Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!

Barbiepa μου αύριο έχουμε ραντεβού οπότε κ θα ξέρω πόσα κιλά έφτασε ο μπουλούκος μου κ αν κατέβηκε καθόλου. Εσύ πότε; Ξέρεις αν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη;

Κατά τα άλλα, χάλια διάθεση έχω σήμερα δεν ξέρω γιατί.. Μου'λειψε το κρύο κορίτσια. Θέλω να κρυώνω να κρυώνω τρελά κ να μη μπορώ να ζεσταθώ με τίποτα. Πότε θα έρθει η βαρυχειμωνιά;;;;; ~o)~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια!Αρχικα να ευχηθώ στη mikroulaxristos να της ζήσει η Ελενίτσα της!Καλή λοχεία να έχει!Εμείς χθες είδαμε την μπέμπα μας και κάναμε και καρδιοτοκογράφημα.Είναι μια χαρά,με το κεφαλάκι κάτω και από κιλά 2600.Λίγα μου φαίνονται ή κάνω λάθος?Για το καρδιοτοκογράφημα είναι η δεύτερη φορά που κάνουμε και δεν έχουμε πληρώσει κάτι έξτρα.Έχει ο γιατρός μου στο ιατρείο του το μηχάνημα οπότε δεν χρειάζεται να πηγαίνουμε στην κλινική.Ακούς την καρδιά του μωρού για αρκετή ώρα και είναι τέλεια!!Μακάρι να κάναμε κάθε μέρα :D:D .Βarbie το δωμάτιο υπέροχο!Με το καλό να το γεμίσει το μωράκι σας!Κat6 μη στενοχωριέσαι καθόλου για τα σχόλια.Γραψε τους όλους.Εγώ έχω πάρει μόνο 6 κιλά και πάλι κάτι βρίσκουν να πουν οι καλοθελητές.Μέχρι και μήπως το μωρό δεν μεγαλώνει σωστά έχω ακούσει!!Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί από χθες..Τα μωρά με τι θα τα μεταφέρετε από το μαιευτήριο στο σπίτι?Έχετε αποφασίσει?Ξέρω ότι το μόνο ασφαλές είναι το κάθισμα αυτοκινήτου αλλά το πορτ μπεμπέ μου φαίνεται πιο βολικό για τόσο μικρά μωράκια.Εσείς τι θα κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenitsa μου εμάς θα μας δει μέσα στο σ/κ. Θα τον πάρω τηλ. την Παρασκευή να μας πει πότε! Μάλλον την προηγούμενη βδομάδα που μας είδε δεν είχαμε κατέβει πολύ! Τώρα τις τελευταίες μέρες όμως την νιώθω πολύ χαμηλά! Για να δούμε γιατί δεν μπορώ άλλο!

Τζιτζικάκι ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Μια χαρά το μπεμπάκι σου! Εγώ την προηγούμενη βδομάδα 36 και 4 μέρες ήταν 2.450γρ. και ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά! Πάντως καλύτερα να είναι μικρούλι και όχι πολύ μεγάλο για να βγει και πιο εύκολα! Εμείς την μπέμπα θα την μεταφέρουμε με κάθισμα αυτοκινήτου! Τα καθίσματα αυτά είναι ειδικά για νεογέννητα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα! Απλώς το θέμα είναι ότι το δένεις στο αυτοκίνητο με τη ζώνη και είναι πιο ασφαλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζιτζικάκι τι ωραία φώτο που έχεις βάλει και εσύ! Αχ πιστεύω ότι όλα τα μωράκια θα βγούν μοντελάκια με τέτοιους γονείς! :D:mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μπορεί κάποια να με βοηθήσει με το τικεράκι???Κάνω κανονικά αντιγραφή επικόλληση το bb code απο το pregnology,ξετικάρω τις 3 επιλογές από κάτω αλλά συνεχίζει να μη βγαίνει.Τι κάνω λάθος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia pos ta pate??? ego xalia exei duo meres exo poli kaki diathesi kai den uparxi kai idiaiteros logos :( me exei piasi mia melagxolia kai niotho kai megali mona3ia....

tsitsikaki den mporo na se voithiso me to thema tou tikeraki oute ego mporo na to valo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζιτζικακι πολυ ωραιο ζευγαρι! φτου φτου σκορδα!

εμεις με πορτ μπεμπε μαλλον..νομιζω οτι ειναι πολυ μικρουλι για καθισμα αυτοκινητου..δεν κανει να μενουν πολυ ωρα καθιστά..πιεζονται..αλλα καλυτερα ρωτα το γιατρο. εγω τα χω και τα 2 σε ετοιμοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzitzikaki εμείς θα το μεταφέρουμε μάλλον με το πορτ μπεμπε από το πολυκαρότσι της peg perego που πήρα όπου κ θα είναι το κρεβατάκι του για τους πρώτους μήνες. Έχω κ το ανάλογο καθισματάκι αλλά κ εμένα μου κακοφαίνεται να το βάλω εκεί τόσο μικρό. Και το πορτ μπεμπε μπορείς όμως να το δέσεις με τη ζώνη ασφαλείας.

Δεν είναι δα και τόοσο μεγάλη απόσταση μέχρι το σπίτι. Εμάς είναι γύρω στα10 λεπτά . Εσάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia pos ta pate??? ego xalia exei duo meres exo poli kaki diathesi kai den uparxi kai idiaiteros logos :( me exei piasi mia melagxolia kai niotho kai megali mona3ia....

tsitsikaki den mporo na se voithiso me to thema tou tikeraki oute ego mporo na to valo

miria γιατί έτσι?σκέψου το μπεμπάκι σου που έρχεται και προσπάθησε να κάνεις όμορφες σκέψεις.Είμαστε και εμείς εδώ να σου κάνουμε παρέα.Κρίμα είναι να στενοχωριέσαι αφού δεν υπάρχει και λόγος μάλιστα.

mamounaki και lenitsa ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δυστυχώς η απόσταση που πρέπει να κάνουμε με το αυτοκίνητο είναι μεγάλη αλλά και εγώ στη λύση του πορτ μπεμπέ κλινω.Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο καλού κακού πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιρια και εγώ σήμερα δεν είμαι και στην καλύτερη διάθεση! Βαριέμαι υπερβολικά! Σήμερα δεν έχω κάνει ούτε μια δουλειά! Ούτε έχω μαγειρέψει τι θα φάει ο αντρούλης μου? Τέλοσπάντων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ 2820ΓΡ. ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΘΕΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΕΣΗ; ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou μεγαλωσε το μωρακι σου μπραβο..αντε το μονο που μας μενει ειναι μια τουμπιτσα..μακαρι να γυρισει!!

προτιμησε το πορτ μπεμπε και οχι στην αγκαλια σου..οσο κοντα κ αν ειναι ενα φρεναρισμα μπορει να χτυπησει...

οσο για τα πορτ μπεμπε υπαρχουν ειδικες ζωνες ασφαλειας που μπορεις να αγορασεις χωριστα..δεν πιανει η ζωνη του αυτοκινητου, οπως στα καθισματακια. στην inglesina π.χ. εχει 50 ευρω..δεν θα την παρω! θα στριμωξω πορτμπεμπε πισω που θα καθομαι και γω και θα το κραταω.

πηγα για καφεδακι με αντρουλη πουσχολασε νωρις σημερα και εφαγα και ενα παγωτακι αλλα δεν το λεω πουθενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κανα νεο απο ΜΑΡΙΑSO και STACEY εχουμε? χαθηκανε τα κοριτσια..θα βγαλουμε ταπουσιολογιο?? :shock:

παω για νανι. καληνυχταααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYLOU ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΛΕΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΠΟΡΤ- ΜΠΕΜΠΕ. ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΔΕ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΟΓΝΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΑΘΙΣΜΑ Η ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ) ??? :roll::roll:

ERI ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ. ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΙΣΩΣ...

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΩΤΑΚΙ!!!ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΛΙΓΗ ΜΕΡΕΝΤΑ ΜΕ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΜΠΙΣΚΟΤΟ..ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ!! :lol::lol:

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ και εγώ και ετοιμάζομαι για ύπνο!

Εδώ υπάρχει νόμος. Το παιδί για να μπει στο αυτοκίνητο πρέπει οπωσδήποτε να είναι στο ειδικό καθισματάκι που αντιστοιχεί στην ηλικία του. Έχουμε το maxi cosi που είναι κατάλληλο για νεογέννητα. Βασικά έχουμε καθισματάκια για όλες τις ηλικίες. Χώρο στο αυτοκίνητο δεν έχουμε!!! Θα στριμωχτούμε. Πρέπει να χάσω τα κιλά της εγκυμοσύνης και να γίνω άμεσα οδοντογλυφίδα για να χωράω και εγώ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΕΜΕΝΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΕΙΜΑΙ ΤΣΑΤΙΣΜΕΝΗ Η ΛΥΠΗΜΕΝΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΟΙ ΚΑΟΥΡΕΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΠΙΑ!!ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Πού είστε όλες σήμερα; Εμείς σε λίγο έχουμε γιατρό. Να δούμε πόσο έφτασε ο μπέμπαρος... :lol::lol:

Προς το παρόν συγυρίζω και πίνω καφεδάκι. Αλήθεια ένας γαλλικός είναι οκ ή δεν έπρεπε να πάρω τόσο θάρρος τελευταίο μήνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!ΕΛΑ ΒΡΕ ΛΕΝΙΤΣΑ ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ,ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΝΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΤΟΜΗ ΣΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΜΠΑ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΕΣΗ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΜΟΥ (ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ ΜΕΣΗ)ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΆΚΟΥΕΙ!!ΕΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΜΗΠΩΣ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ;ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΝΟΠΩΛΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΩΡΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΠΕΡ-ΠΕΡΕΓΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΩ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ,ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ.ΛΕΣ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΗΓΟΡΟ Η ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΓΧΟΥΣ;Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΣΩ ΤΗΛ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ και είμαι μες στα νεύρα :roll: .Το μόνο καλό είναι ότι αφού σηκώθηκα νωρίς θα προλάβω να κάνω και όλες τις δουλειές μου σήμερα.

AthinaK και εμείς έχουμε καθισματάκι κατάλληλο για νεογέννητο αλλά δεν ξέρω,προβληματίζομαι αν θα τη βάλω εκεί τον πρώτο καιρό.Για τα κιλά πάντως δεν φαίνεσαι να έχεις πρόβλημα ;) .Μια χαρά είσαι στη φωτό.

Eri μήπως για την κακή ψυχολογία φταίει ότι δεν κοιμάσαι καλά τα βράδια?Εγώ μια νύχτα δεν ευχαριστήθηκα ύπνο και έχω νεύρα.

lenitsa δεν πειράζει ένας γαλλικός βρε!Και εγώ πίνω ένα τη μέρα αλλιώς δεν ανοίγει το μάτι..

marylou μακάρι να γυρίσει το μωράκι σου.Να του λες "γύρνα.....γύρνα....γύρνα....." και ίσως σου κάνει το χατίρι:lol::lol: .Όσο για το όνειρο μην ανησυχείς,μάλλον άγχος θα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες!

λενιτσα καλα αποτελεσματα..κοντευεις και συ, αντε με το καλο. μπες μετα να μας ενημερωσεις!

οσο για καφε ο γιατρος μου χει πει οτι μπορω 1 την ημερα και κατα προτιμηση γαλλικο ή ελληνικο (οτι ψηνεται δηλ. οχι φραπε κλπ)

eri για τις καουρες δοκιμασε ανθρακουχο νερακι, ή παγωμενο γαλατακι ή λιγοτερο φαγητο το βραδυ..οσο για ψυχολογια ειναι θεμα ορμονων..μην το βαζεις κατω..θετικη σκεψη..σκεψου ροζ μωρακια!!!

marylou ειπαμε τωρα θα βλεπουμε ονειρα τρελλα απο το αγχος..εχω δει οτι θηλαζω, οτι γενναω κλπ..μην προσπαθεις να τα ερμηνευσεις..

tzitzikaki ενας μεσημεριανος υπνος θαναι σουπερ!!

αυριο εχω γιατρουλη το βραδυ...και την παρασκευη θα μας φερουν κουνιααααα. επιτελους!!

τι μαγειρευουμε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!τι κανετε?πως παει η αναμονη?αχ..απολαυστε το κοριτσια οσο μπορειτε..εμεις γεννησαμε..και το ξενυχτι και σκουντουφλα παει συννεφο :geek::geek: πτωματααα..ηδη μου εχει λειψει η κοιλιτσα με το μωρακι να κλωτσαει! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...