Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

αχ τελεια....!!!καθε βδομαδα στο εξης κι εμεις θα εχουμε τουλαχιστον ενα γεννητουρι ισως και πολυ περισσοτερα!βαλιτσακι εχες φτιαξει?εγω το αφηνω για οταν μπω στο μηνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Egw koritsia den exw kanei thn valitsa mou akomi olo lew avrio tha thn kanw kai sinexia to anavalw. Ta exw vevea ola etima apla den ta evala sthn valitsa akomi kai exw na etimasw kai thn valitsa ths korhs mou (giati tha paei na minei sta petherika mou oso tha lipw egw)...Apla siggrinw me thn proth eggumoshnh kai giafto den viazome, apo thn wra pou tha me piasoun oi ponoi mexri na gennusw tha exw arketo xrono gia tis valitses (lew egw twra :roll::roll: ) Lete na thn patisw kai authn thn fora na gennusw tsat pat...Pantos authn thn evdomada den tou epitrepw na paei pouthena, thn Paraskevh exw klisei rantevou gia pedikiour kai apotrixosh kai to Savvato thelw na paw kommotirio.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την έφτιαξα τη βαλίτσα από την περασμένη βδομάδα. Τα'χα κι εγώ σχεδόν όλα έτοιμα, οπότε έβαλα τον άντρα μου να κατεβάσει και τη βαλιτσούλα και το νεσεσέρ μου :P τα'βαλα μέσα για να ξεμπερδεύω και να μου φύγουν κι από τη μέση!!

Εύη, είπες τη λέξη αποτρίχωση και θυμήθηκα τον "πόνο" μου!! χαχαχα

Τι κάνετε με το .. από κάτω;; Όσο σκέφτομαι το ξύρισμα εκνευρίζομαι, γιατί μετά θα γεμίσω μπιμπίκια και δε μπορωωωωωωωωωωωωω!!! Πάντα την πατάω με το ξυράφι έτσι!

Το veet (κρέμα) που συνήθως χρησιμοποιώ, ο γιατρός μου'πε να το αποφύγω στην εγκυμοσύνη κι έτσι τώρα βολεύομαι κακήν κακώς με ξυριστική... Ρώτησα και τη μαία στη Φαιναρέτη, μήπως να το έκανα πριν φύγω για το μαιευτήριο, αλλά μου'πε καλύτερα όχι...

Τελικά δε μου είπες, τι έκανες με το χέρι σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me to xeri den ekna tpt Roula, ase pou arxise na moudiazei kai to alo twra. Elpizw pos otan gennusw tha perasei alla an den perasei tha parw enan narthika sigoura....Teleftees meres einai kai kanw ipomonh...

Giati na mhn ksiristoume apo to spiti??? kai egw auto eixa skopo na kanw, agorasa kai ksiristikh mixanh giati den vlepw thn tifla mou twra me thn kilia sthn mesh :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω χρησιμοποιω ξυραφι και ακομα και τωρα μπορω να κανω αποτριχωση.κι εγω δε θελω να με ξυρισουν στο μαιευτηριο και σκεφτομουν να ξυριστω πριν παω αλλα καπου ακουσα οτι και να ξυριστεις παλι σε ξαναξυριζουν στο μαιευτηριο :twisted::twisted::twisted: ....εσενα ρουλα γιατι σου ειπε η μαια οτι καλυτερα να μην κανεις αποτριχωση πριν πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εγω παω να ετοιμαστω για το μαθημα γιατι ειναι και μακριουτσικα και μεχρι να παω...καλη κουβεντουλα σας ευχομαι.φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι με το καλό να έρθει ο κούκλος σου!!! Τέλεια!! Καλή αρχή!!

Σιγά σιγά θα πέρνουμε όλες σειρά..

Σήμερα γιορτάζει ο άντρας μου και λέμε να βγούμε έξω για φαγητό με μερικά φιλικά ζευγάρια - όλες είμαστε στην ίδια κατάσταση - γκαστρούλες και μάλλον θα φάνε μόνο οι άντρες μας!!

Να χαίρεστε όσους γιορτάζουν!! Φιλάκια κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι με το καλό να έρθει ο κούκλος σου!!! Τέλεια!! Καλή αρχή!!

Σιγά σιγά θα πέρνουμε όλες σειρά..

Σήμερα γιορτάζει ο άντρας μου και λέμε να βγούμε έξω για φαγητό με μερικά φιλικά ζευγάρια - όλες είμαστε στην ίδια κατάσταση - γκαστρούλες και μάλλον θα φάνε μόνο οι άντρες μας!!

Να χαίρεστε όσους γιορτάζουν!! Φιλάκια κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε???ευχαριστω πολυ ολες σας για τις ευχες σας εχω τοση αναγκη θετικη ενεργεια που δεν φανταζεσται μιας και δεν με βλεπω να γλιτωνω την καισαρικη...εντελως ο μπαμπας του αυτο το παιδι καμια πρωτοβουλια να μην παιρνει????αμα πια απο χθες το τι εχω πει μπας και εμπεδωθει και γλιτωσουμε τα νυστερια τιποτα αυτος...βρε παιδια λετε με τους πονους αυριο να κατεβει και να μην χρειαστει τελικα η καισαρικη???εχει κανει καμια απο μας?μονο αυτο ειναι το αγχος μου πλεον...παλια ανυσηχουσα γιατο κλισμα και το ξυρισμα τωρα ανυσηχω μονο για το αν θα κανω καισαρικη και πως θα ειμαι μετα..θα ποναω πολυ και για ποσο???

σημερα θα παω βολτιτσα...φανταστειτε παιδια αυριο τετοια ωρα μπορει και να εχω αγκαλια τον πριγκιπα μου....θα σκασω... :!!:!!:!!:!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, δε μου είπε να μην κάνω αποτρίχωση, μου είπε να μην χρησιμοποιήσω κρέμα αποτρίχωσης. Οπότε τι μένει; Ξυραφάκι, ξυριστική ή κερί.. μπρρρρρρρρρρ... και στην ιδέα μόνο, πονάωωωωωωωωω!!!

Μαράκι μου, με το καλό να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλιά!! Με όποιον τρόπο κι αν γίνει αυτό, θα δεις που δε θα σε νοιάζει μετά, γιατί θα'χεις το αγοράκι σου αγκαλιά!!! Κι εκεί να εστιάζεις την σκέψη σου αυτές τις ώρες/μέρες που θα περάσουν μέχρι να γίνει αυτό. Μην αφήνεις το άγχος να σε κυριέψει.

Για τον πόνο μετά από καισαρική, η μαία μας είπε ότι μετά την πρώτη δόση της επισκληριδίου είναι προτιμότερο να γίνονται ενέσεις βολταρέν παρά να γίνει επαναληπτική δόση επισκληριδίου. Συζήτησέ το και με το γιατρό σου!

Αλήθεια, γιατί δε σε αφήνει λίγες μέρες ακόμα;; Αφού έχεις μια βδομάδα ακόμα μέχρι την ΠΗΤ.. και έχουν το περιθώριο να περιμένουν 1-2 βδομάδες μετά από την ΠΗΤ... Γιατί να το βιαστείτε;;

Αλλά αφού πάρθηκε η απόφαση, ρητορικές οι ερωτήσεις μου...

Με το καλό λοιπόν να βγει ο Μανωλιός και που ξέρεις!

Μπορεί να σου κάνει την έκπληξη τελευταία στιγμή!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτο ηταν...αυριο τετοια ωρα θα ειμαι μανουλα πιστευω...την επομενη φορα που θα σας μηλισω θα εχω ηδη εναν τοκετο στο ενεργητικο μου...και θα περιμενω ολες εσας να με ακολουθησετε...

ρουλα δεν γινεται να περιμενουμε ο μπεμπης ειναι ηδη αρκετα μεγαλος 3750 το μαναρι μου...και δεν μας παιρνει να τον μεγαλωσουμε αλλο...

λοιπον εδω σας αφηνω...ελπιζω να μην αργησουμε να τα ξαναπουμε σας φιλω γλυκα και υπολογιζω στην θετικη σας σκεψη.... :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAxxxxxxxxxxxxx den to pistevw san oneiro mou fenete.... Eftasan h meres kai se ligo tha genname mia, mia me thn sira [smilie=wav.gif]

Me enan pono Maraki............

Aurio einai kai h gamovaftish ths Natalias mas, me to kalo Natalaki na zhsete [smilie=love8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι είναι η μέρα σου σήμερα!!! Το βράδυ θα έχεις τον κούκλο σου στην αγκαλιά σου!! Και θα τα ξεχάσεις όλα - πόνους, κούραση, κλπ. Μην έχεις άγχος - όλα τέλεια θα πάνε!!!

Σήμερα μπήκα και εγώ επίσημα στον μήνα μου!! Αύριο θα πάμε να ξαναδούμε τον μπέμπη και να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός..

Εύη ακολουθείς? Είσαι η επόμενη νομίζω? Σούπερ!!

Ναταλάκι να ζήσετε, να χαίρεστε τον κούκλο σας και με το καλό να δεχτείτε και το νέο μέλος της οικογένειας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!σημερα γενναει η μαρια μας???μαλλον θα εχει γεννησει κιολας και θα ειναι πια μανουλα!!!!ευγενια να χαιρεσαι για χθες τον αντρα σου αντε κοντευεις κι εσυ!ναταλακι να ζησετε και καλα να περασετε στο γαμο βαφτιση περιμενουμε νεακια σου.κι εγω εχω σαββατο να παω σε γαμο βαφτιση,παντρευεται ο αδερφος του αντρα μου :D τι νεα κοριτσακια ?εγω σημερα λεω να τελιωνω με τα ρουχαλακια του μπεμπη επιτελους ,μου φερανε και το στρωματακι.μενουν κουρτινες χαλακι και φυσικα ο μπεμπης!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια, γιατί δε σε αφήνει λίγες μέρες ακόμα;; Αφού έχεις μια βδομάδα ακόμα μέχρι την ΠΗΤ.. και έχουν το περιθώριο να περιμένουν 1-2 βδομάδες μετά από την ΠΗΤ... Γιατί να το βιαστείτε;;

Αλλά αφού πάρθηκε η απόφαση, ρητορικές οι ερωτήσεις μου...

Με το καλό λοιπόν να βγει ο Μανωλιός και που ξέρεις!

Μπορεί να σου κάνει την έκπληξη τελευταία στιγμή!! ;)

Και εγω το ιδιο ηθελα να σου πω αλλα ντρεπομουν :oops::oops::oops: Γιατι ειναι προβλημα τα κιλα;;;;;

Λογικα τωρα θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια οποτε θα σου φαινονται εντελως ακυρα και ακαιρα αυτα που σε ρωταω!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα και περίμενα να βρω κατεβατά, αλλά είσαστε εξαφανισμένες!!! :P

Κορίτσια, είχαμε πάει στο γιατρό σήμερα. Ο μπεμπάκος έχει εμπεδωθεί, ο τράχηλος έχει λεπτύνει πολύ και ο γιατρός πιστεύει ότι το πολύ σε δυο βδομάδες θα'χω γεννήσει!!! Δηλαδή 2 βδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ!! Για να δούμε τι θα δούμε!!! :D:D

Το Μαράκι μας θα'χει το αντράκι της τώρα αγκαλιά!!! Τι καλά!!! Να'ναι γερός και καλότυχος ο Μανωλιός!!!!

Με το καλό για όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια Ρουλίτσα; Μπράβο! Μια χαρά! Άρα περιμένουμε από μέρα σε μέρα; Δεν σε βάζει για πρόκληση ε; θα σε περιμένει απ' ότι κατάλαβα. Με το καλό κοπέλα μου όπως και να έχει. Αν έχεις συμπτώματα γέννας έντονα και φύγεις για μαιευτήριο και προλαβαίνεις ενημέρωσέ μας ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia. Shmera to meshmeri kserathika ston upno 3 wres kai twra den mou kolaei upnos...

Roulitsa viastikos o mpompiras eee??? Les na exete mazi gennethlia??? Ida pos kai esu exeis gennethlia ton Noemvrio san emena, 2 scorpioi sto idio spiti ante na doume pos tha ta kataferoume... :D:D

Egw koritsia exw arxisei kai ponaw para polu entona polu xamila sthn kilia otan perpataw kai anamesa sta podia, pigenw san thn papia teleftea.. Twra thn Trhth pou tha ksanapaw elpizw na mou pei pos exei mpei sthn lekanh gia na teliwnoume, outos h alos den thelw na paw me proklish kai exw skopo na diamartirithw an mou protinei kati tetio...Eftixos mou eipe thn teleftea fora pos o plakountas mou einai se polu kalh katastash opote den tha exei logo na epimenei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!τι ακουω τα μωρακια μας δεν κρατιουνται ετσι???ρουλιτσα αντε με το καλο κοπελα μου περιμενεις απο στιγμη σε στιγμη αν εχει λεπτινει ο τραχηλος και εχει εμπεδωθει!evi κι εσενα μαλλον ο μπεμπης σου θα εχει κατεβει αρκετα για να πονας ετσι! μακαρι να παρει οσες μερες χρειαστει για βα γεννησεις ευκολα.αναστασια κι εσυ βλεπω κοντεβεις!μονο εγω δεν κοντεβω ακομα :(:(:( αλλα δε πειραζει γιατι εχω ακομα να ετοιμασω μερικα πραγματακια,θελω να ειμαι ετοιμη οταν ερθει ο μπεμπης μου!!!μεθαυριο φανταστιτε μπαινω στην 32 θα εχετε γεννησει ολες κι εγω ακομα θα περιμενω μου φαινεται!!!αντε τωρα περιμενουμε το επομενο γεννητουρι θα ειναι της evis η της ρουλιτσας??ακουω στοιχιματα :P:P:P χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ...τι κανετε?

Αχ τι ωραια το Μαρακι θα ειναι αγκαλια με τον κουκλο της...να σου ζησει Μαρια μου!

Ρουλα μου που ξερεις οοτι εχει μαλακβσει ο τραχηλος?σε εξετσε απο κατω?Εγω την Τριτη θα παω στον γιατρο αλλα μου ειπε την 37η εβδομαδα θα με δει απο κατω.

Ευη μου εγω εχω τραβηγματα απο κατω και πετρωματα στην κοιλια αλλα το βραδυ μονο μεχρι στιγμης.Μου ειπε ο γιατρος οτι αν εχω πονους περιοδου να προσεξω γιατι θελει να γεννησω απο την 37η εβδομαδα και μετα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...