Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

νατασουλα περαστικα στην μικρη .

χρυσα σου ειπα και χθες το βραδυ μην τον πιεσεις αλο τωρα ,δεν ειναι ετοιμος .

ο μικροσ διαβαζει τον καταλογο του ΙΚΕΑ και μου δειχνει υπολογιστεσ πανω σε γραφεια .....μηπωσ θελει να μου πει κατι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρόγραμμα του δικού μου είναι

8 – ξύπνημα – 200 ml γάλα

10 – μισό τοστάκι μονο με τυρί και λίγη μαργαρίνη

12.30 – φρουτόκρεμα και υπνος

3 – μεσημεριανό (κοτόπουλο ή κρέας ή ψάρι με λαχανικά ή μακαρόνια) 1 παιδικό μπολάκι

5 – γιαούρτι και ένα παξιμαδάκι ή φρυγανιά

6 – καθεται μαζι μας για φαγητό ότι έχω φτιάξει αλλά πολύ λίγο (4 κουταλιές της σούπας περίπου)

8.15 Γάλα – υπνος

Αυτά τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες γιατί τις άλλες μέρες είμαι σίγουρη ότι τρώει τον αγλέορα στην πεθερά μου χαχαχα :lol::lol:

Αφρο εγώ κρυβω και τα 4 λάπτοπ του σπιτιού γιατι παθαίνει αμοκ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω φευγουμε μετα το πρωινο κ αφου του ετοιμασω το φαγητο του (ξυπναει κ απο τις 8..) κ παιρνω μαζι το φαγητο η γυρναμε να φαει, κοιμαται το μεσημεριανο του υπνο, τρωει το απογευματινο κ ξαναβγαινουμε..Ειδικα στη Ροδο δεν ειμαστε ποτε μεσα...τα παιρνω κ κανουμε πικ νικ στην παραλια (πικ νικ με τις πιαταρες σουπας..)..Πηγαμε κ αναβαση στο βουνο κ στην κοιλαδα με τις πεταλουδες κ ο Σεμπ το ανεβηκε ολο μονος του...οποτε να υποθεσεω τα καιει ..Ελπιζω δηλαδη...

Τι να πω...αν παχυνει παντως θα με φαει ο δανος..εχει δυο εφιαλτες να γινει το παιδι του χοντρο η να χαλασουν τα δοντια του (με παιρνει καθε βραδυ τηλεφωνο να με ρωτησει να του βουρτσισα τα δοντια..) Απο το μαρτιο που (επιτελους) θα μενουμε συνεχως μαζι, θα επιθεωρει κανονικα τον φουκαρα τον Σεμπ :shock:

Ανασταστια εγινε καλα ο Σπυρακος?? παντως κ εγω σαν τον σπυρο ημουν, δεν ετρωγα τιποτα μικρη..η μανα μου τα ειχε παιξει..την εστελνα να κανει βολτες στην ταρατσα για να καταπιω κ η χαζη η μανα μου πηγαινε κ εγω κλασσικα εφτυνα το φαγητο μολις εφευγε..

Περιμενω την αδερφη μου τωρα να βγουμε..θα παρω μαζι το φαγητο του, ειναι ετοιμο...

Σες αλατι δεν του βαζω καθολου, μονο λαδι..ουφ σας ζαλισα...εναι 17.5 μηνων τωρα, να δουμε ποσο θα εχει παει οταν παει 2...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ειναι πολυ καλοσ με τον υπολογιστη δεν παταει ανεξελεκτα κουμπια .τον αφηνω και παιζει ,εχει βρει λειτουργιεσ που εγω δεν τισ γνωριζα !!!!εχει βρει οτι συγκεκριμενα κουμπια κανουν καποια πραγματα που του αρεσουν ....πχ στην σελιδα εδω παταει σπεισ και εναλλασει ολα τα τικερσ μασ και γελαει με τα μωρακια !!!

πολλεσ φορεσ τσακωνομαστε ποιοσ θα κατσει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σοσ ,απο την 13 ευδομαδα μεχρι την 16 υπαρχει καποια εξεταση η υπερηχοσ που πρεπει να κανω ?

η αν παω στον γιατρο μετα την αυχενικη στην 12 ευδομαδα πρεπει τον ξανα δω μεχρι την 16 ?

οτι θυμαστε πεστε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω βρηκα τη λυση..του εδωσα το παλιο λαπτοπ που ατος χαλασε και παιζει μαζι του..μια χαρα..αυτο βεβεια δεν τον εμποδισε να μαδησει το ψ απο το καινουριο λαπτοπ ουτε να το πατησει κατω ανοιχτο και να χαλασει την οπωςνη- η οποια ευτυχως εγινε ευκολα.

Πηγα και μου αλλαξαν μπαταρια..με πηγε ενας συναδελφος μεχρι εκει που ειχ ατο αμαξι- θαυμα που δεν μου πηραν τις πινακιδες- και ηρθε ο νεαρος απο το κεντρο μπαταριας και μου την αλλαξε ..εβρεχε καρεκλοποδαρα..να ειναι καλα ο ανθρωπος..και με χρεωσαν 65 ευρω..του εδοσα 70, να ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο εγω νομιζω πως δεν εκανα αλλο υπερυχο..θα σου πω σηγουρα το βραδυ αμα παω σπιτι γιατι εχουν ολου ςτι=ους υπερυχους απο μια φωτο

Δεν κανουμε αποθηλασμο αλλα δεν θα τον αφινω να πιπιλαει τι πιπιλισμα τι αγκαλια με χαδια και φιλακια και τραγουδακια...δεν παει αλλο παιδια..ουτε τουαλετα δεν μπορω να παω και μου ηρθε και περιοδος το βραδυ...με αγκαλιτσες κοιμαται πιο γρηγορα..αλλιως ολη νυχτα ειναι ικανος να πιπιλαει με το βυζι στο στομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκι μου να ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω...Έχω ακριβώς τους ίδιους φόβους με σενα....Η Ιωάννα μου είναι 18,5 μηνών, 12.700 και 82 πόντους..... :?:?:?:? Και όλη την ημέρα ζητάει φαγητό....

Το πρωί που ξυπνάει πίνει 240ml γάλα, τρώει ένα φρούτο, ένα τυράκι Fina και μπορεί κανένα κουλουράκι σικάλεως μικρό (όχι τα Θεσ/νικης)...Το μεσημέρι τρώει μια μερίδα φαγητό σε πιάτο κανονικό από τα δικά μας ( 1 φορά την εβδομάδα κρέας με λαχανικά, 2 φορές ψάρι ψητό με σαλάτα, 1 φορά κοτόπουλο με λαχανικά και τις άλλες λαδερό ή όσπριο)......Το απόγευμα τρώει ή φρούτο ή γιαούρτι 1% με φρούτα ή και τα δύο, κατά τις 7 τρώει πάλι ό,τι και το μεσημέρι αλλά στη μισή ποσότητα και το βράδυ γάλα.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλά εμείς είχαμε ένα θέμα με τη χοληστερίνη, πήγαμε σε ειδική γιατρό, η οποία μας είπε ότι ήταν παχουλή (τότε ήταν πιο πολυ..τώρα εμένα μου φαίνεται φυσιολογική, αλλά πιο παχιά σε σχεση με παιδάκι της ηλικίας της)... :shock::shock::shock: Αυτή η γιατρός λοιπόν μας είπε 1 φορά την εβδομάδα κρεας, 1 κοτόπουλο, 2 ψάρι, 1 μακαρόνια (η Ιωάννα δεν τα τρώει..Της δίνω που και που τραχανά που έχει φτιάξει η μαμά μου) και τις υπόλοιπες λαδερά και όσπρια....Μου είχε πει επίσης για γιαουρτάκι με φρούτα 1%, τυρί Fina, όχι ψωμί, να τρώει το μεσημεριανό και το βράδυ σε μικρότερη ποσότητα και αν είναι δυνατόν όλα τα φαγητά να τα τρώει με σαλάτα.... :?:?:? Τα υπόλοιπα της τα δίνω, αλλά τα λαδερά και τα όσπρια πώς να τα δώσω με σαλάτα;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: Επίσης πολλά φρούτα....Αυτά!!!!!

Εννοείται ότι αν φάω σοκολάτα, θα της δώσω να δοκιμάσει αν και τις περισσότερες φορές τρώω κρυφά για να μη ζητάει.... :?:?:?:?:?:?

Από αυτά που δίνεις στον Σεμπ, οι χυλοπίτες νομίζω ότι είναι ψιλοπαχυντικές για να της τρώει συνέχεια... :roll::roll::roll::roll:

Αχ τι θα τραβήξει ο φουκαράς αν έρθει ο Δανός...Σε δίαιτα θα τον έχει τον κούκλο..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νατασούλα τι είναι αυτό που έπαθε η Έλενα..... :o:o:o:o Ευτυχώς που δε χτύπησε σοβαρά..Και η Ιωάννα έτσι κάνει..Ανεβοκατεβαίνει στον καναπέ κι επίσης πάει στο έπιπλο της Tv που είναι όλο γωνίες και χορεύει....Φοβάμαι μην παραπατήσει καμια μέρα και τρέχουμε... :?:?:?:?:?:?:?

Αρτζι θεά η Ρέα...Όλο με το μελάνι ε;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα μου περαστικά σας...Υπομονή κορίτσι μου...Κάτι ήξερα εγώ όταν σου έλεγα ότι του χρόνου τα Χριστούγεννα θα αποθηλάσεις.... :lol::lol::lol::lol:

Αφρο εγώ έκανα την αυχενική στις 12 εβδομάδες και πήγα προχθες στο γιατρό μου, τον οποίο είχα να δω από τις 10 εβδομάδες...Και τώρα είμαι 15..Πάντως άλλη ειδική εξέταση δε χεριάζεται...

Έρη κι εγώ προσπαθώ να την απασχολώ όταν ζητάει μαμ, αλλά δεν τα καταφέρνω.....Πάει και ανοίγει ντουλάπια κι κλαίει.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αναστασία μου φάση θα περνά ο Σπυράκος...Δουλειά ξεκίνησες;;;;;;;

Μιτσάκι μου τα φιλιά μου....

Ξέχασα καμία;;;;; :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και εμενα αμα πειναει δεν καταλαβαινει χριστο..η θα ουρλιαζει νιαμ νιαμμμ η θα ουρλιαζιε ντικα ντικα..

Γωγω κακουργα ειπαμε του χρονου τα Χριστουγεννα θα αθηλαζω το δευτερο....κανωνησε να βγεις αληθεινη...σε σφαξα κακομοιρα μου..δε σε σωνει κανεις απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκλεισα σημερα για αυχενικη στισ 17/11 στα μεσα 12 ευδομαδας και αμεσοσ μετα θα παω στον γιατρο να την δει .Με πηρε ο Κ να μου πει οτι φευγει στισ 22/11 για 20 μερες γιαυτο και ρωταω αν θα χρειαστει τιποτε αλο αυτεσ τισ μερεσ ....δεν γινεται να παω πουθενα με το παιδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ρώτησες αν μαζί με την αυχενική θα σου κάνουν και το PAPP-A;;;;;

Έχω ακούσει ότι στα δημόσια μαιευτήρια κάνουν ξεχωριστά αυχενική και PAPP-A.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Χρύσα μείνε έγκυος εσύ και θα δούμε....Το πολύ πολύ να θηλάζεις και τα 2 ταυτόχρονα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Α, δε σας είπα...Χθες πήγα ΙΚΕΑ...Όταν φτάσαμε στα παιδικά κρεβατάκια, κατέβασα την Ιωάννα από το καρότσι και της λέω άντε στο κρεβατάκι να κάνεις νάνι.....

Για πότε ανέβηκε και ξάπλωσε......Χαιρόταν τρελά..Όμως και η μανα μου και ο Γιώργος επιμένουν να την αφήσουμε στην κούνια της και να πάρουμε αργότερα κρεβάτι μήπως πέφτει ή σηκώνεται τη νύχτα και αλωνίζει.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι παιδια αυτο δεν το θελω.

Δεν θελω να θηλαζουν 2 παιδια ταυτοχρονα, γιατι οι περισσοτερες ασθενεις μεταδιδονται δια στοματος και δεν θα ρισκαρω να παθει κατι το μικρο επειδη ο Χριστοφορος αρνειτε πεισματικα να παρατησει το ντικα ντικα( σκατιαρικο..αλλα τοσο μα τοσο γλυκο ζουζουνιαρικο μωρακι μου)

Ρε παιδια τον Χριστοφορο τον υπερλατρευω, σε βαθμο που τον κακομαθαινω συνειδητα.

εκτος του οτι το δευτερο θα ειναι αδικημενο σε πολλα πραγματα θα παρει και λιγοτερη αγαπη απο μενα...δεν ξερω..ειπαμε δεν ειμαι ακομα ετοιμη να ξαναγινω μανα- αν και οπως λεει ο καλος μου ποτε δεν θα ειμαι ετοιμη.

Γωγω παρε κρεβατι και βαλε τα πλαινα καγκελακια, καποια στιγμη θα αλλαζε κρεβατι που ξερεις ασε που θα χρειαστεις την κουνια για την Ζιζελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ και Έρη αυτό το πρόγραμμα φαγητού είχα στον Λουκά, δλδ 1 κρέας, 1 κοτ, 2 ψάρι και 2 λαδερά-όσπρια, τα ενδιαμεσα ήταν φρούτο, αυγό, γιαουρτάκι, αυτά μέχρι και την ηλικία των 3 ετών γιατί μετά άρχισε τον παιδικό και έχασα το παιχνίδι!!!!

στο μπουμπούκι δεν μπορώ να το τηρήσω γιατί η κυρία δεν τρώει όσπρια, δεν της αρέσουν!!!, και το κοτ. δεν το πολυτρώει.......!!!!.....αν της δώσω γιαουρτάκι το απόγευμα, θα νομίζει ότι είναι βράδυ και πρέπει να κοιμηθεί!!! :lol: και αυτό γιατί πριν τον βραδυνό ύπνο, όταν όλα τα άλλα παιδιά πίνουν γάλα, η δικιά μας τρώει γιαούρτι!!! :?

Αφρο γιατί δεν μπορείς να πας με τον μικρό στον γιατρό?!

κορίτσια όταν ήμουν έγκυος στην ΡΕΑ, πήγαινα στον γυν. με τον Λουκά, αφού γέννησα, κάθε φορά που πάω στον γυν. πάω με την ΡΕΑ!!!! :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πότε ανέβηκε και ξάπλωσε......Χαιρόταν τρελά..Όμως και η μανα μου και ο Γιώργος επιμένουν να την αφήσουμε στην κούνια της και να πάρουμε αργότερα κρεβάτι μήπως πέφτει ή σηκώνεται τη νύχτα και αλωνίζει.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

εγώ δεν έχω βγάλει ακόμη τα κάγκελα και αυτό γιατί αν τα βγάλω δεν θα κοιμηθεί καθόλου το μεσημέρι και το βράδυ σίγουρα μα σίγουρα θα κατεβαίνει κάτω!!!!

και εγώ θέλω κάποιες ώρες της ημέρας την ηρεμία μου!!!!

μα τόσο διαφορετικό παιδί από τον Λουκά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, οκ Αφρο μου...Νόμιζα ότι θα τα έκανες στο Έλενα...Με το καλό λοιπόν και καλά αποτελέσματα.... ;);););)

Χρύσα εννοείται ότι αν της έπαιρνα κρεβάτι, θα της έπαιρνα με προστατευτικό κάγκελο...Όμως φαντάζομαι ότι αυτό δε θα την ενοχλεί να κατεβαίνει...Άσε που φοβάμαι τις σκάλες στο καινούριο σπίτι...Αν ξεχάσουμε καμια πορτούλα ανοιχτή κλπ κλπ..... :?:?:?:?:?:?:? Εγώ θέλω κρεβατάκι, αλλά οι άλλοι επιμένουν στην κούνια..... :?:?:?:?

Για τη Ζιζέλ μάλλον θα πάρουμε άλλη κούνια από ΙΚΕΑ....

Επίσης, έχω να πω ότι η κούνια της Ιωαννας γίνεται κρεβατάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και αν χρειαστει να με εξετασει με υπερηχο απαγορευεται να ειναι μεσα .επειτα μου ειπαι καλυτερα να μην παω με το παιδι για τις υπολοιπες εγκυες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα προσφατα οτι η Jenifer laupes φωτογραφιθηκε για την καινουρια καμπανια της παιδικης σειρας του οικου Gucci μαζι με τα δυο της παιδια, ασχετα αλλα το αγορακι ειναι φτυστο ο Mark Anthony- ελπιζω να παρει και την φωνη του και το κοριτσακι ιδιο η μαμα..

και λεει εκει οτι με τοση εκθεση των παιδιων της στη δημοσιοτητα θα προκληθουν εντασεις...

Ρε παιδια δηλαδη γιατι; οι Branzelina Tom Cruis , ζευγος Beckam κλπ κλπ που τα εκθετουν συνεχεια τι το καλυτερο εχουν...

Ας πουμε οτι τα βαζουν να εξασκηθουν στο μελλοντικο επαγγελμα απο τωρα.

Προσωπικα διαφονω γεννικα με την προβολη ενος παιδιου , κυριως οταν αυτη γινετε για λογους προσωπικης προβολης των γονιωςν..αλλα αυτοι τουλαχιστων ειναι Super Star τι να τους πεις... τι να πει και η καημενη Suri που περπαταιε με τακουνακια..

ε ρε ερμα παιδια..απο τι μια δεν ξερω αν ειστε τυχερα η ατυχα!!!

ΚΑι η δικι μας γινετ εκρεβατακι, ειναι απο τα μαδερκερ και εχει ενα επιπλεων πιο μικρο κεφαλαρι και ενα σετακι καγκελα, εγω δεν το ρισκαρω ακομα γιατι ο Χριστοφορος αρεσκετε να κοιμαται καθετα σε σχεση με το κρεβατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Έχω δουλειές με φούντες σήμερα! Συν οτι θα πάω και στον αιματολόγο για να δει το ιστορικό μου!

Και Δευτέρα έχω και γυναικολόγο. Απο τότε που γεννησα δεν ξαναπήγα. Μη βαρέσετε πολύ...

Όπως βλέπετε ετοιμάζομαι σιγά σιγά. χεχε

Μιτσάκι είμαι σίγουρη οτι θα ησουν κούκλα νύφη! Εγώ πάλι δεν το έχω πάρει ζεστα. Φαντάζομαι οτι οταν μπω στη διαδικασία, θα πάρω φόρα!

Εννοείται οτι αν έχετε δοκιμασμένο Ντι Τζει μου τον προτείνετε. Αντε να κλείσω και φωτογράφο και τα υπόλοιπα θα τα κάνω με τον καινούριο χρόνο.

Φράνι η μικρη μου είναι 90 εκ. 12 κιλά (μετρήσεις πριν 1 μηνα) και 27 μηνων. Δεν της δίνω πολλους υδατάνθρακες.

8:00 πίνει 260 γρ γαλα

9:00 στον παιδικό χυμό και αναλόγως (ψωμί με μέλι ή 1 φέτα κέικ ή τσσουρέκι)

12:30 μεσημεριανό στον παιδικο

μετα θα γυρίσει σπίτι και θα κοιμηθεί όταν ξυπνήσει αναλόγως μπορεί να φάει γιαούρτι ή μπανάνα ή ψωμί ή φαγητό και το βράδυ πριν κοιμηθεί θα πιει το γάλα της.

Τελικα τώρα που τα έγραψα δε μου φαίνονται και πολλά... :(:(

Πάντως δεν ξέρω αν θα έπρεπε να ανησυχείς...

Νατασούλα εμείς σήμερα τα ντύσαμε στα ασπρομπλε τα πήραμε και σημαιούλες και θα πάνε με τα μεγαλα να συμετέχουν στη γιορτούλα. Κουκλιά ήταν.

Πέρασες λαχτάρα. εγώ δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα.

Σες μην το πιέζεις το παιδί.

Θα έχετε πει και άλλα, αλλά δεν προλαβαίνω!! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα κι η Ιωάννα έτσι...Τη βάζω κάθετα και αυτή γυρίζει με το κεφάλι προς τα κάγκελα...Γενικά, όλη νύχτα στριφογυρίζει.... :roll::roll::roll::roll:

όσο για τα παιδάκια των σούπερ σταρ απλώς τα λυπάμαι...Όχι για την υπερέκθεσή τους, αλλά για τον τρόπο ζωής τους...

Η Σούρι είναι το πιο τρανό παράδειγμα.....έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Άσε που φοβάμαι τις σκάλες στο καινούριο σπίτι...Αν ξεχάσουμε καμια πορτούλα ανοιχτή κλπ κλπ..... :?:?:?:?:?:?:? Εγώ θέλω κρεβατάκι, αλλά οι άλλοι επιμένουν στην κούνια..... :?:?:?:?

Για τη Ζιζέλ μάλλον θα πάρουμε άλλη κούνια από ΙΚΕΑ....

Επίσης, έχω να πω ότι η κούνια της Ιωαννας γίνεται κρεβατάκι....

και η δικιά μας γίνεται κρεββατάκι για παιδί μέχρι 4 ετών!

όσο για τα σκαλιά θα εξασκηθεί και δεν θα υπάρχει πρόβλημα, μην φοβάσαι......η δικιά μας αν κατέβει από το κρεβ.-κούνια ξέρουμε πού θα πάει: στον Λουκά δίπλα!!!....και ίσως έρθει σε μας!!!!....αλλά να πάει κάτω να κάνει τι?

Ζιζέλ?????!!!!! έχω χάσει επεισόδια???? :-w8-|:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεραααααα

ειμαι χαλια..... :cry::cry::cry:

δεν εχω κοιμηθει σχεδον καθολου......καθε μιση ωρα ξυπναγε χτες η μικρη..... :? εχω φοβερο πονοκεφαλο...... :shock: γκρινιαζε η μικρη πριν και της φωναξα..... :( αρχισε να κλαιει..... :( τωρα κοιμαται κι εχω τυψεις..... :oops: αφου δεν καταλαβαινει ακομα η καημενη..... :o σε λιγο ειναι ετοιμη η φασολαδα μου!!!!!ποια θα ερθει για παρεα??????

σαυρουλα,εσυ που εισαι πιο κοντα(λεμε τωρα......) ;) ελα!!!!!!!!

πως θα παω για δουλεια τον γεναρη???????? :?:?:? απο τωρα το σκεφτομαι....... :P

τι κανετε εσεις?????

γωγουλα,ολα καλα??????

μιτσακι,χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!

μαιμουδακι,τι λεει με το σχολειο????????ολα οκ?????? :?: ρωταω για να δω πως θα ειμαι κι εγω..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι δε με παρακολουθείς...... :twisted::twisted::twisted: Δεν είπα προχθες που πήγα στο γιατρό ότι έχω πάλι κόρη και ότι ήταν απλωμένη με τα πόδια τεντωμένα και είχε μακριές ποδάρες σαν της Ζιζέλ;;;;;;Και από τότε λέμε το φασόλι μου Ζιζέλ;;;;;; =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Η δικιά μας η κούνια γίνεται κρεβατάκι μέχρι 5 χρονών.... ;););) 600 ευρώ την είχαμε πάρει..... :evil::evil::evil::evil:

Ευάκι ακόμα αρρωστούλα η μικρή;;;;;; :(:(:(:( Ταλαιπωρείστε μωρέ..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Άντε να αναρρώσει γρήγορα η ψυχούλα.....

Λοιπόν, να σας πω το άλλο κορυφαίο που μου είπε ο άντρας μου και είμαι εξω φρενών.... :twisted::twisted::twisted::twisted: Δε φτάνει που το σποράκι θα είναι το "παραπεταμένο" που θα τα έχει όλα second hand από την Ιωάννα, του έλεγα ότι τις πρώτες μέρες θα την έχουμε στην κρεβατοκάμαρα και μου λέει "Αποκλείεται!!!!!"...Του λέω "Γιατί;;;;:" :shock::shock::shock::shock: Και τι μου απαντάει;;;;;;;; "Θα ζηλεύει η Ιωάννα....Δεν κάνει"...Και τα πήρα στο κρανίο και τον στόλισα....Του λέω ας ζηλέψει, δε με απασχολεί....Κι αυτή έτσι την είχαμε τις 40 πρώτες μέρες και άντε με το κακομαθημένο σου...Ρε κορίτσια πώς κάνει έτσι;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Κι εγώ τη λατρεύω την κόρη μου, αλλά ο άντρας μου έχει ξεφύγει...Μη στενοχωρηθεί η κόρη του..... :?:?:?:?:?

Και το άλλο παιδί μας ειναι....Δλδ να το πάω στο δωμάτιό του μόνο του από την 1η μέρα για να μη στενοχωρηθεί η Ιωάννα;;;Έλεος!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου,δεν ειναι αρρωστη..... ;) ετσι ξυπναει....για βυζοπιπιλα.... :? σαν ζομπι ειμαι.... :?:?:?

ζιζελ ε?????????? :D:D:D:D μοντελο το σπορακι!!!!!!!!!! :D:D:D:D

ετσι ειναι οι μπαμπαδες με τις κορες τους..... :lol::lol::lol::lol: μολις γεννηθει και το ζιζελακι ομως,δε θα ξεκολλαει!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXX Γωγω και ενα λεμε τωρα...τα κανει πανω του με το δευτερο;;;;

Εμενα παντως ο Χριστοφορος κοιμοταν μια χαρα μονος του απο την πρωτη μερα στο κρεβατακι του,,,ξυπναγε ανα δυωρο στην αρχη μετα ανα τριωρο γαι να φαει τη νυχτα..και μαλιστα 10-15 μερες πριν επιστρεψω στην δουλεια εκανε το θεικο 11-5 οπου θηλαζε και ξερενοταν μεχρι τις 8 περιπου..ολα αλλαξαν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ οταν επεστρεψα στην δουλεια..οποτε και αρχισαν τα οργανααααααα....και επειδη δεν την παλευα σπιτι δουλεια- απαιτητικη- και μωρο..τον πηρα μαζι μας...

Ρε κοριτσια πειτε καλε, νιωσατε ψυχολογικα ετοιμες για δευτερο..γιατι εγω δε νιοθω..ο αντρας μου λεει πως αν περιμενω να νιωσω ετοιμ, η αν περιμενω να αλλαξουν τα πραγματα- οικονομικα ενοω- δεν θα κανουμ εποτε παιδι..και μου λεει και το παραδειγμα του φιλου του που η γυναικα του περιμενει τεταρτο..ε και του λεω..αυτος ειναι οδοντιατρος και η γυναικα του αισθητικος ελευθερος επαγγελματια ςπου δουλευεις μαυρα στα σπιτια...ξες τι λευτα εχουν αυτη..μια χαρα θα μεγαλωσουν και θα σπουδασουν 4 παιδια

Ευα υπομονηηη

ΑΑ λεμε για 28/10 για καφε..αλλα αμα κανει κατακλισμο θα το αναβαλουμε για ΣΚ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...