Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

mama eva έγραψε:

γεια σου olya B)

και ομως υπαρχουν μωρα που μοιαζουν μ'αυτα των διαφημισεων τα ακουω παντου ,στον παιδιατρο στο παρκο στην βολτα κτλ.Κοιμουνται σερι ολη νυχτα , τηρουν κατα γραμμα το προγραμμα τους κτλ κτλ Και ομως υπαρχουν ..Μετα ειναι και τα αλλα που ειναι ζουζουνια απο την κοιλια μας ακομα μεσα και οταν γεννηθουν παιρνουν φορα και ο θεος βοηθος ..Ετσι ειναι τι να κανουμε ..

Τελικα το πηρα αποφαση οτι θα μεινω αυπνη φτου κ απ'την αρχη ...Τωρα για δευτερο μεσημερι στριγγλιζει οταν παει για υπνο , σημερα ομως φαινοταν να ποναει , της εδωσα ντεπονακι ..Λετε να ξεκινησαμε επιτελους για τα δοντια ?

Κοριτσια μ'εχει πεθανει η μπουλουκα :unsure: Κοιμηθηκε ολη μερα ενα μισαωρο και αυτο με χιλια ζορια γιατι ουρλιαζε , ξεσηκωσε τις μεγαλες φωναζαν κ αυτες , ετρεχα απο δωματιο σε δωματιο μεχρι να τις ηρεμησω μου βγηκε η πιστη :S Πανω που νομιζα οτι ειχε ηρεμησει λιγακι μου τα ανατρεπει φτου κ απ την αρχη ..

Ισα ισα φαινεται για να παρω δυναμεις τι να πω ..Η νυχτα προβλεπεται δυσκολη , της εδωσα ντεπονακι γιατι κοντευε να φαει τα χερια μου αλλα απο τις εννια και κατι που την εβαλα για υπνο εχει ηδη ξυπνησει 2 φορες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ κοριτσακι μου δυσκολα τα πραγματα ε? μαλλον κατι δοντακι ετοιμαζει

τα σκεφτομαι κ εγω τα δοντιαααααααα

εμεις σημερα καναμε τα πρωτα μας εμβολια κ ειμαστε ησυχοι μεχρι ωρας φτου φτου μην μας ματιασω. Κοιμηθηκαν κ πιο ευκολα χωρις γκρινια για να δουμε ομως τι μας επιφυλασσει η νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας το ευχομαι zetoyla μου μια ησυχη νυχτα να εχουμε ολες και κυριως τα μπεμπακια ..Εμενα εβαλε κατι φωνες πριν περιπου μια ωρα ειδα κ επαθα να την ηρεμησω ..Η νυχτα προβλεπεται μακρια ...

:blink::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω να κουραστηκε απο τις φωνες κ να κοιμηθει λοιπον

ασχετη ερωτηση αλλα επειδη τα χω παρει προσπαθω να αλλαξω φωτογραφια κ εχω χαλασει 3-4 ποσο πρεπει να τις μικρυνω παω στην ζωγραφική κ τις μικραινω αλλα δεν ξερω ποσο χρειαζεται για να την παρει βαρεθηκα να προσπαθω βοηθειαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήσου, παιδί μου

Ένα βιβλίο - θησαυρός στα χέρια των γονιών που ψάχνουν να βρουν τρόπους, για να λύσουν το πρόβλημα του ύπνου στα παιδιά. Ο δρ. Εδουάρδ Εστιβίλ δίνει μια απλή και αποτελεσματική μέθοδο, για να το καταπολεμήσετε.

Το τριάντα πέντε τοις εκατό των παιδιών κάτω των πέντε ετών πάσχουν από αϋπνία, δηλαδή δίνουν μάχη την ώρα που τα βάζουν για ύπνο ή ξυπνάνε κάμποσες φορές μέσα στη νύχτα. Οι συνέπειες είναι εμφανείς τόσο στα παιδιά, τα οποία γίνονται ευερέθιστα, ανασφαλή και, ως εκ τούτου, καταλήγουν να έχουν προβλήματα στο σχολείο και στη δημιουργία σχέσεων με τους άλλους, όσο και στους γονείς, οι οποίοι βλέπουν πως η εξάντληση και τα νεύρα βλάπτουν τη συζυγική τους ζωή.

Το βιβλίο αυτό, τόσο ευχάριστο όσο και αυστηρώς επιστημονικό, όχι μόνον εξηγεί πώς να μάθετε από την αρχή στα παιδιά σας να κοιμούνται καλά, αλλά αποκαλύπτει και πώς να τελειώσετε οριστικά με το πρόβλημα της παιδικής αϋπνίας ακολουθώντας μια απλή μέθοδο, που αποδείχθηκε αποτελεσματική στο ενενήντα έξι τοις εκατό των περιπτώσεων, όπου έχει εφαρμοστεί.

Σελίδες: 150

Για περισσότερες πληροφορίες: Εκδόσεις Πατάκη. Ακαδημίας 65, Αθήνα. 210.38.11.850, 210.38.11.740, bookstore@patakis.gr

Δεν προκειται για καμια απανθρωπη μεθοδο που αφηνεις το μωρο να κλαιει ανεξελεγκτα για ωρες μεχρι να κοιμηθει απο εξαντληση και απελπισια. Το ακριβως αντιθετο θα ελεγα... Εφαρμοζεται και σε νεογεννητα και σε μωρα που θηλαζουν... με λιγο διαφορετικο τροπο.

Εγω το παραγγειλα απο το http://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0171782, το παρελαβα σημερα και αρχισα την εφαρμογη της επανεκπαιδευσης υπνου απο αποψε... Ηδη υπαρχει θετικο αποτελεσμα!!! Κοιμηθηκε στην κουνια του χωρις να τον κοιμισω στα χερια και ακομα κοιμαται...

Η τιμη του βιβλιου ειναι περιπου 10 ευρω.

Σε 6 μερες θα σας γραψω τα τελικα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κοριτσια,απο υπνο μηδεν :( .μα τοσο να υποφερουν απ'τα δοντια???ολη νυχτα ξυπναει,ηρεμει στην αγκαλια μου,ξαπλωνω μαζι του κ αφου εχει μουδιασει το χερι μου που τον κραταω προσπαθω να τον βαλω διπλα μου και αντε παλι κλαματα,ουρλιαχτα...και ετσι ολη νυχτα.την ημερα κοιμαται κ ξυπναει ανα μισαωρο :side:

ζετουλα εγω την μικραινω 50%,αλλα δοκιμασε κ 25%.

αγγελικη πεσ μασ τα νεοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ...

aggeliki 30 , γεια σου κ σενα καλωςηρθες στον αστερισμο της αυπνιας.. :blink: Θα το ψαξω κ γω το βιβλιο , λεγε μας νεα για το πως πηγαινετε εσεις ..Εμενα ρε γμτ, δεν ειχε προβλημα να θελει κουνημα να κοιμηθει , κοιμοταν εξ αρχης στο κρεβατι της απλα ξυπνουσε πολλες φορες ..Ειχα μια ελπιδα οτι η εβδομαδα που περασε θα ηταν μια καινουργια αρχη γιατι τα πηγαμε πολυ καλυτερα με ενα - δυο ξυπνηματα μονο που για την μπουλουκα ειναι αθλος ..Πηρα κ γω θαρρος η καημενη ..Λεγε μας πως προχωραει η μεθοδος να παιρνουμε ιδεες..

olya μου τι τραβας και συ..ποσο ειναι το μικρο σου? Δεν θυμαμαι αν μας ειπες αν ναι συγχωρα την αυπνια μου αλλα ο εγκεφαλος μου πλεον θελει σεταρισμα .. :S Μηπως εχει μαθει ηδη να κοιμαται στα χερια σου και οτιδηποτε αλλο τον εκνευριζει ?

zetoyla , εσεις πως περασατε το βραδυ ? δοκιμασε αυτο που λεει η olya για την φωτο , και γω δοκιμασα απειρες αλλαγες μεχρι να καταφερω να βαλω αυτη των κοριτσιων στο προφιλ και νιωθω κ τυψεις γιατι εχει μονο τις μεγαλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα καλημερα!εχω τικερακι :blush::P .ειναι 9 μηνων ο μικροσ.

οχι δε κοιμοταν ποτε στα χερια μου,παντα στην κουνια του κοιμοταν,τωρα που βγαζει τα δοντια αρχισε να μου τα κανει αυτα.τον παιρω αγκαλια κ αυτοσ χωνει το ενα του δαχτυλο στο νυχτικο,καπωσ μαζευει το υφαζμα γυρο απ'το δαχτυλο το δαγκωνει κ ετσι θελει να κοιμαται.βγαζει μαζεμενα τα δοντακια κ υποφερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καημενο..μακαρι ολα τα παιδακια να εβγαζαν δοντια ετσι οπως τα εβγαλε η μεσαια μου κορη ..Αναιμακτα παιδια ! Μονο λιγακι στους κυνοδοντες νιαουρισε της εδωσα ντεπονακι κ ηταν μια χαρα ...Τα εβγαζε κ τεσσερα τεσσερα οποτε τελειωσε γρηγορα ;)

Απ'οτι βλεπω η μπουλουκα μου μαλλον πηρε απο την μεγαλη αδερφη της και θα μας βγαλει το λαδι.. :dry:

olya μου ντεπονακι δεν τον πιανει να ανακουφιστει λιγακι ? Εμας η παιδιατρος τοτε στην μεγαλη μου κορη μας ειχε πει αν τα πραγματα χειροτερευαν πολυ γιατι αυτη ειχε εμετους , διαρροιες , πυρετο , την επιαναν τ'αυτια της κοινως ησυχια πουθενα μεχρι να βγει η μυτουλα του δοντιου , να της δωσουμε ποσταν ..Καπως σαν το δικο σου ηταν κ αυτη παραλληλα με τα συμπτωματα που σου εγραψα ... :blink: Το καλο ηταν οτι κρατουσαν περιπου 2 μερες , το κακο ηταν οτι εβγαζε ενα δοντι την φορα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μουυυυυυυυυ

κοιμηθηκαμε αποψε

ο ενας απο τις 9,30 μεχρι 3,20 κ ο αλλος 11.30 μεχρι 5,15

Βεβαια δεν θα κρατησει η χαρα μπορει να ηταν απο το εμβολιο δεν ξερω παντως κ σημερα μεχρι ωρας παλευεται η κατασταση αλλα καλου κακου θα το παραγγειλω κ εγω το βιβλιαρακι.

Θα προσπαθησω για την φωτογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτου φτου zetoyla

ειχατε καλο βραδυ εσεις τουλαχιστον !Μπορει να μην ειναι του εμβολιου καλε , αλλωστε το με τα εμβολια συνηθως ανησυχια δεν εχουν μετα ? Εμεις ετσι ειμασταν ..Μας ελεγε η γιατρος προληπτικα να τους δινω ντεπονακι μετα απο καθε εμβολιο μεχρι που χρονισαν ..Και στην μπουλουκα τωρα το ιδιο κανω ..Αχ θεε μου σερνομαι σημερα ..Το καλο ειναι οτι τωρα κ μερικα βραδυα οι μεγαλες μου κορες δεν ξυπνανε πολυ για νερο τουαλετα κτλ.Κατι ειναι κ αυτο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη το βιβλιο γραφει και πως κοιμιζεις διδυμα; ή μονο 1 παιδι;;;

γιατι, διορθωστε με Ευα και Ζετα που εχετε απ'οά, ειναι διαφορετικο!

και εγω εχω το βιβλιο της Τζο Φροστ, Νταντα αμεσου δρασεως, το διαβασα στην εγκυμοσυνη. πολυ ωραιο και πρακτικο βιβλιο, αλλα οσο αφορα τον υπνο, η τεχνικη δεν ειχε εφαρμογη στα δικα μου παιδια :( . στη Μαριαννα το καταφερα για λιγο, εχωντας την μονη στο δωματιο, αλλα οταν ουρλιαζε απο διπλα ο Σπυρος... πάει....

ας πουμε, χθες βραδυ ο Σπυρος ξυπνησε λιγο στις 2, τον χάιδεψα και κουνισα κανενα 5 λεπτο το κρεβατι του, ξανακοιμηθηκε. στις 5 αρχισε η μικρη να φωναζει και πριν προλαβω να την αρπαξω και να την παω στο αλλο δωματιο, ξυπνησε και ο Σπυρος! τους εβαλα και τους 2 στα ριλαξ και κλασσικα... κουνα, κουνα...

η Μαριαννα κοιμηθηκε η σουσουραδα, αλλα ο Σπυρος με ειχε εκει ως τις 7παρα10! τον τάισα και κατα 6:20, αλλα τιποτα! τον παρεδωσα στον αντρα μου να τον κοιμησει πριν παει δουλεια, μπας και κοιμηθω λιγο, γιατι μετα θα ξυπνουσε και η μικρη να φάει.

το "κακο" με μας ειναι οτι μενουμε σε μεζονετα. τους εμαθα την ημερα να κοιμουνται στα ριλαξ για να ειναι κατω μαζι μου και να μην ανεβοκατεβαινω σαν τρελη καθε λιγο. αλλα θα πρεπει να προσπαθησουμε να κοιμουνται τη μερα στα παρκοκρεβατα που εχουμε κατω στη σαλοκουζινα για αρχη, μπας και καααποια στιγμη κοιμουνται και τη μερα στα κρεβατια τους. αλλα θα μου πειτε... γιατι; κοιμουνται τα βραδυα και θες να κοιμουνται και τη μερα στα κρεβατια τους;;; :laugh:

δικιο εχετε, αλλα τι να κανω;;; προσπαθω και θα προσπαθω περισσοτερο, οσο εχω σωματικη και ψυχολογικη δυναμη, μπας και τα καταφερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου vag

εμενα δεν κοιμηθηκαν ποτε μα ποτε σε παρκοκρεβατο το μισουσαν μεχρι θανατου κ οι δυο δεν ξερω γιατι ..Στην αρχη ειχα παρκοκρεβατο και μετα πηραμε παρκο κανονικο αυτο με το μεγαλο διχτυ που εν τελει αυτο ειναι που βολευει, και καποιες φορες τις χωριζα ,την μια στο παρκο την αλλη εκει .Αυτη που τυχαινε στο παρκοκρεβατο ουρλιαζε τι να πω ..Αν καποια αλλη μαμα εχει διαφορετικη εμπειρια ας μας πει..Γιατι βρε καλη μου φιλεναδα να τα μαθεις στο παρκοκρεβατο ..Απ'το ριλαξ θα πας εκει ? Συνηθισε τα κατευθειαν στο κρεβατι γιατι μετα θα εχεις ααααλλη συνηθεια να κοψεις ..Και θυμισου οσο πιο μεγαλα ειναι τοσο καλυτερα ξερουν τι να κανουν για να παρουν αυτο που θελουν..Μηπως να τα δελεασεις λιγακι? Βαλε τους κατι ομορφο στο κρεβατι κατι που θα αρεσε ξεχωριστα στον καθενα ..

Παρεπιπτωντος τα εχετε βαπτισει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα βαφτησαμε 30 Μαϊου. Σπυρος και ΜαριαΑννα.

σαν τι να τα βαλω να τα δελεασω;;; :huh:

κανενα χρωματιστο μαξιλαρακι;;; γιατι τα βλεπω τελευταια, οταν παιζουν ριχνουν κατω ενα μαξιλαρι απο τον καναπε και τριβουν και τα 2 τις μουσουδες τους και ταχα μαλωνουν και παλευουν. αλλα κανει μαξιλαρι στο κρεβατι τους΄ σ'αυτη την ηλικια;;;

και μηπως το δουν για παιχνιδι;;; :silly:

τωρα στα κρεβατακια εχω τις μπαντες και απο ενα κουκλακι μαλακο. αλλα οτι υπαρχει στο κρεβατι, αν τους βαλεις ξυπνιους, το πετανε κατω! μαζι με τις πιπιλες! :woohoo: και σκυβω η δολια να βρω που στην ευχη χωθηκαν οι παλιοπιπιλες!!!! :angry:

ασε που αν μερα τους βαλω πανω στα κρεβατια, θα πρεπει ή να ανεβοκατεβαινω μολισ ακουστει να φωναζει κανενας μην ξυπνησει το αλλο, ή να ειμαι πανω στα δωματια... μεζονετα βλεπεις...

ας ελπισουμε η κοπελα που ειπε για το βιβλιο του γαλλου για τον υπνο, να το κανει και να πιασει και να μου πει αν εχει μεθοδο για διδυμα να το αγορασω και εγω. βεβαια σε καθε παιδι δε νομιζω να πιανει η ιδια μεθοδος... αλλα να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman, γραφει και για τα διδυμα. Πατερας διδυμων κοριτσιων με 11 μηνες αυπνιας στην πλατη του και στα προθυρα χωρισμου με τη γυναικα του λογω νευρων, καυγαδων και φυσικα ανυπαρκτης συζυγικης σχεσης, γραφει στις εντυπωσεις του πως αρχισαν να κοιμουνται σαν ανθρωποι μετα απο 3 μονο μερες. Η μεθοδος ολοκληρωνεται μεσα σε 7 μερες, ομως βλεπω οτι ουτε και σ' εμας θα χρειαστουν.

Πραγματικα προτεινω ανεπιφυλακτα να προμηθευτεις και εσυ και ολες οι αλλες μαμαδες που καταρρεουν το συγκεκριμενο βιβλιο. Αν το διαβασει κανεις και δεν νιωσει σιγουρος πως του ταιριαζει ουσιαστικα οπως γραφει και μεσα δεν πρεπει να δοκιμασει να το εφαρμοσει... Μαλλον γι αυτο θα εχει επιτυχια στο 96-97% των περιπτωσεων.

Νομιζω πως περιλαμβανεται καθε περιπτωση γιατι το διαβασα ολο. Ακομα και το τι κανεις στην περιπτωση που αρωστησει με ιωση ή ποναει απο δοντακια ενω εχεις αρχισει τη διαδικασια εκμαθησης του νεου τροπου υπνου...

Με τον Ιασωνα παει πολυ καλα!

Χθες το βραδυ που ηταν η πρωτη φορα εκανε τα αναμενομενα ζορικα καραγκιοζιλικια αλλα σημερα το μεσημερι κοιμηθηκε μεσα σε 20 λεπτα.

Αποψε τον βαλαμε στην κουνια του στις 9 παρα 2 λεπτα και 10 λεπτα αργοτερα κοιμοτανε, σχεδον χωρις να κλαψει καθολου.

Η συμπεριφορα του ολη τη μερα ηταν η συνηθισμενη ατακτη - παιχνιδιαρικη... αγαπες, αγκαλιτσες, σκανταλιες, δακωματα, φιλακια, σκαρφαλωματα στα επιπλα...

Και το πρωι και το απογευμα ξυπνησε με καλυτερη διαθεση απο ποτε!

Δεν μπορω να το πιστεψω οτι εχω χρονο να βαψω τα νυχια μου, να κανω μπανιο με την ησυχια μου ή να δω τηλεοραση!!!

Νομιζω οτι οι 7 μηνες φρικης ελαβαν επιτελους τελος!!!!!!

Το προβλημα σ' εμας ειχε ξεκινησει οταν ηταν 8 μηνων, με μια μετακομιση και ταυτοχρονα φυτρωμα νεων δοντιων. Ενω μεχρι τοτε τον βαζαμε ατην κουνια του επαιζε με ενα παιχνιδακι και κοιμοταν μονος του. Τοτε για να κοιμαται πιο γρηγορα και να μπορεσουμε να μαζεψουμε τα πραγματα αρχισαμε να τον κοιμιζουμε στα χερια. 3-4 μερες μονο ηταν αρκετες για να ζησουμε 7 μηνες αυπνιας, νευρων, καυγαδων...

Επιπλεον ηταν εντελως παραλογο και βλαβερο για την νοητικη/ψυχικη του αναπτυξη, ενα παιδακι 15 μηνων να ζει με 7 ωρες διακοπτομενου υπνου ενω του ηταν απαραιτητες 10-12 ωρες ηρεμου συνεχομενου νυχτερινου υπνου. Ρωτησα και τον παιδιατρο αλλα και παιδοψυχολογο με ειδικοτητα την αναπτυξη, πριν εφαρμοσω αυτη τη μεθοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 μου γεια σου

λοιπον μου εβαλες την ιδεα αυριο ξαμολιεμαι στην αγορα και το παιρνω ..Τελειωσε δεν αντεχω αλλο ιδιαιτερα σημερα με πεθανε η μπουλουκα :huh: Το μεσημερι κοιμηθηκε μια ωρα διακεκομμενη κ αυτη καθε τρεις κ λιγο νιαουριζε , δεν τις πολυεδινα σημασια στην αρχη γιατι λεω ενταξει εχει τον ροζ λαγο που τον λατρευει κ καλη ωρα σαν τα ζουζουνια της vag, τριβει την φατσουλα της πανω αλλα μετα δεν ηρεμουσε με τιποτα ..Τσακωθηκα κ με τον καλο μου γιατι χτες βραδυ επεμενε να την σηκωσει ενω ουρλιαζε και γω του ελεγα οτι θα μου τα κανει μανταρα και οτι δεν εχω καμια προθεση να περασω οτι περασα με τις διδυμες ξανα ..

Ουφ , γιατι ειναι τοσο δυσκολο τελικα ..Νομιζα οτι τωρα με την πολυτιμη πειρα υποτιθεται των αλλων δυο θα τα καταφερνα αλλα δεν παλευεται η κατασταση πια ...Ειχαμε αυτην την εβδομαδα διακοπες σαν να λεμε για την μπουλουκα μαλλον ηταν σαν διαλειμα για διαφημισεις κ επανηλθε δριμυτερη ..Αυτο που γραφεις για χρονο να δω τηλεοραση ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα , να βαψω τα νυχια μου δεν θυμαμαι πια πως γινεται.. :blush:

vag, αν βλεπεις οτι εχουν κολλημα με το η τα μαξιλαρια για δοκιμασε να τα βαλεις στο κρεββατι τους μπορει να τους αρεσει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσουδια μου καλημερα

ειμαι ρακος !!!!!!!!!!!!! :blink::blink::blink::blink: :woohoo:

Θεουλη μου η χτεσινη νυχτα να μην ξαναρθει ...Θα τα παιξω δεν το γλιτωνω ..Σας λεω ενδεικτικα οτι η μεσαια μου κορη ξυπνησε δυο φορες για τσισα , τσιριξε και αλλη μια αλλα δεν ειχα κουραγιο να σηκωθω ειδε κ αποειδε ξανακοιμηθηκε..Η μπουλουκα ηταν σχεδον ανα μια ωρα στο ποδι παλι ... :(:( Τι πηγε παλι στραβα δεν καταλαβαινω , στα σιγουρα δεν ποναει το καρατσεκαρισα που λενε γιατι αν της μιλησω αρχιζει τα γελια και κουνιεται οταν γυριζει μπρουμητα σαν βατραχακι και γελαει..Μας δουλευει 7 μηνων βρεφος κανονικοτατα κ με τον νομο..

Η μεγαλη μου παρολη την αναστατωση κοιμοταν του καλου καιρου απο τις 2130 μεχρι τις 0830 ..Αυτο το παιδι σαν την μανουλα της πριν πολλα πολλα χρονια , αμα το παρει ο υπνος δεν το ξυπνανε ουτε σφαιρες φτου φτου ..Ας νιαουριζει η αλλη απο διπλα , το πολυ πολυ να της φωναξει κανενα σουτ κοιμαμαι με εντονο υφος γιατι το εχει παρει πολυ στα σοβαρα οτι ειναι μεγαλη κορη ..και θα ηρεμισει η αδερφη της ..

Θεε μου ειμαι παλι με εναν κουβα καφε παραμασχαλα γιατι δεν την βγαζω καθαρη το βλεπω ... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω.. ρε Ευα! χαρα στο κουραγιο σου!

εμασ αποψε μας αφησαν να κοιμηθουμε οσο δεν κοινηθηκαμε 1 μηνα!!! μονο 4-4:30 σηκωθηκα 2 φορες να κουνησω τη μικρη που φωναζε και λιγο ταραξε και το Σπυρο, αλλα ευτυχως ηταν τοοοσο κουρασμενος που δε σηκωθηκε! το πρωι ξυπνησαν και τα 2 για γαλα στις 7:15!!!! ξανακοιμηθηκαν καιτα τις 8 και η Μαριαννα ξυπνησε 9:30 και ο Σπυρος, που ο αντρας μου τον πηρε στο κρεβατι μασ :angry: γιατι δεν κοιμοταν ηρεμα, μην ξυπνησει την αλλη, 10:20!!!!!! σημερα το πρωι νυσταζα απο τον πολυ υπνο!!! :woohoo:

καλε αν παρεις και εσυ το βιβλιο, πες αν γραφει τροπο και για διδυμα... αν ειναι να το παρο και εγω. να δω ποτε θα βρεις και εσυ και εγω χρονο να το διαβσουμε! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman, χθες σου ειχα γραψει αυτο...

aggeliki 30 έγραψε:

vagman, γραφει και για τα διδυμα. Πατερας διδυμων κοριτσιων με 11 μηνες αυπνιας στην πλατη του και στα προθυρα χωρισμου με τη γυναικα του λογω νευρων, καυγαδων και φυσικα ανυπαρκτης συζυγικης σχεσης, γραφει στις εντυπωσεις του πως αρχισαν να κοιμουνται σαν ανθρωποι μετα απο 3 μονο μερες. Η μεθοδος ολοκληρωνεται μεσα σε 7 μερες, ομως βλεπω οτι ουτε και σ' εμας θα χρειαστουν.

Πραγματικα προτεινω ανεπιφυλακτα να προμηθευτεις και εσυ και ολες οι αλλες μαμαδες που καταρρεουν το συγκεκριμενο βιβλιο. Αν το διαβασει κανεις και δεν νιωσει σιγουρος πως του ταιριαζει, ουσιαστικα οπως γραφει και μεσα, δεν πρεπει να δοκιμασει να το εφαρμοσει... Μαλλον γι αυτο θα εχει επιτυχια στο 96-97% των περιπτωσεων.

Ειχα γραψει και μερικα ακομα για το πως δημιουργηθηκε σ' εμας το προβλημα... ειναι την ακριβως προηγουμενη σελιδα.

Αποψε ο Ιασωνας κοιμηθηκε μονορουφι απο τις 9.10 το βρεδυ μεχρι τις 8.00 το πρωι Αυτος ξυπνησε ξεκουραστος μεσα στην καλη χαρα κι εγω ξυπνησα αλλος ανθρωπος!!!

Αυτη τη στιγμη ειναι στην κουνια του για μεσημεριανο υπνο. Δεν κοιμαται γιατι τον ακουω που "μιλαει" στον αρκουδο του. Ομως δεν κλαιει, δε χτυπιεται, δεν πεταει τις πιπιλες, ειναι ηρεμος και σιγουρα καποια στιγμη θα κοιμηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιλια ευχαριστω Αγγελικη!!! :kiss:

πως μου ξεφυγε η απαντηση σου;;

Δευτερα θα στειλω τον αντρα μου να το παρει!!!

ελπιζω μονο να μην ειμαστε στο 3-4%!!! :woohoo:

Για ονομα δηλαδη!!! :woohoo:

Αχ... να' ξερες τι κουραγιο μου εδωσες τωρα!!!!!

μονο στην ιδεα οτι θα κοιμομαστε ολοι ηρεμα μεσημερι-βραδυ, μου'ρχεται να βαλω τα κλαμματα!!! Γ#$%^ τις ορμονες μου!!!

:kiss::kiss::kiss:

καλα αν πιασει..... θα σου στελνω φιλακια καθε μερα!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κοριτσια

aggeliki μου αυτο που μου περιγραφεις για το ζουζουνι σου τωρα για τον μεσημεριανο του υπνακο το εζησα εγω με τις διδυμες οταν πηγαν 16μηνων..Χμ μαλλον εχασα πολυ χρονο :blink:

Ας προλαβω τουλαχιστον με την μπουλουκα ...

vag Θα βρουμε καλε χρονο να το διαβασουμε που θα παει , ευχαριστως χαλαλιζω τον ελαχιστο υπνο μου να το διαβασω εαν ξερω οτι αργοτερα θα εχω εστω μια βελτιωση...

Θελω κι αλλο καφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, εφοσον δεν καταρρεω πια και δεν εχω πραγματικα καμια αλλη συμβουλη να δωσω αφου οτι εχω διαβασει απο αυτα που προσπαθειτε να κανετε (φωτακι, μουσικουλα, νανουρισμα στα χερια με κουνημα, χωρις κουνημα, μαλακα παιχνιδια, μαξιλαρακια, πιπιλες, νερο...) τα δοκιμαζα επι 7 μηνες χωρις κανενα απολυτως αποτελεσμα, τις πληροφοριες για το βιβλιο καθως και το πως θα το προμηθευτειτε απο το e-shop ή τον Πατακη για να το παραλαβετε στο σπιτι σας τις εδωσα... Νομιζω πως δεν πρεπει να γραφω πια εδω και να σας σπαω τα νευρα γραφοντας τι ωραια που περναω στις 13 ωρες που κοιμαται συνολικα ο Ιασωνας, ο οποιος περεπιτοντως αυτη τη στιγμη κοιμαται μια χαρα παρεα με τον αρκουδο του.

Εγω ολο αυτον τον καιρο που περναγα αυτο το λουκι, ενιωθα πολυ ασχημα και πραγματικα πολυ ατυχη ή ισως και αποτυχημενη οταν εβλεπα πως αλλα μωρα πολυ μικροτερα απο το δικο μου ταλιμπανακο κοιμοταν χωρις προβλημα ολη τη νυχτα.

Ο ογκος του βιβλιου ειναι 150 σελιδες εμενα μου χρειαστηκαν 2 ωρες για να το διαβασω προσεκτικα, στον αντρα μου που διαβαζει πιο αργα 2μισι.

Θα μπορουσα να σας γραψω και μερικα πραγματα για τις λεπτομερειες της μεθοδου εκπαιδευσης υπνου αλλα οπως και ο συγγραφεας θεωρω πια κι εγω οτι ειναι απολυτως απαραιτητο να διαβαστει ολοκληρο και απο τους δυο γονεις ή οποιον αλλον εμπλεκεται στο ζητημα του υπνου του μωρου.

Πολλα φιλια και καλο κουραγιο σε ολες!

Εννοειται πως για οτιδηποτε θελετε μπορειτε να μου στειλετε π.μ. και θα απαντησω αμεσα... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

χιλια ευχαριστω Αγγελικη!!! :kiss:

πως μου ξεφυγε η απαντηση σου;;

Δευτερα θα στειλω τον αντρα μου να το παρει!!!

ελπιζω μονο να μην ειμαστε στο 3-4%!!! :woohoo:

Για ονομα δηλαδη!!! :woohoo:

Αχ... να' ξερες τι κουραγιο μου εδωσες τωρα!!!!!

μονο στην ιδεα οτι θα κοιμομαστε ολοι ηρεμα μεσημερι-βραδυ, μου'ρχεται να βαλω τα κλαμματα!!! Γ#$%^ τις ορμονες μου!!!

:kiss::kiss::kiss:

καλα αν πιασει..... θα σου στελνω φιλακια καθε μερα!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Εγω εστειλα ενα τεραστιο THANK YOU (γρμματοσειρα 32) στο e-mail του συγγραφεα, κατεβασα τη φωτογραφια του και ετοιμαζομαι να την κανω εικονισμα!!! :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki , εχω στειλει τον καλο μου σημερα που πηγε βολτα με τις κορες μου να μου το παρει . Οι μικρες ηρθαν και ειναι ηδη στα κρεβατια τους για μεσημερι αλλα αυτος επρεπε να περασει απο την μαμα του .Ανυπομονω να δω αν το βρηκε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τοσα που ακουω για το βιβλιο θα το παραγγειλω τελικά. Εμεις καλα κοιμηθηκαμε απλα μου ξυπνησαν κατα τις 6 κ απο κει κ περα δεν ηθελαν κ ιδιαιτερα να κοιμηθουν κ μεχρι τις 8,30 που το παλευα για να μεινω κ εγω στο κρεβατι ψιλομουρμουριζανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...