Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Τι κανετε κουκλες?

Να πω κατ'αρχην συγχαρητηρια και να σας ζησουν τα μωρακια Evi και Ρουλα που δεν ειπα.

Μπηκα κι εγω στον 9ο!!! Πως περασε ο καιρος.

Την Παρασκευη θα παω στο γιατρο να μας δει.

Εχω αρκετες ενοχλησεις βεβαια χαμηλα. Θα δουμε.

Νοιωθω οτι βιαζεται ο μικρος αλλα δε ξερω κι ολας.

Πολλα φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια μου. ρουλα να σου ζησει το μπεμπακι σου να το καμαρωνεις οπως επιθυμεις. εγω κοριτσια σημερα εκλεισα 40 εβδομαδες και ο γιατρος μου εβαλε υποθετο για να ξεκινησουν οι πονοι για να γεννησω αυριοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!! τα λεμε μετα την γεννα κουκλες,ευγενια με το καλο και συ, αυριο τελικα γενναμε μαζι ιδια μερα τελεια....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Μελισσουλα...............

αντε κοντοζυγωνει ο καιρος για ολες μας!!!!!

Μαρακι απο τα ξενα.....κουραγιο και υπομονη,συντομα θα τον παρεις σπιτακι σου....σε καταλαβαινω,ολα θα πανε καλα γλυκεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις στολισαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε δεντρο ,φωτακια Αγ Βασιληδες ..........

ευχομαι για την οικογενεια μου......του χρονου να ειμαστε ΠΕΝΤΕ!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφα νέα είναι αυτά που διαβάζω!! Ρουλάκι να σου ζήσει ο κούκλος σου!! Να είναι πάντα υγιης και ευτυχισμένος!!!

Μαράκι από τα ξένα, εύχομαι ο γιόκας σου να είναι σύντομα καλά και να τον πάρεις στο σπιτάκι του...είναι δυνατό μωρό και θα τα καταφέρει μια χαρά - το πιστεύω.

Εγώ ακόμα τίποτα - θα πάρω τον γιατρό μου να κάνω εισαγωγή σήμερα το βράδυ να μου βάλει υπόθετο και αύριο και εγώ με το καλό να γεννήσω μαζί με την Βάγια. Αν και ο γιατρός μου θέλει μάλλον να κάτσω άλλη μια μέρα αλλά θα του πω να μπω να γεννήσω. Ο μπέμπης δεν νομίζω ότι έχει διάθεση να έρθει φυσιολογικά..Δεν θέλω να περιμένω ούτε μέρα!! Θέλω να τον πάρω στην αγκαλιά μου όσο πιο γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugenia kai melisoyla me enan pono sas eyxomai ayrio tetoia wra tha kratate aggalitsa ta aggeloudia sas!!!jada ki egw exv syspasoyles poy moy ksekinhsane apo arxes toy 8oy!pes mas ti nea exete meta to giatro.rhniw teleia stolisate to spitaki sas,tvra to mono stolidi poy leipei einai o mpemphs sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγιούλα και Ευγενία με το καλό!!!!! Ευχομαι να έχετε μια ευκολη γέννα και σύντομα τα υγειέστατα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!

Μαράκι μου εύχομαι σύντομα να γυρίσετε στο σπίτι σας και να χαρείτε τις ομορφότερες οικογενειακές στιγμες που μπορεί κανεις να έχει. Το δικαιούστε μετά από τόση ταλαιπωρία.

Ευάκι και μένα το βράδυ η δικιά μου ήθελε αγκαλιές. δεν κοιμότανε αλλιώς. Αστε να πάνε!

Ειρηνάκι και του χρόνου!!! σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι ευτυχυσμένη με την οικογένεια σου, με το καλό το νέο μέλος και του χρόνου με το τρίτο! (υγειής πάνω απ' όλα, αλλά δεν θα ταν κι ασχημα να είναι το τρίτο κοριτσάκι ε; το εύχομαι λοιπόν).

Εμας ήρθε η παιδίατρος και μας βρήκε μια χαρά! Εχουμε παχύνει κιόλας. Από 3.040 είμαστε 3.480. Δόξα το Θεό καλά τα πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!Δεν εχω διαβασει τα νεα σας ακομα!

Εγω ναι γεννησαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα το μεσημερακι γυρισαμε σπιτι...Μου εσπασαν τα νερα το Σαββατο στις 2 το βραδυ και στις 6μιση ειχα γεννησει...δεν καταλαβα τιποτα αυτη τη φορα ηταν ολα πανευκολα.Ο μπεμπης ειναι μπεμπαρος 36οο γεννηθηκε!

Παω να διαβασω τα νεακια σας και τα ξαναλεμε...

Ακαπου ειδα οτι γεννησε και η Ρουλα?Να σου ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eliza na soy zhsei to mvraki,ευχομαι να ειναι παντα γερο και ευτυχισμενο!οταν εχεις χρονο θελουμε λεπτομεριες!φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elizaki panefkola ton evgales telika, tsampa to anxos :lol::lol:

Apo oti katalava sto proto einai to zori meta vgenoun apo mona tous sxedon..

Na sou zhsei kopela mou....

Eugenia, Vagia me enan pono na erthoun ta aggeloudia sas, tha perimenoume nea sas..

Eiphnh to proto dentraki stolistike dld..Emeis tha stolisoume ton Dekemvrio me to kalo..

Natasa mia xara ta pate exeis galataki mpoliko mou fenete kai pinei h mpoumpouka sou...

Emas tha mas dei h paidiatros mas to S/K..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησουν τα μωράκια σας!

Οι μέρες από εδώ και πέρα θα έχουν διαφορετικό νόημα. Η κούραση θα είναι μεγάλη αλλά οι στιγμές που μας χαρίζουν είναι ανεκτίμητες!!! Το δικό μου κοριτσάκι έγινε κιόλας 22 ημερων! Την ώρα που είναι να θηλάσω πονάω απίστευτα. Κι όμως, όταν ο πόνος ηρεμήσει εγώ τη χαζεύω και νιώθω γαλήνη! Κοιτάω πως κουνάει τα χέρια της, τις εκφράσεις της και το υπέροχο χαμόγελό της! Αξίζει τα πάντα το μωρό μου!

Το καλύτερο από όλα όμως είναι όταν ηρεμεί στην αγκαλιά μου... Λιώνω!

Είμαστε τυχερές που έχουμε τα παιδάκια μας!

Ραπανακι, το νοσοκομειακό θήλαστρο κάνει καλύτερη προσομοίωση των θλαστικών κινήσεων του μωρού. Η τιμή αγοράς του είναι γύρω στα 1600€ και είναι κατάλληλο για τον πρώτο καιρό, μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία. Τα απλά θήλαστρα είναι κατάλληλα για μετά τις 6 εβδομάδες και όχι για συχνές αντλήσεις μέσα στη μέρα. Ούτε διαφήμηση να έκανα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά νέα βλέπωωω! Ελίζα μου να σου ζήσει ο μπέμπαρος!!! τι καλά που είχες μια τόσο τέλεια γέννα! μήπως έχεις αρχίσει κι εσύ να σκέφτεσαι το τρίτο ;) ;

Ευγενία και Βάγια, ΗΡΘΕ Η ΩΡΑΑΑΑ!!! με ένα πόνο κορίτσια και με υγιέστατα και πανέμορφα μωράκια!!!

Αναστασία μια χαρά τα πας με το θηλασμό, σούπερ η Σοφούλα σου! Εύη μου σε ξενυχτάει ο κούκλος σου ε; μάνα κουράγιο που λέει και το ρητό! Σε λίγες ημέρες θα ξενυχτάμε όλες παρέα!

Πολύ στενοχωρήθηκα για το Μαράκι μας, τι αγωνία θα περνάει... δεν τον φοβάμαι τον μικρούλη μια χαρά θα τα πάει, μακάρι ο Θεούλης να της δώσει λίγο ακόμη κουράγιο και σε λίγο καιρό να τον πάρει σπίτι υγιέστατο και να ηρεμήσει επιτέλους κι εκείνη.

Εγώ κοριτσάκια μου πήγα στο γιατρό και δεν ξέρω γιατί, αλλά έφυγα πολύ ανήσυχη! ο καρδιοτοκογράφος ήταν καλός, ελάχιστες ήπιες συσπασούλες και όλα καλά. Μετά πάω στο γιατρό, και με το που με βάζει στον υπέρηχο με ρωτάει "είχες ινομυώματα;" και εκεί παθαίνω το πρώτο σοκ... όχι του λέω, και μου λέει ότι κάτι είδε έξω από τη μήτρα. Μετά άρχισε να μετράει τη μικρή, και με ρωτάει πόσο βάρος είχε την τελευταία φορά. Του λέω 2,5 κιλά πριν 3 εβδομάδες και λέει "και τώρα είναι 2.900;" δεύτερο σοκ εγώ!! Την ξαναμετράει και καταλήγουμε στα 2.980 γρ. Τον ρώτησα αν είναι φυσιολογικό το βάρος της και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και μου λέει όχι, όλα καλά. Μετά με κοιτάει κι από κάτω, δεν "ανιχνεύει" τελικά κάτι (ή δεν μου το είπε...), μετά μου κάνει και ένα κολπικό υπέρηχο και στο τέλος μου λέει ότι όλα είναι εντάξει... εν τω μεταξύ, μετά την "χειροκίνητη" εξέταση είχε αρχισει να τρέχει αρκετό αίμα, κατακόκκινο, και εκεί έπαθα και το τρίτο σοκ μόλις το είδα. Μου είπε ότι είναι από την εξέταση σε συνδιασμό με τη φλεγμονή που έχω (που έκανα την αγωγή με τα υπόθετα) και να μην ανησυχώ απλά να συνεχίσω την αγωγή με μία κρέμα. Αλλά μετά από όλα αυτά, φαντάζεστε με τι ψυχολογία έφυγα! κυρίως είχα τρομάξει με το τόσο αίμα, έτρεμα μήπως είχε πάθει κάτι το μωρό και μέχρι να την νιώσω κόντευα να τρελαθώ.

Συγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να τα πω και σε εσάς που θα καταλάβετε πως νιώθω... το αίμα τώρα είναι λίγο και πιό σκούρο, άρα σταματάει, και ευτυχώς η μπέμπα κουνιέται που και που. Το επόμενο προγραμματισμένο ραντεβού μας είναι την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου (2 μέρες πριν την ΠΗΤ). Η μπέμπα είναι αρκετά χαμηλά αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα. Λογικά δεν θα τον ανησύχησε κάτι αλλιώς θα ήθελε να με δει και νωρίτερα, έτσι δεν είναι; Αυτό με τα ινομυώματα με ανησύχησε... ουφ! Περιμένω να έρθει ο άντρας μου να πάμε βόλτα σε ένα πανηγύρι που έχουμε στη γειτονιά, να ξεχαστώ να ηρεμήσω και να περπατήσω λιγάκι. Φιλάκια σε όλες, και πάλι συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελιζακι μου να ζησει ο αντρακλας!!!!!!

Ξερεις τι σου ευχομαι ε ????????????

ενινα μου μην μασας...ολα καλα ειναι....τι ωραια πανυγηρι!!!!!!!

ευουλα και αθηνουλα μεγαλωσαν τα ζιζανιακια σας τελεια.

οσο για την αναστασια τακα τι να πω για την γλυκουλα μικρουλα!!!

ευγενια βαγια με το καλοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον η ρουλιτσα μας αν και ταλαιπωρηθηκε λιγο ,γεννησε φυσιολογικα εναν κουκλο 3400γρ!!!!θα μας τα πει οταν βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου.

Ευακι ναι τσαμπα το αγχος...δεν το περιμενα τοσο ευκολο.

Ενινα ναι λοιπον θα κανω και 3ο σιγουρα ;) !!!!

Ειρηνακι τελεια η ευχη σου! :D:D:D Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisa να σου ζήσει γλυκιά μου ο μπεμπης! Να ειναι γερός και καλότυχος! Περιμένουμε την περιγραφή απ' την εμπειρία σου!

Αθηνούλα οι μπέμπες μας έχουν μια μέρα διαφορά! εμένα είναι 21 ημερών. Πόσα κιλά είναι; Κι εγώ πονάω απ' το ενα στήθος απίστευτα αλλά όντως όταν ηρεμεί ο πόνος νιώθω ευτυχισμένη που έχω αγκαλιά το πλασματάκι μου!

Κατερινάκι μην ανυσηχεις απ' τι στιγμη που ο γιατρός σου δεν σου είπε τίποτα όλα καλά θα είναι. Καταλαβαίνω τι αγωνία σου βέβαια αλλά όλα καλά πάνε μην ανυσηχείς αλλιώς όντως θα ήθελε να σε δει νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!na sou zhsei elisa mou kai kalh lexonia na exeis!!eugeneia kai melisoula kalh lefteria koritsia kai me enan pono!!!!ante konteboune na erthoune ola ta mwrakia kai ta koritsia pou emeinan kante ligo ypomonh kontebete kai eseis!!!sas ebala foto tou stauro mou!!!!eftase 3130 o kouklos mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Ελιζακι να σου ζησει το μωρακι σου!!!

ΜαριαΚαπ κουκλος ο Σταυρος σου, μπραβο!!

Ενινα πιστευω οτι αν εβλεπε κατι ανησυχητικο ο γιατρος θα στο ελεγε.

Δε θα το αφηνε. Μην αγχωνεσαι (οσο μπορεις).

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαράκι, μας έλειψες! έφτασε 3.130 ε; ΤΕΛΕΙΑ!!! άρα όλα πηγαίνουν καλά, έτσι; Είναι πραγματικά ένας κούκλος το αγγελούδι σου! μακάρι να τον πάρετε σπίτι σύντομα.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! με το καλό να έρθει το μωράκι σου να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!

Αχ κορίτσια δεν ξέρω τι με έχει πιάσει από εχθές... τι φόβος, τι αγωνία! ελπίζω να συνέλθω γρήγορα γιατί δεν μου φταίει σε τίποτα το μωράκι μου να τα νιώθει κι αυτό. Αυτές οι ορμόνες ειδικά προς το τέλος κοντεύουν να με τρελάνουν, ή θα κλαίω με το παραμικρό ή θα φοβάμαι ότι κάτι θα πάει στραβά ή θα φοβάμαι γενικώς, π.χ. τον τοκετό! Τελοσπάντων, θα περάσει κι αυτό! Ευχαριστώ που με καταλαβαίνετε! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία η κοριτσάρα μου γεννήθηκε 40+3 εβδομάδων και βγήκε 4150γρ! :shock: Αν το ήξερα θα έκανα επισκληρίδιο ή καισαρική! Θα φοβόμουν πολύ περισσότερο!!! Πριν 6 μέρες ήταν 4650γρ. Μεγαλώνουν γρήγορα. Κρίμα τα τόοοοοοσα ρουχαλάκια που έχω. Μόνο κορμάκια και πυτζαμάκια φοράμε και αυτά αρχίζουν να μη μας κάνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jada se euxaristw poli kopela mou...esu tha gennhseis taileftea etsi den einai h kanw lathos??ante me to kalo gia oles sas!!enina mou logiko na aisthanese etsi,oles to idio aisthanomastan otn plisiazei o kairos alla tha deis molis gennhseis tha peis ax afto htan tha nioseis yperifani me to kalo enina mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elizaki μου να σου ζησει και ευχομαι σε ολες να εχουν μια ευκολη γεννα σαν την δικια σου

ευγενια και βαγια με εναν πονο :D

αθηνουλα μου ποτε περασε ετσι ο καιρος μεγαλωνετε γρηγοραααααα

σοβαρα μιλας οτι εχει 1600 ευρω ???

πω πω θα τους ρωτησω να το νοικιασω τοτε μηπως και κατεβει πιο γρηγορα το γαλα θα μιλησω και με την μαια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ελπιζω πολυ συντομα να παρεις το μωρακι σου σπιτι

enina μου δεν μας κουρασες καθολου αν δεν μας τα πεις εδω τοτε τι???

με τα ινομυωματα και γω ειχα παθει ενα μικρο σοκ ενω στην αρχη ολα ηταν καλα μετα το β επιπεδου μου ειχε πει ο γιατρος οχι ο δικος μου αλλα εκει στο ιασω οτι βλεπει οχι 1 αλλα 2 ινομυωματα μικρα αλλα τα βλεπει ειχα αλλαξει 500 χρωματα μεχρι να παω στον γιατρο μου μου ειπε να μην ανυσηχω και να σκεφτομαι μονο το μωρακι μου και οτι αυτα εμφανιζονται λογω αυξημενων ορμωνων και μετα την γεννα συνηθως εξαφανιζονται η μικραινουν παρα πολυ ποτε δεν τα αφαιρουν την ωρα της γεννας αν θα χρειαστει που συνηθως δεν χρειαζεται καποια αλλη στιγμη θα τα αφαιρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια! Καλά είστε; Κατερινάκι χρόνια σου πολλά, ότι επιθυμεις! Με το καλό να γεννήσεις εύκολα και ένα γερό μωράκι!

Ελενάκι μου συγνώμη εχτές σε έγραψα Κατερινάκι ενω απευθυνόμουν σ΄εσένα.

Μαράκι πραγματικά είναι ένας κούκλος ο γιος σου!!! Παει καλά με τα κιλάκια έτσι; Άντε να πάτε σπίτι σας!

Αθηνούλα είναι μεγαλούλα η μπεμπα σου ζωή να 'χει! μας περνάει ενα κιλό μη σου πω και ενά μιση μιας και που θα έχει πάρει κι άλλο το παιδάκι σου. Μπράβο! Όσο για τα ρουχαλάκια άστα να πάνε! όντως μεγαλώνουν γρήγορα και δεν προλαβαίνουν να τα βάλουν. Ας είναι γερά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ ενινα και αναστασια για τις ευχες σας!!!!!μαρια καπ κουκλος ο σταυρος σου και απο κιλακια τελειος!ολα καλα θα πανε σε λιγο καιρο θα τον εχεις σπιτι και θα εχετε ξεχασει ολες τις ταλαιποριες!ενινακι για να μη σου λεει τιποτα ο γιατρος ολα καλα θα ειναι βρε,καταλαβαινω το αγχος σου κι εγω το ιδιο θα αισθανομουν.σκεψου οτι επιτελους πλησιαζεις!αν το αγχος δε σου φευγει παντως δεν κανει και κακο καμια δευτερη γνωμη ετσι για να σου φυγει και η ιδεα!αναστασια μου μια χαρα ειναι η κουκλιτσα σου μπραβο!

εγω κοριτσια σημερα εχω πονακια περιοδου..και εχω καλεσει και κοσμο το βραδυ :? σημερα μπαινω κι εγω στο μηνα μου σε ενα μηνα απο τωρα το αργοτερο θα εχω τον μικρο μου αγκαλια πρωτα ο θεος!!!!φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...