Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α Κατρίνα έχουμε ισότητα!!!!!!

Ντοράκι μου μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά!!!

το μικρό αντράκι θα περιμένει το μεγάλο αντράκι, να είσαι σίγουρη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου! Ολα καλα θα πανε, και ο καιρος θα περασει, και ο αντρουλης σου μαζι σου θα ειναι στη γεννα! Θετικη σκεψη και αισιοδοξια χρειαζεται!

Οσο για τα μαθηματα 9-11, δεν πιστευω οτι θα εχει και τοσο ζεστη, ειναι πρωι ακομα και εξαλλου μεχρι τοτε μπορει να μειωθει λιγο αυτη η απαραδεκτη θερμοκρασια και να εχει δροσισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα μου επαθα οτι με εχουν ταλαιπωρησει πολυ με αυτα τα μαθηματα απο το ικα μου δωσανε ενα τηλ να παρω να κλεισω για μαθηματα εδω κοντα στο σπιτι μου πηρα τηλ μολις εμπαινα στον 7ο μου ειπαν θα με βαλουνε σε γκρουπ κ θα με παρουνε τηλ κ ακομα περιμενω.... :angry::angry::angry::angry::angry: παλι καλα ειδα οτι αργουσανε κ πηρα τηλ στο ελενα να κλεισω κ μου κλεισανε ενα μηνα μετα...λες κ ο αντρας μου εκεινη την στιγμη θα κοιταει να με βοηθαει με τις αναπνοες εγω μπορει να τον βοηθαω αλλα εκεινος δεν θα το ελεγα .... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αυτος θα χρειαστει πιο πολλες αναπνοες απο εμενα.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μωρε αμα δεν προλαβω κ δεν υπογραψει ο γιατρος μου να μπει θα περιμενω να σπασουν τα νερα κ θα παω σε οποιο εφημερευει κ θα γεννησω κ δεν θα παρει κανενας μια... :angry::angry::angry::P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κουακι μου γλυκο, τι κανεις? Καιρο εχουμε να τα πουμε! Πως πηγε η βολτιτσα σας στον Μαραθωνα? Περασε καλα η μπουμπου? Με το θηλασμο τι εκανες τελικα?Με τους κολικους πως τα πατε εσεις? Ξεκολλησε καθολου το μυαλο σου απο... :whistle::whistle::whistle: (Ειχα σημειωσε απο πριν τις ερωτησεις για να σου τις κανω μαζεμενες)

Απο σημερα στο δικο της δωματιο η Αλκμηνουλα? Ε, βεβαια, ολοκληρος κοριτσαρος εγινε, που θα φερνει τον Νεκταριο? ;) Καλα ε, πανω που θα σου ελεγα να βαλεις μια φωτο της!!!

Ααααχ, ασε, το ενστικτο της μανας λεει οτι θα τη φαμε και αυτην την εβδομαδα (και ο μπουλουκος μου θα τσιμηπησει κανενα γραμμαριακι ακομα...πως θα τον βγαλω?) Μακαρι βεβαια να πεφτω εξω...θα δουμε...

Πόσα βρε να πάρει πια μέσα σε λίγες μέρες; Ο Γιώργος είχες πει ότι είχε βγει σχετικά μικρός, έτσι δεν είναι; Ίσως πάντως η δεύτερη φορά να είναι πιο εύκολη, παρά την όποια διαφορά! Μακάρι όπως και να 'χει, να γίνει όπως το έχεις στο μυαλό σου :kiss:

Η μικρή σούπερ περνάει όπου κι αν πάμε. "Την ακούει" στο αυτοκίνητο και μετά στο καρότσι με τους κραδασμούς, οπότε όλο κοιμάται! :) Με κολικούς ευτυχώς καλύτερα δείχνει κι εύχομαι να συνεχίσει έτσι. Ως προς το θηλασμό, θα την πω την αμαρτία μου: δεν το ξαναπροσπάθησα. Δεν ξέρω πόσες ώρες τη μέρα θα έπρεπε να την έχω ώστε εκείνες οι σταγόνες να μετατραπούν σε ποσότητα ικανή να τη χορτάσει... Άκου κι ένα κουφό: όταν γεννήθηκα (λίγο μεγαλύτερη από την Αλκμήνη) η μάνα μου βάλθηκε να με θηλάσει αποκλειστικά. Με θήλασε μόνο 17 μέρες. Το γάλα της ήταν πολύ λίγο και δεν αυξανόταν, οπότε με παρότρυνση γιατρού έβαλε και συμπλήρωμα και της κόπηκε τελείως. Πόσες μέρες θήλαζε η μικρή μου (αν και έπινε και συμπλήρωμα για το λόγο που είπαμε); Μάντεψε :huh: Κουφό;

Θέκλα, μη με μαλώνεις :( Το τάισα δευτερόλεπτα αργότερα :P Κάτσε να δεις που θα θέλεις να το βγάζεις συνέχεια φωτογραφίες και να του κάνεις βασανιστήρια σαν της καραμελίτσας :P

Ντόρα :kiss: Γιατί να μην προλάβεις βρε; Υπάρχει κάποιος να σε πηγαινοφέρνει; Ευτυχώς είναι αρκετά νωρίς το πρωί, πριν την αφόρητη ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaa..λεγαμε δε θα εχουμε γεννητουρια μεχρι Δευτερα εεε??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυο μου δεν εχω κανεναν δυστυχως με λεοφορειο κ μετρο....

φοβαμαι μηπως δεν προλαβω γιατι ο μικρος βιαζεται να βγει...βεβαια μολις μπω στον μηνα μου μπορει να μην θελει να βγει....αλλα αν βιαστει ηλικρινα εχω σοβαρο θεμα με την γεννα δεν θελω να ειμαι μονη μου...μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα νιωθω ασφαλεια κ για εμενα κ για το μωρο αν ειναι μεσα ο αντρας μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

koritsiaaa..λεγαμε δε θα εχουμε γεννητουρια μεχρι Δευτερα εεε??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ποια γεννησε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

koritsiaaa..λεγαμε δε θα εχουμε γεννητουρια μεχρι Δευτερα εεε??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τι θελει να πει ο ποιητης???? :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κατερινα οταν πηγαινετε βολτες ξηγιεσαι θερμος με βραστο νερακι κι ετσι...????

Το νεράκι κρατάει για 6 ώρες απ' όταν το βράσεις (δεν έχει σημασία αν θα είναι ζεστό ή χλιαρό). Οπότε για μικρές βόλτες, παίρνω απλώς δύο μπιμπεράκια με νερό και δυο δόσεις σκόνη και τα ανακατεύω :)

Ντόρα μου, μήπως να το σκεφτείς για ταξάκι για να μην ταλαιπωρηθείς; Εκτός κι αν μένεις πολύ κοντά στις στάσεις, όμως και πάλι είναι μια κάποια απόσταση από το μετρό στο Έλενα... :dry: Χμμ, για να είναι ο άντρας μέσα πρέπει να έρθει στα σεμινάρια, αν κατάλαβα/θυμάμαι καλά;

Λαμπρινή, τώρα είδα τα νέα σας στο FB! Γεννητούρια αύριο;;; Με το καλόοοοοο! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κατρίνα, εσύ στη Λαμπρινή αναφερόσουν ή έχουμε κι άλλα γεννητούρια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Το νεράκι κρατάει για 6 ώρες απ' όταν το βράσεις (δεν έχει σημασία αν θα είναι ζεστό ή χλιαρό). Οπότε για μικρές βόλτες, παίρνω απλώς δύο μπιμπεράκια με νερό και δυο δόσεις σκόνη και τα ανακατεύω :)

;[/quote:3pzx7vyy]

και δεν χρειαζεται ζεσταμα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Λαμπρινουλα μας..μου εστειλε μηνυμα!αυριο γενναει...συγνωμη...εσεις που το ξερατε καλε?Παει η εκπληξη!!!σε λιγι θα μπει!!

μπαα.. Ντορακι μου ο δικος μου..οχι σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

Ηρθε η ανταποκρίτρια από το Αλεξάνδρας με καλά νέα............

Η Αγγελική μας κ το αγγελούδι της είναι πάρα πολύ καλά... Η μικρούλα μια σκέτη γλύκα, δεν χορταίνεις να την βλέπεις... Όσο για το πως γέννησε... ούτε επισκληρίδιο δεν πρόλαβε να κάνει η Αγγελικούλα. Είναι πολύ χαριτωμένες κ οι δυο τους. Αύριο παίρνουν εξιτήριο αυτές ... και για να μην μείνει το κρεβάτι άδειο... θα μπω εγώ να το καλύψω... :) :) :) .

Ε ναιιιιιιιιιι τελικά αφού με είδε ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο πρωί πρωί (7) νηστική με τη βαλιτσούλα κ τις εξετάσεις μου... ο καρδιοτοκογράφος έδειξε δυνατούς πόνους που δεν θα μ' έβγαζαν ούτε μέχρι τα μέσα της βδομάδας... (κ αφού θα λείπει ο γιατρός μου) θα κάνουμε εισαγωγή αύριο. (2 μέρες πριν γίνω 38 βδομάδων - δεν έχει καμία σημασία μου είπε για 2 μέρες πριν)...

Μ' έχει πιάσει κρύος υδρώτας... δεν ξέρω γιατί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Η Λαμπρινουλα μας..μου εστειλε μηνυμα!αυριο γενναει...συγνωμη...εσεις που το ξερατε καλε?Παει η εκπληξη!!!σε λιγι θα μπει!!

μπαα.. Ντορακι μου ο δικος μου..οχι σημερα!

να μας αφηνες λιγο ακομα στην αναμονη θα ειχαμε παρα πολλα γεννητουρια..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

κορίτσια μου ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

Ηρθε η ανταποκρίτρια από το Αλεξάνδρας με καλά νέα............

Η Αγγελική μας κ το αγγελούδι της είναι πάρα πολύ καλά... Η μικρούλα μια σκέτη γλύκα, δεν χορταίνεις να την βλέπεις... Όσο για το πως γέννησε... ούτε επισκληρίδιο δεν πρόλαβε να κάνει η Αγγελικούλα. Είναι πολύ χαριτωμένες κ οι δυο τους. Αύριο παίρνουν εξιτήριο αυτές ... και για να μην μείνει το κρεβάτι άδειο... θα μπω εγώ να το καλύψω... :) :) :) .

Ε ναιιιιιιιιιι τελικά αφού με είδε ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο πρωί πρωί (7) νηστική με τη βαλιτσούλα κ τις εξετάσεις μου... ο καρδιοτοκογράφος έδειξε δυνατούς πόνους που δεν θα μ' έβγαζαν ούτε μέχρι τα μέσα της βδομάδας... (κ αφού θα λείπει ο γιατρός μου) θα κάνουμε εισαγωγή αύριο. (2 μέρες πριν γίνω 38 βδομάδων - δεν έχει καμία σημασία μου είπε για 2 μέρες πριν)...

Μ' έχει πιάσει κρύος υδρώτας... δεν ξέρω γιατί....

μπραβο Λαμπρινουλα μου αντε με το καλο με κανεναν πονο....λογικο ειναι να σε εχει πιασει κρυος ιδρωτας γιατι πολυ συντομα θα εχεις το νινακι σου αγκαλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

κορίτσια μου ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

Ηρθε η ανταποκρίτρια από το Αλεξάνδρας με καλά νέα............

Η Αγγελική μας κ το αγγελούδι της είναι πάρα πολύ καλά... Η μικρούλα μια σκέτη γλύκα, δεν χορταίνεις να την βλέπεις... Όσο για το πως γέννησε... ούτε επισκληρίδιο δεν πρόλαβε να κάνει η Αγγελικούλα. Είναι πολύ χαριτωμένες κ οι δυο τους. Αύριο παίρνουν εξιτήριο αυτές ... και για να μην μείνει το κρεβάτι άδειο... θα μπω εγώ να το καλύψω... :) :) :) .

Ε ναιιιιιιιιιι τελικά αφού με είδε ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο πρωί πρωί (7) νηστική με τη βαλιτσούλα κ τις εξετάσεις μου... ο καρδιοτοκογράφος έδειξε δυνατούς πόνους που δεν θα μ' έβγαζαν ούτε μέχρι τα μέσα της βδομάδας... (κ αφού θα λείπει ο γιατρός μου) θα κάνουμε εισαγωγή αύριο. (2 μέρες πριν γίνω 38 βδομάδων - δεν έχει καμία σημασία μου είπε για 2 μέρες πριν)...

Μ' έχει πιάσει κρύος υδρώτας... δεν ξέρω γιατί....

Τι ωραία νέα μας έφερες από το μαιευτήριο! Με το καλό Λαμπρινούλα μας! Όλα σούπερ θα πάνε. Ούτε άγχος ούτε τίποτα! Μόνο γλυκιά αγωνία εύχομαι κι αυτή να περάσει με το που θα δεις την μπέμπα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...