Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

Χρυσα μου τι τελεια μαγουλακια που εχει η μπεμπα σου!!!! θελεις να τα φας οταν τα βλεπεις :P:P:P

Κατερινα(kuo) πολυ ωραιο το φορμακι αλλα ακομα πιο ωραιο πανω στο Αλκμηνακι...

Φωτεινη μου τελειος ο κηπος και αξιαγαπητο το σκυλι σου...

Αντε να ερθεις ο Σεπτεμβρης να γεμισουν οι σελιδες μας και φωτο απο αγορακια μιας και οι πιο πολλες μανουλες του Σεπτεμβρη περιμενουμε μπεμπουληδες :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

madre έγραψε:

beba2.jpg

Επιτέλους τα κατάφερα :woohoo: :woohoo:

Το κενό στα μαλλάκια της είναι από το νοσοκομείο. Τα ξυρίσανε για να βρούνε φλέβα :(:(

Πως σας φαίνεται το υπνοσακουλάκι μου?

Madre μου φτου φτου φτου! Τα μαγουλάκια της είναι υπέροχα. Φαντάζομαι τσιμπήματα που πρέπει να υποστούνε :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Σταυρουλα,Ελενα+magykal ευχαριστω πολυ!!!!!!!!

Κατρινακι περαστικα στο αντρακι σου και καλες βουτιτσεςςςς!!!

Κατερινα(κυο)μου, αναβεις φωτιες!!!!!εγω ακομα δνε μπορω να ασχοληθω με το αυτο σπορ γιατι τα ραμματα ακομα να φυγουν..ασε που εχω φοβερη κουραση και δεν την παλευω!

Αγγελικη μου να σας ζησει η μπεμπουλα!!!να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη στη ζωη της!να τη δειτε οπως επιθυμειτε και να σας κανει παντα περηφανους με τα κατορθωματα της!!!καλη λοχεια κοριτσακι μου!!

μια γλυκεια καλημερα σε ολες τις ομορφουλες!!!εμεις σερνομαστε σημερα..ειχαμε μια απαισια νυχτα!εφαγα πολλα γλυκα,σοκολατες και 4-5 χυμους(αχλαδι-μηλο-πορτοκαλι=απαγορευτικο κατα τη διαρκεια του θηλασμου γιατι προκαλουν κολικους)και υποφεραμε πολυ ολο το βραδυ.πονεσα τοσο πολυ που την εβλεπα να ποναει..ο αντρας μου την ανελαβε αλλα τι μπορεις να κανεις σε αυτες τις περιπτωσεις?σκατουλες!τπτ!ενιωθα τυψεις ποπυ κατεβασα αυτες τις μ@#$%*ες αλλα δεν φανταστηκα ρε γμτ!ειχα αποθηκευσει 530 μλ γαλα απο μενα στο ψυγειο και το πεταξα.στην αρχη το πεταξα με μισος γιατι σκεφτομουν τον πονο της καραμελιτσας μου αλλα στη συνεχεια το πονεσα πολυ!σημερα θα της δωσω ξενο γαλα ολη μερα-νυχτα και απο αυριο θα ξαναδωσω το δικο μου.θα κοψω για αρχη τα γλυκα και τους παλιοχυμους και αν δω οτι συνεχιζουν θα κοψω τα γαλακτοκομικα και...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ!!ποσο στεναχωριεμαι που βγαζω το γαλα και το πεταω... :(

Αναστασία μου τόσο καιρό έχουμε να μιλήσουμε. Από ότι διάβασα όλα καλά πήγανε. Σε ταλαιπώρησε λίγο η καραμελίτσα αλλά χαλάλι!!!!!

Σχετικά με τις τροφές ποιες απαγορεύονται κατά τον θηλασμό?? Ακόμα δεν πρόλαβα να διαβάσω σχετικά με το θέμα αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Κατερινακι(κυο) αυτα τα φρουτα(αχλαδι,πορτοκαλι,μηλο)προκαλουν αερια.το ηξερα απλα ειπα πως ειναι μονο 2 εβδομαδων το νινι μου κ αποκλειεται να την πιασουν οι πονοι.συνηθως ξεκινανε μετα την 3η εβδομαδα.

Χρυσα μου αυτο εκανα.το πεταξα.τωρα βγαζω με το θηλαστρο και ποναω που πρεπει να το πεταξω παλι.τι φολα ρε γμτ!να εχω γαλα και να το πεταω???

Σταυρουλα μου αθελα μου στεναχωριεμαι..δεν το θελω..τα γαλακτοκομικα που τρωει η μαμα ειναι ενας απο τους λογους που εχουν κολικους τα μωρακια.απλα αρχικα ξεκινας και κοβεις τα καρυκευματα,χυμους,καφεδες,αναψυκτικα,λαχανικα που προκαλουν αερια οπως λαχανο,μπροκολο κτλ,οσπρια.αν δεις οτι συνεχιζει και εχει κολικους τοτε κοβεις τα γαλακτοκομικα.αυτο συστηνει ο αντρας μου στις μαμαδες και πιανειρε κοριτσια..τι θα τρωω στην τελικη? κοπανιστο αερα?τον θηλασμο δεν θελω με τπτ να τον κοψω.προς το παρον με το ξενο ειναι μια χαρα!δεν ποναει.

Μην στεναχωριέσαι Αναστασία μου.... Λίγη διατροφή και όλα θα περάσουν. Συνέχισε τον θηλασμό όσο μπορείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

CrazyMummy έγραψε:

[

α βλέπω κι άλλη με πρόκληση από την παρέα!!!

ουφ! μήπως είναι κολλητικό βρε κορίτσια?

κι εγώ από βδομάδα θα μπω για πρόκληση :unsure::unsure:

έχω ραντεβού την Δευτέρα το βράδυ και τότε θα γνωρίζω περισσότερα!

μήπως θα πρεπε΄να αγχώνομαι σιγά σιγά????

ελπίζω μόνο η πρόκληση να μην καταλήξει σε καισαρική οπως στην Ελπίδα!!!

ουπς!γιατι κι αλλες κοπελες θα κανουν προκληση ???? :blink:

ποσα επεισοδια εχασα ???

ελπιζω να μην ειναι πολλα :blush:

κι εγω Θεκλα μου δεν θελω να κανω καισαρικη ...αναγκαστικα ομως θα κανω προκληση γιατι θελω να με γεννησω σε νοσοκομειο με τον γιατρο μου ..

οποτε πρεπει να πετυχω εφημερεια ...

Μην αγχωνεσαι παντως ..προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα ...

σε λιγες βδομαδουλες θα εχουμε τα μωρακια μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

βασουλα κι εσυ κολπα μας εκανες????

τωρα πια οποτε εχουμε απουσιες σκεφτομαστε νεα μπεμπακια :P:P:P

γιουλη τη δευτερα το πρωι παω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κοριτσια σημερα στο μπανιο ειχα ολη την καλη προθεση να κανω κατι με τον αμαζονιο :blush::blush::blush:

πηρα μαζι σκαμπο, καθρεπτη μεγενθυντικο... καλεμι, ματρακα :P:P:P

και τελικα δεν εφταναν τα χερια μου :blush::blush::blush::blush:

πολυ ατυχη η νοσοκομα που θα με αναλαβει :unsure:

Φαντάζομαι πως νοιώθεις...... :S:S:S ΣΕ 5 μέρες θα κρατάς τα αγγελουδάκια σου αγκαλιά.

Πολύ γέλασα με τον αμαζόνια!! Σιγά μην σκάσεις! Αυτές έχουν δει τα ματάκια τους. Ειλικρινά δεν πρέπει να σε απασχολεί. Εμένα το μόνο που με αγχώνει είναι να έχω κάνει ντουζάκι και να είμαι καθαρή...

Με ενημέρωσε βέβαια η Μαία μου ότι αν θέλω και ο τοκετός διαρκεί πού μπορώ να κάνω και ντουζ εκεί στο διαβαλκανικό... Τι να πω :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου κουκλι η μπουμπου σου! Τι μαγουλακια, τι χειλακια, τι μαλλακια καρφακι! Αλλα και τα διδυμακια δεν πανε πισω, μια χαρα αντρακια, να τα χαιρεσαι και τα 3!

Φωτεινη υπεροχη η σκυλιτσα σου η Ηρα! Πολυ ομορφη! Και σαν κουταβακι φαινοταν πολυ χαδιαρικο!Εχουν και οι γονεις μου μια Ηρα, ειναι μεσαιου μεγεθους, μαυρο, μαλλιαρο, απροσδιοριστου ρατσας ομως. Αλλα γλυκυτατο! Και ο κηπος τελειος, αξιος ο μπαμπας σου!Τυχερο το μωρακι σου, σε τι ωραιο περιβαλλον θα μεγαλωσει!

Κουακο μας εχεις τρελανει με τις Αλκηνοφωτογραφιες! Ποσο μεγαλωνει το κοριτσακι σου!

Κατρινακι, απλα τελεια η πισινα! Ποσες ωρες περασες εκει μεσα σημερα? Ο καλος σου πως ειναι? Καλυτερα?

Συμπεθερουλα μου γλυκια, λυπαμαι γι αυτο που σας συνεβη. Δεν πειραζει ομως για μια μερα να παρει ξενο γαλα, μην το περνεις τοοοοσο κατακαρδα, απο αυριο παλι το δικο σου θα πινει.

Βασιλικη θελω και εγω ακολαστο σεξ και χορο μεχρι το ξημερωμα! Τελικα τη Δευτερα γεννας? Με το καλοοοοοοοο!!!

Θεκλα εσυ γιατι θα πας με προκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

WENDY έγραψε:

ουπς!γιατι κι αλλες κοπελες θα κανουν προκληση ???? :blink:

ποσα επεισοδια εχασα ???

ελπιζω να μην ειναι πολλα :blush:

κι εγω Θεκλα μου δεν θελω να κανω καισαρικη ...αναγκαστικα ομως θα κανω προκληση γιατι θελω να με γεννησω σε νοσοκομειο με τον γιατρο μου ..

οποτε πρεπει να πετυχω εφημερεια ...

Μην αγχωνεσαι παντως ..προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα ...

σε λιγες βδομαδουλες θα εχουμε τα μωρακια μας ;)[/quote:30glguw2]

μία από αυτές είμαι εγώ :S:S

προσπαθώ να βρω κανένα θέμα στον γούγλι σχετικά με την πρόκληση αλλά δεν με καλύπτει κανένα! θέλω να μάθω τι με περιμένει!!!

εδώ το καλό δελφίνι, θα πάρω την σούπερ κοιλάρα μου και θα έρθω για μια βουτιά!!! ελπίζω να μην σας δημιουργήσω πρόβλημα κυρία όρκα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Γιατί θα μπείς με πρόκληση? Νωρίς δεν είναι?

Ο γιατρός μου ούτε συζήτηση για προκληση πριν συμπληρώσω και την 40η εβδομάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή το Αλτσχάιμερ συνεχίζεται απαντάω σε κάθε ποστ ξεχωριστά και έτσι γεμίζουν οι σελίδες δυστυχώς πολύ γρήγορα.

Θα προσπαθήσω να γράψω μαζεμένα κάποια πράγματα.....

Λαμπρινή μου θέλουμε και άλλες φωτογραφίες από το δωματιάκι.....

Εμένα μου λείπουν ακόμα ένα ζευγάρι κουρτίνες. Άσε τις παραγγείλαμε αλλά ήρθαν πιο κοντές, :(:(:(:(:( και άντε πάλι πίσω

Κύο μου τι να πω για την μπουμπου σου. Μεγαλώνει μέρα με την μέρα! Είναι ειλικρινά μία γλύκα.....

Κατρίν μου ζηλεύω πολύ με την πισίνα σου! Που το χώρεσες αυτό το θηρίο. Αν θυμάμαι βέβαια καλα έχεις τεράστια Βεράντα.

Βασούλα μου τι κάνεις? Τόσο καιρό είχαμε να τα πούμε οι Θεσσαλονικιές......

Ιπποκράτειο ή Παπαγεωργίου γεννάς???

Φωτείνη εμείς δεν συστηθήκαμε. Με λένε Γιούλη είμαι από Θεσσαλονίκη και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι! ΠΗΤ 2/9 άρα 15 και σήμερα. Σαν τους φαντάρους μετράω!!!

Το σκυλάκι σου είναι τέλειο. Και εμείς έλουμε αλλά λόγου χρόνου δεν πέρνουμε. Έχουμε 2 παπαγαλάκια (δες και φώτο στο προφίλ) που ήδη μας απασχολούν αρκετά!!!!

Κορίτσια έκανα πεντικιούρ και μανικιούρ!Έβαψα και μαλλί και είμαι έτοιμη.......!

ΥΣ αποφασίσαμε να ονομάσουμε το παλικαράκι μας Πέτρο σαν τον πεθερό μου! Δεν χρειάζεται να σας πω πόσο χάρηκε ο άνθρωπος. Και οι γονείς μου χαρήκανε πολύ γιατί είναι αρκετά της παράδοσης.

Συγνώμη για το τεράστιο Ποστ αλλά έχουμε τόσο καιρό να τα πούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αν σας πω τι κάνει τώρα ο αντρούλης μου..........

Φτιάχνει λουκουμάδες... θα βάλω κ φωτό της διαδικασίας... πόσο χαίρομαι !!!

Πάω να βγάλω τη φωτό ( :) :) :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου είπε ότι πρέπει να περιμένουμε οπωσδήποτε ως την 38η εβδομάδα και μετά μπορώ να μπω για πρόκληση! βασικά το μπεμπέ μας έχει πάρει μια περίεργη θέση και έχει πιαστεί ένα (ίσως και περισσότερα) νεύρα με αποτέλεσμα να είμαι σε ακινησία, βήμα δεν μπορώ να κάνω η κακόμοιρη! :unsure::unsure::unsure::unsure:

ήταν ήδη 3 κιλά και όσο περνά ο καιρός θα γίνομαι χειρότερα επειδή μεγαλώνει αυτό πρώτον,δεύτερον είμαι ψηλή και επιβαρύνεται η σπονδυλική μου στήλη επειδή έχω πάρει κιλά μόνο στην κοιλιά,τα άκρα είναι όπως ήταν...ούτε γραμμάριο παραπάνω! όσο περνάει ο καιρός θα γίνομαι χειρότερα! επίσης θα πρέπει να κάνω επισκληρίδιο για να χαλαρώσουν τα νεύρα!! την Δευτέρα που έχω ραντεβού θα έχω μαζί μου και την βαλίτσα, ΄΄η θα μπω το ίδιο βράδυ ή εκείνες τις ημέρες!

εκτός βέβαια και επανέλθω και μπορώ να περπατήσω,πράγμα απίθανο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

μου είπε ότι πρέπει να περιμένουμε οπωσδήποτε ως την 38η εβδομάδα και μετά μπορώ να μπω για πρόκληση! βασικά το μπεμπέ μας έχει πάρει μια περίεργη θέση και έχει πιαστεί ένα (ίσως και περισσότερα) νεύρα με αποτέλεσμα να είμαι σε ακινησία, βήμα δεν μπορώ να κάνω η κακόμοιρη! :unsure::unsure::unsure::unsure:

ήταν ήδη 3 κιλά και όσο περνά ο καιρός θα γίνομαι χειρότερα επειδή μεγαλώνει αυτό πρώτον,δεύτερον είμαι ψηλή και επιβαρύνεται η σπονδυλική μου στήλη επειδή έχω πάρει κιλά μόνο στην κοιλιά,τα άκρα είναι όπως ήταν...ούτε γραμμάριο παραπάνω! όσο περνάει ο καιρός θα γίνομαι χειρότερα! επίσης θα πρέπει να κάνω επισκληρίδιο για να χαλαρώσουν τα νεύρα!! την Δευτέρα που έχω ραντεβού θα έχω μαζί μου και την βαλίτσα, ΄΄η θα μπω το ίδιο βράδυ ή εκείνες τις ημέρες!

εκτός βέβαια και επανέλθω και μπορώ να περπατήσω,πράγμα απίθανο!!!

Που να είχες βάλει και κιλά......!!

Δεν το ήξερα ότι περνάς τέτοια ταλαιπωρία.. :(

Άντε 1 εβδομαδούλα ακόμα..... Αχ όλες πλησιάζουμε! Τι τέλεια. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Αχ αν σας πω τι κάνει τώρα ο αντρούλης μου..........

Φτιάχνει λουκουμάδες... θα βάλω κ φωτό της διαδικασίας... πόσο χαίρομαι !!!

Πάω να βγάλω τη φωτό ( :) :) :) )

Θέλω και εγώ Λουκουμαδες παρόλου που τσάκισα 500γρ παγωτό η γουρούνα σήμερα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ειπα..να προσλαβω το τεκνο..για ναυαγοσωστη στη πισινα...και ηθελα τη γνωμη σας!!!!

Εγκρινουμε, εγκρινουμε, αρκει βεβαια να μην τον κρατησεις για παρτη σου! Αλλωστε ολοι οι καλοι χωρανε, ετσι δεν λενε? :P

Γιουλη μου αρεσει πολυ το Πετρος. Μονο εμεις οι δυο τελικα θα κλεισουμε ολο τον 9ο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Αχ αν σας πω τι κάνει τώρα ο αντρούλης μου..........

Φτιάχνει λουκουμάδες... θα βάλω κ φωτό της διαδικασίας... πόσο χαίρομαι !!!

Πάω να βγάλω τη φωτό ( :) :) :) )

από την παραγωγή...

DSC04602.jpg

στην κατανάλωση...

DSC04605.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

LabriniB έγραψε:

από την παραγωγή...

DSC04602.jpg

στην κατανάλωση...

DSC04605.jpg[/quote:nfz1n805]

αριστερά είναι με μέλι??? αν ναι εγώ εκείνους θέλω!!!

τύφλα να χει το γιαουρτάκι με το μέλι που έφαγ πριν λίγο!!! :blink::blink:

Giouli30 έγραψε:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...