Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

παρακσυη σχολαω 8..μετα εχω τη τουρτα..ενω αυριο καθομαι...

δε σα ρεσουν τα πισια??????????????????

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ

εφαγες δικα μου?περα απο τη πλακα τα καω γαματα//θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημετα...ενω εγραφα σβηστικαν, βαρεθηκα...γκρρρ...

Θου θου και η μαμ αμου θα κανει σημερα :P:P ..θα παω στον καφε και θα βρωμαω τηγανηλα.χιχιχιχιχι

Αφτιαξα ρυζογαλο για τον μικρο

Τη νυχτα η διχασμενη προσωπικοτητα ξαναχτυπησε, ξυπνησε στις 2 και στις 5 και ουρλιαζε...γιατι νομιζετε...για γαλα..εδσειχνε την πορτα και ουρλιαζε γαγααααα γαγααααα..του αδινα στηθος με σπρωχνε και χτηπιοταν, του εδινα νερο..παλη το πετουσε...πρωτη φορα ουρλιαζε για γαλα, δεν του πολυαρεσει, τι να πω...

Το πρωη παλη ξυπνησε μεσα στα χαμογελα στις 7 και ζητησε το βιβλιο με το ασχημοπαπο και φωναζε μπου μπου- ο μπουφος ειναι καπου εκει- και κβα κβα κβα- το παπακι δηλαδη..το ξεφυληζε και τραγουδουσε κατι ακαταλαβιστηκα και κουνιοταν...

Καλημερα Αναστασια, Καλημερα Αρτζ..καλη Αργια να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!! χρονια πολλα λενε?το βισκω λιγο ατοπο!!! καλη εθνικη επέτειο!!να χαιρομαστε την Ελευθερια μας!!! ξυπνησε στις 6 και ειχε ορεξη,σηκωθηκα εκανα γαλα την πηρα στο κρεβατι μας γ να της το δωσω,ειπιε το μισο και μετα μου εδειχνε το σαλονι ,εγω συνεχισα τον υπνο μου και αυτη γκρινιαζε ....τελικα την πηρε ο Γιωργος μεσα κ εγω κοιμηθηκα αλλη μιση ώρα..περιεμενω να δω την παρελαση στην Ερτ3 μπας κ δω κ το αδερφάκι μου!!!! το Ντόντο που λεει κ η Κων!! χαχαχα σε λιγο παω να πλάσω κεφτεδάκια ,θα τα κάνω με σάλτσα και πατάτες! ας πιω ενα καφεδακι ακομη ομως γτ κλεινουν τα ερμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα δλδ από τα άγρια χαράματα ξύπνησες!!!! μα γιατί ξυπνούν τόσο νωρίς? δεν βλέπουν ότι έξω είναι σκοτεινά να την ξαναπέσουν?! και πού την βρίσκουν την διάθεση πρωί πρωί για παιχνίδι, χωρό και διάβασμα? :o:?

η φίλη μου, μου είπε να πάμε για καφεδάκι, αλλά έχω να πάω ΣΜ και αισθάνομαι πολύ κουρασμένη, υπάρχουν πράγματα που πρέπει να γίνουν στο σπίτι!!!!....εκείνη έχει ένα μόνο δωμάτιο και ένα σαλόνι, πολύ λίγη δουλειά δλδ!!!

πώς θα τα κάνεις τα μπιφτέκια με σάλτσα? εννοείς σουτζουκάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! τι κανετε?? εμεις πηγαμε παρελλαση βραχηκαμε τζαμπα...δεν ειδαμε σχεδον τιποτα ειχε πολυ κοσμο και ομπρελες και ηρθαμε..ωραια :(

γραφετε πολλα και δεν σας προλαβαινω.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν θυμαμαι και τιποτα σχεδον.. :oops::oops::oops::oops::oops:

βρε νατασσουλα τι επαθε το κοριτσακι μας!!!!! ελπιζω πλεον να εχει περασει...

το καλυτερο αγορακι το υκοσμου καλα ειναι????? πολυ τον αγαπαω τον μικρο σου..ειναι υποδειγμα αγοριου πιστευω..καλο, υσηχο, προσεχει τη ναδερφουλα και τα αλλα παιδακια τελειος!

κατι πηρε το ματι για καφε? που? ευοσμο?

θουλη τα πισια ειναι τηγανιτα ή τα κανεις στον φουρνο?

τι βαζεις μεσα? εχει γαλα η συνταγη??

ο μικρος καλα κρατει..τρωει ευτυχως φρουτα αρκετα αλλα λαχανικα γιοκ! και που τα καταλαβαινει!

σημερα εκανα τραχανα με κατσικακι και τριμμενα καροτο κολοκυθι..δεν νομιζω πως θα το φαει..

εχει αρχισει και εχει παραξενιες στο φαι..ευτυχωςε τρωει και πολυ ψαρακι αλλα σκετο..

ε, που θα παει..θα τα φαει και τα λαχανικα! και μιλαει και πολυ πλακα εχει!!!

θα τα πιυμε και αργοτερα!!

σας φιλω ολες!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Benaki δεν εχουν γαλα ,εγω φτιαχνω γ την μικρη με πατατα!!!! αλευρι κ νερο ρε ,απλη ζυμη!!! ναι τα τηγανισουμε ,δεν ξερω αμα γινονται κ στο φουρνο ,γτ να μην γινονται ομως?τα αγαπημενα μου ειναι με κρεμμυδι!!! θα φτα με η γιάγιαμ οταν ερθω με άδεια!!!

Αργυρω επλασα κεφτέδες ,εκοψα τις πατατες οπως στο γιαχνι χοντρες δηλ ,εβαλα λαδι κατω κ το ζεστανα δεν το αφησα να καψει και εβαλα σειρα τους κεφτεδες απο πανω τις πατάτες και εριξα ντοματα λαδακι κ νερακι κ λιγο αλατι γ τις πατατες και τα αφησα να βρασουν ολα μαζι !!! χυλωσα κ τη σαλτσουλα μου κ γινανε πολυ ελαφρια !!! μαλλον επειδη δεν τηγανισα τους κεφτεδες! η Μικρη εφαγε 2 κεφτεδομπαλες ισα με τη μπουνιτσα μου ,μια πατατα και 2 ντοματες !!! συνοδεψε το φαγητο της με σαλατα!!! τωρα συμμαζεμα κ σε λιγο νανι οικογενειακως !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφ μολις καθισα..απο το πρωι στη κουζινα..τελεια αργια ε?

καθε χρονο τετοια μερα τα τελευταια 5-6 χρ παμε αγιο παντελεημονα..γετος δε πηγαμε λογω καιρου :(

οποτε εκανα τα πισια μου κ τη τουρτα μερικα σταδια..

τωρα κοιμαται ο κανακαρης μου...μακαρι να χτυπησει 2 ωρο..

βενι μου εγω τα κανω τηγανιτα..

αλλα εχει μεσα λιγο ζαχαρη ..εχει κ γαλα..

οποτε δε ειναι για το φιλιπακο..

αααααα

η πεθερα κανει με αλευρι κ νερο μονο κ λγιο αλατι κ τα γεμιζει μεσα με κιμα

μουρλιααααααααααααααααααααα

θελω τωρααααααααααααααααα

μολις σηκωθει θα δωσω ενα πισι στο θοδωρη,..να δω θα φαει τηγανιτο? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΕΝΕΤΕ κουκλες?

να πω χρονια πολλα?

ας το πω αν και δε νομιζω οτι ταιριαζει σημερα!

χρονια πολλα!

γυρισα απο νυχτα στις 11 το πρωι......α ρε δημοσιο!

τι να το κανω το οφειλομενο...τον υπνο μου θελω!

μολις εφυγε ο Π. με την μικρη και θα πλυνω το μπαλκονι της για να στρωσουμε!

δεν εχω κουραγιο αλλα πρεπει!

εχω βαλει φαγητο στο φουρνο σε λιγο θα ειναι ετοιμο!

κοτοπουλο στη λαδοκολλα με μουσταρδα και τυρια για γεμιση!

νυσταζω νυσταζω νυσταζω.....!

θεσσαλονικιες ξεχωριζετε για την μαγειρικη σας!

εμεις εδω....νομιζω τα βασικα μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μία ώρα κάναμε στο ΣΜ, μισή ώρα στο ένα και μισή ώρα στο άλλο!!!

δεν ξέρω και εγώ πόση ώρα ξόδεψα στην κουζίνα, ευτυχώς μόνη χωρίς την κοπελίτσα μου επειδή κοιμόταν!....εγώ μαγείρεψα σουτζουκάκια με πιλάφι και έκανα και τυρόπιτα!!!

και τώρα είμαι κουρασμένη και μόλις άκουσα το μπουμπούκι, που σξμαίνει τέλος η ξεκούραση για έστω και 10 λεπτά!!!!

είναι αλήθεια οι Θεσ/νικείς μαγειρεύουν ωραία, που βρίσκουν τον χρόνο και το κουράγιο δεν ξέρω!!!!

εξαιτίας εθνικής επετείου το τρενάκι μας σήμερα σέρνεται!!!! :)

Βίκυ ωραίο ακούγεται το φαγητό σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέμαι φρικτά!

Τα καμάρι μου κοιμούνται εδώ και 1,5 ώρα. Εγώ δεν κοιμάμαι γιατί ξύπνησα στις 11 και το βράδυ θα βρικολακιάσω. :oops::oops::oops:

Αφήστε που μου φερε η Θου αυτές τις πίτες και έχω φάει 2 χωρίς να πεινάω.

Μωρή τί μ'έβαλες τόσες πολλές;;; Να μεγαλώσει ο κωλαρίκος μου θέλεις;;; Δε με λυπάσαι;;;;

:lol::lol::lol::lol:

Βένι πως βρήκατε το κουράγιο να πέτε στην παρέλαση με τέτοιον καιρό;;;;

(Εγώ δεν έχω πάει ποτέ)

Αφου τρώει φρούτα κια ψάρι μια χαρά είναι! Θα τα φάει και τα λαχανικά!!

Γιώτα μιαμ μιαμ! Νόστιμο μου φαίνεται το φαγητό σου!!!

Εμείς σήμερα φάγαμε φασολάδα τρομερή!!!

Bίκυ καλή ξεκούραση!!!

Argi πάει το όνειρο του ήσυχου ύπνου...

Υπομονή μέχρι το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε απο βολτα Νο 1...Θου η μαμα μου εκανε τσεμπουρεκι με κημα, και πιροσκι με πατατα...εσκασα..και φυσικα βρομαω τηγανηλα.

Γινονται στο φουρνο αλλα δεν γινονται τοσο νοστημα.

Βασικα εχω βαλει στις συνταγες της παρεας την συνταγη για τα πιροσκι της μαμας μου Βενη αμα θες γινονται και με νερο νιστησημα.

Ειπαμε να παμε για καφε σημερα το Απογευμα στον παιδοτοπο στην Πλατεις του Ευοσμου κατα τις 6 αμα βολευει ελα

Αχ νυσταζωωω

Μηλουσα με την μαμα της φιλεναδας μου απο την Αμεςρικη- ηταν στη μαμα μου- της οποιας το κοριτσακι θα βαφτισουμε, εγινε 2 ετων και μαλλων θα ερθουν κατ ατον Γεναρη..ρε παιδια τα βαφτηστικα ρουχα τουλαχιστον στην Αμερικη ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ και καμια σχεση οι τιμες..

λεει θα παρει τα ρουχα απο εκει και εμεις εδω μονο τα λαδοπανα και τις μπομπονιερες...θα ερθει και η αδελφη της το ΣΚ απο Τσεχια..εχω να την δω παρα πολυ καιρο.....αχ βαριεμαι..και ακομα εχω να τακτοποιησω την νουλαπα- μη γελλατε μονο τα ρουχα του Οδυσσεα εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειασας κορίτσια, δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα, ειπα να μπώ για ενα γεια,

πήγαμε σημερα σε γενέθλια απο το αλλο ποστ που ειμαι, με τις μανουλες που γεννησαμε το 2008. Περασα ΤΕΛΕΙΑ!! Ο κωστας ομως στεναχωρήθηκε που τελείωσε και έχει μια γκρίνια.. μα μια γκρινια :evil::evil::evil::evil::evil:

Φιλάκια πολλά θα μπω το βράδυ να σας διαβάσω :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη μα δεν θυμαμαι τα πισια να γινονται με γαλα κ ζάχαρη!!!! μήπως παιζει ρολο κ απο ποιο μερος του Ποντου είσαι? εμεις είμαστε Χάλχατζιδες φιλενάδα ,επισης λεγομαστε και Μετεμτζίδες,εσεις τι ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα!!!!!!!!!!!

αυριο δουλεια :(:(:(:(

ακομα 9 νδομαδες...

ρε νατασα το σκεφτομουν προχθες..το νοεμβριο μπαινεις στο μηνα σου ρεεε :shock::shock::shock::shock:

κ η μαμα μου δε εβαζε γαλα..αλλα αυτη τη συνταγη που κανω πιστεψτε με δε εχει καμια σχεση με τις αλλες..

ειναι με προζυμη κ γινονται μαλακοτατα΄΄πολυ καλυτερη...

θεσσαλονικιες χασατε :?

αυριο παω απο τον παιιδκο να μιλησω.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den hmouna kala shmera .....akomaden eimai .

apo thn anipoforh anagoula perasa ston anipoforo ponokefalo .....me tsatisan kai oi duo tous pou den kanane isixia na koimithw to mesimeri .....

eimai mesa sthn grinia simera .....exw ena panteloni tora na sideroso kai barieme .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα η θεια μου τα πισια τα εκανε και με τους δυο τροπους!! 8-)8-)

θουλαρα ελπιζω να μου κρατησες κανενα! :D:D:D

η φωτο ειναι φοβερη!!!!!!!! το μαναρακι ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!

αχ ρεσυ αφροδιτη κανε υπομονη

οταν θε περασει το πρωτο τριμηνο θα εισαι πολυ πολυ καλυτερα

σημερα που πηγαμε στον παιδοτοπο ηταν πολυ ωραια!!! ο αναστασης στην αρχη κλασικα δεν ηθελε να μπει μεσα αλλα μετα ειχε στρογγυλοκαθισει και σημασια δε μας εδινε!!!! αφου θελαμε να φυγουμε, ειχε περασει η ωρα και πηγα να τον παρω να του βαλω παπουτσια κ μπουφαν κ εγινε χαμος!!!! φωνες κλαμα και κακο για να κατσει κ αλλο!!!! αν μου ελεγε κανεις οτι θα εφτανε η στιγμη που θα εκανε ετσι δε θα τον πιστευα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Θούλη τι ωραία η φωτό με τον Ντόντο, που κρατά την σημαία!!!! :)

εμείς τα ίδια.......

Έρη ωραία, συναντιέσαι με μανούλες από το φόρουμ, γενέθλια και τα όμοια? ωραία.....και εγώ μανούλα του 2008 είμαι 2005 αλλά δεν γράφω στο ποστ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Τικανετε;;;

Θου τελειος ο ντοντος!!

Ρε κοριτσια τι να κανω με τον βηχα και τη μυξα του Χριστοφορου. Ειναι μηξα λευκη και νερουλη και εξαιτιας της μηξας εχει και ερεθησμενο λαιμο και βηχει συνεχεια.

Χτες οταν γυρησαμε απο τη μαμα εκανε εμετο απο τον βηχα λιγο και το βραδυ παλη τον επιασε κριση βηχα και εκανε πολυ εμετο.

Κατα τις 1:30 ξυπνησε για γαλα, του εδωσα στηθος δεν ηθελε, του εκανα γαλα το ηπιες μονορουφι, μετα τον επιασε κριση βηχα και εβγαλε ολο το γαλα, αλλαξα σεντονια, υποστρομα, κουβερτες πιτζαμακια ολα.- Ασχετο αλαλ ειναι δυνατον να αρχισει την πεψη τοσο γρηγορα;;; το γαλα δεν βγηκε αυτουσιο..

βηχει πολυ, του κανω την μυτη με τον ορο και αναπνεει σχετικα ευκολα..αλλα ο βηχας...;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χθες επιτέλους ξεκουράστηκα, ο Ηλίας δούλευε κι εγώ το μόνο που έκανα το πρωϊ ήταν φαγητό και σίδερο, κοιμήθηκα και μια ωρίτσα το μεσημέρι μαζί με την Έλενα και το απόγευμα πήγαμε παιδότοπο. Ο Αναστάσης είναι αποθέωση έριξε τέτοιο κλάμα όταν πήγε να τον πάρει η Λένα να φύγουν :lol::lol::lol::lol: εμείς τελικά φύγαμε και τους αφήσαμε εκεί. Άντε Λένα μπορεί από εδώ και στο εξής να πίνουμε καφέ με την ησυχία μας.

Χρύσα η παιδίατρος τι σου είπε? Μήπως ο βήχας δεν είναι από τις μυξούλές και πρέπει να πάρει κανένα σιροπάκι?

Αναστασία, Αργυρώ καλημέρα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...