Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!!!!!!XREIAZOMAI BOH8EIA!!!


Elenakos

Recommended Posts

KALHSPERA.OSES ME GNWRIZETE 8A KSERETE OTI PROSPA8W GIA MWRAKI.AUTO TO MHNA EIXA KANEI KAPOIOUS UPERHXOUS GIA NA PARAKOLOU8HSW THN WORHKSIA MOU.BASH AUTOU BRHKAME TH WORHKSIA K HR8AME SE EPAFH.FUSIKA OXI MONO EKEINH TH MERA.H WORHKSIA EGINE STIS 16 AUGOUSTOU K MOLIS PRIN 10 LEPTA ENIWSA POLU UGRH K EIXA AIMA!OXI OMWS SAN AUTO THS PERIODOU,METAKSU POLU SKOUROU KAFE ME ELAFRWS KOKKINO! ANHSUXW POLU!!MOU KOPHKAN TA PODIA...DEN ANTEXW ALLH MIA APOGOHTEUSH..TO EIXA PISTEPSEI POLU AUTH TH FORA.. ALLA STIS 22 MERES AIMA??GIATI?PERIODO EXW KA8E 28!PERIMENA STIS 2 SEPTEMVRH! MHPWS FTAIEI MIA KUSTH POU EXW STHN WO8HKH? UPARXEI PERIPTWSH NA EIMAI EGKUOS??EXEI SUMVEI SE KAPOIA APO ESAS??GINETAI NA EXEIS AIMORAGIA LOGO THS KUSTHS ALLA NA EISAI EGKUOS?? SUGNWMH VRE KORITSIA GIA TIS POLLES ERWTHSEIS ALLA EIMAI SE APOGNWSH!!MESOLAVEI S/K K DE 8A VRW TO GIATRO!

8A EKTISMOUSA POLU OPOIADHPOTE APANTHSH! KALO VRADU!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μάλλον πόσταρες το ερώτημά σου αργά και δεν είναι πολλές κοπέλες online. Εγώ πιστεύω ότι αν είχες ωορηξία στις 16 αυγούστου τότε 16+14 (περίπου) =30 Αυγούστου

Οπότε η περίοδός σου ίσως και να ερχόταν 1-2 μέρες νωρίτερα λόγω θάλασσας.

Πάντως είσαι πολύ μικρή για να αγχώνεσαι για το να μείνεις έγκυος ...Καμιά φορά πιστεύω το σώμα μας δεν είναι έτοιμο για να δεχθεί ένα παιδί και για αυτό ίσως καθηστερεί. Το άγχος δεν κάνει καλό και φαντάζομαι το ξέρεις και εσύ η ίδια.

όπως και να έχει ρώτα και τον γιατρό σου και μόλις έχεις νεότερα πες μας!!!

Α και εγώ έμεινα έγκυος τον μήνα που δεν πίστευα ότι θα συνέβαινε...άρα κάτι λέει αυτό για το άγχος :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα elenakos,ειχα κ γω κυστη παλιοτερα πολυ μικρη εφυγε μονη της,δεν ειχα αιμα καθολου!!μπορει να αλλαζει η περιοδος σου λογω θαλασσας,μην αγχωνεσαι προσπαθησε να παραμεινεις ηρεμη αφου ειχες παει προσφατα στο γιατρο θα ειχε δει αν ειχες κατι αλλο πιο σοβαρο!!κ ναι δεν αποκλειεται να εγινε εμφυτευση κ να δες λιγο αιμα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DE NOMIZW NA EINAI APO TH 8ALASSA GIATI DEN EXW KANEI KANENA MPANAKI OLO TON AUGOUSTO.ELPIZW OUTE APO AGXOS.. UPARXOUN ALLOI LOGOI POU DUSTUXWS PAROLO POU EIMAI 23 DE PAIZEI ROLO!EXW PROWRH WO8HKHKH ANEPARKEIA OPOTE MIA EGKUMOSUNH 8A HTAN DWRO 8EOU!!OI ELPIDES MEIWNONTAI K ETSI AUKSANETAI TO AGXOS DUSTUXWS.. EPISHS DEN EXW ROH ALLA MIA KHLIDA.. DE KSERW.. EUXOMAI NA EIMAI K NA MHN EINAI PERIODOS... O GIATROS MOU LEIPEI S/K OPOTE MONO ESEIS MPOREITE NA MOU PEITE TH GNWMH SAS!! SE EUXARISTW GIA THN APANTHSH!EIDIKA TETOIA WRA!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη3 έγραψε:

καλησπερα elenakos,ειχα κ γω κυστη παλιοτερα πολυ μικρη εφυγε μονη της,δεν ειχα αιμα καθολου!!μπορει να αλλαζει η περιοδος σου λογω θαλασσας,μην αγχωνεσαι προσπαθησε να παραμεινεις ηρεμη αφου ειχες παει προσφατα στο γιατρο θα ειχε δει αν ειχες κατι αλλο πιο σοβαρο!!κ ναι δεν αποκλειεται να εγινε εμφυτευση κ να δες λιγο αιμα!! ;)

KALHSPERA MAIRH!S'EUXARISTW POLU K ESENA!MAKARI NA EINAI OPWS LES! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ευχαριστεις καλε!αυτο ελειπε!!ευχομαι παντως να ειναι μπεμπακι κ απλα να σου κανει ναζακια,οποτε χαλαρωσε οσο μπορεις κ γινεται κ απο δευτερα στο γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares simera den ksanaeida aima alla mono sto skoupisma exw ligo kafe!to sti8os mou de me ponaei ka8olou,apla to niw8w ligo pio baru.oute k i mesi mou ponaei opws suni8ws apla niw8w sti deksia wo8iki polu xamila kati san moudiasma.sxedon anepasis8ito!de kserw an exei sxesi se periptewsi pou einai "sporaki" alla to wario to eixa sti deksia. peite mou sumperasmata!an einai egkumosuni einai fusiologika ola auta?? ti deutera 8a paw epeigon sto giatro alla mexri tote...ante na anteksw..

Μαιρη3 na sou zisei koritsaki mou k to mwraki pou vlepw sti fwto!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου ευχομαι να ειναι ενα σπορακι που ξυνει την μητρα σου για να εγκατασταθει!!!

να μην εχεις τοσο ανχος γιατι και να ειναι θα τρομαξει και θα φυγει,γιαυτο χαλαρωσε οτι θελει ο θεος ετσι κοπελα μου???

πολλα φιλακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα καλημέρα.. :)

Καταλαβαίνω ότι έχεις άγχος λόγω και της κατάστασης που αντιμετωπίζεις, αλλά προσπάθησε να είσαι όσο πιο ψύχραιμη και θετική γίνεται - πίστεψέ με, βοηθάει!!!

Το σίγουρο είναι ότι τη Δευτέρα αποκλείεται να δεις κάτι. Δε φαίνεται στον υπέρηχο τόσο νωρίς.

Και στο λέω εκ πείρας: το Μάρτιο είχα ραντεβού με το νέο μου γυναικολόγο για τεστ παπ κλπ κι επειδή δεν έβρισκα άλλη ημερομηνία, το'χα κανονίσει για την 25η μέρα του κύκλου. Εκείνη ακριβώς την ημέρα, το πρωί, είχα λίγο αίμα! Μια φορά στο σκούπισμα, αλλά αρκετό! Νόμιζα ότι μου ήρθε περίοδος.. αλλά τελικά δεν συνεχίστηκε και πήγα στο ραντεβού μου. Μάλιστα το ανέφερα ότι είχα λίγο αίμα και με ρώτησε η βοηθός του γιατρού μήπως είμαι έγκυος.. κι εγώ μες στην σιγουριά της απάντησα "μπα, αποκλείεται"!! :P :laugh:

Ο γιατρός μου έκανε κανονικά την εξέταση, υπέρηχο κλπ και φυσικά δεν είδε τίποτα!! Τι να δει ο άνθρωπος τόσο νωρίς;;; Εδώ πας 5η εβδομάδα κι ίσα που βλέπεις μια κουκίδα! Αν τη δεις κι αυτή!

Τελικά είχα καθυστέρηση, έκανα τεστ και χοριακή 30η μέρα κι έτσι έμαθα ότι έχω μπεμπάκι. Το αίμα που είχα 25η μέρα προφανώς ήταν αίμα εμφύτευσης, γιατί μάλλον είχα κάνει πιο αργά ωορρηξία εκείνο το μήνα.

Από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα! Τίποτα όμως!! Και σ'αυτό νομίζω έπαιξε ρόλο το ότι για τον συγκεκριμένο μήνα, δεν πίστευα ότι θα μπορούσε να έχει γίνει κάτι (επαφές σε άσχετες μέρες κλπ) και το μυαλό μου δεν ήταν καθόλου μα καθόλου εκεί.

Γι'αυτό λοιπόν σε συμβουλεύω να χαλαρώσεις όσο γίνεται αυτές τις μέρες γιατί είναι "κρίσιμες". Αν υπάρχει σποράκι στην κοιλίτσα σου που πάει να εγκατασταθεί, σε θέλει όσο πιο ήρεμη και χωρίς άγχος γίνεται!!

Κι αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να το βοηθήσεις!! ;)

Και μην πέσεις στην παγίδα να κάνεις νωρίτερα τεστ! Αρκεί να σου πω ότι με χοριακή 200 το τεστάκι το ίδιο πρωινό ήταν αχνό θετικό... που κανονικά θα'πρεπε να βγάζει μάτι!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να'χεις σποράκι στην κοιλίτσα σου και σε μερικούς μήνες να γίνεις μανούλα! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA SAI KALA POLELA MOU K EUXOMAI TO MWRAKI SOU NA EINAI GERO K NA EXEIS UPEROXO UPOLOIPO STHN EGKUMOSUNH SOU!! :) SE EUXARISTW GIA TIS XRHSIMES SUMVOULES SOU!! DE 8A EKANA UPERHXO,SIGOURA DE 8A FANEI KATI AKOMA :( APLA ELEGA GIA XORIAKH ALLA TWRA OPWS LES KALUTERA NA TO KA8USTERHSW OSO MPORW! ARKEI NA MH ME PROLAVEI H ATIMH... CRAZY MOY SE EUXARISTW POLU!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenaki sou euxomai oti kalutero k na mhn erthei na mhn erthei h trellh!!!auto me to ligo aimataki to xw akousei polles fores k pisw apo auto krubotan ena mpempaki...arkei na sou pw pws h sunnefada mou eixe thn idia periptwsh me sena sto deutero paidaki ths k twra exei ena ugiestato palikaraki 7 mhnwn..opote...xalarwse ...oti einai tha fanei se liges merroules

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου! :)

Χοριακή κάνε από 26η μέρα και μετά.

Μόνο και μόνο για να μην είσαι στην τσίτα.

Αν υπάρχει σποράκι, έστω και λίγο, θα δείξει! ;)

Μέχρι τότε όμως.. είπαμε!!!

Ήρεμα, χαλαρά και σκεφτόμαστε θετικά!

ΜΑΚΑΡΙ!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

S'EUXARISTW KORITSARA MOU!AX!MAKARI NA EIMAI IDIA PERIPTWSH ME TH SUNNUFADA SOU K NA EINAI TO MPEMPAKI MOU!XIXI!!ANTE APO EDW K PERA NA AKOUME MONO EUXARISTA K AN DEN EIMASTE TOTE TON SEPTEMVRH NA GEMISOUN OI KOILITSES ME SPORAKIA!!! :P KALH EPITUXIA KOUKLITSA MOU!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι και από εμένα! Σου εύχομαι πραγματικά αυτό ο μήνας να είναι τυχερός για εσένα!

Και εμείς μετά από προσπάθειες ενός έτους, όταν το είδαμε χαλαρά και είπαμε δε βαριέσαι όταν είναι να έρθει θα έρθει τσούπ μπήκε το σποράκι!

Εγώ πριν το μάθω ότι είμαι έγκυος πρέπει να ήταν 1 ή 2 βδομάδα μετά τη σύλληψη γιόρταζε η μαμά μου και τη βοηθούσα με τις δουλειές! Εντωμεταξύ σηκώσαμε και με τον μπαμπά μου ένα καναπέ για να τον μεταφέρουμε ο οποίος ήταν πολύ βαρύς! Εκείνο το βράδυ είδα καφέ και μετά τίποτα! Οπότε μετά από μία βδομάδα που είχα και 5 μέρες καθυστέρηση έκανα χοριακή και ήμουν έγκυος!

Λοιπόν το μυστικό είναι να μην αγχώνεσαι! Όλα θα πάνε καλά και να δεις ότι όταν χαλαρώσεις, αν τώρα δεν τύχει, ότι θα πετύχει!

Σου εύχομαι ότι το καλύτερο και σύντομα να μας πεις τα καλά τα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s'euxaristw koukla mou!k esu konteueis vlepw!!na exeis kali genna barbieba mou k ugiestato ninaki!!:) euxomai ta logia sou na piasoun topo suntoma k se mena!!filia polla!!8as sas pw nea otan exw..elpizw kala meta apo toses euxes vre koritsia mou!polu xairomai pou me voi8ate..oles ma oles na ginete uperoxes manoules!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENAKOS ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ??ΕΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ

ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ??

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ!!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

ELENAKOS ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ??ΕΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ

ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ??

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ!!!!! :angry::angry::angry:

Καλύτερα να κρατηθείς και αν έχεις καθυστέρηση τότε να κάνεις χοριακή. Είναι το πιο σίγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα δεν ξέρω να σου πω αν είναι ή όχι περίοδος αλλά δεν κάνεις μια χοριακή

για να σου φύγει και όλο αυτό το άγχος που ξέρεις πολύ καλά οτι δε σου κάνει καλό;

Χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά !!!!!!! ;)

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ να κάτσεις στα αυγά σου και άσε τις χοριακές. Υπομονή βρε κούκλα μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακή αρχίζει και αυξάνει από την εμφύτευση και μετά. Η εμφύτευση γίνεται 5-7 μέρες μετά τη σύλληψη. Οπότε, στις 22 μέρες είναι πάρα πολύ νωρίς για χοριακή ή για τεστ. Καλύτερα να πας από την 26η και μετά... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ: kopela mou kalutera na preimeneis mexri tis meres pou einai na er8ei kanonika i periodos k meta kane mia xoriaki!k egw etsi lew...o giatros leipei s/k.alla afou den exw tpt twra 8a perimenw mono..kalutera an kanoume ligaki upomoni para na apogoiteutoume k isws na eimaste kiolas!! :laugh: ante me to kalo agapi mou me ena k duo sporakia!! :woohoo:

merenta:s'euxaristw merentoula mou gkukeia!!sigoura xoriaki einai i lusi alla liges meres argotera gia na deiksei an eimai kanena kalo noumeraki! ;):) esena sou ir8e telika??

Crazy: 8a se akousw koritsaki mou k 8a paw tin Tetarti pou einai i 26 k o 8eos boh8os!makari mexri tote na min er8ei periodos..k na er8ei to sporaki!! :silly: :laugh: twra eutuxws oute kafe den exw sto skoupisma..iremisa arketa alla exw polla diafana ugra apo to mesimeri.

s'euxaristw!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα.ηρεμησε και την Τεταρτη οπως λες πηγαινε με το καλο να κανεις την χοριακη σου και ευχομαι να ειναι πολυ πολυ μεγαλη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...