Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα γράψει το πρωί αλλά με πέταξε έξω...

Βαγκ, μακάρι να με πλάκωνε το πάπλωμα...

Από τις 6 με έχει στο πόδι...

Πήγαμε εκκλησία, μαγείρεψα για τον Άνθιμο...

Εμείς θα φάμε έξω με τα πεθερικά και τα κουνιάδια...

Αλεκάκο τέλεια το δωμάτιο της μικρής...

Με του Δημήτρη τρόμαξα λίγο...

Τέτοια αυτοκόλλητα θα μου ζητάει και ο Άνθιμος;

Ωχ, Παναγιά μου!!!

Άσε που τον είχα για πιο ρομαντικό τον δικό σου... χαχαχα!!!

Πάω να βάλω πλυντήριο και τα λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελαρες μου!!!

Καλυψουλα μου χρονια σας πολλα για χθες!!!Παντα γερη και καλοτυχη η Αγγελικουλα μας!!Με λιγοτερη γκρινια και συνεχομενους υπνους!! :lol: Ελπιζω να περασατε πολυ ομορφα στα πρωτα σας γενεθλιακια!

Δεν θα ρωτησω που ειστε..λογικα αυτη την ωρα τα κοριτσια μας θα πινουνε καφεδακι ολες μαζι παρεουλα!!Τι ωραια!!περιμενουμε φωτο!Εγω οταν ειχα ερθει για την βαφτιση δεν βολεψε γαμωτο για συναντηση ελπιζω την επομενη φορα.

Λοιπον τα δικα μας τωρα..Το Λυδιακι μου ηδη απο χθες το μεσημερι σταματησε τους πυρετους..θαυματουργη αντιβιωση..Γενικα ειναι πολυ καλυτερα σε ολα της ,εστρωσε και η ορεξη της γιατι δεν μου πολυετρωγε αυτες τις μερες.

Εδω ο καιρος Χαβαη,ακουω που λετε για κρυο και λεω που ζω σε αλλον πλανητη?Ενταξει εχει απλωε λιγο ψυχρουλα αλλα οχι και καλοριφερ.Θελω να χειμωνιασειιιιιι!!!!!!!

Παω να φτιαξω ξερετε το αγαπημενο μου ~o) και να σκεφτω τι να μαγειρεψω.

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!

το αναψαμε και εμεις τελικα Ισμηνη το τζακι μας!!!!

φοβηθηκαμε μην και ακουμπησει ο μικρος το τζαμι και τσουρουφλιστει αλλα καταλαβε μαλλον τι παιζεται και ουτε καν πλησιαζει..κοιταζει εκ του μακροθεν :lol::lol::lol:

παντως ουτε το καλοριφερ με χαλαει Βαγκ γιατι κρυωνω πολυ.

Ισμηνη κα εγω το περιμενω γιατι δε θα βγει ευκολα το υπολοιπο του μηνα...

Σοφη ολα καλα με τη μικρη...

γμτ εχω διαγωνισμα στις 3.30...και δεν ολοκληρωσα ντουλαπες... :(:(

πώς περανει ετσι το Σαββατοκυριακο :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emaua οτι συναντ οι κοκονες και περασαν καλα..απουσες φροσω,καλυψω και τζουλια...

εκανα μπιφτεκια εγω χθες και δεν ειχα φρυγανια..και ρτριψα κριμ κρακερς ολικης και εβαλα..θα σας πω πως βγηκαν..

εκανα την πρωτη δοση τουρτας..το βραδυ α σας στειλω μειλ να μου πειτε για πριν τη βαφτιση..ανακαλυψσ και αλλο φουστανακι..μπραβο στη βσγια που ειναι καλα..

χρυσουλα κατεβαζες χεμερινα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι νομιζα Σωσωκα και ουτε τα μισα δεν καταφερα....αντε τωρα να προλαβω μεσα στην εβδομαδα..

στειλε φωτο απο το φουστανι και τις αποριες σου για τη βαφτιση..φανατζομαι οτι για το γαμο δεν εχεις καμια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ξεχασα να σχολιασω τα μειλ!

Αλεκακι το ξωτικο ειναι ολα τα λεφτα!!Το δωματιο σουπερ εχουμε και το ιδιο φωτιστικο απο Ικεα!Θα σας βαλω και εγω το δικο μας να το καμαρωσετε τωρα που το τελειωσαμε και'μεις!Ο Δημητρακης κλασσικο αγορακι τι απορειτε καλε?παουερ ρειντζες και νιντζα και ρομποτ αυτα τους αρεσουνε!

Καλυψω ησουν μια κουκλα στην βαφτιση ,η Αγγελικη αν και εκλαψε στις φωτο την βλεπω κυρια ολο ποζα και χαρη ειναι!

Σωσω το βαφτιστικο μου αρεσει παρα πολυ αληθεια και εγω θα του εβαζα ενα μπολερακι γουνινο!Σε μωβ χρωμα αν βρεις,θα κανει ωραια αντιθεση με το λευκο.Απαλο μωβ οπως ειναο ο φιογκος οχι κανενα σκουρο προς μαυρο ικανη σε εχω. :roll:

Τελικα σημερα δεν μαγειρευω θα παραγγειλουμε απ'εξω γιουπι!

Χρυσουλακι γεια!! :kiss:

Περιμενουμε νεα απο την συναντηση.Τελικα ποιες ητανε παρουσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ητανε η χαρα,η ντομ το μαρακι και η μαρκερ...η ρουφιανα ολα να τα ξεστομησω!το βραδυ θα εχω φωτο..φορτιζει η μηχανη..

σοφη ερχομαι να φαω σε σας...

χρυσουλα τοσα πολλα ρουχα εχετε;;;εγω σε 1 απογ τα τελειωνω!και τα βαζω ολα πλυντηριο και σιδερο..εννοω ξεκαθαρισμα σε 1 απογ..

η μπιζνεσ γουμαν που ιναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε από την ολοήμερη μας βόλτα...

Πήγαμε σε 1 παζαράκι πολυ διοργάνωσε 1 δήμος στη Λευκωσία.Ο Ανθιμούλης μου έκανε κούνια και ήρθε 1 καμεραμάν και τον τράβηξε κοντινό πλάνο για να τον δείξει στην τηλεόραση!!!

Ήταν το πιο όμορφο παιδάκι, γι' αυτό τον διάλεξε [smilie=icon_flower.gif]

Περιμένουμε νέα από τη συνάντηση!!!

&φωτό!!!

Σωσώ θέλω και οδηγίες για την τούρτα!

&τη διεύθυνση σου...

Δε σας είπα...

Κατά τις 4 τα ξημερώματα, ξύπνησε και πήγα κοντά του...

άπλωσε τα χεράκια του για να τον πάρω αγκαλίτσα...

όταν τον πήρα, έρχισε να μου χαϊδεύει τα μαλλιά και το χέρι...

Ο τρυφερούλης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια και απο μένα

τι μου κάνετε?

βολτάρετε σήμερα?

μια χαρά!

εμεις συνεχίζουμε γκρίνια απίστευτη, αλλά έχουμε λόγο ομως!

ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙ!

το πρώτο μας παρακαλώ

ο Παυλος μόνο, μη νομίσετε, ο Νικόλας τπτ ακόμα χαχα

φαντάζομαι τώρα εχουν σκληρύνει τα ούλα τους και πονάνε πιο πολύ

τι να πω..

έχουμε δρόμο ακόμα

Καλυψώ να χαίρεσαι την Αγγελική!

να τα εκατοστήσει και να είναι πάντα πολύ πολύ ευτυχισμένη!

Σόφη χαιρομαι που το Λυδιακι είναι καλύτερα!

Αλέκα εγω δεν έλαβα φωτο :(

Σωσω και μενα μου άρεσε το βαπτιστικό, αλλα πιο πολύ μου αρεσε το Μαρθάκι :D

επίσης συμφωνω για το γούνινο μπολερό για απο πάνω

Χρυσούλα και γω κατέβασα τα χειμωνιάτικα, αλλα δεν το παίρνω απόφαση να τα συμμαζέψω.. :shock:

είμαστε και 6 άτομα

φανταστείτε..

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρκάτ... ούτε εσείς έχετε δοντάκι;

Να μη νιώθουμε μοναξιά δηλαδή... χαχαχα!!!

Μόνο που είπες 6 άτομα... αγχώθηκα!!!

Καμιά φορά που πάω να γκρινιάξω, σκέφτομαι εσένα και σωπαίνω...

Βλέπω ειδήσεις για να καμαρώσω το γιούι μου!!!

χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε νανα με το διαδημο ανθιμο..εγω βλεπω μπι-μπι...

θα σας στειλω φωτο σε λιγο..ρε μαρκατ ουτε εσεις εχετε δοντια;;και γω νομιζα μονο η νανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhsperoydia !

Εδώ η απούσα ! Σημερα γιορταζε η πέ8ερά μου :shock: ( :? ζυγος πακετο ) Καλα ουτε που πηγε το μυαλο μου ... Και εκραξα τον αντρα μου ...Μα καλα του λέω ουτε 1 μηνας δεν ειναι που γιορταζε (φροσω) Σημερα βρηκε να χει γενε8λια ??? Καλα δεν σας λεω το βλεμμα τυπου ''καλα τα χει χασει αυτη'' ετσι που με κοιταζε... :lol: πηγαμε απο κει για 1 γεια κ κατσαμε , φαγαμε , εβγαλε γλυκο κ αυτα ! συλλεκτικο αυτο 1 φορα το χρονο γινεται ... :lol:

Νανουκα ο γιος σου ειναι στην τηλεόραση ???

επειδη δεν εχει δοντια ??? :lol::lol:

ενημερωστε αμεσα ! :P

Σωσω βλεπω όλες για μπολερο σου ειπαμε ε ? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες.

Κοιμηθηκε η Λυδια 11 παλι καλα.

Λοιπον ηθελα να κανω παιδικο παρτυ αλλα ετσι οπως ηρθανε τα πραγματα με τις αρρωστιες λεω να τα περασουμε τα πρωτα γενεθλια οικογενειακα.Τι λετε και'σεις?

Και τωρα τα πειραματα...Πηρα γαλα δελτα αντβανς, αυτο μικρης διαρκειας 3ημερων και γιαουρτι αυτο με την πετσουλα το φρεσκο και εφτιαξα γιαουρτι της μικρης.Καλο βγηκε και το τρωι η μικρη.Εφτιαξα και μπισκοτακια και της τα βαζω μεσα στα φρουτα το πρωι για να ειναι πιο χορταστικη η κρεμα.Τα ιδια μπισκοτακια τα αλεθω με μπανανουλα και το γιαουρτακι για απογευματινο.Πολυ καλο.

Αυτα..που ειναι καλε τα νεα απο την συναντηση?για μπειτε να μας πειτε.

Σωσω τελειο ειναι!!!μπραβο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες.

Κοιμηθηκε η Λυδια 11 παλι καλα.

Λοιπον ηθελα να κανω παιδικο παρτυ αλλα ετσι οπως ηρθανε τα πραγματα με τις αρρωστιες λεω να τα περασουμε τα πρωτα γενεθλια οικογενειακα.Τι λετε και'σεις?

Και τωρα τα πειραματα...Πηρα γαλα δελτα αντβανς, αυτο μικρης διαρκειας 3ημερων και γιαουρτι αυτο με την πετσουλα το φρεσκο και εφτιαξα γιαουρτι της μικρης.Καλο βγηκε και το τρωι η μικρη.Εφτιαξα και μπισκοτακια και της τα βαζω μεσα στα φρουτα το πρωι για να ειναι πιο χορταστικη η κρεμα.Τα ιδια μπισκοτακια τα αλεθω με μπανανουλα και το γιαουρτακι για απογευματινο.Πολυ καλο.

Αυτα..που ειναι καλε τα νεα απο την συναντηση?για μπειτε να μας πειτε.

Σωσω τελειο ειναι!!!μπραβο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ απλα σωσω μου.Θελω να πω οτι ετσι σκετα δεν τα τρως ειναι ανοστα γιατι δεν εχουν ζαχαρη.Μεσα στα φρουτα ομως ειναι σαν μπισκοτοκρεμα πολυ νοστιμο γινεται.

Μισο φλυτζανι ελαιολαδο

1 αυγο

1 φλυτζανι γαλα

ζαχαρη οσο θελεις ,εγω εβαλα ισα ισα 2 κουταλιες,αν θες τα κανεις και πιο γλυκα.

Λιγο μπεκιν παουτερ για να σου φουσκωσουν

αλευρι οσο σου παρει με το ματι.

Τα ψηνεις στους 180 για λιγο κανενα 20 λεπτο μεχρι να ροδισουν λιγο θα τα δεις και με το ματι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρω στα 30 35 αναλογα το μεγεθος.Εγω τα εκανα αστερακια.

Ελα κουνα το παιδι μου!!!!Λυγισε την μεση σου!!!Σωσω ετσι θα χορευεις στο γαμο σου????? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε ???εβαλα τικερακια !

Σωσω πολυ ομορφο κ θα το χαρουνε συγουρα! εμ,με τα χερακια σου το εκανες ,πολυ ωραιο εκ μερος σου!εαν το κανανε για μενα θα με συγκινουσε πολυ αυτο!

Σοφι,εμεις γιορταζουμε μαζι! κ εμεις οικογενιακα,θα κανω εγω τουρτα κ διαφορα αλλα μεζεδακια...να μην φορτονω τους δικους μας ,πριν λιγο καιρο βαφτιση,τωρα γεννεθλιακ τον αλλο μηνα γιορτη!δεν λεει!!!

θα κανω τα μπισκοτακια σου αυριο ..ευκολα ειναι!

τωρα κανω κρεμουλα σοκολατα γιωτης!για μας τους μεγαλους...θελω σοκολατα σαν τρελη !!!!!!

τα μπανιαρισα τα ταισα κ νανι απο της 9 η ωρα!μου αρεσει πολυ ο χειμωνας,τρελενομαι σου λεω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...