Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Vre koritsia eseis pou tha pate sthn fenareti, ekei nomizw pos tha pigene kai h Roulitsa (crazy)?? Den rotate mpas kai mathoume kanena neo ths :?::?:

Tyxeroula ti egine telika,ola kala, ti sou eipe o giatros????

Egw perimenw na arxisei to telefteo episodio tou Grays anatomy ,den xanw episodio. To nhsi to vlepw kai egw Maraki kai sigginoume polu einai polu wraia sira..

Paw twra kai tha ta poume avrio pali, elpizw na eiste mesa gia na mhn eimai monaxoula mou :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μου με το καλο....με ενα πονο!!!!!!!!!!!!!!!

ερχεται ο μπεμπακος.... :D:D:D:D

πολλα πολλα φιλια στην κοιλιτσα σου!

Γιωτούλα μου σ'ευχαριστώ!!!!! Φιλάκια πολλά!!

Ευάκι μου εδώ είμαι!!! :) :)

Συγγνώμη αν σας ανησύχησα...

Ποιες θα πάνε στη Φαιναρέτη;; Και τι μέρες;; Εγώ πάω στο γκρουπ της Δευτέρας, στις 6 το απόγευμα. Αυτή τη βδομάδα θα έχουμε και την Τρίτη, έκτακτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου σ'ευχαριστώ!!!!! Φιλάκια πολλά!!

Ευάκι μου εδώ είμαι!!! :) :)

Συγγνώμη αν σας ανησύχησα...

Ποιες θα πάνε στη Φαιναρέτη;; Και τι μέρες;; Εγώ πάω στο γκρουπ της Δευτέρας, στις 6 το απόγευμα. Αυτή τη βδομάδα θα έχουμε και την Τρίτη, έκτακτο!!

Nomizw pos ekei htan kai h Katerina(mpempakos) kai h tuxeroula thn Deftera apo oti katalava...Gia diavase pio kato isos eisastan oles mazi. Twra tha pane thn Tetarth apo oti katalava.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia des pou tha me kanei na xasw to telefteo episodio shmera h Roulitsa.....

Pou xathikes vre kopelia kai erikses mavri petra piso sou???

Xerome pou eisai kala :P:P

΅

Χαχαχαχα... άντε δες το γιατί γίνεται χαμός και τα λέμε άλλη ώρα!!! :P:P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alla to megalo martirio pleon einai to deksi mou xeri, apo ton aggona kai kato den to esthanome wres ,wres kai me ponaei frikta. Rotisa exthes ton giatro kai mou eipe pos einai ena sindromo pou den thimame pos to lene alla prokalite apo thn katakratish pou exoume sthn eggumoshnh, piezei ena nevro pou pernaei sto xeri kai dimiourgei afto to provlima..

Eυάκι, αυτό που περιγράφεις είναι το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και είναι ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, συνήθως προς το τέλος.

Αυτό το σύνδρομο εγώ το έχω από καιρό στο δεξί μου χέρι, πριν την εγκυμοσύνη, επειδή δουλεύω χρόνια με υπολογιστή κι έχει καταπονηθεί ο καρπός. Είναι μια κατάσταση που σε αρκετές περιπτώσεις χρειάζεται επέμβαση. Μιλάω όμως για την παθολογική κατάσταση κι όχι για όταν αφορά σύμπτωμα στην εγκυμοσύνη.

Αυτό που μπορεί να σε βοηθήσει είναι να πάρεις από το φαρμακείο ένα νάρθηκα ελαφρύ με έλασμα μεταλλικό από μέσα, το οποίο κρατάει τον καρπό σου στην ευθεία και δεν τον αφήνει να λυγίσει. Και το σημαντικό είναι να το φοράς στον ύπνο, καθώς εκεί δεν ελέγχουμε τα χέρια μας και πιθανόν τα'χουμε λυγισμένα. Αυτό επιβαρύνει το πρόβλημα κι ενδεχομένως να σου προκαλέσει έντονο μούδιασμα και μυρμήγκιασμα που το διαπιστώνεις το πρωί όταν ξυπνάς.

Κάποια στιγμή που είχα έντονο πρόβλημα (σε βαθμό να μη μπορώ ούτε το κλειδί στην πόρτα να γυρίσω, ούτε άδειο ποτήρι να κρατήσω) το φορούσα αυτό συνέχεια, μέρα νύχτα και έτσι μου πέρασε.

Ευτυχώς μέχρι στιγμής στην εγκυμοσύνη δεν έχει εμφανιστεί. Δεν έχω μέχρι στιγμής ιδιαίτερη κατακράτηση υγρών, ούτε έντονα πρηξίματα - ίσως βοήθησε το ότι τρώω ελάχιστο αλάτι.

Πάντως να ξέρεις πως εφόσον παρουσιάστηκε λόγω εγκυμοσύνης, είναι μια παροδική κατάσταση και θα περάσει μετά. Αν όμως δεις ότι συνεχιστεί, καλό θα'ναι να κάνεις μια εξέταση για να διαπιστωθεί αν υπάρχει πιο μόνιμο πρόβλημα. Αχρείαστη να'ναι, αλλά αν χρειαστείς λεπτομέρειες, με ρωτάς τότε και σου λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου ολες καλα???

ρουλα welcome back το σημαντικο ειναι να εισαι καλα και εσυ και το ζουζουνι σου...

το δικο μου παλι σας χαιρετα παντα μεσα απο την κοιλια μου μιας και δεν το παιρνει αποφαση να βγει παραεξω...ειναι ντροπαλο το χρυσο μου...μου φαινεται θα μοιασει στον θειο του γιατι ο αδερφος μου γεννηθηκε στις 42 εβδομαδες παρακαλαω πολυ...μαρτυρησε η μανα μου να βγει...ειμαι στο μαγαζι τωρα και πρεπει να ομολογησω πως ζοριστηκα με την οδηγηση...ρε κοριτσια μηπως εχετε παρατηρησει πως τωρα με την εγκυμοσυνη δεν μπορειτε να σκεφτειτε και πολυ καθαρα?η να φοβασται περισσοτερο απο πριν???εγω δηλ αρκετες φορες εχω παρατηρησει πως δεν μπορω να παρκαρω σε μερη που κανονικα πριν μπορουσα...τωρα θελω πιο μεγαλο χωρο...τι να πω υποθετω λογικο ειναι...

σε λιγο φευγω παω για καρδιοτοκογραφημα...θα περασω μια ωρα με τον μπουλη μου ολα καλα να ειναι παναγια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαράκι!!!

Με το καλό να δεις το μπεμπάκι σήμερα και σύντομα και στην αγκαλιά σου!

Αυτό που λες περί φόβου κλπ είναι απολύτως φυσιολογικό.

Ούτε να συγκεντρωθούμε πολύ μπορούμε, ούτε να σκεφτούμε πολλά πολλά μπορούμε.. πόσω μάλλον όταν θα πρέπει να ζοριστούμε κιόλας, όπως λες εσύ πχ για το παρκάρισμα.. απορώ που συνεχίζεις και οδηγείς να σου πω την αλήθεια..

Εγώ το βλέπω στον εαυτό μου... πολύ συχνά δε μπορώ να παρακολουθήσω μια συζήτηση 100%.. κουράζομαι πολύ περισσότερο να επεξεργαστώ νέες πληροφορίες κλπ...

Οπότε... μη ζοριζόσαστε... χαλαρά.... φεεεεεεεεεεεεεεεεεταααα.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φουσκιτσες!τι κανετε???εγω σημερα χαλαρωνω γιατι τις τελευταιες μερες δεν ειμαι και πολυ στα καλα μου..και ειπα να αραξω λιγο.εχω αρκετα συχνα πονακια περιοδου που δεν κρατανε πολυ ουτε ειναι εντονα και γενικα τις τελευταιες μερες πετρωνει η κοιλια μου αρκετα συχνα.εσεις τα εχετε αυτα βρε κοριτσια??φοβαμαι λιγο γιατι ειμαι ακομα στην 31 βδομαδα..τον γιατρο μου δεν θελω να τον παρω γιατι ειναι λιγο υπερβολικος και με τρεχει κατευθειαν να με δει.τη περασμενη βδομαδα πηγα και μου μετρισε τις συσπασεις γιατι ειχα παλι πονακια αλλα τελικα ηταν ολα καλα.

τυχερουλα πως πηγε τελικα με τον γιατρο το εντερακι ειναι?εμενα παντως μου κρατησε μερικες βδομαδες..θα τα πουμε τεταρτη!!

μαριακαπ χαιρομαι που εισαι καλα εσυ και ο μπεμπακος σου!!κι εγω το βλεπω το νησι δε χανω επεισοδιο.

crazy επιτελους !μαυρα ματια καναμε,αλλα χαιρομαι που εισαι καλα!εγω και η τυχερουλα παμε φαιναρετη ειχαμε το πρωτο μαθημα τη προηγουμενη τεταρτη και ξαναεχουμε μαθημα τη τεταρτη που μας ερχεται.

ευη κι εγω σημερα το βραδυ στον υπνο δεν ενιωθα καθολου σχεδον το ενα μου χερι(δεν ειχε μυρμυγκιασει)λες να με πιανει και μενα?απο ποια βδομαδα σε επιασε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia..

Roula kai egw se tetio simio exw ftasei, sikonome to proi kai den mporw na piasw to maxeri na alipsw to psomi ths mikrhs h na sikosw to potiri ths na ths valw gala, kai ths nuxtes ksupnaw apo ton pono kai fisika to moudiazma...

Katerina den thimame akrivos apo pote me epiase alla ton telefteo mhna einai anipoforo, afou lew an sinexisei kai meta thn genna tha fovame na sikosw to mwro giati tha mou peftei apo ta xeria :shock::o

Maraki akomi odigas????????? den fovase???

Auto pou lete me thn siggentrosh einai periergo, na sas pw ti mou sinevei otan gennhsa thn proth fora...

Egw genika eimai ena atomo me mnimh elefanta, thimame kati pragmata me tetia leptomeria pou tous afinw olous afonous kai otan gennhsa erxotan stigmes pou pathena black out, dld den thimomoun oute ti efaga gia meshmeriano tetio xali.. Me rotouse kapios kati pou to iksera sigoura kai egw kathomoun san erotimatiko :o:?: Mexri pou den anteksa kai rotisa tis maies an eimai kala h epatha kati thn wra ths gennas kai tote mou eksigisan pos to pathenoun sixna oi lexones einai san enas mixanizmos tou mialou mas, mplokarei ta panta ektos apo auta pou exoun na kanoun me to mwro gia na prostatevoume kai na asxoloumaste mono me to mwro kai na afksithoun ta pososta epivioshs tou vrefous.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα πήγαμε πάλι στον γιατρό και είδαμε τον μικρό - είναι μια χαρά - 2500 έφτασε ο μπέμπης και όλα πάνε καλά. Μάλλον θα φάω όλο τον μήνα - ο πλακούντας grade I, λίμνες αρκετές και ο μπέμπης έκανε τα κόλπα του την ώρα που τον εξέταζε. Την ώρα που μου έκανε dopler ο γιατρός, ο μικρός έκανε τούμπες και δεν μπορούσε να κάνει τις μετρήσεις. Αυτά τα νέα μου. Ρούλα μου καλώς μας ήρθες πάλι!!Χαίρομαι που είσαεστε και οι δυο καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ καλά είμαι. Είχα πάει στο μητέρα σήμερα και ένα άκανα ένα μάθημα ανώδυνου τοκετού με την μαία μου, με ξενάγησε στους χώρους που θα με "φιλοξενήσουν" κατά την διάρκεια της προετοιμασίας της γέννας μου και μετά απ' αυτή, μου εξήγησε κάποια βασικά πραγματάκια και ένιωσα πολύ καλύτερα. Πήρα και κάποια τελευταία πραγματα για την βαλίτσα μου (την οποία έχω τυγγάρει τελικά λες και πάω ταξίδι...είμαι λίγο υπερβολική όταν φτιάχνω βαλίτσες γενικά).

Ευγενία ωραία που είναι η κοιλίτσα σου!!!

Μαρίακαπ κι εγώ το βλέπω το νησί. Περιμένω πως και πως την Δευτέρα.

Ρουλίτσα χαίρομαι που είσαι καλά. Μας ανησύχησες βρε! Ας μας δώσει σημεία ζωής και το καταϊφάκι τώρα...

Κρητικομαράκι δώσε χαιρετίσματα στον γιόκα σου και πες του να βγει καλέ σιγα-σιγά και η αγκαλίτσα σου ζεστή θα είναι! Αλήθεια με το καινούργιο σας σπίτι σε τι φάση είσαστε; πότε θα μπείτε;

Κατερινάκι καλά κάνεις και χαλαρώνεις γιατί τα πονάκια που έχεις ίσως να είναι κι από κούραση. Μην φοβάσαι γιατί θα τα έχεις από εδώ και στο εξής βέβαια. Κι εγώ τα είχα και νωρίτερα αλλά πολύ περισσότερο και τώρα. Προκατασκευαστικά είναι. Ανέφερε τα στον γιατρό σου βέβαια. Πότε είναι να πας τώρα στον γιατρό; Εγώ 1η Νοεμβρίου έχω ξανά ραντεβού εκτος απροόπτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες μου καλησπέρα !!

μολις τώρα ξυπνησα και ΄μπήκα να σας γράψω τα νεακια μου!!!

πήγα με εχθες στο γιατρο να δουμε τη μικρη ειναι 1400γραμμαρια η νεα!!!!

ολα καλά μας είπε ο γιατρος !όσο για τον πονο που ειχα ηταν απο το εντερο ειχατε δικιο κοριτσακια μου!!σήμερα είμαι πολύ καλύτερα :P:P:P

ρουλίτσα μου που χαθηκες χαιρομαι που εισαι καλά :lol::lol::lol:

κατερινακι μου μην κουραζεσαι καθολου ξεκουρασου και αμα δεις την κοιλια σου ακομα πετρωμενη ενημερωσε το γιατρο σου αλλά δεν ειναι τιποτα σιγουρα ,πιστευω οτι σε επιασε η μανια για δουλειες οπως ολες μας!!! [-x

θα τα πουμε την τεταρη απο κοντα!!

κοριτσακια μου θα τα πουμε μετα φιλια σε ολες [smilie=cya.gif][smilie=cya.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικα δεν κουραζομαι καθολου τελευταια...ειδικα σημερα δεν εκανα τιποτα και η κοιλια πετρωσε πολλες φορες...ωρες ωρες τρομαζω δεν τα ειχα αυτα τοσο συχνα πριν.θα ρωτησω το γιατρο αναγκαστικα αμα συνεχισουν σε τετοια ενταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ??? ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ--ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΓΙΑΤΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ---ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝΕ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΓΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΤΓΡΑΠΕΖΑ ΦΥΛΑΞΗΣ---ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια τι κανετε???ωραια εμπειρια το καρδιοτοκογραφημα...οποτε ειχα συσπασεις η κουνιοταν ο μπομπηρας η καρδουλα του χτυπουσε πιο γρηγορα...δεν μου ειπαν συμπερασματα αλλα απο οτι καταλαβα καλα παμε τουλαχιστον δεν ζοριζετε αφου ηταν σταθεροι οι χτυποι...

με την οδηγηση μην νομιζετε οτι κανω και τρελα δρομολογια απο το σπιτι στο μαγαζι και πισω εεε και εδω δεν ειναι αθηνα να θες μια ωρα στον δρομο...την παλευω ακομα...

το σπιτι ειναι στα τελευταια του πρωτα ο θεος την πεμπτη θα ειμαστε μεσα...μονο βαψιματα και να μπει και το ρολοι της δεη...

ααα δεν σας ειπα το καλυτερο...κρυωσα...ειμαι μπουκωμενη και τρεχει η μυξουλα...πυρετο φτου φτου δεν εχω ακομα αλλα παει να σπασει το κεφαλι μου...να πιω κανα ντεπον λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ??? ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ--ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΓΙΑΤΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ---ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝΕ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΓΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΤΓΡΑΠΕΖΑ ΦΥΛΑΞΗΣ---ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

μαρινα εγω θα κανω τα δωρεα στην δημοσια τραπεζα στην ακαδημια αθηνων...το θεωρο πιο σωστο...εγω...δεν ειμαι διατεθημενη να δωσω τοσα χρηματα για κατι αβεβαιο και θεωρω οτι ειναι και πολυ ομορφο αμα μπορω να βοηθησω και καποιον αλλο με κατι που σε μενα ευχομαι να ειναι αχρειαστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι κάνετε? Εγω μόλις έφαγα και έχω σκάσει...έφτιαξε ένα φαγάκι η μανούλα μου μούρλια!! Πατάτες με κοτόπουλο στον ξυλόφουρνο και χαλβά σιμιγδαλένιο...μμμμμμμ

Εγώ πλέον υποφέρω κορίτσια με την κοιλιά μου - πετρώνει αρκετά συχνά - και ιδιαίτερα το βράδυ και πονάει πολύ..εμένα είναι ο μπέμπης που αλλάζει θέση.Πετρώνει η μια πλευρά που είναι το σώμα του..

Για τα βλαστοκύτταρα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνουμε-ο άντας μου δεν θέλει - εγώ δεν ξέρω. Ο γιατρός μου μου είπε ότι άν έχουμε την οικονομική άνεση να τα κρατήσουμε. Χθες ρωτήσαμε στην τράπεζα στο ΙΑΣΩ και πας είπαν πεντε πράγματα σχετικά - τα βλαστοκύτταρα δεν τα χρησιμοποιούν για θεραπεία αλλά για αναγέννηση κυττάρων. Δηλαδή αν έχει το παιδί λευχαιμία δεν θα κάνουν θεραπεία με τα βλαστοκύτταρα αλλά κανονικά με χημειοθεραπεία και μετά για να δημιουργηθούν νέα κύτταρα θα χρησιμοποιήσουν τα βλαστοκύτταρα. Δεν ξέρω κορίτσια τι να κάνω. Ο άντρας μου είναι αρνητικός και για την δημόσια τράπεζα - δεν θέλει να έχει κάποιος άλλος το DNA του παιδιού μας. Χθες μας είπαν στην τράπεζα ότι στις δημόσιες τράπεζες γίνεται αγοραπωλησία των βλαστοκυττάρων. Δηλαδή αν κάποιος τα χρειαστεί μπορεί να του ζητήσουν χρήματα (για την Ελλάδα μας έλεγαν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Εγω δεν αντεχω αλλο δεν μπορω να βολευτω καθολου,πονανε τα πλευρα μου.Ευγενια μου και εγω εφαγα του σκασμου και το μετανιωσα τωρα...αχ και ειπα να κρατηθω τωρα αυτο το μηνα να μην παρω αλλα κιλακια :shock:

Εγω τα βλαστοκυτταρα θα τα κρατησω...τα ειχα κρατησει και στον πρωτο μου γιο..Και εμενα μου ειπε ο γιατρος μου οτι ειναι υπερ να τα κρατησω και οτι τα εχουν χρησιμοποιησει τον τελευταιο καιρο με επιτυχια..εχω ακουσει και εγω για την δημοσια τραπεζα τετοια διαφορα...τι να πεις...μας μπερδευουν!

Παντως και 1 πιθανοτητα να υπαρχει να σωθει το παιδι μου θα το κανω...και εφοσον εχω κρατησει για το 1ο δεν μπορω να μην κρατησω και για το 2ο.

Οσο για τα πετρωματα και μενα εχουν αρχισει ...το βραδυ περισσοτερο!Ο γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι γιατι δεν θελει να γεννησω πριν την 37η εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ??? ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ--ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΓΙΑΤΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ---ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝΕ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΓΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΤΓΡΑΠΕΖΑ ΦΥΛΑΞΗΣ---ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

Marina mou egw pou piga sthn enimerosh pou kanei to Papanikolaou sthn Thessalonikh kai mas milise enas apo tous diefthintes htan ksekatharo to oti den pernoun pote apo dimosies trapezes giati einai anamfivolh h piotita tou mosxevmatos kai apo thn stigmh pou ksepagothei to digma exoun mono 5 lepta na to metamosxefsoun ston astheni o opios ekini thn wra den exei katholou vlastokitara ara katholou anasopihtiko kai etsi den mporoun na riskaroun na mhn einai kalo giati tote o asthenhs tha pethanei sigoura. O elenxos ginete panta prhn katepsixthei to mosxevma kai prepei na tirei kapies pripothesois...

Eugenia mou tha sou protina na pas me ton antra sou gia enimerosh sthn dimosia trapeza kai meta na apofasisete...Tha sou pw egw ti katalava otan pigame apo ta legomena tou giatrou pou mas milise..

Otan enas anthropos parousiasei lefxemia arostenei o mielos ton oston, arki ena vlastokitaro na einai arosto kai se ligo kairo xalaei olo to sistima pou ftiaxnei to aima mas..Ara kai to digma pou exoume filaksei mporei na exei mesa tou "arosto" vlastokitaro kai den mporei na xrisimopihthei se kamia periptosh (PANTA KATALIGOUME SE DOTI) Akomi mas eipe pos enas dwtis (an eiparxei katalilos) einai panta kaliteros apo to diko mas digma giati :?::?:

Sto soma mas exoume ta lefka aimosferia h legomenh (ASTINOMIA) opos mas to eksigise o giatros, kathe mera pernaei auth h astinomia kai elenxei ola mas ta kitara ena,ena kai otan vrei kapio pou den einai kalo h kati pou to theorei kseno to skotonei amesos... Giafto kai apetite 100% simvatotita. Otan emeis valoume ena kseno mosxevma auth h astinomia tha to elenksei kai tha skotosei pithanon xalazmena kitara, an omos valoume pali ta dika mas den tha anagnorisei ta kaka kai den tha ta epitethei me apotelezma na iparxei megaliteros kindinos ipotrophs...Giafto enas dotis exei kai "therapeftikes ikanotites" etsi to diatipose o giatros...

Sta legomena lemfomata (karkinos pali) mporoume na xrisimopihsoume vlastokitara apo ton mielo ton oston xoris na exoume filagmeno digma. O mielos ton oston den einai arostos s'afthn thn periptosh opote pernoun vlastokitara apo ton idio ton astheni prhn arxisoun oi ximotherapies kai tou ta ksanavazoun otan xriastoun pali..(Den xriazonte filagmena)

Eugenia kai o dikos mou o giatros mou elege kati mparoufes oti an pote xriastw apo dimosia trapeza tha prepei na plirosw peripou 20.000 euro..Den isxei kati tetio se kamia periptosh kai auto to rotisa kai den pistevw na exei o kathenas prosvash.. Auta ta lene gia na mas fovizoun kai na dinoume ta leftakia mas xoris logo..

Diavasa kai ena filadio pou mou edose o giatros mou sto iatrio tou kai otan ida ti grafei trelathika me tis anakrivies pou eixe mesa...

Pigenete na enimerothite auto sas lew mono, oxi gia na ta dosete aparetita sthn dimosia trapeza alla gia na mhn sas klevoun kai esois na lete kai efxaristw apo pano...

Ektos apo ola ta ala egw esthanome polu kala pou me authn thn praksh mou isos kataferw na sosw ena arosto paidaki kapou ston kozmo pou h manoula tou to agapaei opos egw ta dika mou kai zei me thn agonia mipos den ta kataferei telika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια γεννησε καμια?Εγω καθε βραδυ της ταζω της μικρης δωρα και λεφτα μπας και βγει και κοιμηθουμε καλυτερα και γω και αυτη αλλα δεν εχει πιασει ακομη ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομαδας να την πεισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Αυτή την εβδομάδα λογικά θα έχουμε την πρώτη γέννηση!! Μαράκι απο Κρήτη σε είδα στον ύπνο μου το βράδυ και σου ευχόμουν να σου ζήσει!! Λέτε να ήρθε ο κούκλος της? Μαράκι περιμένω ενημέρωση!!

Εύη σχετικά με τα βλαστοκύτταρα θα το ψάξω αρκετά - με βλέπω όμως στο τέλος να τα κρατάω. Το οικονομικό δεν είναι αυτό που με απασχολεί αλλά κατά πόσο μας δουλεύουν ή πραγματικά στο μέλλον μπορεί να είναι χρήσιμα..Μακάρι να είναι αχρείαστα σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kκοριτσια ΝΕΑΑΑΑΑΑΑ.......σας εχω νεα λαχταριστα τσουπρες....μολις γυρισα απο τον γιατρο και μαντεψτε μαντεψτε...ΓΕΝΝΑΩΩΩΩΩΩ καλα ενταξει οχι σημερα αλλα την τεταρτη...ευγενια μεσα επεσες :):):):):):) ο μικρος εφτασε κοντα στα 3750 φτου φτου στο αντρακι μου...και δεν εχει εμπεδωθει καθολου...ο γιατρος λοιπον δεν το διακυνδυνευει να τον αφησει να φαει τον μηνα γιατι μπορει να εχουμε και προβληματα...οποτε λοιπον παω την τεταρτη πρωι πρωι θα μου βαλουν τεχνιτους πονους και αν τον ερεθισουμε και κανει μονος του δουλεια και μπει στην λεκανη εχει καλως αλλιως παμε για καισαρικη κουκλες :(:(:(:(:(:( και ειλικρινα δεν με βλεπω να την αποφευγω...μαρεσει που το ελεγα οτι αποκλειεται να βγει απο κει μεσα μονος του...δεν ξερω μακαρι να μην χρειαστει αλλα εννοειτε θα γινει οτι ειναι πιο καλο για το μωρο μου...

βρε δεν το πιστευω σε δυο μερες θα κραταω αγκαλια τον κουκλο μου!!!!!ειναι απιστευτο :P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι με το καλοοοοοοοοοοοοοο!!!!!! Δεν το πιστεύω! Ηρθε η ώρα που θα βγει το πρώτο μας μωράκι. Πως θα μάθουμε εμείς την Τετάρτη λεπτομέρειες θα μας κάνει την χάρη ο άντρας σου να μας γράψει ή θα σε περιμένουμε να γυρίσεις σπίτι; Φαντάζομαι ότι θα μπεις και στο καινούργιο σας σπίτι μετά που εύχομαι να το βρεις ετοιμο και θα είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα του κόσμου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...