Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

Ελα βρε Αφρο γιατι το λες αυτο? Ειναι καμια εδω μέσα που κακολογεί την πεθερά της? χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: (οταν λέω εδώ μέσα εννοώ γενικά τα μαμαδοφορουμς ενταξει? :D )

Παλιά τα διάβαζα και γελούσα αλλά τοτε ημουν μακρια απο την πεθερά μου ενω τωρα ειμαστε 1 πορτα.. ασε που με πιάνεις και σε φάση που τα εχω πάρει ελαφρως μαζι της οπότε ασε... Δεν με παιρνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

re su kai egw neuriazw kai ta pernw alla oxi kai etsi opos diabazw !!!!

kai me thn mana mou ta pernw perissotero .akou twra h mana mou ,protimaei na paei taksidakia kai otan thn lew na erthei kremaei moutra ws to patoma .tora einai konstantinoupolh !!!

h pethera mou apo thn alh an ths pw ela erxete ...kai as menei kavala !!!!alla ekei uparxei alo thema...prepei na glipsw to spiti prwta xaxaxaxaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα και εγω τα παιρνω με την μανα μου περισσότερο αλλα για αλλο λογο. Επειδή δεν βλέπει συχνά το παιδι τον κακομαθαίνει.

Ασχετο. Εισαστε πολλές απο Θεσσαλονικη ε? Κ εγώ βορειοΕλλαδιτισα ειμαι.. ειμαι απο την Ξάνθη, ηρθα Αθηνα για σπουδες και τελικά έμεινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα παππουτσια..εισαι ψυχη αλλα κατεληξα μαλλον τι θα βαλω..

Tελικα τις μαυρες μπαλαρινες εε??? :lol::lol::lol:

Και το λες ετσι για να μη σε πρηξει στα ΜΗΗΗΗΗΗΗ η συμπεθερα σου!!! =))=))=))

Παντως οι λιλαροζμωβ μου σε περιμενουν!Μην διστασεις!Ευκαιρια να στις φερω κ να σε δω! :x

Κοριτσια κ εγω μαγειρευω σε χυτρα συχνα!Ειναι ωραια η μαγειρικη κ

η ζαχαροπλαστικη αλλα δεν αντεχω πολλες ωρες....

Ενω στη χυτρα τα πετας ολα μεσα κ τσουπ!Να'το το φαγακι!!!

Θουλη κρεας μαγειρεμενο μπορεις να καταψυξεις!Στο ζωμο του βεβαια!

Να ειναι ομως νωπο!οχι δλδ απο καταψυξη! ;)

Αφροδιτη μου κ εγω νορμαλ με θεωρω κ σεβομαι τους ανθρωπους που γεννησαν

τον αντρα μου αλλα....

Αστα!Δεν υπαρχει λογικη!Εχεις δει πολλους γονεις να αγαπανε περισσοτερο τον εαυτο τους απο

τα παιδια τους?Να τους νοιαζει να ικανοποιουνται τα "γουστα" τους(οικονομικα κ συναισθηματικα)

κ οχι για την ευτυχια της οικογενιας του παιδιου???

Ας σταματησω λοιπον γιατι κ εγω οπως η Ελευθερια τα εχω ΕΝΤΕΛΩΣ παρμενα αλα κρανα! :evil:

Τωρα διαβασα παρακατω!Ειδες λοιπον?Ποσο ασχημα νιωθεις εσυ και ειναι κ μανουλα σου!

Θα "συγχωρουσες" ετσι την πεθερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ζωμο πρεπει?

τι σε καθε σακουλακι κ λιγο ζωμο?????????

παντωσ στη χυτρα που το εβρασα40 λεπτα εγινε λουκουμι..το τσακισε ο μικρος

αναστασια θα σε δω..δε σε χανω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

Έρη ακόμη γελάω (με τον εαυτό μου) γιτί δεν κατάλαβα τίποτα!!!

Τόόόόόόσο σχετική είμαι με την τεχνολογία κλπ...

Aφροδίτη γιατί έτσι η μανούλα;;; :(:(

Να της το πεις.....

Αναστασία εσύ ξέρεις καλά!!!

Να τα λές γιατί είσαι και λαλήστατη και 1,77!!!!

Μα πότε πρόλαβες να ψηλώσεις τόσο;;;;;;;;;

Εγώ δεν πρόλαβα και κόλλησα στο 1,65 με το μαλλί ξυμμένο!!! :lol::lol::lol:

Θου γιατί δεν απαντάς οεο;;;;;;;

Μόλις έφαγα 2 γεμιστά με τυρί και 2 μηλοπιτάκια...

:oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρθούλι, θήλασα 11 μήνες, γιατί η παιδίατρός μου είναι πολύ καλή και παρότι την πίεσα να δώσουμε συμπλήρωμα, :oops: μου είπε να δίνω ένα γεύμα την ημέρα και όχι σε κάθε γεύμα. Όπως μου είχε πει τότε η Αγλαία, έκανε πολύ καλά, γιατί μ' αυτό τον τρόπο δεν υπονόμευσε την παραγωγή και μπόρεσα να τη διατηρήσω για αρκετό καιρό, μετά την εισαγωγή του συμπληρώματος! ;) Μου λείπει πολύ ο θηλασμός και ανυπομονώ να το ξαναζήσω... Εύχομαι χωρίς άγχος και ανασφάλειες αυτή τη φορά! Τόσο διάβασμα, να μη πάει χαμένο! :lol:

Ελευθερία μου, κι εγώ αναγούλιασα λίγο με τις χαράδρες!! :lol: Δε παίζεσαι!!! :lol:

Αφροδίτη, μία απ' τα ίδια, η μικρή ενώ έδειχνε να νυστάζει, στριφογύριζε, στριφογύριζε κι ακόμα.. :shock: Τώρα δεν ξέρω τι έγινε, έστειλα τον πατερούλη! :P

Εγώ να πω την αλήθεια, δοξολογώ το Θεό, γιατί η πεθεροοικογένεια είναι ενωμένη, αγαπημένη, ισορροπημένη, είμαι πολύ τυχερή!!! :D Αλλά κατανοώ απόλυτα τις υπερβολικές αντιδράσεις, γιατί έχουν δει τα ματάκια μου πολλά πεθεροσκηνικά σε στενό και ευρύτερο οικογενειακό περιβάλλον... :?

Nατασούλι, που τα βάζεις;;; :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

επιτελους!!!!!!!!!!!!! καταφερα και διαβασα οοοοοολες τις σελιδες που γραψατε!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τι να σχολιασω δεν θυμαμαι πλεον!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μαρθα ναι σε καθε σακουλακι και λιγο ζουμακι μαζι.

ρε κοριτσια να πω τον πονο μου?????? δεν τρωει λαχανικαααααα! τι θα τον κανω??

απο φρουτα τρωει μονο αχλαδι μπορει και 2 την ημερα ..μηλο ισως ενα ολοκληρο και μπανανα μια ναι και μια οχι! αυτα αποο φρουτα τιποτις αλλο...κρυβω και κανενα καροτο στον μπιφτεκακι...ειναι αρκετα?

και καλα νεα..ΚΟΨΑΜΕ ΤΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

φιλακια στα ζουζουνια σας και στις κοιλιτσες σας οι εγκυουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χαράδρα που λέτε είναι η κ@λοχωρίστρα;;;; :oops::oops::oops:

Δεν κατάλαβα :lol::lol::lol:

Δήμητρα τα χωράω αλλά σκάω....

VENI που είσαι βρε;;;;

Τέλεια που έκοψε τα αλεσμένα! Άντε και εις άλλα με υγεία!

Χυμό δοκίμασες να δώσεις;;; Κάτι παίρνει και από κει.

Ρόδι -πορτοκάλι κλπ

Θα φάει μωρε μην σκας. Θα του περάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h manoula mou apothimena bgazei 66 xronwn twra pou den exei upoxreoseis ....thn katalabenw apolita thelei na zhsei kai authn estw kai twra ,apla wres wres mou thn dinei ligo alla kai palu eimai ok .

kai h pethera na ekane taksidakia den tha me piraze pio polu kapoia pragmata se ponane apo thn mama sou para apo mia ksenh mama .

se normal plesia oles exoume themata kata kairous me petherika kai goneis .ti tha ginotan omos an anigame se ola ta themata to stoma kai den kseramena to ksana klinoume?xamos .

fusika kai uparxoun kai oi trabigmenes periptoseis .

pisteyw omos oti kapoies periptoseis to thema einai h nufh pou den kserei na simpeiferete kai ta kanei san ton kolo ths ......an einai mhn mou aptou kai xoris sebasmo apo thn arxh e posa na anteksoun kai oi goneis !!!

apopsh mou apo oti exw dei mexri tora .

kai thn kolith mou thn krazw sixna giati wres wres anigei ena stomataki pou den kserei na to klinei ....prepei kapoios na leei kai ta straba ths nufhs .

o dikos mou koimithike

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

να ιρε θουλη μη μασας, βαλε εκει τα μαυρα σου μπαλαρινακια κ αστες να μας λενε κιτσαρια!!!

παντως τα παπουτσακια της αναστασι μου φαινονται μουρλια!

αναστασι εχεις φεις? να σε ψαξω κ εγω σε θελω!

νατασα μου αθωο μου κοριτσι!!!!

βενετια μου που εισαι??????? καταρχας δε μπορω να σε πετυχω ποτε στο τσατ!!!!

θα σε παρω ενα τηλ προσεχως να κανονισουμε καφεδακι!!!

τελεια που εκοψε τα αλεσμενα ο πασας! λεει τιποτα? απο λεξουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ νατασσα δεν το καταλαβες??????? αθωο μικρο κοριτσακι!!! :lol::lol::lol:

ναι μιλαμε ουυυυυυυ λογοδιαροια με δικα μας λογια βεβαια!! πλακα εχει!! :lol::lol:

αλλα αυτο μου με λιωνει ειναι το ΜΑΜΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ετσι τραβηγμενο..πουλακι μου :x:x

ναι να με παρεις!!! μπορει ισως αυριο να ειμαι κεντρο το απογευμα να σε παρω?? :)

εχει εδω και 2 μερες οτι φτιαχνω εινα ιαποτυχια..βαρεθηκα δεν ξαναμαγειρευω :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα δεν προκειται να κατεβω αυριο, με την καμια, εχω πολλες δουλειες να κανω σπιτι γιατι χτυπησε η μανα μου τη μεση της.

να κανονισουμε δευτερα η τεταρτη να κατεβουμε κατω για καφε, θα παρουμε τους αντρες μας να κανουν καμια βολτα τα μικρα να πιουμε καφεδακι!!!!

αχ κ ο αναστασησ ολο τα δικα του λεει!!! τελεια ειναι οσο μεγαλωνουν ειναι κ πιο γλυκουλικα!!!

ασε κ εγω εκανα 2 γλυκα κ εγιναν ΧΑΛΙΑ!!!!!!!! μπουκια δεν κατεβαινε!!!!!

το ενα ηταν λεμον παι κ το αλλο το μπανοφε... το λεμον παι εγινε θεοξινο ενω ακολουθησα πιστα τη συνταγη και το μπανοφε ελλεεινα γλυκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες,τι κανετε???????

η μικρη ηδη ξυπνησε μια φορα.... :? παω να την πεσω γιατι προβλεπω ολονυχτια παλι......

σες,θα το καταλαβω το ποτε ειμαστε ετοιμες να κοψουμε τη βυζοπιπιλα????προς το παρον το βλεπω χλωμο..... :|

αναστασια,θα ειστε συνονοματες με τη μικρη μου σε λιγο καιρο!!!!! ;)

νατασα,ποτε εχεις πητ????? :?:

αυριο εχουμε γενεθλια με τον αντρουλη μου!!!!ιδια μερα γεννηθηκαμε!!!!! :D:D:D:D

σας φιλω οοοοοοοοοοοοολεεεεεεεεεες!!!!!!!!!!!!!!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας επιβιβαστω και εγω στο βραδυνο δρομολογιο!

τι κανετε?

νυσταζω....ακομα δεν εχει κοιμηθει η μικρη!

βλεπει τηλεοραση!

ενοειται οτι δεν κοιμηθηκε ουτε το μεσημερι!

τελειωσα με τα χειμερινα ρουχα!

ουφ!

εχω αρκετο ιδερο αλλα α κανω ξεκαθαρισμα!

εμενα η πεθερα ειναι καλη αλλα ωρες ωρες κανει κατι κουλα που με σκαει...

βασικα ποτε δεν κανονιζω τιποτα μαζι της γιατι αλλα της λες αλλα καταλαβαινει.....στην αρχη ο Π. ελεγε οτι φταιω εγω.... εεε οταν τον αφησα να συνενοειται το καταλαβε!

και το πιο χαζο αλλα που θαπαει θα την κανω να το κοψει ειναι οτι απο τοτε που γεννησα θεωρει δεδομενο οτι ειμαι σπιτι ,οτι δεν κοιμαμαι και φυσικα οτι εχω διαθεη να την δω και ερχεται χωρις τηλ....ως τωρα με το που ερχεται εγω φευγω....χωρις να εχω καπου να παω...απλα να καταλαβει οτι υπαρχει και το τηλ.

φυσικα και η μανα μου δεν ειναι καλυτερη.....σαν πεθερα ειναι χειροτερη αλλα ειναι μανα μου!

και φυσικα και εκει εχω ορια....!

τι κανω σπιτι μου και αν εχω να φαω το ξερουμε μονο εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτα κοριτσακια ....ελπιζω να κοιμαστε ολες :):):):)

εγω κοιμησα τον μικρο στις 12 ξυπνησε 2 φορες για το βυζι και την τριτη τον σηκωσα [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif]

τωρα προσπαθει ναπεταξει τη γυαλα με τα κοχυλια απ το τραπεζακι [smilie=clock.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

διαβασα αυτα που γραφατε για το θηλασμο...κι εγω οσο ημουν εγκυος ειχα ακουσει και ακουω ακομη

βατραχια [smilie=kermit.gif][smilie=kermit.gif]

π.χ. αγοραζοντας σουτιεν θηλασμου : πωλητρια-"μη παρετε πολλα γιατι μπορει να μην εχετε γαλα, παρτε κι ενα μπιμπερο"

εγω:"εγω θα εχω γαλα δεν περνω μπιμπερο ,παλια πως θηλαζανε ολες?"

ο αντρας μου:"θα παρουμε και δυο μπιμπερο"

:D:D:D:D:D [smilie=laughing7.gif] [smilie=laughing7.gif]

μαια στο νοσοκομειο:"μην αφηνεις το μωρο πανω απο 10 λεπτα γιατι θα σου πληγωσει το στηθος"

εγω:"πας λιγο πιο περα"

μαια:"γιατι?

'εγω:"γιατι εχω αλλεργια στους ηλιθιους" [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι καποια απο σας εκπαιδευτικος?

τι γινετε με την πρωτη δημοτικου?

αληθεια πρεπει να ξερουν να διαβαζουν απ το νηπιο? :-B:-B:-B

γιατι εδω στο νηπιο που πηγαινε η ανηψια του αντρα μου δεν τους εμαθαν τιποτα ουτε τραγουδακια [smilie=iamwithstupid.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε? εγώ πίνω το καφεδάκι μου, σοκολάτα - βανίλια, η μικρή ξύπνησε αλλά θα πάω σε λίγο έτσι και αλλιώς, ευτυχώς Παρασκευή σήμερα και αύριο θα κοιμηθούμε λίγο περισσότερο!!! ;) (ελπίζω τουλάχιστον!!!)

χθες συναντήθηκα με την φίλη μου για καφεδάκι και ψωνάκια (δικά της!), ωραία ήταν, εκείνη είναι όλη την εβδομάδα έξω, πότε με μένα, πότε με κάτι άλλες...κώλο δεν στρώνει.....μου έκανε εντύπωση η κόρη της - χρονίζει σε έναν μήνα - πέταξε κάτι κάτω και της είπα:"όχι κάτω", δεν της το είπα άγρια, κανονικά και βάζει κάτι κλάματα και έκανε και εμετό!!! :o και μου είπε η φίλη μου ότι είναι πολύ ευαίσθητη και αν την μαλώσεις λίγο κλαίει και κάνει εμετό!!!!! :o:o:o , αισθάνθηκα πολύ άσχημα....συνήθως είμαι πολύ αγαπητή με τα πιτσιρίκια, αρέσω σε όλα!!! :?

θα συμφωνήσω με τη natasoula, μεγαλύτερη εμπάθεια έχω διακρίνει από τις μη θηλάζουσες. :? άνοιξα το μυαλό μου και τα αυτιά μου και αφουγκράστηκα όσα είχαν να μου πουν (συμμετείχε και η Αγλαία τότε) και προσπάθησα να καταλάβα τι έκανα λάθος. ( Μα δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου, γιατί οι μη θηλάζουσες μανούλες επιτίθενται τόσο πολύ (κατά καιρούς) προκειμένου να αμυνθούν... :? ΦΥΣΙΚΑ και δεν είπε κανείς ότι όσες θήλασαν είναι καλύτερες μητέρες... ;)

συμφωνώ μαζί σου για αυτό και έχω πάψει να συμμετέχω σε συζητήσεις περί θηλασμού, υπάρχει και το διαδίκτυο, αν θέλει κάποιος μπορεί να ενημερωθεί!!!!.....αν πάλι κάποιος θέλεις την βοήθειά μου ξέρει που θα με βρει!!!!

Παναγιώτα διαστολή 1 και έκανες επισκληρίδιο???????!!!!! :o:shock:

εγώ την πρώτη φορά με διαστολή 1 ήμουν ακόμη στο σπίτι!!!! με διαστολή 8 έκανα αναισθησία και ο γιατρός δεν με άφηνε να κάνω γιατί λέει φτάνουμε στο τέλος τώρα για πότε να την κάνω?!!!! και καθυστερεί τον τοκετό μία ώρα!!!

την 2η φορά γέννησα χωρίς αναισθησία!!!!

πάω να ετοιμαστούμε!!!! ουφ βαρέθηκα κάθε πρωί τα ίδια!!!..... με την ίδια σειρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

τι κανετε???

εμεις χαλια ο μικρος ειναι με βηχα πολυ,μυξες και πυρετο 38.5

και το περιεργο??? τωρα που ειναι αρρωστος κοιμηθηκε σερι :shock::shock::shock:

καλημερα αργυρω μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασία και περαστικά στον Σπύρο, κοιμήθηκε εξαιτίας του πυρετού ε?

θα τον πας στον γιατρό ή θα περιμένεις λίγο? είναι και Σαβ/κο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θα τον παω γιατι εχει πολυ ασχημο βηχα ξηρο και οταν βηχεις ακουγετε το στερνο του να βραζει

ερχεται και σκ ασε μην μου γινει χειροτερα!!!

τωρα δεν εχει πυρετο ειναι με 37.5 και χθες το πρωι ετσι ηταν αλλα μετα ανεβηκε :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...