Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

την τρίτη 5 Οκτωβρίου έχουμε ραντεβού και ελπίζω να μας πουν τι ειναι γτ την προηγούμενη φορά ειχε τα ποδαράκια του ψηλά και κλειστά και δεν μας αφησε να το δουμε!!! ειναι και παιχνιδιάρικο το χρυσο μου :lol:

απότι διάβασα τωρα αρχίζουν να φτανουν κάποιοι ηχοι σταυτακια τους οπότε ήρθε η ωρα για κανα τραγουδάκι...δεν ξερω ομως τι να πιάσω?παραδοσιακό ή κανενα πιο μοντέρνο? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ααα καλέ την άλλη εβδομαδα θα πας!!! Μακάρι να σου πουν τι είναι!!! Εμένα ο γιατρός θα με δει σε 1 μήνα ξανά αλλά έχω αποφασίσει από τωρα στις 2 εβδομάδες να πάω να κάνω έναν υπέρηχο μήπως και δω το φύλο....

αλήθεια τι θέλεις? αγοράκι ή κοριτσάκι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα δεν μενδιαφερει καθόλου το θέμα...χαιρομαι οταν φανταζομαι κ τα δυο :D:D γερο ναναι το νινι μου μονο. απλώς ειδα δυο φορες στον υπνο μου οτι εχω αγορακι :roll: το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν ξερω πως να φανταστω το δωματιακι του - ροζουλιφουξια? - ή τυρκουαζοπετρολγαλαζιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σαμάνθα εσύ ρώτησες για τη θρομβοφιλία? Θέλεις προσωπικά να την κάνεις ή σου είπε ο γιατρός? Όλο το πακέτο στο Ιασώ κάνει 295€, αλλά δεν συνιστάται όλο αν δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πιο απλό είναι στα 220€ περίπου. Δεν ξέρω για δημόσιο νοσοκομείο...

Σε μια βδομάδα έχουμε γιατρούλη! Μακάρι να είναι όλα μα όλα οκ και το νινί καλά. Ανυπομονώ ν' αρχίσω να το ακούω, ώστε να ξέρω βρε παιδί μου ότι όλα είναι μια χαρά! Να δούμε αν τελικά θα επιβεβαιωθεί το αγοράκι ή αν θα μας κάνει εκπληξούλα κ θα είναι κοριτσάκι!!!

Σήμερα αρχίζει πάλι να με πιάνει πόνος αριστερά, λίγο πιο κάτω από τη μέση.... είχα πάθει μια άσχημη ψύξη το 2006 κ από τότε απέκτησα ευαισθησία :shock: . Θα ρωτήσω το γιατρό αν επιτρέπεται η counterpain (κρέμα που καίει για τους αθλητές).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε?εγω μια χαρα δυστηχως ακομα δεν εφαγ κλωτσιτσα :twisted: ,μακαρι να ειναι καλα,κατα τα αλλα ολα καλα,φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie γεια σου!

Ναι εγώ ρώτησα για θρομβοφιλία...Εσύ έχεις κάνει? Πώς μπορώ να γνωρίζω εάν έχω πρόβλημα εάν δεν κάνω τις εξετάσεις??

Ο γιατρός λέει μετά τις 3 αποβολές κανουν και με εκνευρίζει η προσέγγισή σου...

Με το καλό το ραντεβού την άλλη εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

κοριτσια τωρα μου μπηκαν ψιλοι σταυτια -γαμωτη μου οχι το ενα κανει το αλλο δεν κανει...- :-w:-w

εχω πεταξει το κουτι..

το VICKS επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη????????????????????

- μονο μαυτο ανοιγει η μυτη μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,τι κανετε? και η ανησυχιες συνεχιζονται............ κουκιδιτσα μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα δεν ξερω,παρε το γιατρο σου να σου πει.φιλια σε ολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha την έκανα την εξέταση της θρομβοφιλίας στην 6η εβδομάδα, δλδ στον προγεννητικό. Ο γιατρός είπε ότι είναι προαιρετικό και ότι 1/12 ζευγάρια αντιμετωπίζουν τέτοιο θέμα. Όμως, αποφάσισα να την κάνω, παρά τον προαιρετικό χαρακτήρα της. Το full πακέτο φαντάζομαι το κάνουν οι γυναίκες που έχουν ιστορικό κάποιας αποβολής. Νομίζω ότι αυτή η αποψη με τις 3 αποβολές κ μετά ψαχνόμαστε είναι λίγο "κάπως"......... Καλύτερη η πρόληψη. Ρώτα τον γιατρό αν χρησιμεύει τώρα πια σε κάτι, το να κάνεις τη θρμβ/λία ή αν δεν υπάρχει πια καμια περίπτωση κινδύνου.

Κουκίδα, γεια! μήπως να ρωτούσες τον γιατρό αν είναι καλύτερο αυτό το "φυσικό νεράκι" που είναι σε καψουλάκια κ τα βάζουν στη μυτούλα των μωρών???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ακουστε τι ακουσα δηλαδη θα τρελαθω εντελως δεν κανει λενε να τρωμε τυρι κ ειδικα φετα καλα ειμαστε σοβαροι τι ειναι αυτα τα εχω παρει εντελως [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορω να ακουω αλλες μαλ.......ες, συγνωμη βασουλα δεν εννοω για σενα!!!! αν ειναι δυνατον,εγω εχω ρωτησει κοπελες που ετρωγαν τα παντα και εχουν μια χαρα παιδακια τωρα και πανεξυπνα!!!!! δεν θα μας τρελανουν τελειως...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος το ειπε αυτο ρε Βασουλα??? ΕΛΕΟΣ!!! τι θα τρώμε...συγνωμη κιολας!!!! :lol::lol::lol:

λοιπον φιλος γιατρος απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου ελεγε- θα τρως ΑΠΟΛΑ και θεωρει υπερβολες τα μη κ τα οχι οταν δεν υπαρχει βεβαια καποιο άλλο προβλημα υγειας..

τυρια κρεμες και τυπου μακρας ωριμανσης ξερω οτι αποφευγονται..λογω...μυκητων που αναπτυσσονται(κ τα κανουν κ πιο νοστιμα :!: )

ουφ...μην γινουμε ακραιες με το φαγητο...τι λετε κ σεις?

εχω physiomer για την μυτη....τιποτα δεν μου κανει.....

αλλα ειμαι ηδη καλυτερα σημερα οποτε δεν βαζω αλλο VICKS . σε αλλες ιστοσελιδες λεει οτι επιτρεπεται- αλλα εχει καμφορα μεσα...τεσπα.. :geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φέεεεεεεεεεεταααααα που λέει κ το αγοράκι της διαφήμισης... κοινώς, ας χαλαρώσουμε. Βασούλα μου, ποιος καλός άνθρωπος το είπε αυτό? Εγώ δεν την πολυέτρωγα, αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη την τσακίζω μαζί με αγγουροντομάτα κ πιπεριά. τέλειος ο συνδυασμός!

Κουκιδούλα, κουράγιο με τη μυτούλα! αφού πάει καλύτερα, μια χαρά λοιπόν. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μην πολυακους και τι λεει ο καθε ενας,μονο ο γιατρος σου ακου τι θα σου πει,μερικοι νομιζουν οτι τα ξερουν ολα,θα συμφωνησω οτι δεν κανει να τρωμρ ροκφορ για ευνοητους λογους αλλα η φετα του θεουλη τι εχει?κουκι μου περαστικα σου,εισαι αρρωστουλα δεν το προσεξα οτι το εγραψες καπου,να σου πω το βικς απο οσο ξερω μπορεις να το χρησιμοποιησεις στην εγκυμοσυνη για εισπνοες αλλα σιγουρα ρωτα τον γιατρο σου,πριν κανεις οτι δηποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω τωρα και 3,5 μηνες δεν εχω φαει τα αγαπημενα μου λουκανικακια....... :cry::cry::cry::cry::cry: αλλα δεν πειραζει.... μολις γεννησω θα γινει χαμος...... :@):@):@):@):@):@):@)3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O:o):o):o):o):ymparty::ymparty:8-}8-}8-}:)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Επέστρεψα!

Επιτέλους σήμερα μας συνέδεσαν το ίντερνετ και μπορώ να μπαίνω άνετα! Όχι και τόσο άνετα, δηλαδή, αφού δε βγάζω άκρη με το καινούριο μάμμυ...

Εσείς τι κάνετε; Εμείς μετακομίσαμε, και προσαρμοστήκαμε αμέσως στο καινούριο μας σπίτι.

Χτες μου ήρθε για πρώτη φορά περίοδος μετά την απόξεση. Πολύ αίμα, ευτυχώς που αύριο είναι αργία εδώ,κι έτσι δε θα χρειαστεί να πάω σχολείο. Σήμερα κουτσά-στραβά θα τα βγάλω πέρα.

Ξέρει καμία πώς μπορώ να αλλάξω ψευδώνυμο; Το Θέλω να γίνω μαμά! δε με εκφράζει καθόλου και είναι καιρός που ήθελα να το αλλάξω, πριν την εγκυμοσύνη. Όσο και να το ψάχνω, όμως, δεν βρίσκω πώς γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ΘΝΓΜΑΜΑ!!!!!!!!!

επιτελους! αντε με το καλο- καινουρια σχ. χρονια- καινουριο σπιτι- καινουρια διαθεση βλέπω και χαιρομαι πολυ!!!

να εισαι καλα και να μπαινεις να τα λεμε!!!!

θελεις να αλλαξεις το user name- για μπες στα πρωτα-πρωτα ποστ της λιστας με τα θεματα- εκει απαντα κ ο admin. μηπως και σε κατατοπισει.

φιλια @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι ειναι βλακειες αλλα με εκνευριζει οταν ακουω δεν κανει το ενα δεν κανει το αλλο εγω πιστευω οτι μπορουμε να τρωμε τα παντα αλλα με μετρο κ λιγη προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Άννα Μαρία!!! Καλορίζικο το νέο σας σπίτι!!! :D:D

Να αλλάξεις το όνομά σου γιατί είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ :lol::lol:

Κάπου είδα οδηγίες στις ανακοινώσεις, αν δεν βρεις ακρη διαφορετικά ρώτα τους admin!

Άντε να μας πεις και τα σχέδια σου και τα νέα σου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε? πως πανε τα κοιλιδακια μας??? ααχχχχ εγω οπως καθε φορα που εχω ραντεβου με το γιατρο... ειμαι σαν τρελη!! τρελο αγχος!!!ανυπομονω να το δουμε και να ειναι ολα καλα!!!! σε 2 ωριτσες εχω ραντεβου... λοιπον παω για μπανακι και τα λεμε το βραδακι! ελπιζω να ειναι ολα καλα και να σας ανακοινωσω και το φυλο!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια, τι κάνετε?

Εμείς χτες πήγαμε στο γιατρό και είδα πάλι το ζουζουνάκι μου που ήταν υπέροχο. Αλλά δεν μας έκανε το χατήρι να ανοίξει τα ποδαράκια του να δούμε τι είναι!!!! Επόμενο ραντεβού 1η Νοέμβρη και μου φαίνεται τόσο μακριά.

Ρώτησα για τις εξετάσεις και μου είπε ότι τις αιματολογικές πρέπει να τις κάνω με 2 βδομάδες διαφορά από τον υπέρηχο β επιπέδου. Τις αιματολογικές θα τις κάνω 17η εβδομάδα και υπέρηχο 19η εβδομάδα.

Εσάς τι σας έχει πεί ο γιατρός?

Καλή επιτυχία Σοφούκι

Φιλάκια Πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...