Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια .

ο μικρος σταματησε να εχει μπουκομα και εχει βηχαλακι .....να τον παω στην γιατρο?

μαρεσει που χτυπαει μονοσ του την πλατουλα του και μετα μου ερχετε να τον χτυπισω και εγω .

ειδα ενα ονειρο αλο πραγμα ......ειδα οτι μιλουσα με ενα καθηγητη μου και του ελεγα ποσο λαθοσ αποφασεισ περνεισ στα 16-17 για τι επαγκελμα θελεισ να κανεισ και τισ σπουδεσ σου .οτι εισαι πολυ ανωριμοσ σε εκεινη την ηλικια να αποφασισεισ κατι τετειο και δεν ξερεισ ακομα τι σου αρεσει και τι οχι .......δεν ηταν ονειρο συζητηση με τον εαυτο μου ηταν !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!

τι κανετε;;;

εγω χμμμ...ΟΚ ..ο μικρος σημερα ξυπνησ εμερικες φορες και με λιγο χαιδεμα ξανακοιμηθηκε..αλλα μαλλον πονουσε...

Χτες κοιμηθηκε χωρις μεμε το μεσιμερι, ηρθαμε απο τον παιδικο και με ειχε αγκαλιτσ αμε το κεφαλακι στου στο στηθος και δεν ζητουσε μεμε, μετα απο λιγο χαιδεμα κοιμηθηκε

Αχ βρε σεις εχω χαλασμενο το λαπιτοπι του σπιτιου και δεν σας παρακολουθω τα αογευματα...θα φτιαχτει ομως..χιχιχιχι

Σχετικα με το πεθεροθεμα ενα θα σας πω...οσο ρηχνεις λαδι στη φωτια τοσο φουντωνει.

Απο τωτε που ξεκαθαρησα καποια θεματα με τον αντρουλι μου κει χωρισαμε τα τσανακια μας με τα κουνιαδοπεθερικα ειμαστε μια χαρα.

Δεν ειναι οτι τους αντιπαθω αλλα οσο δεν ανακατευονται στην οικογενενια μας , δε με απασχολει τι κανουν.

Και παλια οσο ειχαμε το γνωστο θεμα τσακονομουν με τον αντρα μου γιατι αυοι απο εκεινον ειχαν το θαρρος και τα εκαναν οποτε εκεινος επρεπε να βαλει καποια πραγματα στις θεσεις τους, ακομα και τωρα που παλη ανακατευονται- η γκεσταπο λιγοτερη κατασκοπια εκανε- δεν μιλαω, οταν με βλεπει η πεθερα μου να μην της απανταω στα σχολια που κανει πιανει το νοημα και το κοβει.

Δεν εχω παραπονο εινια καλοι, με εχουν βοηθησει και οσο ημουν εγγυος και μετα τη γεννα...το προβλημα ειναι πως η πεθερα και ο πεθερος εχεουν τρομερη αδυναμια στην κορη τους και πολλες φορες παραγκονιζουν τον γιο τους για να της κανουν τα χατηρια, αλλα και ο αντρας μου προκειμενου να ειναι καλα η αδελφουλα του εβαζε καποια πραγματα της δικης μας οικογενενια πισω .

Απο τη στιγμη που ξεκαθαρτισαν καποια πραγματα εχει βελτιωθει παααρα πολυ η κατασταση.

Να σας πω την αληθεια, αν ο Οδυσσεας οτι εκανε τα εκανε μονο για τους γονεις του και για την δικη τους καλοπεραση δεν θα με πειραζε καθολου γιατι ειναι οι γονεις του οι ανθρωποι που στερηθηκαν πολλα για να τον μεγαλωσουν και να τον φτασουν σε αυτη την ηλικια, οπως επισης και αυτοι θα πονεσουν περισσοτερο αν παθει κατι κακο.

Αυτα...

παλη πολλα ειπα.

Οσο για το θεμ απου ειπα χτες, δε με καταλαβατε, αυτο που με στεναχωρησε δεν ειναι το θεμα μεταξυ μητερων, ειναι γεννικα αυτη η ασχετοσυνη αυτη η πως να το πω...χυδαιοτητα...και εγω παιδι μεγαλονω, ενα παιδι που θα οριμασει, θα εχει κοπελα, θα κανει ΣΕΞ, θα κανει παιδια, καποια στιγμη ισως να εχω και μια κορη...διαβαζοντας καποια σχολια ειλικρινα...

Ως Χρυσα δεν ετυχε να αντιπετωπισω ειρωνιες συμπεριφορες...ο πρωτος μου δημοσιος θηλασμος εγινε με τον Χριστοφορο 40 ημερω οπου πηγαμε ΣΜ και αυτος αρχησε να ουρλιαζει στην παγκο των τυροκομηκων στον μαρινιπουλο ..ε τι να εκανα, κατσικοθηκα σε κατι καναπεδες με επιπλε κηπου στην εισοδο- αφισα τον συζυγο να πληρωσει τα ψωνια και τον θηλασα, κατι αγοραγια ηλικιας 10-12 ετων επαιζαν εκει, τα οποια ευγενεστατα απομακρινθηκαν για να μη με χτυπησουν, δεν διεκρινα πονιρια στις εκφρασεις του του στις "κοιτα πωπω ενα βυζι" κατι που διεκρινα στα σχολια αντρων και γυναικων στο επιμαχο αρθρο..δηλαδη αυτη η χηδαιοτητα με πειραξε τιποτε αλλο, η ασχετοσυνη τους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Περαστικα στα αρρωστουλια...

Γκρουσι(Ευα?) χρονια σας πολλα!!!

Νατασακι οταν εγω ψηλωνα εσυ εξασκουσες το ξυραφι μυαλο σου! ;):D

Λενα αν θελεις να με βρεις απο τη Νατασα(Anastasia Mar...)!Και θελω να πιουμε κ καφεεεεε!!!

Χωρις τη Θου γτ θα νομιζει οτι την παρακαλαω κιολας! =))=)) (πλακιτσα κανω!)

Μιτσακι εγω θαυμαζω παντως εστω κ τη διαθεση σου να διαβασεις!Ειναι να το'χει ο ανθρωπος!

Κ εγω θα μπορουσα πχ να μαθω μια 2η ξενη γλωσσα

(πχ Ιταλικα ή Ισπανικα που τα ακουω κ λιωωωωνω! :oops: ) αλλα ολο στην αναβολη ειμαι!

Αφρο για το θεμα πεθερικων (αλλα κ για ολα τα θεματα) ο καθενας μιλαει με γνωμονα τις εμπειριες

του καθως κ τις εμπειριες των γυρω του!Επισης παιζει πολυ σημαντικο ρολο το...Μετρο συγκρισης!

Αν εσυ ή η αδερφη σου(παραδειγματα τυχαια) ή η μαμα σου φερονται με τον χ τροπο,κατι τετοιο

θα μπορεις να "δεχτεις" κ απο την μανα/αδερφη του αντρα σου!Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω!...

παραδειγμα(παλι)...Η δικη μου μανα δε θα δεχοταν ποτε(ακομα κ αν πεθαινε της πεινας)

να της πληρωνω εγω τους λογαρισμους ή δε θα ελεγε ποτε κακη κουβεντα για

τον αντρα μου γτ ετσι θα "χωνοταν' κ θα χαλουσε την ευτυχια της κορης της!

Τελοσπαντων...Ειναι τεραστια κουβεντα οι ανθρωπινες σχεσεις!

πολυ ευχαριστως να την κανουμε ή...Να ΜΗΝ την κανουμε! :)

Ανοιξα το πσ για να βρω κατι κ αφου αντι γι'αυτο μπηκα στο μαμμυ...Ας ρωτησω εσας μπας κ ξερετε!

Υπαρχει εταιρια ενοικ.αυτοκινητων στην Αθηνα που να διαθετει παιδικο καθισματακι?

Υποθετω Ναι!Γνωριζετε κατι παραπανω?Τηλ?

Χρυσα μου καλημερα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλημερα.

Θα πρεπει να το ζητησεις τι στιγμη που κανει ςτην κρατηση και να δηλωσεις και την κατηγορι ατου καθησματος.

Απο εμειρια να σου πω οτι η Avis και Budget εχουν ..η τουλαχιστον πριν 3 χρονια που χρειαστηκε να κλεισω για καποιος καλεσμενους του μπος ειχαν και Αθηνα και Θεσσαλονικη.

Στο θεμα πεθερικων εχεις δικιο σε αυτο που λες..αν και ομολογω πως ξερω μερικες πεθερε ςπου ειναι πιο καλες απο τις μαμαδες..

η μαμα μου πχ δεν χωνευει καθολου τον αντρα μου...αλλα απο τη στιγμη που εγω θελλω να ειμαι μαζι του δε μιλαει..

ριχνει βεβαια που και που καμια σποντα..αλλα μαζευετε εγκαιρως...χιχιχιχι

Παντως εχω δει κει μερικες νυφες..που αμα τις ειχα εγω νυφες θα τις ειχα ξεμαλλιασει..αλλα πρωτα θα ξεμαλλιαζα τον γιο μου..

και οι περιπτωσεις που ξερω ειναι για σφαλιαρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου! :D

Δεν σχολιάζω πολλά, δεν προλαβαίνω τώρα, αλλά θα επανέλθω! ;)

Αναστασία, σε βρήκα στο fb, σου έκανα αίτημα φιλίας! Δέξου με! :lol:

Konstantina, ΠΕΘΑΝΑ στο γέλιο με το σχόλιο σου περί αλλεργίας... :lol: Λυπάμαι που το λέω, αλλά δεν καταλαβαίνουν αλλιώς!!! :twisted: Ειδικά σε γνωστό μαιευτήριο των Αθηνών (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε!) :P η κατάσταση είναι ανυπόφορη στο θέμα θηλασμός... :twisted: Αλλά εκεί δεν είναι θέμα ασχετοσύνης, είναι το χρήμα στη μέση!!! :twisted:

grousi, χρόνια πολλά και καλά και σε 'σένα και στον αντρούλη σου!!!! :D Να ζήσετε, να τα εκατοστήσετε, να χαίρεστε τη μικρούλα σας!!!

Σας φιλώ και γυρνώ αργότερα! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι Χρονια σας πολλα!!!!

Να ειστε παντα γεροι και ευτυχιμενοι!!

Κωνσταντινα γελασα παρα πολυ!!!!! Εισαι αστερι,

Μιτσακι κουμπαρουλα φιλακια πολλα πολλα πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλες οι εταιρίες έχουν παιδικά καθισματάκια, εγώ που έψαχνα για να νοικιάσω για το καλοκαίρι, όλες είχαν, δηλώνεις την ηλικία του παιδιού και σου δίνουν το ανάλογο!, το μείον είναι ότι στο χρεώνουν!!!

για τις πεθερές δεν ξέρω τι λέτε ακριβώς γιατί δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις σελίδες!!! σε ποιά σελ. είναι ακριβώς?! :-?

Γκρούσι Χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσετε!!! μα να γεννηθείτε την ίδια μέρα! πολύ μεγάλη σύμπτωση!!! μην μου πεις και την ίδια χρονιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ και η πεθερα μου εχει ιδια μερα γεννεθλει αμε τον πεθερο..οπως και μια ξαδελφη μου με τον αντρα της ...αλλα διαφορετικες χρονιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

πεθεροσυζήτηση βλέπω σήμερα :lol::lol::lol::lol::lol: εγώ είμαι ειδική περίπτωση το θέμα πεθερικών

δεν είχα ποτέ βοήθεια σε τίποτα αλλά δεν με χαλάει καθόλου αφού δεν ανακατεύονται ποτέ στην ζωή μας ;)

Χθες το βράδυ μας ήταν καλύτερο, η Έλενα κοιμήθηκε στις 8 αλλά η συμπεριφορά της με απασχολεί πολύ. Μόλις πήγαμε στην κρεβατοκάμαρα για να κοιμηθεί και έβαλα το φωτάκι και έσβησα το φως άρχισε πάλι να κλαίει, την ρωτάει τι θέλει αφού νυστάζει τι θέλει και δεν κοιμάται και μου δείχνει την τηλεόραση, την άνοιξα και κατευθείαν σταμάτησε να κλαίει ανεβαίνει στο κρεβάτι και κοιμήθηκε σε 2 λεπτά :o:o . Τι έιναι αυτό πάλι, λέτε να φοβάται?????? δεν ξέρω τι νά σκεφτώ.......

Νατάσα γιατί κομμένο το σεξ επειδή μπήκες στον 8ο???????????????????

Παναγιώτα τα πετρώματα και οι συσπάσεις δείχνουν ότι πρέπει να αφήσεις τα παράθυρα και τα παντζούρια και να ξεκουράζεσαι λίγο παραπάνω. Στην 1η εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς 16η εβδομάδα και πάρα πολλές (μετρούσα εκατοντάδες μέσα στην ημέρα) αλλά χωρίς πόνους. Έπαιρνα prepar από την 16η εβδομάδα μέχρι και την 36η. Περιττό να σας πώ ότι μόλις τα σταμάτησα σταμάτησαν και οι συσπάσεις

Αναστασία περαστικά στον Σπυράκο

Γωγώ μια χαρά τότε αφού είναι καλύτερο το καινούργιο ταμείο

Κι εγώ ελπίζω να μην συγχωνευτούν όλα τα ταμεία

Βενι τι καλά που σταματήσατε τα αλεσμένα, από βάρος πως είναι ξαναπήγατε παιδίατρο?

Ευα ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ [smilie=occasion13.gif] πως το πετύχατε την ίδια μέρα????????

Τα φιλιά μου σε όλες τις συνεπιβάτισσες :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαυτο στην αρχη ειπα οτι ευχομαι να ειναι νορμαλ η νυφη μου οπως και εγω .

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και σκευτεται διαφορετικα .

μπορει καποια πραγματα που τα ακουμε -βλεπουμε απο τα πεθερικα να μας γυριζει το ματι και τα ιδια αν τα βλεπαμε -ακουγαμε απο τους γονεισ μας να τα "δικαιολογουσαμε " γιατι γνωριζουμε -αγαπαμε τουσ δικους μας γονεις .

οπως θελω εγω ο αντρας μου να σεβεται τους γονεις μου οτι βλακεια και να πουνε οτι και να κανουν γιατι και οι δικοι μας δεν ειναι αγιοι !!! ετσι και εγω σεβομαι τα πεθερικα μου .πολλα με εκνευριζουν αλλα δεν ξεχναω οτι ειναι οι γονεις του και οπως μεγαλωνω εγω τον μικρο μου με μεγαλη αγαπη και αδυναμια ετσι μεγαλωσανε και αυτοι τον αντρα μου ,οπως με αγαπαει ο μικροσ μου ετσι αγαπαει και ο αντρασ μου τουσ γονεισ του .οτι δεν θελω να περασω απο τον γιο μου δεν το κανω στα πεθερικα μου .

και παλυ λεω οτι δεν μιλαω για τισ τραβηγμενεσ περιπτωσεις οκ υπαρχουν αρκετες τετειες .

αυτο που βλεπω συχνα ειναι εναν παραλογο αρνητισμο απο τισ νυφες σε οτι και να πει και να κανει η πεθερα σαν να ειναι θανασιμοσ εχθρο τουσ !!!! σαν να πρεπει να τισ εξοντωσουν να τισ βγαλουν απο την ζωη τουσ και δεν σκεφτοντε οτι πληγωνουν τον αντρα τουσ και οτι μπορει στο μελλον να το λουστουν απο τα παιδια τουσ .γαιτι τα παιδια οτι βλεπουν απο τουσ γονεισ τουσ κανουν στο μελον και στουσ δικουσ τους γονεισ .

οι εμπειριεσ τησ καθε μιασ μασ μεσα στα 31 (για μενα ) χρονια ειναι παρα πολλεσ απο το περιβαλλον και προσωπικες .ετσι βλεπεισ και κρινεις τελικα και ιδικα οταν εχεις κανει και εσυ το λαθος και το εχεις καταλαβει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααα....

Αφρο μιλώντας για τις νύφες χωρίς σεβασμό και μια γλώσσα να, αναφέρεσαι σε μενα;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ προσωπικά με την πεθερά μου δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά τον πεθερό μου ΟΧΙ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΕΒΟΜΑΙ...Και ποτέ δε θα τον συγχωρήσω για πράγματα που έχει πει και έχει κάνει κατά καιρούς....Είναι ένας άνθρωπος, ο οποίος μεγάλωσε χωρίς πατέρα με 1 μάνα και 4 αδερφές, οι οποίες ουσιαστικά τον μεγάλωσαν και όπως καταλαβαίνετε είναι κώλος και βρακί....Ποτέ δε σεβάστηκαν την προσωπική μας ζωή αυτός και οι αδερφές του...Έπαιρναν τηλ σπίτι 20 φορές την ημέρα επειδή έτσι γούσταραν και ό,τι ώρα γούσταραν, θεωρούσαν δεδομένο ότι πρέπει να εχουν άποψη για το σπίτι μου, για τη διαχείριση των οικονομικών μας, για τα πάντα....Και ο πεθερός και οι αδερφές του, οι οποίες δεν έχουν παιδιά....Επίσης, γιατί να σεβαστώ έναν άνθρωπο που όταν έρχεται από το χωριό έρχεται στο σπίτι μου με το έτσι θέλω και καλεί και τα άλλα του παιδιά και την αδερφή του που μένει εδώ σπίτι μου για να τους δει;;;;Με ποιο δικαίωμα;;;;;;;Εγώ στην οικογένειά μου είχα μάθει ότι ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΓΩ, Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ...Και κανένας δεν ανακατευτόταν.....Τώρα γιατί να τα ανεχτώ;;;Επειδή έχει διαφορετικό μεγάλωμα ο άντρας μου και ο πεθερός μου;;;ε, όχι......Αυτά πλέον έχουν αλλάξει μετά από αγώνα και των δυο μας (δικό μου και του άντρα μου), μετά από καβγάδες και ξεκαθαρίσματα ότι δεν είμαι υποχρωμένη να τους ανέχομαι.....

Επίσης, γιατί να σεβαστώ έναν άνθρωπο που δε με σέβεται σαν μάνα;;;Που του λέω μην κάνεις αυτό, μην δίνεις αυτό να φάει γιατί υπάρχει πρόβλημα και αυτός με αγνοεί και μου λέει "μη μιλάς", ναι...Θα τον βρίσω....Και δε θα τον σεβαστώ..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Δεν είμαστε πάντα έτσι...Όταν αυτός είναι εντάξει απέναντί μου, είμαι κι εγώ...Και του φέρομαι σα να είμαι κόρη του...Μας αγαπάει και το ξέρω...Απλώς το εκφράζει με λάθος τρόπους...Είναι καταπιεστικός....

Τελοσπάντων......

Αναστασία περαστικά στον μικρούλη σου......

Δε θυμάμαι τίποτα άλλο...... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Α, Παναγιώτα εγώ μια ώρα αφού μου έσπασε η μαία τα νερά έκανα επισκληρίδιο....Μάλλον με διαστολή 3.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άκουγα μια δίπλα να ουρλιάζει επό ώρες και έλεγα τι έχει;;;Και μου απαντούσαν ότι δεν έχει κάνει επισκληρίδιο.... :shock::shock::shock::shock: Ρωτούσα γιατί και μου έλεγαν δεν ήθελε...Και είπα κι εγώ "καλά να πάθει τότε...Θέλει να μου το παίξει ηρωίδα".... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ αναλωθηκα με τα πεθερικα .

αλο θεμα .

ειπα σημερα να κανω μπιφτεκια στο φουρνο .....ανοιγω τον κιμα (πηγε ο κ και τον πηρε ) και τι βλεπω ....ουτε μισο κιλο δεν ειναι !!!τι μπιφτεκια να κανω με τοσο λιγο κιμα ????ε??

γενικα μιλαω γωγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

ευακι μου χρονια σας πολλα..να χαιρεστε το παιδακι σας :)

αναστασια δε με θες για καφε? :twisted::twisted::twisted::twisted:

αργι στο 8 εκανες αναισθησια??????????????εγω ξερω οτι αν κανεις επισκληριδιο δε καθυστερει αλλα συντομευει τη γεννα :?

νατασουλα θυμασαι πριν καμια βδομαδα πουσας ελεγα οτι με κλαματα κοιμοτα κ δε ηθελ μεχρι που τον εβαζα μεμε κ ησυχαζε..ε τωρα εχει λιγες μερες που παμε καλυτερα..φαση ειναι

γωγω μη μου συγχιζεσαι παρακαλω..

χρυσα το βραδυ θα σε απαντησω.. :P

κωνσταντινα καλα τις ειπες.. :lol:

μιτσακι :D:D

αφρο ευτυχω κ γω επεσα σε γαμω τα πεθερικα..ποτε δε χωθηκαν,,ο ιπποτης καλα?

πηγα σημερα στο σαμ 0-13 να δω για γραβατα κ ειχε μωβ αλλα με ριγες..

καλε που θα βρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

νατασα περιμενω νεα

παναγιωτα πηρες το γιατρο?

αναστασια περαστικα σας..

λενα αντε ερχονται αργιες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxax Γωγω πιστεψε με δεν αναφερθηκε σε σενα..εγω ξερω που αναφερθηκε..και πιστεψε με εχει ολιγον δικιο!!!

Ελλας το με μεγαλειο σου!!

Παρνω στο ΙΚΑ να κλεισω ραντευου να γραψω το εμβολιο της Ανεμοβλογιας..

και μου λενε πως στο ΙΚΑ κορδελιου οπου τα εγραφα συνηθως εχει ληξει η συμβαση και δεν υπαρχει παιδιατρος- μα καλα τους λεω ο διευθυντης ειναι παιδιατρος δεν μπορει να εξυπηρετησει μεχρι να βρεθει αλλος :evil::evil::evil::evil::evil::evil: ..τι να σας πω δεν ξερω μου λενε..καλα ΟΚ κλειστε μου στο ΙΚΑ ευοσμου.... εχει στις 27 Νοεμβριου..... :-w:-w:geek::geek:

Τι να πω τωρα!!!!!

Και να πεις παει στ ακομματια το πληρωνει και ΟΚ...ρε παιδια..673 Ευρω το μηνα εχω κρατησεις και εργοδοτικες εισφορες...στην τραπεζα να τα εβαζα..θα ειχα κανει μια περιουσια..και δεν εξρω κι'ολας αν θα ζησω για να παρω συνταξη [smilie=angry5.gif][smilie=angry5.gif][smilie=angry5.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα σημερα να κανω μπιφτεκια στο φουρνο .....ανοιγω τον κιμα (πηγε ο κ και τον πηρε ) και τι βλεπω ....ουτε μισο κιλο δεν ειναι !!!τι μπιφτεκια να κανω με τοσο λιγο κιμα ????ε??

χαχαχα....έτσι είναι οι άντρες!!! μισά αγοράζουν.....όταν πάει ο δικός μου άντρας μόνος του για ψώνια, αγοράζει τα μισά και μετά πρέπει να πάω και εγώ πάλι!!!! :angry:

πάντως εμείς 4 άτομα 1 κιλό κιμάς είναι λίγος!!!! :o

Θούλη έτσι μου είχε πει ο γιατρός, ότι καθυστερεί τον τοκετό, ίσως επειδή δεν καταλαβαίνεις τις συσπάσεις, δεν προσπαθείς για την εξώθηση.........δεν ξέρω.......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera σε ολες!

τι κανετε?

Γρουσι να τα χιλιασετε!

Αναστασια ο Σπυρος πως ειναι?

σημερα εχω ρεπο!

χθες η μικρη κοιμηθηκε στις 1:30 ειχαμε ξαπλωσει αμι ωρα πιο νωρις αλλα τιποτα!

απο σημερα εχου,ε αρχισει να της λεμε πως ειναι μεγαλη κοπελα και πως θα πρεπει να κοιμαται στο δωματιο της κλπ

θελω να παω να δω μια φιλη που γεννησε το 5ο της παιδακι!

αλλα πως να παω με την μικρη?

δεν εχω που να την αφησω!

αν δεν εχει βγει αυριο θα παω αλλιως θα παω σπιτι της οταν 40ντησει μενει Λειβαδια!

για σημερα λεω να φτιαξω μπουλερι....!

ευκολο γρηγορο και γευστικο!

διαλογος:

Μ-Ι: μαμα εγω ποια ειμαι?

Β: εισαι η Μ-Ι, το κοροτσακι μας

Μ-Ι: εν ειμαι, ειμαι η μικη βασιλοπουλα και μπαμπας μου ειναι ο βασιλια

Β : η μαμα σου ποια ειναι?

Μ-Ι Η μαμα μου ειναι η βικυ πατατουλου αλλα ειναι στον ουρανο

Β:......

Μ-Ι: κοιτα το βιβλιο μου(δειχνει το βιβλιο ΜΕ ΤΙς ΣΥΝΤΑΓΕς) ...ειναι για να χορευω και αρχιζει να χορευει..... ελα χορεψε και εσυ.....!

κυκλοφορει μεσα στο σπιτι χορευοντας.....

και τραγουδα....

¨ειμαι βασιλοπουλα και θα παντευτω εναν ομοφο σε απο αλογο"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θελω κ γω τετοια :lol::lol::lol::lol::lol:

εμενα εχει μαθει το ΄΄Α΄΄

κ οπου δει σε βιβλιο σε ετικετα λεει α

προχθες ειμασταν στο αμαξι..κ περναμε απο βενζιναδικο με τη επωνυμια Α.Π

Κ λεει ο θοδωρης α :lol::lol::lol::lol::lol:

φουσκωσα σα το παγωνι που λεει κ η συμπεθερα μου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σημερα λεω να φτιαξω μπουλερι....!

διαλογος:

Μ-Ι Η μαμα μου ειναι η βικυ πατατουλου αλλα ειναι στον ουρανο

τι είναι το μπουλέρι???

και τι εννοεί η βασσιλοπούλα σου? :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι χρόνια πολλάαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να τα εκατοστήσεις!!!!!!!!!!!!Να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου....Πάντα με υγεία και σύντομα με ένα παιδάκι ακόμα..... ;);););););) Αλήθεια τα πόσα κλείνεις;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Βίκυ θεά η μικρή βασιλοπούλα......... :lol::lol::lol: Αν από τώρα περιμένει τον πρίγκιπα............ :lol::lol::lol::lol::lol:

Αρτζι κι εγώ έχω ακούσει ότι η επισκληρίδιος καθυστερεί τον τοκετό...Κι εμένα μετά από κάποιο σημείο αν και τους ζητούσα κι άλλη δόση, δε μου έβαζαν....... :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Δεν σου έγραψα για τα πεθερικά γιατί καλώς ή κακώς δεν έχω τέτοιες εμπειρίες.. έχω όμως εμπειρία από κακεντρεχεις ανθρώπους που δεν έχουν ποτέ μια καλή κουβέντα να πουν στην καλύτερη περίπτωση για να μην πω κάτι χειρότερο.. καταλαβαίνω ότι λόγο συγγένειας δεν μπορείς να τους απομακρύνεις ή να απαντήσεις όπως θα ήθελες, παρόλα αυτά η δική μου στάση απέναντι σε τέτοιους ανθρώπους είναι αυτή ακριβώς, να κρατάς σε απόσταση τέτοιους ανθρώπους, να προφυλάσσεις τα παιδάκια σας, τον εαυτό σου και τη σχέση σου με τον άντρα σου. Για εμένα δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από την οικογένεια, την δική μου οικογένεια, αυτή που εγώ έχω δημιουργήσει με τους ανθρώπους που θέλω κοντά μου. Όλοι οι υπόλοιποι "από μακριά και αγαπημένοι" ακόμα και αν είναι συγγενείς εξ αίματος.. Θα σου πω και κάτι που με βοήθησε η ψυχοθεραπεία να καταλάβω.. μη περιμένεις να αλλάξουν οι άνθρωποι, αυτοί είναι αυτοί που είναι, με τα καλά και τα κακά τους.. το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι οι προσδοκίες που έχεις από αυτούς..! Αφού ξέρεις ότι η πεθερά δεν πρόκειται να σε βοηθήσει με το παιδί, μην έχεις προσδοκίες να σε βοηθήσει.. η αλλαγή στο τρόπο σκέψης θα σε βοηθήσει να γλιτώσεις από την απογοήτευση και την στεναχώρια.. φυσικά εφόσον δεν έχουν σκοπό να σε βοηθήσουν τώρα με το παιδί στην ευαίσθητη κατάσταση που βρίσκεσαι δεν υπάρχει λόγος και να πηγαίνεις εκεί..! Σε περίπτωση που ερωτηθείς θα απαντήσεις την αλήθεια, στην κατάσταση που βρίσκεσαι χρειάζεσαι βοήθεια, δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν οπότε γιατί να διακινδυνεύσεις την κατάσταση της υγείας σου με το να πηγαίνεις; Αν πληγωθούν είναι δικό τους πρόβλημα..! Και μην φοβάσαι να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου, την οικογένεια σου και τις επιλογές σας μέσα σε αυτήν.. πάντα με ευγένεια! Φυσικά σε συνεννόηση από κοινού με τον άντρα σου.. γιατί είστε μαζί και πρέπει πάντα να είστε ενωμένοι και αγαπημένοι απέναντι σε όλους..! Για το θέμα των αιμορραγιών έχω να πω πολλά περισσότερα.. εγώ έχω αιμορραγίες από την 4η εβδομάδα.. πριν ακόμα προλάβουμε να δούμε σάκο.. και δεν σου μιλάω για λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά για ποσότητα κόκκινου αίματος που γέμιζε σερβιετα και λερωνομουν και στο παντελόνι, συνοδευόμενο από έντονους σφαχτες στη μήτρα.. πριν μερικές μέρες απλά φτερνιστηκα (!!) και αμέσως ένοιωσα κάτι να τρέχει από κάτω το οποίο συνοδεύτηκε από τους συνήθεις σφαχτες (σου μιλάω για πόνο που μόνο σε εμβρυϊκή στάση ηρεμεί μετά από διπλό παυσίπονο..) αλλά αυτή τη φορά μαζί με το αίμα είχα και πηγματα.. όπως καταλαβαίνεις πάγωσα ολόκληρη.. με έπιασαν τα κλάματα.. λέω τώρα το χάνω.. και όμως, δύο μέρες μετά που είδα το μωράκι μου, ήταν εκεί ακόμα γερό να "χτυπιέται" ολόκληρο πάνω κάτω χεράκια ποδαράκια με καρδιακή λειτουργία υπό την επήρεια "σπιντ"!! (By the way κορίτσια δεν εξηγείται διαφορετικά, κάτι "παίρνει" το μωρό και δεν μας δίνει!!🤪🤣🤣🤣🤣). Θέλω να καταλήξω στο ότι καταλαβαίνω απόλυτα την ταραχή σου.. από την πρώτη στιγμή που είδα κόκκινο αίμα μέχρι και πριν μερικές μέρες παρόλο που έμαθα να βιώνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ως τώρα με αιμορραγίες και να το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα... Δεν σημαίνει όμως ότι θα χάσεις το μωράκι ή ότι πρόκειται να το χάσεις.. δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας που συντέλεσε στην αιμορραγία.. σίγουρα η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή και η κούραση που νοιώθεις δεν βοηθάνε.. αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ο παράγοντας...! Οι αιμορραγίες στο α' τρίμηνο είναι τρομακτικές αλλά αρκετά συνήθεις σε ποσοστό 15-25% των φυσιολογικών κυήσεων.. Παρεπιπτόντως το καφέ αίμα, όσο και να είναι σε ποσότητα, μη το φοβάσαι κάν!! Είναι παλιό αίμα που βγήκε τώρα.. ίσως και από το μπάνιο που πήγατε.. αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν χρειάζεται να το φοβάσαι, εγώ όταν δεν έχω αιμορραγίες έχω μόνιμα καφέ αίμα στο σερβιετακι με ροζ στο σκούπισμα... Όπως καταλαβαίνεις δεν συγκινούμαι καθόλου πλέον εφόσον ξέρω ότι δεν αποτελούν ένδειξη αποβολής..! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και αν μπορείς να ξαπλώσεις για σήμερα και να ξεκουραστείς.. έχεις άνθρωπο να σε βοηθήσει με το παιδί τώρα; Προγεστερόνη σου δίνει; Πρέπει να σκέφτεσαι αισιόδοξα για το μωράκι μέσα σου.. και στο λέω για να το ακούω και εγώ που βρέθηκε ένα μεγάλο αιμάτωμα πίσω από το μωράκι και φοβάμαι πολύ δεν σου κρύβω.. όμως δεν είναι κάτι στο χέρι μας πέρα από το να ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας και να σκεφτόμαστε θετικά και πως όλα θα πάνε καλά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να δείτε αύριο ένα υγιέστατο γερό μωράκι!! 🙏🙏🙏🙏 Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 
    • Καλημέρα κορίτσια!  που λετε για το βάρος εγώ θα ήθελα πάλι ένα μωρό Μέχρι 3κιλα το πολύ για να το βγάλω πάλι εύκολα 😜! Είχα πάει εγώ υπέρηχο κ το έβγαλε 2700 κ γέννησα την επόμενη ήμερα 2500! Ήταν μια σταλιά αλλά πραγματικά βγήκε μονος του 🤪🤪 αλλά οπως λέει κ το @ditakiκανενα δεν έμεινε μέσα στην κοιλια! Κ εννοείται εμένα η γιατρος μ είπε δεν είναι μόνο το βάρος είναι όλα π πρέπει να βλέπονται αναλογικά δλδ το μηριαίο οστό η κεφάλι του όλα να αναπτύσσονται φυσιολογικά να συμβαδίζουν μεταξύ τους… @Apostolia88κοριτσι μου καλά έκανες να παρεις μια δεύτερη γνώμη! Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου είναι το καλυτερο π μπορείς να κανεις!!  
    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...