τις κοπελιές που μου καθόταν έξω και κουτσουμπολεύανε!

Αχ μεγάλωσε ο Λουκάκος Δημοτικό του χρόνου!!!

τι κοπελιές καλέ? η μία είναι τουλάχιστον 47 την κόβω, η άλλη πάνω από 30 και η 3η 23!!! και πιο πριν ήταν και η διευθύντρια, μια στριμμένη, που μας την δίνει αφάνταστα και την φωνάζουμε δεσμοφύλακα!!!

ένα άλλο σημείο που θα θίξουμε είναι το γεγονός ότι τους αφήνουν και παίζουν με τα ξύλα!!! :o

γενικώς τους έχω βαρεθεί, κάθε πρωί τις ίδιες φάτσες εδώ και 2 χρόνια!!!!

η "νηπιαγωγός", η όποια, όπως αποδείχθηκε, είχε πρόβλημα με τα παιδάκια και κυρίως με τα αγοράκια, είχαμε και εμείς....απομακρύνθηκε, την έβαλαν σε γραφείο, ύστερα από ΕΔΕ που έγινε!!!

Καλό εμβόλιο!!!

η ΡεΑ δεν είχε πιπίλα καθόλου, της έδωσα όταν ήταν 6 μηνών για 1η φορά και την πέταξε μακρυά, ε (είναι κόρη μου τελικά!!!! :lol::roll: ) ευχόμουν να το κάνει!!!! εγώ είμαι κατά της πιπίλας....άσε που την άφηνε ξύπνια!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε αρτζι τωρα??????????

αν ειναι δυνατον!!!!! να τις κραξεις και να μην το μετανιωσεις καθολου ειναι το λιγοτερο που μπορω να χαρακτηρισω ανευθυνες!!!!

εμεις ειχαμε δυσκολη νυχτα χθες ξυπνησε στις 2:30 και μιση ωρα παλευα να ξανακοιμηθει

αααα δεν αντεχω αλλο απο σημερα ξεκιναει εκπαιδευση υπνου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Δε διαβασα τιποτα απο τα βραδινά. Δεν προλαβαίνω από το γραφείο. Έπεσε δουλεια απο τα αχαραγα σήμερα!

Χθες είχαμε πάει σε πάρτυ και ξεσάλωσε η μικρή. Την έβαψε ο κλόουν γατούλα και όταν πήγαμε σπίτι και της είπα να την ξεβάψω μας άκουσε όλο το τετράγωνο.

"Οχι οχι μαμα άσε γατούλααααααα!!! ααααα!!! αααααααααα"!!! Τελικά με τα χίλια ζόρια στείλαμε τη γατούλα για ..... ύπνο και ξεραθήκαμε και μείς.

Χθες κοιμήθηκα τόσο καλά! Είχα να κοιμηθώ καιρό έτσι καιείμαι σήμερα σε τρελά κέφια!

Άργυρούλα αυτός είναι ενας από τους δύο μεγάλους μου φόβους! Μάλλον θα είχα λιποθυμήσει. :oops: Εννοείται να μην το αφήσεις έτσι! :evil:

Έρη Έρη Έρη πώς την είδες την όμαδα χθές;; χεχε

Καλό εμβόλιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!

Γωγω το ρισπκτ ειναι εκφραση... εγω δηλωνω σε εσένα δηλαδή,δεν έκανες κάτι!χαχαχαχα

εγώ πάντως εαν ου μη γεννητω χρειαστει θα κάνω καισαρική , η μάνα μου έκανε 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι αυτό δεν είναι ομάδα.. αυτό είναι μια δίφυλλη ντουλάπα γεμάτη με παλτά…

Κριμα ρε Σισσυ που δεν είδες τα χθεσινά.. Έχασες μια καταπληκτική μου φωτο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...