Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Η μπουμπού μου έχει αρχίσει και κουνιέται πάρα πολύ.Πάω να ξαπλώσω για να είναι κι αυτή πιο άνετη.Θα τα πούμε Ντοράκι μου,μην αγχώνεσαι, κι ό,τι θες εγώ είμαι εδώ ;):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas koritsia

katarxin na eyxhthw se aytes pou gennisan kai kalh epitixia se aytes poy tha gennisoun twra gia na eyxhthw onomastika afiste den to exw

loipon ta nea mas....

to gorgonaki epeitelous xeperase ton kindino tis evgalan ola ta mixanimata ektos apo ligo oxigono pou akoma to xriazete kai kapoioys orous....kai mantepste exthes thn peira agkalia... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: htan oti poio yperoxo exw niwsei pote kai mou ekane kai allh ekplhxh h gorgonitsa simera gia prwth fora prospathisa na thn thilasw.....thn evgalan apo thn giala me ta swlinakia kai to oxigono vevea kai egw me thn maia prospathousa na to thilasw kai o antras mou kratouse to oxigono....ante na dw pote tha thn parw spiti...exoume vevea akoma dromo mprosta mas....sas filw glika oles otan mporesw tha xanagrapsw... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

επιτέλους έφτιαξε το mammy και θα μπορούμε να τα ξαναλέμε!!!!

Βασούλα μου με το καλό κοπέλα μου!!!όλα να πάνε καλά και να κραήσεις γερό τον μπεμπούλη σου αγκαλίτσα!!!

Χρύσα μου χαίρομαι που η μικρή σου ξεπέρασε τον κίνδυνο!!!όλα θα πάνε τέλεια και σκέψου οτι λογικά σε λίγες μέρες θα την πάρεετε στο σπιτάκι σας!!!!

Κατερινοφουφού να είσαι έτοιμη!!!βλέπω πλησιάζει και εσένα η ώρα σου!!!

εμείς σήμερα το απόγευμα θα πάμε να κάνουμε τον καρδιοτοκογράφο και θα δούμε τι θα μας πει η γιατρός1!!!!!!

αυτά προς το παρόν, σας αφήνω γιατί θα φύγω για κάτι δουλίτσες...θα τα πούμε αργότερα που θα μαζευτείτε και οι υπόλοιπες!!!φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;

Χρυσούλα μου,είδες;Τα πράγματα πηγαίνουν από το καλό στο καλύτερο.Μπράβο! :)

Θέη μου,καλά αποτελέσματα στο γιατρό!Περιμένουμε νέα σου!

Φεύγω πάω για λίγο περπάτημα κι επιστρέφω.Φιλάκια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ.

ΚΑΛΕ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΛΕΙΠΕΤΕ!! :S

ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2816 ΤΟ ΜΠΕΜΠΙΝΙ ΜΟΥ Κ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΕΙΠΕ ΑΥΤΗ ΑΛΛΙΩΣ 25 ΜΕ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ.ΑΝ Κ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΤΟ ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΚΑΝΑ ΝΕΟ.ΧΡΥΣΑΝΘΕΜΑΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

geia sas koritsia

katarxin na eyxhthw se aytes pou gennisan kai kalh epitixia se aytes poy tha gennisoun twra gia na eyxhthw onomastika afiste den to exw

loipon ta nea mas....

to gorgonaki epeitelous xeperase ton kindino tis evgalan ola ta mixanimata ektos apo ligo oxigono pou akoma to xriazete kai kapoioys orous....kai mantepste exthes thn peira agkalia... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: htan oti poio yperoxo exw niwsei pote kai mou ekane kai allh ekplhxh h gorgonitsa simera gia prwth fora prospathisa na thn thilasw.....thn evgalan apo thn giala me ta swlinakia kai to oxigono vevea kai egw me thn maia prospathousa na to thilasw kai o antras mou kratouse to oxigono....ante na dw pote tha thn parw spiti...exoume vevea akoma dromo mprosta mas....sas filw glika oles otan mporesw tha xanagrapsw... :kiss:

αντε Χρυσα μου συντομα θα την εχετε στο σπιτι σας!!! :kiss::kiss:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!ο ομφαλος μας ακομα δεν επεσε...πρεπει να ανησυχω;αυριο θα παμε στο παιδιατρο ετσι και αλλιως,για να δουμε βαλαμε κανενα κιλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!ο ομφαλος μας ακομα δεν επεσε...πρεπει να ανησυχω;αυριο θα παμε στο παιδιατρο ετσι και αλλιως,για να δουμε βαλαμε κανενα κιλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou glika :kiss::kiss::kiss:

xrysa mou me to kalo na parete ti mikri sas spitaki sas :) exeis mia mikri agwnistria kai mono gi auto prepei na aisthanesai polu perifani kali mou :):):) sas filw glika kai tis dyo :kiss::kiss::kiss:

mpella mou glikia ti kanete??? kala kouklos o mpempis :woohoo:

oson afora ton afalo emas epesai tin evdomi mera, alla ola einai sxetika, isws telika na epaikse rolo to oinopneuma pou vazame se kathe allagi panas ;)

emeis eimaste stenaxwrimenes mas efige o mpampas mas gia ta xania :(:(:(:(

i mikroula mou pernaei kai kolikous mallon kai ta vradia einai anisixi :dry:

a episeis na sas pw oti twra pou efige i koilitsa anakalipsa kai ti ragaditsa :angry::angry::angry:

de kserw ti na kanw vazw amigdalaileo, kamia alli idea????????????????????????????????? mpas kai tis prolavw twra pou einai akoma kokkines

se ola ta koritsakia polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

geia sas koritsia

katarxin na eyxhthw se aytes pou gennisan kai kalh epitixia se aytes poy tha gennisoun twra gia na eyxhthw onomastika afiste den to exw

loipon ta nea mas....

to gorgonaki epeitelous xeperase ton kindino tis evgalan ola ta mixanimata ektos apo ligo oxigono pou akoma to xriazete kai kapoioys orous....kai mοτantepste exthes thn peira agkalia... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: htan oti poio yperoxo exw niwsei pote kai mou ekane kai allh ekplhxh h gorgonitsa simera gia prwth fora prospathisa na thn thilasw.....thn evgalan apo thn giala me ta swlinakia kai to oxigono vevea kai egw me thn maia prospathousa na to thilasw kai o antras mou kratouse to oxigono....ante na dw pote tha thn parw spiti...exoume vevea akoma dromo mprosta mas....sas filw glika oles otan mporesw tha xanagrapsw... :kiss:

χρυσα μου δεν ηξερα οτι εχετ περιπετειες :(

ολα καλα θα πανε ομως απο εδω και περα!!!!!!!!! :):):)

ευχομαι γρηγορα να παρεις την μικρη σου και να επιστρεψετε σπιτακι σας και ολα αυτα θα ξεχαστουν!!!!

να εχει παντα υγεια και τυχη η μικρη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημέρα

δεν σας ξέχασα απλά πλάκωσε πολυ δουλειά :P:P:P

η μικρή μου έχει πάρει τα μυαλά και ο θηλασμός με κουράζει απίστευτα.

δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα και ντρέπομαι γιαυτό αλά τι να κάνω :huh::huh::huh::huh:

εύχομαι να είστε όλες καλά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!ο ομφαλος μας ακομα δεν επεσε...πρεπει να ανησυχω;αυριο θα παμε στο παιδιατρο ετσι και αλλιως,για να δουμε βαλαμε κανενα κιλακι!

kalimera!!!emas epese omfalos meta apo 17 meres!eseis poso eiste?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, τι κακό αυτό με το mammy...Μου είχε σπάσει τα νεύρα!!!

Βασούλα, με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου! Περιμένουμε ενημέρωση!!!!

Εγώ όπως καταλάβατε ακόμα να γεννήσω :blush: Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό αν θα μπω αύριο ή το Σάββατο για τεχνητούς πόνους. Βλέπω ότι μείναμε ελάχιστες χωρίς μωράκι ακόμα!!!Άντε να μαζευόμαστε όλες σιγά-σιγά στα μωράκια Αυγούστου-Σεπτεμβρίου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!Έχει σπάσει πολύ η ομάδα απ'ότι βλέπω και λογικό το βρίσκω.Μάλλον φταίνε οι αντοχές μας.Δεν μπορώ ρε κορίτσια πλέον να είμαι πολλή ώρα καθιστή.Εκτός το ότι νιώθω το μουσουδάκι μου να κατεβαίνει :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ετοιμάζεται να βγει.Τι καλά!Αν μπορέσω θα ξαναμπω αργότερα,αλλιώς τα λέμε αύριο.

Καληνύχτα,καλές μου φιλεναδίτσες :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια... τόσες μέρες χαθήκαμε...

Είπα να περάσω να σας πω ένα γειά....

Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!

Σας φιλώ!!!

Και ένα τραγουδάκι για καληνύχτα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

όντως έχει σπάσει το παρεάκι αλλά είναι λογικό...

εχθές έκανα τον καρδιοτογράφο και όλα ήταν τέλεια!!!!ο μικρός κουνιόταν τόσο πολύ που η γιατρός μου έπαθε πλάκα και η καρδούλα του ανταποκρινόταν πλήρως!!!πολύ γερό μωράκι μου είπε οτι είναι!!!!

συσπάσεις δεν είχα καθόλου οπότε μου είπε οτι λογικά θα τον φάω το μήνα μου χωρίς αυτό να είναι βέβαιο..

χάρηκα τόσο πολύ που τουλάχιστον ο μικρός μου είναι καλά!!!

άντε τελευταία μου φαίνεται θα γεννήσω!!!χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου τι κάνετε?Μου λείψατε πάρα πολύ!! :)

Αντε τώρα που έγινε το mammy να μαζευτούμε πάλι σιγά σιγά.

Φιλάκια σε όλα τα καινούργια μωράκια και στις μανούλες τους.

Χρύσα όλα πηγαίνουν καλά.Πολύ χαίρομαι.Δωσε ένα φιλάκι στο γοργονάκι σου.

Λίγες μείναμε ακόμα που περιμένουμε....Ελπίζω να μην αργήσω γιατί η κατάσταση δύσκολεύει.Δε μπορώ να κοιμηθώ τα βράδυα καθόλου.Η μέση με πονάει πάρα πολύ... :(

Φιλάκια!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγες μείναμε!!Κουράγιο!!!!Εγώ περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό ποιά από αυτές τις μέρες θα μπω για πρόκληση και είμαι μέσα στην αγωνία... :silly:

Χρύσα, εύχομαι να πάρετε σύντομα σπίτι το γοργονάκι σας. Αφού πάει καλύτερα να μην ανησυχείτε καθόλου. Είναι θέμα ημερών φαντάζομαι...

Σία, ώστε δυνατός ο νεαρός χωρίς συσπάσεις...Και να πάρεις όλο το μήνα δεν είναι τίποτα (απλά ανυπομονείς!). Εγώ πάντως κούραση δε νοιώθω αυτή τη στιγμή... Αν δεν είχα την ουρολοίμωξη (που μάλλον ακόμα δεν έχει περάσει) θα μπορούσα να αντέξω 1-2 βδομάδες ακόμα (να τελειώσω και κάτι δουλίτσες που έχω :P ). Τώρα τελευταία κοιμάμαι και σαν πουλάκι 8ωρα συνεχόμενα!

Σταυρούλα, κουράγιο... Ελπίζω να γεννήσεις σύντομα... Η μέση είναι το χειρότερο (ευτυχώς είναι από τα λίγα συμπτώματα που δεν έχω) οπότε σε καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου! Ποοοοοσο πολυ μου λειψατε!

Απο χθες το απογευμα ειμαστε σπιτι μας και περναμε περιοδο προσαρμογης με το νεο, υπεροχο μελος μας! Δεν χορταινω να τον κοιταζω και να του μιλαω, ειναι πολυ ησυχος. Ευτυχως πηγαν ολα καλα και βγηκαμε στην ωρα μας καθως ο μπεμπης μου περα απο ενα υγιεστατο μωρακι δεν ανεβασε καθολου ικτερο. Τωρρα που σας γραφω κοιμαται σαν αγγελουδι η λατρεια μου! :P

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω καθολου...Ποιες αλλες γεννησαν? Ειστε ολες καλα? Πολλα φιλια! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πριν λίγο γύρισα κι εγώ,είχα πάει για περπάτημα!

soupitsa μου,με το καλό κοριτσάκι μου και με έναν πόνο.Όλα θα πάνε καλά.

Αννούλα μου,γυρίσατε ε;Όλα τέλεια,καλή λοχεία και καλή προσαρμογή.Είδες τελικά που όλα πήγαν μια χαρά;Μπράβο!

Καλημέρα,και στις υπόλοιπες!

Σταυρούλα,γύρισε ο γιατρός σου;

Θέη,μια χαρά οι εξετάσεις!Μπράβο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα καλη προσαρμογη!!εμεις αλλαξαμε το προγραμμα θηλασμου,20 λεπτα συνολο και οχι παραπανω μου πε ο γιατρος,ο καημενος εκλαψε αλλα ειδε και αποειδε και κοιμηθηκε!μου πε πως 20 λεπτα τρωει και την υπολοιπη ωρα απλα πιπιλαει και αν θελω να μην τραυματιστουν οι θηλες να μην τον αφηνω να τις χρησιμοποιει ως πιπιλα...κατα τα αλλα παραμε βαρος απο 3 που βγηκαμε το σαββατο πηγαμε 3230,καλα μου πε πως ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας :cheer: ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Προχθες βγηκα απο το μαιευτηριο κ ακομη δεν το πιστευω!Η μικρη μου γεννηθηκε Σαββατο πρωι, 3080 κιλα κ 52 εκ.Μια κουκλα ιδια ο μπαμπας της :cheer:

Ευχομαι σε οσες γεννησαν να ειναι τοσο τρελα ευτυχισμενες οσο εγω τωρα :woohoo: κ σε οσες ακομη περιμενουν με ενα πονο ;)

Θα επανελθω μολις μπορεσω με περιγραφη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...