Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημέρα τσούπρες!!!!!

Τι ωραία μέρα που έχει σήμερα!!!!! Σε λίγο θα πάω τον Χριστόφορο στις κούνιες!

Χθες το απόγευμα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ, σε ένα αγοράκι, μιας φίλης μου, που έγινε 1 έτους .... φύγαμε όμως σχετικά νωρίς. Είχαν κάνει το σπίτι τεκε! :shock: Ρε κορίτσια, εντάξει, και εγώ ημουν καπνίστρια προ εγκυμοσύνης, αλλά όταν τότε πήγαινα σε σπίτι οπου υπήρχαν παιδάκια, δεν τολμούσα να εμφανήσω το πακέτο. Χθες απογοητεύτηκα....τόοοοση αναισθησία πια;;;;;;; Είμασταν καμιά 20αρια μεγάλοι και καμιά 10αρια πιτσιρίκια. Κάπνιζαν σχεδόν όλοι! Ακόμα και η μαμά του μικρού.... ετσι βέβαια πώς να πεί στους υπολοιπους να μην καπνιζουν;;;; Ουτε παράθυρο ανοιχτό είχαν γιατί έκανε κρύο.... εγώ κάποια στιγμή πήγα και άνοιξα διάπλατα την μπαλκονόπορτα και καθόμουν μπάστακας εκεί γιατί πήγαιναν και την έκλειναν... :twisted: Ο μικρός μου ξυνιζε την μουρίτσα του από την κάπνα και φύγαμε κακήν κακώς και δεν πρόκειται να ξαναπάω σε δικό τους πάρτυ ή γιορτή. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ.

Ας αφήσω την σύγχυσή μου και να σας πω για το γάμο!!!! Είναι το Σάββατο στις 05/03/2011! Πλησιάζουν οι μέρες...... :?:?:? Τώρα αρχίζω να αγχώνομαι....! Σχεδόν τελειώσαμε τις προσκλήσεις και αυτή τη βδομάδα θα τις μοιράσουμε. Τις μπομπονιέρες θα ξεκινήσουμε να τις φτιάχνουμε Τετάρτη.

Δεν σας είπα τι έκανε πάλι η πεθερούλα μου! Πήγε και μου παράγγειλε ένα λευκόχρυσο χειροποίητο σετ κοσμημάτων με ακουα μαρίνα, που γνωρίζει πως λατρεύω το πετράδι αυτό, και έδωσε 4.000€ ! :o Με τέτοιες εποχές και τέτοιο άνοιγμα;;;;;; Με πέθανε κορίτσια! Να φανταστείτε πως το συγκεκριμμένο κόψιμο του πετραδιού που ήθελε να βάλει δεν υπήρχε στην Ελλάδα και τα παράγγειλε ο κοσμηματοπώλης από την Βραζιλία! Το είχε κανονήσει η μουσίτσα κρυφά από εμένα και το παλεύουν από το καλοκαίρι και μόλις πριν 2 εβδομάδες ελαβαν τα πετράδια! Την λατρεύεις τώρα ή όχι; [smilie=love1.gif] Εννοείται πως τα σκουλαρίκια θα τα φορέσω στο γάμο όπως και το βραχιόλι!!!!

Με τον Χριστόφορο τώρα, επιτέλους έβγαλε πριν 3 μέρες και το 10ο δοντάκι που τον ταλαιπωρούσε! Τώρα έχει 4 κάτω στην μέση, τα αντίστοιχα 4 επάνω και 2 τραπεζίτες πάνω (εναν αριστερά και τον αντίστοιχο δεξια). Εκεί λοιπόν που ηρέμησε λίγο και κοιμόταν αυτές τις μέρες καλύτερα.... χθες βράδυ μου έβγαλε το λάδι :( ξυπνούσε ανα 1 ώρα.... :( είναι ακόμα φουσκωμένα τα κάτω ούλα του και περιμένουμε τώρα τους κάτω τραπεζίτες να βγούν... και αν καθυστερήσουν και αυτοί θα μαρτυρήσουμε όλοι.... το πουλάκι μου πονάει και δεν μπορώ να του κάνω και πολλά πράγματα... :cry:

Κατά τα άλλα είναι σούπερ!!! Κάθε μέρα κάτι καινούριο κάνει και με λιώνει!!!!!! :ymblushing::x8-}

Την Επόμενη Δευτέρα θα ξαναδοκιμάσει το αυγό...τρέμω στην σκέψη οτι μπορεί να τον πειράξει πάλι...

Στις 28/02 έχουμε ραντεβού στο νοσοκομείο για να κάνουμε την πρόκληση στο αγελαδινό γάλα... μακάρι να πάνε όλα καλα και να του έχει περάσει η αλλεργία! :ympray:

Όσο για τον αποχωρισμό δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα.... μόνο οταν είμαστε οι 2 μας στο σπίτι είναι κολλημένος στην κυριολεξία στο φουστάνι μου! Με κρατάει από τα ρούχα και με ακολουθεί όπου και αν πάω...οτι και αν κάνω.... και εγώ με την τουαλέτα έχω ενα θέμα γιατί στο πάρκο δεν κάθεται πλεον με τίποτα και στο καρότσι θα μπει μόνο οταν είναι για βόλτα, αν δεν κινείται δεν μπαίνει ο κύριος! Τον παίρνω μαζί μου λοιπόν και πειράζει τον μπιντέ! :lol: Του βάζω μπιχλιμπίδια εκει μέσα και ασχολείται λίγο.

Αυτάααα.... σας ζάλισα πάλι έ;;;; Αντε σας αφήνω στην ησυχία σας!!!

Καλό μεσημέρι και φιλιά στα μπουτάκια όλων των ζουζουνιών!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!

Χαθηκα....... :roll: Μια εβδομαδα ημουν με την ζουζουνα μου ολη την ημερα μαζι γιατι ελειπαν τα πεθερικα μου. Την ευχαριστηθηκα γιατι περπαταει πλεον και τρεχουμε #:-s αλλα παλευα για αλλη μια φορα να διορθωσω το θεμα της με το φαγητο!Ειχαμε απεργια πεινας!!!!!Ουτε φρουτο, ουτε μεσημεριανο!!!!Και σαν να μην εφτανε αυτο καθε βραδυ απο τις 2 μεχρι τις 4 γκρινια, κλαμα, θελω αγκαλια,δεν θελω αγκαλια....... #:-s#:-s Τα νευρα μου κορδελες!!!! ~x(~x( Ο κοπος μου περι αποθηλασμου εννοειτε οτι πηγε περιπατο! Αφηστε που φοβαμαι μην εχασε βαρος παλι ετσι οπως εχει ζουζουνεψει! Και το ολο θεμα προεκυψε επειδη καποια στιγμη την πιεσε η πεθερα μου να φαει περισσοτερο και το εκανε εμετο.Απο τοτε ....χειλη ερμητικα κλειστα!!!!Anyway την ψιλοδιορθωσα την κατασταση ....Πιστευω....Με πολυ υπομονη! Εσεις οταν δεν τρωνε τι κανετε?Δινετε γαλα?

Χθες ειχαμε παει στις αδερφες μου στην Αθηνα και ειχαν μαζευτει και φιλοι.Η Δαναη μου σε ολους γελαγε και εκανε ναζακια αλλα δεν πηγαινε σε κανεναν αλλο αγκαλια.Μαμα και παλι μαμα.Ετσι και εκανε να την παρει κανενας αγκαλια ....τρελο κλαμα!!!!! Αλλα διαβασα οτι σε αυτη την ηλικια βιωνουν το αγχος του αποχωρισμου .....οποτε Αθηνα σωστος χειρισμος και θα το ξεπερασουμε.

Δημητρα περαστικα στον Θανουλη σου . Οντως ετσι και περπατησουν γινονται διαολακια :ymdevil:

Σοφακι ευτυχως το ξεπερασε γρηγορα η Αλεξια. Εμενα φοβοταν το πλυντηριο αλλα και ολα τα ηλεκτρικα που εκαναν θορυβο. Αλλα το καναμε σαν παιχνιδι και τωρα δεν εχει προβλημα.Αντιθετως αν δουλευει ειμαστε απ'εξω και κανουμε "ζιζιζιζι" οταν γυριζει!

Μαρυλου μου απο οτι καταλαβες με τον αποθηλασμο παμε με ρυθμους χελωνας!Θα φτασουμε στον "προορισμο" μας καποια στιγμη! Βλεπω πλησιαζει η στιγμη του γαμου!Αχ ωραια πραγματα!!!!Να φτιαχνει η διαθεση μας.Ωραια η πεθερουλα σου.Και πολυ γλυκο απο μερους της να το ετοιμαζει τοσο καιρο!

Νανα μου η αληθεια ειναι και η δικια μου ωρες ωρες ετσι γκρινιαζει και εχω καταληξει οτι βαριεται γρηγορα. Θελει να κανουμε συνεχεια κατι αλλο.Αφου για καφε οταν βγαινουμε οι τρεις μας παιρνουμε και καμια εφημεριδα μαζι για να εχει αυτος που θα καθεται μονος του γιατι ο αλλος κανει βολτες!!!!

Φιρφιρικο μου φιλακια στα μπουτακια του Βασιλακη να δωσεις.Τελειες ειναι οι φωτογραφιες σας!!!!!!Και εγω με την τουαλετα το ιδιο κανω οταν γκρινιαζει εκτος και αν παιζει και δεν την απασχολει.

Αθηνα μου τι γλυκια η ζουζουνα σου!Φανταζομαι θα ειχατε λιωσει! :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Τι κανετε??Εφαγε η ζουζου μου και επεσε για το μεσημεριανο της υπνο!!Χθες βραδυ παλι μου εκανε κολπακια,ειναι ομως τα δοντια ειμαι σιγουρη!Κοριτσια χθες μου εβγαλε το λαδι!!Τρεχει πανω κατω απο δωματιο σε δωματιο!!!Αναγκαστικα εκλεισα τις πορτες απο τις τουαλετες, την κουζινα και τη δικη μου κρεβατοκαμαρα...τουλαχιστον ετρεχε χωλ-γραφειο-σαλονι-παιδικο!!Λογικα θα παω να παρω και μια πορτα παιδικη να την περιορισω χωλ-παιδικο και γραφειο-σαλονι!!Οποτε Νανα μη βιαζεσαι!!

Σοφακι επειδη ολες εχουμε το ιδιο θεμα με τα πιπι και τα πουφου :oops: σε καταλαβαινω!!Αλλα βρε κοριτσι μου να φτανεις στο σημειο να τα κρατας???!!!Εγω κανω το ιδιο με τις αλλες τη βαζω στο καροτσι ή μες το μπανιο να κανει μια εξερευνηση το παιδι μεχρι να κανει η μανουλα πιπι!!! :lol:

Ιωαννα μου υπομονη φαση ειναι θα περασει!!Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ντε και καλα να μπουκοσει το παιδι!!Ακου να κανει εμετο μωρε!!Δως της ενα φιλακι!!

Μαρυλου σουπερ η πεθερα!!!

Νανα μου εληξε η απεργια???

Βρε κοριτσια πειτε καμια ιδεα για να κανω μια βιβλιοθηκη στο δωματιο της μικρης!!Η φιλη μου της εφερε 5 τσαντες βιβλια!!!Δεν εχω που να τα βαλω και ειναι ολα καλα βιβλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες!!!! Τι μου κανετε; Καλη βδομαδα σε ολες! Χτες πηγαμε τελικα στον Φλοισβο, που σας ειπα και καναμε καταπληκτικη βολτουλα στη θαλασσα. Ηπιαμε και εναν τελειο καφε, οπου η Γλυκεριαννα παλι επιασε ψιλικοκο με διαφορες παρεες. Ξαφνικα τη βλεπω να γελαει, γυρναω το βλεμμα και βλεπω εναν 20αρη να της κανει ματακια :lol::lol::lol: Ψωφησαμε με τον Κωστα!! Μετα πηγαμε σε ενα μεζεδοπωλειο οπου κι εκει ειχε κατι κοριτσακια και ξεσαλωσε στο τρεξιμο και στις αγκαλιες. Μια χαρα η ζουζουνα!! Της περασε και το θεμα με το κλαμα το βραδυ, αν δε με βλεπει. Οσο για την τουαλετα που ελετε, κι εγω οταν ειμαι μονη την παιρνω μαζι, της δινω κανενα παιχνιδακι και ασχολειται ή ανοιγει τα συρταρια και τα ντουλαπια και κοιταει τι εχει μεσα. :D

Μαρυλου μου μας ελιωσες με την πεθερα!!! Τι αγαπη που θα σου εχει! Καλα θα κανεις και θα την τιμησεις , να τα βαλεις στο γαμο. Εγω θα εβαζα το περιδαιρεο βεβαια, αλλα γουστα ειναι αυτα ;) Για τα γενεθλια που λες.....ασχολιαστο :evil::evil::evil: Υπαρχουν πολλα γαϊδουρια στον κοσμο αυτο. Ουτε μηνας για το γαμο!!! το νυφικο ειναι ετοιμο;

Ιωαννουλα μου τι επαθε η Δαναη; Γιατι το κανει τωρα αυτο τη νυχτα; Θελει να θηλασει ή την ενοχλει κατι αλλο; Η πεθερα σου εχει θεματακια με το φαϊ απ'ο,τι εχω παρατηρησει. κλασσικη γιαγια, να θελει να φαει πολυ το παιδι. Πως το αντιμετωπιζεις. Λες κατι, ή επειδη το κραταει το κανεις γαργαρα; Ειναι θεμα βρε παιδι μου κι αυτο. Απο τη μια σου κανουν τη χαρη και εννοειται οτι ειναι εκτιμητεο, αλλα απο την αλλη πως το λες αν δε συμφωνεις με κατι και δε σε ακουνε; Αν ειναι η μανα σου της τα χωνεις χοντρα και τελειωσε, αλλα με την πεθερα οσο να'ναι δεν μπορεις να εισαι και χειμαρρος.

Σοφουλινι μου εφυγε το ασπραδι απο το κεφαλακι; Σε θυμηθηκα προχτες στο σουπερ και δεν της πηρα προδερμ, ξαναπηρα jonson's. Τι βιβλιοθηκη εννοεις οτι θελεις να φιταξεις; Κατασκευη απο μαραγκο ή θελεις να βαλεις απλως ραφια; Αν θελεις κατι προσωρινο, μπορεις να βρεις βιβλιοθηκη στο ΙΚΕΑ σε οτι μεγεθος θες εσυ και να βαλεις τα βιβλιαρακια. Αλλιως γιατι δεν περιμενεις να της φτιαξεις κατι οταν θα παρεις και το μεγαλο της κρεβατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Ευτηχως ο βηχας του Θανου ειναι πολυ καλυτερος,παλι εχει αλλα οχι εκεινο το χαλι..

Καλα Αθηνουλι,η Γλυκεριαννα δεν παιζεται..Τι τελεια που ειναι,πιανει και συζητησεις..Κοινωνικο ειναι το κοριτσακι μας,ε?Ωραιος ηταν ο 20αρης?Μαλλον ξερει που να μιλησει.. :lol::lol::lol:

Μαριλοο μου,πολυ συγκινητικη η κινηση της πεθερας σου..Πρεπει να ειναι απο τις σπανιες περιπτωσεις παντως!!Μακαρι ολες οι πεθερες να ηταν ετσι,να αγαπουσαν τις νυφες η εστω να ηταν απλα οκ και ας μην περνανε τιποτα!!Τα ετοιμασες ολα?Εχεις πολλα?Το νυφικο σου ειναι ετοιμο?

Ιωαννα μου η Δαναη πως ειναι?Μαλλον ειναι τα δοντακια της που την βασανιζουν την καημενουλα..Και μενα ο Θανος ετσι ειναι αυτες τις μερες και με το ζορι τρωει!!Τον κυνηγαω συνεχεια απο πισω να φαει..Αλλα και η πεθερα σου,τι να πεις?Αυτα ειναι,να τα αφησεις αλλα σου χαλανε το παιδι και μετα αντε να το ξανα φερεις στα ισα του..Και εμενα,ενω δεν πλησιαζε την σομπα καθολου,ηξερε οτι εκαιγε,τις προαλλες που πηγαμε στα πεθερικα,τον βαζανε κοντα στο τζακι,απλωνανε το χερι τους στην φωτια και λεγανε τζιζ..Μ.....ΚΙΕΣ!!Και τωρα ο Θανος παει και δοκιμαζει συνεχεια στην σομπα,απλωνει το χερακι του και τι να σας λεω..ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!Αντε τωρα να τον κανω να μην πλησιασει παλι,που δεν ακουει τωρα..

Σοφακι μου ξερω και εγω οτι εχει στο ικεα πολυ ωραιες βιβλιοθηκες,εχει και εκεινα σαν ραφια που ειναι,και ειναι τετραγωνα και ειναι πολυ ωραια..Δεν ξερω τωρα τι φανταζεσαι και πως το θελεις..Αλλα δες και εκει και ισως καταληξεις καπου..

Αυτα κοριτσια μου,παω να μαγειρεψω..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!Τι κανετε???Εγω απο το πρωι ψιλοτρεχω σε εξωτερικες δουλειες!!Εχω και τον Κωστα ολη μερα σπιτι απο χθες γιατι επαθε ο μπαμπας μου μια κυστιτιδα στα γεννητικα και πρεπει να μεινει στο κρεβατι για λιγες ημερες!!Αυριο να φανταστειτε που πρεπει οπωσδηποτε να πανε σε μια δουλεια θα παω να αφησω την Αλεξια στη μαμα μου να παρω το μπαμπα μου και τον Κωστα να τους παω εγω στη δουλεια αφου ο κακομοιρης δεν μπορει ουτε να οδηγησει!!!Δε με χαλαει ομως γιατι θα πιω και το καφεδακι μου αφου το σπιτι ειναι της "οικογενειας"!! :D

Αθηνα κοιτα να δεις το παιδι σου λεει ας εχω στα υπ' οψιν και κανενα μεγαλυτερο γιατι κακα τα ψεματα ο αντρας ο πιο μεγαλος εχει και το αμαξακι του...οι μικροι στο τσακιρ κανενα ποδηλατο θα εχουν....ε που να πας με το ποδηλατο???? :lol::lol::lol:

Δημητρουλα δεν πανε καλα καλε!!!!Ακου να λενε στο παιδι να παιξει με τη φωτια!!!Μα τι να πεις????Σαν ενα θειο του Κωστα που λεει "δως του καλε σοκολατιτσα κτλ κτλ κτλ εγω 40 ημερων ελιωνα πατατα τηγανιτη απο τα goody's στο Γιαννη μου"!!!Τι να πεις????Αντε να φυγει ο βηχας και να μην ξαναερθει!!!

Θα ριξω μια ματια στο ικεα για βιβλιοθηκη και βλεπουμε!Αν δω καμια καλη ιδεα απο αλλο καταστημα θα βαλω μπαμπα και παππου να την φτιαξουν!!Κοριτσια τι κρεμουλα συγκαματος βαζετε?Βαζω την penaten στο σωληναριο και καποιες φορες sudocream!!

Νανα κοιταξα τα a-derma που μου ειπες!Θα συνεχισω με το frezyderm για λιγο μη το αλλαξω παλι τωρα που παει καλυτερα και μετα θα τα δοκιμασω!Πολυ καλα ειναι της weleda....αλλα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπες!!!!!!!

Οι ετοιμασίες συνεχίζονται και με έχουν πιάσει λίγο τα νευράκια μου γιατί επεμβαίνουν διάφοροι "καλοθελητές" που προσπαθώ να μην δίνω σημασία, αλλά πολλές φορές είναι αδύνατο... τέλος πάντων...

Την Παρασκευή έχω την προ-τελευταία πρόβα στο νυφικό!!!!! Γίνεται πολύ ωραίο!!!

Ξερετε τι σκέφτομαι εδω και λίγο καιρό;;; Τις Απόκριες!!!!!!!!! Πλησιάζουν!!!!!! Στις 03/03 είναι η Τσικνοπέμπτη (2 μέρες πριν το γάμο) και θα πάμε σε αποκριάτικο χορό!!!

Ελεγα να ντύσω τον Χριστόφορο καποιο ζωακι... ποντικάκι, τιγράκι, σκυλάκι, κάτι τέτοιο. Εχετε σκεφτεί τί να ντύσετε τα μικρά σας;;;

Δημητρούλα μου, ο κόσμος εχει λαλήσει!!! Να προσέχεις τώρα πολύ τον μικρό και πες τους να μην μαθαίνουν τέτοια χαζά στο παιδί... δεν καταλαβαίνουν πως μπορεί να γίνει κάποιο ατύχημα;;;; :shock:

Σοφάκι και εγώ τις ίδιες κρέμες χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και της νιβέα ειχα πάρει κάποια στιγμή και έκανε δουλειά.

Αθηνά αστέρι η μικρή σου!!! (*)

Πάω στην λαϊκη να βρώ κανένα ωραίο λαχανικό να πάρω και κανένα φρούτο και τα λέμε αργότερα.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Τι κανετε? Εμεις ευτυχως ολα παμε μια χαρα με το φαγητο της μικρης!!! ;) Και επιτελους εφαγε ολο το αυγο χωρις καραγκιοζιλικια! Η αληθεια ειναι οτι η πεθερα μου εχει ενα θεμα με το φαι αλλα οπως λεει ο Νικος "δεν ξερουν οτι εχουν τον Χιτλερ διπλα τους"!!!!! Οποτε για αλλη μια φορα παρατηρηση.Και παντα με τακτ!!!Ειμαι της αποψης οτι το παιδι θα μεγαλωσει οπως θελω εγω γιατι πολυ απλα αυτοι μεγαλωσαν τα δικα τους. :D:D:D Και εμενα προσπαθησαν με κατι "τσιζ" στο τζακι αλλα οταν το ειδα γυαλισε το ματι μου :evil::evil::-o:-o

Δημητρα εξηγησε τους οτι το παιδι το βλεπει σαν παιχνιδι,δεν αντιλαμβανεται τον κινδυνο.

Ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Θανουλης.

Μαρυλου μου και εγω σκεφτομαι να ντυσω την Δαναη μου! Καποιο ζωακι μαλλον.Τωρα πιο δεν εχω αποφασισει ακομα αλλα μαλλον οποια στολη μου φανει πιο ζουζουνιαρικη! Και μην αφηνεις κανεναν να σε "χαλαει" τετοιες μερες!Εφαρμοσε το συστημα "μπενακης-βγαινακης"!!!!! [-([-([-(=;

Σοφακι περαστικα στον μπαμπα σου.Ελπιζω να περασει γρηγορα.Τωρα για την βιβλιοθηκη που λες εγω εχω παρει μια απο το ικεα.Να σου πω την αληθεια δεν ηθελα κατι ακριβο γιατι στο τελος θα ζωγραφιστει με μαρκαδορους απο την Δαναη!!!!!Μην το κλαιω! :((:((:))=)):))

Εγω κρεμα και σαμπουαν -αφρολουτρο χρησιμοποιω bepanthol και μεχρι στιγμης δεν ειχαμε προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!!! Τι κανετε; Επιτελους καταφερνω να μπω.

Σοφουλινι μου περαστικα στον πατερουλη σου. Δες στο Ικεα, κι εμεις απο εκει εχουμε παρει 2 στηλες με ραφια για τα βιβλια μας, αρκετα ευρυχωρες, γιατι δεν ηξερα τι αλλο να παρω για να φτιαξω το γραφειο μας. Με εχουν βολεψει παρα πολυ και η βιβλιοθηκη και το γραφειο που πηραμε και πιστευω οτι ειναι μια καλη προσωρινη λυση μεχρι να χαλασουν και να αποφασισω να παρω κατι καλυτερο. Εχει παρει μια φιλη μου βιβλιοθηκουλα σε λευκο χρωμα, μουρλια!!! Και συμφωνω με την Ιωαννα, γιατι να παρεις κατι καλυτερο εφοσον τα καμαρια μας θα τα κακομεταχειριστουν για λιγα χρονια; Τουλαχιστο αυτη δε θα την κλαψεις. Μπες στον καταλογο να δεις τη βιβλιοθηκουλα που σου λεω. Στο τελειωμα πανω κανει ενα κυματιστο. Ειναι παρα πολυ ωραια!

Ιωαννα φτιαχτηκε το θεμα του φαγητου σας; Για το αυγο , εγω της εδωσα προχτες για μεσημεριανο ομελετα, με λιγο λαδακι τηγανισμενη. Την κατασπαραξε κι ετσι βρηκα ενα τροπο να φαει το αυγο της.

Δημητρα τι κανετε; Τι σαχλαμαρομεθοδοι ειναι αυτοι για να μην πλησιαζει το παιδι;;;;; Ασχολιαστο......

Για τις αποκριες εγω θα την ντυσω ή πετελουδα ( το κολλημα μου, εχω κι εγω στολη να ειμαστε ασορτι) ή μελισσακι. Εκτος κι αν βρω κατι αλλο που δεν μου εχει περασει απο το μυαλο και με ξετρελανει. Παντως αυτα τα 2 μου αρεσουν ως ιδεες. Ελπιζω να κανουμε φετος παρτι στο σχολειο να την παρω ντυμενη να γελασουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα ενα κατεβατο να με το συμπαθειο κ με πεταξε :evil::evil::evil::evil:

οσο πιο συντομα μπορω θα σας πω παλι...

σημερα εκανε το μαναρι μου επιτελους τα πρωτα του 3 βηματα μονος του εντελως!!!!!!επιτελους!!!!!!

ειχαμε κ παιδιατρο κ επειδη ετυχε κατι στο ιατριο ηρθε απο το σπιτι κ τον ειδε κ στο περιβαλλον του κιολας κ μας ειπε πως η ψυχοκινητικη του αναπτυξη ειναι παρα πολυ καλη κ γενικα τον βρισκει αψογο,εχει μεγαλη αντιληψη λεει κ ειναι φοβερος! χαρηκαμε παρα πολυ να σας πωτ ην αληθεια...εγω του ειπα κ με το περπατημα??? κ λεει αφου ολη την μερα ορθιος ειναι κ περπαταει απλα ακομα δεν θελει να φυγει μονος του κ γι αυτο πιανεται στα επιπλα η μπουσουλαει,δεν ειναι τεμπελης λεει,εξυπνος ειναι κ βαριεται να ταλαιπωρηθει κ να κουραστει :lol:

πηρε κ το ενα κιλο που ειχε χασει με την λοιμωξη τοτε που επαθε την αφυδατωση κ μπηκαμε νοσοκομειο κ ειναι τωρα 12.300 κ 81 ποντους το γιγαντακι μου!!!

τα ασχημα νεα ειναι με το τσουτσουνι του....προσπαθησε πιο πολυ να το κατεβασει αυτη την φορα,κατι εκανε αλλα οχι εντελως...κ βλεπει λεει δακτυλιο κ μαλλον θα χρειαστει ουρολογο... :( οχι ακομα θα μας πει εκεινος λεει οταν θα ειναι 1,5 με 2 ...θα πονεσει πολυ ρε γαμωτο το μαναρι μου..δεν μπορω να κανω τιποτα...κ πριν παμε ουρολογο θα του κατεβασει λεει αυτος το πουλακι θα πονει περιπου 4 μερες...ξερω πολλα αγορακια που το εχουν παθει αυτο κ ποναει πολυ μου ειπανε..

Σοφακι περαστικα στον μπαμπα σου κοπελα μου!

Μαρυλου βαλε μας καμια φωτο να δουμε κ να σε καμαρωσουμε!!!

κοριτσια μου εσεις που μου ειπατε σαν λυση να βαζω τον μικρο στο παρκο για να παω τουαλετα λετε να μην το εχω σκεφτει???????? κλαιει ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥ που θα κανει εμετο...ε κ εγω οπως καταλαβαινετε μονο να κατουρησω δεν μπορω ετσι...βασανηστηριο ειναι αυτο...γι αυτο κ ψαχνω κ βρισκω αλλους τροπους... γενικα δεν καθεται μονος του σε κανενα δωματιο αν δεν με βλεπει....κ ειδικα μετα το νοσοκομειο εχει κολλησει 2 φορες πιο πολυ επανω μου....να τον βλεπατε σημερα με τον γιατρο...θα τον λυποσασταν...αφου μου ειπε κ ο ιδιος εχει παρει φοβο απο το νοσοκομειο...σκεφτητε τι του εκαναν εκει....τι πονο περασε το μωρο μου...δεν θελω να τα θυμαμαι παλι...τεσπα...κ ετρεχε επανω μου να ξεφυγει απο τον γιατρο μονο που ειδε το στηθοσκοπιο....χαμος....

Ιωαννα μου κ εμενα εφαγε επιτελους οοοολο το αυγουλακι..το εκανα μελατο εβαλα κ λγη ψυχα απο μαυρο ψωμακι κ λιιιιιγο ελαιολαδο κ του αρεσε πολυ!!

αληθεια ποσα αυγα την εβδομαδα σας ειπαν να δινετε?? εμενα μεχρι 4 φορες μου ειπε...

μαμα Ευα που εισαι??? ολα καλα????

12 παρα 10 κοριτσακια μου...παω να κοιμηθω...φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!Τι κανετε???Πηγαμε τζαμπο πρωι πρωι και πηραμε μια παιδικη κουζινα!!!Απο τοτε που εμαθα οτι περιμενω κοριτσακι ηθελα να παρω αυτο το παιχνιδι!!! :lol::lol::lol: Σημερα λεω να κανω μακαρονακια με κιμα και να φαει και το λουλουδι!!!Χθες της εδωσα σπανακοπιτα και δεν πηρε ανασα το παιδι!!! :lol::lol::lol: Της αρεσε πολυ!!Εχω και τον Κωστα που εχει λυσσαξει να της δωσει γαλακτοφετα!!Η απαντηση φυσικα ειναι ΟΧΙ και μετα αρχιζει "εσυ παιδι μου θα φας σουβλακι στα 12 με τη μανα που σου ετυχε..." :mrgreen:

Σοφακι για αυτο σου ειπα να τον παιρνεις μαζι σου με το κοριτσι!!Που χωραει μεσα στο μπανιο!!Εγω οταν θελω να κανω μπανιο αυτο κανω!!Τι να κανω να περιμενω να γυρισει ο Κωστας για να πλυθω βρε αδερφε???Δε γινεται!!Αχ το μαναρακι σου μωρε θυμαται τωρα και δε θα θελει ουτε απ εξω να περναει ο γιατρος!!Εχει απολυτο δικιο ομως!!Ποτε να μη ξαναρθουν αυτες οι στιγμες Σοφακι!!!

Αθηνουλα κανει να το τρωνε στο τηγανι το αυγο??Πως την εκανες την ομελετα με ελαιολαδο?Ουτε μενα το θελει το αυγο!Μελατο που ειπε η Σοφουλα ξερω οτι δεν κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μελατο απαγορευεται μεχρι να χρονισουν,μετα δεν υπαρχει προβλημα.εσυ για να εισαι κ σιγουρη παρε κ βιολογικα αυγουλακια κ θα εισαι οκ! ;) αλλα στο λεω με σιγουρια 100% γιατι εχω ρωτησει 3 παιδιατρους για το θεμα...

εμενα δεν καθεται στο καροτσι Σοφακι μου..οποτε αναγκαστικα για να κανω μπανιο ας πουμε πρεπει να ειναι καποιος αλλος εδω...θα το ξεπερασει κ αυτο μεγαλωνοντας!!

σπανακοπιτα ε??? τελεια που στην εφαγε! εμενα επειδη ακομα θελει αλεσμενα προς το παρον αρκουμαστε στο σπανακορυζο!!! θελω να φτιαξω κ μικρουτσικα μπιφτεκακια να δω αν θα του αρεσουν...σημερα θα φαει κοτοσουπα μολις ξυπνησει,για να δουμε....

της αρεσε η κουζινουλα της ζουζους????

που ειστε οι αλλες??? φιλακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Επιτελους κοιμηθηκε το φουσκαλακι και ελευθερωθηκα να πιω λιγο καφε απογευματινο :P Σημενα φαγαμε κι εμεις μακαρονακια με κιμα και εννοειται το γλυψαμε το πιατο. Αυγουλακι δεν εχω ρωτησει αν κανει ομελετα, αλλα το θεωρω δεδομενο. μεγαλωσε πια. Αλλωστε το λαδι ειναι απο τις ελιτσες μας κι εβαλα ελαχιστο. Οποτε πιστευω οτι δεν ειναι προβλημα. Αυριο θα μας κανω κολοκυθοπατατες και θα φαει και η μπουμπου.

Φιρφιρικο μου ρωτησες για μελατο και κανει; Θα το δοκιμασω γιατι το σφιχτο ουτε να το δει. Μελατο παει κατι κι ερχεται. Εμενα μου ειχε πει 2 μερες να δινω αυγο και 1 οχι,αλλα δεν το εφαρμοζω. Τρωει 1 αυγο καθε 15 μερες. Μου ειπε να της δινω και καικαι σπιτικο που βαζουμε αυγα, τα οποια εννοειται ειναι απο τις κοτες του παππου στο χωριο. Με τιποτα δεν της δινω αν δεν μας εχει φερει ο πεθερος μου τα δικα τους. Τι ιστορια ειναι αυτη με το πουλακι του; Μην το σκεφτεσαι, ετσι ημουν κι εγω με τη κυστεογραφια, μου ελεγαν οτι θα λυσσαξει και τελικα δεν ηταν ολα τοσο τραγικα οσο μου τα παρουσιαζαν. Οσο για το περπατημα, αφου στεκεται και μπουσουλαει, μην ανυσηχεις. Θα γινει και αυτο.

Σοφουλινι ειχες αχτι την κουζινουλα; :lol::lol: Για νοικυρα το πας το παδι :lol: Της αρεσε; Οσο για το γλυκακι, καλα κανεις. Αν δε κρατησουμε χαρακτηρα εμεις, ολοι οι αλλοι θα της δινουν γλυκα συνεχεια. Σημερα μου ειπαν οτι το πρωι "εφαγε λιιιιιγο γαλακτομπουρεκο......και μπορει να μη θελει να φαει το μεσημερι" :twisted::twisted::twisted::twisted: Ποιον να δειρω δεν ξερω. Οσο και τους λεω οτι δε θελω να τρωει γλυκα, ολο και κατι αρπαζει "το παιδι". :evil: Στον οδοντιατρο να δω ποιος θα τρεχει :evil::evil:

Εχουμε αρχισει να μιλαμε κι εμεις!!!!!! Εκτος απο διαφορα ζωακια, δειχνει και λεει "εκει", λεει τα κακα της αν τη ρωτησεις "τι εκανες εσυ;" και μας δινει κααααααατι φιλιαα!!!!! ανεπαναληπτα!!!! Με αγκαλιαζει και μου σκαει ρουφηχτα φιλια στο μαγουλο!!!!!!!!!!!! τρελαινομαιιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι δεν το ηξερα!!Για να στο ειπαν οι γιατροι κατι θα ξερουν παραπανω απο μενα!!Κοιτα εμενα ειναι με τις μερες τις μπορει να φαει μεχρι και κρεατακι σε κομματακια και καποιες αλλες μουλαρωνει, βαριεται και αναγκαστικα τα αλεθω!Αυτο μονο την ωρα του μεσημεριανου βεβαια γιατι τα "σνακ" τα κατεβαζει χωρις σκεψεις!Μη σε αγχωνει αυτο!Πολλα παιδια τρωνε αλεσμενα μεχρι 18+!Ειναι αναλογα το παιδι και τη τεμπελια!! :lol: Σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι με το πουλακι!Τα εχω περασει με τον αδερφο μου αυτα και πραγματι ποναει καπως!Μακαρι να πονεσει οσο το δυνατο λιγοτερο το μαμουνακι σου!!

Τελεια η κουζινα και ναι της αρεσε παρα πολυ!!!Αρχισε να με ταιζει και να μου δινει με το ποτηρι να πιω νενε!Νερο δλδ!!!Εχει αρχισει και παπαγαλιζει καποιες λεξεις!!Φυσικα στα μωρουδιακα και ψιλοκομμενες αλλα εμεις κανουμε σα χαζοι απο τη χαρα μας!!! :lol::lol::lol: Παντως κοριτσια το στομα παει ροδανι!!Μπιρ μπιρ ολη μερα!!!Η φιλη μου η ψυχολογος λεει εγω φταιω που οταν ημουν εγκυος μιλαγα ολη μερα στο τηλ!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αθηνα το εκαναν το θαυμα τους ε???Γαλακτομπουρεκο ε???Ε ρε γλεντια που κανει η Γλυκεριαννα!! :lol::lol: Σα τον πατερα μου που λεει "Βαλ' του λιγο ζαχαρουχο γαλατακι καλε του παιδιου μες το μπουκαλι" [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε?

Εμεις βγαλαμε κι αλλο δοντακι! Και ευτυχως η ψυχουλα μου κοιματε καλυτερα το βραδυ...Και απο λογακια αλλο τιποτα πλεον!Ακαταλαβιστικα μεν αλλα λογακια!Και πολυ τρεξιμο.....! #:-s

Απο οτι βλεπω δεν αντιμετωπιζω μονο εγω "τρελά" με τους παππουδες!Δεν τους προλαβαινεις με τιποτα!!!! Και η Δαναη ειναι μην σε δει να τρως...."μαμ" αμεσως!!!!!! :D

Αθηνα βλεπω να στην φερνουν καμια μερα με σοκολατες!!!!!!

Σοφουλα της αρεσε η κουζινουλα της μπουμπους? Αντε θα μαγειρευετε μαζι τωρα.... ;)

Φιρφιρικο μου οντως ποναει αλλα θα σκεφτεσαι οτι ειναι για το καλο του και θα ψιλοηρεμεις (πιστευω)

Σημερα θα φαμε κοτοπουλακι με χυλοπιτες και λιγο ανθοτυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια...Ξαναχάθηκα αλλά τί να γίνει? Δουλειές και άγιος ο Θεός.

Διάβασα τα νέα σας και χάρηκα με τις προόδους των ζουζουνιών σας. Μια χαρά είναι όλα τα κουτσούνια, περπατάνε, λένε λογάκια ;)

Ο δικός μου ο τραμπούκος έκοψε την απεργία πείνας και τη γκρίνια (ταυτόχρονα) άρα υποθέτω ότι εκείνο το φοβερό 15ήμερο είχε κάποιο θεματάκι μάλλον με δόντια. Έχουμε κολλήσει στα 6 ακόμα. Τα ούλα του είναι τούμπανο αλλά από δόντι τίποτα. Μάλλον θα ξεπετάξει πολλά μαζί, τί να πω. Κατά τα άλλα, όλο χαρά και παιχνίδι, οι κατσαρόλες και οι κουτάλες στο πάτωμα πάνε σύννεφο, ποδήλατο και κρυφτό μέσα στο σπίτι (πάντα εγώ "τα φυλάω" και αυτός τρέχει να κρυφτεί).

Διάβασα και τα περί αυγού και ομολογώ ότι κι εγώ παίρνω Αυγά Βλαχάκη ή αν βρει ο μπαμπάς μου στο χωριό από κοτέτσι και φέρει και το αυγουλάκι του το δίνω μελάτο. Το τσακίζει. Σφιχτό δεν το τρώει με τίποτα. Νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα πια με το αυγό, είναι μεγάλα τα ζουδάκια. Αλλά δεν παίρνω ποτέ no name αυγά ή από πτηνοτροφεία που δεν έχω ψάξει τα πως και τι. Επίσης δεν δίνω ποτέ αυγό ημέρας. Τα αφήνω 2-3 μέρες στο ψυγείο και μετά. Διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι το αυγό ημέρας είναι ψιλοεπικίνδυνο για σαλμονέλα αλλά μή με ρωτήσετε περισσότερα. Δεν έχω ιδέα.

Εν τω μεταξύ ο γιός μου έχει εξελιχθεί σε μέγα ψαροφάγο. Ευτυχώς πήρε από μένα αλλιώς ούτε να το μυρίσει το ψάρι - και είναι τόσο θρεπτικό και καλό.....Επίσης, όλα τα σνακ που του δίνω (τοστάκι, μπισκότο, ψωμάκι, φρούτο) τα μασάει κανονικότατα. Το φαί το θέλει αλεσμένο, απλά όχι τελείως πουρέ....Πεντάρα δε δίνω, να τρώει θέλω κι ας τρώει και με τσοπστικς, σκασίλα μου.

Μαριλού, η πεθερά ξηγιέται σωστότατα. Τέτοια νύφη πρέπει να την έχει στα ώπα ώπα, νομίζω????? Άντε κούκλα μου, με το καλό...

Φιλιά σε όλα τα μπεμπόνια....Α, να μην ξεχάσω: Εγώ τουαλέτα πάω (είτε για ψιλό είτε για χοντρό) με το Γιώργο πακέτο. Εγώ κάνω τη δουλειά μου κι αυτός πετάει κουτάλες και πράγματα στη μπανιέρα. Το βράδυ μαζεύω από τη μπανιέρα ό,τι βάλει ο νους σας :P:P:P Ενίοτε μου γαργαλάει το μπούτι και γελάμε (τί χάχας που είναι....).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδιτσες!!Τι μου κανετε??Εγω ετοιμαζομαι ψυχολογικα για να παω σουπερ!!Αρχισε και η Αλεξια απεργιας πεινας αλλα αποκλειστικα στο μεσημεριανο!!Δεν θελει φαγητο 2 μερες τωρα!Γαλα, γιαουρτι, φρουτα ολα οκ...τι να πεις ποιος ξερει??Θα παρω φυλλο να της κανω τυροπιτουλα μηπως μασουλισει το μεσημερι!Για να δουμε....

Κατα τα αλλα αρχισα τις προσπαθειες να της κοψω την πιπιλα σιγα σιγα!!Θα δουμε πως θα παει...καποια στιγμη χθες μασουλαγε της ζακετα της...!!!Παντως κοριτσια ενα σερφαρισμα στο ιντερνετ μπορει να σε φρικαρει!Με αφορφη την ξηροδερμια που της δημιουργηθηκε απο το σαμπουαν μπηκα στη διαδικασια να ψαξω λιγο περισσοτερο τι λενε οι κριτικες αλλα και οι μανουλες για τα καλλυντικα!!Οταν δε ειδα τη λιστα με τα πιο επικυνδινα καλλυντικα φρικαρα!!Αθηνα μου σταματα τα τζονσον ειναι πρωτα σε ολα!!!!Θα μου πεις γιατι τα αλλα ειναι τελειως αθωα???Οχι αλλα προσπαθεις οσο μπορεις να κανεις το καλυτερο δυνατο!Τες πα εδωσα μια παραγγελια χθες σε βιολογικα καλλυντικα τα οποια εχουν πολυ καλες κριτικες...τα περιμενω την Τριτη!Φυσικα ανακαλυψα πως ειναι κ πιο οικονομικα απο της frezyderm!!

Mια ερωτησουλα για εσας που τα κανετε μπανιο ορθια:Τωρα που ξεβγαζουμε τα μαλλακια με το τηλεφωνακι πρεπει να βαζουμε βαμβακακι στα αυτακια???

Σας φιλω γλυκα παω για ψωνια(αφου σας ζαλισα :D ) και θα τα πουμε μετα!!!kiss kiss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κοπελιες κ μπεμπακια !

χαθηκαμε λιγακι αυτες τις μερες αλλα η μικρη μου εχει βγαλει την πιστη ..Απο την Τεταρτη δεν ξερω τι στο καλο ειχε παθει παλι ( σιγουρα οχι ιωσουλα , σιγουρα οχι δοντακι ..) κ ειχε μια γκρινια κ εναν κακο χαμο μερα κ νυχτα ..Αδυνατον να καταλαβω τι θελει γιατι ουτε κ η ιδια ηξερε μαλλον.. :roll: Κατι τετοια ξεσπασματα τα παθαινει που κ που ομως ειλικρινα δεν ξερω τι να την κανω ..Το συζητουσα με τον γιατρο μας κ απλα μου ειπε το γνωστο πλεον ..οτι εχει ταμπεραμεντο ..

Τελοσπαντων ..Χτες ηταν καλυτερα τα πραγματα για να δουμε σημερις πως θα ειναι ..Απολαυσαμε κ την βολτα μας ειχε τελεια λιακαδα σημερα ..Η μπουμπου πηγαινε σχεδον τρεχοντας περα δωθε στο παρκο , κυνηγουσε τις αδερφες της , τα αλλα παιδακια στριγγλιζε κ εβγαζε κραυγουλες ..Τωρα το μεσημερι που ηρθαμε πηγε βεβαια να μου κανει νουμερακια αλλα της ειπα ηρεμα να κανει νανι με τον λαγουδινο της κ την πιπιλα της ..Επεσε ξερη βεβαια ..εμ μετα απο τοοοοση τρεχαλα ..

Τα νεα μας ..Η Αριαδνη κανει απεργιες πεινας ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ μου την εχει δωσει ..Ποτε της βρωμαει το γαλα ποτε το μεσημεριανο ποτε το ενα ποτε το αλλο..Σιγουρα της αρεσουν οι νεες γευσεις κ εχει αρχισει πλεον να μην θελει ουτε την φρουτοκρεμα αλεσμενη αλλα φρουτα σε κομματακια ..Βεβαια το ψιλοφοβαμαι αυτο αλλα με προσοχη το κανουμε κ αυτο σιγα σιγα ..Μου κραταει μουτρα κ τσιριζει γιατι δεν θελει πλεον το καρεκλακι φαγητου αλλα να καθεται μαζι με τις αδερφες της στο τραπεζακι τους ..Θελει να ειναι μαζι τους κ προσπαθει με το κουταλακι απο τα κουζινικα να κανει οτι τρωει ..Αχ θεε μου ..Πολυ τζαναμπετισσα ειναι αυτη η μπουλουκα ..

Εγω εξακολουθω να κανω αιτησεις κ βιογραφικα δεξια κ αριστερα ..μου εχει τυχει μια πολυ καλη περιπτωση παρα το γεγονος οτι θα πρεπει να κανω καθημερινα 25χιλ πηγαινε κ 25χιλ ελα ..Δεν εχω ομως την πολυτελεια για κατι αλλο προς το παρον ..

Σας φιλω , παω να διαβασω οσα εχετε γραψει .. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας τσούπρες!!!!

Πήγα χθες για το νυφικό και εξελίσεται σε σούπερ ωραίο!!! Πώπω...πλησιάζει ο καιρός! 3 εβδομάδες ακριβώς έμειναν!!!!

Κική μου θα βγούν τα δοντάκια....μην αγχώνεσαι! Αργά η γρήγορα θα εμφανιστούν όλα!!! Όσο για την πεθερά μου.... είναι αστέρι γιατί έκανε για νύφη ένα μεγαλύτερο αστέρι! χαχαχα!!!! :lol:

Σοφία μου ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!! Δεν ήξερα για το Τζόνσονς και έχει πάρει η μαμα μου ένα για να πλένει τον μικρό όταν είναι στο σπίτι της... θα το εξαφανήσω! Όσο για το μπάνιο, εγώ από νεογέννητο τον έβαζα στην μπανιέρα, μέσα στο μπανάκι του, και τον έπλενα με το τηλέφωνο. Δεν του έβαλα ποτέ κάτι για να καλύψω τα αυτάκια του. Απλά μετά το μπανιο τα σκουπιζω καλά με μια πετσετούλα και 1 φορά την εβδομάδα τα καθαρίζω με παιδική μπατονέτα.

Ευα μου χάρηκα για την δουλειά αν και η απόσταση είναι μεγάλη... αλλά με τέτοιους καιρούς τί να κάνεις;;; Θα κανονήσω πάντως να πιούμε καφεδάκι μετά το γάμο!

Πάω να ετοιμάσω το τραπέζι και τα λέμε άλλη ώρα.

Φιλακια σε όλα τα μικρούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες..Επιτελους βρηκα χρονο να γραψω!!

Ειχε ωραιες μερες και βολταραμε λιγο με τον Θανο..Εχει ακομα βηχα αλλα εχει και συναχι που ειναι το πιο σπαστικο..Τωρα μολις ανοιγει η πορτα,τρεχει και θελει να βγει εξω..Που να ζεστανει κι ολας ο καιρος..Αχ κοριτσια μ'εχει σκασει αυτες τις μερες με το φαγητο,δεν τρωει τιποτα!!Τον πιανω με το ζορι αγκαλια και τον ταιζω,τι να κανω?Βλεπω οτι και τα δικα σας κανουν απεργια πεινας,αλλα θα ειναι σ'ενα γευμα,οχι σε ΟΛΑ!!Τι να πω?Ελπιζω να ειναι λογω δοντιων,αλλα παλι δεν ξερω..

Μαριλοο μου ελπιζω να μας βαλεις φωτο να σε καμαρωσουμε,ε?Αντε με το καλο κοπελα μου..Να ευχαριστηθεις καθε στιγμη του γαμου σου οοοοοοοοοοοοοοοοοσο μπορεις!!

Σοφακι μου,πολυ ανατριχιαστικο αυτο,σιγουρα θα βοηθησουμε..Και αυτο με το τζονσονς δεν το ηξερα,και εγω αυτα εχω,αλλα εχω και chicco..Τι να πω?Εγω που τον κανω μπανιο ορθιο,δεν βαζω βαμβακι αλλα μετα του χτυπαω ελαφρια τα αυτια με την πετστετα στο πλαι..Πρεπει να βαλουμε βαμβακι?Δεν το σκεφτηκα να σου πω την αληθεια..

Κικη μου ειναι μια πολυ δυσκολη φαση αυτη με τα δοντια!!Υπομονη,τι αλλο μπορουμε να κανουμε?Ελπιζω να βγουν συντομα,μπας και χαλαρωσουμε λιγο..Ασε εγω τι να πω που εχουμε ακομα 3?Και το τριτο πριν καμια βδομαδα εσκασε!!

Ευα μου αν ειναι καλη περιπτωση,μην σκεφτεσαι την αποσταση..Τι να κανεις?Αφου δυσκολα βρισκονται δουλειες και σιγουρα θα υπαρχουν και μειονεκτηματα..Μακαρι να πανε ολα καλα!!Καλα η μικρη πρεπει να ειναι πολυ τσαουσα,ε?Την βλεπω σε λιγο καιρο να κανει κουμαντο τις μεγαλες.. :lol::lol:

Ιωαννα μου μεγια το δοντακι σας,σιδερενιο..Αντε τουλαχιστον να ηρεμησει λιγο το παιδι..

Αθηνουλι μου ωραια ιδεα με την ομελετα..Την εκανες τελικα?Αληθεια κολοκυθοπατατες πως κανεις?Στην κατσαρολα?Μου αρεσε και αυτο..Αχ ξεκινησα διαιτα και ολα μου φαινονται τοσο νοστιμα..μιαμ μιαμ...Μαλλον ΠΕΙΝΑΩ!!!

Αυτα μανουλιτσες μου γλυκες..Πολλα φιλακια στα μπεμπακια μας..Καληνυχτα

Αχ κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες! Τι μου κανετε; Εχω μερες να πω και μου λειψατε!! Πολλη απεργια πεινας βλεπω....μονο εμας δε μας πιανει με τιποτα αυτη η αρρωστια :lol::lol: Σημερα πηγαμε εκκλησια να την κοινωνησουμε και 1η φορα δεν εκλαψε, αντιθετως κοιτουσε και απορημενη τα αλλα παιδακια που σπαραζαν. Ετρεχε και φιλουσε τις εικονες κανοντας δυνατα "μαααα" και γενικα μας κοιτουσαν ολοι :oops::oops: Εχει αρχισει και κανει κυκλους γυρω απο τον εαυτο της εκει που περπαταει και πολλη πλακα αυτο. Επισης σημερα που την αλλαζα στο κρεβατι απο το μπανιο, γυρναω για μια στιγμη να βρω την μπλουζα της πιτζαμας της και οταν το ξαναγυρισα(μετα απο 2 δευτερολεπτα) ειχε κωλωσει και κατεβαινε απο το κρεβατι :shock::shock::shock: Δε φανταστηκα οτι μπορει να το κανει αυτο!!!!! Σημερα αποκτησαμε και την 1η της στολη, την εφερε η νονα της. Ειναι μελισσακι (αυτο που ηθελα, εντελως συμπωματικα!!!) και ειναι τελεια!!!! Εχει κολλημενα φτερα επανω, ειναι φορεματακι με φουρο και εχει κορδελακι με κεραιες!!! Δε βλεπω την ωρα να της τη βαλω. Αν και δεν το βλεπω με τη γριπη που κυκλοφορει να την πηγαινω σε καποιο παρτι, μαλλον στο σπιτι θα την επιδειξουμε :roll: Ειχα πει να την παρω στη γιορτη του σχολειου, αλλα πλεον ερχονται συνεχεια προειδοποιησεις για τη γριπη, οποτε με τιποτα! Προσεχτε κι εσεις τα μωρα, μην τα πολυφερνετε σε επαφη με αλλα παιδακια.

Δημητρουλα την εδωσα την ομελετα κι επιτελους εφαγε αυγο, οσο για τις κολοκυθοπατατες, η μαμα μου τις εκανε, οποτε δεν μπορω να σου πω συνταγη :oops:

Σοφουλι ποια ειναι ακριβως η επικικδυνοτητα του Jonsons ;;; Σε τι βλαπτει και ειναι στη λιστα; Εγω τη χρησιμοποιω αυτη τη μαρκα απο τοτε που γεννηθηκε, το ξερει και η παιδιατρος και δε μου εχει πει κατι σχετικο.

Καλυπτετε ολες τα αυτια τους στο μπανιο; Εγω δεν το εχω κανει ποτε, πλην απο τοτε που ηταν νεογεννητη. Αφου ειναι καθιστη, πως να μπει το νερο μεσα; Μαρυλου, τι μπατονετες ειναι αυτες; Δεν τις ξερω. Εμας η παιδιατρος τις απαγορευει δια ροπαλου. Οποτε τα καθαριζω με πετσετουλα.

Ευουλα μου με το καλο σου ευχομαι να πιασεις δουλεια. Δε νομιζω οτι αυτη η αποσταση ειναι και πολυ μεγαλη. Ο Κωστας κανει καθε μερα τα 3πλασια χιλιομετρα απο αυτα που λες. Νομιζω οτι πλην Αθηνων τα 20+ χιλιομετρα σας φαινονται, αλλα δεν ειναι και τοσο τρομερα. Αν εχεις που να αφησεις την Αριαδνη, πηγαινε, θα ξεφυγεις και λιγο.

Σας καληνυχτιζω!!! Καλη βδομαδα σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πρωί πρωι σήμερα με έβγαλαν έξω από τα ρούχα μου... [smilie=angry5.gif] Πήγε χθες βράδυ η μαμά μου να μοιράσει ορισμένα προσκλητήρια στην γειτονιά και μια "φιλη" της (που δεν γουστάρω καθόλου) της είπε ειρωνικά " γιατί θα παντρευτεί σε αυτήν την εκκλησία; είναι μικρή... δεν σκεφτηκε τον κόσμο που θα ξεπαγιάζει;" και η χαζή η μαμά μου πήρε το μέρος της!!!!! ~x(

Εδώ στο Ηράκλειο είναι πολύ λίγες οι μεγάλες εκκλησίες και από τις οποίες καμμία δεν νομίζω να χωράει 700 άτομα. Εκτός αυτού, είναι σε γειτονιές και οι δρόμοι μας εδώ είναι πολύ στενοί. Φανταστείται πως μια λεωφόρος εδώ, είναι στο πλάτος όπως τα στενά στο Παγκράτι! Ο κόσμος δεν θα είχε κάπου να παρκάρει και επειδή δεν ήθελα να τους ταλαιπωρήσω αποφάσησα να γίνει η στέψη στο εκκλησάκι του κέντρου. Χωράει καμιά 100 άτομα αλλά έχει τέντες στην αυλή και μπορούν οι καλεσμένοι να είναι εκεί. Επίσης νομίζω πως το κέντρο έχει γιγαντοοθόνες και προβάλει μέσα στην αίθουσα τον γάμο.

Εχω εκνευριστεί τόοοσο πολύ που είμαι έτοιμη να πάω να της πάρω πίσω την πρόσκληση.... αλλά δεν με αφήνει η κυρία μητέρα μου. :evil:

Αθηνά μου, είναι κάτι μπατονέτες που στην άκρη είναι λεπτές και το υπόλοιπο βαμβάκι είναι χοντρο και δεν χωράει να μπει στο αυτάκι. Οπότε μόνο με την ακρούλα σκουπίζει κανείς την αρχή της τρυπούλας του αυτιού (τι ωραία που το είπα!!! ). Σε παιδικά καταστήματα, σε φαρμακεία ίσως και σε μεγάλα σουπερ θα τις βρεις. Και εμένα η παιδίατρος δεν αφήνει να χρησιμοποιήσουμε κανονικές μπατονέτες. Και τις παιδικές μόνο μια φορά την εβδομάδα για να καθαρίζουμε το κερί που τυχόν έχει τρέξει. Με πετσετούλα σκουπίζω και εγώ τα αυτιά του κάθε βράδυ μετά το μπάνιο.

Σοφία μου πολύ συγκινήθηκα με την ιστορία του μικρού.... :( Ευχομαι να γίνει καλά το μωράκι και να βοηθήσει ο κόσμος όσο μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά στις ερωτευμενες.... ;)

Πολλά τα νέα και το πιο σημαντικό είναι αυτό το μικρό αγοράκι που χρειάζεται τη βοήθειά μας...Πολύ στενοχωρήθηκα, ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά. Ευτυχώς ακριβώς δίπλα στο γραφείο μου έχω Αγροτική, κρατάω και λεφτά πάνω μου και θα πάω να καταθέσω. θα το πω και στα παιδιά εδώ, όποιος θέλει και μπορεί να συνδράμει, είναι για καλό σκοπό.

Κορίτσια, τέρμα η απεργία πείνας και η γκρίνια του Γιώργου. Με το που έσκασε το δοντάκι, αυτόματα (το εννοώ, από τη μια μέρα στην άλλη) έγινε άλλο παιδί. Το πόσο διασκεδάσαμε το ΣΚ δε λέγεται. Όλο βόλτες, γέλια, παιχνίδι και από φαί άλλο τίποτα. Ρόδισε το μαγουλάκι του....Βγήκε ο κάτω αριστερός κοπτήρας και είναι έτοιμοι να σκάσουν ο αντίστοιχος δεξιός και ένας τραπεζίτης. Το αγόρι μου, πρέπει να υπέφερε. Οπότε, όταν μου ξανακάνει τέτοιο σκηνικό αφαγίας, θα ξέρω....δεν είναι λόγω μιζέριας στο φαγητό. Αυτό το λέω για τη Δήμητρα και για την Εύα. Μη σκάτε κορίτσια, θα ξαναφάνε (σας το λέω γιατί το έπαθα, κι ο Γιώργος όλη μέρα με γάλα ήταν και με το ζόρι λίγο φρούτο και κρέμα - 5-6 κουταλιές). Όσο για τη δουλειά, Εύα μακάρι να σου κάτσει και μη σκας για την απόσταση, δεν είναι τραγική. Φαντάσου ότι στην Αθήνα, στο χρόνο που θα κάνεις εσύ 25 km εμείς κάνουμε 5 από την κίνηση :lol::lol::lol:

Μαριλού μην ασχολείσαι με την κάθε θείτσα που λέει τη μ....κία της. Εσύ κοίτα να περάσεις καλά στο γάμο σου. Κακά σχόλια πάντα θα υπάρχουν ακόμα και τέλεια να είναι όλα. Αν ο άνθρωπος είναι κακεντρεχής, θα βρει κάτι να πει. Οπότε (όπως λένε και στα Βόρεια) Κλάιν Μάιν ον λάιν.... :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες!!!!Πως τα περασατε το σκ?

Εμεις ειχαμε παει σε μια εκθεση με τον Νικο που μας αφορουσε και για πρωτη φορα αφησαμε την Δαναη στους παππουδες και πηγαμε βολτα οι δυο μας!Βεβαια περασαμε πολυ ωραια γιατι πηγαμε για καφε στα παλια μας λημερια αλλα απογοητευτηκαμε με την εκθεση γιατι φανηκε το προβλημα που υπαρχει στην δουλεια μας....anyway...

Η μπουμπου μου εχει παραζωηρεψει τελευταια! Προχθες που ειχαμε παει βολτα με κατι φιλους κυνηγαγε τον γιο τους με εναν σπαιντερμαν στο χερι! :)):)) Μην με ρωτησετε γιατι....δεν ξερω!!!!!!Και μαλλον ετοιμαζεται να βαλει για δημαρχος γιατι χαιρεταει ολον τον κοσμο!!!!!!!!! :D:D=))=))=))

Απο φαγητο παμε μια χαρα μεχρι να ξεκινησει το επομενο δοντι και να κατεβουμε σε απεργια!

Δημητρα θα σου προτεινα να μην τον πιεζεις στο φαγητο.Αν ετοιμαζεται να βγαλει δοντακια ποναει πολυ και λογικο ειναι να μην εχει ορεξη.Και εμενα η Δαναη ετσι εκανε...Και τι δεν εχω διαβασει και ψαξει στο ιντερνετ γι αυτο.Λενε να μην τα πιεζουμε και εχουμε αντιθετα αποτελεσματα οταν μεγαλωσουν. Γιατι για να λεμε την αληθεια μας εγω ειχα αγχωθει παρα πολυ.Ιδιαιτερα μετα απο αυτο που μου ειχε κανει η παλια παιδιατρος....Ελπιζω να μην με παρεξηγησεις

Αθηνα μου η μπουμπου σου ειναι πρωτη!!!!Σκετη ζουζουνα!!! Με γεια και η μελισσουλα!

Ευακι μου δεν ειναι τοσο μακρια η δουλεια. Οταν ημουν Αθήνα εκανα καθημερινη εκδρομη!

Κικη μου με γεια το δοντακι!

Μαρυλου μου μην πολυσκοτιζεσαι με τις κακιες του κοσμου!Αγνοησε τους! Λιγοι ειναι αυτοι που χαιρονται με την χαρα σου. Απολαυσε την ολη διαδικασια γιατι αξιζει! Μην ξεχνας οτι γινεται για εσενα και τον αντρουλη σου... :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...