Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

χαχαχαχαχαχα

εδω ειναι ναι κ λεει οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ,ετσι και αλλιως τωρα δεν μπορεις να κανεις κατι.απλα αν δεις διαρροια,εμετο ή πυρετο τοτε παιρνεις τη παιδιατρο σου(οχι ολα μαζι).ή μου λες εμενα κ σου λεω τι να κανεις.(ο αντρας μου δλδ οχι εγω..)γενικα οτιδηποτε καινουριο δεις θορυβησου.αν κ πιστευω πως δεν εχει παθει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ καλό μου, κι εσένα κι εκείνον :(:blush:

Κορίτσια, θα σας πω κάτι πολύ λεπτό και θα ήθελα τη γνώμη σας. Ο καλός μου... καλός, χρυσός που λένε, αλλά έχει ένα ελάττωμα μεγάλο: είναι απίστευτα ξεροκέφαλος. Του λέω π.χ. ότι δεν έπρεπε να της δώσει το γάλα γιατί παίζει αυτό κι αυτό και απέρριψε αυτό που του είπα ως υπερβολή :(:( Σε άλλες περιπτώσεις μου φαίνεται έως και αστείο αυτό το ελάττωμα, αλλά με την μπέμπα... δεν είναι να παίζουμε! Σε λίγες μέρες θα πάμε στην παιδίατρο, μια πολύ καλή γυναίκα. Να της πω από πριν να μας πει τι πρέπει να προσέχουμε, δίνοντας έμφαση σε τέτοια θέματα για να τα βάλει ο άντρας μου καλά στο μυαλό του (εμένα μου τα είχε πει στην πρώτη επίσκεψη, που ο καλός μου είχε φύγει για δουλειά) ή είναι που..ιά εις βάρος του άντρα μου; Δεν ξέρω, στην προκειμένη περίπτωση μου φαίνεται ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα, όχι; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η επιστροφη της Ροζι...με υπεροχες φωτο του ζουζουνιου!!Ροζι μου να σας ζησει..ειναι αλλο ενα κουκλι στο κλαμπ!!

Σουπιτσα..μαλλιας κι ο δικος σου εε?πηρε και βαρος..ειδες που αγχωνοσουν??Τελικα πιστευω μονο ο δικος μου θα ειναι ..σκινχεντ???χιχιχι..κι η Ελενα μου ειχε ξανθο χνουδι..!!!!οσο για τα πετραδακια..αλλο και τουτο παλι!!περαστκα..και πολλα νερα..

Κουακο..αχ μακαρι να μπορουσα να βοηθησω..με το θεμα γαλατος η΄θηλσμου!!ειλικρινα μου ειναι τοσο μακρινα..που φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος!παντως πιστευω..δεν ειναι σωστο..να μεινει ωρα εξω..αλλα δε πιστευω να παθει και τιποτα :dry::dry::dry: λες γιαυτο να κλαιει?

Βασιλικη..πως αισθανεσαι..?λιγες ωρες εμειναν!!οσο για το ..μετα...ολα θα ερθουν..μονα τους ..θα τη βρεις τη λυση! ;);)

Ντορα ..στο Ελενας δεν υπαρχει περιπτωση να τον αφησουν να μπει!!αν κανει μαθηματα..αλλο!!

αυτο που ειπε η πεθερα σου τοτε στη θεια,το..ελεγε..χαριτολογωντας?? :blink::blink::blink::blink::blink:

Μαγδουλα..οι πονοι ..σε καθε γυναικα ειναι..διαφορετικοι..Η κολλητη μου..δεν ειχε καθολου..

Σταυρουλα..Αναστασια.. Μπελλα ..ειστε εδω ακομη?Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μπανακι δεν εκανα σημερα αλα πισινα..γιατι φυσουσε πολυ και δεν ενεπνεε!βασικα ειχα πιαστει με τις δουλειες..Τωρα..δεν εχω ορεξη εκανα ντουσακι και ειμαι ΟΚ!ασε που τσακισα και τη μακαροναδα! :P:P

Αναστασια..εισαι πολυ τυχερη που εχεις τον αντρας σου!!οι δικοι μας ειναι ασχετοι..και..ξεροκεφαλοι οπως λεει η Κατ..καμμια φορα ..δεν εχουν την αισθηση του κινδυνου..ή αντιθετως φοβουντε για βλακειες!!

Αννουλα-Μαννουλα ..που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina μου οχι καθολου χαριτολογωντας δεν το ειπε πολυ σοβαρα το ελεγε κ συγκεκριμενα ειπε οτι αυτο προσπαθω να γκαστρωθω... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καποτε νευριαζα οταν τα μαθαινα αλλα τωρα γελαω γιατι οσο κ να προσπαθησε να μας χωρισει δεν τα καταφερε κ περασε το δικο μου κ παλι καλα ο αντρουλης μου ειναι παντα με το μερος μου κ δεν ειναι μαμακιας...αν τον ειχα αφησει να αντιδραση σε ολα αυτα τωρα δεν θα μιλαγε με την μανα του αλλα δεν θελω να τον στεναχωρω γιατι ξερω οτι τον ποναει που ειναι ετσι η μανα του κ του λεω αστην μωρε μην ασχολεισσαι...αν την κανω περα δεν θα βλεπει τι γινετε ενω οσο την εχω απο κοντα τοσο την ποναει που μας βλεπει τρισευτυχισμενους.... ;);););) :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα πες του να το αναφερει ο ιδιος στη γιατρο...

ωστε να ακουσει εαν ειναι σημαντικο ;)

κι εμενα ετσι ειναι ο αντρας μου και νομιζω πως ετσι ειναι οι περισσοτεροι :P

κατρινα μου εχω μια ψιλοανησυχια και αναρωτιεμαι κιολας αν θα με κρατησει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι..τη καλυτερη δουλεια κανεις..η αδιαφορια..και να δειχνεις οτι δε πτοεισαι ειναι το καλυτερο σπασιμο νευρων Δεν εχει να σου προσαψει τιποτα..!!εμενα οπως εχω αναφερει η πεθερα δε ζει..Εχω ακουσει τα καλυτερα λογια για αυτη τη γυναικα..οποιος μιλαει για εκεινη..κλαιει..εφυγε τοσο νεα..39 ετων..κριμα..μακρι να ζουσε..να τη γνωριζα..Περιεργο που δεν εχω βιωσει το συνδρομο της πεθερας..

Βασιλικη..μη μου αγχωνεσαι..λες να σου κανει τα καλα της Λαμπρινης?βεβαια μεχρι τη Παρσκευη..εχουμε καιρο!αντε να κλεισουμε μαζι..λεεε..Εγω εσυ ..η Αννα!!σκεψου οτι μεσολαβει ΣΚ ..και για ολους τους δικους μας θα ειναι πιο εξυπηρετικο!!εε??τι λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai 35 kai4..ston 9o..

Rozi μου τι εννοεις να τα αφησεις?ποση ωρα θελουν να αποστειρωθουν?Η για ποσες ωρες παραμενουν αποστειρωμενα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

nai 35 kai4..ston 9o..

Rozi μου τι εννοεις να τα αφησεις?ποση ωρα θελουν να αποστειρωθουν?Η για ποσες ωρες παραμενουν αποστειρωμενα..??

εγω ξερω οτι τα αποστειρωνουμε στον αποστειρωτη κ μετα τα βαζουμε στο ψυγειο κ μενουν αποστειρωμενα μεχρι να τα χρειαστουμε.... ;););););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ντορα 35 και 4 ημερων νομιζω...

κατρινα εγω δεν θελω να περιμενω αλλο...

μα γιατιιιι...?συμπεθερουλα..???

Η fotini..μπηκε σημερα?

Η Θεκλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

εγω ξερω οτι τα αποστειρωνουμε στον αποστειρωτη κ μετα τα βαζουμε στο ψυγειο κ μενουν αποστειρωμενα μεχρι να τα χρειαστουμε.... ;););););););););););)[/quote:1mgh4ww2]

ετσιι.. ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζη μου σόρι, δεν ξέρω για Chicco, αλλά ο Avent λέει για ένα 24ωρο αν παραμείνει κλειστός. Δηλαδή αν τα αποστειρώσεις πρέπει μόλις ανοίξεις τον αποστειρωτή να τα βάλεις αμέσως στο ψυγείο, αλλιώς κρατάνε 24 ώρες μέσα στη συσκευή. Οι οδηγίες δε λένε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

μα γιατιιιι...?συμπεθερουλα..???

Η fotini..μπηκε σημερα?

Η Θεκλα???[/quote:2adau3c9]

εδώ είμαι :P:P:P:P

δεν προλαβαίνω να μπω, ο κουνιάδος μου κάνει κατάληψη στο πσ!!!!

Τελικά η Λαμπρινή ξαναπήγε???? θα γεννήσει σήμερα άραγε???

Κατρίνα μεγειά το νέο σου κινητάκι βρε!!!!

Ρόζη τι σκατιάρικο είναι αυτό βρε :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αχ ζηλεύω, κι εγώ έναν τέτοιο παλίκαρο θέλω!!! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Τελικά τα καλά της Ντόρας μας είχα με τις συσπάσεις ... αλλά μόνο για χθες :angry::angry::angry: . Σήμερα πήγα δύο φορές (7:00 και 16:00) κ όλα φάνηκαν παρά μα πάρα πολύ φυσιολογικά, οπότε ο γιατρός μου είπε να περιμένουμε να συμπληρώσουμε την 38 εβδομάδα (όπως γίνεται με τις καισαρικές) κ μετά κανονικά στο πρόγραμμά μας. Δηλαδή 30/8 με το καλό... εκτός κ αν έχουμε τπτ απρόοπτο :unsure::unsure::unsure: !!! Το μόνο που με πείραξε, εκτός της κούρασης να πηγαίνω από Πειραιά - Λεωφ.Αλεξάνδρας ήταν ότι ταλαιπώρησα κ τους δικούς μου ανθρώπους :(:(:(:(:( (ήρθαν οι γονείς μου από Πάτρα και ο πεθερός μου από Αγρίνιο και μόλις έφυγαν πάλι όλοι μαζί κ θα ξανάρθουν την άλλη βδομάδα). Αααααααααααααααααααα και κάτι ακόμα με πείραξε...... έμεινα νηστική όλη μέρα, τώρα έφαγα... :silly: :silly:

Αυτά τα νέα από μένα :(:(:(:(

Κρίμα κ είχα ετοιμαστεί όλο το βράδυ χθες ότι θα κρατάω τη μπουμπού μου σήμερα...

:blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τελικά τα καλά της Ντόρας είχα με τις συσπάσεις ... αλλά μόνο για χθες. Σήμερα πήγα δύο φορές (7:00 και 16:00) κ όλα φάνηκαν παρά μα πάρα πολύ φυσιολογικά, οπότε ο γιατρός μου είπε να περιμένουμε να συμπληρώσουμε την 38 εβδομάδα (όπως γίνεται με τις καισαρικές) κ μετά κανονικά στο πρόγραμμά μας. Δηλαδή 30/8 με το καλό... εκτός κ αν έχουμε τπτ απρόοπτο !!! Το μόνο που με πείραξε, εκτός της κούρασης να πηγαίνω από Πειραιά - Λεωφ.Αλεξάνδρας ήταν ότι ταλαιπώρησα κ τους δικούς μου ανθρώπους (ήρθαν οι γονείς μου από Πάτρα και ο πεθερός μου από Αγρίνιο και μόλις έφυγαν πάλι όλοι μαζί κ θα ξανάρθουν την άλλη βδομάδα). Αααααααααααααααααααα και κάτι ακόμα με πείραξε...... έμεινα νηστική όλη μέρα, τώρα έφαγα...

Αυτά τα νέα από μένα ;( ;( ;( ;( Κρίμα κ είχα ετοιμαστεί όλο το βράδυ χθες ότι θα κρατάω τη μπουμπού μου σήμερα...

Λαμπρινούλα τι ταλαιπωρία κι αυτή, για σενα αλλά και για το σόι ολόκληρο!!! απαπαπαπα!

μαλλον βολεύτηκε η μπουμπου και δεν θέλει να βγει ακόμη!

να σου πω,αν μπεις και στην 38 εβδομάδα μια χαρά, κι ο δικός μου ο γιατρός αυτό λέει! να μπούμε στην 38 πρώτα και μετά δεν μας εμποδίζει τίποτα! Κουράγιο :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχχ βρε Λαμπρινουλα μου..ταλαιπωρηθηκατε τσαμπα..αλλα δε πειραζει μωλεε...συμβαινουν κι αυτα..!!

Καλως τη Θεκλα..κι εμενα ο Ηλιας μου κανει συχνα καταληψη..!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι πολυ περιεργη τι θα πει ο δικος μου γιατρος τη Δευτερα! :(:(

δεν με εχει εξετασει ο ιδιος ποτε..αποκλειεται..να με εξετασει τη Δευτερα..Αυτο μονο με τον δικο μου συμαβαινει?Μονο τις εξετασεις μου κοιταει και τους υπερηχους (που κανει αλλος ε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε;;;Λαμπρινουλα δεν πειραζει βρε,ετσι και αλλως λιγο εμεινε!πω πω δεν αντεχω ρε γαμωτο...δεν λεει να δροσισει πια...

αρχισα να βλεπω εφιαλτες με γεννα...πλησιαζει ο καιρος και φοβαμαι!!!το σκεφτομαι αρκετα μπορω να πω,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι η μικρή μας έφτασε τα 3100 κ κάτι, η καρδούλα δουλεύει ρολόι... (θα προσπαθήσω να σας βάλω βιντεάκι...).

Και το πρωί πρωί δεν γλίτωσα κ γω απ' αυτό το περιβόητο "χεράκι" του γιατρού... κ μου πε επίσης ότι υπάρχουν κάποια μικρούλια "οινομοιώματα" αν το λέω σωστά !!! τα οποία θα δούμε μετά τη γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...