Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για όσες πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο


IreneValadia

Recommended Posts

Α, καλέ, τα χτεσινά μου δεν έγραψα!

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί με τυρί.

Ένα πιάτο κριθαράκι με λαχανικά (καρότο-αρακά-κρεμμύδι-μαϊντανό-άνιθο) με φέτα και 3 ελιές Καλαμών.

Ένα ποτήρι φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι.

Ένα πιάτο κριθαράκι χωρίς φέτα και ελιές (είχαν τελειώσει).

Μία μεγάλη μπανάνα.

Ένα ποτήρι ζεστό γάλα.

Πώς σας φαίνονται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ερθει στην πατριδα σου μου αρεσε πολυ πηγα λευκωσια και λεμεσο αν και νομιζω δεν μας πολυσυμπαθουν εκει δεν ξερω αν ετυχα τα ατομα παντως πολυ ομορφα ειναι ισως και καλυτερα απο εδω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Οι χτεσινές αμαρτίες:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Διάφορα κρεατικά σχάρας (μία σεφταλιά, ένα μικρό μπιφτέκι γεμιστό με πιπεριές και τυρί και ένα μικρό φιλετάκι κοτόπουλο), λίγο μπουγιουρντί, μερικές τηγανιτές πατάτες και σαλάτα με ρόκα, μαρούλι, λάχανο, λιαστή ντομάτα, παρμεζάνα και ελιά (όπως καταλαβαίνετε, βγήκαμε έξω για φαγητό, επειδή ήταν τα γενέθλια του άντρα μου).

Ένα μικρό κομμάτι τούρτα καραμέλα.

Ένα ποτήρι φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι.

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, φιλέτο κοτόπουλο, τυρί και μουστάρδα.

Ένα μίνι χαλουμοπιτάκι.

Μία μεγάλη μπανάνα.

(Φατσούλα που παίζει την αδιάφορη).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Δεν έγραψα γιατί έτρεχα όλες τις ημέρες και γυρνούσα κατάκοπη στο σπίτι...φυσικά τώρα ούτε που θυμάμαι τι έφαγα χθες!

τα σημερινά μου (εξω για φαγητό, για ψαράκι στην Σμαράγδα στην Πέυκη :lol::lol::lol: μιαμ μιαμ)

είστε έτοιμες ?? κρατηθείτε... χιχι :lol::lol::lol:

-3 μικρά κολοκυθάκια βραστά

-2 μικρά λαχανοπιτάκια

-2 καλαμαράκια τηγανητά

-1 ψητό μπαρμπούνι

-μια μεσαία μερίδα φαγκρί ψητό

-λίγο σαλάτα

-λίγο ψωμί

-3-4 πατάτες τηγανητές (είδατε εγκράτεια ε??)

-μισό πιάτο πολύ ωραία ψαρόσουπα!!!!

-μια μπουκίτσα γλυκό (ραβανί)

-2 kellogs bar

-2 μανταρίνια

-1 ελληνικό μέτριο

Αύριο θα φάω πάλι!

Άννα Μαρία τι είναι το μπουγιουρντί? Βλέπω πέρασες και εσύ καλά ε? Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου :D:D:D

Εμένα μου αρέσει και η Μυτιλήνη και η Κύπρος (αρκεί να μην πέσω στον καύσωνα του καλοκαιριού!!!)

τώρα η Πάτρα...έχω πάει 1-2 φορές αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη!

άντε κορίτσια από αύριο πάλι δίαιτα!!! φιλιάαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, Σαμάνθα, έχεις φάει όλο το Βόσπορο! Καλέ, εσύ δεν άφησες λέπι για λέπι!

Το μπουγιουρντί είναι φέτα ψητή με ντομάτα και πιπεριά! Καλά, δεν έχετε εσείς εκεί πέρα; Είναι μακεδονικό μεζεδάκι! Η ταβέρνα που πήγαμε είναι ελληνική, γι' αυτό και είχε. Δηλαδή, κι αυτοί τώρα το έβαλαν στο μενού τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! :D:D:D

λοιπόν εγώ ήξερα άλλη ερμηνεία για το μπουγιουρντί:

Τουρκικής και δη Οθωμανικής προελεύσεως λέξη, που χρησιμοποιείται συχνά στα Νέα Ελληνικά [ρ. buyur «διατάζω», «buyrultu»επίσημη γραπτή διαταγή]. Αναφέρεται πρωτόλεια σε έγγραφη διαταγή, σε επίσημο έγγραφο της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας. Σήμερα χρησιμοποιείται όταν αναφερόμαστε σε επίσημο έγγραφο, με δυσάρεστο συνήθως περιεχόμενο, εν είδει λογαριασμού ή υποχρεωτικής πληρωμής.

πχ:

- Θα βγούμε αύριo;

- Αδύνατον, μου ήρθε το μπουγιουρντί της εφορίας και δεν ξέρω από πού να φύγω. Ξεκινάω συντηρητική ζωή και κλείνομαι μέσα επ' αόριστον! :lol::lol::lol::lol::lol:

αλλά και από ότι βλέπω:

Βορειοελλαδίτικο πιάτο, κυρίως της ταβέρνας, που αποτελείται από τυρί τοποθετημένο σάντουιτς ανάμεσα σε δύο αλουμινόχαρτα και ψημένο στο φούρνο.

Λέγεται και φέτα ψητή.

Μαζί με τη φέτα συνήθως μπαίνουν κομματάκια καυτερής πιπεριάς κι ένα μεγάλο κομμάτι ντομάτα. Στη συνέχεια τα δύο αλουμινόχαρτα σφραγίζονται περιμετρικά ώστε να κρατήσουν μέσα τα ζουμιά. Το κλείσιμο γίνεται τυλίγοντας τα άκρα σαν πάπυρο, κάνοντας έτσι το πακέτο να μοιάζει κυριολεκτικά με μπουγιουρντί (βλ. έτερο ορισμό και συνταγή).

πχ

- Θέλετε και κάνα ορεκτικό;

- Φέρε μας ένα μπουγιουρντί, μια πιπεριά του αράπη και μια μελιτζάνα ζωντοχήρα. :lol::lol:

Κάτι σαν φέτα σαγανάκι δηλαδή! Διαλέξτε και πάρτε οποια ερμηνεία θέλετε :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία εμείς δεν τρώμε από Βόσπορο αλλά από Ιχθυόσκαλα Κερατσινίου (μη φανταστείς τίποτα σπουδαίο...αλλά εντάξει κάπου και που κάτι βρίσκεις)... φυσικά με αυτά που έφαγα χθες κοιμήθηκα πεινασμένη και ξύπνησα λυσσασμένη!

Πάντως κάνεις πολύ σωστά που τρως μεσημεριανό και βραδυνό καθώς έτσι μπορείς να φάς πιο μετρημένες ποσότητες ενώ εμείς εδώ, με τους ρυθμούς της Αθήνας, τρώμε συνήθως μόνο βραδυνό και όπως καταλαβαίνεις είμαστε πιο πεινασμένοι και τρώμε αρκετά περισσότερο και το βράδυ μας 'μένει' περισσότερο από το πρωί... :roll::roll::roll:

μέχρι στιγμής πάντως όλα καλά με τα κιλά! Εσείς?

τα σημερινά μου θα τα γράψω το βράδυ! φιλιά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σαμάνθα, ευχαριστούμε για την ενδιαφέρουσα ετυμολογία του μπουγιουρντίου! Δεν το ήξερα!

Α, όταν γράφεις το φαγητό της μέρας, εννοείς ότι είναι βραδινό; Σίγουρα δεν είναι καλό, να μην τρως το μεσημέρι και να τρως μόνο το βράδι.

Λοιπόν, τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα, δύο μικρά τυροπιτάκια και ένα χαλουμοπιτάκι.

Ένα σνίτσελ τηγανιτό σε λίγο ελαιόλαδο, πατάτες πουρέ με μυρωδικά και σαλάτα λάχανο-καρότο.

Ένα μικρό κομμάτι τούρτα καραμέλα.

Ένα χοιρινό σουβλάκια και δύο μίνι πανσετάκια (μόνο το ψαχνό) και πατάτες πουρέ.

Ένα πορτοκάλι.

Μία μεγάλη μπανάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια λογω βροχης 3 μερες ξεκουραση τι μου κανετε?

Λογω καθισιου παει η διαιαταα :o

1 τσαι σκετο

1 ομελετα

1 μπριζολα

1 τσαι

1 καφε

1 μπριζολα

φιλια ραρα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Άννα Μαρία πράγματι έχεις μεγάλη ποικιλία στο μενού σου !!!

Πώς είναι το μενού της Guzelina ? Ε το αντίθετο!! :D:D:D

τα χθεσινά μου:

-1τοστ τυρί γαλοπούλα

-2 kellogs bar

-1 ντομάτα και 5-6 ελιές + 1 φέτα ψωμί μεγαλούτσικη

-1 μπουτάκι κοτόπουλο και σαλάτα ντομάτα + ελιές+ φέτα + ψωμί

-2 χούφτες kellogs με αποξηραμένα φρούτα

όπως βλέπετε χθες ήταν η μέρα της σαλάτας και kellogs...

φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Όντως έχω ποικιλία! Πού να δείτε και τα χτεσινά!

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα μάφιν βανίλια.

Ένα πιάτο μουτζέντρα (φακές πιλάφι με τηγανιτά κρεμμύδια) και 4 ελιές Καλαμών.

Ένα πορτοκάλι.

Ένα μικροσκοπικό τυροπιτάκι, ένα δάκτυλο (σιροπιαστό γλυκό) και μια μικρή τηγανίτα (όλα σπιτικά).

Μία ατομική κοτόπιτα.

Μία μεγάλη μπανάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Ένα κομμάτι κοτόπουλο κοκκινιστό, πληγούρι που ψήθηκε στη σάλτσα του κοτόπουλου, φέτα και σαλάτα λάχανο-καρότο.

Ένα πορτοκάλι.

Βραδινό το ίδιο με το μεσημεριανό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τα χθεσινά μου:

-2 kellogs bar (κλασικά)

-1 τοστ τυρί γαλοπούλα

-3-4 μανταρίνια

-1 μπουτάκι κοτόπουλο και 3-4 πατάτες

-2 φετες ψωμί τοστ

-1 σαλάτα (1 ντόμάτα, λίγο φέτα, 3-4 ελιές)

- 1 ψωμάκι μπριός

και ΔΕΝ κοιμήθηκα πεινασμένη :D:D:D

Άννα Μαρία ωραίο το πληγούρι (το κους κους δεν είναι?) ...Δεν ξέρω να το φτιάχνω αλλά θα μάθω!!

Guzelina αντί για το μενού μας έστειλες φατσούλες??? αααα κλέβεις !!! χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μισό τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Ένα μπολ λεμονάτη ρεβυθόσουπα και σαλάτα λάχανο καρότο.

Ένα μικρό κομμάτι τούρτα καραμέλα.

Ένα πορτοκάλι.

Ένα πιάτο μουτζέντρα (φακές πιλάφι) και 3 ελιές Καλαμών.

Έπεσα κάτω από 60, γιούπιιιιι!!!!!!!!!!!!!

Guzelina, νομίζω κι εγώ ότι κλέβεις, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Σαμανθα ενω εισαι εγκυος τρως τοσο λιγο; δεν Πεινας;

Κοριτσια τα χθεσινα μου ειναι αυτα:

πρωινο: 3φετες σκετες ψωμι

10: μια φετα ψωμι-ζαμπον

12: ενα τοστ ζαμπον-τυρι

2,5 : 4 λαχανοντολμαδες (μονο τον κιμα) με μια φετα ψωμι

και ενα κομματακι πορτοκαλοπιτα σπιτικη

8: πατατοσαλατα με κασερι και λιγο ζαμπονακι και μαγιονεζα

Ειναι πολλα; Δυστυχως δεν τρωω καθολου λαχανικα και φρουτα, σπαστικη κολιτιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δύο κομμάτια κοτόπουλο κοκκινιστό (πιο πολύ ήταν κόκκαλο), πληγούρι, φέτα και σαλάτα λάχανο-καρότο (όπως καταλαβαίνετε, φάγαμε φαγητά που μας είχαν μείνει).

Μία σπιτική ατομική κολοκυθόπιτα.

Ένα από τα μπαστουνάκια της Kinder Bueno.

Ένα τοστ με τυρί και φέτα, σαλάτα λάχανο-καρότο και 3 ελιές Καλαμών.

Ένα πορτοκάλι.

Χμ...

Πολλά δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Τι μου κάνετε;

Εμεις καλά ... μια χαρά!

Μεγαλώνουμε!

Την Τετάρτη πάμε γιατρό να δούμε πως έχουμε πάει και πόσο βαρύναμε!

Η μανούλα μου φεύγει δυστυχώς στο τέλος της εβδομάδας γιατί τα έχει πέξει ο μπαμπάκας μόνος τοσες μέρες και γιατί ακολουθέι και η γέννα της αδελφή μου ... οπότε ...

Με το που θα φύγει δεσμεύομαι να ξεκινήσω την αναφορά μου γιατί αρκετά ξεφύγαμε με τις λιχουδιές της μανούλας.

Μετά δε ξέρω καν αν θα προλαβαίνω να μαγειρεύω βέβαια αλλά ... κάτι θα κάνουμε ...

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα εχω χαθει μια η δουλεια ειμαι και αδιαθετη και αρρωστη 4 μερες χουχουλιαζω και δεν μπορω ναφαω :(

1 ομελεττα με μπαχαρικα μονο

1 κομματακι κρεας

λυπαμαι δεν μπρω να φαω κανω και πρωτεινικη διαιτα αλλο αλλα αν συνελθω θα φαω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, ειμαι η Ερη και εχω εναν γιο 2 χρονών τον Κώστα.

Κάνω και εγώ δίαιτα και αν με θέλετε θα μπω και εγώ στην παρέα...

Guzelina μου ηθελα να σου πω να πας στο σουπερ μαρκετ να δεις εκει στα προιόντα για τους διαβητικούς να δεις τι προιόντα έχει με χαμηλο γλυκαιμικό δείκτη. Intersport έχετε στην Μυτιλήνη? Τα intersport έχουν προιόντα atkins, εγώ παίρνω μπάρες πρωτείνης και κάτι σοκολάτες. Θέλει βιταμίνες η πρωτεινική έτσι? ελπίζω να παίρνεις γιατι αλλιώς θα πέφτει η διάθεση σου και μπορεί να την παρατήσεις...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αφού άρχισε πάλι να κινείται το θέμα, γράφω:

Τα χτεσινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Ένα μπιφτέκι κοτόπουλο και δύο μικρά κομμάτια σπανακόπιτα.

Ένα πορτοκάλι.

Ένα μικρό κομμάτι σοκολατίνα δικής μου κατασκευής.

Μισή χωριάτικη τυρόπιτα και ένα τέταρτο από τυρόπιτα με τέσσερα τυριά.

Μία μπανάνα.

Guzelina, perastika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετιζω ολα τα κοριτσια,ελπιζω να στε καλα και καλως ηρθατε οι νεες :YMHUG::YMHUG:

Ελευθερια δεν ξερω αν ξεκινας τωρα αλλα ελπιζω να σου δωσουμε δυναμη να συνεχισεις ;)

οταν λες ιντερσπορτ εννοεις το μαγαζι με τα αθλητικα?Αν ναι δεν ξερω θα το ψαξω αμεσα αλλα και να εχει εδω στη Μυτιληνη δεν πιστευω να φερνουν ισως οταν παω καποια στιγμη στο πατρικο μου παρω απο εκει.Εσυ αληθεια απο ποιο ιντερσποτ περνεις περιοχη εννοω να το εχω υποψη ;) Οσο για μαρκετ με προιοντα για διαβητικους δεν υπαρχει και για ναμαι ειλικρινης μονο σε Αθηνα ισως να υπαρχει δεν το εχω δει καπου.Δεν εννοεις τα βιολογικα ετσι?

Σαμανθα που εισαι??Ελπιζω μην εισαι αρρωστη και εσυ

σημερα

1 ομελεττα σκετη

2 σουτζουκακια με 3 κουταλιες γιαουρτι

αυτα προς το παρον(το μονο καλο της ιωσης μου εκοψε την ορεξη :lol::lol: )

Σας φιλω ολες συνεχιζουμε δυναμικα :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Guzelina!

Τι έγινε; Από την τριλογία της μπριζόλας, το ρίξαμε στα σουτζουκάκια;

Μωρουδένια, αυτό δεν είναι διατροφή. Χρειαζόμαστε φρούτα και λαχανικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Επιτέλους μπορώ να σηκωθώ και να καθίσω στο pc....Παααααλι κόλησα γρίπη...ήμουν 5 μέρες στο κρεβάτι με σχεδόν 38 πυρετό...............ειλικρινά δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω και κολάω τόσο εύκολα...τι να πω δηλαδή! Είναι η 4η φορά αυτόν τον μήνα :(:(

τώρα είμαι καλά :) και χθες το βράδυ πήγαμε και στον γιατρό και έχω πάρει 1.100 Kgr όλο τον 7ο μήνα :D:D (τώρα έχω μπει στον 8ο!) και η μπεμπα 800 γραμμάρια (σύνολο 1800 Kgr)

ΑΡΑ απέδωσαν οι προσπάθειες και (εντάξει 'βοήθησε' και λιγο η γρίπη...). Μύθος μέχρι στιγμής πάντως (για εμένα τουλάχιστον) ότι στον 7ο μήνα και μετά μπαίνουν τα πολλά κιλά χωρίς να το καταλαβαίνουμε...Συνολικά είμαι στα +7 :D

Καλοσωρίζω τα καινούρια κορίτσια και εύχομαι καλή επιτυχία στην δίαιτα και σε όλα!!!!

Άννα Μαρία φτιάχνεις σοκολατίνα δική σου και τολμάς και γράφεις και εδώ ??? χιχιχιχιχ :lol::lol::lol::lol:

εγώ από όταν έμεινα έγκυος έκοψα τα πολλά μαγειρέματα...αχχχχ ο κακομοίρης ο άντρας μου είχε καλομάθει με τα πρωινά κείκ-μπισκοτάκια-γλυκά κλπ... :lol::lol:

georgi79 ίδια με τα δικά σου μου φάνηκαν αυτά που έφαγα και εγώ :?:? μάλλον όταν τα τρώμε μας φαίνονται διαφορετικά από όταν τα γράφουμε! :lol::lol::lol:

Ειρήνη εσείς τώρα κοιτάτε να παχύνετε όχι να αδυνατίσετε :P:P:P Αλήθεια πώς τα πας με τα κιλά της γένας? (ξέρεις τα 2-3 που πήρες :P:P:P )

Guzelina χαίρομαι που είσαι καλά και προσοχή με τις ιώσεις γιατί κυκλοφορούν πάρα πολλές... (ξέρω...4 πέρασα :?:?:? )

Eley8eria καλωσήρθες! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου :D:D περιμένουμε το μενού!

mwroudenia εφαγες λίγα αλλά ήταν όλα λιχουδιές!! :D

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...