Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Καλή εβδομάδα σε όλες!!

Λοιπόν θυμάστε το σκηνικό με τη πεθερά μου. Σας χρωστάω νέα..

Την Παρασκευη το μεσημέρι ηρθε ο καλός μου έξαλος με τους δικούς του. Τους είπε για την εξωσωματική και πηρε την απάντηση "Δεν πειράζει, αλλα δεν χρειάζεται να το λέτε και να μας συζητάει ο κόσμος" το μάτι μου γύρισε και ολη την ημέρα έκλαιγα με μαυρο δάκρυ, μεχρι το βραδυ που ξαναγυρισε ο αντρας μου απο τη δουλεια και με βρηκε με τα μάτια πρησμένα. Τέτοια στεναχωρια κ οργή. Τελος πάντων ηρθαν εχθες απο το σπίτι και τους έβαλα στη θέση τους (τον πεθερο μου , γιατι η πεθερα πολυ ωραια μιλησε η γυναίκα, στεναχωρηθηκε κιολας που δεν το ηξερε για να με βοηθάει).

Το θέμα είναι άλλο. Τα συμπτωματα κοπηκαν ΜΑΧΑΙΡΙ , απο τη στεναχωρια μου . Ανησυχησα παρα πολυ, αλλα το είχα ξανακουσει πως μεγαλη στεναχώρια μπορει να το προκαλέσει. Κορίτσια σας λέω δεν έχω τίποτα, εγω που τρεφόμουν με παξιμαδια κ φρυγανιές το ΣΚ εφαγα κανονικα κ με γουρουνιές! Δεν αισθάνομαι τίποτα πλέον σαν να μην εχω μωρό. Αλλος άνθρωπος είμαι απο τη Παρασκευή.Μεχρι κ το στήθος ξεπρηζεται. Εχω αγωνια είναι η αλήθεια μηπως επαθε κατι το νινί, αλλα προσπαθώ ν αείμαι αισιόδοξη κ να κάνω υπομονή μεχρι 8/9 που θα πάω για αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πω παναγια μου τι ειναι αυτα που διαβαζω.....

τι σου εκαναν βρε γιουλακι? αν ειναι δυνατον? δεν το πιστευω οτι το 2010 υπαρχουν ανθρωποι που σκεφτονται ετσι.....

μακαρι ολα να ειναι καλα και αυτο το σοκ που περασες να σου βγηκε μονο σε καλο!!!!!!!

θετικη σκεψη γιουλακι,μονο θετικη σκεψη. εχεις τον αντρα σου και το σπορακι σου, οι αλλοι περισσευουν.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα σε όλες!!

Λοιπόν θυμάστε το σκηνικό με τη πεθερά μου. Σας χρωστάω νέα..

Την Παρασκευη το μεσημέρι ηρθε ο καλός μου έξαλος με τους δικούς του. Τους είπε για την εξωσωματική και πηρε την απάντηση "Δεν πειράζει, αλλα δεν χρειάζεται να το λέτε και να μας συζητάει ο κόσμος" το μάτι μου γύρισε και ολη την ημέρα έκλαιγα με μαυρο δάκρυ, μεχρι το βραδυ που ξαναγυρισε ο αντρας μου απο τη δουλεια και με βρηκε με τα μάτια πρησμένα. Τέτοια στεναχωρια κ οργή. Τελος πάντων ηρθαν εχθες απο το σπίτι και τους έβαλα στη θέση τους (τον πεθερο μου , γιατι η πεθερα πολυ ωραια μιλησε η γυναίκα, στεναχωρηθηκε κιολας που δεν το ηξερε για να με βοηθάει).

Το θέμα είναι άλλο. Τα συμπτωματα κοπηκαν ΜΑΧΑΙΡΙ , απο τη στεναχωρια μου . Ανησυχησα παρα πολυ, αλλα το είχα ξανακουσει πως μεγαλη στεναχώρια μπορει να το προκαλέσει. Κορίτσια σας λέω δεν έχω τίποτα, εγω που τρεφόμουν με παξιμαδια κ φρυγανιές το ΣΚ εφαγα κανονικα κ με γουρουνιές! Δεν αισθάνομαι τίποτα πλέον σαν να μην εχω μωρό. Αλλος άνθρωπος είμαι απο τη Παρασκευή.Μεχρι κ το στήθος ξεπρηζεται. Εχω αγωνια είναι η αλήθεια μηπως επαθε κατι το νινί, αλλα προσπαθώ ν αείμαι αισιόδοξη κ να κάνω υπομονή μεχρι 8/9 που θα πάω για αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα σε όλες!!

Λοιπόν θυμάστε το σκηνικό με τη πεθερά μου. Σας χρωστάω νέα..

Την Παρασκευη το μεσημέρι ηρθε ο καλός μου έξαλος με τους δικούς του. Τους είπε για την εξωσωματική και πηρε την απάντηση "Δεν πειράζει, αλλα δεν χρειάζεται να το λέτε και να μας συζητάει ο κόσμος" το μάτι μου γύρισε και ολη την ημέρα έκλαιγα με μαυρο δάκρυ, μεχρι το βραδυ που ξαναγυρισε ο αντρας μου απο τη δουλεια και με βρηκε με τα μάτια πρησμένα. Τέτοια στεναχωρια κ οργή. Τελος πάντων ηρθαν εχθες απο το σπίτι και τους έβαλα στη θέση τους (τον πεθερο μου , γιατι η πεθερα πολυ ωραια μιλησε η γυναίκα, στεναχωρηθηκε κιολας που δεν το ηξερε για να με βοηθάει).

Το θέμα είναι άλλο. Τα συμπτωματα κοπηκαν ΜΑΧΑΙΡΙ , απο τη στεναχωρια μου . Ανησυχησα παρα πολυ, αλλα το είχα ξανακουσει πως μεγαλη στεναχώρια μπορει να το προκαλέσει. Κορίτσια σας λέω δεν έχω τίποτα, εγω που τρεφόμουν με παξιμαδια κ φρυγανιές το ΣΚ εφαγα κανονικα κ με γουρουνιές! Δεν αισθάνομαι τίποτα πλέον σαν να μην εχω μωρό. Αλλος άνθρωπος είμαι απο τη Παρασκευή.Μεχρι κ το στήθος ξεπρηζεται. Εχω αγωνια είναι η αλήθεια μηπως επαθε κατι το νινί, αλλα προσπαθώ ν αείμαι αισιόδοξη κ να κάνω υπομονή μεχρι 8/9 που θα πάω για αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα- πλέον- κοριτσακια

εχει κολλησει τελικα το μαμυ ετσι θα μας παει σημερα εμαθα.

Γιουλακι μου τι βλακείες ειναι αυτες μωρε παιδακι μου και σε καναν να κλαις- μα ημαρτον πια! μην στεναχωριεσαι ουτε συ ουτε ο αντρας σου. θα το χωνεψουν αμα δεν τους αρεσει και αμα γουσταρετε να το λετε- να το λετε- δεν καταλαβα- εμεις δλδ ειμαστε οι κουσουρλίδες?

μηπως πες την πεθερα σου να μας πετανε και στον κεάδα όπως καναν οι Σπαρτιατες.... :angry:

να κάτσει ο αντρας σου και να της εξηγησει για να καταλάβει, γιατι είπαμε η ημιμάθεια ποσο χειροτερη ειναι απο την αμάθεια....

μην αγχωνεσαι!

Κοριτσια μετρησα τον σιδηρο μου σημερα, δεν ανεβηκε αλλα ουτε έπεσε. ακριβως στα ιδια επιπεδα 31.5. τουλαχιστον πέσαν τα λευκά μου αιμοσφαιρια στο φυσιολογικο- αυτό το θέλαμε πολυ!

Εκλεισα ραντεβου για αυχενικη την Δευτερα 6 του μηνα! yes!

ΑΜΗΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ κοριτσούδια !!!!

2 βδομαδούλες ήταν οτι επρεπε για να μας λείψει το σπιτάκι μας !!! εδώ βλέπω εξελίξεις... ΠΟΛΛΕΣ ... θα χρειαστώ κανα μηνα μου φαινεται για να ενημερωθώ...

παντως ευχομαι ολες να ειστε καλά και να τα λεμε οπως πριν !!!!

εμείς εχουμε λιγες εξελίξεις... απλά ΔΕΝ θα μετακομίσουμε Αγρίνιο, παραμένουμε Αθήνα και το νινάκι ειναι καλά !

σήμερα πετάχτηκα και πήρα 2 - 3 ρουχαλάκια εγκυμοσύνης (2 παντελόνια - 1 σαλοπέτ) γιατί είχα από πριν κοιλίτσα τύπου εγκυμοσύνης και ήδη με ενοχλούσαν πολύ τα κανονικά μου ρούχα...

εσείς ;;; τι κανετε ;; πως τα περνάτε ;;

μου λείψατε τσουπρίτσες !!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι,δεν λες στην πεθερα σου να ερθει και απο μενα μια βολτα μπας και τσαντιστω και μου σταματησουν οι εμετοι και μενα?γιατι χθες βραδυ ελιωσα παλι.ειχα βαλει και κατι κλαματα...δεν ηξερε τι να με κανει ο δικος μου.ξερναγα και εκλαιγα συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΑΝΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΑ !!!!

αλήθεια πως τα πάτε με την αποχή...;;;;;

ο αντρας μου ειναι βράχος ηθικής... με εχει κουφάνει η στάση του...!!!!

εμένα ωρες ωρες μου την δίνει αγρια και αλλωτε ηρεμώ...

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακι καλωςηρθεεεεες!

αντε νομιζω μαζευτηκαμε σιγα σιγα όλες ε? περασες καλά ? επαιζε να μετακομισετε στο αγρίνιο? δεν θα πατε ε? καλά εγω ακουω επαρχια και σηκωνω και τα 2 μου χερια ψηλα! μαρεσει δλδ!

κοπελιες πολυ με το σεχς δεν ασχολείστε τωρα τελευταια??? :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε καλά σε λέω γω ρανια σεξουάλα...

εγώ φοβάμαι ακόμα, κατα βάθος όμως ! οσο περνάει ο καιρός το κατεβάζω και πιό βάθος τον φοβο μου χιχιχι !

καπου εδω μεσα διάβασα οτι και ο δικός μας οργασμός ειναι επίφοβος για το εμβρυο και μου κοψε τη φόρα ακομα και για εναλλακτικες μεθόδους...

κουκιδιτσα !!! ειδες ;; ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύτεται...για να μην πω τιποτα αλλο μπιπ μπιπ !! χιχιχι... ντροπή μου...!

και εμένα μου αρέσει η επαρχία απλά καταλήξαμε οτι αυτή η επαρχία...μμμ δεν μας ταιριάζει... βασικά θα γυρίσει ο αντρας μου στο ΙΚΑ που ήταν (συμβαση εργου κλπ αλλα καπως πολύπλοκο) και ετσι αφού η δουλειά παραμένει εδώ... θα παραμείνουμε και εμείς...

εχουμε να κανουμε ανακατατάξεις στο σπίτι και κυρίως στο υπνοδωμάτιο...

σίγουρα αργότερα θα το ψάξουμε προς πιο νησιωτική επαρχία...

αααα θαλασσούλα... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι λατρευω την εξοχη γενικότερα- δεν μου αρεσει η πόλη -ούτε η φασαρία ούτε το καυσαεριο- ουτε ο πανικος στην καθημερινοτητα μου- γιαυτο και τωρα να μου ελεγε ο αντρας μου να φυγουμε -εφευγα!

- καλα ειδικα η νησιωτικη ελλαδα δεν παιζεται- το μονο κακο ειναι τα περι νοσοκομειακής περιθαλψης που θα πρεπει να βολευεσαι κατα κυριο λογο με το ιατρικο κεντρο και τους ιατρους που κανουν το αγροτικο τους.

κοριτσια ο οργασμος προκαλει μαζι με τα υπόλοιπα- συσπασεις στη μητρα-αναλογα την ενταση του- οπότε και γιαυτο δεν συστηνεται αν υπαρχει προβλημα κα ιειδικοτερα στο 1ο τριμ. (αμαν αυτο το τριμηνο)

αντε, εσπασα την 200ρα σημερα ;)

σαν τους καταδικους σβηνω τις μερες στην ατζεντα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, χαλια εκεί που λέω επιτέλους μετά απο ταλαιπωρία ετών οτι τα πράγματα φτιάχνουν στη ζωή μου έρχεται ενα χαστούκι δυνατό και με ρίχνει κάτω.Μου τηλ/σαν απο το τμημα μοριακης του μητερα και μου ειπαν οτι ειμαι λεει φορέας της κυστικής ινωσης και να δουμε αν το εχει και ο συζυγος .Ξέρετε κάτι εσείς γι αυτο ? Ειναι λεει πιο συχνή και απο τη μεσογειακή αναιμία

το ειπε η γρουσούζα η πεθερά και άνθρωπος της εκκλησίας -και που το ξερεις οτι ολα ειναι καλα με ειρωνεία -Δεν τη βλεπω να ξαναπατα το πόδι της

οποια ξερει κατι ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ φραουλίνο, λυπάμαι... εγώ δεν γνωρίζω κάτι...

μακάρι να είναι κατι απλό και να μην σας δημιουργήσει προβλήματα!

κουκιδίτσα μου εχεις δίκιο... πρόβλημα τα νοσοκομεία εκεί...

α! ναι! αυτό είχα διαβάσει για τον οργασμό στο 1ο τρίμηνο!

γι αυτό απεχω... :( ... με δυσκολία πιστέψτε με...!!

κουκιδα συγχαρητήρια για την 200αρα !!! αντε και στα δικά μας!

γιούπιιιιιιιιιιιιιι !!!

καλέ ! πού ειναι η lolli σήμερις ;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνι μου ψυχραιμία.

μην δενεις κόμπο οτι θα ειναι κάτι σιγουρο για το μωρο σου-

μπορει να εισαι εσυ φορεας- αλλα ο αντρας σου όχι. και αυτο σημαινει -απ'οτι καταλαβαινω με την κοινη λογικη, οτι πρωτον δεν ειναι απαραιτητο να το περασεις στο παιδι σου-

αν πάλι το περάσεις αυτο δεν σημαινει οτι θα ειναι ΑΣΘΕΝΗΣ παρα μπορει να ειναι μόνο ΦΟΡΕΑΣ

αλλο το ένα -άλλο το άλλο.

με την αυχενικη και το ΤΕΣΤ-Α θα ξέρεις.

μην απογοητευεσαι- δυναμις!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα σημερα για να μπω στο mammy επρεπε να βαλω μεσον!!!!

Τι βλεπω....? Γυρισε και το Μαρακι(+Φωτης) κ συμπληρωσαμε!!! :)Παντως αν ηξερα οτι πρεπει να γυρισεις απο τις διακοπες για να δροσισει λιγο,θα ερχομουν στο Αγρινιο κ θα σε επαιρνα σηκωτη :laugh: :laugh: :laugh: .

Γιουλακι,δεν θα σχολιασω τιποτα γιατι σχεδον τα ιδια ακουσα κ εγω :blink::blink: απο την πεθερονα!!!Γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι!!!

Φραουλινο το παρακατω κειμενο μου το ειχαν δωσει απο το κεντρο εξωσωματικης...

Η Κυστική Ίνωση ή αλλιώς Ινοκυστική νόσος (Κυστική Ινώδης Νόσος) είναι η πιο συχνή κληρονομική πάθηση της λευκής φυλής που επιφέρει το θάνατο σε νεαρή ηλικία. Η Κυστική Ίνωση δεν είναι μεταδοτική νόσος, αλλά κληρονομική. Για να νοσήσει κάποιος πρέπει να έχει δυο γονίδια παθολογικά τα οποία κληρονομεί και από τους δυο γονείς του που είναι φορείς της νόσου, χωρίς να το ξέρουν. Στην Ελλάδα σήμερα οι φορείς του παθολογικού γονιδίου που προκαλεί την Κυστική Ίνωση υπολογίζονται σε περισσότερους από 500.000!!!

Αν παντρευτούν δυο φορείς της νόσου, η πιθανότητα να γεννηθεί παιδί με Κυστική Ίνωση είναι είναι 1 στις 4. Κάθε χρόνο στην Ελλάδα γεννιούνται 50 πάσχοντα παιδιά!

Κύριο χαρακτηριστικό της νόσου είναι η παραγωγή ιδιαίτερα πυκνής βλέννας η οποία φράσσει τα διάφορα όργανα και πόρους του σώματος, κυρίως τους πνεύμονες καιτο πάγκρεας, με αποτέλεσμα την βαριά παγκρεατική ανεπάρκεια από πολύ μικρή ηλικία και την εμφάνιση σοβαρώνχρόνιωναναπνευστικώνλοιμώξεων που σταδιακά καταστρέφουν τους πνεύμονες και οδηγούν τον ασθενή σε αναπνευστική ανεπάρκεια και θάνατο.

Η ασθένεια πλήττει πολλά άλλα όργανα του σώματος, όπως το ήπαρ με τη δημιουργία κίρρωσης, τους παραρρίνιους κόλπους με την εμφάνιση πολυπόδων και παραρινοκολπίτιδας από πολύ μικρή ηλικία, τα οστά και τις αρθρώσεις με την ανάπτυξη ρευματοειδούς αρθρίτιδας, οστεοπενίας και οστεοπόρωσης, το γεννητικό σύστημα στους άνδρες οι οποίοι στην συντριπτική τους πλειοψηφία αντιμετωπίζουν προβλήματα γονιμότητας, τα έντερα με τη δημιουργία ειλεού και τους ιδρωτοποιούς αδένες. Λόγω της παγκρεατικής ανεπάρκειας, οι ασθενείς, δύσκολα βάζουν βάρος, ενώ συχνά εμφανίζουν και σακχαρώδη διαβήτη.

Οι ασθενείς είναι ιδιαίτερα επιρρεπείς σε αναπνευστικές λοιμώξεις για τις οποίες υποβάλλονται καθημερινά σε φυσιοθεραπεία και σε διάφορες θεραπευτικές αγωγές, με σκοπό την αντιμετώπιση της χρόνιας λοίμωξης του αναπνευστικού και την μείωση της καταστροφής των πνευμόνων η οποία οδηγεί και στον θάνατο των ασθενών.

Η Κυστική Ίνωση είναι κληρονομικό νόσημα που οφείλεται σε μετάλλαξη γονιδίου του εβδόμου χρωματοσώματος. Για να νοσήσει κάποιος πρέπει να έχει δυο παθολογικά γονίδια τα οποία κληρονομεί και από τους δυο γονείς του, οι οποίοι είναι φορείς της νόσου, χωρίς να το γνωρίζουν!!! Αν παντρευτούν δυο φορείς της νόσου, η πιθανότητα να γεννηθεί παιδί με Κυστική Ίνωση είναι 1 στις 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παραπανω κειμενο στο επικολλησα για να παρεις μια ιδεα κ να ξερεις τι ειναι αυτο.

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αν η εξεταση του αντρα σου ειναι οκ και το πιο πιθανο ειναι να βγει αρνητικο.Ετσι μας ειχαν πει κ εμας απο το μικροβιολογικο ;)

Μην αγχωνεσαι τσαμπα...ολα ειναι οκ...θα το δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια

lolli merci για το κείμενο το βρήκα και εγω στο ιντερνετ αλλα μέχρι να δούμε οτι δεν το έχει και ο άντρας μου καταλαβαίνεις. Αυτο που με εκνευρίζει είναι γιατί ο γιατρός δεν μου τις έδωσε να τις κάνω πριν κάνω εξωσωματική. Με εξοργίζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ έγραψε:

Σας ευχαριστω κοριτσια

lolli merci για το κείμενο το βρήκα και εγω στο ιντερνετ αλλα μέχρι να δούμε οτι δεν το έχει και ο άντρας μου καταλαβαίνεις. Αυτο που με εκνευρίζει είναι γιατί ο γιατρός δεν μου τις έδωσε να τις κάνω πριν κάνω εξωσωματική. Με εξοργίζουν

Σε καταλαβαινω κοριτσαρα μου,αλλα κ με την στεναχωρια βγαζεις τιποτα;;;Ηρεμισε...ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες να βγει θετικος κ ο καλος σου ;);)

Ολα θα ειναι καλα και δεν το λεω για να σε "παρηγορησω" :)

Ποτε θα παει για την εξεταση;

Στο κεντρο εξωσωματικης που πηγαμε εμεις,η εξεταση για κυστικη ινωση ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ηταν μεσα στις υποχρεωτικες εξετασεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα παει lolli αλλα εμάς από το κέντρο δεν μας είπαν τίποτα μόνο hiv kai ηπατίτιδα καναμε αλλα γενικά είμαι εξοργισμένη με τους γιατρους. Κανουν πολλά ιατρικά λάθη κατά τις γυναικολογικές επεμβάσεις (που εμείς τα ανακαλύπτουμε μετα ) και το λεω αυτο γιατι εμενα το πρόβλημα προέκυψε απο επέμβαση για κύστες στις ωοθήκες (οχι πολ/στικες ) και να σκεφτείς οτι δεν προσπαθούσα να μείνω έγκυος όταν την έκανα (ελα να τις βγαλουμε μου ειπε δεν οφελουν σε τιποτα και δεν θα πάθεις και τίποτα μου ειχε πει) .Ολα αυτα μετά σε οδηγούν στη μόνη λύση της εξωσωματικής και ακόμα και σε αυτή την κατάσταση πάλι μισά τα κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτή η πιθανότητα- και για την Μεσογειακη αναιμια και για την κυστικη ινωση (για το 2ο δεν ειμαι σιγουρη) φαινεται απο την ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης διαβασα.

Φραουλινο ηλεκτροφορηση εκανες στον προγεννητικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκι μου, η ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρινης εξετάζει την πιθανότητα να ειναι καποιος φορέας μεσογειακής αναιμίας ή κάποιας αλλη σπάνιας αιμοσφαιρινοπάθειας.

Ενω η κυστικη ινωση προκαλειται απο μεταλλαξη γονιδιου κ προσβαλλει ζωτικα οργανα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

προσπαθώ πολώ ώρα να μπώ στο mammy...anyway!!!!

gioulaki υπομονη και γράψιμο εκεί που...δεν πιάνει μελάνι...σιγά κάθεσαι και αγχώνεσαι για τρίτους...εμένα το γράψιμο πάει αυτόματα πλέον :):)

Μαρία καλως ήρθες!! εγώ που λέτε έκανα σεξ όπως σας είπα και πιο πριν (σύνολο 2 φορές) καθώς 2 γιατροι μου είπαν να έχουμε επαφές...ξέρω και εγώ βρε κορίτισα...τον άλλο μήνα τώρα...

Σχετικά με τον οργασμό, από ...προσωπική...πρόσφατη εμπειρια :blush::blush:

πράγματι συσπάται η μήτρα για λίγο μετα (5 λεπτά) και λένε μέχρι και για 45 λεπτά (εμένα 5 λεπτά) οπότε όποια είναι φοβητσιάρα να το αποφύγει!!! Εγώ, μην γελάσετε αποφάσισα να κάνω σεξ μόνο την ημέρα πριν πάω στον γιατρό έτσι ώστε την επόμενη να βλέπω ότι όλα είναι καλά...

Φραουλίνο είναι να εξοργίζεσαι ώρες ώρες με τους γιατρούς. Δεν τους έκανες φασαρία? Εάν πάντως δεν έχει ο άντρας σου τότε σίγουρα δεν θα έχει πρόβλημα και το μωρό...Θα είναι όπως και εσύ τόσα χρόνια που δεν το ήξερες καν...

Εγώ κορίτσια είχα μόνο χαμηλό αιματοκρίτη (33) , αιμοσφαιρίνη και ερυθρά αιμοσφαίρια...λέτε να έχω πρόβλημα? το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να φάω κρεάς παρά μόνο σούπα από κρέας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια για κυστική ίνωση πώς λέγεται η εξέταση??καθόλου δεν τους εμπιστεύομαι αυτούς τους γιατρούς...πολύ χαλαρούς τους βλέπω βρε παιδί μου...εγώ πριν 8 μήνες είχα μια μάλλον βιοχημική κύηση και δεν μου είχαν κάνει εξετάσεις για λυστέρια, τοξόπλασμα κλπ που οδηγούν σε αποβολές...τι να πεις!! πήγα και τις έκανα μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...