Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

υπαρχουν στιγμες που παρολη την εκπαιδευση υπνου ο σπυρος ξυπναει και κλαιει

ετσι απλα για να ξυπνησει

εκει δεν κανω πισω...εχω γινει πολυ αυστηρη σαυτο το θεμα του λεω λοιπον αυστηρα 'γιατι κλαις? δεν ειπαμε οτι κοιμομαστε το βραδυ? δεν υπαρχει κανενας λογος να κλαις'

και τσουπ σταματαει!!!

νομιζω και μην με παρεξηγησεις οτι η μπουμπουκα σου κανει τα παντα απλα για να εισαι διπλα της

και σκευτομαι πως πρεπει να σταματησεις να της κανεις τα κεφια της μπας και δειτε νυχτα της προκοπης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νομιζω και μην με παρεξηγησεις οτι η μπουμπουκα σου κανει τα παντα απλα για να εισαι διπλα της

και σκευτομαι πως πρεπει να σταματησεις να της κανεις τα κεφια της μπας και δειτε νυχτα της προκοπης

τι να παρεξηγησω βρε ? :P εδω τα λεμε ..μεταξυ μας το ξερω κ γω αυτο ..αντε να πεισεις τον Νικο ομως ..χτες βραδυ ας πουμε το σλογκαν του με το που εκανε νιαου η μικρη ηταν ..σηκωσε την ..πως να δεις ασπρη μερα , θελω να πω νυχτα , μετα ..Βεβαια δεν την σηκωνω ..εννοειται πως οχι ..αγκαλιες κ φιλια κ χαδια οοοοοολη μερα οχι ομως για την νυχτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..και βεβαια η μανταμιτσα μου κοιμαται τωρα ..περιμενω να ξυπνησει να την ταισω κ να ετοιμαστουμε για τον παιδιατρο ..εμβολιακι κλαψ κλαψ ..θα τον κανει ντα ντα παλι τον ανθρωπο η μπουλουκα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια μπουκωμενη καλημερα απο το μπουκωμενο σπιτι....

ο Σπυρος ξυπνησε με πυρετο.

η Μαριαννα μπουκωμενη.

εγω μπουκωμενη, ποναει λαιμος, ποναει μεση, εχω περιοδο.

ο αντρας μου μπουκωμενος.

εβαλα και στα 2 υποθετακι, γιατι φαρμακο απο το στομα, πολυ χλωμο...

πηρα και εγω 2 ντεπον.

τους εβαλα ορο και η μικρη κρεμασε μια μυξα ως το πατωμα...

το απογευμα θα τα ξαναπαμε στο γιατρο...

Αναστασια τι καλα που παει καλυτερα ο Σπυρακος!!! αφυγραντυρα βαζεις στο σπιτι αν υποπτευεσαι οτι παιζει ρολο η υγρασια;;; (καλα την εσκισα την ορθογραφια...)

Ευα καλα το σκεφτηκες να στειλεις τις μεγαλες σε δραστηριοτητες για εκτονωση. και εμενα η μαμα μου ελεγε οτι ουτε καταλαβε εφηβια μου, γιατι λογω προπονησεων μεχρι τελικηςε πτωσης, που ορεξη για γκρινια και καυγαδες....

πολλα μπουκωμενα φιλακια σε ολες.... παω να σνιφαρω οτριβιν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη την πατησατε ολοι ? Αμαν ..περαστηκα σας βρε παιδι μου ..ευχομαι να περασει συντομα ..ξεκινα ορους να ανακουφιζονται ..

Μολις ξυπνησε η μικρη κ τραγουδαει λα λα λα λα ..παλι με τον λαγο τα χει βαλει κ σιγουρα τον χτυποδερνει στα καγκελα του κρεβατιου..Θα την παω κ μια καροτσαδα μετα τον παιδιατρο ετσι για να της φυγει το παραπονο απο το διπλο εμβολιο , εχει τελεια λιακαδα εξω ..

Αχ βρε κοριτσια να ειμασταν κοντα , να απλωναμε καροτσια στην σειρα στην λιακαδα με τα πιτσιρικια ..

Παω τωρα γιατι φωναζει μα μα μα μα ..

φιλια θα τα πουμε αργοτερις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας....

ευα μου κ εμεις ενω 2 μερες πηγαμε καλα με τον υπνο,χτες βραδυ παλι ηταν μεσα στην τσιτα κ δεν ηθελε με τπτ να κοιμηθει αν κ ηταν κουρασμενη...κλασσικα!!!!

φανταστειτε οτι το πρωι ξυπνησε στις 9.20..την ταισα 13.30 κ 2 παρα κοιμοταν ηδη..μεχρι τις 15.30..μετα πηγαμε κουνιες για να τη κουρασω.....στο σπιτι συνεχισαμε να παιζουμε κ να κυνηγιομαστε...κ στις 9 παρα εκανε μπανιο γτ ζηταγε πιπιλα...κ ξαφνικα μετα το γαλα αφηνιασε παλι!!!!

την εβαλα 10 παρα στο κρεβατι της κ πηγαινα καθε 5 λεπτα μεσα γτ ψιλοεκλαιγε...βεβαια μολις με εβλεπε ουρλιαζε...

ο αντρας μου με επρηξε να την σηκωσω...

τελικα αυτοι οι αντρες χαλανε ολη τη δουλεια...

λες κ εμενα μου αρεσει να κλαιει,ειμαι σαδιστρια!!!ελεος...

τελικα 10.30 κ αφου ειχε αρχισει να παιζει στο σαλονι ειπα του αντρα μου να παμε να ξαπλωσουμε για να μας δει,με το που την εβαλα διπλα μας στο σκοταδι αρχισε να κλαιει κ την πηγα στην κουνια οπου κοιμηθηκε σε 2 λεπτα!!!

τι να πει κανεις.....

μπεμπουλη μπραβο που ειστε καλυτερα!!!

βαγκ περαστικα κ παλι!!!!!!

οντως μακαρι να ειμασταν κοντα!!!!!εδω θα βρεξει σιγουρα αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κανετε κοριτσια?

Πολλα μωρακια αρρωστουλικα βλεπω... Περαστικα σε ολα! Εμεις περσαμε μια ολοκληρη βδομαδα χωρις κανενα συμπτωμα ιωσης... μετα απο πολυ καιρο! Βεβαια πηγε και στον παιδικο κανονικα απο τη Δευτερα και θα περιμενω 1-2 μερες για να ζητωκραυγασω οτι δε αρπαξε καμια καινουρια ιωση παλι... Απο την 1η Οκτωβριου που πηγε εχει περασει με τη σειρα, αμυγαδαλιτιδα, ωτιτιδα, γαστρεντερτιδα... Οι μερες που εχει παει κανονικα με αυτες που εχει μεινει σπιτι για να αναρρωσει ειναι μοιρασμενες ακριβως!

Αναστασια , απο αυτα που γραφεις νομιζω οτι ο Σπυρακος σου εστρωσε μια χαρα στο θεμα του υπνου. Η κατασταση με το βροχικο ασθμα ειναι ζορικη ομως... Βλεπω οτι ειναι καλυτερα τωρα βεβαια, αλλα ευχομαι να υποχωρησει γενικα το ολο θεμα και να μη χρειζεται για χρονια προσοχη ή και φαρμακευτικη αγωγη. Ειναι πολυ πιθανο να φταιει και η υγρασια οπως λες γιατι το Μεσολογγι εχει πολλη υγρασια και τα κρουσματα ασθαματος σε μικρα παιδακια ειναι πολυ αυξημενα σε σχεση με αλλα μερη. Στο ΙΚΑ το ακουσα αυτο.

Βαγκ, τι παθετε κι εσεις? Αρωστουληδες οικογενειακως? Περαστικα σε ολους σας και γρηγορα! Κι εγω με περιοδο ειμαι και ποναει η κοιλια και η μεση μου. Με διπλα ντεπον τη βγαζω... Αλλα κατα τα αλλα καλα ειμαι! Για το θεμα της τιμωριας-ταιμ αουτ που συζητουσαμε, βρηκα τελικα εκεινο το γνωστο μου παιδιψυχολογο και το κουβεντιασαμε το θεμα... ειχες απολυτο δικιο για την ηλικια. Ειναι μικρος και με οχι οσο ανεπτυγμενο λογο οσο χρειαζεται για να εχει αποτελεσμα. Απο την ωρα που θα μπορει να κανει προταση με 2-3 λεξεις, πιανει αυτη η μεθοδος, περιπου στα 2μισι. Οχι οτι παθαινει τιποτα αν τον βαζω νωριτερα, αλλα διασκεδαζει μια χαρα με το ολο θεμα και καιγεται κατα τη γνωμη του η καλυτερη τιμωρια και κριμα ειναι. Ετσι σταματησα να τον βαζω για να το ξεχασει εντελως αυτο το παιχνιδακι και θα επανελθω σε ενα χρονο. Για την ωρα μου συστησε οσο περισσοτερη αδιαφορια γινεται και οσο λιγοτερα μη και οχι. Και οταν κανει κατι επικινδυνο, να του το λεω μια φορα και να του λεω οτι δεν μπορω να τον βλεπω να κανδυνευει ετσι και να πηγαινω σε αλλο δωματιο. Κατα τη γνωμη του παιδοψυχολογου, εκτος του οτι κανει διερευνηση τον σωματικων του δυνατοτητων ο Ιασωνας, βρισκει και πολυ διασκεδαστικη την ανυσηχια μου και ολα τα απακολουθα... Ετσι μαλλον θα πρεπει να σταματησω να τρεχω πισω του και να τον αφηνω να φαει και τα μουτρα του καμια φορα. Στην πραξη παντως δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο ακουγεται. Το εφαρμζω βεβαια μπας και δουμε καμια καλυτερη μερα αλλα ειμαι σε αλλο δωματιο και τρεμει η καρδια μου μεχρι να καταλαβω οτι το ακροβατικο του τελειωσε εστω και προσωρινα.

Ευα, τι ηλικια εχουν οι μεγαλες σου κορες? Αν ειναι πανω απο 2μισι ολο και καποια δραστηριοτητα θα υπαρχει να τις γραψεις. Για κοντα σας ομως δεν ξερω... ειναι αναλογα με την περιοχη. Εδω στην επαρχια τα πραγματα αυτα ειναι πολυ περιορισμενα και για τις περισσοτερες αθλητικες δραστηριοτητες ακομα και το χορο, δεν παιρνουν παιδακια πριν τα 4-5 τους χρονια. Παντως ειναι καλη ιδεα νομιζω να τις γραψεις καπου. Και ο Ιασωνας εχει πολυ συχνα μπουκωμα και μυξες και τον ταραζω στον ορο. Οταν ειναι πολυ ζορισμενος, ρουφαω και το περιεχομενο με μια συσκευη (οχι ηλκετρονικη) fisiomer. Κανει σαν τρελος με αυτη η διαδικασια αλλα ετσι περιοριζεται πολυ η πιθανοτητα οτιτιδας που φοβαμαι περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Και τη μια φορα που εκανε ωτιτιδα, ειχε μονο λιγο υγρο στο ενα αυτι, χωρις καθολου φλεγμονη και πονο. Αληθεια η μικρη σου καθεται καλα για να της βαλεις ορρο? Ο Ιασωνας χτυπιεται και με αυτο και αναγκαζομαι να τον φασκιωνω με μια μεγαλη πετσετα μπανιου. Ετσι κουνιεται ελαχιστα και τελειωνουμε γρηγορα και χωρις να φοβαμαι μην του τραυματισω τη μυτη.

Καλυψω, κανε υπομονη κοριτσακι μου... Ελπιχω να στρωσει συντομα το μωρο σου. Παντως για τους αντρες δικιο εχεις! Πολυ συχνα χαλανε στρωμενες δουλειες και συμπεριφερονται λες και εμεις ειμαστε οι αναισθητες και αυτοι οι ευαισθητοι. Για τον δικο μου ισχυει παντως μια χαρα... Καλυτερα συνεννοουμαι με τον Ιασωνα, παρα με το Γιωργο ωρες-ωρες.

Πολλα φιλια και σε ολες τις υπολοιπες ταλαιπωρημενες μαμαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα ..

τα εχω φτυσει με την μικρη σημερα ..καναμε τα εμβολια κ απο τοτε εχει κανει τον κακο χαμο..Αποκλειεται να εχουμε ηρεμη νυχτα την βλεπω την δουλεια ..Κλαψ πανω που ειχαμε στρωσει λιγακι..Λοιπον καλα την λεω εγω μπουλουκα ..ειναι9400 το καμαρι μου κ 77 ποντους ..Στο τελευταιο της γαλα θα της δωσω λιγο ντεπονακι μηπως κ ηρεμησει λιγο ..Εκανα αμαν κ πως μεχρι να κοιμηθει ..και τωρα ακομα την ακουω που ψιλομουρμουριζει ..

Αγγελικη ο παιδικος τα εχει αυτα δυστηχως πανω που λες ενταξει την περασαμε κ αυτη την ιωση φτου ξανα απ'την αρχη ..Οσον αφορα για το αν καθεται η Αριαδνη για να της βαλω ορο κ ρουφιχτιρι ..να σου πω δεν εχει επιλογη ..στην αρχη ηταν το χειροτερο μου να την υποβαλλω σ'ολα αυτα τα ..βασανιστηρια ομως γρηγορα καταλαβα ποσο καλο της εκανε κ ετσι πλεον ειναι ευκολοτερο για μενα .Με κεφαλοκλειδωμα βεβαια αλλα τι να κανω ..Οσον αφορα τις μεγαλες μου ? Εκει τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα οταν πρεπει να βαλουμε ορο γιατι δεν εχω να κανω με βρεφη αλλα με γαιδουριτσες ( απο 15 κιλα η καθεμια τους ..) που εχουν κλεισει τα τρια χρονια κ εχουν τροπους να ..αμυνθουν .Οποτε σ'αυτες το κεφαλοκλειδωμα ειναι λιγο πιο δυσκολο αλλα αναγκαιο επισης ..Ιδιαιτερα το μικρο μας βλεπει ορο και ουρλιαζει , το καημενο ξεκινησε κ μπηκε στα δυσκολα απο 10 ημερων αλλα τι να κανουμε , φτασαμε αισιως 10 μηνων κ ακομα το καημενο δυσανασχετει οταν την παιρνουμε αγκαλια στο πλαι..Νομιζει οτι θα βαλει ορο..

Βαγκμαν πως τα πατε με το κρυωμα , ειστε καλυτερα ?

Αναστασια ο Σπυρακος πως ειναι ?

Καλυψω μου , κ ο δικος μου αντρας οχι σαδιστρια , γκεσταπο με λεει αλλα εγω στου κουφου την πορτα πλεον..Στις αρχες με τις διδυμες επεφτα στην παγιδα να τσατιστω , στεναχωρηθω , τσακωθω κτλ ομως πλεον δεν το κανω ..Με την Σοφια κ την Νικη ειδαμε τρομερη βελτιωση οταν επεβαλλα τον ..στρατιωτικο νομο στο προγραμμα τους , η Αριαδνη θα μου ξεφυγει ? Θα την φτιαξω εγω ..Ομως εξακολουθει κ μου την σπαει οταν εκφερει κ γνωμη ..Οτι νιαουρισμα κανει η μικρη , αυτο το " ..σηκωσε την .." με τρελαινει ..

αχ θεε μου παω να ξαπλωσω λιγακι αν με αφησει η μπουλουκα ..και για να μην ξεχνιωμαστε ..

post-12458-13873935567724_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

τι καλημερα δηλαδη ..κοριτσια τελος η καλη διαγωγη της θυγατερας μου ..αυτο ηταν ..ονειρο περασε κ παει ..Χτες βραδυ ηταν μαρτυρικα ειλικρινα , μετα απο αρκετες πλεον μερες που ειχε στρωσει φτου κ απ την αρχη ...Απ'την ωρα που την εβαλα για υπνο τρελη ανησυχια κοιμοταν ξυπνουσε κοιμηθηκε μετα το τελευταιο της ταισμα μεχρι τις 5 , σ'ενα υπνο που ηταν τοσο ανησυχος ..δεν την εχω ξαναδει ετσι ..Μετα γκρινια τρελη ακομα κ κατα τη διαρκεια του φαγητου κ ξανακοιμηθηκε με κλαματα γυρω στις 0630..Απογοητευτηκα παλι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

Ευα παρε δραστηκα μετρα! και αν ο αντρουλης σου δεν μπορει να την ακουει και λεει σηκωσε την, συγνωμη, αλλα εγω θα του ειχα ηδη πει, να παει να τη σηκωσει αυτος. και ας δουλευει το πρωι. γιατι εμεις δε δουλευουμε;;; αυτοι τουλαχιστον βγαινουν εξω,αλλαζουν παραστασεις, λενε και κανενα χαζο με τους συναδελφους να περναει η ωρα.. εμεις;;;

εμεις καλυτερα τα βλεπω τα μπουκωματα... μακαρι να συνεχισουμε ετσι...

καλα να ειστε ολες και καλο Σ/Κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι ..

Βαγκ του το ειπα μην νομιζεις ..μαλιστα του ειπα οτι απλως τα πραγματα θα γινουν χειροτερα πανω που ειχε παρει λιγο μπρος η κατασταση ..

..και ναι..εχουμε ΠΑΛΙ ..νοτια ..Οποτε ψιλοδικαιολογηται η μπουλουκα να εχει ανησυχια , εκανε κ τα διπλα εμβολια χτες , βλεπω κατι να ασπριζει απο κατω ..Μηπως της ηρθαν ολα μαζι ? Μηπως βιαστηκα να την ενοχοποιησω παλι ..Θα δουμε ..Ελπιζω αποψε να ειναι καλυτερα ..

οι υπολοιπες τι κανετε ? Εδω σημερα μας ταραξε ο αερας παλι ..εχει κ μια συννεφια , γενικα μουντος καιρος αντε γιατι παρατραβηξε το καλοκαιρι εδω περα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εδω χαλια ειναι ο καιρος! Καθε τρεις και λιγο ριχνει και κατι ψιχαλες αλλα ο αερα συνεχιζεται κανονικα ευτυχως βεβαια γιατι στεγνωνει και κανενα ρουχο. Ο Ιασωνας ακομα ειναι καλα εκτος απο τις μυξες βεβαια που τρεχουν απο χθες το βραδυ. 3 αμπουλες του εβαλα απο το πρωι και ακομα μπουκωμενος ειναι. Κοιμαται και ακουγεται το ροχαλητο απο τη μυτη λες και ακουω τον παππου μου.

Καλο Σαβατοκυριακο σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

τι μου κανετε ? εμεις αρκετα καλυτερα , βιαστηκα μαλλον να αγχωθω ..δεν ξερω ..η μπουλουκα ισως ηταν επιρεασμενη απο το εμβολιο κ γκρινιαζε ..χτες κοιμηθηκε πολυ πιο ηρεμα κ καλυτερα ..Ελπιζω να επανελθει η ..καλη διαγωγη ..θα δουμε ..

Εσεις τι κανετε ? πως περνατε το σκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα

τελικα δεν ειναι να ερχεται κανενας στο σπιτι μας......προχθες ειχαν ερθει οι γονεις μου...το βραδυ σηκωθηκε 2 φορες

χθες ηρθαν τα αδερφακια του.....σηκωθηκε 2 φορες το βραδυ.....τυχαιο? δεν νομιζω!!!

ξεσηκωνεται πολυ ευκολα απο οτι καταλαβα..εν το μεταξυ χθες εδω γινοταν ο κακος χαμος ηταν τα 2 τα μεγαλα,η ανηψια μας και ο μικρος φωνες φωνες φωνες

ο δικος μου απο την χαρα του αρχισε να κανει οτι ζημια μπορουσε να σκευτει!!!!! νευριασα κι εγω γιατι τα μεγαλα τα εκαναν και αντεγραφε ο μικρος αλλα ξεσπασα στον μικρο και εκεινον μαλωσα :(:(:(:(

μετα τον βαζω για υπνο...τα μεγαλα κοιμηθηκαν σε αλλο δωματιο(γιατι τον ξυπνανε!!)

πεφτω για υπνο κι εγω....κατα τις 11:30 ερχεται ο μεγαλος στο δωματιο μας και μας λεει οτι καποιος χτυπαει την πορτα :shock: ηταν η πεθερα μου :shock: με ηθελε κατι :shock:

παω κι εγω κατω και ηταν εκει η μεγαλη μου η ανηψια με την οποια δεν μιλιομαστε η οποια αφου με εχει βρισει καλα καλα με σκευτικε για δουλεια!!!!!!

τα πηρα κι εγω στο κρανιο ειπα και ενα ωραιοτατο ΟΧΙ και ανεβηκα πανω

με την φασαρια και τις ομιλιες ξυπνησε ο μικρος :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: ελεοοοοος

οσο για την δουλεια που ηθελε να μου προτεινει???

επιστημονικη φαντασια :lol::lol::lol::lol: να δουλευω σε μαγαζι με μπομπονιερες τα σκ και να παιρνω 2000ευρω τον μηνα :lol::lol::lol::lol::lol: καλε που το ειδαν αυτο??? μας δουλευουν????τοσα χρονια που δουλευω ουτε χιλιαρικο δεν εχω δει και θα παρω με την κριση 2???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ρε Αναστασια με εκανες και γελασα.... 23:30 σε θυμηιηκε, να σου προτεινει δουλεια;;;; ή οτι αλλα τελος παντων... και ατομο με το οποιο δε μιλουσατε.... για ονομα πια.... ο δικος μου θα τους ειχε διαολοστειλει...

Ευα μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες και να στρωσει.... αντε και το επονεμο, οταν φτασουμε στις 100 σελ να το ονομασουμε... πρωην καταρρεουσες!!!!

εμενα ημεση χαλια......

θα ερθει η μαμα μου για σημερα...

ξυπμνησαν.... παω.... φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

σημερα κοιμηθηκε καλα(αφου εφυγαν τα μεγαλα) με ενοχλει βεβαια που ξυπναει στις 5 για το γαλα του

και λεω με ενοχλει γιατι σημερα σηκωθηκε 5...τον καθυστερισα μεχρι τις 5:30 του δινω αντιβιωση και το γαλα του...πινει λιγο και αρχισε νουμερα!!!!!!

αααα του λεω δεν εχει τετοια η θα πιεις το γαλα σου η δεν θα ξανασηκωθεις τετοια ωρα :lol::lol: δεν θα ξυπνας για γαλα και δε θα το πινεις...δεν εχει τετοια!!!!!!

το ηπιε και γυρισε πλευρο!!!!!!

βαγκμαν εσενα η μεση σου?? εμενα το χερι μου......δεν μπορω να το κουνησω ρε κοριτσια ποναω πολυ

και ο μικρος ολο αγκαλια θελει τωρα :( περιμενω τον γεναρη να παω σε ορθοπαιδικο νοσοκομειου γιατι παρολη την αγωγη που εκανα αυτο εκει το βιολι-πονο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !

τι μου κανετε ? Αναστασια παει καλυτερα ο Σπυρακος ?

Ευη τα μικρα αναρρωνουν , εσεις ?

Εμεις πολυ καλυτερα επανερχεται η μικρη στην ..καλη διαγωγη ..αντε να δουμε ..

Παντως αυτο που λετε για κοσμο στο σπιτι κ πως αναστατωνονται εγω το εχω παρατηρησει αυτο οτι γινεται με συγκεκριμενα ατομα ..δεν ξερω παντως 9 στις 10 αυτο συμβαινει μ'εμας ..Κυριως η μικρη οταν πλησιαζει η ωρα για νανι ειναι λιγο στην τσιτα αν υπαρχει κοσμος στο σπιτι..

Σημερα θα παω την μεγαλη μου στο γιατρο ξανα ..Γμτ αυτο το σπυρακι απο κουνουπι ηταν δεν ξερω τι , αντι να υποχωρησει εχει μεγαλωσει ..Μυριζομαι οτι η Σοφια θα πιει την πρωτη της αντιβιωση κ ελπιζω να περασει γρηγορα ..Για καλο κ για κακο εγω της εβαλα μπεταντιν κ κρεμα , για να δουμε τι θα πει κ ο παιδιατρος που μου ειπε να το παρακολουθω ..

ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!1 τα πιτσιρικια ξετρελαθηκαν , οι μεγαλες με βοηθησαν να το στολισω το δεντρακι μας , η Αριαδνη απο το καρεκλακι φαγητου ειχε αποσβολωθει κ κοιταζε με μεγαλο ενδιαφερον ..προφανως σκεφτεται τον τροπο να το πλησιασει αλλα εγω εβαλα το τραπεζι του σαλονιου μπροστα , χεεεχε ..

Καλε πως περασατε σκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

και καλα Χριστουγεννα βρε Ευα αφου στολισατε ηδη!

εμενα μεση καλυτερα σηεμρα. τα μωρα ακομα εχουν λιγο μπουκωμα. το απογευμα θα παμε να τα τσεκαρει παλι η γιατρος... θα μας βαρεθει στο τελος... αφου την Παρασκευη χαρτακι δεν μας εκοψε. λεει, αφου θα ερθετε παλι απο βδομαδα..... :roll:

εχει ηλιο σημερα και το σκεφτομαι να τους βγαλω καριτσαδα... μηπως κρυωσουν χειροτερα οι μυτεες τους;;; να περιμενω να παμε πρωτα στη γιατρο;;; δεν ξερω...

Αναστασια και τα δικα μας χερια ειναι χαλια. εγω ειχα που ειχα τενοντιτιδες και στους δυο αντιχειρες απο τον υπολογιστη στη δουλεια.... φαντασου... και τωρα τον επιασε και τον αντρα μου. με τους ναρθηκες κυκλοφορει... ευτυχως δεν ειναι βαρια μωρα. τωρα γινα νε απο 9,5κιλα το καθενα. φαντασου να ηταν πιο χοντρουλικα.... δε θα αντεχαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Παρεμβαίνω κατά κάποιο τρόπο στη συζήτησή σας :ymblushing: καθώς μέχρι και τώρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ύπνο του Στεφανάκου μου, (ένα εκ των διδύμων), ο οποίος ανέκαθεν είχε ανήσυχο ύπνο 8-|i-) και συγκεκριμένα πολλές φορές ξυπνάει μέσα στη νύχτα χωρίς να έχει κάποιο προφανή λόγο και κλαίει με αναφιλητά.. :?

Άλλες φορές ηρεμεί όταν πηγαίνω και ξαπλώνω δίπλα του και άλλες δεν ηρεμεί με τίποτα και μπορεί να κλαίει ασταμάτητα μέχρι που κουράζεται και ξανακοιμάται (αφού έχει περάσει μία ώρα και.. :ymsigh: ) Εχτές πάλι μου το έκανε..

Έχει αντιμετωπίσει καμμιά απο εσάς κάτι ανάλογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου kyriaki μου !

Να σε ρωτησω ..ανεκαθεν ηταν ετσι ο μικρος η τωρα τον τελευταιο καιρο τα κανει αυτα ? Ισως απλα εχει συνηθισει την παρουσια σου ..μηπως τον ξυπναει ο αδερφουλης του , δεν ξερω αν τα εχεις στο ιδιο δωματιο βεβαια ..Ειναι ομως αρκετα μεγαλος κ μπορεις να του μιλησεις κ να του εξηγησεις αλλα κ να σου πει τι τον ενοχλει , το εχεις δοκιμασει να συζητησετε κ να του εξηγησεις οτι η μαμα ειναι εδω κτλ κτλ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως που ειπα οτι θα περιμενω να περασει το Σαββατοκυριακο για να ζητοκραυγασω οτι αυτη βδομαδα δεν κολλησε καμια νεα ιωση απο τον παιδικο ο Ιασωνας! Δε χρειαστηκε καν να περασει... απο το Σαββατο το βραδυ εχει παλι πυρετο. Μαζι με μυξες, τσιμπλες, βηχα... αποτελεσμα αυτων και ωτιτιδα ελαφρια και παλι ανευ φλεγμονης αλλα... αντιβιωση και παλι, αλλο σιροπι για το βηχα, σπρει για τη ριννιτιδα, κολλυριο για τα ματια... ημαρτον! Ειμαι κατα των φαρμακων και η συμπεριφορα του Ιασωνα που εκτος απο τα σιροπια παντως ειδους ολα τα αλλα τα αντιμετωπιζει ως βασανιστηριο το ενισχυει αυτο. Κοντευουμε να ανοιξουμε φαρμακαποθηκη απο τη μερα που πηγε στον παιδικο! Ο παιδιατρος μας εβλεπε μια φορα το μηνα και αν, και τωρα 1 φορα τη βδομαδα συν τα τηλεφωνα...

Αν και αρρωστος συνεχιζει να κοιμαται κανονικα τα βραδια ο κυριος αλλα εγω δεν... απο τη μια το διαβασμα, απο την αλλη να ελεγχω μηπως του ανεβηκε ο πυρετος... Λυσσαει και ολη τη μερα λες και δεν τρεχει τιποτα.

4η ιωση απο την 1η Οκτωβριου που πηγε παιδικο... τις μερες που μενει σπιτι φυσικα ειναι αδυνατον να διαβασω τη μερα οποτε με παιρνει το ξημερωμα... επιτελους μου ξαναταιριαζει ο τιτλος του θεματος... ΚΑΤΑΡΕΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ειδα το νησι ..καταπλακωθηκα καλα καλα ..περιμενω να ταισω την Αριαδνη ..

Αγγελικη εμεις περισυ που ηταν κ η πρωτη μας χρονια το φαινομενο μυξα ειχε γινει η ..κολλητη μας φιλεναδα..Για την ακριβεια ετρεχε συνεχως ενα διαφανο υγρο οοοολη μερα ..Κυριως τον πρωτο καιρο ηταν η κατασταση πολυ χαλια ..Ορο βαζαμε επι μονιμου βασεως με ολα τα επακολουθα δηλαδη γκρινια φωνες , κρυβοταν κατω απο τραπεζια κρεβατια κτλ οταν με εβλεπαν να πλησιαζω ..Αυτο κρατησε περιπου ενα μηνα ..Μετα ηταν ενταξει δεν μπορω να πω ..Δυστηχως ομως δεν κρατησε πολυ αυτο γιατι με το που πηγε Φεβρουαριος η μεσαια μου περασε 4 φορες μεχρι τον Απριλιο ωτιτιδα κ η αντιβιωση επεφτε συννεφο..Συμβαινει αυτο δυστηχως , ο παιδικος εχει τα πλεονεκτηματα αλλα κ τα μειονεκτηματα του ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα, φετος που ειναι η δευτερη χρονια που πανε παιδικο οι κορες σου, πως πανε τα πραγματα? Ειναι πραγματικα καλυτερα οπως μου λεει ο παιδιατρος ολη την ωρα, πως του χρονου θα ειναι καλυτερα?

Μου λεει και το αλλο... οτι οποτε και να πηγαινε σχολειο, ακομα και αν τον κρατουσα σπιτι μεχρι να παει προνηπιο, παλι το ιδιο θα γινονταν και οτι ειναι απαραιτητη αυτη η φαση για να φτιαξει ανοσοποιητικο... Ωρες-ωρες νομιζω οτι μου τα λεει αυτα για να μου χρυσωσει το χαπι γιατι ειναι σχεδον οικογενειακος φιλος και δε θα μου ελεγε ευκολα να τα παρατησω ολα και πτυχιο και την προοπτικη να δουλεψω ετσι ευκολα. Σκεφτομαι ακομα και να τον σταματησω απο τον παιδικο αν συνεχιστει μεχρι και το τελος του Ιανουριου που ξεμπερδευω κι εγω με τη σχολη μου αυτη η κατασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα Αγγελικη ..η αληθεια ειναι οτι περισυ η τοτε παιδιατρος μας μας ελεγε οτι οντως ο πρωτος χρονος ειναι δυσκολος απο θεμα ιωσεων , εξαρταται παντα απο το παιδι ομως ..Εννια στους δεκα γιατρους θα σου πουν το ιδιο , πιστεψε με ..Παραδειγμα οι δικες μου κορες ..Η μεγαλη μου μας εχει ταλαιπωρησει απο ελαχιστα εως καθολου ..Το δικο της συναχι ξερεις τι ειναι ? μιαμιση μερα μυξα κ τελος παυλα καθετος κτλ .Η μεσαια απ'την αλλη ειναι συνεχως μεσα στην μυξα ..Φετος ομως θεωρω οτι μεχρι τωρα παμε καλυτερα ..Σιγουρα η μυξα δεν τρεχει ποταμι απο την αρχη κ πιστευω οτι θα εχουμε καλυτερη χρονια ..Χτιζεται το ανοσοποιητικο τους συστημα εχει απολυτο δικιο ο γιατρος σας ..Εν τελει ακομα κ να τον κρατουσες σπιτι μεχρι το προνηπιο οπως λες το αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο..Να σε ρωτησω κατι αλλο , αντιγριπικο εμβολιο του εχεις κανει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καναμε το αντιγριπικο λογω του παιδικου αλλιως δεν θα το εκανε. Αλλα επειδη ηταν η πρωτη φορα φετος χρειαζεται και μια επαναληψη ενα μηνα μετα την πρωτη φορα για να πιασει. Αυτο δεν το εχουμε κανει γιατι πρεπει να ειναι εντελως καλα για να εμβολιαστει και δεν ηταν μεχρι τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...