Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! :)

Τι μου κάνετε;;; Χτες ζέστη, σήμερα κρύο! Μας έχει μουρλάνει ο καιρός!

Ν'απαντήσω στις ερωτήσεις σας.

Καταρχήν, όχι, δεν θα πάμε για πρόκληση. Ποτέ δε μου'χει μιλήσει για πρόκληση, ίσα ίσα που ό,τι μου'χει πει σχετικά με τον τοκετό έχει να κάνει με το πως ξεκινάει φυσιολογικά ο τοκετός και πότε να ξεκινήσω για το μαιευτήριο. Η πρόκληση είναι κάτι που γίνεται μόνο όταν συντρέχουν άλλοι λόγοι κι γίνεται συνήθως όταν είμαστε κοντά στην ΠΗΤ ή αν την έχουμε περάσει. Πχ αν οι ενδείξεις του καρδιοτοκογράφου είναι καλές, το παιδί δε δείχνει σημάδια δυσφορίας κλπ, τότε δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσεις έναν τοκετό, που έτσι κι αλλιώς αν αφήσεις τη φύση να δουλέψει όπως ξέρει, σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει από μόνος του.

Το ότι έχει εξαληφθεί ο τράχηλος το διαπίστωσε με κολπική εξέταση. Κοινώς.. μου'βαλε χέρι! :P Η αλήθεια είναι ότι ψιλοπόνεσε αυτό.

Βασικά, μετά τον υπέρηχο μου λέει "Να σε δω τώρα από κάτω; Μπα, άσε να σε δω την άλλη φορά". Του λέω "Ξέρω γω; Άμα θέλεις, εύκολο είναι" (φόρεμα φορούσα). "Άντε, ανέβα τότε" μου λέει. Με κοιτάει και άρχισε να γελάει! "Ρουλίτσα σε βλέπω πολύ πιο γρήγορα απο 29/11"!! Κι έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!! χαχαχαχαχα

Το ότι έχει εμπεδωθεί δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα υπάρχουν πονάκια. Εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι! Και γι'αυτό σοκαρίστηκα λίγο όταν μου το'πε. Περίμενα πως όλη αυτή η διαδικασία όλο και κάποιες ενοχλήσεις θα μου προκαλούσε. Αλλά μπα.. δεν είναι στάνταρ αυτό.

Ευάκι, ο άντρας μου είναι 10 κι εγώ 11 Νοεμβρίου. Δηλαδή, κατά τα λεγόμενα του γιατρού, θα'μαστε τρεις σκορπιοί στο σπίτι!!! Ε ρε γλέντια!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα :shock::shock::shock::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia den exoume nea apo to maraki???lew na steilw ena mynhma ston antra ths sto fb alla twra tha petane apo thn xara tous se liges meres tha mporesoun na mas poune nea!!roulitsa esy kai h evi pate mazi blepw....posa kila htan o mpemphs sou eipe??me to kalo kalh lefteria kai gia sas!!filia kai se ola ta ypolipa ta koritsia stelnw !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia peiga sthn selida tou antra ths marias kai ton eida einai kouklos..teleios kai fenete kai megalos!!!!panw apo 3500 kila fenete!!!maraki mou sou eyxome panta geros kai dynatos na sas zhsei to palikaraki sas!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ton ida kai egw ton Manwlio :P:P Kouklos einai ,exei kai polla malia....Exw ena proesthima omos pos to Maraki den glitose thn kaisarikh, giati to mwro htan pentakatharo kai katholou prizmeno...

Otan vgenoun apo fisiologiko toketo sinithos einai san na ta patise treno tis protes meres :lol::lol:

Roula o Noemvrios einai o mhnas sas apo oti fenete, tha kanete ena mega parti gia olous sas tou xronou.

Eisai tuxerh pou den ponas, egw pali ponaw sinexia kai idika ta vradia den palevonte pleon..Exthes eimoun sigourh pos den tha thn vgalw mexri to proi, mono ston kanape volevome kapos teleftea..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα τους ζήσει ο Μανωλιός και να'ναι γερός!!!

Ανυπομονώ για την περιγραφή τοκετού της!!! :) :) :)

Μαρία μου, ο μπεμπάκος ήταν 2600 σχεδόν. Μέσα σε 3 εβδομάδες πήρε 700+ γραμ. Βέβαια πλέον είναι δύσκολο να κάνει μέτρηση με ακρίβεια, οπότε σίγουρα υπάρχει απόκλιση +/-. Θα δείξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΤΟ FACEBOOK ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΗΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!μαρια να σας ζησει ο μανωλιος,ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ενας κουκλος!ρουλακι το πολυ σε δυο βδομαδες δηλαδη θα εισαι μανουλα? :D:D:D απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι θα εχεις μια πολυ ευκολη γεννα και στο ευχομαι!ευη πλησιαζεις κι εσυ κοριτσακι!η ενινα τι κανει βρε κοριτσια εχει καμια νεακια τις?μαλλον θα απολαμβανει χαλαρες στιγμες στο σπιτι της και θα ετοιμαζει τα πραγματακια του μπεμπη της οποτε δικαιολογηται!εγω ειμαι η τελευαια μαλλον απ'ολες και δεν περιμενω (ελπιζω) ακομα.σε 11 μερες εχω ραντεβου με το γιατρο και ελπιζω ο μπεμπης μου να ειναι καλα γιατι εχω να τον δω καιρο και εχω αγχωθει!πετρωματα και πονακια περιοδου εχω αρκετα συχνα.ελπιζω να μη σημαινει κατι αυτο :? μελισουλα δε μπορω να σε βοηθησω γιατι κι εγω δεν εχω τη μαρια στο fb δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Ρουλιτσα σε ζηλεύω...θέλω και εγώ να γεννήσω!! Υποφέρω τα βράδυα..ο μπέμπης είναι πάρα πολύ ζωηρός και πονάω πολύ!Χθες ήταν να πάμε να τον δούμε αλλά ο γιατρός μου ήταν χάλια..η γυναίκα του έχει εξωμήτρια κύηση και ήταν το πρώτο τους παιδάκι. :cry::cry: Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί τον νιώθω δικό μου άνθρωπο πλέον και δεν ήθελα να τον πιέσω. Θα πάμε την επόμενη εβδομάδα να δούμε τον μικρό μας.

Μαράκι να σου ζήσει ο κούκλος!! Να τον χαίρεστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ κρεβατομένη είμαι. Με έπιασε η μέση μου από δουλειές (και είχα και βοήθεια να φανταστείτε...) που έκανα εχτές γιατί ήθελα να στρώσω. Τουλάχιστον ξεμπέρδεψα από όλες τις ετοιμασίες. Σήμερα παρήγγειλα και πετρέλαιο για το καλοριφέρ (περιμένω να μου φέρουν από στιγμή σε στιγμή) και έτσι το μόνο που μου μένει είναι να υποδεχτώ την μπέμπα μου! Ά σας το πα; Το βράδυ είχα για πρώτη φορά έντονους πόνους περιόδου. Εκτός κι αν ήταν αντανάκλαση του πόνου της μέσης. Το αποτέλεσμα ήταν να μην κοιμηθώ σχεδον καθόλου. Αnyway την Δευτέρα έχω ραντεβού με την γιατρό μου και θα δούμε αν πλησιάζει κι εμένα η ώρα μου.

Το μωράκι της Μαρίας το είδα κι εγώ. Όντως έίναι κούκλος και μεγάλο μωρό! Να σας ζήσει Μαράκι! Να είναι πάντα γερός και καλότυχος.

Βαγιούλα και Κατερινάκι σας έστειλα πμ για να το βρείτε κι εσεις και να το δείτε.

Κατερινάκι μια χαρά θα είναι το μωράκι σου μην ανχώνεσαι. Θα περάσουν και οι μέρες να δεις γρήγορα και θα πας να το δεις και θα ησυχάσεις. Πετρώματα και πονάκια πρέπει να έχουμε από εδώ και στο εξής. Αν έχεις παρα πολύ συχνά μέσα στην ημέρα απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ κρεβατομένη είμαι. Με έπιασε η μέση μου από δουλειές (και είχα και βοήθεια να φανταστείτε...) που έκανα εχτές γιατί ήθελα να στρώσω. Τουλάχιστον ξεμπέρδεψα από όλες τις ετοιμασίες. Σήμερα παρήγγειλα και πετρέλαιο για το καλοριφέρ (περιμένω να μου φέρουν από στιγμή σε στιγμή) και έτσι το μόνο που μου μένει είναι να υποδεχτώ την μπέμπα μου! Ά σας το πα; Το βράδυ είχα για πρώτη φορά έντονους πόνους περιόδου. Εκτός κι αν ήταν αντανάκλαση του πόνου της μέσης. Το αποτέλεσμα ήταν να μην κοιμηθώ σχεδον καθόλου. Αnyway την Δευτέρα έχω ραντεβού με την γιατρό μου και θα δούμε αν πλησιάζει κι εμένα η ώρα μου.

Το μωράκι της Μαρίας το είδα κι εγώ. Όντως έίναι κούκλος και μεγάλο μωρό! Να σας ζήσει Μαράκι! Να είναι πάντα γερός και καλότυχος.

Βαγιούλα και Κατερινάκι σας έστειλα πμ για να το βρείτε κι εσεις και να το δείτε.

Κατερινάκι μια χαρά θα είναι το μωράκι σου μην ανχώνεσαι. Θα περάσουν και οι μέρες να δεις γρήγορα και θα πας να το δεις και θα ησυχάσεις. Πετρώματα και πονάκια πρέπει να έχουμε από εδώ και στο εξής. Αν έχεις παρα πολύ συχνά μέσα στην ημέρα απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου.

Φιλάκια!

EYXARISTW POLY ANASTASIA MOY,8A MPW NA TON DW TON KOYKLO AMESWS!! FILAKIA POLLA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanx anastasia!κουκλος ζωγραφιστος ο μανωλιος!!!!!εχω ξετρελαθει με τη φωτο.αντε σιγα σιγα να εχουμε και αλλες φωτο με καινουργια μωρακια!αναστασια μου η αληθεια ειναι θα ηθελα να δω το μωρακι μου..πολυ!αλλα δεν βιαζομαι να γεννηθει καταρχας για να παρει ολες του τις μερες και να ειναι ενα γερο μωρακι , θελω ακομα να προετοιμαστω για καποια πραγματακια,να του τελειωσουμε το δωματιακι του,να στρωσω στο σπιτι και πιο πολυ να προετοιμαστω ψυχολογικα γιατι εχω μεγαλο αγχος που δεν μπορω να διαχειριστω ακομα για τη γεννα να γενηθει γερος ο μικρος και τα σχετικα,ελπιζω με τα μαθηματα στη φαιναρετη να νιωσω πιο ετοιμη να υποδεχτω τον μπεμπη μου,αναρωτιεμαι πως να ειναι το προσωπακι του :?: καθε βραδυ τον βλεπω στον υπνο μου οτι τον θηλαζω ,τον κραταω αγκαλιτσα και τα σχετικα,εσεις βλεπετε τετοια ονειρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου χαθηκα...εχω μπλεξει με δουλειες,φτιαχνω το δωματιο του ζουζουνιου και ο Παναης μου ζηλευει λιγο,οποτε περναω χρονο μαζι του!!!!

Μαρακι μου γλυκο να ζησει ο λεβεντης....θελω να δω και εγω την φωτογραφια ,βοηθηστε......

Ρουλακι αντε με το καλο....

αντε μας εχουν μεινει μερουλες πλεον ,δεν το πιστευω!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx vre koritsia pali ekana to lathos kai mpika sthn enotita (apolia kai ipostiriksh) diavasa to thema " exasa kai egw thn korh mou" kai twra eimai rakos :cry::cry::cry: KAI TROMOKRATIMENH :o:o... Etsi m'ourxete na parw ton giatro mou kai na tou pw pame TWRAAAAAA gia kesarikh arki na vgei to mwro mou gero...

Axxxx h panagia na valei to xeraki ths na gennuthoun ola ta mwrakia mas gera kai meta ta Xristougenna pou tha exoume teliosei oles mas na leme mono gia skatomenes panes kai ksenuxtia....

Den mporw na sas grapsw kati alo, fevgw na ksexastw ligaki kai ta leme to vradaki :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsares mou. Shmera sas plakose to paploma mou fenete :D:D:D

Oso pame kai areonoume kai egw pou nomiza pos otan tha stamatisete thn doulia tha milame perisotero :cry::cry: Simpethera pou xathikes??????

Shmera exei enan hlio iperlampro kai sou ftiaxnei thn diathesh, se ligo mpenw gia mpanaki kai meta tha paw kommotirio na ginw akomi pio koukla (tromara mou) kai sira exei kafedaki me thea to thermaiko mias kai to kommotirio einai paralia kai kanonisa na afisw thn mikrh sthn pethera mou kai na voltarw shmera. Mporei na einai to telefteo mou S/K kai prepei na to ekmetaleftw, an to epitrepsei o mpempis vevea giati shmera pali esthanome arketh piesh xamila kai me diskolevei otan eimai orthia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου :D

καλά λεει η Ευη αραιώνουμε...πού είστε βρε??? βγήκε ήλιος ε?και πάμε βόλτα?

τυχερούλα Ευη καφέ με θεα τον Θερμαικό!!!εγώ σήμερα πλακώθηκα στα πολλά πλυντήρια ,με τόσο ήλιο είναι εύκολο να στεγνώσω χοντρά ρούχα ,πλένω και τις κουρτίνες του σαλονιού σήμερα,έχω πολλά να κάνω στο σπίτι ευτυχώς με βοήθεια.

η κοιλίτσα μου κάθε μέρα μεγαλώνει όλο και πιο πολύ.

υποθέτω το Ναταλακι θα έκανε το γαμοβαφτιση,τι καλά.

το μαρακικρητικο δεν είδα φωτο ,αλλά θα είναι μεσα στην τρελή χαρά με τον Μανωλιό της αγκαλίτσα

crazy τρεις σκορπιοί στην ίδια οικογένεια :shock: ερε γλέντια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κοιμόμουν μέχρι τις 12 σήμερα... κι άλλο να με άφηνες, ακόμα θα κοιμόμουν νομίζω... έβλεπα και κάτι περίεργα όνειρα... ουφ...

Από δουλειές δεν κάνω τίποτα σχεδόν γιατί δεν πρέπει να ζοριστώ. Θα φέρω γυναίκα μέσα στη βδομάδα, να κάνει μια καλή γενική. Θα δώσω καλύμματα καναπέδων στο καθαριστήριο και θα πω να μου φέρουν και τα χαλιά να στρώσω να'μαστε έτοιμοι απ' αυτά. Μια φίλη μου, μου'λεγε να στολίσω και το δέντρο να'ναι έτοιμο κι αυτό! χαχαχαχαχα

Κορίτσια που πάτε στη Φαιναρέτη, πως σας φαίνονται τα μαθήματα;;

Εμάς μας έχουν βοηθήσει πολύ...

Κάτι άλλο: έμαθα πρόσφατα ότι στο ΙΑΣΩ εφαρμόζουν πλέον το rooming in. Το να κρατάς δηλαδή το παιδί μαζί σου. Και σκεφτόμαστε να το ζητήσουμε... Απλά θέλω να πάω μια βόλτα από το ΙΑΣΩ να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες σχετικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα εμεις τα λεμε..φιλακια στην κοιλιτσα....κ πες στο μπεμπη να μου στειλει κ αυτος ενα.....

ρουλιτσα διαβαζω τα νεακια σου ευχαριστω για τα φιλια....αντε με το καλο να γεννησεις...κ εγω στον γιο μου που γεννησα πριν 2,5χρονια στο ιασω μου τον φερναν οπως σε ολες αλλα το βραδυ τον ζητουσα κ τον ειχα μαζι μου συνεχεια....τον ειχα αγκαλια μου ολη νυχτα κ του χαιδευα την πλατουλα....μου λεγαν οι μαιες να τον παρουν για να ξεκουραστω κ εγω του ελεγα τον θελω διπλα μου κ μου τον αφηναν...τοτε δεν ειχαν rooming in ακομη....κ ολες στο δωματιο με κοιταζαν περιεργα επειδη ηθελα το μωρο μου στην αγκαλια μου...

ο γιος μου παντως ειναι ευτυχισμενος....α κ ειναι πολυ ηρεμος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα έχω rooming in εκει που θα γεννησω και πιστευω ειναι οτι καλυτερο :D θα εχω συνεχεια διπλα μου τον μπεμπακο μου!καποιοι μου λενε μα αυτο ειναι κουραστικο να το εχεις απο τις πρωτες ωρες διπλα σου το παιδι,και πιθανο να κανεις και καισαρικη και τοτε στραβωνω......

μα καλα εννια μηνες το παιδι το έχω ενα σωμα και θα το αφησω ξαφνικα μονο του να μου το παρουν σε άλλο δωματιο ???παμε καλά???μονο διπλα μου θα νιωθει ασφαλεια και αυτο και εγω!!!!και ειμαι ψυχολογικα προετοιμασμενη να τα βγαλω περα ακομη και με καισαρικη.Μανες θα γινουμε βρεεεεε,ετσι μου λεει η μαια μου,τί νομιζεται οτι ολα θα ειναι ρόδινα?θα κουραστειτε για τα παιδια σας και θα το απολαυσετε κιολας! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα διαβαζω τα νεακια σου ευχαριστω για τα φιλια....αντε με το καλο να γεννησεις...κ εγω στον γιο μου που γεννησα πριν 2,5χρονια στο ιασω μου τον φερναν οπως σε ολες αλλα το βραδυ τον ζητουσα κ τον ειχα μαζι μου συνεχεια....τον ειχα αγκαλια μου ολη νυχτα κ του χαιδευα την πλατουλα....μου λεγαν οι μαιες να τον παρουν για να ξεκουραστω κ εγω του ελεγα τον θελω διπλα μου κ μου τον αφηναν...τοτε δεν ειχαν rooming in ακομη....κ ολες στο δωματιο με κοιταζαν περιεργα επειδη ηθελα το μωρο μου στην αγκαλια μου...

ο γιος μου παντως ειναι ευτυχισμενος....α κ ειναι πολυ ηρεμος....

Χρυσάνθη μου σ'ευχαριστώ για τις ευχές!! Κι εσύ να χαίρεσαι το γιο σου κι εύχομαι σύντομα να του χαρίσεις αδελφάκι... έχεις περάσει πολλά, το ξέρω, αλλά να δεις που θα'ρθει τελικά...

Όσον αφορά το rooming in... και μόνο η περιγραφή σου φτάνει για να με πείσει.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia, molis girisa apo thn megalh voltitsa mou shmera pou kataefxaristithika alla twra eimai ptoma....

Aurio exei kathariotita to programa kai eimai polu thimomenh me to katharistirio pou afisa ta xalia mou giati akomi den einai etima kai tous eixa pei pos ta thelw sta mesa tou Oktomvrh :evil::evil:

Eixa skopo na strosw aurio kai na telionw me tis doulies mou gia na eimai kseniasth alla malon tha to kanw mazi me to stolizma tou dentrou fetos....

Xrusan8h den exoume ksanamilisei kai den kserw thn istoria sou alla apo ta liga pou katalava einai pos theleis kai deftero paidaki, mhn apelpizese kopela mou kai egw 3 xronia pedevomouna gia to deftero, kai telika hrthe otan den to perimena kai sxedon to eixa ksegrapsei.....

Egw koritsia thn Flora mou thn eixa mazi mou apo to proto lepto pou gennhthike,oute sto idiko krevataki me ta rodakia den thn evala oso eimoun sto maieftirio kai sto spiti akomi thn koimiza sto krevati mou dipla mou...Twra parakalaw na pane ola kala kai na gennusw fisiologika gia na exw pali to mwro mazi mou, giati mono an gennusw fisiologika tha mhnw se monoklino pou epitrepete rooming in..

Se periptosh kaisarikhs tha prepei na minw 4-5 meres sto maieftirio kai den to sikonei to portofoli mas to monoklino eno ston fisiologiko tha mhnw mono 2 meres kai tis ales 3 tha erxete mia maia sto spiti gia parakolouthish tou mwrou kai voh8ia me ton thilazmo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Καλη Κυριακη!!!!

Ευη και Ρουλα μετρατε αντιστροφα εεεε;;; :D:D:D:D:D Τελεια!!!!!

Να ρωτησω .Στο Μητερα θα γεννησει καμία;;;;;Εκει με το rooming-in τι γίνετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?

Εμεις ετοιμαζομαστε να παμε για ενα καφεδακι και μετα για φαγητο :P

Αχ βρε κοριτσια εχω πολυ αγχος για την γεννα...Την Τριτη παω στο γιατρο αλλα μου ειπε οτι απο την μεθεπομενη εβδομαδα θα με δει απο κατω...οποτε δεν θα ξερω αν εχει μαλακωσει ο τραχηλος...αχ τι αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia moy.piga kai gw ston giatrro tin paraskeyh kai einai ola poly kala moy eipe. i mpempa moy einai 2850 mexri stigmis.ax kai mena me koitakse apo katw kai mporw na pw oti einai ena dyskolo 8ema,ponaei poly re gmt...moy leei na kanw koyragio dioti etsi 8a me koitaei apo dw kai pera gia na blepei ton traxilo moy.ayta ta neakia moy filakia polla.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...