Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

γεια σας και απο μας!

θα μας παρει ο αερας σημερα στο Ηρακλειο δεν το γλιτωνουμε ...καιρος ομως ηταν γιατι τοση ζεστη πια αρκετα..

Χτες πηγαμε σε γαμο ολοι μαζι , πηραμε και ολα τα απαραιτητα αξεσουαρ της μικρης και το τολμησαμε ..Μια αγωνια την ειχα δεν σας το κρυβω αλλα τα πηγαμε πολυ καλυτερα απ'οτι περιμενα ;) Ηταν η πρωτη φορα που βγηκαμε εκτος προγραμματος τοσο για τις μεγαλες οσο και για την μπουλουκα αλλα κοριτσια κοιμηθηκε και στο καροτσακι της επαιξε χαχανιζε σ'ολο τον κοσμο , τι να πω..Μεσα στις λυρες και τα λαγουτα και ολο το χαμο κοιμηθηκε στο καροτσι για μιαμιση ωρα :blink: Αυτο το παιδι ειναι νυχτερινος τυπος παει και τελειωσε :laugh: Μετα δεν ξερω ενα θαυμα πρεπει να εγινε γιατι οταν πια επιστρεψαμε κοιμηθηκε απο τις 0030 μεχρι τις 0530 !!!!!!!!!!!! Σερι !!!! χωρις διακοπες για διαφημησεις ... :blink:

kalypso , καλες διακοπες με το καλο να πατε και με το καλο να γυρισετε ;)

vagman , δοκιμασε να αποφυγεις το ριλαξ σε λιγο δεν θα χωρανε .. το κουνημα ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι σαν συνηθεια και ειναι και δυο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ξερω αλλα προς το παρον δε μπορω να κανω αλλιως... :(

ηδη ο Σπυρος γυρναει και κοιμαται μπρουμιτα και στο ριλαξ!

περιμενουμε να περασει η περιοδος των αδειων στην αστυνομια, να περασει και η εκθεση (ΔΕΘ) που θα ειναι ολο μετρα, να μπορεσει να παρει καμια βδομαδα αδεια ο αντρας μου και να επιχειρησουμε την απεξαρτηση απο το ρηλαξ... :S δηλαδη σε κανενα μηνα απο τωρα. θελω να πιστευω οτι θα χωρανε ως τοτε και θα ειναι σε θεση να καταλαβουν πιο ευκολα οτι πρεπει να κοιμουνται μονα τους. για τη Μαριαννα ειμαι αισιοδοξη... για το Σπυρο... :woohoo:

οσο για τον αερα στην Κρητη... μονο σημερα φυσαει;;;

εγω οσες φορες εχω κατεβει (5φορες Χ χ μερες) πολυ λιγες ηταν αυτες που δε φυσουσε! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου καλημερα. Αποψε περασα εφιαλτικα.

Καταρχην χθες ηταν πολυ καλα παιδακια κοιμηθηκαν 11 με 3 κ μετα 6,30 κ ηταν καλοι. Αλλα απο χθες το απογευμα 5 η ώρα μας επιασε η γκρινια. Δεν ηρεμουσαν με τιποτα. Εφαγαν πεντακοσιες φορες κ αφου μου ειχαν τσακισει το νευρικο μου συστημα κοιμηθηκαν με τα χιλια ζορια κατα τις 10.30 παλι. Ε λεω οκ τωρα θα κοιμηθουμε αλλα πωςςςςςς ξυπνησαν 1,30 κ ο ενας κοιμηθηκε παλι αλλα οαλλος μεχρι πριν δεκα λεπτα περιπου δηλ πεντεμιση ωρα το πρωι ειχε συναυλια. Τσακισε το νευρικο μου συστημα κ οπως καταλαβαινετε τωρα δεν μπορω να κλεισω ματι. Μ εβρισε κ ο αντρας μου γιατι τον εβαλα αποτομα πανω στο κρεβατι απο τα νευρα μου κ μου ειπε οτι θα τον σακατεψω ετσι οπως τον κανω. Ε κατα τ αλλα μια χαρα μεχρι κ πλυντηριο απλωσα τωρα κ περιμενω να ξυπνησει ο αλλος που κοιμαται απο τις 1.30. Ειμαι μεσα στην καλη χαρα με λιγα λογια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο'μας

zetoyla , ισως εχει πονακια το καημενο , η δικη μου μπουμπου το κανει τελικα αυτο το ολονυχτιο εχω παρατηρησει οταν εχει προβλημα με τα κακακια της .Ειναι εφιαλτικο το ξερω ..και μενα με πιανει το παλαβο μου και μετα τσακωνομαι με τον αντρα μου γιατι γκρινιαζω και γκρινιαζει και αυτος και ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα .Τελικα το προχτεσινο που κοιμηθηκε σερι 0030-0530 ηταν απλως μια παρενθεση και μονο που λεει και το τραγουδι , επανηλθε δριμυτερη και ειχαμε 3 ξυπνηματα χτες βραδυ..Τι να πω..Ευτυχως οι μεγαλες δεν ξυπνησαν καθολου , ειχαμε παει σε παρτυ γενεθλιων και λυσσαξαν οποτε επεσαν ξερες χιχι .. :P;) Τους εβαλα το γαλα και ηπιαν λιγο και μετα μου λενε πηγαινε μαμα αυριο θα τα πουμε ..

καταλαβες σου λεει ουστ ωρα για νανι ..Αχ ποτε θα παει σε τετοια ηλικια και το μπουλουκακι .. :lol: αν και πιστευω οτι ακομα και τοτε νουμερα θα μου κανει..

vagman , ναι προσπαθησε την ριλαξοαπεξαρτηση γιατι αλλιως θα σε φανε ζωντανη λιγο αργοτερα για να τα κοιμησεις..Εμεις βαζαμε μουσικο κουτι για να κοιμηθουμε τοτε , βαζαμε πιτζαμακια και τους εδινα το μπιμπερο στο κρεβατι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετα, εμεις οταν αρχισαν τα πονακια, 1 βραδυ ολοκληρο εκλαιγε ο Σπυρος, πηραμε τις πρεβιωτικες σταγονες biogaia. δεν ειναι φαρμακο. ειναι αυτα τα πρεβιωτικα που εχουν και τα γιαουρτια μεσα. μου το ειχε πει μια κοπελα απο το φορουμ. ειναι ενα μικρο μπουκαλακι, κοστιζει 20Ε και δινεις καθε μερα 5 σταγονες. το βαζεις μεσα σε κρυο γαλα ή τσάι, εμεις το βαζαμε καιλιγο κρυο νερακι σε ενα κουταλακι και τους το διναμε για σιγουρια. δεν το βαζεις σε ζεστο γιατι σκοτωνωναι τα πρεβιοτικα. διατηρειται στο ψυγειο. απο τοτε που τα ξεκινησαμε, τα διναμε περιπου 20μερες, δεν ξαναεκαναν ετσι! ρυθμιζει τη χλωριδα (ή μηπως την πανιδα :laugh: ) του εντερου.

Ευα αν τα μικρα με πουν ενα βραδυ αντε φυγε μαμα καληνυχτα, θα φυγω τρεχοντας και δε θα κοιταξω και πισω!!! :woohoo: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

τι μου κανετε σημερα ? Εμεις συνεχιζουμε την γκρινια παλι σημερα ..Ενω περασαμε ενα σχετικα καλο σαβ-κυρ παρολο το τρεξιμο πανω κατω , γαμους , παρτυ γενεθλιων , επισκεψεις κτλ η γκρινια παραμενει ..Λετε να βγαζει δοντακι επιτελους ? Δεν βλεπω ομως σαλια καθολου , ειναι τα ουλα της λιγακι φουσκωμενα και τα νευρα της επισης ..Προσπαθησα νωριτερα να την ηρεμησω της εκανα ενα ζεστο ωραιο μπανακι εβαλα και ολο το ζωικο βασιλειο στην μπανιεριτσα αλλα αυτη εκει ..Μ'εκανε μουσκεμα και τα πεταξε ολα εκτος μπανιερας , τι να πω ..Βρε μηπως εχει δικιο ο παιδιατρος και εχει οντως ταμπεραμεντο η μπουλουκα ? :dry:

Εχει μειωσει και το γαλα αρκετα , δεν επινε πολυ εξ αρχης τωρα τι σκοπο εχει αραγε ..Μακαρι να'ξερα ωρες ωρες πως σκεφτεται :ohmy:

Πηγαμε και ωραια βολτιτσα τωρα το απογευμα , σαν να ηρεμησε λιγακι αλλα γλωσσα δεν εβαλε μεσα , ντα ντα ντα , μπαμπααααααα, μαμ μαμα μαμ ολη την ωρα δεν σταματησε μεχρι που φτασαμε σπιτι .. :blink:

Η μεγαλη μου κορη καποια στιγμη μεσα στο αμαξι μου λεει μαμα χαλασε η μπεμπα μας ? Οχι παιδι μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva έγραψε:

καλησπερα κοριτσια

Εχει μειωσει και το γαλα αρκετα , δεν επινε πολυ εξ αρχης τωρα τι σκοπο εχει αραγε ..Μακαρι να'ξερα ωρες ωρες πως σκεφτεται :ohmy:

Πηγαμε και ωραια βολτιτσα τωρα το απογευμα , σαν να ηρεμησε λιγακι αλλα γλωσσα δεν εβαλε μεσα , ντα ντα ντα , μπαμπααααααα, μαμ μαμα μαμ ολη την ωρα δεν σταματησε μεχρι που φτασαμε σπιτι .. :blink:

Η μεγαλη μου κορη καποια στιγμη μεσα στο αμαξι μου λεει μαμα χαλασε η μπεμπα μας ? Οχι παιδι μου ..

μηπως βρε Ευα να την κανεις ενα reset μηπως στρωσει;;; :laugh: :P

και αμα βρεις που εχουν το σχετικο κουμπι, σε παρακαλω πες μου να το χρησημοποιησω και εγω!!! :woohoo: :silly: μηπως κανανε κατι λαθος στο σεταρισμα βρε αδερφε! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

vagman , ψαχνω εδω κ αρκετο καιρο κουμπι αλλα δεν βρισκω..χιχι τελευταιο μοντελο βλεπεις .. ;)

το γελιο το ειχαν οι διδυμες οπου οπως φανταζεσαι γλωσσουδες και αυτες απο γεννοφασκια "μιλουσαν" μαζι η τουλαχιστον εμεις ετσι θελαμε να νομιζουμε σαν χαζογονεις και πρωταρηδες τοτε.. :blush:

Σημερα η μικρη εφαγε πολυ λιγο και ειχαμε παλι ολο αυτο το ντααα ντα ντα σαν εκεινο το παλιο τραγουδι τι να πω ..Μαζι εχουμε κ γκρινια λετε βρε κοριτσια να βγει κανενα δοντακι επιτελους ? Σαν να μου φαινεται οτι αργει λιγακι τουτη εδω να βγαλει και θα'ναι χειροτερο μετα.. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι μου κανετε ? Εγω νιωθω τεραστια κουραση σημερα , πηγα την μεσαια μου κορη ξανα στον γιατρο γιατι παλι την τσιμπησε κουνουπι , παλι πρηστηκε το ματι της και παλι αντιβιωση πηραμε..Πως παει ετσι αυτο το παιδι δεν μπορω να καταλαβω..Εχει η καημενη πολυ ευαισθητο δερμα και το παραμικρο την ενοχλει ..Τωρα το μαγουλο της εχει φουσκωσει παλι και καιει λες κ εχει πυρετο το παιδακι μου :(

Η μπουλουκα εξακολουθει να μην βαζει γλωσσα μεσα παλι σημερα απο τις 0730 το πρωι που ξυπνησε μεχρι και την ωρα που επεσε για μεσημερι εκει αυτη..Απο τις 4 που ξυπνησε μεχρι και πριν λιγο επισης τα ιδια , πολυ γλωσσου θα μας βγει τελικα .. :P Την σιγονταρουν βεβαια και οι αλλες δυο επιτηδες γιατι τους φαινεται αστειο και σκανε στα γελια , χαχανιζει και το μικρο .. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω τα χαλια μου σημερα. σχεδον ολη νυχτα εκλαιγα απο τα νευρα μου! δεν αντεχω αλλο!

κοιμηθηκα 1παρα και στις 2ηταν ορθια και τα 2! και τα ειχαμε δωσει και τα 2 παυσηπονα πριν! εκαναν και εμβολιο, ειχαν και γκρινια. 1,5ωρα κουνουσα! μια στο ριλαξ, μια στο κρεβατι, μια στα χερια! τιποτα ο Σπυρος! τη μικρη την καταφερα 2 φορες και την πηγα κοιμησμενη στο κρεβατι και ξαναξυπνουσε!

τελικα πηγα και τον παρατησα πανω στον αντρα μου και του λεω κανε τον οτι θεσ, εγω δεν αντεχω αλλο!!!

ευτυχως τα ανελαβε απο τις 4 και μετα και αφου ηρεμισα απο το κλαμα, κοιμηθηκα απο τις 5-9. αλλα τα ματια μου ειναι τουμπανα! και ολο το πρωι τα ιδια χαλια! να κλαιει με λυγμους! ουτε φρουτοκρεμα, ουτε το φαγητο τους με αφηνε να κανω! καλα για μας, ουτε λογος! παλι μακαρινια! θα στουμπωσουμε!

και αποψε ειναι νυχτερινος ο αντρας μου!!! αντε να δω τι θα μου ετοιμαζουν για αποψε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman τι διαβαζωωωωωω κλαψ κ ελπιζα οτι μεγαλωνοντας θα στρωναμε αλλα απ οτι βλεπω.

Εμεις κοριτσια μου εχουμε φοβερη γκρινια οταν ειναι να πανε για βραδυνο υπνο εκει κατα τις 9 με 11. Χθες κοιμηθηκανε 11 αφου μου ειχαν σπασει τα νευρα κ με ειχαν εξαντλησει κ ξυπνησαν 3,30 με 4 παλι καλα κ μετα 7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμας B)

vagman , κουραγιο καλη μου και γω απο κει περασα και ειχαν σπασει τελειως τα νευρα μου ..Εκει που εκλαιγα γιατι δεν αντεχα αλλο γελουσα ταυτοχρονα και με κοιταζε ο Νικος σαν να ημουν εξωγηινη..Ευτυχως που ο αντρας σου βοηθησε ..Οταν φτανεις τα ορια σου και αρχιζεις να εκνευριζεσαι αστον αν μπορει να βαλει ενα χερακι , τα μωρα νιωθουν τον εκνευρισμο και ιδιαιτερα αν νιωσουν οτι ταλαντευεσαι θα το εκμεταλλευτηουν..Ετσι μας ειχε πει τοτε για τις μπουμπουδες ο παιδιατρος οταν τον ρωτουσα γιατρε μου εχω ελπιδες μεσα στην επομενη δεκαετια να κοιμηθω.. :blink: Και τωρα με το μπουλουκακι που μερα νυχτα στομα εχει και μιλια δεν εχει τα βρισκω ξανα σκουρα κοριτσια ..Ειναι μερες αλλα και νυχτες που λεω ενταξει ενα - δυο ξυπνηματα , θεωρω τον εαυτο μου τυχερο οταν ειναι ετσι αλλα 9 φορες στις 10 ειναι το αντιθετο..Απογοητευομαι...πριν μερικες μερες πηγε για υπνο η μπουλουκα μεσανυχτα και ξυπνησε 0530 και νομιζα οτι ειχα κοιμηθει δεκαπενθημερο..

Αλλα που .. ονειρο ηταν .. :(

Τωρα για να την βαλω για υπνο μεσημερι ειχε κατι νευρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι τραβαμε οι δολιες μαμαδες. Εμεις αυριο εχουμε εμβολιο κ τρεμω απο τώρα.

Να ρωτησω βρε κοριτσια γιατι την ωρα που παω να τα βαλω για υπνο το βραδυ ειναι μεσα στην γκρινια κ θελουμε δυο ωρες να κοιμηθουμε τι πραγμα ειναι αυτο? του ςκανω μπανιο τους παω κατευθειαν μεσα στο δωματιο με χαμηλο φωτισμο με χαδια κ τετοια αλλα πουυυυυυ δεν πιανει τιποτα. Την νυχτα οταν ξυπνανε δεν ειναι ετσι τους ταιζω ειναι ηρεμοι κ κοιμουνται εκτος απ οταν εχουν παρασταση αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τωρα τελευταια ειναι ετσι μεσα στην γκρινια κ τα νευρα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως βοηθαει ο αντρας μου. δεν μπορω να πω! και οταν πρεπει να κανω κατι δεν επιτρεπω παρεκλισεις. αυτο που πρεπει να γινει, θα σκασω, αλλα θελω να τα καταφερω. ξερω οτι μας τεσταρουν καθε λεπτο. και οσο μεγαλωνουν τα πραγματα γινονται πιο ορατα. τα σκατουλικα!

δε μου λες Ευα... εσυ τις εδινες γαλα οταν ξυπνουσαν το βραδυ για να κοιμηθουν ξανα ή προσπαθουσες να τιρησεις το οποιο προγραμμα ειχατε;;; γιατι μου εχου πει να τους δινω γαλα, αλλες κοπελες. εγω δε θελω μην τους γινει συνηθιο. τοσους μηνες προσπαθουμε να μην τρωνε βραδυ. το πολυ πολυ, ειπαμε με τον αντρα μου να τους δινουμε τσαι, μηπως διψανε τωρα το καλοκαιρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου zetoyla

μαλλον εχουν γκρινια οταν πας να τους κοιμησεις ισως γιατι εχουν μεινει αρκετοι ωρα ξυπνιοι και εχουν λιγο υπερενταση ? Αν εχεις ηδη ξεκινησει μια ρουτινα υπνου μην την εγκαταλειπεις ειναι μικρα ακομα μωρε ..Σιγα σιγα θα μπουν στο προγραμμα τους ...Και μας στην αρχη και οι μεγαλες αλλα και η μπουλουκα ηθελαν αρκετη ωρα για να κοιμηθουν τωρα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα ..Εμενα τοτε ιδιαιτερα οι μπουμπουδες ειχαν προβλημα με την εξαρθρωση απο τοτε που σαραντισαν και φορουσαμε κατι πανες σφιχτοδεμενες και αυτο τις εκνευριζε για το οτιδηποτε ποσο μαλλον για τον υπνο , οπου δεν μπορουσαν να κινηθουν .. Μην χανεις την ψυχραιμια σου θα το καταλαβουν οτι ολη η διαδικασια που ακολουθεις μπανακι , χαμηλο φωτισμο , μαμ κτλ σημαινει παω για υπνο απλα θελουν τον χρονο τους..Ακομα και τωρα καμια φορα η μπουλουκα οταν την αφηνω μετα το γαλα στην κουνια γκρινιαζει , θα την φιλισω ξανα απο την αρχη θα της δωσω τον περιβοητο ροζ κουνελο που εχει θα βαλω το μουσικο κουτι και θα αποχωρησω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

δε μου λες Ευα... εσυ τις εδινες γαλα οταν ξυπνουσαν το βραδυ για να κοιμηθουν ξανα ή προσπαθουσες να τιρησεις το οποιο προγραμμα ειχατε;;; γιατι μου εχου πει να τους δινω γαλα, αλλες κοπελες. εγω δε θελω μην τους γινει συνηθιο. τοσους μηνες προσπαθουμε να μην τρωνε βραδυ. το πολυ πολυ, ειπαμε με τον αντρα μου να τους δινουμε τσαι, μηπως διψανε τωρα το καλοκαιρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου την Ευα Ζετα!

προσπαθησε, οσο δυσκολο και να ειναι να συνεχισεις αυτα που κανεις.

και εμεις οταν ειμασταν στη φαση που εισαι καναμε το λαθος! δεν μπορουσε ο αντρας μου να ακουει τον Σπυρο και αρχισε να τον κουναει στην αγκαλια! εγω φωναζα! μετα τον βαλαμε για κουνημα στο ρηλαξ, μετα αρχισε και η μικρη το ιδιο..... και να' μαστε 10 μηνες μετα, να κουναμε, να κουναμε, να κουναμε τα ρηλαξ!!!! και πως θα το κοψουμε δεν ξερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα σας πω λεπτομεριες απο τα δικα τους κατορθωματα το βραδακι γιατι μολις ξυπνησαν οι μπουλουκες ..και οι τρεις

καλο απογευμα σας ευχομαι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αυτης της αποψης ειμαι Ευα.

τσαγακι λοιπον απο αποψε κι ολλας!

νευριαζω και λιγο με τον αντρα μου, οπως σημερα που οταν του τον παρατησα, τον τάισε στις 4 για να ξεμπερδευει και το πρωι ηπιε αλλα 100μλ.

μηπως να παρω και καμια βαλεριανα τελικα για παρτη μου, μη χρειαστω πιο σκληρα σε λιγο;;; :laugh:

να πω και καμια βλακεια να ευθυμισουμε λιγο! :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

vag , για το τσαγακι που ελεγες νωριτερα , με μετρο ε? Εμενα τους εφερνε διαρροια και δεν το εδινα παρα πολυ ..Δοκιμασε το νερο καλυτερα και θα ξεδιψασουν και δεν θα εχουν προβλημα νομιζω ..

Εμας παντως κοριτσια το προβλημα τοτε με τις μπουμπουδες ηταν τα ατελειωτα αυτα ξυπνηματα , ειχαμε φτασει στο σημειο καθε μια ωρα να ξυπνανε και μαλιστα εναλλαξ...Η διαδικασια και το προγραμμα μας για να κοιμηθουν δεν ειχε προβλημα στην εκκινηση ηταν παντα αψογες γιατι ειχαν μαθει απο πολυ μωρα να κοιμουνται στο κρεβατι τους .Ακομα και τωρα αν ειναι πολυ κουρασμενες το κρεββατι τους θελουν ..Ελεγα λοιπον στην vag να κοψει τα ριλαξ γιατι την πατησαμε και μεις για ενα διαστημα και τραβηξα τα πανδεινα για να τις μεταπεισω .Τοτε βλεπετε αναγκαστηκα να δουλευω περισσοτερες ωρες οποτε οι γιαγιαδες ανελαβαν δραση και μου τα εκαναν μανταρα γιατι μια φορα αρκει να κολλησουν τα μικρα το χουι ..

Η zetoyla εχει το ελαφρυντικο οτι ειναι πολυ μωρα ακομα αλλα αν δεν συνηθισουν σε μια ροη απο τωρα μετα ειναι ταλαιπωρια και για αυτην αλλα και για τα μικρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω οτι η μπουλουκα πηγε για υπνο στις 2100 και μεχρι τωρα εχει ξυπνησει 2 φορες ... :dry:

Θεος ξερει παλι ιντα μου ξημερωνει για να το πω και κρητικα γιατι μερακλωσα .. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου πριν λιγο ηρεμισα κ μπηκα να δω τι κανετε. Λοιπον οχι προς Θεου ειμαι απολυτη με το προγραμμα κ γι αυτο η μικρη μου απο 40 ημερων κοιμοταν 12,30 με 7 αλλα εδω ειναι δυο αντρες κ με παιδευουν. Παρολα αυτα απο την ωρα που θα τους βαλω στην κουνια τους δεν εχει να ξανασηκωθουν κ κουνηματα κ τετοια. Τους βαζω μεσα τους χαιδευω λιγο κ πηγαινοερχομαι επι μια ωρα περα δωθε για πιπιλα μεχρι να ηρεμισουν. Δεν τους κοιμιζω στο ριλαξ. Στο ριλαξ τους βαζω μονο την ημέρα το βραδυ δεν τους κουναω καν. Κ ετσι τις 3 με 3κ 30 που σηκωνονται παλι κοιμουνται αμεσως. Απλα εκει απο τις 9 μεχρι 11 ειναι λιγο το ζορι μας. Ειμαι πολυ απολυτη οσο γι αυτο ο αντρας μου την αλλη φορα μου λεει παρτον στο κρεβατι δεν αντεχω αλλο η βαλτον στο κουνιστο ριλαξ να κουνιεται μονος του. Τι λες μωρε του λεω κ να ηρεμισουμε ενα βραδυ κ να την πληρωνουμε μετα ολα τα υπολοιπα? κ ετσι δεν παιζει κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μπραβο zetoyla, αυτο ειναι καποια στιγμη θα καταλαβουν οτι κρεββατι ισον με υπνο ..εν καιρο βεβαια ..Και μενα ο Νικος με το που ακουγε ουα ηθελε να τις σηκωνει και καναμε απειρους καβγαδες για να καταφερω να μην πλησιαζει σε τετοιες στιγμες .Γιατι αθελα του αντι να τις ηρεμησει τις ξυπνουσε περισσοτερο και τοτε ειχαμε τρελα γλεντια :blink:

Περασα μια χαλια νυχτα κοριτσια η μπουλουκα ξυπνησε 4-5 φορες , φτου κ απ'την αρχη λοιπον και δεν καταλαβαινω παλι τι εγινε .Εδω και μερικες μερες εχει βεβαια γκρινια θελω να πιστευω οτι θα βγαλει δοντακι και οτι δεν γυρισαμε στα παλια κακα ξυπνηματα..Η τελευταια εβδομαδα ηταν καλυτερη αλλα βλεπω οτι αρχιζει και χαλαει παλι το γλυκο ..Οι μικρες ηρθαν αργα γιατι πηγαν στο μαζου & ζου που ειχε ερθει στην πολη μας και επεσαν ξερες τουλαχιστον αυτες ηταν ησυχες ..

Αχ θεε μου εχω πιει παλι 5 καφεδες απ'τις 5 το πρωι.. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εμενα αυτο το θεμα με ποναει....

μολισ γεννασ το μωρο απο την χαρα,υπερενταση δεν μπορεισ να κοιμηθεισ.μετα θηλαζεισ καθε 2 ωρεσ,μετα απο λιγο αρχιζουν οι κολικοι,μολισ τελειωνουν οι κολικοι αρχιζουν να βγαινουν τα δοντακια......μετα αφου εχει μαθει να ειναι μιση νυχτα με την μαμα,και αφου εχουν βγει κ τα πιο πολλα δοντια,ξυπναει για να ερθει στο κρεβατι τησ μαμασ,παραλληλα,μαθαινουνε κ να ξυπνανε την νυχτα για τουαλετα....μετα ερχετε κ το δευτερο μωρακι,φτου κ απ'την αρχη.

συμπερασμα ποτε να κοιμηθει η μανουλα????????ποτε!

κουραγιο σε ολεσ μασ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου olya B)

και ομως υπαρχουν μωρα που μοιαζουν μ'αυτα των διαφημισεων τα ακουω παντου ,στον παιδιατρο στο παρκο στην βολτα κτλ.Κοιμουνται σερι ολη νυχτα , τηρουν κατα γραμμα το προγραμμα τους κτλ κτλ Και ομως υπαρχουν ..Μετα ειναι και τα αλλα που ειναι ζουζουνια απο την κοιλια μας ακομα μεσα και οταν γεννηθουν παιρνουν φορα και ο θεος βοηθος ..Ετσι ειναι τι να κανουμε ..

Τελικα το πηρα αποφαση οτι θα μεινω αυπνη φτου κ απ'την αρχη ...Τωρα για δευτερο μεσημερι στριγγλιζει οταν παει για υπνο , σημερα ομως φαινοταν να ποναει , της εδωσα ντεπονακι ..Λετε να ξεκινησαμε επιτελους για τα δοντια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...