Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Καλα κουκιδα, ουδεν σχολιον.... Συμφωνω βεβαια και με το γιουλακι, ουτε γω θελω να κρινω και προσπαθω να μην το κανω αλλα η κοπελα 40 χρονων και να θελει κιολας παιδι τι να πω, γιατι να το ριξει... Τελος παντων ο,τι και να πουμε....

Σαμανθα εγω τρελαινομαι για σουπες αλλα τωρα το καλοκαιρι εχω καιρο να κανω, νιωθεις καλυτερα με το στομαχι σου? Σκεφτομουν μηπως με ανακατευουν και οι σουπες και τρωω κατι πιο στεγνο. Σημερα ας πουμε την εβγαλα με φρυγανιες και ενα κομματακι τυρακι αλλα παλι χαλια ειναι το στομαχι μου. Θα τις δοκιμασω, απο δευτερα ξεκιναω τις αγαπημενες μου σουπιτσες! Να σαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αμαν βρε κορίτσια με τους εμετους...κουραγιο να βγει το τρίμηνο και πιστευω να τελειωσουν αυτα. διαβασα οτι το 2ο τριμηνο ειναι το πιο ηρεμο απτα 3.

ρε gioulakious τι ζυμη για λουκουμαδες μας λες τωρα....αφου υπάρχει θεμα με το τηγανητο ζυμαρι!! μην ανοιγεις πληγες!!!

να πω κατι...τα κιλα μπαινουν μεσα σε ωρες ξαφνικα???

απο προχθες πηρα και ακομα ενα κιλο- συνολο 4....πολυ αποτομα ρε γμτ!

τρομαξα ειναι η αλήθεια....

...κα ιο αντρας μου ειπε να κρατηθω γιατι κατι θα μου φερει λεει το βραδυ να αρκουδιασω παλι.... αμαν!θεο τον εκανα να μου το πει καιδεν λεει.

.........μα τι σκ@τα του χω ζητησει...δεν θυμαμαι.... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,εχω λιωσει στους εμετους απο το μεσημερι.δεν ξερω τι να κανω,ολο κλαιω...ποναει το στομαχι μου και τραυματισα και τον οισοφαγο μου μαλλον.με γδερνει.δεν μπορω να καταπιω ουτε το σαλιο μου.δεν αντεχω αλλο,θελω να ηρεμησω λιγακι.μια μερουλα ρε γαμωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε? μονο εγώ είμαι μέσα???

έστειλα τον καλό μου μια σύντομη βόλτα για να ξεσκάσει και να χαλαρώσω και εγώ :):)

Ράνια τι τρως? γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο??

εγώ ανακατεύομαι 24 ώρες το 24ωρο και νοιώθω πολύ άσχημα...δεν μπορώ να βάλω μπουκιά στον στόμα μου παρά μόνο σουπίτσες...εσύ φαντάζομαι θα είσαι πολύ χειρότερα...πότε τελειώνεις το 1ο τρίμηνο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ειμαι μεσα, τελικα ειμαι καπως καλυτερα και ετοιμαστηκα για εξοδο, θα φαω πολυ πολυ λιγο και πολυ πολυ ελαφρα βεβαια γιατι δε θελω να γινω χαλια παλι. Ρενακι κι εγω σημερα χαλια ημουν, εκλαιγα συνεχεια, λεω και του αντρα μου αντι να ειμαι χαρουμενη να ειναι ηρεμο και το μωρο σημερα συνεχεια κλαιω, κουραστηκα να νιωθω 1μιση μηνα αρρωστη καθε μερα. Βεβαια δεν εχω τοσους εμετους οσο εσυ, αχ κοπελα μου υπομονη, ρωτα ξανα το γιατρο σου, εμενα μου εδωσε κατι χαπακια αλλα ενταξει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις τα παιρνω, προσπαθω να τα αποφευγω. Σε μια βδομαδα ανοιγει και το σχολειο και θελω να ειμαι καλα, να τελειωσουν οι αναγουλες να μπορω να ειμαι ενταξει.

Κουκιδουλα τελικα ποια ηταν η εκπληξη? Ελπιζω οχι κανενα ντονατ γιατι παλι θα ζηλεψω (δεν καταφερα να το φαω ακομα βλεπεις)

Σαμανθα μου υπομονη σε ολες μας με τις αναγουλες, που θα παει, θα σταματησει σε καποια φαση (ελπιζω....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να κανει κανεις για τις αναγουλες.. :( μάλλον θα κανεις λιγη υπομονη, που ειναι και αυτο μια κουβεντα βεβαια...

και γω εμεινα home alone πηγε να δει ποδοσφαιρο και στο γυρισμο θα μου σκασει και την εκπληξη nutella!

κοριτσια εψαχνα βιτντεακια και πληροφοριες για την αυχενικη εξεταση.

βρηκα στο youtube με την φραση Nuchal translucency

ειναι στα αγγλικα όμως όλα τα βιντο. στα δεξια αραδιαζει και τα υπολοιπα σχετικα βιντεο αν θελετε να τα ψαξετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πάμε τωρα στα ούγκα-ούγκα ότι-ναναι-

διαβαζω σε ξενα φορουμ για τους καρδιακους παλμους των εμβρυων στη δικη μας φαση (1ο τριμηνο).

λένε- πολλες μανουλες, ειναι η αληθεια, με πάνω απο 2 παιδακια- ότι όταν οι χτυποι ειναι χαμηλοι- 120-130/140 συνήθως ειναι αγορι

για ψηλους χτυπους -170/200 ειναι κοριτσι

και με τους ενδιαμεσους τι γινεται??????????? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τους ενδιάμεσους δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα :):)

αλήθεια εμένα δεν μου είπε κανένας γιατρός πόσους παλμούς έχει...που το γράφει συνήθως στον υπέρηχο???

Κουκίδα εσύ τι θέλεις? αγοράκι ή κοριτσάκι?

εγώ να πω την αλήθεια αν έκανα 2 παιδιά θα ήθελα 1+1 (πρώτα αγοράκι κ μετά κοριτσάκι) αλλά αν έκανα 2 παιδιά ίδια ή μόνο 1, τότε θα ήθελα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κοριτσακι-κοριτσάκια.

και εγώ για ποδόσφαιρο τον έχω στείλει τον δικό μου ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα 1+1 ε? καλά αυτο ειναι το ιδανικο.

εγω δεν εχω προτίμηση- σοβαρα- και τα δυο το ιδιο τα θελω!!

οτι και ναναι θα τρελαθω!!!

τους χτυπους τους γραφει στον υπέρηχο- στο κομματι που δίχνει τους καρδιακους παλμους.

θα ψαξεις να βρεις εκει που γραφει BPM. διπλα εχει ενα νουμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουχουυυ δεν το γραφει εμένα πουθενα...δεν πειράζει :):)

κουκίδα έβαλε γκολ ο ολυμπιακός και είναι στο 65' ...η έκπληξη δεν αργεί!!! απορρώ πώς αντέχεις και δεν τον ρωτάς...εγώ δεν έχω υπομονή σε αυτά καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι εγω εχω νομιζεις??αλλα ο αντρας μου σκάει γαιδουρι σε κατι τετοια- αντωμεταξυ όλο έτσι με κανει- μου πετάει το τρίποντο και εγω γενναω απο περιεργεια(που λεει ο λογος :laugh: :laugh: ) μεχρι να με σκασει!και πως το απολαμβανει να με βλεπει ετσι!χαχα

το θηρίο!

και σε μενα στους υπερηχους δεν το γραφει παντου το BPM.

μονο στον καινουριο γυναικολογο- στον άλλο δεν ειχε χτυπους το λεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

όταν οι χτυποι ειναι χαμηλοι- 120-130/140 συνήθως ειναι αγορι

για ψηλους χτυπους -170/200 ειναι κοριτσι

και με τους ενδιαμεσους τι γινεται??????????? :laugh: :laugh:

O ξενυχτης ξαναχτυπα!!!!Μα καλα βλαμμενο ειμαι;;; Ξεμυαλιστηκα με ενα παιχνιδι στο pc και τωρα bye bye υπνος :angry: ....Κοιμηθειτε ολες ησυχες...βαραω σκοπια αποψε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Λοιπον Κουκι....το χορευταραδικο μου,ειχε 176 παλμους(κοριτσι?),ενω το ησυχουλινι ειχε 166 (??)...

Νομιζω δεν υπαρχει ιδανικο στο φυλο...αν κ εχω μια προτιμηση στα ροζ,θα μου αρεσε και ζευγαρι (κοριτσι-αγορι) κ αν το σκεφτο λιιιγο ακομα και τα αγορακια καλα ειναι..μαγκακια!!!

Κυριακη κοντη γιορτη(που λενε),θα μαθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ξενυχτισσες(αραγε υπαρχει τετοια λεξη?)!τελικα εφαγα ενα ντονατ σημερα το πρωι,με ειχατε λιγουρεψει κι εμενα εγκυο γυναικα!για να δουμε πως θα μας παει και σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ρανια εισαι η μόνη που σηκωθηκε νωρις σημερα μου φαινεται!!

εγω μόλις εφαγα πρωινο!! έπεσα σε χειμερια ναρκη!πεταχτηκα για να πάρω τα φαρμακα μου που τα καθυστερησα πολυ!

Λολλι διαβασα οτι πεφτουν οι χτυποι (και ειναι κ λογικο)όσο μεγαλωνουν τα εμβρυακια. εμενα επεσαν οι χτυποι απο 166 σε 155. και γω δλδ δεν ξερω τι ειναι, κοριτσακι η αγορακι! :) να δουμε ποσο ακομα θα πεσουν

καλα....δεν σας συζητω τη λαχταρα που περασα χθες- μην τρομαζετε βλακεια ειναι- τελειως όμως!!! :laugh:

πέφτω αισιως για υπνο κατα τις 1.30, και ερχεται και ο καλος μου να με καληνυχτίσει (αυτος και αν ειναι νυχτεριδα) και αρχιζουμε μια χαζοκουβεντα, μα τι χαζοκουβεντα- ξεκινησε η βλακεια λεγοντας του πως το εμβρυο νιωθει τους ηχους οπως οι κωφοι(- και αυτο αργοτερα- γιατι τα αυτακια του δεν σχηματιστηκαν ακομα και να μου λεει εκεινος οτι το εμβρυο ακουει τους ηχους απο τα αυτια της μαμας- και με πιανει ενα νευρικο γελιο που δεν μπορω- βασικα κανει πως δεν καταλαβαινει τι θελω να του πω, με εσκασε, και το γελιο ειναι τόσο δυνατο που αισθανθηκα εντονο πόνο χαμηλα και στις σαλπιγγες, τρομαξα τοσο πολυ! αλλα να μην μπορω να σταματησω και δωστου ο πόνος και τον εδιωξα.

με το που φευγει, με πιανει ένα κλαμα, να ακλαιω με λυγμους- μαλλον επειδη ζοριστηκα να μην γελαω και επρεπε καπως να βγει όλη αυτη η ηλιθιοτητα απο μεσα μου. τοσο κλάμα κοριτσια πωπω..με λυγμους να κλαιω και ο στρουμφοτρελακιας μου να μην ξερει τι να κανει!

δεν εχω κάνει ποτε ξανα κατι τόσο αλλοπρόσαλλο- τα ειδα όλα..μετα αρχισα παλι να γελαω και μετα να ξανακλαιω..πωπω...

τον παρακαλεσα να μην μου λέει απο δω και στο εξης πολλες βλακειες να μην με πιανει τετοια μακαουκια....

ρε φοβηθηκα μην παθει τιποτα το αιματωμα και μεγαλωσει παλι... :dry:

παω να διαβασω αν το ξεκώλωμα στο γελιο βλαπτει το φασολι. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλεναδακια μου!!!

Χτες δεν εκλεισα ματι....μια χαρα ημουν,απλα δεν νυσταζα καθολου!!!Δε μου κολλουσε υπνος (ουτε αυτος δε μου κολλαει πια!! :P ).Μια ξαπλωνα στο κρεβατι και μια πηγαινα στο σαλονι,ξυπνησα την σκυλιτσα μου κ την ζουζουνισα... Ειδα οοολα τα τηλεμαρκετινγκ :blink: ...

Τελευταια φορα που κοιταξα το ρολοι μου ηταν στις 5 το πρωι...μετα με πηρε ο υπνος αλλα στις 8.30 το ματι ορθανοιχτο....!

Ας ελπισουμε οτι αποψε θα πεσω ξερη!!!

Τωρα γυρισαμε απο την κυριακατικη βολτουλα μας!!!Χτυπησα ενα φρεντουτσινο μουρλια!!!!! Πολυ το ευχαριστηθηκα αλλα μου εκοψε την ορεξη!!!!

Κουκι μου,μαλλον σφιχτηκες απο τα πολλα γελια γι αυτο πονεσες!Dont worry μωρε :).

Οι υπολοιπες καλε που ειστε;;;Χουζουρευετε ακομα ή πηρατε τους δρομους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!!!

τι κάνετε? και εγώ ξύπνησα αργά κατά τις 12 :):)

δεν άντεξα χθες και 'αποπλάνησα' το μωρό μου...δύο διαφορετικοί γιατροί μου έχουν πει ότι είναι οκ να έχουμε επαφές...ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα...

επίσης αυτό που φοβάμαι εκτός από το δυνατό γέλιο είναι το φτέρνισμα...τώρα με τα κλιματιστικά όλο με πιάνει και φτερνίζομαι και καμιά φορά πονάει η κοιλίτσα μου...

τι να κάνουμε βρε κορίτσια...εγώ πιστεύω ότι είναι αρκετά προστατευμένο το έμβρυο για να πάθει κάτι με ένα δυνατό φτέρνισμα και ένα γέλιο...ελπίζω δηλαδή...

καμιά άλλη κοπέλα που να έχει επαφές με τον καλό της υπάρχει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,εφαγα γεμιστα της μαμας και ακομα τα "κραταω"!!γιουπι!ελπιζω να μην εξελιχθει οπως τη χθεσινη μερα...

samantha μου,κι εγω το μεσημερι εκανα κοκουδακι...δεν αντεξα.αφου στον υπνο μου η φαι η σεξ βλεπω!!τον εβαλα κατω και μου εξηγησε το ονειρο!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς, τίποτις...καθόλου σεξάκι.δεν μας είπε ότι δεν κάνει, απλώς λέμε να μην κανουμε κάτι στο αρχικο αυτό στάδιο...

χτες λαχταρησα αρκετά. αφού σηκώθηκα περί τις 5 φορές για μεσημεριανά τσισάκια - τι'ναι κι αυτό με τη συχνοουρία!- την τελευταία φορά (κ σόρρυ για τις περιγραφές) όταν πια σηκώθηκα απογευματάκι κ πήγα για πιπί, το εσώρουχο ήταν πεντακάθαρο, αλλά στο χαρτάκι ηταν κάπως πιο μπεζ. ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ! πήρα τηλ το γιατρό, αλλά μου είπε ότι αυτό δεν είναι ανησυχητικό. να πω την αλήθεια, δεν μου ξανασυνέβη, αλλά κ πάλι...

αύριο είναι η μέρα του ραντεβού. όπως κ να'χει, θα σας ενημερώσω, προς το βράδυ που θα επιστρέψουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιες το σεξ εγω το εχω σεξασει...ε..ξεχασει ηθελα να πω. :laugh:

οχι, σοβαρα, δεν το σκεφτομαι -το εχω αποβάλλει τελειως εδω και μερικες εβδομαδες. εμας ο γιατρος μας ειπε 'νο σεχς' αλλα εμενα η περιπτωση μου ειναι διαφορετικη λογω ιστορικου.

δεν με πειραζει -προς το παρον- τον αντρα μου σκεφτομαι τον καημενο..θα λαλησει...

demie μηπως ηταν το χρωμα των ουρων τετοιο και τζαμπα λαχταρησες?

αυριο που λένε 'Κυριακη κοντη γιορτη'!με το καλο να κανεις την αυχενικη !! θα περιμενουμε νεα σου, τι ωρα θα πας??πρωι?

εχεις αγωνια? εγω πιστευω όλα τελεια θα ειναι!!!

GOOD LUCK!

1192464lrz2y0w8ko.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας .

Εμας μας το απαγόρευσαν το σεξ και η αλήθεια ειναι πως αρχίζει και γυρίζει το ματι μου απο την έλλειψη .Εδω και μέρες παλι πονάω πολυ στη μεση και κάτω χαμηλά (υπαρχει καμια που να πονάει να ξερω αν αποτελώ φαινόμενο η οχι) πάντως χθες πήγαμε στο νοσοκ/ για υπερηχογράφημα γιατι ανησυχούσα και ο γιατρος μου δεν ειναι εδω και επιτέλους ακούσαμε και καρδουλα :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνο πολύ ωραία που ακούσατε κ την καρδούλα!!!

Κουκίδα λες να ήταν τα ούρα? Τον παθαίνω έναν χρωματισμό όταν τρώω παντζαράκια, όμως προχτές μπορεί να μην έφαγα παντζάρια, έφαγα όμως διάφορα περίεργα στο τραπέζι του γάμου που πήγαμε κ το σίγουρο είναι ότι πάθανε τα στομάχια μας...

anyway, θα δούμε αύριο. απόγευμα μετά τις 5 το έχω το ραντεβού, μετά θα πάμε κ από την πεθερά, άρα μάλλον θα μπω λίγο πιο αργά να σας πω τα νεάκια μου. έχω αγωνία, αλλά πιστεύω ότι όλα είναι στο θέλημα του Θεούλη. Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνι μπραβο! ακουσατε καρδουλα, πόσο μαγική στιγμη ηταν ε!

Demmie δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχείς- αφου το μπεζ ηταν και λιγο κι ολας- τελειωσε- και εφαγες και διαφορα σκατουλακια!

αντε αυριο με το καλό!!!!

τα υπολοιπα φουσκίδια που ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!

δεν μπηκα το σκ και ειπατε παλι ενα σωρο πραγματα....!!!! νομιζα οτι μονο εγω τα κανω τα τρελλα με το κλαμα και θα τρελανω το μικρακι μου αλλα απο οτι διαβαζω και σεις δεν πατε πισω.

δεν φτανει που εχω και γω σε αποκλεισμο απο το σεξ τον καλο μου (αν και ο γιατρος ειπε οτι καλυτερα μεχρι την αυχενικη να περιμενουμε αλλα και να μην κρατιομαστε δεν εγινε και κατι αρκει να προσεχουμε)αλλα δεν μπορει να μου μιλησει κιολας γιατι αν παρω κατι στραβα... το κλαμα πεφτει με λιγμους και δεν μπορω να ηρεμησω!!!!

ελπιζω αυτη η βδομαδα να ειναι καλυτερη για σας κοριτσακια με τους εμμετους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες! Σημερα ξυπνησα καλυτερα, ευχομαι οι αναγουλες να αρχισουν να περνουν σε ολες μας και αισιως να αποχαιρετησουμε το πρωτο τριμηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...