Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Αχ καλημερα....αυπνη ειμαιιιι αχ αχ..αυτος ο γιος μου θα σηκωθει 2 φορες την νυχτα αλλα οταν σηκωθει κατα τις 5 το ξημερωμα δεν κοιμαται με τιποτε...Να το νανουρισμα, να γαλα, τιποτε αυτος....Πρεοει ομως σημερα να ειχε κ κατι ψιλοπονακια αφου να φανταστειτε εφαγε 2 φορες το βραδυ κ μεχρι το πρωι κακακια δεν ειχε κανει ο καημενουλης....

Κυο μου κ εμενα μ λειψες!!!!!

Crazy εγω απο το "αλλο" τιποτε. 1ν εχω ραμματα...ακομη να φυγουν ..16 μερες και ακομη !!!!ΕΛΕΟΣ!!!2ν εχω περιοδο !!!!! 3ν εδω δεν προλαβαινω να φαω το "κοκο" θα σκεφτομαι ???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλως τα κοριτσια!!!καλε Θεκλα τι κοκο;κατσε ακομα μηνα δεν κλεισαμε!!μαριετα σου ρθε κιολας περιοδο;;; :shock: εγω ακομα εχω της γεννας το αιμα,ψιλοκαθαρισα βασικα,κατι ψηλα εχω,περιοδο στην πρωτη γεννα μου ρθε μετα τον μηνα,οσο για το κοκο,η γιατρος μου πε μετα τις 40 μερες,θα παω να με δει και βλεπουμε,φυσικα με τετοια ξενυχτια δεν τρελαινομαι και για σεξ :lol: !η γιατρος μου μου πε και το αλλο,οταν θα ξανακανω σεξ να μην τρομαξω γιατι θα αισθανομαι σαν την πρωτη φορα :shock: ,αλλα δεν την ρωτησα γιατι....φυσικα μετα απο 9 μηνες ε θα ειναι καπως... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω της γεννας εχω .Νομιζα οτι το λενε περιοδο :o αχαχαχα η πρωταρα ε???ειμαι ειμαι !!!!

Κοκο ουτε που θελω ειλικρεινα....ειδικα με τα ραμματα ...απαπαπα....ασε τις αιμοραιδες....τωρα συνερχονται σιγα σιγα.....εχω βαλει κρεμα με το κουταλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!!αληθεια Κατερινακι σας χαμογελαει;;;;;και μας ολο γελαει και στραβα :lol::lol::lol: ,αλλα ξερω πως ακομα το κανει χωρις να το καταλαβαινει,στον μηνα νομιζω αρχιζουν να γελουν πραγματικα!!η πλακα ειναι πως γελαει και με φωνη!αχαχαχαχαχα! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ!εχεις και αιμοροιδες ε;;δυσκολα ειναι...ειχε μια φιλη μου και εκλαιγε η καιμενη,σαν ρογες σταφυλιου ειχαν γινει :? ,ραμματα εκανες πολλα;;θα περασουν μωλε!εχω εχω τα ραμματα της καισαρικης!χαχαχα!αρχισαν να φαγουριζονται αυτες τις μερες...τρεφει προφανως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα δεν μπορεις να φανταστεις...Επι δεκα μερες δεν μπορουσα να κατσω σε καρεκλα...ουτε να κοιμηθω.Καθε βραδυ κλαμαααα...νευραααα...Αστα....

Ρε κοριτσια θηλαζετε???εγω θηλαζω αλλα ο μικρος δεν καθετε πολυ ωρα στο βυζι...κανα 10λεπτο το πολυ.Καμια φορα μπορει κ τεταρτο...Αλλα βαρος παιρνει κανονικα.Κ συμπληρωμα του δινω αμα δω κ δεν εχω πολυ γαλα..δλδ 1 φορα στις 2 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μόνο εγώ σκέφτομαι το κοκό ε?? :oops::oops::oops:

Μπέλλα μου δεν είναι 9 μήνες, έτσι όπως πάμε χρόνο θα κλείσουμε :-o

Αλήθεια πως θα καταλάβουμε εάν έχουμε περίοδο ή εάν καθαρίζουμε ακόμα από τα λόχεια???

Ξέρει καμιά σας??

α καλά αιμμοροίδες έχω κι εγώ,από την εγκυμοσύνη ακόμα :?

όσο για τα ράματα κάθε φορά που πάω για πίπι όλο και καμιά κλωστούλα μου εμένε στο χαρτί, τώρα έχω καιρό να δω,λέτε να πέσανε όλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χαθήκαμε!!!

Εγώ σήμερα κατάφερα να μπώ αλλά όλα είναι άνω κάτω... μου βγάζει τη τελευταία δημοσίευση στη σελίδα 1 δεν βρίσκω άκρη και δεν διάβασα τίποτα...είμαι και στη δουλειά!!! Χαχα...

Σε κάποιες ευχήθηκα μέσω fb..... σε όσες γέννησαν και δεν το έμαθα να σας ζήσουν τα μπεμπάκια κοριτσάκια μου!!! Και με το καλό και με έναν πόνο σε όσες δεν γέννησαν ακόμα!!!

Θα είμαι Online αλλά θα γράφω όποτε μπορώ γιατί έχω δουλειά και δεν προλαβαίνω να κάνω πολλά πολλά!!!! :(:(

Εύχομαι να είστε όοοοοολες και όοοολα τα μωράκια μια χαρά.... Σας Φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!!

είπα να γράψω εδώ μιας και στο άλλο post μας έχουμε μείνει μόνο κανα δυό που δεν έχουμε γεννήσει ακόμα...

σας ακούω έτσι που τα λέτε με τα ξενύχτια, τα κλάμματα και τα σχετικά και ζηλεύω....μην με πείτε μαζώχα!!!! :oops::oops:

θέλω να γεννήσω και εγώ βρε κορίτσια...πήγα εχθές στη γιατρό και μου είπε οτι δεν παίζει να γεννήσω από μόνη μου, ο τράχηλος είναι εντελώς κλειστός και μάλλον την άλλη Παρασκευή θα μπω με πρόκληση...δηλαδή θα πάρω και 4 μέρες από τον 10!!!!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σιακι μου καλο κουραγιο.....κ εγω με προκληση....δεν εχω να σου πω τπτ...υπομονη κ καλο κουραγιο...Τελικα με τν θηλασμο να ανησυχω π τρωει μονο 5-10 λεπτα αντε 15 αν εχει να φαει πολυ ωρα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κορίτσι μου, οι τελευταίες ημέρες είναι δύσκολες καθώς είσαι μέσα στην αγωνία και στο άγχος!!! αλλά σε λίγες μέρες θα είσαι τόοοοοοοοοοοοοοοοσο ευτυχισμένη, δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα από την μητρότητα!!!

περιμένουμε νέα σου σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ βρε κοριτσάκια για τα λόγια παρηγοριάς...πραγματικά επιεδή έχω βαρύνει κιόλας μου φαίνονται σαν γολγοθάς αυτές οι 10 μέρες που έχω ακόμα...

τέλοσπάντων να μην σας ζαλίζω κιόλας...

Μαριεττάκι μου αφού ο μικρός δεν διαμαρτύρεται, δεν γκρινιάζει και δείχνει να χορταίνει δεν νομίζω οτι πρέπει να αγχώνεσαι...αλλά πάρε και τον παιδίατρο σου και ρώτα τον κιόλας για να είσαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα τοσο τρωνε κανονικα τα μωρα,μεσα σε 10 -20 λεπτα,αλλα υπαρχουν και αλλα που το διασκεδαζουν,σαν τον δικο μου,κανει και μια ωρα να φαει!εκανε μαλλον γιατι τωρα που ανακαλυψε το μπιμπερο δεν θελει να ζοριζετε :( ,περιοδο θα το καταλαβεις ποτε εχεις γιατι θα σταματησουν αυτα της γεννας και μετα θα ερθει,και θα χεις και καποια ενοχλησουλα περιοδου,θα το καταλαβεις οπως και ναχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέη, κουράγιο κοριτσάκι μου. Δέκα μερούλες έμειναν μόνο. Τι είναι μπροστά στους 9 μήνες ή μπροστά σε όσα έρχονται; Μήπως να τις εκμεταλλευτείς όσο μπορείς, να κάνετε καμια βολτούλα, να διαβάσεις κάποιο βιβλίο κ.λπ.; Γιατί μετά -για λίγο καιρό τουλάχιστον- δεν θα είναι ό,τι πιο εύκολο.

Γελίζ γλυκούλα μου, τι κάνεις εσύ; Πώς πάει η επιστροφή στη δουλειά; Καλό ή κακό πήξιμο; :P Πλησιάζει ο καιρός παρεμπιπτόντως ε; Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε καλά νέα σύντομα!

Ως προς την περίοδο, κορίτσια, εμένα στις 40+ μου τελείωσε το αίμα και ο γιατρός είδε στον υπέρηχο (!) ότι θα μου έρθει κάποια στιγμή τον άλλο μήνα. Έχει να κάνει και με το αν θηλάζετε ή όχι, αλλά θεωρητικά την πρώτη φορά θα είναι πολύ το αίμα, οπότε δεν παίζει να μην το καταλάβουμε μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!!

τα εχω παιξει!!!!!! αληθεια εχω κουραστει πολυ απο την αυπνια.... ωρες ωρες νομιζω οτι θα πεσω κατω....δεν ξερω ποσο ακομη θα αντεξω αυτους τους ρυθμους....

εχω τετοια κουραση που δεν μπορω να απολαυσω αυτο που ζω....

και εχω και τρελα νευρα!!!

καμμια αλλη στην ιδια φαση?????? :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

μου ειπε ο γιατρος να αραιωσω τα γευματα αφου περνουν βαρος και αυτα λες και εχουν χρονοδιακοπτη καθε 3 ωρες σκουζουν!!!!!!! ο γιος θελει μια ωρα να φαει και να ρευτει και κανα μισαωρο η μικρη, μεχρι να τα αλλαξω-πλυνω παει το δυωρο...

μενει μια ωρα! τι να πρωτοκανω??????? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου φανταζομαι κουραση που θα χεις!εδω ενα εχουμε και κουτουλαμε που 2!εγω φοβαμαι το βραδυ με ξημερωματα που κουτουλαω,μην μου φυγει απο τα χερια καμια ωρα οπως τον θηλαζω και κλεινουν τα ματια μου...δραμα :cry: ...ασε που εχω ενα χρωμα στο προσωπο...αστα να πανε ,κιτρινισα και τα ματια μου ειναι καταμαυρα,ζωγραφια!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα..τι καλημερα..Καλησπερα δηλαδη..!!εχω χασει την αισθηση του χρονου!εδω ολα λειτουργουν μηχανικα!και το ρολοι το κοιταω..μηχανικα..αν με ρωτησεις τι ωρα ειναι..θα σου πω..δε θυμαμαι!Σημερα μου αλλαξε παλι τα φωτα ο ζουζουνακος μου!Ολο γκρινια..και εχει μια τσιριδα ..σαν γατιιι!!και μετα μαρσαρειι....και γκαζωνει!!4 μερες μεσα στη γκρινια ειναι!

τον βουταω λοιπον το βαζω στο καροτσι..και τον εκανα βολτες 2 ωρες περπατησα..πανω κατω τις γειτονιες,εφαγα κι ενα παγωτο στο δρομο,μεχρι και σουπερ μαρκετ πηγα..,και φυσικα εσερνα και μια φιλεναδα που ηρθε να με δει..μαζι κι αυτη.σπιτι δεν υπηρχε περιπτωση να γυρισω πριν την ωρα του μπεμπη να φαει.πηρα και την Ελενα..απο το σχολειο, !Κοιμοταν το αστερακι μου..ωσπου ακουω τη τσιριδα..παλι..και βουρ..τρεχαλα για το σπιτι...να φαει γαλατακι!τωρα κοιμαται!

εχει γεμισει σπιρακια ολο το προσωπακι του..τι μπορει να ειναι?

SEX???to μονο ΖεΞ που μου θυμιζει κατι ειναι το 6 το γερμανικο!!! :lol::lol: εξαλλου εχω ακομη αιμα..,η τομη με τραβαει,εχει αρχισει και βγαινει και το ακνθοδασος οπως κι οπως..!! :roll::roll:

τον αντρα μου να τον σπασω στο ξυλο θελω..ολα με ενοχλουν..και οτι κανει με ενοχλει..αλλα μυαλο δε βαζει..νομιζει οτι με το να μη δινει σημασια σε αυτα ποου του λεω κερδιζει κατι...Και οοοχιιι δεν εχω επιλοχειο συνδρομο... :evil::evil: απλα αν το πεταγα απο το γκρεμο τωρα δε θα με πειραζε..χιχιχι!!

αν και εχω να θηλασω μια 4 μερες..και ουτε μεθηλαστρο εχω βγαλει..το στηθος μου οταν το πιεζω..βγαζει γαλατακι..Δε θελω να παρω χαπια να σταματησει!θελω μονο του!

Θεη αυτα να βλεπεις..και να απολαυσεις οπως σου ξαναειπα οσο μπορεις τισ τελευταιες μερες..

Γελιζ!!καρδια μου..καλη δουλιτσα..και πραγματικα..σου ευχομαι να ερθεις συντομα στη θεση μας! :):)

Βερονικα..σε ευχαριστουμε για τις Ευχες σου..!Και σε σενα ευχομαι να ρθουν συντομα τα καλυτερα..κοπελαρα μου!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑτρινα διαβασα το ποστ σου κ λυθηκα στο γελιο αχαχαχαχαχα

Κοριτσια κ εγω κουτουλαω , κ εγω νυσταζω, κ εγω νευριαζω, και εγω φοβαμαι μην μ πεσει απτα χερια καθως τα ματια μου κλεινουν, δεν ξερω αν σας παρηγορει αλλα δεν ειστε μονες σας.Δεν ειμαστε μονες μας.Ειμαστε ΟΛΕΣ μαζι :shock::o

Αλλα μετα τον κοιταω οταν με κοιτα στα ματια κ μου ερχεται να τον φαω...Αλλα αυτο με τα 3ωρα οντως ρε παιδι μ ....Ρολοι εχουνε καταπιει?????????? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..ακριβως αυτο τον ρωτησα τον μικρο το πρωι...(04:50)"...καλα ρε μπεμπουλη..το ξυπνητηρι εχεις καταπιει??Ολο παρα 10 ξυπνας ανα τριωρο..Ασχετα σημερα αν ξυπνουσε ανα 2ωρο!ασε τι κατρουλής ..ολη νυχτα ενα ..χεσμενο..και 4 ή 5 κατουρημενα..αλλαξα :o:o:o ΑΑ εσας σας καουρησε ο γιοκας σας????

απιο δω και μπρος θα γινουμε σκουντουφληδες..Παραξενο ομως ολη μερα..δε μπορω να κλεισω ματι μια ωρα!Στη τσιτα ειμαι!και τη νυχτα θα μαθω ολο το νυχτερινο προγραμμα της τηλεορασης του βωβου..

Σκηνικο..το βραδυ..ολοι κοιμουντε..Πιστευω οτι σιγουρα κατι θα σας θυμισει!!

ξαφνικα ο μικρος αρχιζει δειλα δειλα ,να εκφραζει την επιθυμια του..με διαφορους ηχους..γουτσου γουτσου εγω..δε μπορω νανοιξω ματι..αισθανομαι σαν κοτρωνα..σε λιγο..αρχιζει η τσιριδα ..και ο συναγερμος..ξυπναει η μικρη,σηκωνομαι εγω..γυρνα πλευρο ο αντρας..μεχρι να φτιαξω το γαλα ο μικρος κοντευει να ξεσηκωσει ολες τις γατες τις γειτονιας γιατι περι νιαουρισματος μιλαμε..!!!μολις φτασει η μπουκαλα ..στα χειλη..τη βουταει..στο στομα βεντουζα..και μια παυση -ησυχια..ακουγεται το λαιμαργο..να καταπινει με μανια ασταματητα(πνιγεται και 10 φορες ενδιαμεσα..απο τη μανια)τελειωνει ..τον βαζω να ρευτει..ακουγεται το Θεικοοο ρεψιμο..(Ουτε ο αντρας μου δε ρευεται ετσι :lol: )μετα..τρεχω να αλλαξουμε βρακι..μας κατουραει στη μουρη..γινονται ολα ..καλτσες αλλαξιερες,πετσετες..Πανικος..εγω τρεχω στις μυτες απο δωματιο σε δωματιο..τον αλλαζω..και ναιιι ....Νανιιιι!!Κι εκει που ξαπλωνω να κοιμηθω..και βγαζω μια ανασα ..ανακουφισης..ακουγεται ενα θεικο..χρρχρχρχρχρχρ....Ειναι ο αναιστητος :evil: διπλα μου που ροχαλιζει του καλου καιρου και τον σκουνταω να γυρισει πλευρο..τι μου..λεει.."ελα ρε Κατρινα ασε με να κοιμηθω..και συνεχιζει το ροχαλητο..τον πνιγεις ή δε το πνιγεις εκεινη την ωρα????(με μαξιλαρι καλα δεν ειναι??) :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas vrika............... :D:D:D:D epeitelous meta apo 20 meres stin monada xthes to gorgonaki mou irthe spiti foto exw sto fb edw dev xerw va vazw ta exoun allaxei ola....ligo na prosarmostoume kai tha erthw me analitika nea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακιfoyfoy ,Ντορακι και Βασουλα και μαλλον και ΣταυρουλαΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!! :D:D:D αν και εχω ευχηθει θα σας ξαναευχηθω κι εδω..Να σας ζησουν τα μωρακια σας..να τα δειτε οπως επιθυμειτε..υγεια και καλη τυχη να εχουν!!Η Σταυρουλα μας πρεπει λογικα να εχει αγκαλιτσα το νινακι της!

Βασουλα..τι κουκλος παιδαροςς ειναι αυτος??μεγααλος γεννηθηκε τελικα ε?να τον χαιρεσαι!!περιμενουμε φωτος κι απο τις υπολοιπες..φατσουλες!φιλιστε μου πατουσακια!

madre..που χαθηκες εσυ?τι κανει η μαγουλιτσα σου?σε τυρραναει μωλεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου...χαρηκα πααρα πολυ....!!!Σιδερενιες και οι δυο σας καλη προσαρμογη να εχτε..κοριτσακι μου!!τωρα θα ηρεμησετε απο το αγχος επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου...χαρηκα πααρα πολυ....!!!Σιδερενιες και οι δυο σας καλη προσαρμογη να εχτε..κοριτσακι μου!!τωρα θα ηρεμησετε απο το αγχος επιτελους!

αν θες να βαλεις φωτο εδω..πατα απο κατω διπλα στο options..upload attachment!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες, ευτυχισμένες μεν ταλαιπωρειμένς δε! και εγώ μια από τα ίδια είμαι ...... καλέ νυστάζω απίστευτα κουτουλάω συνέχεια λέμε! @-)

Μόλις άρχισα να γράφω ξύπνησε για να θηλάσει η μικρή....που με κατάλαβε :roll: ? σηκώθηκε και η Έλλη από τον μεσημεριανό της ύπνο, μόνο μια ώρα κοιμήθηκε οπότε και εγώ μέχρι το βράδυ δεν προβλέπτεται να κοιμάμαι πάλι!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω και τα νέα σας :ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...