Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Giouli30 έγραψε:

Σου έδωσε κάποια εξήγηση ο γιατρός σου ή περιμένει το doppler??

Δεν ξέρει λέει :( Αλλά ότι ακόμα και ο τόσο χαμηλός αιματοκρίτης να ευθύνεται... Αύριο θα δείξει (ελπίζω να μη χρειαστεί να μπω με πρόκληση!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

υπομονη κοριτσακι μου!σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!!ελπιζω να μην ακολουθησεις τα χναρια μας!!! :huh: θα περιμενω νεα σας!!θα σε κοιταξει και απο κατω??

Ευχαριστω γλυκια μου για τα καλα σου λογια και βεβαια για τη συμπαρασταση. Εννοειται θα με κοιταξει απο κατω(τις 2 τελευταιες φορες που πηγα με κοιταξε) αλλα δεν πονεσα καθολου. Ισως επειδη εχω γεννησει φυσιολογικα και το 'χερι' μου φανηκε ΤΙΠΟΤΑ!

Α, να συμπληρωσω οτι και εγω πονουσα παρα πολυ (δαγκωνομουν οπως λες και εσυ)καθε φορα που θηλαζα,σε σημειο που ματωναν οι θηλες μου αλλα δεν με ενοιαζε, αρκει το μωρο να επαιρνε το γαλα μου. Με το θηλαστρο δεν ειχα τετοια προβληματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ε, σουπιτσα, οχι και δεν τρελαινεσαι για το Γιωργος! Παρακαλω πολυ! Γιωργος ειναι ο ενας απο τους τρεις αντρες της ζωης μου!

:P:P:P:P:P:P:P Καλά, και εμένα φαντάζομαι σε λίγο καιρό θα γίνει το αγαπημένο μου όνομα. Θα ηχεί στα αφτιά μου σαν καμπανάκι, θα το ακούω και θα λιώνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

:P:P:P:P:P:P:P Καλά, και εμένα φαντάζομαι σε λίγο καιρό θα γίνει το αγαπημένο μου όνομα. Θα ηχεί στα αφτιά μου σαν καμπανάκι, θα το ακούω και θα λιώνω...[/quote:24uf27n2]

Ετσι...ετσι... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Εννοειται θα με κοιταξει απο κατω(τις 2 τελευταιες φορες που πηγα με κοιταξε) αλλα δεν πονεσα καθολου. Ισως επειδη εχω γεννησει φυσιολογικα και το 'χερι' μου φανηκε ΤΙΠΟΤΑ!

Εμένα δεν μου έχει βάλει χέρι και δεν θα το κάνει μέχρι να γεννήσω... Μια και καλή στο μαιευτήριο λέει :unsure:

Πάντως και εγώ ιδανικά θα ήθελα να μην πάω με ραντεβού... Από την άλλη όταν σκέφτομαι ότι μπορεί να πάω και 9-10 Σεπτεμβρίου μου φαίνεται πολύ αργά :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γύρισααααααααααα!!!

Πήρα τις εξετάσεις μου και... βαρβάτη ουρολοίμωξη η καημένη η σουπίτσα :( Τώρα θα πάρω αντιβίωση, αύριο θα κάνω υπέρηχο νεφρών και... βλέπουμε! Εχθές εντωμεταξύ είχα πεθάνει στο τσούξιμο και νόμιζα ότι το μωρό πιέζει με τα χεράκια του την κύστη και γι'αυτό πονάω τόσο :S Λέτε να είναι η μοίρα μου να πάω στον ουρολόγο???? Μα, πείτε μου, είναι τυχαίο με το που τον είδα να ανέβουν κατακόρυφα τα πυοσφαίριά μου???

Από θέση πάμε καλά. Το κεφαλάκι επιτέλους είναι προς τα κάτω αλλά κουνιέται ακόμα και δεν έχει εμπεδοθεί (η πισινάρα του δεν έχει μικρύνει καθόλου!). Το μόνο κακό είναι ότι δεν αναπτύσσεται ικανοποιητικά :( . Το βάρος του έπεσε κάτω από το μέσο όρο και τις τελευταίες δύο βδομάδες έχει πάρει λίγα γραμμάρια μόνο. Σήμερα τον έβγαλε ο υπέρηχος 2860 (δεν είναι λίγα αλλά σκεφτείτε ότι πριν ένα μήνα ήταν κάτι παραπάνω από 2500γρ. Και αύριο εκτός από τον υπέρηχο νεφρών θα πάω και για doppler...

Χρύσα, τι μαγουλάκια όμορφα έχει το μωράκι σου??!!Για τσίμπημα όλη την ώρα!

Κuo, το Αλκμηνάκι αφρατεύει και μεγαλώνει μέρα με τη μέρα!!!

Λαμπρινή, πολύ όμορφο το δωματιάκι σας! Με το καλό! Ο Σώτος θησαυρός με τους λουκουμάδες!Φαίνονται πολύ γιάμι γιάμι... Προτιμώ με σοκολάτα :P

Kουράγιο Σουπίτσα με την ουρολοίμωξη. Και εγώ 2 φορές είχα στην εγκυμοσύνη... Λίγα χαπάκια ειναι και παπαλα...

Άντε να πάρει θέση το ατιμούλικο. Μάλλον επειδή είναι τόσο ζωηρό χάνει πολλές θερμίδες :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σου έδωσε κάποια εξήγηση ο γιατρός σου ή περιμένει το doppler??

Μην στεναχωριέσαι πάντως αφού είναι ζωηρούτσικος είναι όλα καλά....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Πάντως και εγώ ιδανικά θα ήθελα να μην πάω με ραντεβού... Από την άλλη όταν σκέφτομαι ότι μπορεί να πάω και 9-10 Σεπτεμβρίου μου φαίνεται πολύ αργά :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεε οχι αλλα γλυκα λυπηθητε με ,ενα την βδομαδα μπορω να τρωωω :(:(:( ......Μεσα σε ολα, χθες ηρθε και ο πεθερος και με ειπε χοντρη !!! :angry:

soupitsa μου περαστικα σου κοριτσακι μου ....αιματοκριτη ποσο ειχες ???? :dry:

ααα χερι ουτε εμενα μου εχει βαλει ..εχω μεινει ανεγγιχτη :laugh: :laugh:

Μα-αννουλα ακομα εδω εισαιιιι???????? :dry:

μου θυμιζεις την Αναστασια :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

[

Αννούλα έτσι φαίνεται. Περίεργο είναι βέβαια αλλά όντως και όλες οι γνωστές μου στο περιβάλλον μου είτε με καισαρική είτε με πρόκληση πριν να συμπληρώσουν τον 9ο γεννάνε. Ο γιατρός μου είναι τελείος εναντίων. Μάλιστα εμέμσος πλην σαφώς μας είπε ότι πολλές καισαρικές γίνονται χωρίς ουσιαστικό λόγο. Είτε επειδή το θέλει η εγκυμονούσα είτε επειδή το θέλει ο γιατρός για δικούς του λόγους.... :(

Γιουλη μηπως εχουμε τον ιδιο γιατρο? Γιατι ειναι σπανιο φαινομενο κατι τετοιο. Εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη σχεδον ικετευα τον γιατρο μου να με βαλει με τεχνητους γιατι δεν αντεχα αλλο, απο ζεστη, βαρος, κουραση κλπ. ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ! (Και τελικα πολυ καλα εκανε).Τελικα γεννησα 40+1 μονο και μονο επειδη μου εσπασαν τα νερα, αλλιως θα με αφηνε να συμπληρωσω και την 41 εβδ.

Σπανίζουν γιατροί σαν τους δικούς μας. Ο δικός μου έχει γραφείο στην Κων. Καραμανλή και ξεγεννάει μόνο διαβαλκανικό.... Ο δικός σου???

Η άλλη Αννούλα τον ξέρει. Ο γιατρός της με τον δικό μου είναι συνάδελφοι στο Διαβαλκανικό.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

εεεεε οχι αλλα γλυκα λυπηθητε με ,ενα την βδομαδα μπορω να τρωωω :(:(:( ......Μεσα σε ολα, χθες ηρθε και ο πεθερος και με ειπε χοντρη !!! :angry:

soupitsa μου περαστικα σου κοριτσακι μου ....αιματοκριτη ποσο ειχες ???? :dry:

ααα χερι ουτε εμενα μου εχει βαλει ..εχω μεινει ανεγγιχτη :laugh: :laugh:

Wendoula, και στις προηγούμενες σελίδες αναρωτιόμουν που είσαι και αν είσαι καλά!!! Πολύ χαίρομαι που όλα ο.κ! Ώστε και οι δυό μας έχουμε γλυτώσει το χέρι???!!!Μάλλον θα το φάμε μια και καλή :S Αιματοκρίτη 26-28 συνέχεια, τώρα τελευταία πήγε στο 29 και σήμερα πρώτη φορά 30,9 και έκανα πάρτυ :woohoo: Λέει ο γιατρός ότι από εδώ και πέρα μόνο ανεβαίνει, χάρηκα, και έτσι ξανάκοψα το κρέας :blush: Άκου να σε πει χοντρούλα ο πεθερός... Βρε Βασούλα εσύ είσαι πετσί και κόκαλο :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπίτσα μου μου αρέσει πολύ το Γιώργος. Και εμένα Γεωργία με λένε :P:P:P:P Πάντως από αυτά που έχω διαβάσει είμαι υπέρ το μωράκι να μείνιε στην κοιλίτσα μας μέχρι να συμπληρώσουμε όλο τον ένατον. Αν βγει μόνο του φυσιολογικά πριν τότε μάλλον ήρθε η ώρα του. Δεν μιλάμε φυσικά να διατρέχει κάποιον κίνδυνο.....

Αναστασία μου τέλειο το όνομα!!!!!!!!! Το λατρεύω. Μην στεναχωριέσαι για το γαλατάκι. Από αύριο πάλι η καραμελίτσα θα είναι κολλημένη στο στήθος σου..

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά λογάκια σχετικά με το όνομα....

Βασούλα μου γιατί σε είπε χοντρή.??? :unsure::unsure: .. Να τον μαλώσεις... Φαντάζομαι πλάκα έκανε ο άνθρωπος.

Κορίτσια έχει αφόρητη ζέστη. Θα την πέσω στην κρεββατοκάμερα με το Α/Κ γιατί δεν την παλεύω!!!

Τα λέμε αύριο το πρωί πάλι...

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Κατερινακι μια χαρα ο αιματοκριτης ουτε στον παπα μην το πεις :whistle:

Κοριτσια μπορει το "χοντρη " να το ελεγε για πλακα αλλα 1) δεν σηκωνω πλακες και 2) το καταντησε αηδια επειδη το ειπε πανω απο 10 φορες ...κι οταν ενα αστειο το κανουμε 10 φορες κατανταει σαχλο!!! :angry:

καλο βραδυ Γιουλακι .. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

καλέ που πήγατε όλες ? ? ?

Αν και γω σε 10 λεπτάκια την κάνω για ΑΝΤ-1... κ θα τα πούμε αργότερα.

Αχ μωρέ Λαμπρινή, σήμερα δεν έπρεπε να το δούμε :(:(:(

πέθανε η άλλη πάνω στην γέννα κι άρχισα να σκέφτομαι διάφορες βλακείες τώρα :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επππππππππππππ δεν το είδαμε για να σκεφτούμε διάφορα τώρα... ένα έργο είναι !!!

Εμείς την πορεία μας...

Μ' άρεσε όμως πολύ που τελικά η πεθερά έπιασε τη Φουσούν κ την έκανε να φύγει από το σπίτι !!! Πολύ χαίρομαι, αλλά το γαμώτο είναι τι φταίνε τα παιδάκια...

Δεν πειράζει όμως... και η ζωή συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaakia twra saw diavasa....

loipon gyrisa apo to giatro thn deytera mpenw mesa kai thn trith h thn tetarth tha gennhsw me kaisarikh kai episklhridio analoga ta epipeda zavxarou kai piesis epeishs to gorgonaki einai se isxiakh thesei podaraakia katw sthn lekanh kefalaki panw :( den peirazei omws opws mou eipe ki o giatros ola kala tha pane!!!! :cheer:

tha parw mazi mou kai to laptop kai an exei internet tha ta leme kai ola...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ειναι ωρα για υπνο...

σουπιτσα μου σε καταλαβαινω με την ουρολοιμωξη..

τα τελευταια 3 χρονια ειχα παθει καμμια δεκαρια φορες....

οταν εμεινα εγκυος εκανα 3μηνη θεραπεια γι αυτο :blush:

τα λεμε αυριο..

φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εχω δει στα jumbo κατι σαν θηλες...ειναι για οταν μας πληγωνουν το στηθος τα βαζουμε ειναι σαν βεντουζες με πιπιλα τις βαζεις στο στηθος κ πινουνε απο εκει μεχρι να θρεψει η δικια μας κ δεν ποναμε....την εχει δοκιμασει καμια???δεν ριχνεται μια ματια μηπως βοηθαε?????

εφαγα λουκουμαδες κ ηρθε μια φιλη μου κ μου εφερε παγοτηνια κ ταρτακια κ εφαγα κ απο αυτα.... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

ποσα κιλα να πηρα με ολα αυτα? :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekana ki egw mia megalh atastalia shmera,,,

efaga mia oloklhrh krepa me merenda kai trimmenh karida.....e ti sto kalo thn trhth gennaw ti na pathw mesa se 5 meres?exalou exw kati mhnes na feytw auti thn geysh :cheer: htan apla

a p o l a y s t i k h !!!! :cheer: :laugh: :cheer: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

koritsia ekana ki egw mia megalh atastalia shmera,,,

efaga mia oloklhrh krepa me merenda kai trimmenh karida.....e ti sto kalo thn trhth gennaw ti na pathw mesa se 5 meres?exalou exw kati mhnes na feytw auti thn geysh :cheer: htan apla

a p o l a y s t i k h !!!! :cheer: :laugh: :cheer: :laugh:

μην στεναχωριεσαι κοπελα μου δεν φταιμε εμεις η Λαμπρινη μας ξεσηκωσε οποτε δεν πιανεται... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου :kiss: Σας διάβασα πολύ πολύ βιαστικά. Είδα μόνο ότι η Χρύσα μας γεννάει όπου να 'ναι! Με το καλό λοιπόν :) Ελπίζω να της άλλαξες τα φώτα της κρέπας! Μετά από τόσες στερήσεις, εσένα κι αν σου αξίζει :)

Κατερινοσουπίτσα μου, πω πω πρέπει να είναι πολύ... άβολη η ουρολοίμωξη ειδικά σε αυτή τη φάση, αλλά μπορεί και να είναι η μοίρα που σε σπρώχνει στον ωραίο ουρολόγο (γαμώτο, πάλι στους γκόμενους θα γυρίσει η κουβέντα- ντροπή) ;) Όσο για το βάρος, τι δεν αναπτύσσεται ικανοποιητικά; Αφού όπου να 'ναι βγαίνει, άρα αφού δεν είναι παθολογικό το θέμα, τι σημασία έχει; Μην αγχωθείς χωρίς λόγο, ναι;

Βασούλα, μήπως ο πεθερός είναι χοντρούλης; Αν είναι... ξέρεις ποια είναι η απάντηση :evil: Αν δεν είναι, θα σου πω για να σε παρηγορήσω κάπως ότι την τελευταία φορά που είδα τον πατέρα μου πριν γεννήσω, βλέποντάς με μου είπε "ωπ να και η χοντρούλα" :pinch: Δεν πτοούμαστε όμως, ε! Μωρά θα βγάλουμε/βγάλαμε και στην τελική πάλι με χρόνια με καιρούς... :P

Εμείς βγήκαμε απόψε, αλλά λίγο αφότου την τάισα και την άφησα πίσω στο καροτσάκι της η μικρούλα έκανε έναν απίστευτο εμετό :( Πρέπει να τρόμαξε κιόλας, αφού όταν την πήρα αγκαλίτσα να την ηρεμήσω μου άρπαξε τα μαλλιά και δεν τα άφηνε με τίποτα! :( Τώρα την κάναμε μπανάκι και ηρέμησε ευτυχώς :dry: Πάω μήπως προλάβουμε και κοιμηθούμε κανένα τριωράκι σερί. Καληνύχτα κοριτσάκια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά πριν φύγω θέλω να πω ένα πράγμα στη Λαμπρινή:

ΜΑΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ :woohoo:

Άλλες τρώνε το γιαουρτάκι τους κι άλλες φιλοδοξούν να τις κολάσουν με τόσο σατανικό τρόπο :P:P

Η κουνίτσα σας είναι υπέροχη παρεμπιπτόντως! Με το καλό να την απολαύσει το μπεμπάκι που έρχεται :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

xaxaxaxaxaaxaxa..... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

asxeto lamprinh exoume thn idia kounia... :P

Σας παρέσυρε ο σύζυγος σήμερα με τις λουκουμάδες... Εγώ 5 αθώες λουκουμαδίτσες με μελάκι έφαγα... :whistle::whistle::whistle:

Είναι πολύ βολική η κούνια αυτή.Την έχω από τον γιο και τώρα απλά αλλάξαμε πάντα, πάπλωμα, κλπ. Βολεύει γιατί τα έχει όλα δίπλα... κ μεις που εδώ στο διαμέρισμα δεν έχουμε κ πάρα πολύ χώρο είναι ότι πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...