Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Κοριτσαρες τι ωραια νεα διαβαζω!!!!!!!!!

Και αλλα μωρακια!!Τι καλα!!!

ΝΑ σας ζησουν!!!!!!Γερα και καλοτυχα.

Ειρηνη μου ερχεται και η σειρα σου ε;;;;;;;Με ενα πονο κοριτσαρα μου.

Μαρια μου κουκλι το αντρακι σου!!!Συντομα να τον εχετε κοντα σας.

Μπεμπακος πρωτο παιδακι ειναι;;Κοντα γενναμε παντως.

Κανα νεο απο τα κοριτσια που περιμενουν αυτες τις μερες-ωρες;;;;

Ραπανακι τα φιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsares mou geia sas..

Katerinaki xronia sou polla, oti epithimeis koukla mou na ginete pragmatikotita...

Shmpethera mou pos eisai shmera?? Pera apo to anxos vevea pou einai logiko na exeis.

Den eimaste kai konta gmt na sou edina to mixanima pou exw gia na akous thn kardoula ths kai na iremeis ligaki, egw to evaza kathe mera kai ton akouga eixa ginei idikos sto telos....

Athina ase me ta rouxa thn patisa kai egw, epidi vgike megaloutsikos kai makris o dikos mou kapia rouxalakia pou ta eixa parei 50 pontous den ta foresame katholou kai oso skeftome pos se ena mhna tha xriazomaste kainouria karntarompa asta vrasta....

Maraki ti kalos pou einai o glukos mou..Axxx more psixoula mikrh apo twra sta diskola..

Me to kalo na ton parete sto spiti sintoma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες!Πραγματικα με τετοια γεννα σκεφτομαι απο τωρα το τριτο!

Κατερινακι χρονια πολλα να εισαι παντα ευτυχισμενη και με το καλο το μωρακι σου!

Μαρακι μου τι γλυκουλης που ειναι!!!!

Κοιμαται ο μπεμπης τωρα και ειπα να μπω λιγο.Ολοι τη μερα ειναι ησυχος και το βραδυ θυμαται να ξυπανει καθε λιγο και λιγακι :(

Με το θηλασμο καλα τα παμε αν και μου εχει ερεθισει τις θηλες και βαζω κρεμουλα τωρα για να γλυτωσω τα χειροτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ--ΜΑΡΑΚΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ-ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ---ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??? ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ---Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΗΤΑΝ 3200 ΓΡ---ΟΛΑ ΚΑΛΑ-ΘΑ ΠΑΩ Η ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Η ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ----ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η ευγενια μας γεννησε το μεσημερι ενα υγειεστατο μπεμπη 3.450!!!!τελικα μπηκε με προκληση οπως ηταν προγραμματισμενο και χωρις ιδιαιτερες δυσκολιες!!μιλησαμε στο τηλεφωνο και ειναι πλεον μια τρισευτυχισμενη μανουλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία να σου ζήσει ο μπέμπης!!! θα περιμένουμε νέα σου!

Ραπανάκι κι εσύ το ίδιο έπαθες με τα ινομυώματα ε; στη δεύτερη εγκυμοσύνη σου προέκυψε; εμένα δεν μου ξαναανέφερε κάτι, μάλλον για να μη με τρομάξει τώρα που είμαι στα τελειώματα! πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί ούτε στο τεστ παπ που έκανα πριν την εγκυμοσύνη, αλλά και 9 μήνες τώρα που έχω κάνει τόσους υπερήχους δεν είχε φανεί τίποτα, μέσα σε 1 εβδομάδα μεγάλωσαν ξαφνικά;;; Σου είπε ο γιατρός αν υπάρχει περίπτωση να εμποδίσουν στη γέννα και να χρειαστεί καισαρική;

Αναστασία ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σου λόγια, το κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες με το όνομα :) ! Ευχαριστώ πολύ και τα υπόλοιπα κορίτσια (ραπανάκι, Κατερίνα, Εύη), πραγματικά με ηρέμησαν τα λόγια σας! Κι εγώ έτσι θέλω πιστεύω, ότι αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα με ξαναέβλεπε. Μαράκι χίλια ευχαριστώ και σε εσένα, που παρότι έχεις τα δικά σου βάσανα σκέφτηκες να παρηγορήσεις κι εμένα!! Βλέπω από που πήρε τη δύναμή του ο μικρός Σταύρος!

Ελπίζω και η Βάγια να είχε μια καλή γέννα και να αγκαλιάζει τώρα την μπεμπούλα της! Τα αγοράκια μέχρι στιγμής έχουν την πρωτιά!

Πριν ξαναπήγαμε βολτούλα στο πανηγύρι και τσάκισα μια μερίδα λουκουμάδες με μέλι, και η μπέμπα έχει ξεσαλώσει στην κοιλιά!! για αυτό άλλαξε γνώμη και παρέμεινε μέσα, μετά το μενού θα έχει μόνο γάλα :lol: ! Καλό βράδυ μανούλες και μπεμπάκια (εντός και εκτός κοιλιάς!), καλή ξεκούραση! Κατερίνα χρόνια πολλά και πάλι, ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκες με τον κόσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas euxaristw oles mesa apo thn kardia mou kai euxome na akoustoun oles oi euxes sas kai suntoma na erthoume kai emeis spitaki mas...shmera einai 16 meres kai ponaei na blepw thn kounia adeia alla kanw oso ypomonh mpwro!!!o stauros mou palepse poli apo 22 ebdomadwn pou htane sthn kilitsa mou...erxoume arxisei kapies wres kai eimaste xwris oksigono apla den eimaste akoma 100% alla to paleboume!!katerinaki xronia pola kai gia thn giorti sou kai eugeneia mou na sou zhsei o nontas sou kai kali lexonia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Κατ'αρχην να ευχηθω σε Ευγενια και Ελιζα να σας ζησουν τα μωρακια και να τα καμαρωνετε!!Να ειναι γερα και τυχερα στην ζωη τους!!!

Κατερινα χρονια πολλα και ο,τι καλυτερο σου ευχομαι!!!

Εμεις χθες πηγαμε στον γιατρο και τα νεα μας εχουν ως εξης: το μωρακι εχει μεγαλωσει και υπολογιζει το βαρος του απο 3400-3700 γρ.περιπου.Αυτο σημαινει οτι ειναι ηδη μεγαλο σχετικα,αλλα το προβλημα ειναι οτι το μωρο δεν εχει μπει ακομα στην λεκανη κι ειναι ψηλα!

Το θεμα ομως που τον προβληματιζει ειναι η ηλικια μου,ειμαι 38 χρονων,πραγμα που σημαινει οτι τα κοκκαλα μου δεν εχουν την ευλυγισια μιας κοπελας 20 χρονων,οποτε θα ανοιξουν πολυ δυσκολα ετσι ωστε να περασει ο μπεμπης στην λεκανη..Την ερχομενη Τριτη θα με ξαναδει και τοτε θα αποφασισουμε αν την Τεταρτη θα γεννησω με καισαρικη...το εχει 99% σιγουρο,οποτε αρχιζω και το δεχομαι κι εγω...Η καισαρικη απο την μια με "βολευει" γιατι θα μπορω να υπολογισω και την τελευταια δοση αντιπηκτικης ενεσης που κανω,ετσι ωστε να μπορω να κανω επισκληριδιο και να ειναι και ο Μανος μεσα για να δουμε το μωρο να βγαινει!!!

Τι να πω!!! Ο,τι ειναι καλυτερο για το μωρο μου και εμενα μετα!!

Παντως αυτες τις μερες ειχα αρκετες συσπασεις,ενιωθα εντονο και αστραπιαιο μουδιασμα πανω στο τριχωτο που αντανακλουσε στην μεση και περπαταω σαν παπια (μα τι παπια!!!) :lol::lol:

Το αμνιακο υγρο ειναι στα ανωτατα ορια,ο τραχηλος ειναι κλειστος,ο πλακουντας καλος και δεν με εξετασε ουτε χθες απο κατω....

Αυτα προς το παρον!! Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!! Κι αλλα μωρακια ακουω!!!

Ευγενια και Ελιζα να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! Να ειναι παντα γερα και να τα δειτε οπως επιθυμειτε!!!

Εγω στις 5.30 θα παω στο γιατρο να με δει. Θελω να δω αν πηρε βαρος ο μπεμπης... Ηταν 2150 στην 34η εβδομαδα.

Το ζαχαρο μου στις εξετασεις προχθες βγηκε 65. Ξερει καμια αν μπορει να προκαλεσει προβλημα?

Χθες τρομοκρατηθηκα. Ημουν για καφε σε μια φιλη και ξαφνικα θολωσα. Αν δεν καθομουν θα ειχα λιποθημησει. Ειχα απο παλια προβλημα με υποταση (ή υπογλυκαιμια δε ξερω τι ακριβως) αλλα τωρα τα χρειαστηκα. Ο αντρας μου τωρα δε με αφηνει να παω πουθενα μονη μου.

Πολλα φιλακια κουκλιτσες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες σας

ευγενια μου να σου ζησει ο μπεμπακος σας και περιμενουμε με το καλο οταν θα γυρισεις σπιτακι να μαθουμε νεα σου

enina μου γλυκια και γω τεστ παπ οταν εκαν ολα καθαρα και ο γιατρος μου αυτο μου ειπε οτι δεν μου το ανεφερε καθολου γιατι φανηκε τωρα στο τελος και δεν υπαρχει λογος να με ανυσηχησει ειδικα τωρα τετοια περιοδος που σε λιγο γενναω το ιδιο πιστευω ισχυει και με σενα

και οπως σου ειπα αυτα μεγαλωνουν λογω των ορμονων και μετα την γεννα εξαφανιζονται η μικραινουν παρα πολυ

κοιτα εγω καισαρικη θα κανω γιατι και η πρωτη μου γεννα κατεληξε σε καισαρικη αρα αναγκαστηκα και τωρα θα γεννησω με καισαρικη αλλα οχι γιατι εχω αυτα

δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι αρνητικα αν ηταν κατι πολυ σοβαρο θα μας το λεγανε

τωρα δεν υπαρχει λογος να γινει κατι γιαυταααααααααα

δεν υπαρχει περιπτωση να εμποδισουν την γεννα και να σε παει χωρις λογο σε καισαρικη

καλα εκανες και εφαγες λουκουμαδες σιγα πιααααααααααααααααααααααααα

κατερινακι πως τα πηγες χτες με τον κοσμο????

μαρακι ολα καλα θα πανε σιγα σιγα θα μπορει χωρις καθολου υποστιριξη απο το οξυγονο αφου εχει την τεραστια αγαπη της μανουλας του

θα ερθετε σπιτακι και θα γεμισει με χαμογελα και κλαματακια πρωινα και βραδινα

απο βδομαδα θα εχουμε και αλλα μωρακια δηλαδη ...........................................αντε κοριτσακια με το καλο φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marinax giati na sou kanei kaisarikh vre paidi mou?? Ti sxesh exoun ta kokala h lekanh sou an einai kalh mia xara tha gennhseis, ase pou akomi den einai h wra tou na vgei kai mporei teleftea stigmh na katevei to mwro...

Oute kai egw eimai kamia mpempa (35) kai eixame peritiliksh 2 fores sto laimo, to mwro erxotan me ta moutra, den eixe parei thesh mexri teleftea stigmh kai htan 4100 kila alla mia xara ton gennhsa fisiologika...

Gada egw pathenw ipoglukimies kai otan me pianei arxizw na esthanome adinamia, tremoula kai poles fores exw kai kruo idrota alla den lipothimaw, esena malon h piesh sou htan h mporei kai ta duo mazi.

Na prosexeis pantos kala kanei o antras sou kai den s'afinei monh sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜαρίαΚαπ75 δεν ξέρω την ιστορία σου, αλλά σου εύχομαι να έρθει σύντομαι το μωρό σου στο σπίτι και να είναι η τελευταία φορά που ανησυχείτε για το παιδί σας!

Να ζήσουν τα νεογέννητα αυτής της εβδομάδας!

Εύη στην πρώτη μου κόρη είχαμε θεματάκι με το πως ερχόταν. Έπρεπε να της γυρίσει το κεφάλι την ώρα που έσπρωχνα... Αουτς! Το θυμάμαι και ακόμα πονάω!!!! :)

Η δευτερή και η τρίτη κόρη μου έκαναν παιχνιδάκια! Ανέβαιναν, κατέβαιναν, γύριζαν! Πλυντήριο ρούχων είχε καταντήσει η κοιλιά μου! 1200 στροφές το λεπτό. Όταν όμως ήρθε η ώρα να γεννήσω κατέβηκαν μέσα σε λίγες ώρες και έκανα ΦΤ. Η δε μικρή ήταν και τυλιγμένη μια φορά με το λώρο. Δεν μου το είπαν όμως για να μη φοβηθω. Απλά όταν βγήκε το κεφάλι, μου είπαν να περιμένω μέχρι να ξανασπρώξω. Εγώ ήμουν μέσα στην ταραχή και δεν πήγε το μυαλό μου πουθενά. Μου έκανε όμως εκείνη τη στιγμή εντύπωση που δεν έπρεπε αμέσως να ξανασπρώξω, δεδομένου ότι το κεφάλι είχε ήδη βγει.

Καισαρική επειδή είσαι 38 χρονών; Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Έχω φίλη που στα 41 έκανε εξωσωματική στο πρώτο της και γέννησε με ΦΤ. Όπως και να έχει, το μωράκι σου έρχεται και μαζι με αυτό χιλιάδες νέα συναισθήματα!

Εύη με τον ύπνο πως τα πάτε; Εσείς Αναστασία;

Εγώ πως θα συντονήσω 3 παιδιά για να πηγαίνουμε τα πρωινά στον παιδικό σταθμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ρωτησω:

οσες κοπελες ηδη εχετε γυρισει σπιτι με τα μωρακια σας, τι χρησιμοποιησατε για την μεταφορα του στο αυτοκινητο; καθισμα αυτοκινητου ή πορτ-μπεμπε;

Εγω ειμαι υπερ του καθισματος,λογω ζωνης κυριως,αλλα ακουω σχολια και για την στηριξη του κεφαλιου του μωρου και αναρωτιεμαι :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα! Τι κάνετε; τι μουντός καιρός σήμερα, πρέπει να σηκωθώ να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω αλλά το μόνο που θέλω είναι να είμαι ξάπλααα! Ωραίο το χουζούρι, ας το ευχαριστηθούμε τώρα που μπορούμε γιατί μετά θα το ξεχάσουμε!

Εχω ξυπνήσει όμως από νωρίς γιατί έχω αρκετές συσπάσεις και πίεση χαμηλά. Σήμερα γιορτάζει ο άντρας μου και από την αρχή έλεγε ότι θέλει το μωρό να γεννηθεί τη μέρα της γιορτής του... λέτε;;; Μπα δεν θα του κάνει το χατίρι, απλά είναι ναζιάρα και της αρέσει να μας κοροϊδεύει!

Ραπανάκι σε ευχαριστώ! Οσο για τους λουκουμάδες πίστεψέ με, δεν είχα καθόλου τύψεις :lol: ! είμαι πάρα πολύ γλυκατζού, για αυτό και έχω πάρει τα περισσότερα κιλά από σχεδόν όλες τις κοπέλες. Πριν λίγο "τσίμπησα" ένα κομμάτι σοκολατόπιτα που έχει φτιάξει ο άντρας μου για να κεράσουμε το βράδυ... όχι εγώ, το μωρό το ήθελε! :lol::lol: !

Jada κι εγώ έχω πάθει κρίσεις υπογλυκαιμίας, όσο απίθανο και αν ακούγεται μιας και δεν περνάει ημέρα που να μη φάω γλυκό! είχα κι εγώ ξαφνικά τρεμούλα και ζαλιζόμουν, μόλις έφαγα ένα γλυκάκι μετά συνήλθα. Καλό είναι να μην κινείσαι εκτός σπιτιού μόνη σου, κι εγώ αυτό προσπαθώ (όσο γίνεται) γιατί έχω και χαμηλό σάκχαρο και χαμηλή πίεση. Να μπεις το βραδάκι να μας πεις τα νεάκια σου για το μωράκι, έτσι; μη μας ξεχάσεις!

Μαρία, όλα αυτά που λέγαμε τόσο καιρό για το πόσο δυνατός και αντράκι είναι ο γιός σου, πραγματικά φαίνονται και στο προσωπάκι του! το ύφος του, τα ματάκια του... ψυχή μου! είναι σαν να λέει "δεν μασάω, είμαι άντρας εγώ!"

Πω πω Αθηνά, προετοιμασία 3 παιδιών για τον παιδικό... βασανιστικό ακούγεται! Εργάζεσαι κι εσύ ε;

Πρέπει σιγά σιγά να σηκωθώ, γιατί βλέπω να έρχεται κόσμος το βράδυ και να τους υποδέχομαι με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι... 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia........ti kanete? egw aurio ksepernaw tin pht kai mallon tin triti tha mpw me proklisi....thelane na me valoune simera h deutera alla kanw ypomoni mipws kai o mpempis mas kanei tin timi na vgei apo monos tou....exw kourastei para poluuuuuuuuu :cry: ante me to kalo na eleutherwthoume oses perimenoume auto to mina...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας .ενινα να χαιρεσαι τον αντρα σου!!ποτε μη λες ποτε μπορει να του κανει το χατιρι η μικρη :lol::lol::lol:

κανενα νεο απο τη βαγια εχουμε??panayota ναι ειμαστε πολυ κοντα!εσυ που γεννας?ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο να σου πει πως πατε ?εγω τη πεμπτη επιτελους.jada να προσεχεις με τις υπογλυκεμιες,ευτυχως δεν εμεινε πολυ ακομα.μαριακαπ παλικαρι ο μπεμπης σου.να μη τον ματιασω ειναι απο τα πιο ομορφα μωρακια που εχω δει.πραγματικα κοριτσια αυτη τελευταιες μερες τα εχω χρειαστει λιγο.το βαρος μου φαινεται αφορητο και μεσα στη νυχτα ξυπναω ή απο πονακια ή επειδη κανει παρτυ ο μπεμπης.καλα δε μιλαω για το αγχος να πανε ολα καλα με τη γεννα...στο τελος θα καταληξω με κρισεις πανικου!

μελιτινι μου με το καλο!ευχομαι τελικα ο μπεμπης σας να αποφασισει να βγει απο μονος του!δηλαδη αυριο μπαινεις με προκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athina esu ta gennhes xoris episkliridio ta paidia sou apo oti katalava eee?? Mpravo sou vre thirio..

Egw thn proth mou thn gennhsa sthn Souhdia opou ekei afinoun ta pragmata na ekselixthoun polu fisika kai parolo pou ekana episkliridio twra kserw pos den me epiase thn proth fora...

Twra an kai eixame ola ta ta pio kato pou egrapsa egw esthanome san na mhn gennhsa, kai thn idia wra akomi htan ola telia..Psifizw Ellada daggoto :D:D

Me ton upno eimaste sxetika kala, kathe 2,5-3 wres trome, telika me ton thilazmo ekana mia trupa sto nero den exw to kouragio na thilazw olhmeris kai olhnuxtis opote thilazoume mono otan to stithos mou prhstei gia na adiasei kai tis ales fores mpoukali..Pantos einai polu lemargos vre koritsia, thn teleftea fora ton thilasa kai epidi den kserw poso troei tou edosa kai mpoukali meta, to ipie kai auto kai meta ekane sinexia aimeto. 3 fores tou alaksa rouxa kai 2 fores sentonia :?:?:? Egw eixa sinithisei me thn alh pou etroge san spourgiti kai twra den ton prolavenw milame..

Simpethera giortazei o simpetheros shmera :ymparty::ymparty::ymparty: Na ton xerese ton antroulh sou, ftiaxnei kai sokolatopita diavazw mpravo :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Xrusoxeris o simpetheros :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου να σας ζησει κοριτσακι μου ο μπεμπης!!!!!!!!Καλη λοχεια να εχεις!!!!

Τι ωραια νεα ρε κοριτσια.Μπραβο.Αντε να ξεφευγουμε λιγο απο ολη αυτη τη μιζερια που ακουμε στις ειδησεις (πτωχευση,μειωσεις κτλ).

Μπεμπακος μου γενναω στο Μητερα με Πητ 29/12.Βεβαια ειναι δευτερο παιδακι και επειδη ειχα και συσπασεις πήρα γιουτοπαρ οποτε μπορει να γεννησω και νωριτερα.

Εσυ που γεννας με το καλο;;;;

Κοριτσια οσες γεννατε Μητερα ή Λητω και ενδιαφερεστε για ληψη και κρατηση βλαστοκυτταρων να ξερετε οτι τωρα πια τα αναλαμβανει δωρεαν το Μαιευτηριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ρωτησω:

οσες κοπελες ηδη εχετε γυρισει σπιτι με τα μωρακια σας, τι χρησιμοποιησατε για την μεταφορα του στο αυτοκινητο; καθισμα αυτοκινητου ή πορτ-μπεμπε;

Εγω ειμαι υπερ του καθισματος,λογω ζωνης κυριως,αλλα ακουω σχολια και για την στηριξη του κεφαλιου του μωρου και αναρωτιεμαι :?:

Marina emeis kai ta 2 ta paidia mas apo to maieftirio akomi ta eixame se kareklaki, na ta vazete apo thn arxh giati meta mporei na mhn kathonte kai na klene otan ta denete...Egw den mporw na dianoitho to mwro limeno sto autokinito tosa ginonte kathe mera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη το πρώτο το γέννησα με επισκληρήδιο αλλά δεν έπιασε και πέθανα στους πόνους. Τα επόμενα δύο τα γέννησα φυσιολογικά και πιο εύκολα. Αλλά ήξερα και είχα προετοιμαστεί. Η πρώτη γέννα είναι πάντα πιο δύσκολη.

Εγώ τα μεταφέρω τα παιδιά με το καρεκλάκι του αυτοκινήτου.

Κορίτσια εσείς τι καιρό έχετε εκεί; Εδώ χιονίζει. Πως θα πείσω τη μητέρα μου να βγάλω το μωρό έξω; Έχω και εγώ ότι πονάει το στήθος μου έξω... Ουφ! Σε μια εβδομάδα θα φύγει η μητέρα μου και θα μείνω μόνη με 3 παιδιά....!!!! Μακάρι μέχρι τότε να μη πονάω και να έρθουν όλα εύκολα! Αναγκαστικά θα είμαστε κάθε μέρα 1-2 φορές έξω. Οσες έχετε γεννήσει τα βγάζετε έξω ή σας έχει φάει η κλεισούρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααααααααπω πω ο καιρουλης πολυ μουντααααααα χα χα χα χα χα enina μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να τον ευχαριστησεις για τη σοκολατοπητα που εφτιαξε για να φαει το μωροοοοοοοοοοοοοοοο καλο κουραγιο σημερα με τους καλεσμενους

athinak καλο κουραγιο με τα παιδια και ευχομαι ολα να πανε καλα με το θεμα του παιδικου σταθμου

και γω ηθελα απο φετος να παει ο μικρος για να μην πει του χρονου οτι θελω να τον διωξω επειδη εχουμε το μωρο αλλα οι γιαγιαδες ειπαν οτι θελαν να τον χαρουν λιγο ακομα και ετσι θα τον στειλω 2.5 χρονων και ο μπεμπης θα ναι 5 μηνων αρα καπως θα τα καταφερουμε με την διαφορες αρρωστιες των σταθμων

marinax εγω παντως λεω καθισμα αυτοκινητου και παλι καθισμα αυτοκινητου ετσι εβγαλα τον πρωτο μου γιο απο το μαιευτηριο με το ιδιο καθησματακι θα βγαλω και τον δευτερο σε λιγες μερες

ευτυχως που το αυτοκινητο μας εχει μεγαλους χωρους και θα χωραν και τα 2 καθησματα πισω αλλα μονο αυτα αλλος οχι χα χα χα χα χα χα χα

melitini με το καλο και συ παιρνεις σειρουρα αρα το πολυ μεχρι την τριτη θα εχεις γεννησει ???πως αισθανεσαι???

εισαι ετοιμη???

και μενα ο πρωτος δεν ελεγε να κατεβει του αρεσε μεσα στην κοιλιτσα της μαμας και ετσι και μεις ειχεμε ξεπερασει την πητ αλλα μπηκα την ιδια μερα γιατι ειχε γερασει ο πλακουντας

κοριτσια απο σας που εχετε μεινει γενναει καμια στο ιασω τον δεκεμβρη ????

εγω λογικα θα γεννησω 12/12 με ραντεβου θα παω την τεταρτη στον γιατρο μου να το κλεισουμε

φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki εγω αν ολα πανε οπως υπολογιζει ο γιατρος,την ερχομενη Τεταρτη 01/12 θα γεννησω στο ΙΑΣΩ..ημερομηνιακα ομως ειμαστε λιγο μακρυα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...