Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολουςςςςςςςςςςς!!!

χρυσα82 καλημεραααα!!!!!!!!

τελικα απο οτι καταλαβα αυτοι οι πονοι δεν ηταν εγκυμοσυνης,ξυπνισα με υπερβολικους πονους στην κοιλια και στην μεση,οποτε μου ερχετε περιοδος...καν δεν θα μπω στον κοπο να κανω τεστ!!!!!!!!!!

απλα θα περιμενω να ερθει η καταραμενη!!!!!!ξανα απογοητευτικα!!!!εκει που ημουν σχεδον σιγουρη!!!παλι λαθος καταλαβα!!!!!!!!!! :(:(:(:(:(

Καλημέρα και σεσένα Κατερίνα μου... Μην απογοητεύεσαι βρε... Θα έρθει και το μωράκι...

Θύμισε μου λίγο πόσο καιρό προσπαθείς? (αν το έχεις ξαναπεί sorry που ξαναρωτάω αλλά όταν είμαι στη δουλειά τα διαβάζω πολύ βιαστικά και μου ξεφεύγουν πολλά!) :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα θυμηθηκα τι ονειρο ειδα!!!!!πω πω ανατριχιασα!!

ειδα οτι ημουν στην παναγια τσαμπικα την μεγαλοχαρη στην ροδο!!!!

εκει πανε ζευγαρια που δεν μπορουν να κανουν παιδια!!!και συνηθως οταν προσευχονται και γραφουν στο βιβλιο την ευχη για να αποκτισουν παιδια!!

ειδα λοιπον και εγω οτι πηγα εκει και προσευχομουν και οτι εγραψα σε αυτο το βιβλιο,και αυτο το βιβλιο πηρε φωτια και οτι ηταν εκει ο αντρας μου και εσβησε την φωτια!!!!τι σημαινει αυτο??γιατι να δω τετοιο ονειρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa μου καλη σου μερα!!!!!

καλημερα anemosss!!!!

παω στον 10 μηνα προσπαθειων!!!!ειναι πολυς καιρος!!!!!αλλα πιστευα αυτο τον μηνα οτι θα εμενα εγκυος!!!!ημουν σιγουρη γιατι δεν ειχα αγχος ημουν δυνατη!!!!!αλλα μαλλον λαθος καταλαβα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου εγώ πιστεύω ότι βλέπουμε όνειρα για κάτι που έχουμε συνέχεια στο μυαλό μας... αν μας απασχολεί κάτι πολύ και το σκεφτόμαστε συνέχεια..βλέπουμε σχετικά όνειρα...διάβασε και το άρθρο παρακάτω... Και μη δίνεις σημασία στα όνειρα. :)

Ο εγκέφαλος δημιουργεί τα όνειρα, μέσω τυχαίων ηλεκτρικών δραστηριοτήτων. Κάθε 90 λεπτά τα εγκεφαλικά στελέχη στέλνουν ηλεκτρικές ωθήσεις μέσω του εγκεφάλου, χωρίς συγκεκριμένη εντολή.

Το αναλυτικό τμήμα του εγκεφάλου προσπαθεί απεγνωσμένα ν’ αναλύσει, να δώσει νόημα σ’ αυτά τα μηνύματα. Ο μόνος τρόπος για την κατανόησή τους είναι ένα όνειρο σε μεταφορική μορφή, συμβολική, αφού δεν έχει κυριολεκτική σημασία.Ο τρόπος που επιλέγει ο εγκέφαλός μας ν’ αναλύσει τις τυχαίες και ασυνεχείς εικόνες ίσως να μας λέει κάτι για τους εαυτούς μας. Πιθανώς το μυαλό να ‘εργάζεται’ πάνω στα βαθιά ριζωμένα προβλήματά μας, μέσω αυτών των λιγότερο απειλητικών και πλαγίων τρόπων – τη δημιουργία μεταφορικών ονείρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι δεν πρεπει να πιστευω ονειρα!!!!!!αλλα γιατι να δω τετοιο ονειρο απο που και οπου????

καλο θα ηταν να πηγαινα!!!!!γιατι δεν πολυ παω σε εκκλησιες και ισως ηταν ενα μυνημα!!!!ξερω εγω? πηρα την πεθερα μου και μου ειπε οτι ειναι κατι γρηγορο η φωτια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa μου καλη σου μερα!!!!!

καλημερα anemosss!!!!

παω στον 10 μηνα προσπαθειων!!!!ειναι πολυς καιρος!!!!!αλλα πιστευα αυτο τον μηνα οτι θα εμενα εγκυος!!!!ημουν σιγουρη γιατι δεν ειχα αγχος ημουν δυνατη!!!!!αλλα μαλλον λαθος καταλαβα....

Κοίτα 10 μήνες δεν είναι πάααρα πολύς καιρός αλλά ούτε λίγος... πάντως μελέτες λένε ότι όταν ένα ζευγάρι προσπαθεί οργανωμένα (δηλαδή επαφή ανα 2 μέρες) το ποσοστό επιτυχίας στους 12 μήνες είναι 25% οπότε μην αγχώνεσαι... αν χαλαρώσεις και ξεχαστείς είμαι σίγουρη ότιθα έχεις θετικό αποτέλεσμα...

Καλημέρα Άνεμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρισααα ποσεσ εφαγεσ???..μονο μια αλμιρι..και μια γλικια?? :roll::roll::lol::lol: αποκλιετεεεε...

λιπον ...να προλαβο ..πριν να μου κανι παραθιρισι...η σιμπεθερα μου....ασ κανο και τα καφεδακια μασσσσσσ....

λιπον..προτα για σασ που πινετε ελλινικο.... :lol::lol::lol: να μιν περιμενετεεεεε...

post-12392-13873935067644_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι δεν πρεπει να πιστευω ονειρα!!!!!!αλλα γιατι να δω τετοιο ονειρο απο που και οπου????

καλο θα ηταν να πηγαινα!!!!!γιατι δεν πολυ παω σε εκκλησιες και ισως ηταν ενα μυνημα!!!!ξερω εγω? πηρα την πεθερα μου και μου ειπε οτι ειναι κατι γρηγορο η φωτια!!!!

Μα το γιατί είδες τέτοιο όνειρο είναι εμφανές! 1ον θέλεις να μείνεις έγκυος και το σκέφτεσαι συνέχεια και 2ον απότι λές η ίδια δεν πάς εκκλησία και θεωρείς ότι είναι μήνυμα...

Η ανθρώπινη φύση μας μας κάνει να προσπαθούμε να ερμηνεύουμε τα πάντα...

Και να προσπαθούμε να βρούμε το φταίξιμο στον εαυτό μας αν κάτι δεν μας πάει καλά! ( το ξέρω αυτό γιατί το κάνω και εγώ)

Εσύ τώρα λές να επειδή δεν πάω εκκλησία ίσως γιαυτό βλέπω αυτά τα όνειρα και ίσως γιαυτό δεν μου δίνει ο θεός το μωράκι που τόσο θέλω... Εκεί ακριβώς μπαίνει ο παράγοντας της ελπίδας... Ελπίζεις ότι αν πάς στην εκκλησία θα μείνεις έγκυος... και ίσως μείνεις κιόλας... γιατί με αυτόν τον τρόπο θα ηρεμήσεις γιατί θα έχεις κάνει το σωστό και θα χαλαρώσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα να μιν ξεχασο..και το γλικο ..για το καφεεεεε

χρισααα μιν τρεχισ σπιτι να το φιαξισ και αφτο!! :lol::lol::lol: εχτεσ μολισ ιδεσ κρεπεσ...τα τσακισεσ στο σπιτι...μι το κανισ και σιμερα... :lol::lol:

post-12392-13873935067923_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε σιμπεθεραααααα?????????????...ορεεα η εξιπερετισι???? εεεεε?????????/ :lol::lol::lol::lol:

Μιά χαρά η εξυπηρέτηση αλλά καθόλου διαιτητική!!!! Θα πάρω μόνο τον καφέ....τα υπόλοιπα να τα φάνε όσες δεν είναι σε δίαιτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

σε μια γωνιτσα θα κατσω να κανω ενα τσιγαρακι....μιλια δεν θα βγαλω!!!!

ευχαριστω!!!! :lol:

γιατη καλε δεν μιλασ???

παλι καλα που εδο δεν μασ μαλονισ... :lol::lol::lol::lol: επιδι απο εκι..το ιδα..εβαλεσ κακο σκοπο... :lol:

σε παρακαλο εξιγισεμου..αφτην την φοτογραφια...εγο δεν την πολι καταλαβενο... :roll::roll::roll:

59092.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...