Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Ελενάκι ειναι πάρα πολύ όμορφο το δωμάτιο της μπέμπας!!!! Ωραία χρώματα και καλά συνδιασμένα μεταξύ τους! Μπράβο σας! με το καλό να το χαρεί η μπουμπού!

Ωστε μας κάνει κολπάκια η μπέμπα ε; Ισα ισα όντως για να σε έχει στην τσίτα. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Ούτως ή άλλως λίγες μέρες μείνανε. Όπως και να έχει θα βγει η μπουμπου σύντομα. Ξεκουράσου όσο μπορείς και κάνε πράγματα για τον ευατό σου τώρα που έχεις λίγο χρόνο ακόμα γιατί μετά ο χρόνος δεν θα σου φτάνει για σένα θα είναι μόνο για το παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο το στόμα σας και στου θεού και του μπέμπη το αυτί...ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν έχει σχέση αν και ο μπέμπης είχε κατέβει λίγο περισσότερο - συνεχίζουμε και κάνουμε διάφορες αλχημείες για να κατέβει και άλλο ο μπέμπης..

Κορίτσια τι μας έπιασε όλες? Εγω μετά το κόψιμο έφαγα..αφού έφαγα τα φρουτάκια μου για βραδυνό πάει ο άντρας μου και φέρνει μπουγάτσα με merenda.....φυσικά δεν κρατήθηκα και έφαγα λίγο...και μόλις τώρα έφερε η μαμά μου την πιο τέλεια σοκολοπιτα και μυρίζει τόσο!! Είναι .... μου τρέχουν τα σάλια...και αχνίζει ακόμα!!! Είμαστε μια οικογένεια γλυκατζίδων.... :oops::oops:

Ελένη πανέμορφο το δωμάτιο..θα περνάτε πολύ χαρούμενες στιγμές εκεί μέσα με την κούκλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenh polu wraio to dwmatio ths kouklitsas sas, se ligo tha ginei to kentriko simio to spitiou :lol::lol:

Emeis exthes metakomisame thn kounia tou mwrou apo to paidiko sthn krevatokamara giati thelw na ton exw dipla mou sinexia..

Elega na parw ena likno alla otan ida tis times alaksa gnomh, 250-300 euro gia ligous mhnes den dinw..

To kalo einai pos twra mou perisevei pali to ena dwmatio opote exw aplosei thn siderostra mou pali ekei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες μου ομορφες!

τι κανετεεε? ολα καλααα εε?

Μελιτινι βρε που χαθηκες.. ? ποτε με το καλο γεννας?

Αναστασια μου τι κουκλα ειναι αυτηηηηηη?

παναγιααα μου ενα κουκλακι ζωγραφιστοο.. και ποσοοο μαλλακιιι! τελειααα ειναι! παντα γερη να ναι!

Λενιω μου μην φοβασαι το αποκατω ενταξει το οτι δεν κραταει πολυ ωρα ειναι ανακουφιστικο! χεχε :) με γεια και το μαλλακι σου!

Εμεις ειμαστε καλα! και τα μικρα καλα!

ακουστε τι εγινεε χθες : ειχα βαλει τα μικρα στις κουνιες και μου λεει "μαμαααα? το μωο ποτε θα εθειι?"

χεχε :)

kalimera Natali.....exw pht 27/11 alla mallon o mikros tin exei katavrei me osa trwei stin koilia mou kai den thelei na vgei..... ;) den mporw allo...to aristero mou podi einai les kai exei paralusei apo to varos....oute sto periptero den paw pia....na dw pws tha gennisw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

ΚΑλε λιγο λειπω και ολες γεννατε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Δηλαδη περιμενουμε αμεσα τις Ελενη,Ευγενια,Ρουλιτσα,Μελιτινη;;;;ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!

Ειρηνη,Ναταλια,Ραπανακι τελευταιες θα μεινουμε!!!!!! :mrgreen:

Αναστασια μου με όλο το θαρρος (ελπιζω να μη με παρεξηγησεις) αλλα αν κουραζεται με το στηθος η μπεμπουλα την αφηνεις λιγο και μετα τη ξαναβαζεις στο στηθος οσες φορες χρειαστει. Αφου εχεις γαλατακι και το μωρο πιανει μια χαρα ειναι κριμα να υπονομευεις την παραγωγη σου με συμπληρωμα.Και παλι συγγνωμη. :oops::oops::oops::oops:

Ευη μου καλα εκανες και τον πηρες μαζι σου!!!Μιλαμε οταν κοιμουνται δεν ειναι απιστευτα;;;;

Μπεμπακος τι εννοεις προβληματα όρασης;;;;; :?

Εγω οπως καταλαβατε και οπως βλεπετε και απο το τικερακι εχω ακομη καιροοοοοοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!!! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ --- Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΚΙΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΛΟΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ*----ΑΥΤΑ----ΑΝΥΠΟΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ----ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ - ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ---ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ευη μου καλα εκανες και τον πηρες μαζι σου!!!Μιλαμε οταν κοιμουνται δεν ειναι απιστευτα;;;;

Egw Panayiota mou tha mporousa na ton xazevw me tis wres, arxise edw kai 2-3 meres na xamogelaei ston upno tou kai mourxete na ton faw....

Esthanome dikeomenh otan to kanei, einai san na mou leei "mama eimai eutixizmenos, me frontizeis kala".. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai gennhsa sths 12 noemvriou ton antrakla mou....4100 g kai 54 pontous vgike....

Na kai to palikari mou...protes foto tou mwrou mas 034.JPG[/attachment:2g958mdo][/quote:2g958mdo]

na sou zisei....einai kouklossss......ki egw upologizw kapou toso na vgei o dikos mou....sxedon 4 kila.....thumamai mexri septemvri elege o giatros oti mexri na gennisw tha ftasei 3200....alla 3200 itan prin 20 meres..... :lol: vlepw kai mpolika mallakia e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se pia evdomadfa eisai twra Melitini????

Ton telefteo kairo pernoun grigora varos ta mwra, 250 g thn evdomada peripou..

Kai auta pou lene gia ta megala mwra pos diskolevoun thn gennhsh egw pleon den ta pistevw.

An exeis fardia lekanh kai to mwro einai se kalh thesh mia xara to gennas...

(Meroula auto paei gia s'ena, pou exei valthei o giatros sou na sou kanei kaisarikh gia psiloupidima)

Melitini me thn piesh pou eixes provlima ola kala telika????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 μερουλες εμειναν.....................................................και δεν θα ειμαι πια εγκυουλα Δεκεμβριου,αλλα μανουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

ΚΑλε λιγο λειπω και ολες γεννατε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Δηλαδη περιμενουμε αμεσα τις Ελενη,Ευγενια,Ρουλιτσα,Μελιτινη;;;;ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!

Ειρηνη,Ναταλια,Ραπανακι τελευταιες θα μεινουμε!!!!!! :mrgreen:

Αναστασια μου με όλο το θαρρος (ελπιζω να μη με παρεξηγησεις) αλλα αν κουραζεται με το στηθος η μπεμπουλα την αφηνεις λιγο και μετα τη ξαναβαζεις στο στηθος οσες φορες χρειαστει. Αφου εχεις γαλατακι και το μωρο πιανει μια χαρα ειναι κριμα να υπονομευεις την παραγωγη σου με συμπληρωμα.Και παλι συγγνωμη. :oops::oops::oops::oops:

Ευη μου καλα εκανες και τον πηρες μαζι σου!!!Μιλαμε οταν κοιμουνται δεν ειναι απιστευτα;;;;

Μπεμπακος τι εννοεις προβληματα όρασης;;;;; :?

Εγω οπως καταλαβατε και οπως βλεπετε και απο το τικερακι εχω ακομη καιροοοοοοοοο!!!!!

Kαλημέρα Παναγιώτα μου. Τι μου ζητάς συγνώμη καλέ; Την γνώμη σου μου λες και είναι καλοδεχούμενη. Το σκέφτηκα κι εγώ ρε κοπέλα μου αλλά δεν το εκανα επειδή μου είπε η παιδίατρος ότι πρέπει να τρώει κάθε τρεις με τεσσερεις ώρες κι ότι αν την ταΙζω καθε τρεις και λίγο θα της πονέσει το στομαχάκι και δεν θα βάλουμε και ποτέ πρόγραμμα. Βέβαια ούτε κι αυτή είναι υπέρ του συμπληρώματος εφόσον έχω γάλα. Μου είπε να την τσιγκλάω για να ξυπνάει και να τραβάει απ' το στήθος καλύτερα. Αυτό κάνω λοιπόν, επιμένω στο στηθος να τρώει καλύτερα πλέον και αποφεύγω το συμπλήρωμα. (μην φανταστεις άλλοστε τρεις φορές χρειαστηκε να της δώσω όλες κι όλες τώρα τελευταία). Τώρα αν μου το ξανακάνει και δω ότι δεν χορταίνει θα κανώ αυτό που μου λες και ο Θεός βοηθός. Μου έχει σακατέψει και τις θηλές και πονάνε εντομεταξύ...αλλά ανέχω τι να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα παναγιωτα μου και γω το ιδιο ακριβως σκεφτομαι λιγο ελειψα και αρχιζουν να ετοιμαζονται μωρακια να αφησουν την κοιλιτσα και να πανε αγκαλιτσαααααααααααααααααααα

evi να τον χαιρεστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε κουκλακι σκετο ειναι πως τα πατε?λογικο ειναι να σου λεει κατι τετοιο αφου εχει την καλυτερη φροντιδα-την φροντιδα της μαμας.........εχει και μαλλακια αρκετα εμενα ο πρωτος μου γιος καταξανθος και ηταν λες και ηταν διαφανος χα χα χα χα χα για να δουμε πως θα ναι και ο δευτερος

ευχομαι σε ελενη -ρουλιτσα-μελετινη και ευγενια να ερθουν γρηγορα τα μωρακια σας με σχεδον καθολου πονο αλλα και ο πονος που θα ερθει θα ξεχαστει με το που ακουστει το κλαμααααααααααααα

αντε και μετα θα αρχισουμε και μεις να παιρνουμε σειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με το καλό! Βλέπω αρκετές έχετε ήδη κάποια διαστολή!!!!

Εγώ στις δύο τελευταίες γέννες πήγα με διαστολή 2 στο νοσοκομείο και με συσπάσεις και όταν με εξετασε η μαία εξαφανίστηκαν και τις δύο φορές!!!!

Με είχε πιάσει και μένα τσιρλιπιπί τη μέρα που γέννησα και γλίτωσα το κλύσμα!! :)

Εμείς σήμερα γίναμε 20 ημερών!!! Η μικρή είναι σκέτο πιράνχας! Θηλάζουμε αλλά έχω κάποια θεματάκια να ξεπεράσω.... Ακόμα δεν κυκλοφορούμε έξω γιατί πονάω και έχει κρύο έξω. Οπότε το στήθος μου στο κρύο πονάει ακόμα πιο πολύ. Ετσι την πληρώνει η μικρή που μένει μέσα.... Αφήστε που στις 4 είναι πλέον νύχτα... :(

http://www.facebook.com/photo.php?pid=6 ... =666627494

Εδώ είναι μια φωτογραφία που βγάλαμε μαζί με τις συσπάσεις μου! Ο τοκετός έχει ξεκινήσει κανονικά και οι συσπάσεις έχουν πατήσει κόκκινο και είναι κάθε 1-2 λεπτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se pia evdomadfa eisai twra Melitini????

Melitini me thn piesh pou eixes provlima ola kala telika????

Evi exw pht 27/11 alla nomizw oti o mikros exei voleutei stin koilia kai den thelei na mas kanei tin timi na ton doume.... :lol: akoma exw provlima me tin piesi kai taxukardia...ekana kai kardiografima.....isws an otan paw na gennisw eimai etsi me valoun me kaisariki gia na min zoristw...eixe pei o giatros oti den tha anteksw fusiologiko toketo....tha doume.....thelw na gennisw fusiologika etsi wste se ena duo xronia na ksana kanw ki allo mwraki kai na min xreiastw kaisariki......a! o mikros katevike me to kefali pros ta katw kai to daxtulo sto stoma...alla den kathetai kala...den thumamai pws akrivws to eipe o giatros....tetarti exw pali uperuxo na doume tha gennisw ki egw epitelous auth th vdomada???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι καταλαβα ολες εχουμε παραφουσκωσει εε?

εγω στο προσωπο εχω πολυ! ρβαλα φωτογραφια στο φβ.. εχω κανει κατι μαγουλα! αστα!

νταξει μετα επανερχομαι ομως!

κκατι πονακια που και που εχω στην μεση της κοιλιας.. κατω δεν εχω πολλα ακομα.. εχετε και εσεις?

pou na deis egw pws egina.... :lol::lol::lol::lol::lol: den mporw na kounithw stin kurioleksia.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!! ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για το δωματιάκι της μπέμπας μας, καθώς και για το κουράγιο που μου δώσατε αυτό το δύσκολο τριήμερο! όλες καλά βλέπω, δεν είχαμε καμία εξέλιξη! αύριο μπαίνει η Ελίζα, σωστά; με το καλό κοπέλα μου και με ένα μόνο πόνο να κρατήσεις το γιόκα σου αγκαλιά!

Βάγια εσύ πως είσαι; προχωράει η διαστολή; Ευγενία, έχουμε καμιά εξέλιξη ή βαδίζουμε σταθερά προς την Πέμπτη; Ρούλα δεν μπήκες για παρουσία! άντε κοριτσάκια μου αναμένουμε τα ευχάριστα!!

Για εμένα άγνωστο πότε θα έρθει η πολυπόθητη ημέρα. Σήμερα ξύπνησα γύρω στις 6 το πρωί με συσπάσεις και λίγο πόνο χαμηλά, αργοτερα με έπιασε και πάλι η κοιλιά μου (έλεος πιά!!), ξανακοιμήθηκα και ξαναξύπνησα με συσπάσεις, οι οποίες έρχονταν σταθερά ανα τρίλεπτο για μια ολόκληρη ώρα! Μετά έγιναν ανά πεντάλεπτο και αργότερα σταμάτησαν. Το μεσημεράκι πάλι ξαναρχισαν και πήραμε το δρόμο για το νοσοκομείο, αλλά ευτυχώς ο καρδιοτοκογράφος ήταν καλός οι συσπάσεις εκείνη την ώρα ήταν ελάχιστες αλλά το μωράκι μου φάνηκε να είναι μια χαρά. Για καλή μου τύχη ήταν ο γιατρός μου στο νοσοκομείο γιατί είχε τοκετό και κατέβηκε να με εξετάσει ο ίδιος και από κάτω, και μου είπε ότι η μπουμπού μας την "έσκασε" τελικά και παρά τις συσπάσεις ο τράχηλος δεν έχει μαλακώσει ακόμα. Μάλλον άλλαξε γνώμη το ζουζούνι μου :roll: είπε να αράξει λίγο ακόμα στην κοιλίτσα για να συνεχίσει να απολαμβάνει γλυκάκια και παγωτά :lol::lol:

Αθηνά απίστευτη η φωτογραφία σου!! φαίνεσαι τόσο χαλαρή και άνετη!!

Μελιτίνι κι εγώ έχω πολλές ταχυπαλμίες από την αρχή της εγκυμοσύνης, και από τότε που μπήκα στον 9ο έχουν χειροτερέψει μου φαίνεται! Υπομονή σε λίγες μέρες θα γεννήσουμε και θα επανέλθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina και γω περιμενω μηπως αλλα δεν το βλεπω....εαν δεν γεννησω μεχρι την δευτερα μου ειπε να με δει παλι την τριτη....τι να πω εχω και ολο το σοι μου που με παιρνουν καθε 3και λιγο να δουν πως τα παω...εχω τρελαθει... απο συσπασεις μονο η κοιλια μου μαζευεται σαν πετρα,τωρα για διαστολη μαλλον 2 οπως μου ειχε πει ο γιατρος προχτες,τωρα εαν εχω περισσοτερο δεν το ξερω...:roll::roll::roll: μαλλλον της αρεσει της κοπελιας εκει μεσα και δεν θελει να βγει ;););) θα σας ενημερωσω για νεοτερα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... παρούσα!! :D

Ακόμα στο περίμενε... δεν έχουν αλλάξει και πολλά.. συσπάσεις.. τα γνωστά.. αν και το τελευταίο 24ωρο νιώθω λίγο περίεργα, σαν κάτι να'ναι έτοιμο ν'ανοίξει εκεί κάτω... σαν να πιέζει περισσότερο προς τα κάτω, είναι λίγο πιο δραστήριος γενικότερα και "κουτουλάει"... χαχαχαχα

Μήπως αυτό είναι το λεγόμενο "μπούκωμα" που έχω ακούσει να λένε;;

Αύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό στις 1, για να δούμε τι θα μας πει...

Καρδιοτοκογράφο έχετε κάνει όλες; Εμείς δεν έχουμε κάνει καθόλου... Δε μας το ζήτησε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis thilasa ton mikro kai ksanampika..Pantos koritsia polu xerome pou exw teliosei me ton toketo,

arxisa na ginome pali o eaftos mou na mporw na kounithw opos thelw na koimame opos thelw.Exthes epese kai to proto rama sto pipi mou alla exw mia fagoura apo kato tromerh,malon giati threfei h pligh..

H Eliza mpenei aurio telika??? Ante me to kalo kopela mou, me enan pono sou euxome....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ευχομαι αυτη η βδομαδα να ειναι γεματη γεννητουρια για τις κοπελες που περιμενουνε!αληθεια ποιες ειναι?ενινα,ελιζα,μελισουλα,και ποιες αλλες?βοηθηστε με λιγο!εμενα θα με δει την αλλη βδομαδα πως ειμαι απο κατω.αχ βρε κοριτσια ανυπομονω να δω το μπεμπη μου πως ειναι πια αυτο το πλασματακι που ειναι τοσο καιρο στη κοιλιτσα μου,δεν αντεχω αλλο.να πω την αληθεια εχω ποιο πολυ αγχως να γεννηθει υγειης ο μπεμπης μου και να πανε ολα καλα στη γεννα,παρα τον πονο που θα περασω...οχι οτι δε με απασχολει και αυτο...αλλα το εχω σε δευτερη μοιρα.

τι κανουν τα κοριτσια μας που εχουν γεννησει??η πριγκιπισουλα σου αναστασια μεγαλωνει?ευη το παλικαρακι σου??στολιζεται για να υποδεχτει τη νυφη?μαρια μας απο τα ξενα πως παει ο μπεμπης?ετοιμαζει τις βαλιτσουλες του για το σπιτι??οι υπολοιπες κοπελιες τι κανετε?

εγω κοριτσια εχω σημερα και αυριο γενικη γιατι μετα θελω να αραξω,εχω βαρυνει πολυ τελευταια και ξερω οτι θα βαρυνω κι αλλο, οποτε...αφηστε που αμα γεννησω φανταζομαι οτι το πρωτο καιρο δε θα εχω χρονο και κουραγιο για δουλειες!χριστουγεννιατικα και χαλια θα ξεκινησουμε αρχες δεκεμβρη να ετοιμαζουμε.αυτα απο μενα.

εχω ερωτησουλα:ξερετε περιπου ποσο κανουν να βγουν οι γενικες αιματος ουρων τοξοπλασμα και κολπικες ιδιωτικα?κανουν λιγοτερο απο βδομαδα η παραπανω?το τοξοπλασμα στο ικα πχ κανει 20 μερες.ιδιωτικα το εχει κανει καμια να που πει ποσο κανει?γιατι πρεπει να τις κανω μετα τις 2 του μηνος και να ειναι ετοιμες στις 13...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπεμπακο... εμενα σε ιδιωτικο εδω στη γειτονια μου ουτε μια μερα δεν εκανα για να τις παρω αναλογως τι ωρες δουλευει το μικροβιολογικο.τις εκανα το πρωι κ την αλλη μερα το πρωι τις πηρα γιατι το απογευμα ηταν κλειστο..δεν αργουν παντων..ειχα κανει γενικη αιματος μαζι με τοξοπλασμα,γενικη ουρων κ καμπυλη ζαχαρου...εγω το σαβ/κυριακο εχω γιατρο να δουμε αν γυρισε η μπεμπα που δεν το νομιζω κ λογικα θα κανονισω για καισαρικη...αυτο τον καιρο ετοιμαζω την βαλιτσα μου κ σημερα περιμενω μια κοπελα να μου κανει νυχια χερια ποδια γιατι με την κοιλουμπα δεν μπορω να σκυψω.αυριο λεω να παω να φρεσκαρω τις ανταυγειες μου κ ετοιμη κ εγω.το σπιτι το προηγουμενο σαβ/κυριακο ειχα 2 μερες γυναικα κ το εκανε καθρεφτη,δεν στολισα ακομη νομιζω ειναι νωρις...κ εγω εχω τρομερη αγωνια να ειναι γερο το μωρακι κ δεν με νοιαζει καθολου ουτε ο πονος ουτε κ το πως θα γεννησω....το γελιο ειναι οτι ροχαλιζω απιστευτα κ ο αντρας μου πεταγεται στο ταβανι πολλες φορες γιατι τον τρομαζω..κανω εναν απιστευτο θορυβο που βγαινει απο μεσα μου απο το στομαχι.. :oops::oops::oops::oops: ελπιζω να μην μου μεινει κ μετα την γεννα γιατι με βλεπω σε χωριστα δωματια..τωρα ολα το υπομενει για την κορη του :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asterias Κι εγώ ροχαλίζω κάποιες φορες τωρα χι χι χι,αλλά κοιμάμαι μόνη στον καναπέ γιατι εκει βολευομαι καλυτερα με την κοιλιτσα μου,στην αρχη παω κρεβατοκαμαρα και άλλοτε στις 3 άλλοτε στις 6 μετακομοιζω στο σαλονι οταν αφου ξυπνησω για πιπι.

εγώ νομιζω θα αργησω να γενησω, αν και ο καιρος περναει, έχω τρεις ολοκληρες εβδομαδες ακομη,απο τις τελευταιες θα ειμαι εδω μεσα νομιζω.....βλεπω και τη βαλιτσα που πρεπει να την ετοιμασω...τα εχω ολα ετοιμα αλλά δεν τα βαζω μεσα ακομη

Ευη κουκλος το μαναρακι σου!

α...αγορασα θηλαστρο(Medela swing) και πρεπει να το βγαλω επιτελους απο το κουτι να δω πως λειτουργει κτλ να μην ψαχνομαι μετα.να θηλασω θελω απλα μετα τις 20-30 μερες θα πρεπει να απουσιαζω καθημερινες για 4 ωρες το μεσημερι και πρεπει νωρις ν α αρχισω να βγαζω γαλα μου ειπε η μαια μου για να εγκαταστησω τη γαλουχια οσο μπορω πιο καλα.καμια συμβουλή απο τις πιο παλιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...