Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

Εφτασε η μεγάλη μέρα κορίτσια μου! Αυριο το πρωι γεννάω το αγοράκι μου! Εχω πολυ αγωνία!

Φιλιά σε ολες!

Ελινάκι μου εισαι κ εσυ πολύ κοντα! Με το καλό σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλε ποτε εφτασε ο καιρός γεννατε η μαλλον θαγεννήσατε! Να σας ζήσουν τα μωρακια antropaki kai Elinak να ειναι γερα και τυχερα! Πολύ χαιρομαι που κανατε και τα αδερφακια ξεμπερδέψατε. Ευχομαι απο καρδιας να ειναι όλα καλα και ευλογημένα.

Εμεις εχουμε γενέθλια το Σαββατο και ετοιμαζόμαστε η μικρη πλέον δεν βάζει γλώσσα μέσα της ειναι πολύ καλο παιδάκι. Ψαχνω και δουλεια αλλα τίποτα.

Πολλα πολλα φιλια σε όλες!!!

Και ενα γλυκο φιλι στα νεα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςκορισια μου!!!!!ευχομαι με το καλο να ηρθαν η να ερθουν τανεα μωρακια!!!!! η παναγιτσα μαζι σας!! ειμαι κ γω εγκυος, 4 εβδομαδων, μολις το εμαθα..ευχομαι ολα να πανε καλα κ για μας...φιλακια πολλα σε ολες και στα ζουζουνακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακι κι Τζενουλα συγχαρητηρια και καλη λοχεια! να σας ζησουν τα μωρακια σας!

Εφη μου συγχαρητηρια και σε σενα και καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

χρονια πολλα Λαμπρινη μου! να χαιρεσαι το παιδακι σου!

χρονια πολλα στα μωρακια της παρεας που εχουν γενεθλια αυτο το διαστημα!

εμεις ειμαστε απο τις μικρουλες της παρεας, τελη επομενου μηνα!

φιλια σε ολες και ολα τα μωρουλινια σας με υγεια παντα!!!

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

τι κάνετε? εμείς μια χαρά, μεγαλώνουμε...

στα κορίτσια μου γέννησαν να σας ζήσουν τα μωράκια!!! αλήθεια πείτε κ σε εμάς πως τα βολεύετε με δυο παιδιά. Πρέπει να είναι τέλεια αλλά και πολύ κουραστηκά...

Έφη μου με το καλό....όλα να πάνε καλά κ να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Οι υπόλοιπες και στα δικά μας!!!

Λαμπρινή μου μην αγχώνεσαι, όλος ο κόσμος πλέον έτσι είναι...δύσκολα τα πράγματα..

υπομονή κ πίστη κ πάνω από όλα υγεία.

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ να μας ζήσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalispera koritsia mou!

xronia polla sta morakia pou ekleisan ta 2 tous xronia.

gennisa tin proigoumeni deftera tin mpoumpou 3.200 me fisiologiko toketo. mas mperdeftike i mikroula sto loro alla tin glitosa tin kaisariki. ka8isa sto maieftirio mono 3 meres k ir8ame spiti. pros to paron 8ilazo . o andreas ta brike ligo skoura alla den einai epi8etikos , kirios se klama tou bgike i zilia, xalasame k ligo ton ipno mas alla mera me ti mera ta pame kalitera.

konna mou, einai ligo diskolo me dio mora , san didima einai se toso kontini ilikia , kirios giati 8elei poli prosoxi k to proto kai mazi me to 8ilasmo ta exo brei ligo skoura. alla eftixos me boi8ane oi giagiades.

efi me to kalo ki esi to deftero moraki sou

an8ropaki na sou zisei kai sena to moraki sou.

xara efxaristo poli, ti kanei i nagia mas?

lamprini na xairesai tin koroula sou ! 8a bre8ei doulitsa eimai sigouri .

sas filo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες! Εο πρωτο μας παιδακι γεννηθηκε Φεβρουαριο του 2010 , οποτε ειπα να γραψω στην παρεα σας και χαρηκα πολυ διαβαζοντας οτι πολλες απο εσας εχετε η περιμενετε το δευτερο σας παιδακι. Και εμας ο μπεμπης μας ειναι μολις 15 ημερων !

Elinaki, anthropaki, να σας ζησουν τα μικρουλια σας.

Εφη τις καλυτερες ευχες και απο εμενα.

Θα χαρω να τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalosir8es avgi na sou zisoun k ta dio mpempakia!

to proto sou einai agoraki i koritsaki?

koritsia mou trexete me ta morakia sas? xa8ikame!

i mpempa megalonei , tin triti exoume paidiatro! o andreas ksenixtaei ta bradia pio poli apo tin mpempa. episis exei periorisei to mesimeriano. pou 8a paei 8a strosoume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου elinakki ! Και τα δυο μας παιδακια ειναι συνμιληκα λοιπον!!! :D Δυο αγορακια εχω και μαλιστα στον κατω οροφο μενουν τα ανιψια μου (αγορια και αυτα) . Γενικα τιποτα ρε ροζ σε αυτη την πολυκατοικια !!!

Ειμαστε τυχεροι γιατι μενουμε στη Νεα Μακρη και ειδικα το καλοκαιρι ολη την μερα σουλατσαρουμε !!! Τωρα θελω να δω πως θα μπορεσω να βγαινω και με τα δυο , θα προσπαθησω να εχω τον μικρο στον μαρσιπο!

Καλο βραδυυυυυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou.

xtes eixe adeia o antras mou ki epixeirisame tin proti bolta me tin mpempa.

ontos me ta dio einai zori , 8elei 2 atoma. ki ego to sk 8elo na dokimaso to marsippo. sto proto paidi de me bolepse.

avgi einai poli oraia i perioxi pou meneis eidika to kalokairi gia boltoules k mpania

sas filo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια! χαθήκαμε ολεσ, εχει πολύ καιρό να γραψει καποια!

Καταρχήν να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό οσες περιμένετε... καλό κουραγιο! Δύσκολο να εχεις 2 μωρα, αν δουλεύετε κιόλας... θέλει υπομονή.

Εμείς είμαστε πολύ καλα. Ο Γιάννης εχει γίνει ολοκληρο παλικάρι και έχει άποψη για όλα! Είναι αρκετά κακομαθημένος γιατί κάνει συνέχεια νάζια και οι παππούδες-γιαγιάδες δεν χαλάνε κανένα του χατίρι!!! Πρώτο και μοναδικό εγγόνι...Σε γενικές γραμμές τα πάμε πολύ πολύ καλά, αν και περνάει τελευταία μια φάση άρνησης και επιμονής... σε όλα όχι λεει και νευριάζει κιόλας! Θα περάσει, τι να κάνουμε.

Σας φιλώ όλες. Λαμπρινή, Ελινάκι, Χαρά,Εφη, Κων/να, Τζενη και όποια αλλη δεν μου ερχεται τωρα... να προσεχετε και να περνατε τελεια! Γραψτε νεακια. Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

kαλησπερα κοριτσια, βλεπω εχετε καιρο να γραψετε ολες..το ιδιο κ γω..παει χαθηκαμε..ευχομαι να ειστε κνα περνατε ολες καλα με τα ζουζουνακια σας..πωπω μεγαλωσαν τα κουτσουνα κια μας.....εγω ειμαι παλι εγκυος στην 21η εβδομαδα..σας φιλω ολες ..καλο καλοκαιρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματι μανούλες χαθήκαμε...Ελινάκι να σου ζησει η μπεμπούλα σου, Εφούλα μου με το καλό!!!! Ποπή μου κλασσικη συμπεριφορα 2χρονου!!! Ετσι κανει κ η δικια μου, το: οχι ποτε, παει συννεφο χεχε!!! Λοιπον σας βαζω φωτο του μπεμπη, τωρα ειναι 4 μηνων κ την μαιμους. φιλάκια πολλα κ βαλτε καμια φωτο να καμαρώσω τα μπεμπάκια μας. Σκεφτομαι εαν θελετε κ εχετε facebook να κανουμε μια κλειστει ομάδα να τα λεμε κ παλι! φιλια στα μωρούλια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια στ ην ομορφη παρεα απο τα παλια! Αχ κορίτσια πολυ χαιρόμαι με τα νέα σας μπράβο ήρθαν κι ερχονται κι αλλα μωρακια πολύ ευχαριστο με το καλο και να σας ζήσουν. Εγω ειμαι καλα ψαχνω για δουλεια αλλα ματαια, τουλαχιστον απολαμβάνω το κοριτσάκι μου και θα προσπαθήσω να κάνω αλλη μια προσπάθεια για αδερφάκι εχω μπει ήδη στη διαδικασία ivf και ελπίζω αυτη τη φορά να πετύχει. Η Σταυρούλίτσα ειναι κούκλα πολύ καλο παιδί κόψαμε και την πανα 2 μήνες τώρα, ειναι πολύ κοινωνική και σκέφτομαι να την παω παιδικό γιατι βαριέται μόνο του δεν εχει και ξαδερφάκια μικρα και κανει σαν τρελη μόλις δει παιδακια, εσεις θα τα γραψετε ή ειναι νωρίς.;

Ανθρωπακι ειναι κουκλος θεός ο μικρος να σας ζήσει και η μικρή ενα ονειρο.

Πολλα φιλια σε όλες να προσχετε!

Βαζω και φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalispera koritsia mou. girisame apo diakopes. tin alli ebdomada pao sti douleia. tin mpempa ti 8ilazo apokleistika edo k 5 mines k afti tin ebdomada tis dino k ligo kseno pou k pou gia na ma8ei to mpimpero. ton andrea ton egrapsa ston paidiko ksekina ton septembri. tin alli ebdoamada epistrefo sti douleia.

popi mou gia afto einai oi pappoudes k oi giagiades gia na ta kakoma8ainoun pantou k panta.

efi pos paei i egkimosini sou, pote gennas? 8a kaneis agoraki i koritsaki?

an8ropaki kouklia ta paidakia sou! o mpempis poli malli!!! emena i mpempa liges trixes. photo de bazo edo de 8elo na ta blepoun oloi , exo facebook den exo problima na kanoume omadoula sto face..

lamprini einai poli omorfi i kori sou. kali epitixia gia to deftero nini.

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κοριτσια!!!

Απο τον καιρο που εχει να μπω στο μαμμυ παρολιγο να ξεχασω τον κωδικο μου!!!

Κουκλακια τα παιδακια στις φωτο που βαλατε!

Λαμπρινη μου με το καλο η εξωσωματικη κ η δουλεια. Ασχολησου με κατι.... Δημιουργικο για να παει το μυαλο σου αλλου!

Ελινακι, Τζενακι να σας ζησουν τα μικρα σας!

Εφη μου, με το καλο, καλη ελευθερια!

Η Ναγια σε αυτη την φαση μας δοκιμαζει, ολους απο γυρω, για διαφορες αταξιες, ζαβολιες, ψεματακια.... Θα αρχισουμε παιδικο με το καλο...

Δεν καταφεραμε να κοψουμε την πανα γιατι σταματησε να κανει κακακια κ επινε φαρμακο για 1.5 μηνα για να κανει κακακια γιατι τα κραταγε, κ απο τοτε εγινε δυσκοιλια ενω ηταν ευκοιλια, οποτε δεν ειναι ετοιμη ψυχολογικα.

Λεω να δοκιμασω να της κοψω την πιπιλα, για να δουμε.... Ή μηπως ειναι νωρις?

Φιλια σε ολες κ να μην χανομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Και εγω μετα απο 2,5 χρονια και ξανα μπηκα στο μαμμυλαντ που εχετε εξαφανιστει ολες εχετε κανει και δευτερα και τριτα παιδια? :ymapplause:

ελπιζω να 'στε καλα ολες με τα παιδακια σας , εμενα ο Σπυρος μου ειναι 2 χρονων και 7,5 μηνων και ξεκινησαμε παιδικο σταθμο τωρα αρχες Σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Τι κανετε βρε παλιες μου φιλεναδες???? Χαθηκαμε τελειως!!!!

Ειχα να μπω παραααααααααα πολυ καιρο....την πατησα και εχω χαρουλινη με τον κωδικο.... :lol::lol::lol:

Επρεπε να ξαναγεμισει η κοιλιτσα μου για να μπω η γαιδουριτσα :oops::oops: αλλα αυτη ειναι η αληθεια,....επιτελους η κοιλιτσα μου ειναι παλι γεμιστη και αν και ειμαι στις πρωτες μερες , ακομα δε εχω παει γιατρο, ειμαι απιστευτα χαρουμενη.....

Θα χαρω πολυ να μαθω νεα σας....Φιλακια πολλα σε εσας και στα αγγελουδια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Κοριτσακια μου γλυκα χαθηκαμε ολες!

Εμεις ειμαστε καλα μεγαλώσαμε και κόψαμε και πιπιπλα τα χριστούγεννα το μονο που δεν εχουμε καταφερει ακόμη ειναι να παει στο κρεββατι της για υπνο. Ειχαμε και γενεθλια στις 18 και καναμε ενα πολύ ωραιο παρτυ. Με τον παιδικο ολα καλα εχουμε προσαρμοστεί πλήρως μόνο που κολλαμε ιωσουλες και δεν την πήγα καθόλου τον Ιανουαριο να ηρεμήσει. Εγω τελικα το καλοκαιρι δεν εκανα εξωσωματική μιας και δεν ανταποκρινόμουν στα φαρμακα ετσι δοκιμάσαμε με φυσικό κύκλο συλλέξαμε ωάρια τα καταψύξαμε γονιμοποιημένα και τον Ιανουάριο εκανα εμβρυομεταφορα και δοξα το θεο ειμαι και παλι εγκυος τώρα ειμαι 2 μηνών ακριβως. Δουλεια φυσικα δεν βρηκα κατι αξιόλογο αλλα ελπίζω οτι σε λιγα χρονια θα βρω να εχω ξεπετάξει και το μωρακι που ερχεται.

Πολλα φιλια σε ολες!

Μην χανεστε γραψτε τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Συγχαρητηρια στις μανουλες με τις γεμιστες κοιλιτσες!!!!

Μπραβο σε ολες σας!

Χαθηκαμε .... Δεν μπαινω καθολου πλεον,

Φιλια σε ολα τα παιδακια κ στις κοιλιτσες!

Καλη ελευθερια στις εγκυουλες της παρεας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...