Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

καταρεω σημερα.....ναι ναι ο σπυρος ξυπνησε στις 3 και δεν ελεγε να κοιμηθει με τιποτα,εκανα οτι κανω καθε βραδυ και αυτος εκει τον χαβα του και το κλαμα του

αφου νευριασα τοσο πολυ που τον σηκωσα απο το κρεβατι του και του λεω 'θες να μεινεις ξυπνιος??? κατσε εδω και ασχολησου με το κλαμα σου κι εγω θα παω να κοιμηθω!!!'

δεν ειχαμε συνεχεια βεβαια γιατι σηκωθηκε ο αντρας μου και προσπαθουσε να τον κανει να κοιμηθει

τελικα κοιμηθηκε 4 παρα

σηκωνομαι στις 6 για γαλα και αντιβιωση....του τα δινω και μολις τελειωσε το γαλα αντι να γυρισει πλευρο ως συνηθως αρχισε να ουρλιαζει με κλαματα

βρε καλε μου βρε χρυσε μου τιποτα αυτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil: τα νευρα μου κροσσια!!!!!!

δεν αντεξα παλι και του φωναξα

ειχαμε ενα χαλια βραδυ και εγω σημερα ειμαι κομματια ψυχολογικα που του φωναξα τοσο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασια μηπως χαλασε ο υπνος του, επιδη ξυπναει για ντιβιωση κλπ; πιστευω πως οταν ξεμπερδεψετε θα στρωσει.

Αγγελικη και εγω φοβαμαι πολυ την πρωτη χρονια στον παιδικο... γι'αυτο και ο αντρας μου δε θελει με τιποτα να τον ακουσει πριν γινουν τουλαχιστο 3 ετων. και η μικρη της κουνιαδας μου που την ειχε σπιτι μεχρι φετος που παει προνηπια, πληρωνει ενα καρο λεφτα για ιδιωτικο γιατι στα δημοσια της περιοχης τους δε χωρανε καν τα νηπια και δεν παιρνουν προνηπια, και απο την αρχη της χρονιας αντε να πηγε τις μισες μερες! τζαμπα τα λεφτα... και η αντιβιωση... συνεχομενη... ηθελε ομως το καημενο να παει σχολειο. βαριοτανε ολο το πρωι μονη στο σπιτι μεχρι να ερθει ο αδερφος της απο το σχολειο, που ειχε να διαβασει μετα... και εγω εχω ακουσει παντως οτι μετα την πρωτη χρονια δεν κολανε τοσο ευκολα και τοσο συχνα...

Ευα και εγω τη Μαριαννα την κυνηγαω απο τωρα για να τη βαλω ορο! και οταν την πιανω... κεφαλοκλειδωμα! ο Σπυρος μετα τις πρωτες φορες συνηθιζει και καθεται ακινητος!

και εγω παντως δε μπορω να βαλω ουτε σπρεϊ στη μυτη μου! οταν πρεπει... συγκεντρωνομαι, παιρνω κουραγιο και... φσστττ! μπλιαξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου kyriaki μου !

Να σε ρωτησω ..ανεκαθεν ηταν ετσι ο μικρος η τωρα τον τελευταιο καιρο τα κανει αυτα ? Ισως απλα εχει συνηθισει την παρουσια σου ..μηπως τον ξυπναει ο αδερφουλης του , δεν ξερω αν τα εχεις στο ιδιο δωματιο βεβαια ..Ειναι ομως αρκετα μεγαλος κ μπορεις να του μιλησεις κ να του εξηγησεις αλλα κ να σου πει τι τον ενοχλει , το εχεις δοκιμασει να συζητησετε κ να του εξηγησεις οτι η μαμα ειναι εδω κτλ κτλ ..

Γειά σου mama eva!! Ο ύπνος του μικρού ήταν ανέκαθεν ανήσυχος :?

Μέχρι σχεδόν δύο χρονών ξυπνούσαν μέσα στη νύχτα πότε ο ένας, πότε ο άλλος, πότε και οι δυο μαζί( [smilie=banghead.gif] ) και κλαίγανε, αλλά ο Στέφανος το συνεχίζει μέχρι και τώρα :dry:

Κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο αλλά δεν τον ξυπνάει ο άλλος (το αντίθετο μάλιστα!)

Νομίζω ότι τελικά το κάνει είτε από συνήθεια, είτε γιατί ξυπνά τη νύχτα και με αναζητά.

Το θέμα είναι πώς το κόβουμε αυτό??!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα σ'ολες !

ειμαι πολυ στεναχωρημενη σημερα ..η μεγαλη μου κορη ειχε ενα σπυρακι στο μαγουλο ..το περιβοητο αυτο σπυρακι που ισως να σας ειχα γραψει σχετικα , μεσα στο σκ εγινε τεραστιο..Την πηγα χτες πρωι πρωι κ πηραμε αντιβιωση..Ομως αντι να δω βελτιωση - θα μου πειτε τι μεσα σε ενα 24ωρο ?- τα πραγματα εγιναν ακομα πιο χαλια ..Πηρα το παιδι αγκαλια σημερα κ πηγαμε σε δερματολογο ..Εχουμε μολυσματικο κηριο απ'οτι μας ειπε ..το εχετε ακουστα ? Αυτο ισως να προηλθε απο κουνουπι ελεος πια δεν θα ψοφησουν επιτελους ? Μας ειπε επισης οτι συνηθως συμβαινει το καλοκαιρι - γιατι τωρα με τετοιο καιρο τι εχουμε που κυκλοφορω παλι με κοντομανικο- κ θα ειμαστε σ'επαφη για τα περαιτερω κ για το πως πηγαινει..Αγχωθηκα στεναχωρηθηκα εννοειται οτι μεχρι να φτασει η στιγμη να παμε σημερα στο γιατρο δεν εκλεισα ματι χτες βραδυ ..Ω ναι καταρρεω ξανα ..Αυτη τη φορα οχι για την Αριαδνη :shock::shock: αλλα γιατι τρελαθηκα με τις αλλες δυο..Η Σοφια λοιπον επειδη εχει συνηθισει να κοιμαται απο την πλευρα που εχει το ..πονεμενο μαγουλα γυρνουσε σβουρα κ μουρμουριζε στο υπνο της , αγκομαχουσε κτλ ..Ομως δεν ξυπνουσε ..Παραλληλα οποτε τα εκανε αυτα κατα περιεργο τροπο ηταν σαν να απαντουσε η αλλη η οποια επισης κοιμοταν ..Θεε μου αυτες εχουν αλλης μορφης επικοινωνια τι να πω ..Η Νικη πηγε κ εβαψε με κοκκινο μαρκαδορο το μαγουλο της γιατι ποναει κ αυτη λεει μαζι με την Σοφια ..Εγω τωρα τι να κανω ..Δεν ειχα καρδια ουτε να της κανω παρατηρηση ουτε τιποτα ..Εννοειται οτι κ στον δερματολογο ηρθε αλα μπρατσετα η μεσαια για συμπαρασταση ..

kyriaki78 , νομιζω οτι ο μικρος εχει καταλαβει οτι η μανουλα τρεχει οταν φωναζει κ σου κανει γυμνασια ..Κοιταξε , εγω οπως σου ξαναεγραψα νομιζω οτι μπορεις να εξηγησεις στα παιδια κ τα δυο μιας κ ειναι αρκετα μεγαλα τα πως κ τι του υπνου ..Απο την αλλη υπαρχει κ ενα σχετικο βιβλιο για μεθοδολογια κ εκπαιδευση υπνου σε παιδια απο 6μηνων μεχρι 5 χρονων , το κοιμησου παιδι μου το οποιο το εχουμε εξαντλησει ως θεμα συζητησης εδω ..χα χα ..

Αρκετα απο τα κοριτσια του καταρρεω το εφαρμοσαν κ ειδαν θεαματικα αποτελεσματα ..Το εχω εφαρμοσει εν μερει κ γω στην Αριαδνη κ οντως ειδα καποια σημαντικη διαφορα σε σχεση με πριν..Για τις δικες μας αναγκες σαν οικογενεια μιας κ η μικρη μας κοιμαται με τις αλλες δυο εχω προσαρμοσει λιγακι τα λεγομενα του βιβλιου στα δεδομενα μας κρατωντας ομως ενα μεγαλο κομματι στην καθημερινη ρουτινα υπνου ..

vagman, μπραβο στον Σπυρακο που αντιμετωπιζει το θεμα του ορου αντρικια ..γιατι οι τσαπερδονες μου πλεον δεν παλευονται ..καλα την Αριαδνη την κανω καλα , ομως γι'αυτες θελει εξτρα προσπαθεια ..

Αναστασια τι εγινε με τον μικρο τι του πηγε στραβα του καημενου ? Μηπως ειδε κανεναν εφιαλτη κ τρομαξε ? Εγω παντως τις σπανιες φορες που θα ξυπνησουν απο εφιαλτη παω τρεχοντας δεν καθυστερω καθολου ..αναγνωριζω απο την φωνη οτι κατι δεν παει καλα , μου φωναζουν κ αυτες μαμα ελα ..Μηπως ειδε τιποτα βρε κ φοβηθηκε κ μετα δεν ηθελε να μεινει μονος ? Ειναι ομως κ η ταλαιπωρια που περασε με αντιβιωση κτλ ισως αυτο να τον εχει βγαλει απο τα νερα του ..Νομιζω οτι θα επανελθει μην απελπιζεσαι !!

Καλε εχω γραψει πολυ μεγαλο ποστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

χαθηκα λιγο..δεν εχω πολλη διαθεση η αληθεια ειναι..

μα δεν ακους κ τπτ καλο απο κανεναν ρε γμτ..

ολοι μες στη μαυριλα με τις δουλειες κ τα οικονομικα..

κ εγω ψαχνω για δουλεια αλλα τπτ..

κατι ειπανε κ στον αντρα μου για μειωση μισθου απο γεναρη ,να παιρνει λεει 700 ευρω!!!!!καλα,κ πως θα τα βγαλουμε περα???

τελος παντων..

κατα τα αλλα καλα ειμαστε..η μικρη μπηκε σε προγραμμα υπνου..κοιμαται το πολυ στις 10..

προσπαθω να της κανω αλλαγη σε γαλα κανονικο απο υποαλλεργικο αλλα ξυπναει το βραδυ κ γενικα ειναι πολυ ανησυχη οποτε τζιφος κ απο εκει...17 ευρω εχει το κουτι,θα ηταν καλη φαση να επινε κανονικο πλεον...

αλλα δε μας βγαινει...

παντως ειναι ζωηρη κ εχει τις τρελες φασεις της αλλα γενικα εχει αρχισει να ειναι πολυ καλο παιδακι..

παιζει κ μονη τηςε κ εχω αρχισει να ξεκουραζομαι...

ευα μου περαστικα...ειδες επαφη που εχουν τα διδυμα???ειναι τρομερο...

αρχισες να κοιμασαι λιγο καλυτερα με τη μεθοδο???

εγω απλα καταλαβα οτι καποια στιγμη κοβουν απο μονα τους τα πολλα ξυπνηματα..τουλαχιστον η δικια μου παει καλα...αχ να μην το γρουσουζεψω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Καλυψουλα τι κανεις ? Ασε αυτη η μαυριλα που λες δεν περιγραφεται..ψαχνεις κ συ για δουλεια ε ? Ειναι δυσκολα ρε γμτ τα πραγματα ψαχνω κ γω κ ακρη δεν βρισκω ουτε κ δουλεια βεβαια ..Ακομα κ για πωλητρια σου ζητουν προυπηρεσια που στο θεο τους δηλαδη ποσο δυσκολο μπορει να ειναι ..Ιδιαιτερα εγω μητερα με τρια παιδια κανω μπαμ απο μακρια κ οπως καταλαβαινεις , στο να μην με παρουν σε σχεση με μια αλλη κοπελα χωρις οικογενειακες υποχρεωσεις ..

Μειωση μισθου επισης ..Συζητουσαν προχτες ο Νικος μ'εναν συναδερφο του για το ενδεχομενο αυτο γιατι κ σ'αυτους παιζει παρα πολυ σαν σεναριο ιδιαιτερα τους διευθυντες λενε οτι θα τους κοψουν πολλα χρηματα , ε βαλε κ τις κρατησεις τι μενει μετα ..Ευτυχως που ο νικος δεν εχει διευθυντιλικι γιατι θα τρεχαμε απο τωρα κ δεν θα φταναμε ..Αγχωνομαι κ γω αλλα θελω να πιστευω οτι θα γινει κατι ..Μην απογοητευεσαι καλυψω , να σκεφτεσαι θετικα ξερω οτι ακουγεται πεζο κ ιδιαιτερα τετριμενο αλλα αν μας παρει απο κατω χαθηκαμε ..

Μπραβο στην μικρη σου , σιγα σιγα θα μπει κ αυτη σε ενα προγραμμα , εμεις ομολογω οτι εφαρμοζοντας το μεγαλυτερο μερος της μεθοδου του βιβλιου εχουμε δει θεαματικα αποτελεσματα σε σχεση με πριν..Σιγουρα πιστευω οτι στο μελλον θα ειναι καλυτερα τα πραγματα για την μικρη κ θα μπει οριστικα στο προγραμμα της ..Το βραδυνο γιατι την ημερα ειναι χαρα θεου ..

Καλημερα σ'ολες σας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

νυσταζω....

η μικρη μας τα'πριξε αποψε...

3 μηνες μετα την εκπαιδευση και 4:18 ειχε κεφακια!!! μας ειχε δοκιμασει και τα 2 προηγουμενα βραδυα που γκρινιαζε και εγω πηγαινα αμεσως, μηπως ειχε κανενα πυρεο, κατι απο την ιωση. αλλα χθες... 12:45 πρωτη προσπαθεια... τρεχω την ξαπλωνω, ολα καλα... και μετα που σας ειπα στις 4 ξαναπηγα την πρωτη φορα και μετα απο 5' παλι... με το που παω και με βλεπει ξαπλωνει μπρουμιτα και κανει τον ψωφιο κοριο. με το που φευγω τα ιδια! ξυπναει και ο Σπυρος απο τις φωνες! τον βαζω κατω. μετα απο 10' πανω που μας επερνε ο υπνος, παλι τα ιδια! και ξαναξυπναει και ο Σπυρος! μετα το μισαωρο πια, δεν πηγαινα καθολου! αφου φωναζε-γκρινιαζε για 1' και σταματουσε. μολις ηρεμουσαμε τα ιδια! με επιασε και εμενα ο @#$%βηχας! ο αντρας μου θα με πετουσε απο το παραθυρο! ε, τι να κανω! μου εβγαλε να αρχισω aerious. γιατι η αντιβιωση δεν εκανε τιποτα, αρα παλι αλεργικος ειναι ο βηχας... εκπαιδευση θελει παλι η κυρια;;; θα την ξαναεχει!

Ευα αυτο που εχουν τετοια "επικοινωνια" οι διδυμες σου με συγκινησε πολυ... ειναι που ειναι ομοζυγωτικες. εμενα δε νομιζω να ειναι ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκμαν καλημερα !

καλε τι παθανε τα μικρα ? Μαλλον βρηκαν ευκαιρια με την ιωση για να κανουν νερα ε? Θα μπουν παλι στην εκπαιδευση νομιζω ..χα χα ..

Οι κορες μου δεν ειναι ομοζυγωτες αλλα ετεροζυγωτες ..γι'αυτο λεμε κ ωρες ωρες με τον Νικο οτι ουτε διδυμα ιδιου σακου να ηταν ..Τι να πω ισως εχουν δικο τους τροπο επικοινωνιας κ αντιληψης ..Σημερα δεν πηγαν παιδικο ..Η Σοφια γιατι κομπλαρει με το μαγουλο της , η Νικη απο συμπαρασταση στη Σοφια επισης αλλα μας λεει οτι ποναει το δοντι της ετσι για τα προσχηματα μιας κ αλλαζει πλευρες πονου καθε φορα ..Τι να πεις δεν βρισκεις ακρη με δαυτες ..

Η μικρη στον κοσμο της ..κοπαναει εναν χριστουγεννιατικο μικρο χιονανθρωπο που επαιζε μουσικουλα να ξεκινησει να παιζει αλλα μαλλον τα εφτυσε κ η μικρη τσατιστηκε ..Φωναζει στην Νικη να παει για βοηθεια ..Εχει πλακα ..Τωρα που ειμαστε λιγακι καλυτερα κ πιο ξεκουραστες βλεπουμε τα παντα μ'αλλα ματια ..Παντως προχτες τρομαξα ειλικρινα ..μετα απο 2 χρονια περιπου με ξενυχτισαν παλι οι μεγαλες κ θυμηθηκα παλιες κακες αυπνιες ..με τα δυο μαζι εναλλαξ να με ξυπνανε ..σκιαχτηκα να σας πω την αληθεια ..αλλα ευτυχως απανηλθαμε ..στα καθημερινα μας ..Αν αφηνα παλι την Σοφια θα κοιμοταν μεχρι τωρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοιμηθηκαμεεεεεεεεεεε

μαλλον εφταιγε που τον ξυπναγα για αντιβιωση και το ειχε συνηθησει!!!! σημερα σηκωθηκε 6:15 ηπιε γαλα,σιροπακι και νανι μετα!!!!

εγω κοριτσια μπηκα σε προγραμμα διαιτας γιατι ο γυναικολογος μου με εκραξε χθες που εκανα τεστ παπ

οτι εχω παχυνει πολυ και δεν φαινεται καλα ο τραχηλος μου :(:(:(:(:(

αυριο εχουμε ραντεβου στο ικα για την αξιολογηση του σπυρου απο τους αναπτυξιολογους για να παρουμε το παραπεμτικο για λογοθεραπεια-εργοθεραπεια

στο θεμα του λογου παμε πολυ καλα!!!!! εμαθε 3 νεες λεξεις και 2 καινουργιους ηχους ζωων!!!! παμε πολυ καλα λεει η γιατρος του και αν και εχει μια μικρη διασπαση προσοχης εκεινη την δουλευει για να την σταματησει

αχχ τι γλυκα που ειναι τα διδυμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα φαντασου δηλ να ηταν και στον ιδιο σακο!!!

Αναστασια;;; καλε ποσο παχυνες δηλαδη;;; ερχονται και γιορτες.... εκει ολες θα σκασουμε στο φαϊ και στα γλυκα...

οσο για τις επιτροπες του ΙΚΑ... δε θα ξεχασω που ετρεχε η καημενη η μαμα μου για τον μπαμπα μου που ειχε alzhaimer... αφου ηξεραν τι εστι η ασθενεια αυτη και τον εβλεπαν και μπροστα τους, τον φωναζαν καθε 3μηνες για να δουν μηπως καλυτερεψει και ειναι σε θεση να δουλεψει!!! αλλες φορες τον εβγαζαν στη συνταξη με 67%αναπηρια, αλλες με λιγοτερο, οποτε κοβοταν λεφτα... εφτασε στο σημειο η μαμα μου να τους πει... καλα δεν τον βλεπετε;;; δεν ξερετε τι ειναι η ασθενεια του;;; μακαρι να γινει σε 3 μηνες καλα και σας δινω πισω ολα τα λεφτα σας! και θυμωσαν κιολλας τα γιδια επιδη τους την ειπε..

ελπιζω με τα παιδια να ειναι πιο σωστοι και να μη σας ταλαιπωρουν...

νευριασα παλι που τα θυμηθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο δικιο εχεις????

εμενα την μανα μου την εστειλαν σε 15 γιατρους για να δουν αν εχει καποια αναπηρια!!!!

μα παιρνω συνταξη του ικα λεει η μαμα μου δεν παιρνω αναπηρικη!!!!!

ελεος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε πιο καθησιο; δε σε πιστευω... αφου ως πριν λιγο καιρο ουτε να κοιμηθεις δεν μπορουσες! προλαβαινες να καθησεις;; δεν πιανεις το Σπυρακο καθε μερα απο το χερακι να κανετε βολτιτσες;;; καλο και στους 2 θα κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..κοριτσουδια μου ..συζητηση επιπεδου για κιλα ανοιξατε κ θα παθω καταθλιψη δεν το γλιτωνω ..

Αναστασια εισαι 82 κιλα ? Με παιρνας 4, χα χα ..Παιδια δεν το πιστευω οτι εχω παει τοσα κιλα που δεν ημουν ποτε ..Παντα το ανωτερο για μενα ηταν τα 65 ..Βαλε ομως την εγκυμοσυνη των διδυμων με την κοιλια που πηγε ισαμε απεναντι κ γυρισε , καπακι πανω που μπηκα στα ρουχα που φορουσα πριν τις διδυμες ηρθε η εγκυμοσυνη της Αριαδνης κ ξεχειλωσα ..Ελεος ..

Καλα τι τρελα που ειναι αυτο το ΙΚΑ βρε παιδι μου ..και μονο που το σκεφτομαι αρρωσταινω , Αναστασια ολα καλα ευχομαι για αυριο ..

Παντως παιδια νιωθω οτι με τις σουπες που τρωγω τον τελευταιο καιρο δεν ειναι να πεις οτι εχασα κιλα απλα νιωθω οτι ξεφουσκωνω ..Το βλεπω κ απο παντελονια κ γενικα ρουχα ..Θα το συνεχισω ετσι για να δω τα πως κ τι ..Ξερω βεβαια οτι πρεπει να παω στην ενδοκρινολογο για να τσεκαρω τον θυροειδη παλι μηπως κ μου εμεινε κ μετα την γεννα αλλα ολο το αναβαλλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια, μια που αρχησαμε τα περι κιλων, πριν αρχισω τις προσπαθειες για εγκυμοσυνη, δηλ. κυκλους κλομιφαινης, σπερματεγχυσεις και τελικα την εξωσωματικη, ημουν 62-64κ με 1,74 υψος. εκανα και πολλη γυμναστηκη βεβαια. την εγκυμοσυνη την αρχισα 69, εβαλα 11-12κ και τωρα ειμαι 68-69, αλλα με πολυ διαφορετικο σωμα...

η κοιλια ειναι σαν να ειμαι ακομα εγκυος, αφου μερικες αγνωστες μου λενε περιμενεις 3ο;

οσο για στηθος.... πηρε τον κατηφορο και δε συμμαζευται απο τις ραγαδες... εχει γινει το κομπλεξ μου. απο κει που το καλοκαιρι φορουσα φουστανια χωρις σουτιεν, τωρα δε θελω να το βγαζω ουτε στο σεξ. :(

αλλα που θα παει... ο ξαδερφος μου τελειωνει τη γενικη χειρουγικη και παει Ελβετια ή Γαλλια για να γινει πλαστικος!!!! που θα παει... δε θα σουλουπωσει την ξαδερφουλα;;;

καλα ο αντρας μου πηγε να βαλει τους γλυφτες που πηραμε στο ενυδρειο, εσκισε λαθος τη σακουλα και το μισο νερο επεσε κατω! καλα που δεν εφυγε κανενα ψαρι! τωρα σφουγγαριζει! ας προσεχε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..

λυσσαξαν τα θηριακια μου κ σημερις ..αχ πτωμα νιωθω ..

φταινε κ τα παραπανω κιλα το νιωθω στην μεση μου ρε γμτ..Εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη των κοριτσιων στα 69-70..Πηρα 17κιλα τα οποια εχασα μεσα στις πρωτες 40 ημερες κ μαλιστα ηρθα στους δυο μηνες απανω στα 65 ...ποιο το οφελος ομως ? Η κοιλια μου εγινε πλισε ..Πανε για παντα τα μπικινι ..Δεν τολμω να την αμολησω ..Ραγαδες κανατε ? Στην κοιλια η στο στηθος ? Μπορω να πω οτι το στηθος μου δεν επαθε κ πολλα πολλα ομως η κοιλια δεν σημαζευεται ..Και φανταστειτε οτι μεχρι κ μια εβδομαδα πριν γεννησω δεν ειχα ουτε μια ..Ξαφνικα σκασανε μυτη ολες μαζι κ εγινα πλισε ..Τα ρουχα μου ολα τα φορουσα κανονικα ομως κατι δεν μου πηγαινε καλα με την γενικη εικονα , το σωμα μου ειχε εμφανως αλλαξει προς το χειροτερο κλαψ..Πανω ομως που ειχα αρχισει να σουλουπωνομαι δηλαδη να αρχιζει να φευγει αυτο το κοιλουμπακι ηρθε καπακι η εγκυμοσυνη της Αριαδνης κ ξεχειλωσα ..Κοριτσια χωρις υπερβολη στην Αριαδνη πηρα 25 κιλα ...Ουτε τριδυμα να ειχα ..Καλα ομως εφταιξαν πολυ παραγοντες κ κυριως θυροειδης που εμφανιστηκε απο το πουθενα κ κακη ψυχολογια ..

Βαγκμαν για τον ξαδερφο που λες οταν τελειωσει πλαστικος πες το κ σε μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειδατε τον Ζαχαρατο να κανει την Αντζελα στον Λαζοπουλο;;;

τρελο γελιο!!!!

εγω ραγαδες εκανα μονο στο στηθος. το οποιο ειχε γινει τουμπανο! και δεν καταφερα και να θηλασω κιολλας... στην κλινικη δεν πιανανε στηθος, αρχισα να βγαζω με θηλαστρο, δεν προλαβαινα, ματωσαν και οι θηλες... μεχρι να 40ησω εβγαζα οσο μπορουσα.... μετα ... γεια σας!!! λετε να κρεμασε επιδη δε "γυμναζοταν" με θηλασμο;;;

κοιτα τι συζητηση πιασαμε.... ασχετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια ο Ζαχαρατος πολυυυυυ γελιο ..Ο Νικος καθοταν στον καναπε κ του ρθε λοξυγκας απο τα γελια ..

Αυριο θα στειλω τις τσουπρες παιδικο κ εχω δουλειες με φουντες ..Θα παρω αλα μπρατσετα την Αριαδνη κ θα παμε να τις κανουμε καροτσαδα ..Θα τρεχω παλι σαν την παλαβη πανω κατω ακομα κ στην εφορια με το καροτσι , παλι θα τσακωθω με την σουπερ υπαλληλο που ενω θα με εξυπηρετει θα σταματησει για να απαντησει το κινητο της για κανενα τεταρτακι κ γω θα βρααααααζω ..Την βλεπω εγω την δουλεια ..

Παω στο καπνιστηριο του σπιτιου μου για τσιγαρο καληνυχτας ..Να σας ευχηθω μια καλη κ ηρεμη νυχτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ηρεμη νυχτα ειχαμε εμεις σηκωθηκε 5:30 γαλα-σιροπι και νανι!!!!!

και μιας και πιασαμε θεμα που ποναει εγω ξεκινησα χθες την διαιτα μου,πρεπει να ριξω 20 κιλα

εν το μεταξυ εγω στην εγκυμοσυνη εβαλα 4800μονο!!!!!

μετα την γεννα και με το αγχος για την υγεια του σπυρου τα εβαλα τα κιλα συνολο εβαλα 16 απο 78 πηγα 94 :o:o:o:o:o:o:o:o τωρα εχασα 12 αλλα θελω τουλαχιστον αλλα 20 για να πω οτι ειμαι καλα

ραγαδες στην κοιλια εχω μονο μια!!!!!

στο στηθος εχω αλλα δεν φαινοται πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

καλα που τελικα δεν ηταν τιποτα τα ξυπνηματα του Σπυρου, Αναστασια...

τελικα το αγχος παχαινει. και η μαμα μου ετσι. απο το αγχος με την αρρωστια του μπαμπα μου, εβαλε πολλα τοσα χρονια..

καλο κουραγιο για τη διαιτα. δυναμικα! θα πας σε κανενα διαιτολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα ..

δεν καταφερα να παω στην εφορια σημερα γιατι ειχαν πορεια στο κεντρο της πολης οι νεολαιοι των σχολειων κ γινοταν λιγο χαμος ακουσα ..Που να τρεχω με μωρο παιδι..Το ανεβαλα για αυριο..

Κοριτσια περασα φριχτο βραδυ..Μ'εχει πιασει η μεση μου ετσι στο ξεκαρφωτο , η μεσαια μου καποια στιγμη ξυπνησε μ'ουρλιαχτα ..τι επαθε το παιδακι μου ειδα κ επαθα να το ηρεμισω ..Ευτυχως δεν ξυπνησε εκεινη την ωρα τις αλλες δυο ..Της επλυνα το προσωπο κ εκλαιγε με λυγμους ..Μαλλον ειδε εφιαλτη κ τρομαξε ..Ευτυχως ηρεμησε σχετικα γρηγορα κ μαλιστα μου ειπε οτι νυσταζε κ να την βαλω στο κρεβατι της ..Μετα απο καμποση ωρα εσκουξε κ το μπουλουκακι αλλα μαλλον βρηκε πιπιλα κ ξανακοιμηθηκε ..Πηγα κ την σκεπασα κ κοιμοταν , μολις νιωσει ομως οτι πας να της ριξεις την κουβερτουλα τιναζεται ..αμαν πια δεν θελει καλτσες , παπουτσια κουβερτα ..

Εκανα ενα σωρο δουλειες με την Αριαδνη στο σπιτι να μ'ακολουθει σε καθε βημα ..Αχ θεε μου εξαντλημενη νιωθω ..

Εσεις τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα η γαιδουρα να ρωτησω τι κανουν τ'αρρωστουλια μας ..

Αναστασια ο μικρος καλυτερα υποθετω ε?

Βαγκμαν εσεις ?

Κοριτσια η μικρη μου χουρχουριζει παλι ..Την ακουσα στην ενδοεπικοινωνια κ λεω αμαν ..ροχαλιζει , τι γινεται ..Δεν τολμω να σκεφτω οτι το μπουλουκακι θα περασει παλι τα ιδια ..Το λυπαμαι το πουλακι μου ..Και αυτος ο κωλοκαιρος δεν λεει να ηρεμισει επιτελους ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν τη βαζεις υπνοσακο Ευα; και τα δικα μου με τις βολτες που φερνουν στο κρεβατι, ουτε λογος για σκεπασμα... και φυσικα δεν εχω σκοπο να σηκωνομαι για να τα σκεπαζω...

αυριο θα ξαναπαμε στη γιατρο να δει παλι τα λαιμα τους για σιγουρια. εμενα ο βηχας ελαττωθηκε με τα αέριους που πηρα απο μονη μου. τελικα παλι αλλεργικο βγηκε... τζαμπα η αντιβιωση...

καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

κοιτα , τους υπνοσακους τους φοβαμαι ..ειναι κ η μικρη γενικα νευρικη φοβαμαι οτι θα της δημιουργησω παραπανω νευρα αν νιωσει στριμωγμενη ομως θα κανω μια προσπαθεια γιατι χειμωνας ερχεται αν ερθει τελικα κ προς τα εδω ..

Στεναχωρηθηκα για μια γνωστη μου ..ηταν εγκυος στο δευτερο παιδακι της κ δυστηχως απεβαλε ..ενω ολα ηταν μια χαρα ..στην 19 εβδομαδα ..κριμα ...

εχω ψυχοπλακωθει σημερα ..

Και το μεσαιο μου καμαρι παλι κατι εχει δεν ξερω πολυ ησυχη την βλεπω ..Πριν μου φωναξε απο την ενδοεπικοινωνια να παω για να με ξαναφιλησει ..Σημειωστε οτι την εβαλα για υπνο στις 2100 .Λογικα θα επρεπε να ειχε πεσει ξερη ..Η Σοφια ηταν ξερη απο την κουραση πιστευω οτι κοιμηθηκε σχεδον με το που την φιλησα για καληνυχτα ..Το μικρο μας ψιλογουργουριζει γιατι δεν βολευεται κ αλλαζει πλευρο..αχ θεε μου ..Ειναι αστειο το δωματιο τους ..αν τις βλεπατε κ τις τρεις μαζι θα γελουσατε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...